Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μία χαρά κολλάνε οι πόνοι. Οκ δεν έχω μαγική σφαίρα προφανώς αλλά να ξέρεις ότι είναι καλό! Επίσης εκείνες τις 2 μέρες είχα κ ναυτία κ κάπως αναθαρρησα αλλά γενικά ήμουν τόσο σίγουρη για το αρνητικό! 

Πάντως οι πόνοι περιόδου συνεχίζονται κανονικά! 

Κοριτσια ακριβώς τα ίδια και εγώ!! 

Μαρακι μου πιστεύω θα είναι θετικό! Κι εγώ σίγουρη ήμουν για αρνητικό και τελικά βγήκε θετικό τι τεστ και το κοιτάω και λέω μπα αποκλείεται να είναι δικό μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια ακριβώς τα ίδια και εγώ!! 

Μαρακι μου πιστεύω θα είναι θετικό! Κι εγώ σίγουρη ήμουν για αρνητικό και τελικά βγήκε θετικό τι τεστ και το κοιτάω και λέω μπα αποκλείεται να είναι δικό μου.. 

Αχ μακαρι να είναι!!!να γίνει και σε εμενα το θαύμα!!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι συνεχεια το ακούμε. Ειδικά σε κοριτσια από εξωσωματική μου φαίνεται πολύ συχνό. Δεν ξέρω γιατί.  

Ουφ θα σκάσω μέχρι τη χοριακη. Θα το πω αύριο όμως στο γιατρό και ελπίζω να είναι όλα καλά.

Μην σκας τζαμπα !!!!! Αλήθεια στο λέω ..... 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια ακριβώς τα ίδια και εγώ!! 

Μαρακι μου πιστεύω θα είναι θετικό! Κι εγώ σίγουρη ήμουν για αρνητικό και τελικά βγήκε θετικό τι τεστ και το κοιτάω και λέω μπα αποκλείεται να είναι δικό μου.. 

Κορίτσια να ξέρετε που γενικά οι πόνοι συνεχίζονται ( τουλάχιστον σε εμενα) διότι μεγαλώνει η μητρα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μην σκας τζαμπα !!!!! Αλήθεια στο λέω ..... 

Κορίτσια να ξέρετε που γενικά οι πόνοι συνεχίζονται ( τουλάχιστον σε εμενα) διότι μεγαλώνει η μητρα .....

Για να δούμε και με εμάς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Για να δούμε και με εμάς!!!!!

Αναφέρομαι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου .... θυμάμαι επειδή δουλειά και κανόνια τότε ότι έλεγα τώρα θα μου έρθει περιόδος !!!!! Και είναι λογικό ένα σκεφτείς ότι μεγαλώνει η μήτρα δεν γίνεται να μην έχεις ενοχλήσεις ... απλά εμείς φοβαμαστε και την σκιά μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Dimitra4 είπε:

@Lily94 κοριτσακι δεν μπορω να στειλω μύνημα ακόμη εύχομαι  αύριο  το τηλέφωνο να χτυπήσει και να σου πούνε ευχάριστα 😉 είμαι  η dimitra.com δυστυχώς  μου το κλείδωσαν  το αλλο προφίλ μου δεν ξερω γιατί 😟😟😟

Αγαπημένη  μου σε ευχαριστω!!! Σου στέλνω εγω να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κι εσύ μην αγχώνεσαι! Είναι καλό σημάδι αυτό που μας έγραψες.  Σου λέω κι εγώ τα έχω αυτά και έχω θετικό τεστ. Έχω και ένα Selfclear θα το κάνω αύριο... Και Παρασκευή χοριακη..

Πηγαινε αυριο να κανεις χοριακή,δεν ειναι αναγκη να περιμενεις μεχρι την 14η μερα(παρασκευη) εφοσον δεν εχεις κανει οβιτρελ μετα την ετ!! αυριο μια χαρα θα δειξει ,που θα εισαι 10η μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Πηγαινε αυριο να κανεις χοριακή,δεν ειναι αναγκη να περιμενεις μεχρι την 14η μερα(παρασκευη) εφοσον δεν εχεις κανει οβιτρελ μετα την ετ!! αυριο μια χαρα θα δειξει ,που θα εισαι 10η μερα!!

Συμφωνώ 👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αναφέρομαι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου .... θυμάμαι επειδή δουλειά και κανόνια τότε ότι έλεγα τώρα θα μου έρθει περιόδος !!!!! Και είναι λογικό ένα σκεφτείς ότι μεγαλώνει η μήτρα δεν γίνεται να μην έχεις ενοχλήσεις ... απλά εμείς φοβαμαστε και την σκιά μας 

Ποσο ισχύει αυτό που λες....ότι φοβόμαστε ακόμα και την σκιά μας...μέχρι την Πέμπτη πιστεύω δεν θα ηρεμήσω...θα είμαι με το άγχος...αγχώνω και τον άντρα μου και να μου λέει ηρέμησε ο γιατρός είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά με αυτά που νιωθω(τους πόνους) δεν έχω όρεξη να του απαντήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Πηγαινε αυριο να κανεις χοριακή,δεν ειναι αναγκη να περιμενεις μεχρι την 14η μερα(παρασκευη) εφοσον δεν εχεις κανει οβιτρελ μετα την ετ!! αυριο μια χαρα θα δειξει ,που θα εισαι 10η μερα!!

Συμφωνώ 👍🏾👍🏾👍🏾👍🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Ποσο ισχύει αυτό που λες....ότι φοβόμαστε ακόμα και την σκιά μας...μέχρι την Πέμπτη πιστεύω δεν θα ηρεμήσω...θα είμαι με το άγχος...αγχώνω και τον άντρα μου και να μου λέει ηρέμησε ο γιατρός είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος και πραγματικά με αυτά που νιωθω(τους πόνους) δεν έχω όρεξη να του απαντήσω...

Δυστυχώς το άηχος δεν σταματάει ποτέ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αναφέρομαι στην πρώτη εγκυμοσύνη μου .... θυμάμαι επειδή δουλειά και κανόνια τότε ότι έλεγα τώρα θα μου έρθει περιόδος !!!!! Και είναι λογικό ένα σκεφτείς ότι μεγαλώνει η μήτρα δεν γίνεται να μην έχεις ενοχλήσεις ... απλά εμείς φοβαμαστε και την σκιά μας 

Και ευγενικά το λές.......τρελές έχουμε γίνει! Εγώ όταν δεν έχω πονάκια για μερικές ώρες αρχίζω να ανησυχώ πλέον λέω γιατί? 🤣

Με τον ύπνο πώς τα πάτε? Εχθές το βράδυ να κοιμήθηκα 3 ώρες γεμάτες...... γύρω στις 6 φορές σηκώθηκα για τουαλέτα, είχα και κάτι ξινίλες (για λίγο ευτυχώς) και έχει αρχίσει να με ενοχλέι και η μέση μου κάποιες ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Και ευγενικά το λές.......τρελές έχουμε γίνει! Εγώ όταν δεν έχω πονάκια για μερικές ώρες αρχίζω να ανησυχώ πλέον λέω γιατί? 🤣

Με τον ύπνο πώς τα πάτε? Εχθές το βράδυ να κοιμήθηκα 3 ώρες γεμάτες...... γύρω στις 6 φορές σηκώθηκα για τουαλέτα, είχα και κάτι ξινίλες (για λίγο ευτυχώς) και έχει αρχίσει να με ενοχλέι και η μέση μου κάποιες ώρες!

Μέχρι την 8 έβδομαδα είχα και εγώ πολλές ..... με το που μπήκα στην ένατη σταμάτησαν όλα ....

υπομονή .... εγώ σηκώνομαι για τουαλέτα συνέχεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Μέχρι την 8 έβδομαδα είχα και εγώ πολλές ..... με το που μπήκα στην ένατη σταμάτησαν όλα ....

υπομονή .... εγώ σηκώνομαι για τουαλέτα συνέχεια 

Ας πάνε όλα καλά και χαλάλι.Με έναν υπολογιστή κύησης που βρήκα και υπολογίζει βάση ημ/νια  ωοληψιας λέει ότι είμαι 4 +3......αύριο φαντάζομαι θα μου πεί ο γιατρός! Μάλλον pampers πρέπει να πάρουμε χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δυστυχώς το άηχος δεν σταματάει ποτέ ....

Ποτέ όμως...μια μέχρι να δούμε το θετικό άγχος μετά το θετικό να πάνε όλα καλά μέχρι την γεννά μετά την γεννά να είναι καλά το παιδάκι μας...όλο άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Και ευγενικά το λές.......τρελές έχουμε γίνει! Εγώ όταν δεν έχω πονάκια για μερικές ώρες αρχίζω να ανησυχώ πλέον λέω γιατί? 🤣

Με τον ύπνο πώς τα πάτε? Εχθές το βράδυ να κοιμήθηκα 3 ώρες γεμάτες...... γύρω στις 6 φορές σηκώθηκα για τουαλέτα, είχα και κάτι ξινίλες (για λίγο ευτυχώς) και έχει αρχίσει να με ενοχλέι και η μέση μου κάποιες ώρες!

Υστερικές έχουμε γίνει!!!😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maria2904 είπε:

Ποτέ όμως...μια μέχρι να δούμε το θετικό άγχος μετά το θετικό να πάνε όλα καλά μέχρι την γεννά μετά την γεννά να είναι καλά το παιδάκι μας...όλο άγχος...

Ποτέ έχεις χοριακη; κ τι έβαλες; σορρυ αλλά χάθηκα τόσες που προχωρήσαμε μαζι

Παντως κ γω έτσι δεν μιλιομουν!!! 

@dimseaέχω κ γω θέμα με τον ύπνο! Αν κ όχι τόση συχνοουρια αλλά έτσι κ ξυπνήσω το μάτι γαρίδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ποτέ έχεις χοριακη; κ τι έβαλες; σορρυ αλλά χάθηκα τόσες που προχωρήσαμε μαζι

Παντως κ γω έτσι δεν μιλιομουν!!! 

@dimseaέχω κ γω θέμα με τον ύπνο! Αν κ όχι τόση συχνοουρια αλλά έτσι κ ξυπνήσω το μάτι γαρίδα... 

Την Πέμπτη έχω...έβαλα 2 βλαστοκυστες...πολύ καλές όπως μου είπαν....λογικό να χάθηκες...είμαστε και πολλές ζωή να χουμε!!!😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Αγαπημένη  μου σε ευχαριστω!!! Σου στέλνω εγω να δούμε 

@Lily94 το μύνημα  ηρθε εγω δεν μπορω να στείλω 😬 ξανα παλι απο την αρχη πρεπει να περάσουν  μερες για να μπορέσω να γράψω  Παντός σας βλεπω είστε  η αγαπημένη  μου καθημερινότητα  κορίτσια  πλησιάζουν  ημερες να ξεκινησω και εγω... Πρώτη  εξωσωματικη😍και ο θεος βοηθος.!!!

@PAPA EVA ξεκινήσες  κορίτσι ?? 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ αρέσει  που γραφω χωρις να σας πω οτι ειμαι η dimitra.com😍

Εύχομαι  στα κορίτσια πού προσπαθούν  να φτάσουν στο στοχο τους 

Αυριο ειναι η μερα Παγκόσμια Ημέρα Γονιμότητας 15Ιουνιου σας εύχομαι στην κάθε μια ξεχωριστά οτι λαχταρα η ψυχή σας. 
Συγχαρητήρια  στην @Nefeliap που άνοιξε  αυτό το θεμα. Συγχαρητήρια  στην @annie! για το πινακακι που περιμενω πως και πως να μπω και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dimitra4 είπε:

@Lily94 το μύνημα  ηρθε εγω δεν μπορω να στείλω 😬 ξανα παλι απο την αρχη πρεπει να περάσουν  μερες για να μπορέσω να γράψω  Παντός σας βλεπω είστε  η αγαπημένη  μου καθημερινότητα  κορίτσια  πλησιάζουν  ημερες να ξεκινησω και εγω... Πρώτη  εξωσωματικη😍και ο θεος βοηθος.!!!

@PAPA EVA ξεκινήσες  κορίτσι ?? 
 

Σε λιγο ξεκινάς κι εσυυυυ!!! 🥰🥰🥰🥰🥰 ολα θα πάνε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra4 είπε:

Μ αρέσει  που γραφω χωρις να σας πω οτι ειμαι η dimitra.com😍

Εύχομαι  στα κορίτσια πού προσπαθούν  να φτάσουν στο στοχο τους 

Αυριο ειναι η μερα Παγκόσμια Ημέρα Γονιμότητας 15Ιουνιου σας εύχομαι στην κάθε μια ξεχωριστά οτι λαχταρα η ψυχή σας. 
Συγχαρητήρια  στην @Nefeliap που άνοιξε  αυτό το θεμα. Συγχαρητήρια  στην @annie! για το πινακακι που περιμενω πως και πως να μπω και εγώ. 

Κοριτσακι μου σε ευχαριστώ !η ιδεα ηταν της @Ginaak εγώ απλα προσευχομαi για ολες μας να τα καταφερουμε να μη ταλαιπωρειται καμια γυναικα για αυτο το θαυμα που ολες μας θελουμε να ζησουμε.δε το ηξερα για τη μερα τι ωραια που μας το ειπες σε ευχαριστουμε!!ανυπομονούμε και εμεις για σενα!θα μπεις και ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσακι μου σε ευχαριστώ !η ιδεα ηταν της @Ginaak εγώ απλα προσευχομαi για ολες μας να τα καταφερουμε να μη ταλαιπωρειται καμια γυναικα για αυτο το θαυμα που ολες μας θελουμε να ζησουμε.δε το ηξερα για τη μερα τι ωραια που μας το ειπες σε ευχαριστουμε!!ανυπομονούμε και εμεις για σενα!θα μπεις και ολα θα πανε καλα!!

Αύριο έχεις ετ κορίτσι? Καλή επιτυχία! Σημαδιακή μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimitra4 είπε:

@Lily94 το μύνημα  ηρθε εγω δεν μπορω να στείλω 😬 ξανα παλι απο την αρχη πρεπει να περάσουν  μερες για να μπορέσω να γράψω  Παντός σας βλεπω είστε  η αγαπημένη  μου καθημερινότητα  κορίτσια  πλησιάζουν  ημερες να ξεκινησω και εγω... Πρώτη  εξωσωματικη😍και ο θεος βοηθος.!!!

@PAPA EVA ξεκινήσες  κορίτσι ?? 
 

Καλημέρα κορίτσι μου! Ναι ξεκίνησα είμαι στη διέγερση κ θα παω για τον πρώτο μου υπέρηχο σήμερα. Θα σας ενημερώσω πότε θα πάω για ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. @Tokyo συγχαρητήρια. Σε λίγους μηνες να κρατάς το Μωρακι σου. @Hope19 μπράβο!!πανε κάνε μια χοριακη σήμερα για να επιβεβαιωθεί το τεστ κ να ηρεμήσεις. 
συγνωμη αν ξεχναω κάποια αλλά χάθηκα αυτές τις μερες. 
Να σας κάνω μια ερώτηση;όσες είχατε αποτυχημένο κύκλο εξωσωματικής , η ίσως κ όσες κάνατε εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο, πως ήταν όταν αδιαθετήσατε; Σταμάτησα τα χάπια την Τετάρτη, Παρασκευή άρχισαν τα πρώτα καφε αλλά μέχρι σήμερα δεν έχω κανονική ροη κ το χρωμα δεν είναι όπως συνήθως. Είναι φυσιολογικό ή να επικοινωνήσω με το κεντρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...