Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Θηλάζω. Μητρικό είναι. Αντλώ κιόλας. Απλά αρχές Μαΐου γυρνάω δουλειά κ θέλω να μάθει στο μπιμπερό. Όταν δε με φτάνει το μητρικό φτιάχνω κ σκόνη... Το βράδυ δηλ το γεύμα είναι μόνο μπιμπερό!!!! Εμείς Τρίτη έχουμε γιατρό. Θα κοντεύει τα 7 κιλά. 

Εγώ κάνω ακόμη τώρα τελευταία το βράδυ σαν συμπλήρωμα αλλά εποςδη έχει ήδη θηλάσει δν μπορεί ν πιει πολύ. Μάξιμουμ 90 ως τώρα. Το βράδυ της έδωσα κ κοιμήθηκε 4.5 ώρες σερί πράγμα απίθανο μόνο με θηλασμό. Από ύπνο πως πατε εμείς ρε παιδί μου ανησυχες απο ένα σημείο μετά. Κουνιέται κάνει ήχους όλη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Εγώ κάνω ακόμη τώρα τελευταία το βράδυ σαν συμπλήρωμα αλλά εποςδη έχει ήδη θηλάσει δν μπορεί ν πιει πολύ. Μάξιμουμ 90 ως τώρα. Το βράδυ της έδωσα κ κοιμήθηκε 4.5 ώρες σερί πράγμα απίθανο μόνο με θηλασμό. Από ύπνο πως πατε εμείς ρε παιδί μου ανησυχες απο ένα σημείο μετά. Κουνιέται κάνει ήχους όλη την ωρα

Εμείς κόψαμε τους ήχους. Θα δεις θα φύγουν. Εμένα ήταν από τα κακά λογικά... Όλο το βράδυ ήχους κ ξυπνούσα. Ενώ είχε εκείνος κλειστά τα μάτια... Θα δεις θα το κόψει 😊😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου!

χαθηκαμε ! Εμεις πάμε καλα δόξα το θεό φτου φτου μη την ματιάσω τρώει ανα 4ωρο και το βράδυ ξεραινεται

κοιμομαστε στην κούνια μας εδώ και 2 εβδομαδες :) Ολα καλα

αχ βρε κοριτσια μολις την έβαλα στο κρεβατι έβαλα τα κλαμματα γτ θυμήθηκα την μεγαλη μου κορη και λεω ποτε ήταν μια σταλιά και τωρα πλεον γίναμε 2 χρόνων και οταν μου λεει «Μαμα ΜΟΥ» λιώνω....


Η μπεμπουλα μου εμενα έχει παθει εξάρτηση με την πιπιλα να σας πω την αληθεια... το καλο ειναι οτι είμαστε μαμ κακά και νάνι 

Κλαίμε οταν πεινάμε η νύστα ζούμε 

 

γεια σου κοπέλα μου!! Και εγώ έδωσα πιπίλα τελικά.. Αφού έχει θηλάσει και είναι έτοιμη για ύπνο της βάζω το πιπιλονι και ξεράινετε και μετα την φτυνει.. Κατά τη διάρκεια της ημέρα δεν της δίνω γιατί δεν θέλω να τη μάθει.. εμένα σιγά σιγά μου άλλαξε και το ωράριο ύπνου από εκεί που κοιμόταν 11.30 το βράδυ και ξυπνούσε στις 5 το πρωί για θηλασμό, τώρα κοιμάται 10-10.30 και μου ξυπνάει 2-3 και μετά ξανά στις 6..  Πώς μεγαλώνουν έτσι.. με απίστευτα γρήγορα ρυθμούς.. έκρυψα και όλα τα ρουχαλάκια της που ηταν 0-3.. Είμαστε πάνω από 6 κιλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

γεια σου κοπέλα μου!! Και εγώ έδωσα πιπίλα τελικά.. Αφού έχει θηλάσει και είναι έτοιμη για ύπνο της βάζω το πιπιλονι και ξεράινετε και μετα την φτυνει.. Κατά τη διάρκεια της ημέρα δεν της δίνω γιατί δεν θέλω να τη μάθει.. εμένα σιγά σιγά μου άλλαξε και το ωράριο ύπνου από εκεί που κοιμόταν 11.30 το βράδυ και ξυπνούσε στις 5 το πρωί για θηλασμό, τώρα κοιμάται 10-10.30 και μου ξυπνάει 2-3 και μετά ξανά στις 6..  Πώς μεγαλώνουν έτσι.. με απίστευτα γρήγορα ρυθμούς.. έκρυψα και όλα τα ρουχαλάκια της που ηταν 0-3.. Είμαστε πάνω από 6 κιλά 

Αχχ κ εγώ μάζευα κι άλλα. Δύο κούτες ρουχαλάκια. Κ κάπως έτσι καταλαβαίνεις ότι μεγαλωνουν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Αχχ κ εγώ μάζευα κι άλλα. Δύο κούτες ρουχαλάκια. Κ κάπως έτσι καταλαβαίνεις ότι μεγαλωνουν!!!! 

💖💖💖💖💖💖💖💖💖

💞💖💞💖💞💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

💖💖💖💖💖💖💖💖💖

💞💖💞💖💞💕💕

Θα στα στείλω όταν με το καλό 💗💗💗 σε έχω στο νου μου να το ξέρεις.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Αχχ κ εγώ μάζευα κι άλλα. Δύο κούτες ρουχαλάκια. Κ κάπως έτσι καταλαβαίνεις ότι μεγαλωνουν!!!! 

δεν θέλω να μεγαλώσει!!! είναι το μωράκι μου... Πώς γίνεται να παγωσουμε το χρόνο βρε κορίτσια;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

δεν θέλω να μεγαλώσει!!! είναι το μωράκι μου... Πώς γίνεται να παγωσουμε το χρόνο βρε κορίτσια;; 

Δε γίνεται.. Οπότε πολλά πράγματα θα τα υποστούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2020 at 3:51 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξέρω τι του φταίει. Μου χει σπάσει τα νεύρα. Κλαίει ασταμάτητα!!!!. Εν ξέρω μήπως του φταίνε τα δόντια. Αλλά πολύ κλάμα. Από τότε που του δίνω βράδυ μπιμπερό. Σαν εκδίκηση. Εγώ έλεγα θα συνηθίσει. Αλλά δεν τις μπορεί τις αλλαγές. Δύο εβδομάδες κ δεν έχει συνηθίσει ακόμη ότι το βράδυ του δίνω μπιμπερό. Κ έλεγα κάθε εβδομάδα. Θα δίνω κ συν μια φορά μπιμπερό. Αλλά δεννννν... 

Με ομοιοπαθητική το μωρακι σας θα ηρεμησει :-) δοκιμαστε δε χανετε κατι ,εχει χαμηλό κοστος..η ανιψια μου απο νεογεννητο κανει δεν εχει αρρωστησει ποτε ακομα κ στο παιδικό που ηταν ολα αρρωστα-τωρα ειναι 7 ετων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Με ομοιοπαθητική το μωρακι σας θα ηρεμησει :-) δοκιμαστε δε χανετε κατι ,εχει χαμηλό κοστος..η ανιψια μου απο νεογεννητο κανει δεν εχει αρρωστησει ποτε ακομα κ στο παιδικό που ηταν ολα αρρωστα-τωρα ειναι 7 ετων

Με ομοιοπαθητικη δε θα κλαίει???. Δεν είπα ότι αρρωσταίνει.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Με ομοιοπαθητική το μωρακι σας θα ηρεμησει :-) δοκιμαστε δε χανετε κατι ,εχει χαμηλό κοστος..η ανιψια μου απο νεογεννητο κανει δεν εχει αρρωστησει ποτε ακομα κ στο παιδικό που ηταν ολα αρρωστα-τωρα ειναι 7 ετων

Όπως επίσης θεωρώ ότι η ομοιοπαθητική δεν βοηθάει πουθενά. Παρά επιβαρύνει τον οργανισμό. Ο οποίος θα ξεσπάσει αργότερα.... Οπότε δεν έχω σκοπό να δοκιμάσω κάτι τέτοιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα.... Τι κάνετε??? Περίοδο έχετε?? 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ αδιαθετησα την Παρασκευή περίπου δυο μήνες αφότου γέννησα και είμαι χάλια..πολλή αιμορραγία,πόνος υποφερτος. Φαντάσου παίρνω ένα ντεπον ενώ πριν έπαιρνα κάτι αλλά χάπια και μετα απο μία ώρα έπαιρνα και ντεπον για να με πιάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ αδιαθετησα την Παρασκευή περίπου δυο μήνες αφότου γέννησα και είμαι χάλια..πολλή αιμορραγία,πόνος υποφερτος. Φαντάσου παίρνω ένα ντεπον ενώ πριν έπαιρνα κάτι αλλά χάπια και μετα απο μία ώρα έπαιρνα και ντεπον για να με πιάσει. 

Μία από τα ίδια. Τον τρίτο μήνα μου ήρθε... Αλλά τώρα άφαντη... 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2020 at 11:14 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα.... Τι κάνετε??? Περίοδο έχετε?? 

Καλησπέρα κορίτσι μου εμένα μ έχει έρθει 2 φορές από τότε που γέννησα και σε καμία 15 άρια μέρες περιμένω πάλι!!καμία σχέση βέβαια με την περίοδο που είχα πριν μείνω έγκυος...τρελή αιμορραγία πόνο ζαλάδες και τέτοια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμένα μου ήρθε κορίτσια εχτές.. κατάλαβα την ωορρηξία μου και λέω ωραία σε 2 βδομάδες θα μου ρθει.. τελικά σε 5 μέρες μου ρθε (πολύ μικρή ωχρινική)  πήγα τουαλέτα και είδα αίμα... λέω καλώς τα δέχτηκα!! Προ εγκυμοσύνης είχα αφόρητους πόνους που μόνο με βολταρέν υπόθετο μου περνούσε, από εχτές τίποτα κορίτσια.. μια πολύ μικρή ενόχληση που ούτε παυσίπονο δεν χρειάστηκε να πάρω.. αλλά από αιμορραγία χαμός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2020 at 1:44 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Μία από τα ίδια. Τον τρίτο μήνα μου ήρθε... Αλλά τώρα άφαντη... 🙄🙄

Κανόνισε φίλη μου... 😂😄👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κοριτσι μου τι κανεις εσύ?? πως είσαι?

Καλά είμαι αγαπημένη.. με πήρανε αναπληρωτρια φέτος .. έχω πιο πολύ χρόνο. Κλείσαμε κιόλας τώρα λόγω του ιού.. 

Αυτό το μήνα ξεκινάω διαδικασίες εξωσωματικης κ προχωράμε.. χαίρομαι που έχω κάτι να κάνω κ ξέρω πλέον  ότι έχω μπει σ ένα δρομο...  μη βαράω άσκοπα κάθε μήνα με άγχος κτλ... 😄είμαι πιο ήρεμη τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλά είμαι αγαπημένη.. με πήρανε αναπληρωτρια φέτος .. έχω πιο πολύ χρόνο. Κλείσαμε κιόλας τώρα λόγω του ιού.. 

Αυτό το μήνα ξεκινάω διαδικασίες εξωσωματικης κ προχωράμε.. χαίρομαι που έχω κάτι να κάνω κ ξέρω πλέον  ότι έχω μπει σ ένα δρομο...  μη βαράω άσκοπα κάθε μήνα με άγχος κτλ... 😄είμαι πιο ήρεμη τώρα 

τέλεια κοπέλα μου! εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Καλή επιτυχία να έχεις (που θα την έχεις). Εμείς έχουμε κανονίσει τη βάφτιση τον Ιουνιο στη Μυτ και τώρα το σκέφτομαι ρε κορίτσι που έχετε κρούσματα στο νησί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

τέλεια κοπέλα μου! εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! Καλή επιτυχία να έχεις (που θα την έχεις). Εμείς έχουμε κανονίσει τη βάφτιση τον Ιουνιο στη Μυτ και τώρα το σκέφτομαι ρε κορίτσι που έχετε κρούσματα στο νησί.. 

Αααα πολύ ωραία με το καλό να μας έρθετε!!! Μέχρι τότε ελπίζω να μην έχουμε θέματα.. όλα καλά θα πάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα πολύ ωραία με το καλό να μας έρθετε!!! Μέχρι τότε ελπίζω να μην έχουμε θέματα.. όλα καλά θα πάνε!!! 

μακαρι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κανόνισε φίλη μου... 😂😄👶👶

Μπααα δε νομίζω... Έκανα σήμερα.. Πρώτη φορά χάρηκα που είδα αρνητικο τεστακι. 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...