Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω πάρα πολύ με το καλό σε όλες μας να κρατήσουμε σύντομα τα μωράκια μΑς αγκαλιά!!!!🙏👶❣️

Ρε συ δεν μπορω να βρω το πρωτο μνμ σου αλλα ειδα οτι πηρατε 15 μια χαρα αριθμος.Καλες γονιμοποιησεις να εχεις κοπελα μου.Εισαι στην τελικη ευθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ρε συ δεν μπορω να βρω το πρωτο μνμ σου αλλα ειδα οτι πηρατε 15 μια χαρα αριθμος.Καλες γονιμοποιησεις να εχεις κοπελα μου.Εισαι στην τελικη ευθεια!

Χαχαχαχα δε πειράζει αγαπημένη!!! Ναι αναμένω νέα από αύριο.. μακάρι να πάνε όλα καλά . Πάει κ αυτό το βήμα!!! Με το καλό κ σε σένα μέσα απ' τη καρδιά μου...👣🙏😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια μου συγνώμη που δεν απαντάω αλλά ακόμα έχω το τρέμουλο και την ταχυκαρδία...... σας ευχαριστώ 10.000.000 φορές μέσα από τα βάθυ της καρδίας μου για την συμπαράσταση,την αγάπη,το κουράγιο.....για όλα!!!Για μένα είστε μια δεύτερη οικογένεια και ίσως κάτι παραπάνω γιατί σε εσάς λέω χωρίς ταμπού και φόβους ή ντροπή ότι σκέφτομαι και ότι με βασανίζει!!!!Και πάλυ σας ευχαριστώ όλες!!!!!!!!!!!!!🥰😘

Συγχαρητήρια μπράβο σου  😍 Σου εύχομαι σε λίγες μέρες να ακούσεις 💓💓λες... Κοριτσάκι μας δίνεται μεγάλη χαρά😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Εμένα μου έχει πει βράδυ καλύτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρετε πόσο κοστίζει η χοριακη στο μητέρα; 

Μου έδωσαν μια δωρεάν. ΑΝ όμως γίνει το θαύμα κ δω θετικό φοβάμαι μην η επανάληψη είναι τα μαλλιά της κεφαλής μου! Μήπως να πάω αλλού; έχετε ιδέα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εμένα μου έχει πει βράδυ καλύτερα... 

Κάνεις από τώρα εσύ δλδ? Οπότε λές γύρω στις 21.00-22.00 είναι οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Εγώ την κάνω βράδυ αλλά δεν έχει σημασια αρκεί να γίνεται την ίδια ώρα διότι έχει δράση ένα 24 ωρο 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ξέρετε πόσο κοστίζει η χοριακη στο μητέρα; 

Μου έδωσαν μια δωρεάν. ΑΝ όμως γίνει το θαύμα κ δω θετικό φοβάμαι μην η επανάληψη είναι τα μαλλιά της κεφαλής μου! Μήπως να πάω αλλού; έχετε ιδέα; 

Αγαπημένη με το καλοοοοοο ..... αναμένω τα νέα σου σαν τρελή ....

Γνώμη  μου : να την συνταγογραφήσεις και ν πας έξω που κάνει 1.24 ...... εγώ αυτό έκανα .....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Ρε συ δεν μπορω να βρω το πρωτο μνμ σου αλλα ειδα οτι πηρατε 15 μια χαρα αριθμος.Καλες γονιμοποιησεις να εχεις κοπελα μου.Εισαι στην τελικη ευθεια!

Κορίτσι έκανες άλλη ωοληψια ;;   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea κάνω όμως έχω κληρονομική θρομβοφιλία και το γνωρίζω εδώ και χρόνια (πολύ πριν σκεφτώ το θέμα παιδι). Οπότε ήταν στο πρόγραμμα... Τις κάνω γύρω στις 8 και θυμάμαι και η αδερφή μου σε 2 εγκυμοσύνες βραδάκι τις έκανε. Έχεις κάποιο παράγοντα θετικό; ή τις κάνεις εντελώς προληπτικά;

@Papadakis ευχαριστώ για τις ευχές! Δεν είμαι μωρέ εοπυυ, εχω άλλο ασφαλιστικό φορέα (εργάζομαι σε τράπεζα) και πρέπει να κατέβω εκεί για να γίνει συνταγογράφηση ή βασικά να την κάνω επί τόπου στο εργαστήριο τους και τέλος. Αλλά τώρα δεν θέλω να τρέχω σύνταγμα...

κανονικά έγω πόσο έχει 10 -15 ευρώ; υποθέτω το μητέρα θα έχει κανένα κονδύλι στανταράκι 30 ευρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo όχι δεν έχουμε κάποιο ιστορικό στην οικογένεια. Δεν ξέρω δλδ κι αν αλλάζει αυτό αλλά και πριν πολλά χρόνια που έκανα εξετάσεις γι αυτό μια χαρά βγήκαν και πριν 2 χρονισ περίπου πάλι καλές ήταν. Οπότε καθαρά για προληπτικούς λόγους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κάνεις από τώρα εσύ δλδ? Οπότε λές γύρω στις 21.00-22.00 είναι οκ?

Εγώ κάνω το πρωί όταν ξυπνάω.. Γτ όταν πρέπει να κανω την εξέταση αντιχα είναι 4 ώρες μετά την ένεση... Δηλ 7:30 και 11:30 η εξέταση... Δε ξέρω κατά πόσο βολεύει να κάνεις βράδυ... Συμβουλέψου ξανά το γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Tokyo όχι δεν έχουμε κάποιο ιστορικό στην οικογένεια. Δεν ξέρω δλδ κι αν αλλάζει αυτό αλλά και πριν πολλά χρόνια που έκανα εξετάσεις γι αυτό μια χαρά βγήκαν και πριν 2 χρονισ περίπου πάλι καλές ήταν. Οπότε καθαρά για προληπτικούς λόγους. 

εγω έκανα εξετασεις γιατι ο γιατρος μου το τσιμπησε οταν εξιστορησα οικογενειακο ιστορικο... οποτε βγηκα θετική (ελαφρια περιπτωση ευτυχως) και ετσι κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εγώ κάνω το πρωί όταν ξυπνάω.. Γτ όταν πρέπει να κανω την εξέταση αντιχα είναι 4 ώρες μετά την ένεση... Δηλ 7:30 και 11:30 η εξέταση... Δε ξέρω κατά πόσο βολεύει να κάνεις βράδυ... Συμβουλέψου ξανά το γιατρό! 

Εγω δεν ξέρω καν αν θα κάνω αυτήν την εξέταση.... δεν έχω κάποιο θέμα καθαρά για προληπτικούς λόγους μου την έδωσε αν δεν τον ρωτούσα θα μου τις έλεγε τη Δευτέρα που θα πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Εγω δεν ξέρω καν αν θα κάνω αυτήν την εξέταση.... δεν έχω κάποιο θέμα καθαρά για προληπτικούς λόγους μου την έδωσε αν δεν τον ρωτούσα θα μου τις έλεγε τη Δευτέρα που θα πάω 

φίλη νομίζω η @melodyy έχει δίκιο, ρώτα γιατρό και για την ώρα και αν χρειάζεται... μπορείς να μιλήσεις κ με αιματολόγο! ειλικρινά δεν ξέρω σε τι επηρεάζει η ώρα... δεν ρώτησα ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

φίλη νομίζω η @melodyy έχει δίκιο, ρώτα γιατρό και για την ώρα και αν χρειάζεται... μπορείς να μιλήσεις κ με αιματολόγο! ειλικρινά δεν ξέρω σε τι επηρεάζει η ώρα... δεν ρώτησα ποτέ!

Τον γιατρό ρώτησα του λέω χρειάζεται να κάνω αντιπυκτικες και μου λέει πάρε αυτές και κάνε τις ότι ώρα θες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Τον γιατρό ρώτησα του λέω χρειάζεται να κάνω αντιπυκτικες και μου λέει πάρε αυτές και κάνε τις ότι ώρα θες 

τοτε δες εσυ το προγραμμα σου... ανάλογα με την ώρα της δουλειάς σου πχ. Να σε ρωτήσω την προσπάθεια σου τώρα σε ποιο κέντρο την έκανες;

Άντε κοριτσάκι μου τώρα μπορείς να ανασάνεις! όλα τέλεια θα πάνε θα το δεις! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@dimsea κάνω όμως έχω κληρονομική θρομβοφιλία και το γνωρίζω εδώ και χρόνια (πολύ πριν σκεφτώ το θέμα παιδι). Οπότε ήταν στο πρόγραμμα... Τις κάνω γύρω στις 8 και θυμάμαι και η αδερφή μου σε 2 εγκυμοσύνες βραδάκι τις έκανε. Έχεις κάποιο παράγοντα θετικό; ή τις κάνεις εντελώς προληπτικά;

@Papadakis ευχαριστώ για τις ευχές! Δεν είμαι μωρέ εοπυυ, εχω άλλο ασφαλιστικό φορέα (εργάζομαι σε τράπεζα) και πρέπει να κατέβω εκεί για να γίνει συνταγογράφηση ή βασικά να την κάνω επί τόπου στο εργαστήριο τους και τέλος. Αλλά τώρα δεν θέλω να τρέχω σύνταγμα...

κανονικά έγω πόσο έχει 10 -15 ευρώ; υποθέτω το μητέρα θα έχει κανένα κονδύλι στανταράκι 30 ευρω!

Εγώ στο Ιασω την πλήρωσα 7μιση ευρώ περίπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

τοτε δες εσυ το προγραμμα σου... ανάλογα με την ώρα της δουλειάς σου πχ. Να σε ρωτήσω την προσπάθεια σου τώρα σε ποιο κέντρο την έκανες;

Άντε κοριτσάκι μου τώρα μπορείς να ανασάνεις! όλα τέλεια θα πάνε θα το δεις! Με το καλό!!!

Στο Μητέρα την έκανα. Τώρα μίλησα και με την βοηθό του εξωσωματικου μου και μου λέει άκου:στην εξωσωματική όλοι τις δίνουν κατά κόρον σου λένε μαζί με όλα τα άλλα πάρε και μια τέτοια ο (ο γιατρός μου)... δεν τις δίνει όταν δεν υπάρχει κληρονομικοτητα η ιστορικό από βολών. Χώρια μου λέει που αν τις ξεκινήσεις θα πρέπει να τις κάνεις για 9 μήνες για ηθικούς δλδ και ψυχολογικούς λόγους δεν θα μπορείς να τις σταματήσεις. 

Οπότε λέω Δευτέρα που θα πάω να τα πούμε και να μου γράφει ότι εινσι να μου γραψει θα του πω να μου γράφει και γι αυτά τα θέματα εξετάσεις και φυσικά να πάω και σε έναν αιματολόγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Στο Μητέρα την έκανα. Τώρα μίλησα και με την βοηθό του εξωσωματικου μου και μου λέει άκου:στην εξωσωματική όλοι τις δίνουν κατά κόρον σου λένε μαζί με όλα τα άλλα πάρε και μια τέτοια ο (ο γιατρός μου)... δεν τις δίνει όταν δεν υπάρχει κληρονομικοτητα η ιστορικό από βολών. Χώρια μου λέει που αν τις ξεκινήσεις θα πρέπει να τις κάνεις για 9 μήνες για ηθικούς δλδ και ψυχολογικούς λόγους δεν θα μπορείς να τις σταματήσεις. 

Οπότε λέω Δευτέρα που θα πάω να τα πούμε και να μου γράφει ότι εινσι να μου γραψει θα του πω να μου γράφει και γι αυτά τα θέματα εξετάσεις και φυσικά να πάω και σε έναν αιματολόγο 

νομιζω αυτό είναι το καλύτερο! πολλές φορές δίνουν και μόνο στο πρώτο τρίμηνο (ξέρω περιπτώσεις δλδ) αλλά γιατί να φορτωθείς τσάμπα; κάνε καλύτερα εξετάσεις να ξέρεις... 

Κ γω στο μητέρα! σε ποιον εξωσωματικό (αν θες να πεις)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια ξέρετε πόσο κοστίζει η χοριακη στο μητέρα; 

Μου έδωσαν μια δωρεάν. ΑΝ όμως γίνει το θαύμα κ δω θετικό φοβάμαι μην η επανάληψη είναι τα μαλλιά της κεφαλής μου! Μήπως να πάω αλλού; έχετε ιδέα; 

50€ φιλη .μου.....δε λεει καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Τον γιατρό ρώτησα του λέω χρειάζεται να κάνω αντιπυκτικες και μου λέει πάρε αυτές και κάνε τις ότι ώρα θες 

Εγω τις εκανα παντα βραδι αλλα ξερω πως δεν υπαρχει προβλημα να τις κανεις οτι ωρα σε βολευει! 

Μιλα με αιματολογο για τις αντιπηκτικες καποια στιγμη.... Οι γυναικολογοι τις γραφουν αλλα ειναι καθαρα ειδικοτητας αιματολογου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Εμένα που έχω θέμα θρομβοφυλίας  δεν μου είπε ούτε πότε να τις κάνω ούτε συγκεκριμένη ώρα. Απλά απο άλλες κοπέλες ήξερα ότι θέλει συγκεκριμένη ώρα. Εγώ ας πούμε στην αρχή την έκανα απόγευμα γιατί μεσημέρι έκανα την prolutex και μόλις την έκοψα την prolutex ρώτησα τον γιατρό αν μπορώ να την μεταφέρω μεσημέρι γιατί με βόλευε περισσότερο και μου είπε να το κάνω σταδιακά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι....Σάββατο πάω για επανάληψη χωριακής και Δευτέρα πια στον γυναικολόγο μου (αυτός μου σύστησε και τον εξωσωματικό)ο εξωσωματικός έκανε τη δουλειά του και να είναι καλά ο άνθρωπος .Σήμερα που του τηλ. μου λέει "και Δευτέρα θα τα πούμε από κοντά".Τον ρώτησα λοιπόν, με τόσα που έχω διαβάσει εδώ για τις αντιπηκτικές, αν πρέπει να πάρω προληπτικά και μου λέει ναι πάρε Ivor 2500 και κάνε μια την ημέρα ότι ώρα θες. Χαλαρό πολύ τον άκουσα δλδ με το θέμα για την ώρα και να σας πώ την αλήθεια επειδή δεν έχω κάνει ποτέ φοβαμαι λίγο!Εσείς πότε τις κάνετε?Πρωί βράδυ?Θεωρείτε δλδ ότι κάποια ώρα είναι καλύτερη? 

Εγώ την έκανα μεσημεράκι λίγο πριν το φαγητό για να είμαι χαλαρή και όχι πρησμένη από το φαγητό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...