Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κορίτσια  σήμερα πήγα Θεσσαλονίκη..όλα είναι μια χαρά στον υπέρηχο..ρώτησα για φάρμακα τι θα  χρειαστω κ πόσο θα κοστίζουν..θα χρειαστώ χαμηλής δώσεις gonal f 900 2 η 3 κουτιά..δεν θα περιμένω την επιτροπή θα αγοράσω τα φάρμακα για να ξεκινήσω με την περίοδο που περιμένω Τετάρτη η πέμπτη(ελπίζω να μην έχει έλλειψη) ..περίεργη αισθάνομαι επειδή εκείνη την στιγμή πήρα απόφαση..έχετε κάτι να μου προτείνετε για διατροφή η οτιδήποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Που λέτε σήμερα έκλεισα για Β' επιπέδου να πάω την Πέμπτη.Καλά πότε πέρασε ο καιρός χαμπάρι δεν πήρα!! Τέλος πάντων, ήθελα να ρωτήσω αυτές που έχουν περάσει την διαδικασία της Β'επιπέδου πρίν το υπέρηχο σας είχε στείλει ο γιατρός σας σε καρδιολόγο; Γιατί μου είπε να περάσω πρώτα απο καρδιολόγο και μετά να πάω σε αυτόν. Όταν μου το είπε δεν έδωσα σημασία λέω έτσι θα είναι η διαδικασία αλλά το έψαξα και στο internet και δεν το λέει πουθενά αυτό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Που λέτε σήμερα έκλεισα για Β' επιπέδου να πάω την Πέμπτη.Καλά πότε πέρασε ο καιρός χαμπάρι δεν πήρα!! Τέλος πάντων, ήθελα να ρωτήσω αυτές που έχουν περάσει την διαδικασία της Β'επιπέδου πρίν το υπέρηχο σας είχε στείλει ο γιατρός σας σε καρδιολόγο; Γιατί μου είπε να περάσω πρώτα απο καρδιολόγο και μετά να πάω σε αυτόν. Όταν μου το είπε δεν έδωσα σημασία λέω έτσι θα είναι η διαδικασία αλλά το έψαξα και στο internet και δεν το λέει πουθενά αυτό.  

Καρδιολόγο για εσενα ή για το μωρό; Σου ειπε τι θελει να εξετασει; Δεν μου είπαν ποτέ ούτε έχω ακούσει να στέλνουν σε καρδιολόγο προληπτικα αν δεν υπάρχει γνωστό πρόβλημα. Το μονο που μπορω να σκεφτω είναι για να αποκλείσει πιθανή προεκλαμψια και άλλες παθήσεις που σχετίζονται με την κύηση και επειδή η Β επιπέδου είναι ουσιαστικά η πιο λεπτομερής εξέταση να θέλει να έχει όλα τα δεδομένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Καρδιολόγο για εσενα ή για το μωρό; Σου ειπε τι θελει να εξετασει; Δεν μου είπαν ποτέ ούτε έχω ακούσει να στέλνουν σε καρδιολόγο προληπτικα αν δεν υπάρχει γνωστό πρόβλημα. Το μονο που μπορω να σκεφτω είναι για να αποκλείσει πιθανή προεκλαμψια και άλλες παθήσεις που σχετίζονται με την κύηση και επειδή η Β επιπέδου είναι ουσιαστικά η πιο λεπτομερής εξέταση να θέλει να έχει όλα τα δεδομένα.

Δεν μου είπε κάτι και εγώ δεν σκέφτηκα να τον ρωτήσω γιατί νόμιζα ότι θα είναι μέρος της διαδικασίας. Και η αυχενική μου δεν είχε και κάποιο θέμα. Τι να πώ δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Που λέτε σήμερα έκλεισα για Β' επιπέδου να πάω την Πέμπτη.Καλά πότε πέρασε ο καιρός χαμπάρι δεν πήρα!! Τέλος πάντων, ήθελα να ρωτήσω αυτές που έχουν περάσει την διαδικασία της Β'επιπέδου πρίν το υπέρηχο σας είχε στείλει ο γιατρός σας σε καρδιολόγο; Γιατί μου είπε να περάσω πρώτα απο καρδιολόγο και μετά να πάω σε αυτόν. Όταν μου το είπε δεν έδωσα σημασία λέω έτσι θα είναι η διαδικασία αλλά το έψαξα και στο internet και δεν το λέει πουθενά αυτό.  

Καταρχήν καλά αποτελέσματα στην β επιπέδου κορίτσι! Όντως περνά πολύ γρήγορα ο καιρός! Ο δικός μου γυναικολόγος ζητάει καρδιογράφημα στο 8ο περίπου. Είναι προληπτική εξέταση γιατί θα περάσεις ολόκληρη γέννα. Πρέπει να γνωρίζουν αν όλα είναι καλά! Τώρα για τόσο νωρίς δεν το έχω ακούσει ξανά αλλά και πάλι τι να αλλάξει σε τόσο μικρό διάστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσι μου. Αυτό το άγχος είναι μεγαλύτερο από την αναμονή της χοριακης. Για μένα τουλάχιστον. Θέλω να πιστεύω πως όταν ακούσουμε τις καρδούλες τους θα ηρεμήσουμε λίγο.. Βρε αν ήταν στο χέρι μου θα ήμουν κάθε μέρα στο γιατρό.... Η τρελή του χωριού!!! 😂😂😂

Χμμμ... Κι εγώ έτσι πίστευα, ότι μόλις ακούσω καρδούλες θα ηρεμήσω. Τελικά κάθε φορά από τον ένα υπέρηχο στον άλλο έχω το ίδιο άγχος.., εξου και πηγαίνω κάθε δύο βδομάδες. Και μόλις μπαίνω στο γραφείο του, του λέω πάμε πρώτα να δούμε αν είναι εκεί, να ακούσουμε τις καρδούλες και τα λέμε μετά. Ίσως όταν αρχίσω να τις νιώθω, να με κλωτσάνε, να ηρεμήσω..., ίσως και όχι.., οι πιο έμπειρες θα ξέρουν αν τελικά ηρεμουμε ποτέ 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια  σήμερα πήγα Θεσσαλονίκη..όλα είναι μια χαρά στον υπέρηχο..ρώτησα για φάρμακα τι θα  χρειαστω κ πόσο θα κοστίζουν..θα χρειαστώ χαμηλής δώσεις gonal f 900 2 η 3 κουτιά..δεν θα περιμένω την επιτροπή θα αγοράσω τα φάρμακα για να ξεκινήσω με την περίοδο που περιμένω Τετάρτη η πέμπτη(ελπίζω να μην έχει έλλειψη) ..περίεργη αισθάνομαι επειδή εκείνη την στιγμή πήρα απόφαση..έχετε κάτι να μου προτείνετε για διατροφή η οτιδήποτε;

Αντε με το καλό κοπελα μου να πανε ολα καλα.παρηγγειλε εσυ 3 και αν δε το χρειαστεις το γυριζουν πισω εκεινοι εγω ετσι κανω..λοιπον εκοψα ζαχαρη μαχαιρι και τη γλουτενη και ετρωγα καλά και υγιεινα φαγητα και τωρα ας πουμε τρωω καθε 3 ωρες για να μην ανεβαζω ζακχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Χμμμ... Κι εγώ έτσι πίστευα, ότι μόλις ακούσω καρδούλες θα ηρεμήσω. Τελικά κάθε φορά από τον ένα υπέρηχο στον άλλο έχω το ίδιο άγχος.., εξου και πηγαίνω κάθε δύο βδομάδες. Και μόλις μπαίνω στο γραφείο του, του λέω πάμε πρώτα να δούμε αν είναι εκεί, να ακούσουμε τις καρδούλες και τα λέμε μετά. Ίσως όταν αρχίσω να τις νιώθω, να με κλωτσάνε, να ηρεμήσω..., ίσως και όχι.., οι πιο έμπειρες θα ξέρουν αν τελικά ηρεμουμε ποτέ 😁

Αχ κορίτσι μου το άγχος θα το έχεις σε όλη την διάρκεια απλά στην αρχή, για εμένα τουλάχιστον, ήταν μεγαλύτερο. Όταν άρχισα να τον καταλαβαίνω κι έβλεπα την κοιλιά μου να μεγαλώνω μέρα με την ημέρα ένιωθα πολύ πιο ήρεμη!

Αν όμως είσαι άτομο που γενικά αγχώνεται, όπως εγώ για παράδειγμα, αυτό που ζεις τώρα δεν είναι τίποτα! Μόλις γεννήσεις θα καταλάβεις την πραγματική έννοια του άγχους!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Χμμμ... Κι εγώ έτσι πίστευα, ότι μόλις ακούσω καρδούλες θα ηρεμήσω. Τελικά κάθε φορά από τον ένα υπέρηχο στον άλλο έχω το ίδιο άγχος.., εξου και πηγαίνω κάθε δύο βδομάδες. Και μόλις μπαίνω στο γραφείο του, του λέω πάμε πρώτα να δούμε αν είναι εκεί, να ακούσουμε τις καρδούλες και τα λέμε μετά. Ίσως όταν αρχίσω να τις νιώθω, να με κλωτσάνε, να ηρεμήσω..., ίσως και όχι.., οι πιο έμπειρες θα ξέρουν αν τελικά ηρεμουμε ποτέ 😁

Oυτε όταν άρχισεις να νιώθεις τα μωράκια σου θα ηρεμήσεις πίστεψε με.... Πάντα υπάρχουν λόγοι να ανησύχεις-χωρις ουσιαστικό λόγο όμως..... Εγώ ανησυχουσα στην αρχή να περάσουμε το 3 μηνο..... Μετά μην συμβεί κάτι, ήθελα να χτυπάει κάθε φορά η καρδιά της σε κάθε υπερηχο μην έχει πάει κάτι στραβά.... Μόλις ξεπεράσαμε το στάδιο της άγνοιας του τι συμβαίνει εκεί κάτω κ άρχισαν οι κινήσεις αρχίζεις να ανησυχείς γτ δν κουνήθηκε τώρα πόση ώρα έχει να κουνηθεί (ειδικα στην αρχή των κινήσεων).... Μετά όταν αρχίζει να τις δίνει καλές κ ειδικά αν έχει κ το κεφαλάκι κάτω όπως εμάς απ τον 5ο μήνα, αρχίζεις τα Παναγία μου με χτυπάει κάτω θα βγει... Γενναω!!!!! Πήγα σήμερα για τον μηνιαίο υπερηχο.... Την προηγούμενη εβδομάδα είχα τσιμπήματα στον κόλπο φοβηθηκα ότι θα γεννήσω.... Τελικά έχω τράχηλο 4cm η γιατρός είπε επί λέξη θα τρομάξουμε να γεννήσουμε χιχιιχιχ βάζω κολπικη κρέμα προγεστερονης οπότε αυτή κρατάει τον τράχηλο στο μήκος αυτό κ δεν τον αφήνει να κοντυνει κ να εξάλεφθει σιγά σιγά.... Αγχος πάλι να έρθει η ώρα να την κόψω την κρέμα κι αν την κόψω κ γεννήσω πιο νωρίς κλπ κλπ.... Ένα μόνιμο άγχος... Κ φυσικά όσο περνούν οι βδομάδες (31 κλεισμένη εβδομάδα) το κυριότερο άγχος.... Ο τοκετός!!! Οπλιστείτε με υπομονή κ αντοχή γτ το άγχος είναι αρκετό... ❤️❤️ Με το καλο σε όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αντε με το καλό κοπελα μου να πανε ολα καλα.παρηγγειλε εσυ 3 και αν δε το χρειαστεις το γυριζουν πισω εκεινοι εγω ετσι κανω..λοιπον εκοψα ζαχαρη μαχαιρι και τη γλουτενη και ετρωγα καλά και υγιεινα φαγητα και τωρα ας πουμε τρωω καθε 3 ωρες για να μην ανεβαζω ζακχαρο.

Τέλεια.. γλουτένη δεν τρώω να προσέχω ζάχαρο..να σε ρωτήσω με έκανε εντύπωση με πήραν αίμα για να κάνουν εξετάσεις αλλά δεν ημουμ με άδειο στομάχι και είδη είχα πάρει χάπι για θυροειδή..τι γίνεται τώρα; Τα gonal μπορώ να αγοράσω από κανονικό φαρμακείο σωστά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Τέλεια.. γλουτένη δεν τρώω να προσέχω ζάχαρο..να σε ρωτήσω με έκανε εντύπωση με πήραν αίμα για να κάνουν εξετάσεις αλλά δεν ημουμ με άδειο στομάχι και είδη είχα πάρει χάπι για θυροειδή..τι γίνεται τώρα; Τα gonal μπορώ να αγοράσω από κανονικό φαρμακείο σωστά;

Καλημέρα ναι από ιδιωτικό φαρμακειο θα τις αγοράσεις. Πάρε πρώτα τηλέφωνο αν τις έχουν ή αν μπορούν να τις φέρουν μην είναι σε έλλειψη όπως σου είπαν τα κορίτσια πιο πάνω. Αν δεν βρεις στο φαρμακειο του cosmos έχει συνήθως όλα τα φάρμακα εξωσωματικής. Αν και εκεί όχι ρώτησε και στο κέντρο σου. Σίγουρα θα συνεργάζονται με κάποιο και θα έχει πάντα στοκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tillandsia είπε:

Τέλεια.. γλουτένη δεν τρώω να προσέχω ζάχαρο..να σε ρωτήσω με έκανε εντύπωση με πήραν αίμα για να κάνουν εξετάσεις αλλά δεν ημουμ με άδειο στομάχι και είδη είχα πάρει χάπι για θυροειδή..τι γίνεται τώρα; Τα gonal μπορώ να αγοράσω από κανονικό φαρμακείο σωστά;

Εξετασεις αιματος γινονται και ας μην εισαι νηστικη αναλογα ποιες.οι ορμονολογικες fsh,Lh κλπ δεν εχουν θεμα,βασικα εσυ ξεκινας τη 2η  μερα περιοδου την πρωτη ενεση.Ναι οπως σου εγραψε η αννυ θα πεις θελω 3 αλλα για τη 3 θα σας πω τελευταια στιγμη αν θα τη χρειαστω ή οχι.θεωρω γλουτενη καλο θα σου κανει να κοπει για λιγο οπως και να εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα νιώθω καλύτερα για να σας γράψω τα δικά μου!! Έκανα ωοληψια την Κυριακή!! Πήραμε 15 ωάρια..δεν ήταν όλα ώριμα..τα 8 ήταν ώριμα!! Ο εμβρυολογος βρήκε το σπερμα αρκετά δύσκολο (εμείς λόγω αζωοσπερμιας προχωρησαμε σε εξωσωματική). Είχαμε λοιπόν ελάχιστα κινητά σπερματοζωάρια!! Αυτά λοιπόν μας τα είπαν την ίδια μέρα κιόλας!! Ο εμβρυολογος κ ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ανήσυχοι για την εξέλιξη της κατάστασης όποτε καταλαβαίνετε ότι το άγχος έφτασε στο κόκκινο!! Εναπόθεσαμε τις ελπιδες μας στο νεαρό της ηλικιας μου κ ότι τα ωάρια μου ήταν καλά, άρα ισως αντισταθμίσει αυτο, το υπόλοιπο πρόβλημα!! Χτες το πρωί λοιπόν (day 1) μας ενημέρωσαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 4 ώριμα ωάρια κ ένα ακόμα ωάριο που ήταν σε ωρίμανση. Άρα έχουμε 5 εμβρυακια. Το πιο πιθανό είναι να πάμε για ετ αύριο. Αν δούμε ότι έχουμε πολλά καλά που εξελίσσονται καλά, θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο για ετ την 5η μέρα. Το άγχος είναι τεράστιο αλλά δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε τα νέα κ τις εξελίξεις!! Συγνώμη που δεν έγραψα νωρίτερα να σας ενημερώσω αλλά η ψυχολογία ήταν πολύ πεσμένη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα νιώθω καλύτερα για να σας γράψω τα δικά μου!! Έκανα ωοληψια την Κυριακή!! Πήραμε 15 ωάρια..δεν ήταν όλα ώριμα..τα 8 ήταν ώριμα!! Ο εμβρυολογος βρήκε το σπερμα αρκετά δύσκολο (εμείς λόγω αζωοσπερμιας προχωρησαμε σε εξωσωματική). Είχαμε λοιπόν ελάχιστα κινητά σπερματοζωάρια!! Αυτά λοιπόν μας τα είπαν την ίδια μέρα κιόλας!! Ο εμβρυολογος κ ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ανήσυχοι για την εξέλιξη της κατάστασης όποτε καταλαβαίνετε ότι το άγχος έφτασε στο κόκκινο!! Εναπόθεσαμε τις ελπιδες μας στο νεαρό της ηλικιας μου κ ότι τα ωάρια μου ήταν καλά, άρα ισως αντισταθμίσει αυτο, το υπόλοιπο πρόβλημα!! Χτες το πρωί λοιπόν (day 1) μας ενημέρωσαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 4 ώριμα ωάρια κ ένα ακόμα ωάριο που ήταν σε ωρίμανση. Άρα έχουμε 5 εμβρυακια. Το πιο πιθανό είναι να πάμε για ετ αύριο. Αν δούμε ότι έχουμε πολλά καλά που εξελίσσονται καλά, θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο για ετ την 5η μέρα. Το άγχος είναι τεράστιο αλλά δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε τα νέα κ τις εξελίξεις!! Συγνώμη που δεν έγραψα νωρίτερα να σας ενημερώσω αλλά η ψυχολογία ήταν πολύ πεσμένη!! 

Τι ζητάς συγνώμη κορίτσι μου!! Όπως αισθάνεσαι εσυ καλύτερα θα κανεις!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Το ότι έχετε 5 έμβρυα είναι καλό!! Με το καλό να τα υποδεχτείς!! Θετική σκέψη θέλει και πίστη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Τι ζητάς συγνώμη κορίτσι μου!! Όπως αισθάνεσαι εσυ καλύτερα θα κανεις!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Το ότι έχετε 5 έμβρυα είναι καλό!! Με το καλό να τα υποδεχτείς!! Θετική σκέψη θέλει και πίστη !!

Σε ευχαριστώ πολύ Annie μου!! Να δούμε πως θα προχωρήσουν!! Σήμερα είναι 2η μέρα..αγωνία για αύριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Annie μου!! Να δούμε πως θα προχωρήσουν!! Σήμερα είναι 2η μέρα..αγωνία για αύριο....

Σήμερα δε θα σας ενημερώσουν για την πορεία τους ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Σήμερα νιώθω καλύτερα για να σας γράψω τα δικά μου!! Έκανα ωοληψια την Κυριακή!! Πήραμε 15 ωάρια..δεν ήταν όλα ώριμα..τα 8 ήταν ώριμα!! Ο εμβρυολογος βρήκε το σπερμα αρκετά δύσκολο (εμείς λόγω αζωοσπερμιας προχωρησαμε σε εξωσωματική). Είχαμε λοιπόν ελάχιστα κινητά σπερματοζωάρια!! Αυτά λοιπόν μας τα είπαν την ίδια μέρα κιόλας!! Ο εμβρυολογος κ ο γυναικολόγος μου ήταν πολύ ανήσυχοι για την εξέλιξη της κατάστασης όποτε καταλαβαίνετε ότι το άγχος έφτασε στο κόκκινο!! Εναπόθεσαμε τις ελπιδες μας στο νεαρό της ηλικιας μου κ ότι τα ωάρια μου ήταν καλά, άρα ισως αντισταθμίσει αυτο, το υπόλοιπο πρόβλημα!! Χτες το πρωί λοιπόν (day 1) μας ενημέρωσαν ότι γονιμοποιήθηκαν τα 4 ώριμα ωάρια κ ένα ακόμα ωάριο που ήταν σε ωρίμανση. Άρα έχουμε 5 εμβρυακια. Το πιο πιθανό είναι να πάμε για ετ αύριο. Αν δούμε ότι έχουμε πολλά καλά που εξελίσσονται καλά, θα συζητήσουμε το ενδεχόμενο για ετ την 5η μέρα. Το άγχος είναι τεράστιο αλλά δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να περιμένουμε τα νέα κ τις εξελίξεις!! Συγνώμη που δεν έγραψα νωρίτερα να σας ενημερώσω αλλά η ψυχολογία ήταν πολύ πεσμένη!! 

Ολα να πάνε καλα σας εύχομαι!!! Σας καταλαβαίνω απόλυτα. 😉😊😊💖🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Εκανα σημερα την 1η prolutex. Έχουν περάσει πόσες ώρες που την εκανα και με πονάει παρα πολυ σε εκείνο το σημείο. Ετσι πρέπει να πονάει;; 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σήμερα δε θα σας ενημερώσουν για την πορεία τους ; 

Όχι μας ενημέρωσαν ότι δεν κρίνεται σκόπιμο να τα βγάλουν από τις καλλιεργητικές συνθήκες αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος!! Όποτε αναμενουμε νέα αύριο το πρωί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@ioannastr ευχομαι να εχετε υγιή εμβρυακια και να δώσουν ομαλή εγκυμοσύνη!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι!!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Εκανα σημερα την 1η prolutex. Έχουν περάσει πόσες ώρες που την εκανα και με πονάει παρα πολυ σε εκείνο το σημείο. Ετσι πρέπει να πονάει;; 😕 

Νομίζω ναι χωρίς να είμαι σίγουρη γιατι κι εγώ που έκανα lentogest με πόνουσε Και μετά από ώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria2904 είπε:

Νομίζω ναι χωρίς να είμαι σίγουρη γιατι κι εγώ που έκανα lentogest με πόνουσε Και μετά από ώρα...

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Εκανα σημερα την 1η prolutex. Έχουν περάσει πόσες ώρες που την εκανα και με πονάει παρα πολυ σε εκείνο το σημείο. Ετσι πρέπει να πονάει;; 😕 

Εκτός κι αν χτυπήθηκε κάποιο νεύρο???δνε ξέρω κιόλας καλά από αυτά...😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κατι; Εκανα σημερα την 1η prolutex. Έχουν περάσει πόσες ώρες που την εκανα και με πονάει παρα πολυ σε εκείνο το σημείο. Ετσι πρέπει να πονάει;; 😕 

Και μέχρι αύριο μη σου πω.... πονάει αυτή η ριμαδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

 

Εκτός κι αν χτυπήθηκε κάποιο νεύρο???δνε ξέρω κιόλας καλά από αυτά...😂😂

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Και μέχρι αύριο μη σου πω.... πονάει αυτή η ριμαδα! 

Για 14 ημέρες δηλαδή πως θα τις κανω αν πονάει τόσο 😅😅😅Ωραια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...