Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κατάλαβα.. Όχι στο κέντρο που είμαι εγώ δεν δίνουν τα ίδια σε όλες... Είναι άλλη μια κοπέλα εδώ στον ίδιο γιατρό με μένα και θα κάνουν άλλο πρωτόκολλο.

Εγώ είμαι αυτή 😋😋 ακόμα κ για διέγερση διαφορετικά μας έγραψαν. Αν θυμάμαι καλά δεν έκανες τις menopur Ε;;; Εμένα Μαλιστα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψουν με freeze all. Θα μου πουν στην πορεία με βάση τις εξετάσεις μου. Εγώ για τη διέγερση έχω προς το παρον εκτός απ τις menopur, folidex και orgalutran. Προς το παρον πονάω κ περιμένω να αδιαθετησω. Να ξεκινησω επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ είμαι αυτή 😋😋 ακόμα κ για διέγερση διαφορετικά μας έγραψαν. Αν θυμάμαι καλά δεν έκανες τις menopur Ε;;; Εμένα Μαλιστα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψουν με freeze all. Θα μου πουν στην πορεία με βάση τις εξετάσεις μου. Εγώ για τη διέγερση έχω προς το παρον εκτός απ τις menopur, folidex και orgalutran. Προς το παρον πονάω κ περιμένω να αδιαθετησω. Να ξεκινησω επιτέλους!

Ααα σε ποιο κεντρο ειστε κοριτσια μου; Ο γιατρος αποφασισε για το πρωτοκολλο σας ή σας ειδε και αιματολογος και του τα μεταφερανε;μιλαω παντα για μετα την ωοληψια κ ετ..γιατί για διεγερση εννοειται θα ειναι διαφορετικα τα πρωτοκολλα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Για αυτο και εγώ απορω Και σας ρωταω γιατί μιλησα με μια αιματολογο και με τον οικονομου τον φαρμακογενετιστη κ μου ειπαν και οι 2 οτι δεν πρεπει να παρω κορτιζονη γιατί δεν υπαρχει λογος..ο οικονομου μου ειπε οτι μου κανει και κακό ..και επισης ο οικονομου ειπε οτι αν παρω αντιβιωση να τη κοψω 5 μερες πριν την ετ ενω η αιματολογος ειπε δεν εχει αποψη οτι πει ο γιατρος μου!

Συμφωνώ με τον Οικονόμου. Έχω ακούσει ότι παίρνουν αντιβίωση έως και 40 μέρες σαν προετοιμασία και καθάρισμα της μήτρας για την εμβρυομεταφορά. Και λένε ότι μια ήπια σαν την vibramycin είναι μια χαρά. Αλλά αν σου λένε να συνεχίζεις να την παίρνεις και με την εμβρυομεταφορά, εγώ θα ανησυχούσα στη θέση σου. Θα φοβόμουν μην κάνει κακό στο μωράκι μου. Σου εξήγησε για ποιο λόγο το προτείνει αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Συμφωνώ με τον Οικονόμου. Έχω ακούσει ότι παίρνουν αντιβίωση έως και 40 μέρες σαν προετοιμασία και καθάρισμα της μήτρας για την εμβρυομεταφορά. Και λένε ότι μια ήπια σαν την vibramycin είναι μια χαρά. Αλλά αν σου λένε να συνεχίζεις να την παίρνεις και με την εμβρυομεταφορά, εγώ θα ανησυχούσα στη θέση σου. Θα φοβόμουν μην κάνει κακό στο μωράκι μου. Σου εξήγησε για ποιο λόγο το προτείνει αυτό;

Αυτο ακριβως μας πλακωνουν φαρμακα κ οτι κατσει.θυμαμαι δεν κοιμομουν στην τελευταια ετ εβαζα ξυπνητηρι κ επρεπε να φαω κατι με το ζορι για να παρω τα φαρμακα που φτανανε τα 24 τη μερα!!! Τρελό!  Παντως αλλες κοπελες παιρνουν 3 μερες προληπτικα και οχι 8 ,ο οικονομου δε μου ειπε γιατί, αλλα και αυτος προτεινει 15 μερες απλα διακοπη 5 μερες πριν την ετ.δε ρωτηςα βασικα ,ειχαμε τοσα αλλα να πουμε... απο την αλλη μηπως χρειαζεται οντως λιγο διοτι πολλα μικροβια κυκλοφορουν και κατα την ετ ποτε δε ξερεις..πως θα ημαστε καλυμμενες χωρις αυτη; Δε γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αυτο ακριβως μας πλακωνουν φαρμακα κ οτι κατσει.θυμαμαι δεν κοιμομουν στην τελευταια ετ εβαζα ξυπνητηρι κ επρεπε να φαω κατι με το ζορι για να παρω τα φαρμακα που φτανανε τα 24 τη μερα!!! Τρελό!  Παντως αλλες κοπελες παιρνουν 3 μερες προληπτικα και οχι 8 ,ο οικονομου δε μου ειπε γιατί, αλλα και αυτος προτεινει 15 μερες απλα διακοπη 5 μερες πριν την ετ.δε ρωτηςα βασικα ,ειχαμε τοσα αλλα να πουμε... απο την αλλη μηπως χρειαζεται οντως λιγο διοτι πολλα μικροβια κυκλοφορουν και κατα την ετ ποτε δε ξερεις..πως θα ημαστε καλυμμενες χωρις αυτη; Δε γινεται..

Ναι, σ'αυτό συμφωνώ μέχρι και για 40 μέρες προληπτικά, μην τυχόν κάποιο μικρόβιο, ο,τιδήποτε υπάρχει στον κόλπο, αλλά να είναι σε φάση που είσαι εσύ κι ο εαυτός σου. Όταν μπαίνουν μέσα έμβρυα για ποιο λόγο να συνεχίσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Μια χαρά είμαι εγώ περιμένω να ξανακάνω διέγερση τον Ιούνιο... περνάει γρήγορα ο καιρός...  Όταν θα ξεκινήσεις τα medrol θα έχεις και υπνηλία. Θα κουτουλας από την νύστα... Υπομονή! Τα καλά κοποις κτωνται

Αλήθεια; Γιατί μια φίλη μου που σε άσχετη περίοδο χρειάστηκε να πάρει πολλή κορτιζόνη, μου είπε ότι είναι σαν κόκα, δεν θέλεις να κοιμηθείς με τίποτα. Μπορεί να μείνεις άυπνη μέρες. Κι εγώ τη φοβάμαι πολύ την κορτιζόνη πάντως και μου την έχει προτείνει και η αιματολόγος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2020 at 6:27 ΜΜ, ο/η Ginaak είπε:

Νομίζω κάπως έτσι είναι οι τιμές όπως τα λες.Στην ετ που γίνεται μόνη της δλδ εφόσον έχεις ήδη κάνει την πρώτη μετά την ωοληψια είναι γύρω στα χίλια.

Πέρσι τέτοια εποχή μαζεύα προσφορές από κέντρα και το χα δει κι αυτό.

Τώρα για την επιτροπή θα λεγα να μη βιαστείς.Δεν ήταν πολύ αισιόδοξο αυτό που σου είπε ο γιατρός ενώ έχεις ήδη δύο εμβρυα κατάψυξη.

Ακόμη και αν την χρειαστείς την επιτροπή χρονικά θες 75 μέρες για τα χαρτιά (η απόσταση των δύο σπερμοδιαγραμματων).

Αν έχετε ήδη ένα μπορείς να υπολογίσεις μετά από 2.5 μήνες να κάνεις και το άλλο οπότε συγκεντρώσου στην ετ σου προς το παρόν.

έχεις δίκιο για τα χαρτιά, τα έχουμε όμως έτοιμα γιατί ήταν να περάσουμε πριν κλείσουν με τον κορωνοϊό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα σε ποιο κεντρο ειστε κοριτσια μου; Ο γιατρος αποφασισε για το πρωτοκολλο σας ή σας ειδε και αιματολογος και του τα μεταφερανε;μιλαω παντα για μετα την ωοληψια κ ετ..γιατί για διεγερση εννοειται θα ειναι διαφορετικα τα πρωτοκολλα μας.

Είμαστε στο new life στη Θεσσαλονίκη. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια κ περιμένω να αρχίσω διέγερση. Δεν έχω φτάσει ακόμα σε ωοληψια, άρα ούτε προετοιμασία για ετ. Όποτε Δεν ξέρω τι θα μ δώσει. Εγώ προσωπικά δεν πήγα σε αιματολόγο. Οι εξετάσεις που έκανα βγήκαν όλες άριστες κ κάνω εξωσωματική λόγω αφαίρεσης σαλπιγγων. Δεν ξέρω αν άλλες κοπελες απ το κεντρο Τις έχουν παραπέμψει σε αιματολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Ναι, σ'αυτό συμφωνώ μέχρι και για 40 μέρες προληπτικά, μην τυχόν κάποιο μικρόβιο, ο,τιδήποτε υπάρχει στον κόλπο, αλλά να είναι σε φάση που είσαι εσύ κι ο εαυτός σου. Όταν μπαίνουν μέσα έμβρυα για ποιο λόγο να συνεχίσεις; 

Μη τυχον κολλησουμε κατι την ωρα που βαζει το εμβρυο,οποτε προληπτικα γιατί αν υπαρχει κ κατι τετοιο θα χαθει το εμβρυακι :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Είμαστε στο new life στη Θεσσαλονίκη. Είναι η πρώτη μου προσπάθεια κ περιμένω να αρχίσω διέγερση. Δεν έχω φτάσει ακόμα σε ωοληψια, άρα ούτε προετοιμασία για ετ. Όποτε Δεν ξέρω τι θα μ δώσει. Εγώ προσωπικά δεν πήγα σε αιματολόγο. Οι εξετάσεις που έκανα βγήκαν όλες άριστες κ κάνω εξωσωματική λόγω αφαίρεσης σαλπιγγων. Δεν ξέρω αν άλλες κοπελες απ το κεντρο Τις έχουν παραπέμψει σε αιματολόγο. 

Toτε μπερδευτηκαμε λιγακι γιατί νομιζα οτι ειχατε διαφορετικα  πρωτοκολλα μετα την ετ με την αννυ ,και οχι πριν αυτη σε φαση διεγερσης. να πας τελεια κοριτσι μου ! Καλη επιτυχια! Ολα καλά θα πανε :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μη τυχον κολλησουμε κατι την ωρα που βαζει το εμβρυο,οποτε προληπτικα γιατί αν υπαρχει κ κατι τετοιο θα χαθει το εμβρυακι -(

Κατάλαβα, τι να πω;;??? :( Εμένα μου φαίνεται ότι η αντιβίωση μπορεί να θέσει σε κίνδυνο το έμβρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγώ τώρα σε λίγες μέρες περιμένω περίοδο.  Είναι η τέταρτη μέρα που κάνω αγωνιστή  daronda. Νοιώθω πολύ εβαλωτη ψυχολογικά , δεν μπορώ να ελέγξω την ψυχολογία και νοιώθω κάπως καταθλιπτικά.  Είναι λογικό; Να φταίνε οι ενέσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια εγώ τώρα σε λίγες μέρες περιμένω περίοδο.  Είναι η τέταρτη μέρα που κάνω αγωνιστή  daronda. Νοιώθω πολύ εβαλωτη ψυχολογικά , δεν μπορώ να ελέγξω την ψυχολογία και νοιώθω κάπως καταθλιπτικά.  Είναι λογικό; Να φταίνε οι ενέσεις; 

Γίνονται οι ορμονες άνω κάτω είναι φυσιολογικό μην ανησυχείς τόσο. Κι εγώ με τα φάρμακα γίνομαι τρελή. ..δεν ξέρω τι μου φταίει έχω νεύρα την άλλη στιγμή είμαι μια χαρά και γελάω και μετά αν δω κάτι συγκινητικό στην τηλεόραση πχ πάει το δάκρυ κορόμηλο και φτου κι από την αρχή...μην ανησυχείς!! Όλα θα πάνε καλά και θα πετύχεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Αλήθεια; Γιατί μια φίλη μου που σε άσχετη περίοδο χρειάστηκε να πάρει πολλή κορτιζόνη, μου είπε ότι είναι σαν κόκα, δεν θέλεις να κοιμηθείς με τίποτα. Μπορεί να μείνεις άυπνη μέρες. Κι εγώ τη φοβάμαι πολύ την κορτιζόνη πάντως και μου την έχει προτείνει και η αιματολόγος..

Εγώ παίρνω και xozal και medrol λόγω των αλλεργιών μου...... φυτό γίνομαι κοιμάμαι ώρες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια εγώ τώρα σε λίγες μέρες περιμένω περίοδο.  Είναι η τέταρτη μέρα που κάνω αγωνιστή  daronda. Νοιώθω πολύ εβαλωτη ψυχολογικά , δεν μπορώ να ελέγξω την ψυχολογία και νοιώθω κάπως καταθλιπτικά.  Είναι λογικό; Να φταίνε οι ενέσεις; 

Απο τις ενέσεις είναι μην αγχώνεσαι!! Δυστυχώς όλα αυτά που παίρνουμε έχουν πολλές παρενέργειες.. Εγώ ζαλιζόμουν  ώρες ώρες.Καλά όσο αυτό με την ψυχολογία ακόμα και τώρα που είμαι έγκυος και παίρνω τα utrogestan περιμένω πως και πως να τα σταματήσω γιατί με ρίχνουν πολύ ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εγώ παίρνω και xozal και medrol λόγω των αλλεργιών μου...... φυτό γίνομαι κοιμάμαι ώρες......

Να σου πω την αλήθεια, καλύτερα να κοιμάσαι πολύ απ'το να μην κοιμάσαι καθόλου. Εγώ δηλαδή το προτιμώ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 @Taggeris ναι κορίτσια και σκέφτομαι σε λίγες μέρες που θα ενταχθούν και οι ενέσεις της διέγερσης πως θα είμαι..  Δεν μπορώ να το ελέγξω.. Ευτυχώς ο άντρας μου με στηρίζει πολύ.  Μου κάνει κάθε μέρα τις ενέσεις και μου λέει σήμερα σε βλέπω ότι δεν είσαι στα καλά σου και σε καταλαβαίνω γιατί με αυτές τις ορμόνες τρελενεται το σύστημα.. Ευτυχώς που τον έχω και με ηρεμεί.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

@sokola4 @Taggeris ναι κορίτσια και σκέφτομαι σε λίγες μέρες που θα ενταχθούν και οι ενέσεις της διέγερσης πως θα είμαι..  Δεν μπορώ να το ελέγξω.. Ευτυχώς ο άντρας μου με στηρίζει πολύ.  Μου κάνει κάθε μέρα τις ενέσεις και μου λέει σήμερα σε βλέπω ότι δεν είσαι στα καλά σου και σε καταλαβαίνω γιατί με αυτές τις ορμόνες τρελενεται το σύστημα.. Ευτυχώς που τον έχω και με ηρεμεί.. 

 

Υπομονή βρε κορίτσι μου γλυκό είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό!!!!!

αλλα όταν θα το κρατήσεις αγκαλια θα πεις θα έκανα άλλες χίλιες ενέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ είμαι αυτή 😋😋 ακόμα κ για διέγερση διαφορετικά μας έγραψαν. Αν θυμάμαι καλά δεν έκανες τις menopur Ε;;; Εμένα Μαλιστα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψουν με freeze all. Θα μου πουν στην πορεία με βάση τις εξετάσεις μου. Εγώ για τη διέγερση έχω προς το παρον εκτός απ τις menopur, folidex και orgalutran. Προς το παρον πονάω κ περιμένω να αδιαθετησω. Να ξεκινησω επιτέλους!

Άντε κοριτσάκι μου έρχεται και η σειρά σου !!! Ναι εγώ πήρα puregon κ orgalutran. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Toτε μπερδευτηκαμε λιγακι γιατί νομιζα οτι ειχατε διαφορετικα  πρωτοκολλα μετα την ετ με την αννυ ,και οχι πριν αυτη σε φαση διεγερσης. να πας τελεια κοριτσι μου ! Καλη επιτυχια! Ολα καλά θα πανε :-)

Ούτε εγώ πήγα σε αιματολόγο... Εγώ έχω κάνει ωοληψια και παω για ετ. Η Έλενα τώρα θα ξεκινήσει διέγερση. Στη διέγερση είχαμε διαφορετικά φάρμακα η κάθε μια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Υπομονή βρε κορίτσι μου γλυκό είναι τόσο ψυχοφθόρο όλο αυτό!!!!!

αλλα όταν θα το κρατήσεις αγκαλια θα πεις θα έκανα άλλες χίλιες ενέσεις 

Είμαι σίγουρη! Αυτό σκέφτομαι κάθε μέρα που κάνω και μια ένεση και μου δίνει κουράγιο... Θέλω τόσο πολύ να τα καταφέρω και να νοιώσω αυτό το συναίσθημα! Μακάρι για καμμία γυναίκα να μην ήταν δύσκολος ο δρόμος να γίνει μανούλα..  αλλά κάθε τι που περναω σε αυτή τη διαδικασία ,κάθε εξέταση, κάθε τρύπημα, κάθε φάρμακο σκέφτομαι ότι ίσως με φέρνει πιο κοντά στο όνειρο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Είμαι σίγουρη! Αυτό σκέφτομαι κάθε μέρα που κάνω και μια ένεση και μου δίνει κουράγιο... Θέλω τόσο πολύ να τα καταφέρω και να νοιώσω αυτό το συναίσθημα! Μακάρι για καμμία γυναίκα να μην ήταν δύσκολος ο δρόμος να γίνει μανούλα..  αλλά κάθε τι που περναω σε αυτή τη διαδικασία ,κάθε εξέταση, κάθε τρύπημα, κάθε φάρμακο σκέφτομαι ότι ίσως με φέρνει πιο κοντά στο όνειρο! 

 

Οι σκέψεις σου είναι απολυτα σωστές ....

δύσκολος δρόμος από πολλές απόψεις Αλλά ειλικρινά στο τέλος στο Ορκίζομαι  θα πεις άξιζαν όλα ......
έρχεται κορίτσι μου και η σειρά σου έρχεται !!!

και μετά να δείτε άγχη και αγωνία ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Δεν είχα την ευκαιρία να σας ευχηθώ για το νέα μας θεματάκι αλλά ήδη φάνηκε πολύ γούρικο!!

Θα ήθελα τα φώτα σας... Οποία ξέρει δηλαδή...  Ο ουρολόγος, μας είπε, να πάρουμε τα Profertil Men μέχρι να κάνουμε την μικροβιοψία αλλά βρε κορίτσια μου έχει ~200€ για 3 μήνες! Έχετε κάποια πρόταση για γενόσημο χωρίς τεστοστερόνη; Για ποιο οικονομικά ρωτάω δηλαδή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Δεν είχα την ευκαιρία να σας ευχηθώ για το νέα μας θεματάκι αλλά ήδη φάνηκε πολύ γούρικο!!

Θα ήθελα τα φώτα σας... Οποία ξέρει δηλαδή...  Ο ουρολόγος, μας είπε, να πάρουμε τα Profertil Men μέχρι να κάνουμε την μικροβιοψία αλλά βρε κορίτσια μου έχει ~200€ για 3 μήνες! Έχετε κάποια πρόταση για γενόσημο χωρίς τεστοστερόνη; Για ποιο οικονομικά ρωτάω δηλαδή..

Εγώ τις έπαιρνα μέσω eBay και έβγαιναν γύρω στα 45€ το μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εγώ τις έπαιρνα μέσω eBay και έβγαιναν γύρω στα 45€ το μήνα.

Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!!! Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Πόσο έκανε για να έρθουν; Χρονικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...