Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου εγω μάζεψα τα κομμάτια μου γρηγορα γρηγορα και μόλις εκανα την 2η μου προσπάθεια!
Κάναμε εμβρυομεταφορα,βάλαμε 2 υπέροχες βλαστοκυστες! 
ευχομαι σε όλες σας τα καλύτερα.
συγγνωμη που δεν σας γράφω συχνά τωρα πια αλλα περασα μια δύσκολη περίοδο. 
Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!! 🥰🙏🏻♥️

Και πολύ καλά έκανες !!! Έτσι έκανα και εγώ !!! Βουρ για την επόμενη ..... θα είναι και τη τυχερή σου αγάπη μπυ .... χαλάρωσε και κάνε πράγματα να περάσουν ανώδυνα αυτές οι μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

καλησπερα διαδυκτιακες  μου φιλες εκανα ετ στις 17 ιουλιου χοριακη εχω την δευτερα αλλα παρασυρομενη απο μια φιλη εκανα τεστ την 6η μερα θετικο κ χορισκη χτες 7η μερα και βγαινει 135 ειχα χρονια να δω υψηλη χοριακη συνηθως εβλεπα κουλουρι ακομα νιωθω μουδιασμενη δεν μπορω να το πιστεψω εχω φοβο λογω παλλινδρομης που ειχα τωρα παλι αναμονη μεχρι τη τριτη να δω αν θ ανεβει. ηθελα να πω στο κοριτσι @Dim να σφιξει δοντια και να παει παρακατω ο θεος μας στελνει οσα μπορουμε ν αντεξουμε κοριτσι μου!!! επισης να ευχαριστησω την αγαπημενη μου @Taggeris που αν δεν ηταν εκεινη να με παρακινησει δεν θα εκανα τιποτα την @Tokyo @annie @ntinaki88 @dimsea  @Papadakis  @lactakiγια τις συμβουλες και την αγαπη τους αλλα και οοοολλααα τα κοριτσια που σιγουρα καποια ξεχναω και συγνωμη γι αυτο.. εχω θετικη σκεψη σλλσ κσι αγχος μακαρι να μας πανε ολα καλα.

Συγχαρητήρια! Καλούς διπλασιασμούς!!! Όλα θα πάνε τέλεια

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου εγω μάζεψα τα κομμάτια μου γρηγορα γρηγορα και μόλις εκανα την 2η μου προσπάθεια!
Κάναμε εμβρυομεταφορα,βάλαμε 2 υπέροχες βλαστοκυστες! 
ευχομαι σε όλες σας τα καλύτερα.
συγγνωμη που δεν σας γράφω συχνά τωρα πια αλλα περασα μια δύσκολη περίοδο. 
Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα!!! 🥰🙏🏻♥️

Μπράβο κορίτσι που δεν σε πήρε από κάτω.. Είμαι σίγουρη σε λίγες μέρες θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα. Καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι 8 από τα 9 έφτασαν αισίως στην 3η μέρα!Τη Δευτέρα που είναι 5η μέρα θα με πάρει ξανά και όσα προχωρήσουν θα τα καταψύξουμε!

Πάρα πολύ καλά. Πιστεύω θα έχεις πολύ καλό αριθμό τη Δευτέρα, μη σε ανυσηχεις τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Εχθές ήταν μια μέρα που θέλω να ξεχάσω όσο γίνεται πιο γρήγορα όταν βγήκε η χοριακη αρνητική έχασα όχι την γη τον ίδιο μου τον εαυτό.Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι επιθυμεί η κάθε μία ξεχωριστά για μένα έκλεισε προς το παρόν η εξωσωματική ☹️ Είναι δυστυχώς δύσκολο να μαζέψει κάποιος τα κομμάτια του μετ' από αυτό. Η μόνη παρηγοριά είναι ότι δεν το ήξερε κανένας και πρέπει να το διαχειριστούμε μόνο εγώ και ο άνδρας μου το αποτέλεσμα.☹️

Η ζωή συνεχίζεται...

Λυπάμαι πολύ, πάρε το χρόνο σ και όταν είσαι ήρεμη θα σκεφτείς τι θα κάνεις. Όλη αυτή η διαδικασία που μπαίνουμε θεωρώ μας δυναμώνει σαν ανθρώπους και θα μας κάνει καλύτερες μητέρες. Γιατί πιστεύω ότι εύκολα ή δύσκολα όλες θα τα καταφέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Νομίζω πρώτη φορά στη ζωή μου ανυπομονώ να ερθει η Δευτέρα χα χα.

Είδες; θα είναι η καλύτερη μέρα αλλά θα έρθουν και άλλες σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά τα νέα βρε κορίτσια!

@Σταυρι καλούς διπλασιασμους και μπράβο που το πήρες τόσο χαλαρά αυτή τη φορά!

@Dim. Ειλικρινά λυπάμαι για τα νέα σου,δυστυχώς και η εξωσωματική δεν δίνει 100% επιτυχία.Πολλες κοπέλες για να φτάσουν στο αποτέλεσμα έκαναν πάνω από μία προσπάθειες.Γραφεις πως έκλεισε ο κύκλος για σένα,πιθανόν εσύ γνωρίζεις καλύτερα τις αντοχές σου.Καλη τύχη σε ο,τι κάνεις.

@Deni22 λυπάμαι και για τα δικά σου νέα,χαίρομαι όμως που αποφασιστικά θα προχωρήσεις σε νέα προσπάθεια όπως η @Lily94 κορίτσι μου αυτή τη φορά όλα καλα να πάνε

@Antelope σε δίδυμες κυήσεις είναι συνηθισμένο αυτό που βιώνεις με ξάπλα και οδηγίες γιατρού θα περάσει ή δύσκολη περίοδος,έχε πίστη.

Τέλος ήθελα να γράψω πως αντίθετα με ο,τι μας πλασάρουν τα κέντρα 60-70% ποσοστά επιτυχίας δεν υπάρχουν,τα αληθινά ποσοστά κυμαίνονται κοντά στο 35% άντε κοντά στο 50% αν είναι η γυναίκα μικρή και είναι οι παράγοντες του "προβληματος" σχετικά απλοί.Νομοτελειακα όμως όταν δεν εγκαταλείπεις και συνεχίζεις τα ποσοστά γυρνούν υπέρ σου, κάποιο καλό έμβρυο και οι κατάλληλες συνθήκες θα βρεθούν και τότε γίνεται το θαύμα.Εχετε πίστη και δύναμη,η εξωσωματική είναι ένας δρόμος με ακριβά διόδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak έτσι ακριβώς είναι. Όταν μπήκα σε όλες αυτές τις διαδικασίες κάπου διάβασα (και μου το επιβεβαίωσε γιατρός και μια φίλη δικηγόρος που είναι μέσα στα πράγματα) ότι τα παχουλα ποσοστά των κέντρων δεν αφορούν τις επιτυχημένες δλδ τελειομηνες εγκυμοσύνες ούτε καν τις θετικές χοριακες αλλά τους κύκλους εξωσωματικής που έφτασαν σε ΕΤ (με κάποια κέντρα να βάζουν μέσα ακόμα και τις ωοληψίες μόνο) ! Δυστυχώς όλο αυτό είναι μια τεράστια μπισνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Και πολύ καλά έκανες !!! Έτσι έκανα και εγώ !!! Βουρ για την επόμενη ..... θα είναι και τη τυχερή σου αγάπη μπυ .... χαλάρωσε και κάνε πράγματα να περάσουν ανώδυνα αυτές οι μέρες 

Εγώ αυτό εκανα κορίτσια μου χαλαρωσα και το ξέχασα καλοκαιράκι βλέπετε δεν καθόμουν και καθόλου σπίτι οπότε καταλαβαίνετε  περασαν οι μέρες δεν ξέρω πως θα παει αλλά ευχομαι να παει καλα για όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγώ αυτό εκανα κορίτσια μου χαλαρωσα και το ξέχασα καλοκαιράκι βλέπετε δεν καθόμουν και καθόλου σπίτι οπότε καταλαβαίνετε  περασαν οι μέρες δεν ξέρω πως θα παει αλλά ευχομαι να παει καλα για όλες μας. 

έχω λίγο αίματα κι και πόνο ο γιατρος όμως με καθυσηψχασε μου λέει είναι φυσιολογικό εγώ όμως ανυσηχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια κανονικά πρέπει Τετάρτη να κάνω χοριακη αλλά μια που σήμερα έχουμε επέτειο γάμου είπα να δω μήπως του κάνω καθυστερημένα το δώρο που σχεδίαζα τότε 😊😊😊 ....

Είναι αχνό αλλά θετικό από τι διάβαζα στης οδηγίες χιχιχιχι 

received_699979814190782.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημερα κορίτσια κανονικά πρέπει Τετάρτη να κάνω χοριακη αλλά μια που σήμερα έχουμε επέτειο γάμου είπα να δω μήπως του κάνω καθυστερημένα το δώρο που σχεδίαζα τότε 😊😊😊 ....

Είναι αχνό αλλά θετικό από τι διάβαζα στης οδηγίες χιχιχιχι 

received_699979814190782.jpeg

Καλημεραα!! Χρόνια σας πολλά, του χρόνου τετοια μερα σας εύχομαι να κρατάτε το μωράκι σας αγκαλιά!!! Κ απ' ότι φαίνεται θα το κρατάτε❤️👣👶 Συγχαρητήρια!!!!!💥🙏👶❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 Χρόνια σας πολλά κορίτσι μου!! Να τα εκατοστήσετε!! Με το καλό να υποδεχτείτε και το νέο μέλος στην οικογένεια!!! Θετικό είναι ναι!!! Συγχαρητήρια!!!!!

 

@Σταυρι Καλημέρα κοριτσάκι μου, τόσο αρχή μπορεί να είναι αιματακι εμφύτευσης. Αλλά και κάτι άλλο να είναι οι περισσότερες είχαμε χωρίς να επηρεάσει την κύηση. Προσπάθησε να είσαι οσο πιο ήρεμη γίνεται. Έχεις επαναληπτική σήμερα σωστά; Καλούς διπλασιασμούς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Sunshine 88 Χρόνια σας πολλά κορίτσι μου!! Να τα εκατοστήσετε!! Με το καλό να υποδεχτείτε και το νέο μέλος στην οικογένεια!!! Θετικό είναι ναι!!! Συγχαρητήρια!!!!!

 

@Σταυρι Καλημέρα κοριτσάκι μου, τόσο αρχή μπορεί να είναι αιματακι εμφύτευσης. Αλλά και κάτι άλλο να είναι οι περισσότερες είχαμε χωρίς να επηρεάσει την κύηση. Προσπάθησε να είσαι οσο πιο ήρεμη γίνεται. Έχεις επαναληπτική σήμερα σωστά; Καλούς διπλασιασμούς!!! 

Καλημερα κορίτσια μου.. @annie μου Έχω επαναληπτική  τρίτη πάλι μόνο στο σκουπισμα έχω λιγάκι μη φανταστείτε ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό και να είμαι ήρεμη!!!  @sunshine μου κορίτσι μου συγχαρητήρια . Έχεις βάλει βλαστοκυστες σωστά;; και εισαι στην 6η μέρα σημερα;;  αυτό το τεστ είναι το δικό την 6η μερα με βλαστοκυστες μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! 

IMG_20200723_173639.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. @annie μου Έχω επαναληπτική  τρίτη πάλι μόνο στο σκουπισμα έχω λιγάκι μη φανταστείτε ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό και να είμαι ήρεμη!!!  @sunshine μου κορίτσι μου συγχαρητήρια . Έχεις βάλει βλαστοκυστες σωστά;; και εισαι στην 6η μέρα σημερα;;  αυτό το τεστ είναι το δικό την 6η μερα με βλαστοκυστες μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! 

IMG_20200723_173639.jpg

Καλημερα!!

@Σταυρι Όχι δε  έχω βάλει βλαστοκυστες τα δικά μου ήταν δύο ημερών κατεψυγμένα 11 ημέρα είμαι σήμερα θα ξανακάνω και ένα Τετάρτη και θα μιλήσω με τον γιατρό μου. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα καφέ μπεζ για αρκετό καιρό και ο κούκλος μου ήταν μια χαρά από τι έμαθα μετά μάλλον είναι αρμονικό σε πολλές γυναίκες όλο αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία νέα βρε κορίτσια μπράβο ! @Sunshine 88 χρόνια σας πολλά ! Και εγώ σκέφτομαι να κάνω νωρίτερα! Έχει αρχίσει και με κατακλύζει το άγχος ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η sova είπε:

Αχ τι ωραία νέα βρε κορίτσια μπράβο ! @Sunshine 88 χρόνια σας πολλά ! Και εγώ σκέφτομαι να κάνω νωρίτερα! Έχει αρχίσει και με κατακλύζει το άγχος ! 

Καλημέρα !!! Αν δεν ήταν ο επέτειος στην μέση δεν θα έκανα τόσο νωρις ...

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα !!! Αν δεν ήταν ο επέτειος στην μέση δεν θα έκανα τόσο νωρις ...

Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη 

Ευχαριστώ πολύ :) και εμένα πέφτουν γενέθλια στη μέση και λέω μήπως είναι το δώρο μου φέτος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

έχω λίγο αίματα κι και πόνο ο γιατρος όμως με καθυσηψχασε μου λέει είναι φυσιολογικό εγώ όμως ανυσηχω

Αγάπησαν αγχώνεσαι !!! Εγώ να δεις τι είχα ...... και αραιά και που βάλω ακόμα ροζ και με πιάνει πανικός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Αγάπησαν αγχώνεσαι !!! Εγώ να δεις τι είχα ...... και αραιά και που βάλω ακόμα ροζ και με πιάνει πανικός 

Και τι έκανες όταν εβλεπες ροζ η αίμα;; γιατί εγώ είμαι και νευρική και δεν μπορώ να κάτσω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι εφόσον βεβαιώθηκα ότι δεν είναι αποκόλληση δεν βοηθούσε σε κάτι η ξάπλα .... αλλά εσυ επειδή είσαι πολύ αρχή μαι δεν έχεις Πάει κάτσε λόγο χαλαρά .... αλλά πραγματικά όλες έχουμε !!!! Και στον γιο μου είχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου.. @annie μου Έχω επαναληπτική  τρίτη πάλι μόνο στο σκουπισμα έχω λιγάκι μη φανταστείτε ο γιατρός μου λέει ότι είναι φυσιολογικό και να είμαι ήρεμη!!!  @sunshine μου κορίτσι μου συγχαρητήρια . Έχεις βάλει βλαστοκυστες σωστά;; και εισαι στην 6η μέρα σημερα;;  αυτό το τεστ είναι το δικό την 6η μερα με βλαστοκυστες μακάρι να μας πάνε όλα καλά!! 

IMG_20200723_173639.jpg

Μην αγχώνεσαι και εγώ είχα αίμα στην 5η εβδομάδα, ακόμα δεν είχα πάει για υπερυχο.ροζ στο σκουπισμα για 4 μέρες περίπου. Δεν ήταν τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Δεν έχω καταφέρει ακόμη να μιλήσω με τον γιατρό αλλά με πήρε η βοηθός του και μου είπε ότι από τα 8 πήραμε 6 βλαστοκυστες κι τα αλλά 2 θα τα δουν ξανά αύριο,ίσως δλδ προχωρήσουν και αυτά.Γινεται να προχωρήσουν στην 6η μέρα;

Εγω πάντως χάρηκα πολύ και με τα 6!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Δεν έχω καταφέρει ακόμη να μιλήσω με τον γιατρό αλλά με πήρε η βοηθός του και μου είπε ότι από τα 8 πήραμε 6 βλαστοκυστες κι τα αλλά 2 θα τα δουν ξανά αύριο,ίσως δλδ προχωρήσουν και αυτά.Γινεται να προχωρήσουν στην 6η μέρα;

Εγω πάντως χάρηκα πολύ και με τα 6!😊

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τέλεια τα νέα σου!!! Και οι 6 σούπερ είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Δεν έχω καταφέρει ακόμη να μιλήσω με τον γιατρό αλλά με πήρε η βοηθός του και μου είπε ότι από τα 8 πήραμε 6 βλαστοκυστες κι τα αλλά 2 θα τα δουν ξανά αύριο,ίσως δλδ προχωρήσουν και αυτά.Γινεται να προχωρήσουν στην 6η μέρα;

Εγω πάντως χάρηκα πολύ και με τα 6!😊

Καλημερα !!!

Παρά πολύ όμορφα τα νέα σου είναι καταπληκτικό αριθμό πάντως εγώ είχα χάσει σχεδόν τα μισά έμβρυα από τα 24 ωραία μείνανε μόνο 15 να φανταστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...