Μετάβαση σε περιεχόμενο

🌼Ο Μάιος μας έφτασε κορίτσια μου γλυκά κρατώντας αγκαλιά του πανέμορφα μωρά για να τα μοιράσει σε όποια τα ζητά!🌼


Recommended Posts

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια πήρα την χοριακη την δεύτερη.. Δεν διπλασιαστηκε.. Έπεσε από 35 στα 29..😔😔😭😭 

 

Λυπαμαι κοριτσι μου γλυκο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι καλό αυτό και ότι και η προηγούμενη ήταν χαμηλή αλλά μπορεί να είχε γίνει η σύλληψη αργά και για αυτό να ήταν τόσο χαμηλή.. Και ότι μάλλον είναι χημική εγκυμοσύνη.. Θα πάω το απόγευμα να με δει όμως.. 

Από την στιγμή που έμαθα τα αποτελέσματα κλαίω ασταμάτητα.. Δεν μπορώ να ηρεμισω.. Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ 

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Σε νιώθω απόλυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια γιατί και ας μην σας ξέρω νιώθω πραγματικά ότι το εννοείτε και με καταλαβαίνετε.. 

Είναι πολύ κακό συναίσθημα να παιρνεις τόσο χαρά και από την μία στιγμή στην άλλη να σου κόβουν τα φτερά😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι καλό αυτό και ότι και η προηγούμενη ήταν χαμηλή αλλά μπορεί να είχε γίνει η σύλληψη αργά και για αυτό να ήταν τόσο χαμηλή.. Και ότι μάλλον είναι χημική εγκυμοσύνη.. Θα πάω το απόγευμα να με δει όμως.. 

Από την στιγμή που έμαθα τα αποτελέσματα κλαίω ασταμάτητα.. Δεν μπορώ να ηρεμισω.. Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ 

Ax βρε κοριτσάκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

εχω κατι πονακια κ λιγο πρηξιμο στη κοιλια..κ ποναει η μεση μου...ολο νιωθω οτι αδιαθετησα παω τουαλετα κ απλα εχω υγρα...εσυ?

 

Τα ίδια κ εγώ, οχι πολλά υγρά όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια γιατί και ας μην σας ξέρω νιώθω πραγματικά ότι το εννοείτε και με καταλαβαίνετε.. 

Είναι πολύ κακό συναίσθημα να παιρνεις τόσο χαρά και από την μία στιγμή στην άλλη να σου κόβουν τα φτερά😭😭😭

Πόσο λυπάμαι. Είναι πολύ συνηθισμένο όμως. Όλες το έχουμε πάθει. Μπορεί κ να μην το καταλαβαινες καν, απλά έτσι όπως αγωνιούμε κάνουμε τα τεστ. Προσπάθησε να μην κλαις αν κ σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... Αντέ κορίτσια μου @Eiffel @ntinaki83κάντε τεστ να δούμε.. Εύχομαι να έχετε θετικά! 

Εγω κορίτσια μου όπως σας είχα ενημερώσει είμαι σε φάση προετοιμασίας και σε μια βδομαδα ξεκιναω διεγερση για την εξωσωματικη. Τωρα κανω μια ενεση καταστολής καθε μερα.  

Ευχομαι σε όλα τα κορίτσια είτε προσπαθούν με φυσικό τρόπο είτε με εξωσωματική να πετύχουμε κ σε λίγο καιρό μα μιλάμε για τα μωράκια μας..

Ευχαριστώ!!!

Καλή επιτυχία εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Βρε κοριτσάκι πότε θα κάνεις τεστακι ή χοριακή να μας πεις τα ευχάριστα?? :) Θαυμάζω την υπομονή σου εγώ ήδη θα έκανα! 12 μέρες μετά την μεταφορά δείχνει σίγουρα!

Περιμένουμε ένα μεγάλο νουμεράκι!!

Αν είσαι σίγουρη για τη μέρα της ωοριξίας σου κορίτσι μου κάνε με τα αυριανά ούρα και θα δείξει αν υπάρχει περίπτωση να έχεις καθυστερημένη ωοριξία τότε άντεξε ακόμη λίγο μην απογοητευτείς άδικα :)

Φοβάμαι την απογοήτευση

Μία φορά αδιαθετησα στις τριάντα ημέρες, οπότε κρατάω πολύ μικρό καλάθι προς το παρόν.

Ωορρηξία βέβαια είχα καθαρά τη δωδέκατη ημέρα καθώς είχα κάνει τεστακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια γιατί και ας μην σας ξέρω νιώθω πραγματικά ότι το εννοείτε και με καταλαβαίνετε.. 

Είναι πολύ κακό συναίσθημα να παιρνεις τόσο χαρά και από την μία στιγμή στην άλλη να σου κόβουν τα φτερά😭😭😭

Κοριτσάκι μου σου στέλνω την αγάπη μου και μια μεγάλη αγκαλιά... Δυστυχώς οι περισσότερες έχουμε τις ατυχίες μας... Εγω προσωπικά δύο και σε πιο προχωρημένο στάδιο που χρειάστηκε επέμβαση...κραταμε τα καλά..μενεις έγκυος και σύντομα θα έρθουν τα ευχάριστα...ειμαι σίγουρη πως πολύ γρήγορα θα χαμογελάς και εσύ και όλες μας... Σκούπισε τα ματάκια σου και όλα θα γίνουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Φοβάμαι την απογοήτευση

Μία φορά αδιαθετησα στις τριάντα ημέρες, οπότε κρατάω πολύ μικρό καλάθι προς το παρόν.

Ωορρηξία βέβαια είχα καθαρά τη δωδέκατη ημέρα καθώς είχα κάνει τεστακι.

Δεν είσαι μετά από μεταφορά εξωσωματικής κορίτσι μου; κατάλαβα κάτι λάθος; :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια πήρα την χοριακη την δεύτερη.. Δεν διπλασιαστηκε.. Έπεσε από 35 στα 29..😔😔😭😭 

 

Ωωχχχ κοριτσάκι μου πόσο λυπάμαι.. Πολύ κρίμα.. Κλάψε, μην πιέσεις τον εαυτό σου να σταματήσεις να κλαις.. Βγάλε όλο το μαράζι από μέσα σου για να επιστρέψεις πιο δυνατή.. Έχει πολλά θετικά η περιπτωσή σου, είχες εύκολη σύλληψη και εμφύτευση! Αυτό είναι πολυ θετικό, κράτα αυτό και προχώρα για τον επόμενο μήνα κορίτσι μου..<3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Όχι τώρα

Ααα συγνώμη κορίτσι μου, είχα μπερδευτεί, νόμιζω πως τώρα είχες κάνει ευρυομεταφορά και περίμενες τα αποτελέσματα της εξωσωματικής, απολογούμαι! Όπως και να έχει εύχομαι να είσαι εγκυούλα και να μην προχωρήσεις με οποιαδήποτε άλλη μέθοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση κορίτσια γιατί και ας μην σας ξέρω νιώθω πραγματικά ότι το εννοείτε και με καταλαβαίνετε.. 

Είναι πολύ κακό συναίσθημα να παιρνεις τόσο χαρά και από την μία στιγμή στην άλλη να σου κόβουν τα φτερά😭😭😭

Λυπάμαι πάρα πολύ μάλλον βίωσες και εσύ μία βιοχημική κύηση. Να ξέρεις όμως ότι είναι πάρα πολύ θετικό το γεγονός ότι μπορείς και μένεις έγκυος που σημαίνει ότι ο οργανισμός σου λειτουργεί άψογα. Μην πέφτεις καθόλου συνέχισε τις αγάπες με τον αντρούλη σου και θα έρθει πάλι σύντομα να με θυμηθείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλημέρα.

Ακόμη δεν έχω αδιαθετησει.

Μικρή ελπίδα.❤️

Μεγάλη ελπίδα θα έλεγα εγώ!! Βρε δεν κάνεις ένα τεστάκι θα μας βγει η ψυχή.. χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kardoula1991 Είναι εντάξει να στενοχωριέσαι τώρα... Δώσε λίγο χρόνο στον εαυτό σου να κλάψει αλλά "λίγο"! Είμαστε όλες μαζί εδώ με την ίδια λαχτάρα!!! Σε περιμένω αύριο να μας γράψεις ότι είσαι καλά και συνεχίζεις δυναμικά!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια πήρα την χοριακη την δεύτερη.. Δεν διπλασιαστηκε.. Έπεσε από 35 στα 29..😔😔😭😭 

 

Τον άλλον μήνα θα έχεις πάλι σπορακι και όλα θα πάνε καλύτερα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια πήρα την χοριακη την δεύτερη.. Δεν διπλασιαστηκε.. Έπεσε από 35 στα 29..😔😔😭😭 

 

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ 😔

Μην σε παίρνει από κάτω όμως σε παρακαλώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς και για μένα δεν πάνε καλά τα πράγματα. Είδα πριν λίγο καφέ υγρά οπότε όπου να ναι θα φανεί η κυρία(μη χάσει η άτιμη αμάν) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι καλό αυτό και ότι και η προηγούμενη ήταν χαμηλή αλλά μπορεί να είχε γίνει η σύλληψη αργά και για αυτό να ήταν τόσο χαμηλή.. Και ότι μάλλον είναι χημική εγκυμοσύνη.. Θα πάω το απόγευμα να με δει όμως.. 

Από την στιγμή που έμαθα τα αποτελέσματα κλαίω ασταμάτητα.. Δεν μπορώ να ηρεμισω.. Στεναχωρεθηκα πάρα πολύ 

κοριτσι μου κουραγιο!!!να εισαι δυνατη!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πήρα το αποτέλεσμα.. Έχει διπλασιαστεί στο 53.2από 25.7. Είμαι επιφυλακτική ακόμα γιατί είναι λίγες οι μονάδες. Ο γυναικολόγος δεν ακούστηκε αγχωμένος βέβαια. Ίσα ίσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσια μου εγώ μόλις έκανα το τεστ του κορονοιού για να κάνω τη λαπαροσκόπηση αύριο.. η αλήθεια είμαι κάπως αγχομένη.. Θα πάω μόνη μου γιατί απαγορεύεται να έχω συνοδο και όσο νά ναι ανυσηχώ μήπως έχω κανένα δυσάρεστο νέο και πρέπει να το διαχειριστώ μόνη μου.. Κορίτσια που έκαναν λαπαροσκόπηση μπορούν να μου πουν την εμπειρία τους; πόσο έμειναν στην κλινικη; (μου είπαν θα μείνω 1 βράδυ), αν πόνεσαν; πόσο διαρκησε η επέμβαση; πόσε μέρες χρειάστηκαν για να αναρώσουν πλήρως; και πότε ξεκίνησαν και πάλι προσπάθειες;  @lactaki κοριτσάκι μου εσύ έκανες σωστά; 

Έλα αγαπημένη.. έκανα σωστά. Λοιπόν μπήκα ενα βράδυ πριν ηπια το σιχαμερό καθαρκτικό μου καταλαβαίνεις τη συνεχεια εκεινης της νυχτας χαχαχα.. κ το πρωί με πήρανε για την επεμβαση... μπηκα 9 βγήκα 12.. δε καταλαβαινεις κατι κοιμασαι.. ξυπνας.. δε μπορώ να πω οτι πονούσαν τα ράμματα απλά εγώ φοβόμουν κ δε περπατούσα άνετα.. εννοείται περπάτημα απ τη πρώτη μέρα.. εγώ είχα το εξής θεμα. βγήκα Σάββατο πρωί θα μπορούσα κ Παρασκευή  αλλά με πείραξε η νάρκωση κ έκανα συνέχεια εμετούς... πιο πολύ αυτό με εξάντλησε δλδ. επίσης αν νιώσεις πόνο στον ώμο σου δν ειναι κατι ειναι απ τον αέρα , θα στο πούνε αμα ρωτήσεις.. αν δε κάνω λάθος μόνο ξαπλωμένη δε πονούσα... εγώ καλώς ή κακώς μετά το χειρουργείο δεν έκανα τη γνωστή θεραπεία με την ένεση που σταματά την περίοδο για κάποιους μήνες.. οπότε ξεκίνησα προσπάθειες 2 μήνες αργότερα... διαταρράχθηκαν λίγο τα ορμονικά μου αλλά όλα οκ στη συνέχεια... ο,τι θες με ρωτάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο που μου δίνετε... Δεν έχω λόγια για σας... Είστε υπεροχες❤️❤️

Το πρώτο σοκ είναι τώρα.. Η τόση χαρά που πήρα και η τόση χαρά που μου πήραν από την μία στιγμή στην άλλη.. Θα πάω όμως και στον γιατρό να το επιβεβαιώσω.. Έκλαψα το έβγαλα από μέσα μου.. Τώρα νιώθω ήδη καλύτερα μετά από λίγες ώρες.. Και σκέφτομαι θετικά.. Όπως είπατε και εσείς ήταν το πιο ήπιο και καλό σενάριο που μπορούσε να γίνει εάν κάτι δεν πήγαινε καλά όπως και έγινε.. 

Και επειδή θέλω να σκέφτομαι θετικά.. Θα ρωτήσω και το απόγευμα τον γιατρό μου εννοείτε αλλά τώρα απλά περιμένω να μου έρθει περίοδο? Και μπορώ να μείνω αμέσως πάλι έγκυος η πρέπει να περάσει καιρός? Κάποιοι μήνες? Προσπαθώ μέσα στην στεναχώρια μου να ψάξω έστω τα θετικά.. 

Κοριτσια πείτε μας εσείς τουλάχιστον καλά νέα να πάρω θαρρως και να χαρώ με την δική σας την χαρά❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Έλα αγαπημένη.. έκανα σωστά. Λοιπόν μπήκα ενα βράδυ πριν ηπια το σιχαμερό καθαρκτικό μου καταλαβαίνεις τη συνεχεια εκεινης της νυχτας χαχαχα.. κ το πρωί με πήρανε για την επεμβαση... μπηκα 9 βγήκα 12.. δε καταλαβαινεις κατι κοιμασαι.. ξυπνας.. δε μπορώ να πω οτι πονούσαν τα ράμματα απλά εγώ φοβόμουν κ δε περπατούσα άνετα.. εννοείται περπάτημα απ τη πρώτη μέρα.. εγώ είχα το εξής θεμα. βγήκα Σάββατο πρωί θα μπορούσα κ Παρασκευή  αλλά με πείραξε η νάρκωση κ έκανα συνέχεια εμετούς... πιο πολύ αυτό με εξάντλησε δλδ. επίσης αν νιώσεις πόνο στον ώμο σου δν ειναι κατι ειναι απ τον αέρα , θα στο πούνε αμα ρωτήσεις.. αν δε κάνω λάθος μόνο ξαπλωμένη δε πονούσα... εγώ καλώς ή κακώς μετά το χειρουργείο δεν έκανα τη γνωστή θεραπεία με την ένεση που σταματά την περίοδο για κάποιους μήνες.. οπότε ξεκίνησα προσπάθειες 2 μήνες αργότερα... διαταρράχθηκαν λίγο τα ορμονικά μου αλλά όλα οκ στη συνέχεια... ο,τι θες με ρωτάς...

Σ ευχαριστώ λακτάκι μου ήσουν πολύ αναλυτική! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Τα αποτελέσματα, τι δήλαδη βρήκε, αφαίρεσαι κτλ στα λεει ο γιατρός μόλις ξυπνήσεις σωστά; ουφφ ελπίζω να επικοινωνώ μετά τι νάρκωση! Με στεναχωρεί που θα είμαι μόνη μου :( αν έχω κάποιο δυσαρεστο νέο δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...