Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Α Ωραια και πήρα παναντολ γιατι με ντεπόν δεν με αφήνει ποτε. 😓😓😓😓😓😓😓

Αν στο είπε ο γιατρός σου οκ,εγώ σου αντέγραψα τις δικές μου οδηγίες και μάλλον κακώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ήδη νιώθω καλύτερα. Λες ε? Και για να μου φύγει και τελείως (λέμε τώρα) για δείτε κι εσείς..... κατάλευκο δεν είναι? Γιατί η φίλη μου θα με βγάλει και τρελή στο τέλος η μάλλον..... στραβή! 

IMG_20200607_122906.jpg

Μην δίνεις σημασία στο τεστ... Το ποσό γρήγορα ανεβαίνει η ορμόνη στα ουρά της γυναίκας είναι κάτι που αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα.... Τα early πιάνουν από 10 μονάδες κ πάνω... Πιθανόν είσαι στην αρχή ακόμα κ δεν φάνηκε.... Μην ανησυχείς..... Έχε θετική σκέψη..... Περίμενε τη μέρα της χοριακης σου.... 

(αλλά γενικά αν σε πιάσει καμία μέρα κ θελήσεις να ξανακάνεις τεστ προτίμησε predictor ή clearblue είναι πιο αξιόπιστα 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια.....απο το πρωί το κρατάω και λέω να στείλω, να μην στείλω αλλά είμαι έτοιμη να σκάσω. Σήμερα 7η μέρα μετά την ΕΤ (την πρ.Κυριακή δλδ 31/05 έγινε) κι έκανα ένα τέστ ενώ ο γιατρός μου έχει πεί χωριακκή 11/05. Δυστυχώς βγήκε αρνητικό και όπως καταλαβαίνετε έχω φρικάρει και ήδη έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη συνέχεια..... δεν ξέρω...δεν θεωρώ ότι το έκανα νωρίς...δλδ αν ήταν να βγεί την Πέμπτη θετικό κάτι δεν θα έδειχνε από σήμερα?

5 μέρες νωρίτερα?Τους ρυθμούς που ανεβαίνει η χοριακη τους εχεις προσέξει? Θέλει δύο τρεις τουλάχιστον μέρες μετά την εμφύτευση για να αρχίσει να ανεβαίνει από το 1ή2 που έχεις φυσιολογικα,δλδ πάει περιπου 4 στο αίμα.Και μετά κάθε δύο μέρες σχεδόν διπλασιάζεται.Δλδ ακόμη κι αίματος να έκανες αυτή τη στιγμή,αν υποθέσουμε ότι είσαι έγκυος θα έβγαινε κάτω από 10.Θα ήταν νωρίς ακόμη και για χοριακη στο αίμα θέλω να σου πω.

Στα ούρα περνάει με ακόμη μεγαλύτερη καθυστέρηση,για να φτάσει 10mu στα ούρα που ανιχνεύουν τα ευαίσθητα,θες τουλάχιστον 7_9 μέρες από την εμφύτευση.Οχι την μεταφορά την εμφύτευση,που γίνεται ακόμη πιο μετά.

 

Δεν ξέρω πόσο πιο αναλυτικά να γράψω ότι έκανες πολύ νωρίς και έκανες ούρων,δεν υπήρχε περίπτωση να δείξει.Εδω με καθυστέρηση σε φυσικό κύκλο και μπορεί να μην πιάσει την αύξηση.

Τσάμπα στεναχωριεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Αν στο είπε ο γιατρός σου οκ,εγώ σου αντέγραψα τις δικές μου οδηγίες και μάλλον κακώς.

Οχι τι λες σιγα. Πήρα τον γιατρό και μου ειπε οτι μπορώ να παιρνω οποιο παυσίπονο έπαιρνα και πριν. Απ την ovitrelle και μετα θα ελέγχουμε τα παυσίπονα 

οποτε ολα οκ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Sweetie79 @annie! @Papadakis έχετε δίκιο κι εγώ από το πρωί ήθελα να σας το πώ αλλά  από την άλλη δεν ήθελα να σας μαυρίσω κιόλας Κυριακάτικο. Έστειλα μήνυμα σε μια κοπέλα από εδώ την οποία έπρηξα κιόλας και την ευχαριστώ απο τα βάθυ της καρδιάς μου (δεν ξέρω αν θέλει να αναφέρω όνομα γι αυτό και για την ώρα δεν το γράφω). Και φυσικά έπρηξα και την μόνη  μου φίλη που ξέρει ότι έκανα εξωσωματική η οποία μου είπε ότι σαν κάτι να έβλεπε στο τέστ.... εγώ πάντως τίποτα! 

Ποτέ  έκανες την  ετ θύμισε μου  και  με το έμβρυα ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Sweetie79 @annie! @Papadakis έχετε δίκιο κι εγώ από το πρωί ήθελα να σας το πώ αλλά  από την άλλη δεν ήθελα να σας μαυρίσω κιόλας Κυριακάτικο. Έστειλα μήνυμα σε μια κοπέλα από εδώ την οποία έπρηξα κιόλας και την ευχαριστώ απο τα βάθυ της καρδιάς μου (δεν ξέρω αν θέλει να αναφέρω όνομα γι αυτό και για την ώρα δεν το γράφω). Και φυσικά έπρηξα και την μόνη  μου φίλη που ξέρει ότι έκανα εξωσωματική η οποία μου είπε ότι σαν κάτι να έβλεπε στο τέστ.... εγώ πάντως τίποτα! 

Τζααααααμπα τόσο κλάμα έριξες και μαύρισε την ψυχή σου! Σκέψου ότι στα ούρα ξεκινά να ανιχνεύεται κάποιες μέρες μετά από το αίμα! Αυτά και στα καλά τους κάνουν λάθη... Σκέψου εγώ έκανα τεστ μετά την χοριακη (επόμενη μέρα μεσημεράκι) μόνο κ μόνο σαν αναμνηστικό για τη φώτο.. Η χοριακη μ ήταν στα 200 και το τεστ ήταν αχνό... Σου εύχομαι την Τρίτη να είναι μια θετική χοριακη και τα κλάματα να είναι χαράς!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Ααααααχ που την πουλάνε αυτήν την υπομονή να πάω να πάρωωωω???Μόλις μου έστειλε και η μαία του γιατρού μου που της έστειλα μήνυμα και μου είπε επί λέξη: να συνεχίσεις κανονικά γιατί είναι πολύ νωρίς κορίτσι! Μακάρι τι να πώ......

Αγωνιστικους χαιρετισμους σε ενα απο τα πιο γλυκα κοριτσια του φορουμ! Βαστα γερα! 💪💗😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock @melodyy @Papadakis   @Ginaak σας ευχαριστώ πολύ πολύ. Η αλήθεια είναι πως όταν πρόκειται για μένα  (σε οποιοδήποτε θέμα πόσο μάλλον για κάτι τέτοιο) πανικοβαλλομαι πολύ εύκολα ενώ για τους άλλους είμαι τέρας ψυχραιμίας και φυσικά δεν έχω ιδέα τους ρυθμούς που δείχνει η αυξάνεται η χοριακη στο αίμα! 

@Papadakis 31/05 είχα ΕΤ με έμβρυα τρίτης μέρας! 

 

Να ενημερώσω επίσης ότι πάλι τέλος τα like 😡😡😡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@peacock @melodyy @Papadakis σας ευχαριστώ πολύ πολύ. Η αλήθεια είναι πως όταν πρόκειται για μένα  (σε οποιοδήποτε θέμα πόσο μάλλον για κάτι τέτοιο) πανικοβαλλομαι πολύ εύκολα ενώ για τους άλλους είμαι τέρας ψυχραιμίας και φυσικά δεν έχω ιδέα τους ρυθμούς που δείχνει η αυξάνεται η χοριακη στο αίμα! 

@Papadakis 31/05 είχα ΕΤ με έμβρυα τρίτης μέρας! 

 

Να ενημερώσω επίσης ότι πάλι τέλος τα like 😡😡😡

Για του λόγου το αληθές με 3ψηφια χοριακη εμφανίστηκε στα 5 λεπτά αυτό... 

IMG_20200528_153017.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@peacock @melodyy @Papadakis σας ευχαριστώ πολύ πολύ. Η αλήθεια είναι πως όταν πρόκειται για μένα  (σε οποιοδήποτε θέμα πόσο μάλλον για κάτι τέτοιο) πανικοβαλλομαι πολύ εύκολα ενώ για τους άλλους είμαι τέρας ψυχραιμίας και φυσικά δεν έχω ιδέα τους ρυθμούς που δείχνει η αυξάνεται η χοριακη στο αίμα! 

@Papadakis 31/05 είχα ΕΤ με έμβρυα τρίτης μέρας! 

 

Να ενημερώσω επίσης ότι πάλι τέλος τα like 😡😡😡

Δεν στο λέω για να σου χαϊδέψω τα αυτιά είναι πολύ νωρίς !!!!!!!! Έκανες βλακεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyy καταρχήν ωραίο νύχι 😊. Εμ γι αυτό αγόρασα από φαρμακείο test early και μάλιστα μου το έδωσαν ως top αυτό της IQ μην πω τίποτα τώρα!

@Papadakis ευχαριστώ πολύ....  ακριβώς το ίδιο μου είπε και η μαία του γιατρού αν και ειμαι σίγουρη ότι μόλις διάβασε το μήνυμα μου με μουντζωνε! Α στο καλό έκανα και 6 τζούρες ηλεκτρονικό από εκεί που το είχα παρατήσει!!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

@melodyy καταρχήν ωραίο νύχι 😊. Εμ γι αυτό αγόρασα από φαρμακείο test early και μάλιστα μου το έδωσαν ως top αυτό της IQ μην πω τίποτα τώρα!

@Papadakis ευχαριστώ πολύ....  ακριβώς το ίδιο μου είπε και η μαία του γιατρού αν και ειμαι σίγουρη ότι μόλις διάβασε το μήνυμα μου με μουντζωνε! Α στο καλό έκανα και 6 τζούρες ηλεκτρονικό από εκεί που το είχα παρατήσει!!! 😜

Ξέχνα το κ κανε την χοριακη σου! Χαζομάρα ήταν πάει πέρασε όλες έχουμε κάνει! Χαχαχα ευχαριστώ για το νύχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@melodyy καταρχήν ωραίο νύχι 😊. Εμ γι αυτό αγόρασα από φαρμακείο test early και μάλιστα μου το έδωσαν ως top αυτό της IQ μην πω τίποτα τώρα!

@Papadakis ευχαριστώ πολύ....  ακριβώς το ίδιο μου είπε και η μαία του γιατρού αν και ειμαι σίγουρη ότι μόλις διάβασε το μήνυμα μου με μουντζωνε! Α στο καλό έκανα και 6 τζούρες ηλεκτρονικό από εκεί που το είχα παρατήσει!!! 😜

Δεν σου έκανε τίποτα το ηλεκτρονικό μη σε πιάνει άγχος !!! Απλά έκανες βλακείες γαιοτ είναι πολύ νωρίς .... είπαμε να μην ακούμε τους γιατρούς και να πηγαίνουμε νωρίτερα άλλα εσυ το παρά έκανες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ρε κορίτσια έχω έναν πονοκέφαλο σήμερα .... νιώθω σαν το παλιό καλό καιρό που Ε γαι να και έπινα και ήμουν χάλια την προηγούμενη μέρα ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ ρε κορίτσια έχω έναν πονοκέφαλο σήμερα .... νιώθω σαν το παλιό καλό καιρό που Ε γαι να και έπινα και ήμουν χάλια την προηγούμενη μέρα ......

Κοιμήθηκες καλά το βράδυ; ή κοιμήθηκες μεσημέρι; έτσι ξύπνησα πριν 2 μέρες από εφιάλτη κ πίστευα ότι θα με πιάσει κ ημικρανία... Μπορεί να είναι κ από τον καιρό βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ ρε κορίτσια έχω έναν πονοκέφαλο σήμερα .... νιώθω σαν το παλιό καλό καιρό που Ε γαι να και έπινα και ήμουν χάλια την προηγούμενη μέρα ......

Το ιδιο και εγω δεν άντεξα ήπια το παυσίπονακι μου ομως!!!😂

ο καιρός μια ετσι μια αλλιως!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Κοιμήθηκες καλά το βράδυ; ή κοιμήθηκες μεσημέρι; έτσι ξύπνησα πριν 2 μέρες από εφιάλτη κ πίστευα ότι θα με πιάσει κ ημικρανία... Μπορεί να είναι κ από τον καιρό βέβαια...

Γενικά δεν κοιμάμαι καλά ξυπνάω για  τουαλέτα συνέχεια ....ελπίζω αύριο μα είμαι καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Γενικά δεν κοιμάμαι καλά ξυπνάω για  τουαλέτα συνέχεια ....ελπίζω αύριο μα είμαι καλά !!!

Μμμμ κατάλαβα... Μακάρι μακάρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@melodyy καταρχήν ωραίο νύχι 😊. Εμ γι αυτό αγόρασα από φαρμακείο test early και μάλιστα μου το έδωσαν ως top αυτό της IQ μην πω τίποτα τώρα!

@Papadakis ευχαριστώ πολύ....  ακριβώς το ίδιο μου είπε και η μαία του γιατρού αν και ειμαι σίγουρη ότι μόλις διάβασε το μήνυμα μου με μουντζωνε! Α στο καλό έκανα και 6 τζούρες ηλεκτρονικό από εκεί που το είχα παρατήσει!!! 😜

Πάντως αυτό με τα τεστ ούρων είναι ένα μπέρδεμα.

Τα πιο πολλά είναι των 25mu που κατά κανόνα στα ούρα ανιχνεύεται μετα τις 3 μέρες καθυστέρηση.

Μετά υπάρχουν τα ευαίσθητα των 10mu που ανιχνεύουν την πρώτη μέρα καθυστέρησης.Σε κάποιες γυναίκες η χοριακη ανεβαίνει γρήγορα οπότε μπορεί να τους δείξει 1_2 μέρες πριν τη καθυστερήση.

Αυτό είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό αλλά επειδή έχει συμβεί το βάζουν σαν διαφήμιση "ανιχνεύει πριν τη καθυστερήση".

Οπότε χιλιάδες κοπέλες πλανταζουν στο κλαμμα χωρίς λόγο,κάνουν αρνητικά στην αρχή και μετά τσουπ έρχεται το θετικό.Αυτα όμως δεν τα λένε στο τεστ αλλά για να είναι καλυμμένοι σου γράφουν κι ένα αν δεν έρθει η περίοδος επαναλάβετε.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν μόνο σε φυσικές συλλήψεις.Στην εξωσωματική επειδή ξέρεις τις μέρες κάνεις την χοριακη σου και καθάρισες.

Πάντως μη νιώθεις ανόητη κι εγώ έχω αποφασίσει όταν έρθει η ώρα να κάνω το τεστ εμπορίου αλλά το πρωί της χοριακης,μόνο και μόνο για να μην φάω την κρυάδα ενώ είμαι στη δουλειά ή κάνω κάτι άλλο.Να είμαι προετοιμασμένη δλδ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

@dimsea παμε δυνατα για Πέμπτη...σημερα απο συμπτώματα τι νιωθεις

Μακάρι βρε κορίτσι! Τα κλασικά μου στήθος μπαλόνι (που γενικά εμένα και στην περίοδο δύσκολο να με πονέσει, παρά πολύ σπάνια) πόνους περιόδου και τραβήγματα.... και μια ξινιλα εδώ και 3 μέρες γύρω στις 17.00-17.30 το απόγευμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πάντως αυτό με τα τεστ ούρων είναι ένα μπέρδεμα.

Τα πιο πολλά είναι των 25mu που κατά κανόνα στα ούρα ανιχνεύεται μετα τις 3 μέρες καθυστέρηση.

Μετά υπάρχουν τα ευαίσθητα των 10mu που ανιχνεύουν την πρώτη μέρα καθυστέρησης.Σε κάποιες γυναίκες η χοριακη ανεβαίνει γρήγορα οπότε μπορεί να τους δείξει 1_2 μέρες πριν τη καθυστερήση.

Αυτό είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό αλλά επειδή έχει συμβεί το βάζουν σαν διαφήμιση "ανιχνεύει πριν τη καθυστερήση".

Οπότε χιλιάδες κοπέλες πλανταζουν στο κλαμμα χωρίς λόγο,κάνουν αρνητικά στην αρχή και μετά τσουπ έρχεται το θετικό.Αυτα όμως δεν τα λένε στο τεστ αλλά για να είναι καλυμμένοι σου γράφουν κι ένα αν δεν έρθει η περίοδος επαναλάβετε.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν μόνο σε φυσικές συλλήψεις.Στην εξωσωματική επειδή ξέρεις τις μέρες κάνεις την χοριακη σου και καθάρισες.

Πάντως μη νιώθεις ανόητη κι εγώ έχω αποφασίσει όταν έρθει η ώρα να κάνω το τεστ εμπορίου αλλά το πρωί της χοριακης,μόνο και μόνο για να μην φάω την κρυάδα ενώ είμαι στη δουλειά ή κάνω κάτι άλλο.Να είμαι προετοιμασμένη δλδ.

Δεν νιώθω ανόητη απλά θυμώνω με τον εαυτό μου

1ον: γιατί το αγόρασα και είπα ότι θα το κάνω Τρίτη με Τετάρτη 

2ον: γιατί μόνο κακό μου έκανα με τόσο κλάμα 

3ον: γιατι στεναχώρησα και τον άντρα μου έτσι που με είδε! 

Τώρα έμαθα.... υπομονή ως την Πέμπτη αναγκαστικά! Μια και με έβαλες όμως στο τρυπακι κοίταξα το κουτί.... των 10mu είναι και μάλιστα λέει 99.9% έγκυρο! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πάντως αυτό με τα τεστ ούρων είναι ένα μπέρδεμα.

Τα πιο πολλά είναι των 25mu που κατά κανόνα στα ούρα ανιχνεύεται μετα τις 3 μέρες καθυστέρηση.

Μετά υπάρχουν τα ευαίσθητα των 10mu που ανιχνεύουν την πρώτη μέρα καθυστέρησης.Σε κάποιες γυναίκες η χοριακη ανεβαίνει γρήγορα οπότε μπορεί να τους δείξει 1_2 μέρες πριν τη καθυστερήση.

Αυτό είναι ένα πολύ μικρό ποσοστό αλλά επειδή έχει συμβεί το βάζουν σαν διαφήμιση "ανιχνεύει πριν τη καθυστερήση".

Οπότε χιλιάδες κοπέλες πλανταζουν στο κλαμμα χωρίς λόγο,κάνουν αρνητικά στην αρχή και μετά τσουπ έρχεται το θετικό.Αυτα όμως δεν τα λένε στο τεστ αλλά για να είναι καλυμμένοι σου γράφουν κι ένα αν δεν έρθει η περίοδος επαναλάβετε.

Όλα τα παραπάνω ισχύουν μόνο σε φυσικές συλλήψεις.Στην εξωσωματική επειδή ξέρεις τις μέρες κάνεις την χοριακη σου και καθάρισες.

Πάντως μη νιώθεις ανόητη κι εγώ έχω αποφασίσει όταν έρθει η ώρα να κάνω το τεστ εμπορίου αλλά το πρωί της χοριακης,μόνο και μόνο για να μην φάω την κρυάδα ενώ είμαι στη δουλειά ή κάνω κάτι άλλο.Να είμαι προετοιμασμένη δλδ.

@dimseaΟλα σου τα συμπτώματα ομωςς συνήθως έχουν θετικο αποτέλεσμα...ηρεμησε κ θα ερθει η μερα μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

@dimseaΟλα σου τα συμπτώματα ομωςς συνήθως έχουν θετικο αποτέλεσμα...ηρεμησε κ θα ερθει η μερα μας...

Μακάρι τι να πω..... εσύ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μακάρι τι να πω..... εσύ πως είσαι? 

Ησυχα..πρησμένο στηθος κ κοιλιά μπορώ να πω....τιποτα το ιδιαίτερο...ισως παρω ενα τεστ για την τρίτη οπου θα είναι η 12η μερα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...