Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Και τώρα κάθομαι με ένα κατουρημενο στικ στα χέρια και δεν ξέρω τι να κάνω! Ο άντρας μου κοιμάται ακόμα. Να πάω σήμερα για χοριακή για να βλέπω πως ανεβαίνει ή αν πέφτει; Ρε θέλω να χαρώ και δεν μπορώ

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό! Αχ κι εγώ έτσι ήμουν και το κοιτούσα όλη την ώρα κι άλλος δίπλα ροχαλιζε του καλού καιρού. Είναι αυτό που λένε κοιμάσαι και η τύχη σου δουλεύει!😆 Και πάλι ότι καλύτερο! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Υ.Γ. Να το χαρείς! Για αυτό είναι οι στιγμές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

@kaounmar

 

Πάρα πολύ καλά 10 γονιμοποιημενα!!νομίζω ότι με βλαστοκυστες αυξάνονται λίγο οι πιθανότητες.. Κάτι ωραίο που μ είχε πει ο γιατρός μ στην 1η επίσκεψη, γιατί από ότι κατάλαβα κραταει παντ μικρό καλάθι και δεν θέλει να φουσκώνει μυαλά ήταν, στόχος μας μέσα στο 2020 η εγκυμοσύνη. Νομίζω αυτο πρέπει να σκεφτεσαι και να μην στενοχωριεσαι για τον 1 μηνα. Μας πήγε και λίγο πίσω αυτός ο κορονοιος..

Ναι μας πήγε πίσω είναι η αλήθεια! Ελπίζω όμως ότι κάτι καλό θα βγει και για μένα το έτος αυτό, το 2019 μου πήρε ένα μωρό ελπίζω το 2020 να φέρει ένα για να μείνει!!! Τουλάχιστον πέρσι δεν είχα πάρει φάρμακα καθώς 2 μέρες πριν την επιτροπή είχα μάθει ότι ήμουν ήδη έγκυος. Ευχομαι και για σένα τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!!!!!!!!!!!! Στην αρχή προσπάθησε να μου κάνει κοιλιακό υπέρηχο και βλέπαμε κάτι να πάλλεται... είδα ότι ζοριζόταν του λέω τι είναι γιατρε? Μου λέει επειδή εσένα έχει οπίσθια κάμψη η μήτρα σου βγάλε το παντελόνι να κάνουμε κολπικό υπέρηχο γιατί έχει κρυφτεί το μικρό και δεν μπορώ να το μετρήσω 🤣.......το βγάζω ξεκινάμε και ξαφνικά ακούω 💖💖....... τι ήταν αυτό????Μου λέει το βλέπεις που έχει κρυφτεί?Είναι έτσι κι αλλιώς μικρό 6εβδ.+ έχει πάει και πρός τα πίσω...κάνει βόλτες του λέω γιατρέ? Ναι μου λέει από τώρα 😂 άσε που σου μοιάζει είναι άσπρο άσπρο χαχαχαχα. Μην σας τα πολυλογώ όλα καλά μου έγραψε και ένα κάρο εξετάσεις......αύριο μάλλον θα πάω να τις κάνω διαφορετικά Δευτέρα!

 

Έτσι είναι κορίτσι μου. Κι εγώ έχω οπίσθια κάμψη και το καλύτερο είναι ο κολπικός υπέρηχος. Και την αυχενική την έκανα έτσι. Το σημαντικό όμως είναι ότι ακούσατε την καρδούλα του και είναι όλα καλά! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια έγινε η έμβρυομεταφορά:) με το καλό 14 Ιουλίου έχω χορική... ξεκουράζομαι τώρα.. σκέφτομαι μόνο κ μόνο θετικά;))

Καλή τύχη κούκλα μου.... μαζί θα περιμένουμε .... εγώ πάω αύριο. Πόσα βάλατε τελικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια έγινε η έμβρυομεταφορά:) με το καλό 14 Ιουλίου έχω χορική... ξεκουράζομαι τώρα.. σκέφτομαι μόνο κ μόνο θετικά;))

 Καλή εμφυτευση να έχεις και με μια τεράστια χοριακη κοπέλα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά ώς το τέλος!

@Tillandsia καλά αποτελέσματα!!!!! Ξεκούραση τώρα ειδικά τις 3 πρώτες μέρες και χαλάρωση όσο δεν πάει!

@Taggeris με το καλό αύριο!

Κορίτσια να ρωτήσω από περιέργεια και γιατί έχω διαβάσει τα απίστευτα......εξέταση κυστικής ίνωσης σας έδωσε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Καλή τύχη κούκλα μου.... μαζί θα περιμένουμε .... εγώ πάω αύριο. Πόσα βάλατε τελικά; 

Ευχαριστώ κορίτσι μου..2 βάλαμε,τα άλλα 2κρυοσυντηρηση..έχω κ φωτογραφίες 😍 όταν με πήραν στο κρεβάτι για ξεκούραση τους μηλησα,έδωσα εντολές για να κρατηθούν δυνατά 😂μαζί πάμε τι ωραία 😍 σου εύχομαι καλή επιτυχία όλα θα πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Papadakis σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά ώς το τέλος!

@Tillandsia καλά αποτελέσματα!!!!! Ξεκούραση τώρα ειδικά τις 3 πρώτες μέρες και χαλάρωση όσο δεν πάει!

@Taggeris με το καλό αύριο!

Κορίτσια να ρωτήσω από περιέργεια και γιατί έχω διαβάσει τα απίστευτα......εξέταση κυστικής ίνωσης σας έδωσε ο γιατρός?

Εμενα πριν καν ξεκινησω εξωσωμ μαζι με τις αλλες στανταρ.ειναι το πρωτοκολλο,κατι σαν πχ τον καρυοτυπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εμενα πριν καν ξεκινησω εξωσωμ μαζι με τις αλλες στανταρ.ειναι το πρωτοκολλο,κατι σαν πχ τον καρυοτυπο.

Εμένα τώρα μου την έγραψε και σε κάποιες γνωστές που ρώτησα δεν τους την είχαν γράψει καθόλου. Και πές ότι βγαίνω θετική τι γίνεται?Εννοώ γίνεται κάτι για το έμβρυο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Εμένα τώρα μου την έγραψε και σε κάποιες γνωστές που ρώτησα δεν τους την είχαν γράψει καθόλου. Και πές ότι βγαίνω θετική τι γίνεται?Εννοώ γίνεται κάτι για το έμβρυο?

Περιεργο,ειναι απο τις πιο σημαντικες εξετασεις..αν βγεις θετικη(χτυπαω ξυλο) θα πρεπει να κανει και ο αντρας σου..δε θα θελα να επεκταθω να σε τρομαξω.Μια χαρα θα εισαι!!!Πλακα κανεις για τις γνωστες σου !!αυτο ειναι εγκλημα δε παμε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Περιεργο,ειναι απο τις πιο σημαντικες εξετασεις..αν βγεις θετικη(χτυπαω ξυλο) θα πρεπει να κανει και ο αντρας σου..δε θα θελα να επεκταθω να σε τρομαξω.Μια χαρα θα εισαι!!!Πλακα κανεις για τις γνωστες σου !!αυτο ειναι εγκλημα δε παμε καλά!

Ουουου μια και δύο....μιλάμε για 5 τουλάχιστον..... και έκανες όλο το πάκετο ή μόνο για την Δf508?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ουουου μια και δύο....μιλάμε για 5 τουλάχιστον..... και έκανες όλο το πάκετο ή μόνο για την Δf508?

Απαπα εχω σοκαριστει!!τι αλλο θα ακουσω δε ξερω.σου μιλαω για εγκλημα δεν υπερβαλλω!συχνοτερη ασθενεια κριμα!!Εκανα το 99,6 % και πληρωςα εξτρα.εδω το εκανα .https://cumedicus.gr/test/κυστική-ίνωση-check-up

εκ των υστερων ομως εμαθα οτι σε αυτο το κεντρο Neoscreen κανουν το 92%Και αφαιρουνε ενα ποσο της ταξεως των 50€ αν εχεις παραπεμπτικο(Df508) &πληρωνεις πιο λιγα.γιατί αυτο που γραφουν απο εοπυ καλυπτει μικρο ποσοστο μεταλλαξεων πχ 60% .τσεκαρε  https://neoscreen.gr/portfolio/kystiki-inosi-df508-89-92-100/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Απαπα εχω σοκαριστει!!τι αλλο θα ακουσω δε ξερω.σου μιλαω για εγκλημα δεν υπερβαλλω!συχνοτερη ασθενεια κριμα!!Εκανα το 99,6 % και πληρωςα εξτρα.εδω το εκανα .https://cumedicus.gr/test/κυστική-ίνωση-check-up

εκ των υστερων ομως εμαθα οτι σε αυτο το κεντρο Neoscreen κανουν το 92%Και αφαιρουνε ενα ποσο της ταξεως των 50% αν εχεις παραπεμπτικο και πληρωνεις πιο λιγα.γιατί αυτο που γραφουν απο εοπυ καλυπτει μικρο ποσοστο μεταλλαξεων πχ 60% .τσεκαρε  https://neoscreen.gr/portfolio/kystiki-inosi-df508-89-92-100/

Σε αυτό που την έκανες κοίταγα και λέει ότι στο πακέτο που έκανες αν υπάρχει παραπεμπτικό για αυτήν που μου έχει γραψει εμένα αφαιρείται από το κόστος....έχει δλδ 230€ - 50€ που είναι το κόστος αυτής που μου έχει γράψει.....πείρα τώρα τηλ. να ρωτήσω αλλά κλείνουν νωρίς 20.00 η ώρα οπότε δεν τους πρόλαβα. Θα πάρω τώρα αύριο να μάθω αν είναι δλδ να πάω εκει να κάνω όλο το πακέτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου..2 βάλαμε,τα άλλα 2κρυοσυντηρηση..έχω κ φωτογραφίες 😍 όταν με πήραν στο κρεβάτι για ξεκούραση τους μηλησα,έδωσα εντολές για να κρατηθούν δυνατά 😂μαζί πάμε τι ωραία 😍 σου εύχομαι καλή επιτυχία όλα θα πάνε καλά..

Τέλεια!!! Fingers crossed 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Σε αυτό που την έκανες κοίταγα και λέει ότι στο πακέτο που έκανες αν υπάρχει παραπεμπτικό για αυτήν που μου έχει γραψει εμένα αφαιρείται από το κόστος....έχει δλδ 230€ - 50€ που είναι το κόστος αυτής που μου έχει γράψει.....πείρα τώρα τηλ. να ρωτήσω αλλά κλείνουν νωρίς 20.00 η ώρα οπότε δεν τους πρόλαβα. Θα πάρω τώρα αύριο να μάθω αν είναι δλδ να πάω εκει να κάνω όλο το πακέτο.

Εκει που την εκανα εγώ(στους αμπελοκηπους)δεν δεχονται να αφαιρεσουν  το παραπεμπτικό & ειχα πληρωσει 230€ νομιζω,ασχετα με το τι γραφουν ...ενω στο δευτερο που σου στειλα το κανουν και ισως σου κοστισει 140..και ειναι και πολυ ωραιο κεντρο και ολοι ευγενικοι και γενικως ολες ειναι πιο φθηνες γιατί πραγματοποιουνται απο τους ιδιους μεσα στο κεντρο,δε στελνονται αλλου.Θα δεις αυριο,παντως πιο φθηνο κεντρο δε θα βρεις θεωρω..θα δεις αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εκει που την εκανα εγώ(στους αμπελοκηπους)δεν δεχονται να αφαιρεσουν  το παραπεμπτικό & ειχα πληρωσει 230€ νομιζω,ασχετα με το τι γραφουν ...ενω στο δευτερο που σου στειλα το κανουν και ισως σου κοστισει 140..και ειναι και πολυ ωραιο κεντρο και ολοι ευγενικοι και γενικως ολες ειναι πιο φθηνες γιατί πραγματοποιουνται απο τους ιδιους μεσα στο κεντρο,δε στελνονται αλλου.Θα δεις αυριο,παντως πιο φθηνο κεντρο δε θα βρεις θεωρω..

Χίλια ευχαριστώ....μόλις τηλ. εκει και ήταν ανοιχτά....δεν το έχουν διορθώσει στο site....καλύπτει το 99,6% των μεταλλάξεων (όπως το άλλο) και δέχονται και ΕΟΠΥΥ......130€ θα στοιχίσει! Δευτέρα θα πάω μακρυά μεν αλλά οκ.....πρέπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Χίλια ευχαριστώ....μόλις τηλ. εκει και ήταν ανοιχτά....δεν το έχουν διορθώσει στο site....καλύπτει το 99,6% των μεταλλάξεων (όπως το άλλο) και δέχονται και ΕΟΠΥΥ......130€ θα στοιχίσει! Δευτέρα θα πάω μακρυά μεν αλλά οκ.....πρέπει!

Τέλειααα! Βολτιτσα δε πειραζει :-) να το κανεις και αυτο να φυγει απο τη μεση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια έγινε η έμβρυομεταφορά:) με το καλό 14 Ιουλίου έχω χορική... ξεκουράζομαι τώρα.. σκέφτομαι μόνο κ μόνο θετικά;))

Καλη επιτυχια!!! Με το καλό!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Περιεργο,ειναι απο τις πιο σημαντικες εξετασεις..αν βγεις θετικη(χτυπαω ξυλο) θα πρεπει να κανει και ο αντρας σου..δε θα θελα να επεκταθω να σε τρομαξω.Μια χαρα θα εισαι!!!Πλακα κανεις για τις γνωστες σου !!αυτο ειναι εγκλημα δε παμε καλά!

Ποτέ πρέπει να γίνει αυτή η εξέταση;Ούτε εγώ την έχω κάνει και ούτε μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea  και εμένα μου τη ζήτησε ο γιατρός μου πριν ξεκινήσω εξωσωματική! Αν θυμάμαι όμως πρέπει να εκανα το 85% των μεταλλάξεων. Αλλά και φίλες μου στην αρχή της εγκυμοσυνης τους την έκαναν αυτή την εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Xrisa127 είπε:

Ποτέ πρέπει να γίνει αυτή η εξέταση;Ούτε εγώ την έχω κάνει και ούτε μου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να κάνω κάποιες εξετάσεις κατά τη διαδικασία της εξωσωματικής.

Πραγματικα δε καταλαβαινω διοτι προκειται για πολυ σημαντικη εξεταση.ειναι στα πλαισια του προγεννητικου ελεγχου.στο Γεν ειναι απο τις πρωτες και κυριοτερες στο πρωτοκολλο τους  μαζι με καρυοτυπο σαλπιγγογραφια κλπ αλλιως δε προχωρας.ειναι η συχνοτερη κληρονομικη ασθενεια πχ σαν την μεσογειακη αναιμια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η εξέταση της κυστικης ινωσης γίνεται στο παράρτημα του λαϊκού νοσοκομείου( σεβαστουπόλεως 16) δωρεάν με απλή συνταγογραφηση για το ΔF 508 και καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων!  Δε ξέρω τι αναμονή για ραντεβού έχει γιατί είναι δημόσιο νοσοκομείο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Papadakis σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά ώς το τέλος!

@Tillandsia καλά αποτελέσματα!!!!! Ξεκούραση τώρα ειδικά τις 3 πρώτες μέρες και χαλάρωση όσο δεν πάει!

@Taggeris με το καλό αύριο!

Κορίτσια να ρωτήσω από περιέργεια και γιατί έχω διαβάσει τα απίστευτα......εξέταση κυστικής ίνωσης σας έδωσε ο γιατρός?

Αχ..... Τι μ θύμησες.... Οι κοπέλες που ειμασταν στο προηγουμενο topic μπορεί να θυμούνται.... Εγώ είχα έναν γιατρό πριν ξεκινήσω οποιαδηποτε διαδικασία.... Μ έχει πει να κάνω για Μεσ. Αναιμία... Έκανα δν είχα τπτ.... Αλλάζω γιατρό κ ξεκινάω εξωσωματικη... Κανείς δν μας είπε να κανουμε εξ. Κυστικής Ινωσης  ... Όταν έμεινα έγκυος η γυναικολόγος μου μου την είπε να την κάνω.... Την κάνω λοιπόν γύρω στην 5η εβδομάδα... το δωρεάν πακέτο (μόνο η Df), περιμένω 2 εβδομάδες και μάντεψε..... ΦΟΡΕΑΣ ! Μας λέει πρέπει να κάνει ο Άντρας σου το 99.8% των μετάλλαξεων.... Πάμε την ίδια μέρα σε κέντρο γενετικής δίνουμε 300€ κ κάνει ο σύζυγός.... Αφού μας είχε πει η γιατρος ότι έχουμε ελάχιστες πιθανότητες να έχουμε κ οι δύο.... Περιμένουμε (10 εργάσιμες έκανες να βγει) και μάντεψε.... Κι ο σύζυγος.... ΦΟΡΕΑΣ! Εκεί μας είπε η γιατρός ελάτε στο ιατρείο να μιλήσουμε.... Θυμάμαι πήγαμε κ κλαιγαμε λες κ είχαμε χάσει το μωρό μας ήδη..... Μ έκανε υπερηχο κ της ζήτησα να κλείσει την οθόνη που βλέπει ο ασθενής γτ δν ήθελα να δω το μωρό..... Μας είπε ότι πρέπει να κάνουμε λήψη τροφοβλαστης στην 12η εβδομάδα στο μωρό.... Εγώ μέχρι να έρθει η 12η εβδομάδα δεν άφηναν κανέναν να μ μιλάει για την εγκυμοσύνη... Δεν ακουμπούσα  την κοιλιά μ ούτε άφηνα τον άντρα μου να ακουμπάει την κοιλιά μου ... Έρχεται η ώρα της εξέτασης.... Έγινε.... Στέλνουμε το δείγμα κ εκεί ήταν οι 3 πιο εφιαλτικές εβδομάδες της ζωής μου..... Πάθαινα κρίσεις πανικού καθημερινά.... Έκλαιγα στον ύπνο μου..... Παρακαλάγα το θεό αν είναι αρρωστο να μ το πάρει πριν μάθω το αποτέλεσμα..... Τελικά!!!!! Τσικνοπέμπτη μεσημέρι.... Χτυπάει το τηλ μου απ'τή γραμματέα της γιατρου (εκείνη ειχε ασθενή κ είδε το μαιλ κ για να μην περιμένει να τελειώσει κ να μας πάρει, το είπε στη γραμματεα της).... Κωνσταντίνα το μωρό σας δεν έχει το γονίδιο... Είναι απόλυτα υγιές..... Δεν είναι φορέας..... Δε θα ξεχάσω ότι εγώ απλά χαμογέλασα... Και ο άντρας μ μ έπεσε στο πάτωμα κλαίγοντας κ ευχαριστούσε το θεό.... Είμαι αισίως στην 34η εβδομάδα εγκυμοσύνης..... Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτή τη δοκιμάσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Η εξέταση της κυστικης ινωσης γίνεται στο παράρτημα του λαϊκού νοσοκομείου( σεβαστουπόλεως 16) δωρεάν με απλή συνταγογραφηση για το ΔF 508 και καλύπτει το 90% των μεταλλάξεων!  Δε ξέρω τι αναμονή για ραντεβού έχει γιατί είναι δημόσιο νοσοκομείο! 

Αυτή μου έγραψε ο γιατρός μου και για την πρώτη φορά (και γενικά μια φορά το χρόνο όπως γράφει) είναι δωρεάν μέσω ΕΟΠΥΥ έτσι κι αλλιώς αλλά διάβασα ότι καλύπτει πολύ μικρότερο ποσοστό γύρω στο 60% οπότε έκλεισα για το 99,6 των μεταλλάξεων με 130 (με το παραπεμπτικο που έχω για το ΔF 508). Δευτέρα θα πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...