Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@ntinaki88 δεν ξέρω αν καλύφθηκες από τις απαντήσεις των υπόλοιπων κοριτσιών, πάντως κι εγώ άλλες μέρες τις κάνω τις ενέσεις χωρίς κόπο, πόνο, κάψιμο, αίμα, άλλες μέρες με πάει τόσο ανάποδα.... Πχ παρατήρησα πως αν, στην προσπάθειά μου να ρίξω το φάρμακο λίγο λίγο, χαλαρώσω το δάχτυλο από το έμβολο, κάνει αναρρόφηση, τραβάει αίμα και μελανιάζω. Επίσης, όσες φορές έχει ματώσει έχω βάλει χανσαπλάστ από πάνω, μετά έχει κάνει μελανιά κι έχει πρηστεί. Δεν έχω καταφέρει μετά από τόσους μήνες να βρω τη φόρμουλα. ΑΡχικά τις έκανα πιο μακριά δεξιά/αριστερά (στα πλάγια δλδ) γιατί ήταν πιο μαλακό. Τώρα τις κάνω πιο κοντά στον αφαλό, μία δεν πονάει, μία ματώνει. Στο μηρό δοκίμασα μία φορά, πόνεσα, μάτωσα, το αποφεύγω. Έχω κι ένα άγχος μην δεν είναι αποδοτική εκεί. Το μόνο που έχω να πω είναι ΥΠΟΜΟΝΗ!

Άρα είμαστε πολλές..... Ανησυχούσα μην συμβαίνει μόνο σε εμένα.... Εγώ να σου πω την αλήθεια δε με απασχολεί πως νιώθω αν πονάω ή όχι... Με νοιάζει να αποδίδει η ένεση για το μωρό μου!!!!!!! Φοβάμαι μην δν αποδίδει αλλά ως τώρα κ με της εξέταση anti ha που κάνω αποδίδει κανονικά.... Τώρα λογικά την άλλη βδομάδα θα ξανακάνω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα δεν ήθελα να αποχωριστώ το κρεβάτι μου! 

@Alexouli εννοείται να πάρεις αν οι εξετάσεις που λες είναι αυτές για την επιτροπή, αν θυμάμαι καλά γιατί δεν έχω και το χαρτί μπροστά μου, πρέπει να είναι τελευταίου εξαμήνου οπότε μπορείς να τις κάνεις μην αγχώνεσαι ξεκίνα από κάπου. 

Καλημέρα 🙂

Ναι αυτό θα κάνω αυριο θα παω να κάνω τις ορμονολογικες που μου έγραψε να τελειώνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημερααα και χρόνια πολλά κορίτσια! 

@Hope19 ναι 3ων ημερών και πραγματικά έκανα τρελή μ@λ@κι@ (δεν μπορώ να το πω πιο κόσμια 😜) με το τεστ εχθές. Τώρα είναι δεν είναι καλό πραγματικά δεν έχω εμπειρία σε αυτά μόνο τεστ ωορρηξίας έχω χρησιμοποιήσει πολλά κι από διάφορες εταιρείες όταν προσπαθούσα ακόμα με φυσική σύλληψη! Μακάρι να δω θετικό την Πέμπτη και χαλάλι και το κλάμα και όλα! Σε ευχαριστώ πολύ ❤️😘

Καλημεραααα όλες το ιδιο θα κάναμε!! Απλά στεναχωρηθηκες άδικα κοριτσι μου!!!! Θα δεις το θετικο και θα σου περάσουν  ολααααα θα το δεις!!! 🙏🏻❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επειδή διάβασα που λέτε για τις ενεσουλες απ την λίγη εμπειρία και απ αυτα που εχω ακούσει το φάρμακο θέλει μια και έξω! Οχι με διακοπή. 
μετα να περίμενε 2-3 δευτερόλεπτα και να την αφαιρείτε μετα για να φύγει όλο το φάρμακο σίγουρα 

Επίσης η γλυκια μου @dimitra.com 😍 

μου πρότεινε αυτη τη κρεμουλα για τις μελανιές! Να πάτε να τη πάρετε απο το φαρμακείο ισως σας βοηθήσει ❤️

image.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lily94 μακάρι βρε κορίτσι μου.... οι μισές σας ευχές να πιάσουν δλδ τα δίδυμα τα έχω στο τσεπάκι χαχαχαχαχα σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

@Maria2904 γι αυτό με το Internet σε καταλαβαίνω απόλυτα....  όχι μόνο γι αυτό το θέμα.... γενικά για όλα μόλις ακούσω κάτι που δεν ξέρω ή νιώσω κάτι αμέσως γκουγκλαρω.... ειδικά τώρα..... άστο!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Άρα είμαστε πολλές..... Ανησυχούσα μην συμβαίνει μόνο σε εμένα.... Εγώ να σου πω την αλήθεια δε με απασχολεί πως νιώθω αν πονάω ή όχι... Με νοιάζει να αποδίδει η ένεση για το μωρό μου!!!!!!! Φοβάμαι μην δν αποδίδει αλλά ως τώρα κ με της εξέταση anti ha που κάνω αποδίδει κανονικά.... Τώρα λογικά την άλλη βδομάδα θα ξανακάνω..... 

Απο ποτε κανεις Αnti ha;Εξωσωμα ή αιματολογος στο προτεινε; Γιατί το συζηταγα με την αιματολογο μου και μου ειπε οτι απο το 2012 δε τη κανουν και καλά καταργηθηκε κατι τετοιο..🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Lily94 μακάρι βρε κορίτσι μου.... οι μισές σας ευχές να πιάσουν δλδ τα δίδυμα τα έχω στο τσεπάκι χαχαχαχαχα σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

@Maria2904 γι αυτό με το Internet σε καταλαβαίνω απόλυτα....  όχι μόνο γι αυτό το θέμα.... γενικά για όλα μόλις ακούσω κάτι που δεν ξέρω ή νιώσω κάτι αμέσως γκουγκλαρω.... ειδικά τώρα..... άστο!!!! 

Άσε....τα ίδια τραβάμε όλες...μακάρι να μας είναι όλα καλά και χαλαλι....😆😆😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Άρα είμαστε πολλές..... Ανησυχούσα μην συμβαίνει μόνο σε εμένα.... Εγώ να σου πω την αλήθεια δε με απασχολεί πως νιώθω αν πονάω ή όχι... Με νοιάζει να αποδίδει η ένεση για το μωρό μου!!!!!!! Φοβάμαι μην δν αποδίδει αλλά ως τώρα κ με της εξέταση anti ha που κάνω αποδίδει κανονικά.... Τώρα λογικά την άλλη βδομάδα θα ξανακάνω..... 

Salospir   παίρνετε κορίτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:
  • Άσε....τα ίδια τραβάμε όλες...μακάρι να μας είναι όλα καλά και χαλαλι....😆😆😆😆

Kαλέ προέκταση του χεριού μου έχει γίνει το κινητό και το google μονίμως ανοιχτό χαχαχα! Αφού με κοιτάει ο άντρας μου και μου λέει θα πάθεις καμιά αγκύλωση🤣.Τώρα βέβαια που κάθομαι ανοίγω το Laptop οπότε κάνω καλό και στα μάτια μου!😉😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Απο ποτε κανεις Αnti ha;Εξωσωμα ή αιματολογος στο προτεινε; Γιατί το συζηταγα με την αιματολογο μου και μου ειπε οτι απο το 2012 δε τη κανουν και καλά καταργηθηκε κατι τετοιο..🤔

Εμένα το 2017 Που ήμουν εγκυος μου εδωσαν ιννοχεπ κ μετά να κανω Αυτή Την εξέταση στο ελενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimitra75 είπε:

Εμένα το 2017 Που ήμουν εγκυος μου εδωσαν ιννοχεπ κ μετά να κανω Αυτή Την εξέταση στο ελενας

Μα θα μας τρελανουν αυτοι οι γιατροι βρε παιδί μου,τη ρωτησα ξεκαθαρα μεχρι ποτε κανουμε αντιπηκτικες αν ειναι θετικό το τεστ κυησης; Μηπως τσεκαρουμε αντι χα; Και μου λεει οχι κανουμε τσεκ εξετασεις την 8η βδομαδα και το αντιχα πλεον καταργηθηκε απο το 2012..και της ειπα μα το διαβαζω και κανει ο κοσμος και μου ειπε να μην το διαβαζετε γιατί δεν ισχυει και το κανουν χωρις λογο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Salospir   παίρνετε κορίτσια 

Παντα μου δινει και ας μην εχω θρομφοβιλια ή αλλιως παιδικη ασπιρινη (ειναι το ιδιο πραγμα) μετα το βραδινο φαγητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Kαλέ προέκταση του χεριού μου έχει γίνει το κινητό και το google μονίμως ανοιχτό χαχαχα! Αφού με κοιτάει ο άντρας μου και μου λέει θα πάθεις καμιά αγκύλωση🤣.Τώρα βέβαια που κάθομαι ανοίγω το Laptop οπότε κάνω καλό και στα μάτια μου!😉😂

Χαχαχαχαχαχα...εντάξει κι εγώ μια από τα ίδια!!!!!!σε νιώθω απόλυτα...εμενα ο άντρας μου δνε το ξέρει ότι ψάχνω στο Ίντερνετ γιατι θα μου πει Μαράκι κόψε να τα διαβάζεις γιατι εγώ έχω το κακό ότι επηρεάζομαι!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Salospir   παίρνετε κορίτσια 

Eγω έπαιρνα πριν την έμβρυομεταφορα κ μετά την έμβρυομεταφορα μέχρι τη θετική χοριακη... Μετά μ τα άλλαξε σε ενέσεις..... Αφού διαπιστώθηκε ότι έχω κ θρομβοφυλια συνέχισα τις ενέσεις ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Μα θα μας τρελανουν αυτοι οι γιατροι βρε παιδί μου,τη ρωτησα ξεκαθαρα μεχρι ποτε κανουμε αντιπηκτικες αν ειναι θετικό το τεστ κυησης; Μηπως τσεκαρουμε αντι χα; Και μου λεει οχι κανουμε τσεκ εξετασεις την 8η βδομαδα και το αντιχα πλεον καταργηθηκε απο το 2012..και της ειπα μα το διαβαζω και κανει ο κοσμος και μου ειπε να μην το διαβαζετε γιατί δεν ισχυει και το κανουν χωρις λογο..

Ή εξέταση anti ha  δεν έχει καταργηθεί πάντως... Την κάνω κάθε μήνα κ εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη και πολλές κοπέλες που ξέρω που επίσης ακολουθούν αντιπηκτικη αγωγή την κάνουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Maria2904 είπε:

Χαχαχαχαχαχα...εντάξει κι εγώ μια από τα ίδια!!!!!!σε νιώθω απόλυτα...εμενα ο άντρας μου δνε το ξέρει ότι ψάχνω στο Ίντερνετ γιατι θα μου πει Μαράκι κόψε να τα διαβάζεις γιατι εγώ έχω το κακό ότι επηρεάζομαι!!!!!!χαχαχαχαχαχαχα

Α όχι εμένα το ξέρει χαχαχαχα!!!!Αφού εχθές με τη φρίκη που έφαγα μου λέει σταμάτα να διαβάζεις ότι βρείς στο internet και σύνελθε!!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ όχι...... ❤️❤️ 

Εμενα παντως η λευκού μου ειχε πει οτι το σαλοσπιρ είναι για το εμβρυο κ η ενεση για τη μαμα...κ όταν της ειπα οτι εκοψα το σαλοσπιρ αφου μου εδωσαν αντιπηκτικη τοτε είπε πως μπορεί για αυτό το λόγο να το απεβαλα.....βέβαια τωρα δεν πηρα ινοχεπ ....ετσι μου  είπε ο γυναικολόγος.....σε θετική χοριακη προληπτικα ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Α όχι εμένα το ξέρει χαχαχαχα!!!!Αφού εχθές με τη φρίκη που έφαγα μου λέει σταμάτα να διαβάζεις ότι βρείς στο internet και σύνελθε!!!!🤣

Χαχααχαχαχαχαχαχαχα.....Καλά σου λέει!!!!!πρέπει να το κόψουμε μου φαίνεται!!!!μας κάνει κακό!!!!🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Άρα είμαστε πολλές..... Ανησυχούσα μην συμβαίνει μόνο σε εμένα.... Εγώ να σου πω την αλήθεια δε με απασχολεί πως νιώθω αν πονάω ή όχι... Με νοιάζει να αποδίδει η ένεση για το μωρό μου!!!!!!! Φοβάμαι μην δν αποδίδει αλλά ως τώρα κ με της εξέταση anti ha που κάνω αποδίδει κανονικά.... Τώρα λογικά την άλλη βδομάδα θα ξανακάνω..... 

Τι εξετάση είναι αυτή ;;; Δεν την έχω ξανά ακούσει !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra75 είπε:

Εμενα παντως η λευκού μου ειχε πει οτι το σαλοσπιρ είναι για το εμβρυο κ η ενεση για τη μαμα...κ όταν της ειπα οτι εκοψα το σαλοσπιρ αφου μου εδωσαν αντιπηκτικη τοτε είπε πως μπορεί για αυτό το λόγο να το απεβαλα.....βέβαια τωρα δεν πηρα ινοχεπ ....ετσι μου  είπε ο γυναικολόγος.....σε θετική χοριακη προληπτικα ναι

Κ εγώ τη λευκου εχω κ μου ειπε οτι καταργηθηκε η αντι χα.. οτι και να πω ειναι τρελα η κατασταση πραγματικα,αλλα ο ενας άλλα ο αλλος.τωρα για το σαλοσπιρ ειπε δε το κοβουμε με τιποτα μεχρι και την 13η βδομαδα( αναλογα βεβαια τη περιπτωση) γιατί προστατευουμε τη κυηση και ας μην εχουμε θρομβοφιλια και  οταν ρωτησα αν εχει διαφορα απο την ασπιρινη ειπε απλα οτι ειναι καλυτερο για το στομαχι , αν εχουμε θεματα με το στομαχι μας τιποτα αλλο.παντως γενικα εγω τη λευκου θα εμπιστευτω κ οτι πει εκεινη θα κανω κ οχι τον εξωσωματικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria2904 είπε:

Πραγματικά προσπαθώ να κάνω ο,Τι λες αλλά μου είναι τόσο δύσκολο!!!!!Τώρα που μου το είπες το ξαναδιαβάζω να τα ξανακούσω  ότι αυτό πρέπει να κάνω!!!🤔🤫🤔🤔🤔🤔🤔

Μαζί Μαράκι μου ,μαζί θα αντέξουμε χαχαχαχα!! Υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Μαζί Μαράκι μου ,μαζί θα αντέξουμε χαχαχαχα!! Υπομονή!! 

Αχχχχ ναι κορίτσι μου!!!!!παρεούλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

Ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα!Ξεκινάω εξωσωματική μέσα στον Ιούλιο και ελπίζω να πάνε όλα καλά. Θα πάω με το βραχύ πρωτόκολλο και ανησυχώ λιγάκι για τις ενέσεις.Εχουν παρενέργειες;Είχε κάποια κοπέλα θέμα ;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...