Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μασα είπε:

Γειά σας κοριτσια, τι κάνετε; εγώ είμαι πολύ αγχωμένη, τη Τετάρτη θα πάω για τη λήψη τροφοβλαστη, σε μια εβδομάδα περίπου θα ξέρουμε αν το μωράκι μας είναι καλα

Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου! Θα περιμένουμε νέα σου. Προσπάθησε μόνο όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπελες μου συνήλθα εντελώς πλέον! Λοιπόν ειχα ενδομητριωση την οποία καθαρισε πλήρως . Μου καθαρισε και τις 2 σαλπιγγες και πλέον ειναι και οι 2 διαβατες και καθαρές! Και απο τη υστεροσκοπηση βρηκαμε οτι υπηρχε μολυνση στη μητρα (εστειλε για βιοψια για να μου πει περισσοτερα), μου ειπε όμως ότι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα λόγω της μόλυνσης να μη γινοταν σύλληψη. Το καθάρισε κ αυτο! Μου ειπε να προσπαθησουμε ξανα φυσικα μεχρι το Σεπτέμβρη και μετά να παμε για εξωσωματική γιατι πλεον δεν υπαρχει κατι που να εμποδίζει τη φυσικη συλληψη. Μου είπε ακομη οτι το 90% των γυναικών που εκανε λαπαροσκοπιση στους 2-3 μηνες μειναν εγκυες! Είμαι πολλύ καλα συναισθηματικά και πολυ αισιόδοξη!! Σας ευχαριστω όλες για τις ευχουλες σας ειμαι σίγουρη συνέβαλαν για να πανε όλα κατ ευχή! 

Καλή ανάρρωση Αντρεα μου!

Τέλεια! Είδες που όλα πήγαν καλά! Έκανες ένα τεράστιο βήμα που σε φέρνει πλέον πιο κοντά στον στόχο σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nicol🦩 είπε:

@Άντρεα Καλη ανάρρωση κ ευχομαι σύντομα να εχεις ευχάριστα νεα να μας πεις... 

Να σε ρωτήσω, τι συμπτώματα είχες κ κατάλαβε ο γιατρός σου οτι μάλλον υπάρχει ενδομητριωση; 

Συνήθως φαίνεται σπο τον υπερηχο, εμενα δεν φαινόταν εκτις απο τη τελευταία επίσκεψη στο γιατρο που φανηκε κατι αλλα παλι δεν ητσν σίγουρο.. εγω ειχα πονο σε συγκεκριμενες στάσεις στην επαφη, τσιμπηματα δεξια κ αριστερα σε ολες τις φασεις του κυκλου μου και σε καποιες περιοδουν πολυ εντονους πονους

στις πριν 1 ώρα, ο/η marselntina είπε:

@Άντρεα Είδες? Κανένα άσχημο νέο για να διαχειριστείς μόνη σου 😜 Χαίρομαι τόοοσο πολύ που πήγαν όλα καλά!!! Άντε περιμένουμε τα ακόμα πιο ευχάριστα νέα της εγκυμοσύνη τώρα!! 

Ναιιι ευτυχως! Απο τον επόμενο μήνα μπορουμε να αρχισουμε ξανα προσπάθειές 😊🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Αχ αχ τελεια οι ετοιμασιες θεωρω ειναι οτι καλυτερο σε κρατούν απασχολημένη κ χαρουμενη. Εγω ξαπλα ακομα αν κ εχω αρχίσει να σηκώνομαι λιγο παραπάνω. Εχω ξεκινήσει κοιτάζω πραγματα και για τ μωρο εχω χασειβτα αυγα κ τα πασχάλια για καρότσι ευτυχως δεν παίρνω ακομα. Κ λεω να ξεκινήσω να αγορασω κανα ρουχαλάκι μετα τη β επιπέδου.  Εσυ ξεκινησες ψωνια Κ αν ναι απο πια βδομαδα?

Πω πω εγώ όταν μπήκα στον 8ο άρχισα να ψωνίζω! Καλά ήμουν ικανή να πάει φαντάρος και μετά να ξεκινήσω!😆 Βασικά κορίτσια ξέρω ότι ήτανε βλακεία μου αλλά φοβόμουν ότι θα το γουρσουζεψω. Καλά που η μανούλα μου από την χαρά της είχε ξεσηκώσει τα μαγαζιά και τα βρήκα όλα έτοιμα!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα περαστικά και καλή ανάρρωση να έχεις! Όλα πηγαν τέλεια!!! Μπράβο! Πιο κοντά στο όνειρο σου λοιπόν! Σου ευχομαι ολόψυχα η επόμενη φορά που θα μπεις στο μαιευτήριο να είναι για να γεννήσεις!!! Να ξεκουραστείς τώρα και να ηρεμήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μασα είπε:

Γειά σας κοριτσια, τι κάνετε; εγώ είμαι πολύ αγχωμένη, τη Τετάρτη θα πάω για τη λήψη τροφοβλαστη, σε μια εβδομάδα περίπου θα ξέρουμε αν το μωράκι μας είναι καλα

Το αποτέλεσμα είναι το ιδιο με την αμνιοπαρακεντηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια είναι τρομερό που λίγο πριν την αδιαθεσία υπάρχουν τόσα συμπτώματα. Εμένα τα πρώτα συμπτώματα που με πιάνουν και είναι πάντα στην ώρα τους είναι ο πόνος στην πλάτη και το πρήξιμο στην κοιλιά. Και μόλις συνειδητοποίησα ότι τα έχω. Άρα μπορεί και να μη το προλάβω το μπανάκι το Σάββατο. Όλα στραβά...😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η A&O είπε:

Πάντως κορίτσια είναι τρομερό που λίγο πριν την αδιαθεσία υπάρχουν τόσα συμπτώματα. Εμένα τα πρώτα συμπτώματα που με πιάνουν και είναι πάντα στην ώρα τους είναι ο πόνος στην πλάτη και το πρήξιμο στην κοιλιά. Και μόλις συνειδητοποίησα ότι τα έχω. Άρα μπορεί και να μη το προλάβω το μπανάκι το Σάββατο. Όλα στραβά...😔

Και εμένα τα ίδια. Και να θέλουμε να ελπίζουμε δεν μας αφηνουν. Χαχαχα. Ειλικρινά το πιστεύω ότι όταν θα είμαι έγκυος, θα το καταλάβω. Δεν θα έχω τόσο έντονα τα συμπτώματα της περιοδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια, ακόμη δεν έχω αδιαθετησει τελικά. Πηγαίνω προς τη δεύτερη ημέρα καθυστέρησης. Για να δούμε.

Μακάριιιιι να μην σου ερθει🙏🙏🙏🙏 ποτέ σκέφτεσαι να κάνεις τεστακι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Μακάριιιιι να μην σου ερθει🙏🙏🙏🙏 ποτέ σκέφτεσαι να κάνεις τεστακι? 

Είναι νωρίς ακόμη κατά τη γνώμη μου.

Έχω κ τα πονακια αυτά. Νιώθω όλο ότι μου έρχεται.

Στις πόσες ημέρες καθυστέρηση δείχνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα μπραβο κοριτσι μου!! Ειμαι πολυ χαρουμενη και αισιοδοξη για εσενα!!!!! Ειμαι σιγουρη οτι τον επομενο μηνα θα εχεις να μας πεις τα πιο ευχαριστα νεα!! Ολα πηγαν τελεια❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Είναι νωρίς ακόμη κατά τη γνώμη μου.

Έχω κ τα πονακια αυτά. Νιώθω όλο ότι μου έρχεται.

Στις πόσες ημέρες καθυστέρηση δείχνει;

Mακαρι να γίνει το όνειρο πραγματικότητα. Δε θέλω να σε ξεσηκωσω αλλά κ τώρα να κάνεις θα δείξει απ' τη στιγμή που είσαι σε καθυστερήση ήδη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα και από εμένα.
@Kardoula1991 λυπάμαι, αλλα όντως μην το βάζεις κάτω. Μιας φίλη μου παλινδρόμησε το έμβρυο στην 6η εβδομάδα και στον επόμενο μήνα έκανε πάλι προσπάθεια και τώρα είναι ήδη 16 εβδομάδων ! Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα.
@Eiffel @ntinaki83 όσο δεν βλέπετε περίοδο να ελπίζετε, η ίδια η ζωή κρύβει πολλές εκπλήξεις!

@Άντρεα καλή επιτυχία στην επέμβασή σου!

Δίνω σε όλες τα φιλιά μου, να προσέχετε! 

Όχι δεν τα βάζω κάτω.. Όλα καλά.. Είμαι πολύ καλά ψυχολογικά😊 ναι το έχω διαβάσει πολλές φορές και εδώ στο φόρουμ ότι μείνανε έγκυες τον επόμενο μήνα αλλά εμένα ο γιατρός μου είπε καλύτερα να ξεκινήσουμε προσπάθειες ξανά μετά από 2 κύκλους.. Οπότε για μας τώρα θα υπάρξει μια παύση για ένα δίμηνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κοπελες μου συνήλθα εντελώς πλέον! Λοιπόν ειχα ενδομητριωση την οποία καθαρισε πλήρως . Μου καθαρισε και τις 2 σαλπιγγες και πλέον ειναι και οι 2 διαβατες και καθαρές! Και απο τη υστεροσκοπηση βρηκαμε οτι υπηρχε μολυνση στη μητρα (εστειλε για βιοψια για να μου πει περισσοτερα), μου ειπε όμως ότι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα λόγω της μόλυνσης να μη γινοταν σύλληψη. Το καθάρισε κ αυτο! Μου ειπε να προσπαθησουμε ξανα φυσικα μεχρι το Σεπτέμβρη και μετά να παμε για εξωσωματική γιατι πλεον δεν υπαρχει κατι που να εμποδίζει τη φυσικη συλληψη. Μου είπε ακομη οτι το 90% των γυναικών που εκανε λαπαροσκοπιση στους 2-3 μηνες μειναν εγκυες! Είμαι πολλύ καλα συναισθηματικά και πολυ αισιόδοξη!! Σας ευχαριστω όλες για τις ευχουλες σας ειμαι σίγουρη συνέβαλαν για να πανε όλα κατ ευχή! 

Χαίρομαι πάρα πολύ που πήγαν όλα καλά και έχεις τόσο θετικά νέα.. Έρχεσαι ένα βήμα πιο κοντά στο όνειρο σου:) καλή ανάρρωση κοριτσάκι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ σήμερα το απόγευμα είχα τρομερούς πόνους περιόδου και τελικά είχα πολύ αιμορραγία.. Τώρα ηρεμισε λίγο.. Ήρθε η περίοδος μου μετά από την βιοχημικη.. Ο γιατρός βέβαια χθες μου είπε ότι θα αργήσει 7 με 10 μέρες να μου έρθει και τελικά ήρθε σήμερα.. Θα δω πως θα είναι και το πρωί και θα τον πάρω τηλ να τον ενημερώσω.. Μπορώ να πω ότι χάρηκα που ήρθε τόσο γρήγορα γιατί όσο πιο νωρίς τόσο πιο γρήγορα θα τελειώσουν και οι δύο κύκλοι που δεν θα κάνουμε προσπάθειες και δεν θα έχουμε ελεύθερες επαφές.. Κατά τ άλλα είμαι καλά.. Και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή και νιώθω υπέροχα.. Νιώθω ότι αυτό που έγινε με έφερε και πολύ πιο κοντά στον άντρα μου😍❤️ δεχθήκαμε ακόμα πιο πολύ και είναι άλλο ένα θετικό μέσα στο κακό που μου συνεβει που ανακάλυψα😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Mακαρι να γίνει το όνειρο πραγματικότητα. Δε θέλω να σε ξεσηκωσω αλλά κ τώρα να κάνεις θα δείξει απ' τη στιγμή που είσαι σε καθυστερήση ήδη!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ lactaki. 

Επειδή έχει τύχει να αδιαθετησω κ στις 30 ημέρες, ίσως πρέπει να περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Εγώ σήμερα το απόγευμα είχα τρομερούς πόνους περιόδου και τελικά είχα πολύ αιμορραγία.. Τώρα ηρεμισε λίγο.. Ήρθε η περίοδος μου μετά από την βιοχημικη.. Ο γιατρός βέβαια χθες μου είπε ότι θα αργήσει 7 με 10 μέρες να μου έρθει και τελικά ήρθε σήμερα.. Θα δω πως θα είναι και το πρωί και θα τον πάρω τηλ να τον ενημερώσω.. Μπορώ να πω ότι χάρηκα που ήρθε τόσο γρήγορα γιατί όσο πιο νωρίς τόσο πιο γρήγορα θα τελειώσουν και οι δύο κύκλοι που δεν θα κάνουμε προσπάθειες και δεν θα έχουμε ελεύθερες επαφές.. Κατά τ άλλα είμαι καλά.. Και η ψυχολογία μου είναι πολύ καλή και νιώθω υπέροχα.. Νιώθω ότι αυτό που έγινε με έφερε και πολύ πιο κοντά στον άντρα μου😍❤️ δεχθήκαμε ακόμα πιο πολύ και είναι άλλο ένα θετικό μέσα στο κακό που μου συνεβει που ανακάλυψα😊

Ουδέν κακόν αμιγές καλού.

Όμως γιατί να μην έχετε επαφές δύο κύκλους; Έτσι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ntinaki83 είπε:

και εγω ακομη σε καθυστερηση ειμαι ...τωρα παω για τη 3η μερα

Θα κάνεις αύριο τεστακι;

Μαζί με το ρολόι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Θα κάνεις αύριο τεστακι;

Μαζί με το ρολόι!

περιμενω να μου ερθουν αυτα που παρηγγειλα λογικα θα τα εχω αυριο απογευμα...οποτε μπορει να κανω το σαββατο πρωι με το χρονομετρο μαζι...δεν την ξαναπαταω🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ lactaki. 

Επειδή έχει τύχει να αδιαθετησω κ στις 30 ημέρες, ίσως πρέπει να περιμένω.

Ναι καλυτερα δες το με βάση το μεγαλύτερο σου κύκλο!!! Μακάρι να μας πεις ευχαριστα.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι καλυτερα δες το με βάση το μεγαλύτερο σου κύκλο!!! Μακάρι να μας πεις ευχαριστα.!!!

Ευχαριστώ!!! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...