Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχεις κάνει ήδη εμβρυομεταφορα; Με το καλο η χοριακή!! Άσε οι ειδοποιήσεις έχουν γίνει κουδούνι στο κεφάλι μου!

Πόσο πρέπει να είναι η οιστραδιολη για να προγραμματίσουμε εμβρυομετσφορα; Θα κάνω εξέταση τη Δευτέρα και έχω ένα άγχος μήπως δεν είναι στα επιθυμητά επίπεδα και ακυρωθεί ο κύκλος Ετ άνω την ερχόμενη Δευτέρα τι να σ πω γα όλα έχω αφεθεί στα χέρια του γιατρού για αρχή και του Θεού στη συνέχει! 😟

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αστα και εγω κοντεψα να τρελαθω την προηγουμενη φορα με ειχανε σκισει μπορει και 23 χαπια τη μερα- το κλασσικο πρωτοκολλο του Γεν ις.τωρα σε αυτη την ετ απαιτησα να μη παρω και ευτυχως συμφωνησαν!τι τα δινουν τοτε τι να πω..παιρνω μονο ουτρο αντιπηκτικη κ σαλοσπιρ

Ασε μια τρέλα. Αλλά δεν μπορώ να το πάρω πάνω μ ψυχολογικά οπότε ότι πει ο γιατρός. Εσύ πως πάει? Πότε πας για χοριακη? Ανυπομονώ για τα νέα σ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

@Tokyo ξέρουν που λένε σε 12+ μέρες χοριακή. Εγώ σκέψου έκανα τη 12η μέρα και πήρα αιρθμό 28. Απογοητεύτηκα, στενοχωρήθηκα κλπ Την επανέλαβα τη 14η μέρα κι ήταν 80 (μια ανακούφιση το λες) και μετά τη 16η μέρα κι ήταν 160κάτι. Εικάζω ότι άργησε να γίνει η εμφύτευση, εξ ου και τα χαμηλά νούμερα. Σκέψου ότι στην προπέρσινη φυσιολογική σύλληψη έκανα μόνο μία χοριακή στις 13 μέρες κι ήταν 1.300!!! 
Υπομονή και σε σένα και στη @Hope19.

@Nefeliap κι εγώ όταν πήγα για την εμβρυομεταφορά είχαμε πει με το γιατρό να βάλουμε τις 2 μέτριες βλαστοκύστες αντί για τη 1 άριστη. Ξαφνικά έρχεται και μου λέει "Θα βάλουμε τη 1 άριστη. Ούτε να μένει στην κατάψυξη, ούτε τα κιλά σου βοηθούν δίδυμη κύηση στην παρούσα φάση". Σοκαρίστηκα λίγο, αφενός γιατί χοντρή δε με λες (άλλο που έχω πάρει 10 κιλά από το γάμο) αφετέρου γιατί είχα προετοιμαστεί για 2 έμβρυα. 
Χαλάρωσα όμως, είπα "Ένα, ένα! Ό,τι θέλει ο γιατρός κι ο Θεός". Και να που μπήκα στο μήνα μου σήμερα....

Πάντως, κορίτσια, αν και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τις σελίδες του τόπικ, θα σας πω (φτάνοντας στο τέλος πια), πως το άγχος δε φεύγει ποτέ, ιδίως σε εμάς που μπήκαμε σε αυτή τη διαδικασία και πως όλα πάνω κάτω είναι φυσιολογικά! 
Διαβάζω για πρησμένο στήθος, πόνους περιόδου μετά την ΕΤ, ανακατωσούρες, κοιλιές, υγρά και μου φαίνονται οικεία μεν, παλιά δε.... 
Όλα αυτά είναι η προσπάθεια που κάνει το σώμα μας να δεχτεί τα εμβρυάκια μας και την εγκυμοσύνη που αρχίζει. 
Να έχετε αισιοδοξία, όσες πιστεύετε κάντε και καμία προσευχή πιο πολύ για να ηρεμήσετε μέσα σας και όλα θα γίνουν. 
Και σας τα λέω εγώ το τέρας απαισιοδοξίας. Που μέχρι και σήμερα είμαι αγχωμένη γιατί έχω αυξημένο αμνιακό υγρό, χωρίς να υπάρχει θέμα με το σάκχαρο και απ' ο,τι διαβάζω στο ίντερνετ (ξέρω, λάθος) μπορεί να συνδέεται με ανωμαλία στο έμβρυο... Οφείλουμε όμως να κρατάμε μία σταγόνα ελπίδας για τα μωρά μας. 
 

Γειά σου κορίτσι!!! Τι κάνεις;;; 

Μάλλον σε μπέρδεψα... Η χοριακη μου ήταν 124 κ μετά έκανε διπλασιασμό απλά λόγω εξωσωματικής μιυ ζήτησε κ 3η κ έλεγα ότι όπως κ να το κάνεις είναι μια αγωνία. Σήμερα υπερδιπλάσιαστηκε κιόλας κ μου είπε τέλος οι χοριακες 😉 οπότε ως εδώ όλα καλά!! 

Με το καλό το παιδάκι σου! Και σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια! Να κρατηθούν καλά από τη μαμά τους και να έχουμε άλλη μια μανουλα σε λίγες μέρες!!! 

Μακάρι Παναγία μου!!!!!! 🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Ασε μια τρέλα. Αλλά δεν μπορώ να το πάρω πάνω μ ψυχολογικά οπότε ότι πει ο γιατρός. Εσύ πως πάει? Πότε πας για χοριακη? Ανυπομονώ για τα νέα σ..

Εγω τα ιδια αραχτη φαγητο ιντερνετ και νετφλιΞ.ασε αργω ακομα ..μου ειπε 28 κυριακή και θα το τηρησω ουτε μια μερα πιο πριν δε παω.δε θελω να ξαναπερασω τα ιδια με προηγουμενη μου με υψηλη κ μετα πατο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dolphin είπε:

Γνωρίζεις κάτι για τον γιατρό; Προσπάθησα να σου στείλω pm αλλά δεν τα κατάφερα...

Τον έχω επισκεφτεί.... Είναι καλός επιστήμονας. Μαζί του γνωστή μου έκανε δίδυμα.... Ο μόνος λόγος που δεν έμεινα μαζί του ήταν το οικονομικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2020 at 3:47 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια. Αισίως φθάσαμε στη 5η ημέρα ενημέρωσης... Το αποτέλεσμα λοιπόν που μπήκε στη κατάψυξη ήταν το εξής:

2 βλαστόκυστες 4ΑΑ

2 βλαστόκυστες 3ΑΑ 

2 βλαστόκυστες 3ΑΒ. 

Ο γιατρος μου ήταν υπερευχαριστημενος🙏 χάρηκα κ εγώ πολύ κ πλέον μπορώ να χαλαρώσω για λίγο έως την ετ. Θα πάμε με την περίοδο του Ιουλίου που ίσως η ωορηξια μας βρει της Παναγίας που θα είναι κλειστό το κέντρο ίσως κ όχι.. θα δούμε όμως!! Ένα μεγάλο βήμα έγινε... Αυτά τα νέα μουυυυ👣👶👶🙏

Καλή επιτυχία σε όλες μας , μπράβο στις εγγυουλες μας!!!!

 

Μπράβο βρε lactaki!!

Καλή ξεκούραση τώρα!

Αυτός ο γιατρός σας πάντως κάτι έχει και πετυχαίνει τις αργίες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια 3η μερα μετα την ετ. Εχω υγρά λευκά. Είχατε κ εσεις ; Ψάχνω ενα σημάδι απο τωρα εγω οσο περνάνε οι μερες το κορμί μου το νιώθω όλο και πιο κομμάτια... δεν ξεκουράζομαι καθολου οσο και να κοιμάμαι  αυτα τα νέα μου εμένα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια 3η μερα μετα την ετ. Εχω υγρά λευκά. Είχατε κ εσεις ; Ψάχνω ενα σημάδι απο τωρα εγω οσο περνάνε οι μερες το κορμί μου το νιώθω όλο και πιο κομμάτια... δεν ξεκουράζομαι καθολου οσο και να κοιμάμαι  αυτα τα νέα μου εμένα 😂

Μη ψάχνεις συμπτώματα κορίτσι μου. Από τα φάρμακα είναι.. Και τα υγρά είναι φυσιολογικά και η κούραση από την προγεστερονη... Κοιμήσου τώρα που μπορείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μη ψάχνεις συμπτώματα κορίτσι μου. Από τα φάρμακα είναι.. Και τα υγρά είναι φυσιολογικά και η κούραση από την προγεστερονη... Κοιμήσου τώρα που μπορείς!!! 

Ναι ετσι λέω χιχι ειναι πολυ νωρίς ακομα 😅😅 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.! 🙂

εχω χάσει τα νέα σας έχουν μπει και καινούρια κορίτσια οπού δεν εχω προλάβει να διαβάσω τίποτα οτι βλέπω είναι μόνο από το πινακακι οπού κάνει η @annie! και έτσι βλέπω πόσες κοπέλες είναι στην παρέα μας και πόσες τα έχετε καταφέρει (και ειστε και πολλές βρε συγχαρητήρια εύχομαι να πάνε όλα μα όλα τελεία και να κρατήσετε με το κάλο το παιδάκι - παιδάκια σας) (μάλλον μονή εχω ξεμείνει που δεν θα έρθει η σειρά μου κάποτε)!

λογικά με βλέπετε στο πινακακι άλλα δεν με βλέπετε να γράφω ή αν γράψω θα είναι μια με δυο φόρες το μηνά και σας ζητάω συγνώμη!! Ξέρω σταμάτησα να γράφω μετά από την αποτυχημένη προσπάθεια μου.! Άλλα πραγματικά προσπαθώ να μαζέψω ότι έχει από μείνει για όταν έρθει η επόμενη φορά (πραγματικά δεν ξέρω πότε θα είναι μεχρι στιγμής έχουμε πει για τον σεπτεμβριο άλλα δεν το βλέπω). Προσωρινά έχει κλείσει για εμένα αυτό το βιβλίο αλλά θα ξανά ανοίξει λογικά!

Εγώ θα ήθελα από μεριά μου να ευχηθώ σε όλες να έχετε δύναμη οπού την έχετε και να μην τα παρατήσετε πότε!

και στα κορίτσια που τα καταφεραν θα πάνε όλα μα όλα καλά και σε λίγους μήνες  όλα θα είναι μια απλή ανάμνηση οπου θα έχετε κάτι ωραίο να πείτε στα παιδάκια σας!! να το ζήσετε κορίτσια ως το τέλος γιατί μετά θα θα βλέπετε τα παιδάκια και θα αναρωτιέστε πότε ήταν στην κοιλίτσα σας και για πότε ήρθε στην αγκαλιά σας το θαυματακι / θαυματακια!!! (επίσης βγάλτε και πολλές φωτογραφίες είναι αυτές που μένουν για πάντα μιας και θα μεγαλώνουν)

κορίτσια που προσπαθείτε ή ξεκινάτε τώρα πραγματικά σας εύχομαι ότι μα ότι καλύτερο και το συντομότερο να γεμίσει το φόρουμ μόνο μωράκια!!! και μην ξεχνάτε θα υπάρξουν και στιγμές οπού θα πέσετε αλλα θα σας κάνει πιο δυνατές!!!    

Κάτι που έμαθα στα χρόνια που προσπαθούμε είναι ότι κάθε εμπόδιο είναι για κάλο και κάτι έχει να μας μάθει!!   

αν μπορώ να βοηθήσω κάπου στην διάθεση σας! (άπλα να με κάνετε tag γιατί αλλιώς δεν θα τα δω ή σε προσωπικό μήνυμα) (ξέρω οτι δεν θα χρειαστώ κάπου μιας και τα κορίτσια ειναι εγκυκλοπαιδιες)

Και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ  για την βοήθεια οπού μου έχετε προσφέρει και για κάθε απορία που μου έχετε λύσει! 🙂

Από έμενα κάλο καλοκαίρι και ζήστε την κάθε στιγμή σας! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.! 🙂

εχω χάσει τα νέα σας έχουν μπει και καινούρια κορίτσια οπού δεν εχω προλάβει να διαβάσω τίποτα οτι βλέπω είναι μόνο από το πινακακι οπού κάνει η @annie! και έτσι βλέπω πόσες κοπέλες είναι στην παρέα μας και πόσες τα έχετε καταφέρει (και ειστε και πολλές βρε συγχαρητήρια εύχομαι να πάνε όλα μα όλα τελεία και να κρατήσετε με το κάλο το παιδάκι - παιδάκια σας) (μάλλον μονή εχω ξεμείνει που δεν θα έρθει η σειρά μου κάποτε)!

λογικά με βλέπετε στο πινακακι άλλα δεν με βλέπετε να γράφω ή αν γράψω θα είναι μια με δυο φόρες το μηνά και σας ζητάω συγνώμη!! Ξέρω σταμάτησα να γράφω μετά από την αποτυχημένη προσπάθεια μου.! Άλλα πραγματικά προσπαθώ να μαζέψω ότι έχει από μείνει για όταν έρθει η επόμενη φορά (πραγματικά δεν ξέρω πότε θα είναι μεχρι στιγμής έχουμε πει για τον σεπτεμβριο άλλα δεν το βλέπω). Προσωρινά έχει κλείσει για εμένα αυτό το βιβλίο αλλά θα ξανά ανοίξει λογικά!

Εγώ θα ήθελα από μεριά μου να ευχηθώ σε όλες να έχετε δύναμη οπού την έχετε και να μην τα παρατήσετε πότε!

και στα κορίτσια που τα καταφεραν θα πάνε όλα μα όλα καλά και σε λίγους μίνες όλα θα είναι μια απλή ανάμνηση οπου θα έχετε κάτι ωραίο να πείτε στα παιδάκια σας!! να το ζήσετε κορίτσια ως το τέλος γιατί μετά θα θα βλέπετε τα παιδάκια και θα αναρωτιέστε πότε ήταν στην κοιλίτσα σας και για πότε ήρθε στην αγκαλιά σας το θαυματακι / θαυματακια!!! (επίσης βγάλτε και πολλές φωτογραφίες είναι αυτές που μένουν για πάντα μιας και θα μεγαλώνουν)

κορίτσια που προσπαθείτε ή ξεκινάτε τώρα πραγματικά σας εύχομαι ότι μα ότι καλύτερο και το συντομότερο να γεμίσει το φόρουμ μόνο μωράκια!!! και μην ξεχνάτε θα υπάρξουν και στιγμές οπού θα πέσετε αλλα θα σας κάνει πιο δυνατές!!!    

Κάτι που έμαθα στα χρόνια που προσπαθούμε είναι ότι κάθε εμπόδιο είναι για κάλο και κάτι έχει να μας μάθει!!   

αν μπορώ να βοηθήσω κάπου στην διάθεση σας! (άπλα να με κάνετε tag γιατί αλλιώς δεν θα τα δω ή σε προσωπικό μήνυμα) (ξέρω οτι δεν θα χρειαστώ κάπου μιας και τα κορίτσια ειναι εγκυκλοπαιδιες)

Και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ  για την βοήθεια οπού μου έχετε προσφέρει και για κάθε απορία που μου έχετε λύσει! 🙂

Από έμενα κάλο καλοκαίρι και ζήστε την κάθε στιγμή σας! 🥰

Μαζι θα μείνουμε τελευταίες  @kaposetsi  μου φαίνεται. Μη σκας θα έχεις παρεα εμένα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια κ δεν ξέρω αν γράφω σωστά.μακαρι να είμαι κι εγώ στις μανουλες του 2021.ειμαι στην αναμονή κ δεν περνάνε οι μέρες έκανα έμβρυομεταφορα στις 12/6 2βλαστοκυστεων 5 ημερών κ περιμένω στις 22/06 να κάνω την χοριακη.ευχομαι σε όλες μας να γεμίσει η αγκαλιά μας την νέα χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.! 🙂

εχω χάσει τα νέα σας έχουν μπει και καινούρια κορίτσια οπού δεν εχω προλάβει να διαβάσω τίποτα οτι βλέπω είναι μόνο από το πινακακι οπού κάνει η @annie! και έτσι βλέπω πόσες κοπέλες είναι στην παρέα μας και πόσες τα έχετε καταφέρει (και ειστε και πολλές βρε συγχαρητήρια εύχομαι να πάνε όλα μα όλα τελεία και να κρατήσετε με το κάλο το παιδάκι - παιδάκια σας) (μάλλον μονή εχω ξεμείνει που δεν θα έρθει η σειρά μου κάποτε)!

λογικά με βλέπετε στο πινακακι άλλα δεν με βλέπετε να γράφω ή αν γράψω θα είναι μια με δυο φόρες το μηνά και σας ζητάω συγνώμη!! Ξέρω σταμάτησα να γράφω μετά από την αποτυχημένη προσπάθεια μου.! Άλλα πραγματικά προσπαθώ να μαζέψω ότι έχει από μείνει για όταν έρθει η επόμενη φορά (πραγματικά δεν ξέρω πότε θα είναι μεχρι στιγμής έχουμε πει για τον σεπτεμβριο άλλα δεν το βλέπω). Προσωρινά έχει κλείσει για εμένα αυτό το βιβλίο αλλά θα ξανά ανοίξει λογικά!

Εγώ θα ήθελα από μεριά μου να ευχηθώ σε όλες να έχετε δύναμη οπού την έχετε και να μην τα παρατήσετε πότε!

και στα κορίτσια που τα καταφεραν θα πάνε όλα μα όλα καλά και σε λίγους μήνες  όλα θα είναι μια απλή ανάμνηση οπου θα έχετε κάτι ωραίο να πείτε στα παιδάκια σας!! να το ζήσετε κορίτσια ως το τέλος γιατί μετά θα θα βλέπετε τα παιδάκια και θα αναρωτιέστε πότε ήταν στην κοιλίτσα σας και για πότε ήρθε στην αγκαλιά σας το θαυματακι / θαυματακια!!! (επίσης βγάλτε και πολλές φωτογραφίες είναι αυτές που μένουν για πάντα μιας και θα μεγαλώνουν)

κορίτσια που προσπαθείτε ή ξεκινάτε τώρα πραγματικά σας εύχομαι ότι μα ότι καλύτερο και το συντομότερο να γεμίσει το φόρουμ μόνο μωράκια!!! και μην ξεχνάτε θα υπάρξουν και στιγμές οπού θα πέσετε αλλα θα σας κάνει πιο δυνατές!!!    

Κάτι που έμαθα στα χρόνια που προσπαθούμε είναι ότι κάθε εμπόδιο είναι για κάλο και κάτι έχει να μας μάθει!!   

αν μπορώ να βοηθήσω κάπου στην διάθεση σας! (άπλα να με κάνετε tag γιατί αλλιώς δεν θα τα δω ή σε προσωπικό μήνυμα) (ξέρω οτι δεν θα χρειαστώ κάπου μιας και τα κορίτσια ειναι εγκυκλοπαιδιες)

Και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ  για την βοήθεια οπού μου έχετε προσφέρει και για κάθε απορία που μου έχετε λύσει! 🙂

Από έμενα κάλο καλοκαίρι και ζήστε την κάθε στιγμή σας! 🥰

Αγάπη μου να χαλαρώσεις να ηρεμήσεις και ότι είναι να έρθει στη ζωή σου να είναι μόνο για καλό. Οπότε εσύ αισθανθείς έτοιμη να ξανά προσπαθήσεις θα το κάνεις....Εγώ θα χαρώ να μπεις να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου που ήρθε ως εκ θαύματος με φυσική σύλληψη... Σε φιλώ και σου εύχομαι τα καλύτερα! Καλό καλοκαίρι να έχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Πήγα κι έκανα χοριακή σήμερα , το απόγευμα θα ξέρω.

Συνεχίζουν τα ροζ υγρά και μου είπε ο γιατρός ότι πιστεύει ότι είμαι έγκυος (βάση και των τεστ) και πολύ πιθανό να  είναι από την εμφύτευση. Μου είπε να πάω σήμερα.

Εχω πολύ αγωνία. Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί έχω κάνει πολλές σκέψεις αυτές τις μέρες ..

Το απόγευμα που θα τον καλέσω για την απάντηση θα τον ρωτήσω και για το πρήξιμο που έχω στην κοιλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Tokyo ξέρουν που λένε σε 12+ μέρες χοριακή. Εγώ σκέψου έκανα τη 12η μέρα και πήρα αιρθμό 28. Απογοητεύτηκα, στενοχωρήθηκα κλπ Την επανέλαβα τη 14η μέρα κι ήταν 80 (μια ανακούφιση το λες) και μετά τη 16η μέρα κι ήταν 160κάτι. Εικάζω ότι άργησε να γίνει η εμφύτευση, εξ ου και τα χαμηλά νούμερα. Σκέψου ότι στην προπέρσινη φυσιολογική σύλληψη έκανα μόνο μία χοριακή στις 13 μέρες κι ήταν 1.300!!! 
Υπομονή και σε σένα και στη @Hope19.

@Nefeliap κι εγώ όταν πήγα για την εμβρυομεταφορά είχαμε πει με το γιατρό να βάλουμε τις 2 μέτριες βλαστοκύστες αντί για τη 1 άριστη. Ξαφνικά έρχεται και μου λέει "Θα βάλουμε τη 1 άριστη. Ούτε να μένει στην κατάψυξη, ούτε τα κιλά σου βοηθούν δίδυμη κύηση στην παρούσα φάση". Σοκαρίστηκα λίγο, αφενός γιατί χοντρή δε με λες (άλλο που έχω πάρει 10 κιλά από το γάμο) αφετέρου γιατί είχα προετοιμαστεί για 2 έμβρυα. 
Χαλάρωσα όμως, είπα "Ένα, ένα! Ό,τι θέλει ο γιατρός κι ο Θεός". Και να που μπήκα στο μήνα μου σήμερα....

Πάντως, κορίτσια, αν και δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τις σελίδες του τόπικ, θα σας πω (φτάνοντας στο τέλος πια), πως το άγχος δε φεύγει ποτέ, ιδίως σε εμάς που μπήκαμε σε αυτή τη διαδικασία και πως όλα πάνω κάτω είναι φυσιολογικά! 
Διαβάζω για πρησμένο στήθος, πόνους περιόδου μετά την ΕΤ, ανακατωσούρες, κοιλιές, υγρά και μου φαίνονται οικεία μεν, παλιά δε.... 
Όλα αυτά είναι η προσπάθεια που κάνει το σώμα μας να δεχτεί τα εμβρυάκια μας και την εγκυμοσύνη που αρχίζει. 
Να έχετε αισιοδοξία, όσες πιστεύετε κάντε και καμία προσευχή πιο πολύ για να ηρεμήσετε μέσα σας και όλα θα γίνουν. 
Και σας τα λέω εγώ το τέρας απαισιοδοξίας. Που μέχρι και σήμερα είμαι αγχωμένη γιατί έχω αυξημένο αμνιακό υγρό, χωρίς να υπάρχει θέμα με το σάκχαρο και απ' ο,τι διαβάζω στο ίντερνετ (ξέρω, λάθος) μπορεί να συνδέεται με ανωμαλία στο έμβρυο... Οφείλουμε όμως να κρατάμε μία σταγόνα ελπίδας για τα μωρά μας. 
 

Με το καλό κορίτσι μου το μωράκι σου!! Η αλήθεια είναι ότι είμαι πολύ αγχωμένη καθότι όλο πρωτόγνωρα αλλά έυχομαι μόνο όλα να έχουν πάει καλά! Όλα όσα έγραψες πιο πάνω είναι όλες μου οι σκέψεις που εύχομαι κι εγώ σε λίγο καιρό να τις θυμάμαι και να γελάω καθότι κι εγώ είμαι τέρας απαισιοδοξίας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!κι εγώ πήγα για χοριακη σήμερα...8 το απόγευμα μου είπαν θα τα πάρω τα αποτελέσματα..πραγματικά είμαι τόσο απαισιόδοξη...φοβάμαι για το αποτέλεσμα καθώς απο συμπτώματα μόνο πόνους περιόδου έχω και πρησμένο στήθος...δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Καλημέρα!!!!κι εγώ πήγα για χοριακη σήμερα...8 το απόγευμα μου είπαν θα τα πάρω τα αποτελέσματα..πραγματικά είμαι τόσο απαισιόδοξη...φοβάμαι για το αποτέλεσμα καθώς απο συμπτώματα μόνο πόνους περιόδου έχω και πρησμένο στήθος...δεν ξέρω...

Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να έχεις αλλά συμπτώματα. Κάποιες δεν έχουν καθόλου!! Άσε που παίρνουμε και τόσα φάρμακα. Μην προδικάζεις!! Σου εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο!! 
 

@Hope19 κοριτσάκι μου άντε να βγει η χοριακη σου.. 4ψηφια θα είναι είμαι σίγουρη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να έχεις αλλά συμπτώματα. Κάποιες δεν έχουν καθόλου!! Άσε που παίρνουμε και τόσα φάρμακα. Μην προδικάζεις!! Σου εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο!! 
 

@Hope19 κοριτσάκι μου άντε να βγει η χοριακη σου.. 4ψηφια θα είναι είμαι σίγουρη!!! 

Μακαρι....σε ευχαριστω πολυυ!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Καλημέρα!!!!κι εγώ πήγα για χοριακη σήμερα...8 το απόγευμα μου είπαν θα τα πάρω τα αποτελέσματα..πραγματικά είμαι τόσο απαισιόδοξη...φοβάμαι για το αποτέλεσμα καθώς απο συμπτώματα μόνο πόνους περιόδου έχω και πρησμένο στήθος...δεν ξέρω...

Καλημερα θα πάρεις τα αποτελέσματα κ θα χαρείς τοοοοσο πολυ θα το δεις!!! ❤️ Μην σκέφτεσαι αρνητικά κοπέλα μου το ιδιο κανω μερικές φορές κ γω και δε πρέπει! Ολα θα πάνε καλα!!!! Υπομονή μεχρι το απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Πήγα κι έκανα χοριακή σήμερα , το απόγευμα θα ξέρω.

Συνεχίζουν τα ροζ υγρά και μου είπε ο γιατρός ότι πιστεύει ότι είμαι έγκυος (βάση και των τεστ) και πολύ πιθανό να  είναι από την εμφύτευση. Μου είπε να πάω σήμερα.

Εχω πολύ αγωνία. Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί έχω κάνει πολλές σκέψεις αυτές τις μέρες ..

Το απόγευμα που θα τον καλέσω για την απάντηση θα τον ρωτήσω και για το πρήξιμο που έχω στην κοιλιά..

Σίγουρα εισαιιι!!!♥️❤️🥰 με το καλο να ακούσεις και τα ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα θα πάρεις τα αποτελέσματα κ θα χαρείς τοοοοσο πολυ θα το δεις!!! ❤️ Μην σκέφτεσαι αρνητικά κοπέλα μου το ιδιο κανω μερικές φορές κ γω και δε πρέπει! Ολα θα πάνε καλα!!!! Υπομονή μεχρι το απόγευμα 

Το ελπίζω !!!!!σε ευχαριστω κοριτσι μου....για εμενα είμαι σε αυτό το θέμα απαισιόδοξη....για όλους τους άλλους είμαι αισιόδοξη...είναι που το θέλω τόσο πολύ και φοβάμαι...δεν θέλω να στεναχωρηθεί και ο άντρας μου λόγω του προβλήματος του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Μακαρι....σε ευχαριστω πολυυ!!!!❤️❤️

Αχ μαζί στην αγωνία. Έχε πίστη κι εγώ μονο αυτά εχω σαν συμπτώματα αλλά κ ροζ υγρα,, Ολα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσι μου δεν χρειάζεται να έχεις αλλά συμπτώματα. Κάποιες δεν έχουν καθόλου!! Άσε που παίρνουμε και τόσα φάρμακα. Μην προδικάζεις!! Σου εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο!! 
 

@Hope19 κοριτσάκι μου άντε να βγει η χοριακη σου.. 4ψηφια θα είναι είμαι σίγουρη!!! 

Μακαρι εχω πολύ αγωνία γιατι φοβαμαι με αυτα τα παλιο ροζ υγρα..😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hope19 είπε:

Αχ μαζί στην αγωνία. Έχε πίστη κι εγώ μονο αυτά εχω σαν συμπτώματα αλλά κ ροζ υγρα,, Ολα καλά θα πάνε...

Αχ μαζί από την μέρα της εμβρυομεταφορας....εγώ απορώ πως κρατήθηκα και δνε έχω κάνει τεστ....δεν θα άντεχα άλλο αρνητικό...για εσένα είμαι σίγουρη ότι θα έχεις μια τεράστια χοριακη...εγώ από υγρά έχω και μπόλικα αφού φοβάμαι μην έχω αδιαθετήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...