Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

Απλά σκέφτομαι ότι όσο και να στεναχωρήθω, όσο και να κλάψω δεν θα αλλάξει κάτι.. Αυτό ήταν γραφτώ να γίνει.. Και από το να κάνω κακό σε μένα γιατί να μην δω τα θετικά και να είμαι και εγώ καλά? Δεν λέω ψέματα, εννοείτε πως το έχω στο μυαλό μου αλλά θα μου περάσει σε 1 2 μερούλες μέχρι να το συνειδητοποίησω τελείως.. Αλλά δεν θα με πάρει από κάτω.. Η πίστη μου και η ελπίδα μου είναι μεγαλύτερη και θα ανταμιφθω με ένα νινακι σε λίγους μήνες και το πιστεύω:) με βοηθήσατε πολύ εσείς κορίτσια να το αντιμετωπίσω έτσι τόσο γρήγορα και ο άντρας μου που είναι δίπλα μου και το πήραμε χαλαρά.. Όπως είπε και ο άντρας μου σκέψου ότι το τεστ ήταν χαλασμένο και έδειξε λάθος αποτέλεσμα😂

Καλώς ή κακώς συμβαίνουν και αυτά και από αυτά πρέπει να γινόμαστε πιο δυνατές:) 

Καλά και εγώ σήμερα ετοιμάζομαι για μπυριτσες στο μπαλκόνι και ετοιμάζομαι ψυχολογικά για ένα ξέφρενο καλοκαίρι χαχαχαχα.. Τα mojitakia με περιμένουν στην παραλία😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kardoula1991 λυπάμαι κορίτσι μου για την εξέλιξη αλλά όπως σου είπαν τα κορίτσια είναι πολύ θετικό ότι έπιασες πολύ γρήγορα κ θα ξαναγίνει σύντομα!!! μπράβο για τη στάση σου..καλές μπυριτσες!!!

@Άντρεα καλή επιτυχία .. έκανα κ εγώ λαπαροσκόπηση, αφαίρεσα συμφυσεις! Δεν καταλαβαίνεις κάτι εκείνη την ώρα..εμένα δεν με πείραξε η νάρκωση καθόλου κ σηκώθηκα κατευθείαν..βγήκα την ίδια μέρα..απλά μετά πονουσα για αρκετές μέρες στο σήκω-κατσε κ είχα κάποιο πρήξιμο αλλά με αρκετά ασπράδια αυγού λύθηκαν όλα!!Μετά από 2 μήνες έκανα ετ κ έπιασα την μικρή μου..ο γιατρός μου έλεγε να προσπαθήσω μόνη μου γιατί ήταν εύκολο να πιάσω μετά την επέμβαση αλλά είχα κουραστεί να περιμένω!!οπότε μετά θα μπεις βουρ στο ψητό 🤪 περιμένουμε νέα σου!!

Εμένα η περίοδος μου έκανε έκπληξη κ ήρθε νωρίτερα με φουλ αίμα...οπότε θα πιω κ εγώ τα κρασάκια μου!!!στην υγεία μας κορίτσια 🌺🌺 ελπίζω να ακούσουμε ευχάριστα από τα κορίτσια που  ΔΕΝ περιμένουν🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Απλά σκέφτομαι ότι όσο και να στεναχωρήθω, όσο και να κλάψω δεν θα αλλάξει κάτι.. Αυτό ήταν γραφτώ να γίνει.. Και από το να κάνω κακό σε μένα γιατί να μην δω τα θετικά και να είμαι και εγώ καλά? Δεν λέω ψέματα, εννοείτε πως το έχω στο μυαλό μου αλλά θα μου περάσει σε 1 2 μερούλες μέχρι να το συνειδητοποίησω τελείως.. Αλλά δεν θα με πάρει από κάτω.. Η πίστη μου και η ελπίδα μου είναι μεγαλύτερη και θα ανταμιφθω με ένα νινακι σε λίγους μήνες και το πιστεύω:) με βοηθήσατε πολύ εσείς κορίτσια να το αντιμετωπίσω έτσι τόσο γρήγορα και ο άντρας μου που είναι δίπλα μου και το πήραμε χαλαρά.. Όπως είπε και ο άντρας μου σκέψου ότι το τεστ ήταν χαλασμένο και έδειξε λάθος αποτέλεσμα😂

Καλώς ή κακώς συμβαίνουν και αυτά και από αυτά πρέπει να γινόμαστε πιο δυνατές:) 

Καλά και εγώ σήμερα ετοιμάζομαι για μπυριτσες στο μπαλκόνι και ετοιμάζομαι ψυχολογικά για ένα ξέφρενο καλοκαίρι χαχαχαχα.. Τα mojitakia με περιμένουν στην παραλία😂😂 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το θετικο είναι ότι έμεινες πολύ εύκολα. Οπότε σύντομα θα έχεις ξανά ένα μωράκι. Εγώ είμαι στην φάση που περιμένω να αδιαθετησω και έχω πολύ άγχος. Ξέρω ότι ούτε αυτή την φορά τα καταφέραμε. Δεν νιώθω κάτι διαφορετικό. Ίσα ίσα που είμαι όπως κάθε φορά που περιμένω περίοδο @A&O μαζί περιμένουμε νομίζω. Ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki83 είπε:

οχι δεν εχω αδιαθετησει ακομη...κ καποια στιγμη δεν ενιωθα καν πονο αλλα νιωθω κουρασμενη....

Κι εγώ κουρασμένη αλλά έχω σηκωθεί κ από τις επτά λογικό. Έχω τα πονακια εγώ. 

Εάν η ωορρηξία είναι σίγουρο ότι ήταν τη δωδέκατη ημέρα, σημαίνει ότι αδιαθετεις την 24η; Μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κι εγώ κουρασμένη αλλά έχω σηκωθεί κ από τις επτά λογικό. Έχω τα πονακια εγώ. 

Εάν η ωορρηξία είναι σίγουρο ότι ήταν τη δωδέκατη ημέρα, σημαίνει ότι αδιαθετεις την 24η; Μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα;

Εγώ από τότε που ξεκίνησα να ψάχνω την ωορρηξια μου με τεστακια, είδα ότι μου έρχεται 14 μερες μετά το θετικό. Λογικά εσύ θα έπρεπε να αδιαθετησεις την 26η μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κι εγώ κουρασμένη αλλά έχω σηκωθεί κ από τις επτά λογικό. Έχω τα πονακια εγώ. 

Εάν η ωορρηξία είναι σίγουρο ότι ήταν τη δωδέκατη ημέρα, σημαίνει ότι αδιαθετεις την 24η; Μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα;

Εξαρτάται από τον οργανισμό σου. Συνήθως αδιαθετεις 12 με 16 μέρες μετά. Στη κάθε κοπέλα είναι διαφορετικό κ σταθερό συνήθως. Εγώ πχ από τη μέρα του θετικού τεστ αδιαθετουσα 14 μέρες μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κι εγώ κουρασμένη αλλά έχω σηκωθεί κ από τις επτά λογικό. Έχω τα πονακια εγώ. 

Εάν η ωορρηξία είναι σίγουρο ότι ήταν τη δωδέκατη ημέρα, σημαίνει ότι αδιαθετεις την 24η; Μπορεί να με βοηθήσει κάποια κοπέλα;

εγω κανω ωορρηξία την 16η μερα κ αδιαθετω την 30η..δηλ 14 μερες μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ @Love13 και @Kostef.

Άρα επειδή σήμερα συμπληρώθηκαν οι οι δεκατέσσερις ημέρες κ είμαι στην 26η σημαίνει ότι μετράω από αύριο για τυχόν καθυστέρηση; Ή από την 28η, δεκαέξι ημέρες μετά δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki83 είπε:

εγω κανω ωορρηξία την 16η μερα κ αδιαθετω την 30η..δηλ 14 μερες μετα...

Έκανες τεστακι; Αυτή τη φορά έκανα το τεστακι για αυτό είμαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eiffel είπε:

Σας ευχαριστώ @Love13 και @Kostef.

Άρα επειδή σήμερα συμπληρώθηκαν οι οι δεκατέσσερις ημέρες κ είμαι στην 26η σημαίνει ότι μετράω από αύριο για τυχόν καθυστέρηση; Ή από την 28η, δεκαέξι ημέρες μετά δηλαδή.

Αν αύριο δεν σου έρθει, τότε θα είσαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eiffel είπε:

Έκανες τεστακι; Αυτή τη φορά έκανα το τεστακι για αυτό είμαι σίγουρη.

Βασικα εγω το παρακολουθω μεσω εφαρμογης το ημερολογιο μου...αλλα καταλαβαινω την ωορρηξια απο ενα πονο στη δεξια ωοθηκη λογω μιας κυστης που εχω...οταν με πονεσει παντα εκεινη τη μερα αν κοιταξω θα δω οτι έχω ωορρηξια..τεστ ωορρηξίας δεν κανω πιστευω θα με αγχωσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Αν αύριο δεν σου έρθει, τότε θα είσαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης 😊

Για να δούμε. Σε ευχαριστώ πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Σας ευχαριστώ @Love13 και @Kostef.

Άρα επειδή σήμερα συμπληρώθηκαν οι οι δεκατέσσερις ημέρες κ είμαι στην 26η σημαίνει ότι μετράω από αύριο για τυχόν καθυστέρηση; Ή από την 28η, δεκαέξι ημέρες μετά δηλαδή.

Έχεις ξανακάνει τεστ ωορρηξιας για να δεις πόσο σου κρατάει η δεύτερη φάση του κύκλου? Αν σου κρατάει κ εσένα 14 μέρες από το θετικό όπως εμένα τότε πιστεύω ότι αύριο είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης. Γεγονός πολύ ενθαρρυντικό όταν ξέρουμε πότε έγινε ωορρηξια... Με το καλό να μας ανακοινώσεις ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Άντρεα κορίτσι μου καλή επιτυχια για αύριο! Θα δεις ποσο καλυτερα θα νιώθεις μέσα σου αύριο μολις τελειώσει η λαπαροσκόπηση. Θα νιώθεις ακόμα πιο κοντά στο στόχο σου. Την ευχή της Παναγίας να έχεις...

@Kardoula1991  σίγουρα περνάς δύσκολη φάση αλλα στα έχουν πει και τα κορίτσια παραπανω, μεσα στην ατυχία σου είσα τυχερη γιατί μένεις έγκυος πολύ εύκολα! Οτι καλύτερο απο δω και πέρα! 

@Eiffel και @ntinaki83 περιμένουνε θετικά τεστάκια αύριο! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κοριτσια! Αν και σας παρακολουθώ καιρό, πρώτη φορα γράφω στο θεματάκι σας! Να ευχηθώ το συντομότερο να γεμίσουν οι κοιλίτσες μας με σποράκια🙏🤰🤱

Εμείς προσπαθούμε απο τον Δεκέμβριο για νινάκι αλλα τπτ ακόμη... Λίγο αυξημένη προλακτίνη κ TSH βρέθηκε. Ξεκίνησα αγωγή  Για TSH κ  ελπίζω να ρυθμιστεί γρήγορα...

Αν θέλετε θα ήθελα να με βάλετε κ εμένα στο πινακάκι που όπως βλέπω είναι πολύ γουρλίδικο... 

8/6 περιμένω πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ 27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ 18/10👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶

Marba:Θετικο👶

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶

Μασα:ΘΕΤΙΚΟ👶   

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σταυρι:5/5

Hope19: 17/4

Alex2016: ?

Marselntina:10/06                                                              

ioannastr: 08/3

 

Maroulita? : 21/5

diana8: 17/03

Lacostaki: 24/5

I want a baby:22/04

pangipot: 29/02 

Sillia:15/2                                                                             

Aννια27:01/04

Ευάγγελοςτ: 28/05

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/06

PAPA EVA: 10/06

Lactaki:08/4

Love13:21/5

Smurf88:15/5

Sofia0294:20/3

Tzina819:16/4     

Elisa91:16/4

Basoula2:28/5        

Eiffel:12/5

A&O:16/5

Marina22 :28/5       

Kostef?     

Αντρεα:31/5       

Αννι:7/5     

Nicol:08/06

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Έχεις ξανακάνει τεστ ωορρηξιας για να δεις πόσο σου κρατάει η δεύτερη φάση του κύκλου? Αν σου κρατάει κ εσένα 14 μέρες από το θετικό όπως εμένα τότε πιστεύω ότι αύριο είναι η πρώτη μέρα καθυστέρησης. Γεγονός πολύ ενθαρρυντικό όταν ξέρουμε πότε έγινε ωορρηξια... Με το καλό να μας ανακοινώσεις ευχάριστα! 

 

Καλημέρα κορίτσια!

Όχι δεν ξέρω καθόλου για τη δεύτερη φάση.

Σύμφωνα με αυτά που μου είπατε χθες, μάλλον σήμερα είμαι επίσημα στην πρώτη ημέρα καθυστέρησης. Για να δούμε. Κρατώ μικρό καλάθι όμως για να μην πέσω απότομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το θετικο είναι ότι έμεινες πολύ εύκολα. Οπότε σύντομα θα έχεις ξανά ένα μωράκι. Εγώ είμαι στην φάση που περιμένω να αδιαθετησω και έχω πολύ άγχος. Ξέρω ότι ούτε αυτή την φορά τα καταφέραμε. Δεν νιώθω κάτι διαφορετικό. Ίσα ίσα που είμαι όπως κάθε φορά που περιμένω περίοδο @A&O μαζί περιμένουμε νομίζω. Ε? 

Καλημέρα @Love13 Κανονικά είχα πει ότι περιμένω το Σάββατο. Όμως είχα πάει στις 30 Απριλίου στο γυναικολόγο και το ωοθυλάκιο ήταν μικρότερο απ ότι περίμενα οπότε αν όχι Σάββατο τότε μέχρι Δευτέρα θα περιμένω. Χάχα μέχρι τώρα δε το σκεφτόμουν ότι φτάνουν οι μέρες. Είχα ξεχαστεί με όλα αυτά που συμβαίνουν στα κορίτσια. Συν το ότι Σάββατο κανόνισα να πάω για ηλιοθεραπεία! 

Γενικώς κοριτσάκι μου ελπίζω να μη μας έρθει 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

καλημερα κοριτσια μολις εκανα τεστ ...αρνητικο!!!οποτε απλα περιμενω να ερθει...μπορει να αλλαξε ο κυκλος μου!

Καλημέρα.

Είσαι σίγουρη; Μήπως να περιμένεις; Στις πόσες ημέρες είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Λοιπόν πήγαμε ανδρολόγο, είδε την εικόνα και των 2. Η δική μου άλλος ένας γιατρός που λέει τέλεια. Για τον άντρα μου είπε ότι έχουμε ένα θεματάκι στη μορφολογία αλλά επειδή έχει μεγάλο αριθμό σπερπατοζωαρίων τότε το τελικό αποτέλεσμα είναι καλό. Μας είπε ότι δυστυχώς η ατμόσφαιρα και αυτά που τρώμε οδηγούν όλο και περισσότερους άντρες να έχουν ένα μέτριο σπέρμα αλλά το οποίο κάθε μήνα αλλάζει οπότε μας είπε δε μας ανησυχεί καθόλου. Μας συμβούλεψε να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση και ότι με την εικόνα και την ηλικία μας έχουμε καλό ποσοστό επιτυχίας. Και μας είπε επίσης να ευχαριστιόμαστε όλη αυτή την προσπάθεια και το μεγαλείο της. Δε μας πρότεινε άλλες βιταμίνες από αυτές που παίρνουμε. Μας είπε ότι δε βρίσκει το λόγο να δίνουμε 80 ευρώ κάθε μήνα. Αυτααααα... οπότε τώρα περιμένω να τελειώσει η κατάσταση αυτή που ζούμε να προχωρήσουμε με σπερματέγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Καλημέρα.

Είσαι σίγουρη; Μήπως να περιμένεις; Στις πόσες ημέρες είσαι;

Ειμαι στη δευτερη μερα καθυστερησης...ο αντρας μου θεωρει οτι το εκανα νωρις...επρεπε να περιμενω ακομη μια μερα μου ειπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Ειμαι στη δευτερη μερα καθυστερησης...ο αντρας μου θεωρει οτι το εκανα νωρις...επρεπε να περιμενω ακομη μια μερα μου ειπε..

Νωρίς είναι, έχει δίκιο ο άνδρας σου.

Πώς νιώθεις σήμερα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Ειμαι στη δευτερη μερα καθυστερησης...ο αντρας μου θεωρει οτι το εκανα νωρις...επρεπε να περιμενω ακομη μια μερα μου ειπε..

Καλημέρα κορίτσια❤️❤️

Μην στεναχωριέσαι και απογοητεύεσαι.. Γενικά και εμένα ο γιατρός εχθές μου είπε ότι καλύτερα να κάνουμε τα τεστ μετά την 3 με 4 μέρα καθυστέρησης.. Αλλά λέει ξέρει και πόσο ανυπομονες είμαστε και τρέχουμε και τα κάνουμε ακόμα και πριν μας έρθει η περίοδος😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel εχω λιγα πονακια κ πρηξιμο στη κοιλια...κ μια μικρη συχνοουρια που την εχω ομως κ οταν εχω περιοδο

@Kardoula1991 παραδοξως δεν στεναχωρηθηκα...απλα σκεφτομαι τωρα να περιμενω μιας κ δεν εχω αλλο τεστ σπιτι κ αν δεν ερθει κ το σκ μηπως παω δευτερα για χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...