Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Αυτο λεω κ γω ρε κοριτσια @Ευάγγελοςτ @Kostef αμα ειναι να με βρει θα με βρει. Σε νοσοκομειο δουλευω π ξερω οτι δε θα με βρει εκει?? Μασκα αν δεν ειναι η ειδικη π εχουμε στ νοσοκομειο  δε κανουν τπτ οι απλες... παιδια δε βρισκουμε αντισηπτικο τζελ ουτε για δειγμα.. συνήθως  κλεινουμε θεσεις με εξτρα χωρο γτ το αγοοορι μ ειναι ψηλο κ δε χωραει στις απλες θεσεις οποτε μαζι κ εγω κ συνηθως οταν πληρωνεις μεγαλυτερη Θεση εχεις κ προτεραιότητα.. για να δουμε... κ θα πω κ στν έλεγχο οτι ειμαι εγκυος... αντε ν δουμε...

Δεν μπορείς να βρεις δύο μάσκες από την δουλειά; Εννοείται και θα το πεις για να έχεις προτεραιότητα. Κι εμάς εδώ τα σούπερ μάρκετ δεν είχαν καθόλου αντισηπτικά αυτές τις ημέρες. Σήμερα που πήγα είδα ότι γέμισαν ξανά τα ράφια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν μπορείς να βρεις δύο μάσκες από την δουλειά; Εννοείται και θα το πεις για να έχεις προτεραιότητα. Κι εμάς εδώ τα σούπερ μάρκετ δεν είχαν καθόλου αντισηπτικά αυτές τις ημέρες. Σήμερα που πήγα είδα ότι γέμισαν ξανά τα ράφια. 

Εψαξα κ τις εχουν παρει τις μασκεςτις συγκεκρινενες τις πηγαν ολες στα επειγοντα  θα δω μη βρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/3/2020 at 5:46 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλάα..είμαι στη 15η εβδομάδα τώρα, ακόμα έχω εμετούς και ανακατωσούρες αυτό είναι το κακό, αλλά είμαι λίγο καλύτερα από πριν..την άλλη βδομάδα θα πάω Αθήνα γιατί παντρεύομαι στις 20, και στις 18 έχουμε και ραντεβού με το γιατρό για υπέρηχο, ανυπομονώ 🤗💗 Εσύ κοντεύεις για τη β’ επιπέδου ε; Πώς είσαι γενικά; Έχει φουσκώσει η κοιλίτσα; 😊😊😊

Κορίτσακι μου με το καλό να έχετε μια μεγάλη και υγιής ευτυχισμένη οικογένεια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2020 at 1:06 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

Γειά σου κορίτσι μου, αρχικά να σου ευχηθώ να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να κρατήσεις ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!
Εγώ έχω σχετικά υψηλή AMH και ο γιατρός μου είπε ότι είμαι πολύ γόνιμη όπως δείχνουν όλες οι εξετάσεις.
Εγώ πρότεινα να γίνει σε φυσικό κύκλο και μου είπε ο γιατρός εντάξει. Φοβήθηκα την πολύδυμη κύηση επειδή ένας άλλος γιατρός που πήγα ήθελε να με πλακώσει κατ'ευθείαν στα χάπια και τις ενέσεις για παραγωγή 6-7 ωαρίων μου είπε για περισσότερες πιθανότητες και δεν μου άρεσε καθόλου όλο αυτό. Με τρόμαξε λιγάκι, οπότε προτίμησα το φυσικό για αρχή και μετά βλέπουμε.
Βασικά ήθελα αρκετά να ρωτήσω, έχω απορίες. Αρχικά έκανες την ένεση ovitrelle? Αν ναι πότε την έκανες και πόσες ώρες μετά κάνατε σπερματέγχυση; Ρωτάω επειδή μας είπε ότι αν κάνουμε σπερματέγχυση 2-3 ώρες πριν την ωορρηξία θα είναι το καλύτερο. Αλλά πως θα μπορούμε να το ξέρουμε σίγουρα; 
Έμεινες ξαπλωμένη για κάποια ώρα μετά;
Επίσης πόσα ωοθηλάκια είχες με τα φάρμακα είχες περισσότερα αλλά γονιμοποιήθηκε ένα;
Εμείς γενικά απο την αρχή είχαμε θέμα με την κινητικότητα, ποτέ στα σπερμοδιαγράμματα δεν έπιασε το χαμηλότερο φυσιολογικό ποσοστό και αυτός πιστεύουμε είναι ο λόγος που 14 μήνες τώρα δεν μπορούμε να πιάσουμε.

Υ.Γ. Σας είπε να έχετε κάποιες μέρες αποχή πριν τη σπερματέγχυση; Εμάς μας είπε 2-3 μέρες αποχή πριν όπως και με το σπερμοδιάγραμμα.

Κορίτσι μου εύχομαι αρχικά να πετύχει με την πρώτη 😉 ,έχω και εγώ στο ιστορικό μου 3 σπερματενχυσης 1φυσικη και 2 με φάρμακα για περισσότερες ωάρια , μας είχαν πει 3 μέρες αποχή πριν την διαδικασία ,την οβιτρελ την έκανα μόνη μου στην κοιλίτσα (δεν θυμάμαι πόσες ώρες πριν) και μετά την διαδικασία που είναι το τίποτα (ανοίγεις τα πόδια σου βάζει τα μελλοντικά σου παιδάκια σαν τεστ Παπ είναι τέλος πάντων ) και εμένα μου είχε πει τότε για 2-3 μέρες να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βάρη αυτααα!!!! Ελπίζω να βοήθησα κάπως !!! Δεν είναι τίποτα να ξέρεις :-) !!!! Με το καλοοοοο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ελενακι12 κορίτσακι μου όμορφο σου απαντάω από το νέο μας θεματακι :-) !!! Περαστικά σας βρε αγαπακι τι να πω όλος ο κόσμος άρρωστος είναι ,αλλά εσύ σαν εγκυουλα πρέπει να προσέχεις όσο μπορείς ,τώρα να μου πεις τι να κάνω με τον μικρό ;;!! Και δίκιο έχεις!! Πάντως η αδελφή μου με τόσο παιδιά φοράει μάσκα !!! Ελπίζω τώρα να ηρεμήσετε και να χαλαρώσεις να ευχαριστηθεις την εγκυμοσύνη σου :-) !!! Σε λίγο θα έχεις αγκαλιά την πριγκίπισσα σου :-) !!! Εγώ σε άλλα νέα πέρασα επιτροπή με επιτυχία 😉 και τέλος του μήνα ξεκινάω με την πρώτη μέρα περιόδου τα φάρμακα για την εξωσωματική 😉 :-) !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοήθειά σας! Χρόνια πολλά σε όλες! Κυριακή της Ορθοδοξίας σήμερα....με την πίστη στο Θεό και στον εαυτό μας να καταφέρουμε η καθεμία και να πραγματοποιήσουμε τα όνειρά μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Χρόνια μας πολλά κορίτσια! 💗

Να είμαστε γερές να ομορφαίνουμε τον κόσμο!🌹

Καλημέρα!!! Χρόνια μας πολλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Βοήθειά σας! Χρόνια πολλά σε όλες! Κυριακή της Ορθοδοξίας σήμερα....με την πίστη στο Θεό και στον εαυτό μας να καταφέρουμε η καθεμία και να πραγματοποιήσουμε τα όνειρά μας.

Καλημέρα βοήθεια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι αρχικά να πετύχει με την πρώτη 😉 ,έχω και εγώ στο ιστορικό μου 3 σπερματενχυσης 1φυσικη και 2 με φάρμακα για περισσότερες ωάρια , μας είχαν πει 3 μέρες αποχή πριν την διαδικασία ,την οβιτρελ την έκανα μόνη μου στην κοιλίτσα (δεν θυμάμαι πόσες ώρες πριν) και μετά την διαδικασία που είναι το τίποτα (ανοίγεις τα πόδια σου βάζει τα μελλοντικά σου παιδάκια σαν τεστ Παπ είναι τέλος πάντων ) και εμένα μου είχε πει τότε για 2-3 μέρες να μην κουράζομαι και να μην σηκώνω βάρη αυτααα!!!! Ελπίζω να βοήθησα κάπως !!! Δεν είναι τίποτα να ξέρεις :-) !!!! Με το καλοοοοο :-)

Σ'ευχαριστώ πολύ Άννια μου! 
Αν δεν πετύχει η πρώτη που το απεύχομαι, στη δεύτερη θα πάρω κι εγώ κάποια φάρμακα αλλά όχι για πολλά ωάρια. Είναι και η πρώτη φορά και θα πάω στον γιατρό να μου κάνει την ένεση για σιγουριά.
Κάθε πληροφορία με βοηθάει. Αυτό με τα βάρη δεν το ήξερα αλλά θα προσέχω έτσι κι αλλιώς.
Να'σαι καλά κορίτσι μου, ελπίζω να είμαι απο τις τυχερές και να γίνει το θαύμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες μου.. πηγαμε για το σκαν σημερα. Δεν ακουσαμε την καρδια αλλα την ειδαμε να παλετεεεε. Δε μπορωωωωω το μικρακι μου ειναι εκει κ ειναι καλα μ ειπε η κοπελα.. κ ειναι μια χαρα στη μητρα οχι χαμηλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημερα κοπελες μου.. πηγαμε για το σκαν σημερα. Δεν ακουσαμε την καρδια αλλα την ειδαμε να παλετεεεε. Δε μπορωωωωω το μικρακι μου ειναι εκει κ ειναι καλα μ ειπε η κοπελα.. κ ειναι μια χαρα στη μητρα οχι χαμηλα

Τι υπέροχα νέα! Το σκαν τι είναι; Κάτι σαν υπέρηχος; Πόσο χαίρομαι! Φυσικά και είναι καλά! Έχει την καλύτερη φωλιτσα! Κάθε φορά που θα το βλέπεις θα τρελαίνεσαι! Ειδικά όταν θα αρχίσει να σχηματίζεται! Είναι ένα θαύμα! Αχ πόσο θέλω να το ζήσω ξανά!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τι υπέροχα νέα! Το σκαν τι είναι; Κάτι σαν υπέρηχος; Πόσο χαίρομαι! Φυσικά και είναι καλά! Έχει την καλύτερη φωλιτσα! Κάθε φορά που θα το βλέπεις θα τρελαίνεσαι! Ειδικά όταν θα αρχίσει να σχηματίζεται! Είναι ένα θαύμα! Αχ πόσο θέλω να το ζήσω ξανά!💗

Ναι ναι ο υπερηχος ειναι το σκαν. Ασε ρεεεε υπέροχο αληθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα!!! Και εγώ περιμένω σε 5 μέρες να δω τι κάναμε αυτό το μήνα... 

@elena0212 @Kostef εγώ στις 20! αν κ είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα ποναω 2 μέρες τώρα χαμηλά στην πλάτη κ λίγο το στήθος μ ποναει αλλά αυτά μπορεί να μην είναι κ τπτ.. εσείς νιώθετε τπτ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@elena0212 @Kostef εγώ στις 20! αν κ είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα ποναω 2 μέρες τώρα χαμηλά στην πλάτη κ λίγο το στήθος μ ποναει αλλά αυτά μπορεί να μην είναι κ τπτ.. εσείς νιώθετε τπτ?

Εγω δεν προσπαθω φυσιολογικά. Δεν μπορώ δλδ. Για μένα ειναι μονόδρομος η εξωσωματική. και ξεκιναω στον επόμενο κύκλο.για την ακριβεια σε 2 βδομαδες περιμενω....απ οσο εχω διαβάσει όμως εδώ μέσα, μην ψάχνεις για συμπτώματα. περίμενε κ αν εχεις καθυστέρηση κανε χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Εγω δεν προσπαθω φυσιολογικά. Δεν μπορώ δλδ. Για μένα ειναι μονόδρομος η εξωσωματική. και ξεκιναω στον επόμενο κύκλο.για την ακριβεια σε 2 βδομαδες περιμενω....απ οσο εχω διαβάσει όμως εδώ μέσα, μην ψάχνεις για συμπτώματα. περίμενε κ αν εχεις καθυστέρηση κανε χοριακή!

Ναι έχεις δίκιο αλλά ξέρεις το μυαλό παίζει διάφορα παιχνίδια! Δεν ηξερα, καλή επιτυχία σ εύχομαι ότι καλύτερο ! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@elena0212 @Kostef εγώ στις 20! αν κ είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα ποναω 2 μέρες τώρα χαμηλά στην πλάτη κ λίγο το στήθος μ ποναει αλλά αυτά μπορεί να μην είναι κ τπτ.. εσείς νιώθετε τπτ?

Πράγματι είναι νωρίς! Μπορεί και να είναι από την ωορρηξια από τις ορμόνες... Εγώ να σου πω δε νιώθω τίποτα το διαφορετικό... Λίγο απογοητευτηκα πάλι αλλά προτιμώ να μην το σκεφτομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι έχεις δίκιο αλλά ξέρεις το μυαλό παίζει διάφορα παιχνίδια! Δεν ηξερα, καλή επιτυχία σ εύχομαι ότι καλύτερο ! ❤

Δεν πειραζει. Τόσες που είμαστε εδώ, που να θυμόμαστε τα πάντα.  και σε σενα εύχομαι αυτός ο μήνας να ήταν ο τυχερός σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν! Χαθήκαμε αυτές τις ημέρες. Εγώ σήμερα τελειώνω με την περίοδο και πάμε πάλι από την αρχή! Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτές τις ημέρες με έπιασε μια μικρή στεναχώρια. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδάκι. Προσπαθώ να διώχνω αυτές τις σκέψεις αλλά οι ατιμες έχουν κολλήσει στο μυαλού μου! Για να δούμε κι αυτόν το μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Πράγματι είναι νωρίς! Μπορεί και να είναι από την ωορρηξια από τις ορμόνες... Εγώ να σου πω δε νιώθω τίποτα το διαφορετικό... Λίγο απογοητευτηκα πάλι αλλά προτιμώ να μην το σκεφτομαι

Ε συνήθως δεν υπάρχουν εμφανή συμπτώματα πριν την πρώτη καθυστέρηση! Ναι το καλύτερο είναι να μην το σκεφτόμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν! Χαθήκαμε αυτές τις ημέρες. Εγώ σήμερα τελειώνω με την περίοδο και πάμε πάλι από την αρχή! Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτές τις ημέρες με έπιασε μια μικρή στεναχώρια. Φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδάκι. Προσπαθώ να διώχνω αυτές τις σκέψεις αλλά οι ατιμες έχουν κολλήσει στο μυαλού μου! Για να δούμε κι αυτόν το μήνα!

Καλησπερα😀 είμαι νέο μέλος εδώ! Από ό, τι είδα προσπαθείτε για δεύτερο... και εμείς είμαστε στην προσπάθεια για δεύτερο εδώ και ενάμισι χρόνο... εσείς προσπαθείτε καιρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε συνήθως δεν υπάρχουν εμφανή συμπτώματα πριν την πρώτη καθυστέρηση! Ναι το καλύτερο είναι να μην το σκεφτόμαστε! 

Μπορεί να υπάρχουν συμπτώματα πριν την καθυστέρηση, εγώ είχα τη πρώτη φορά που έμεινα έγκυος 3 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία σταγόνες αίμα και φούσκωμα... Αλλα όταν είναι τόσο νωρίς δεν έχει προλάβει να γίνει εμφύτευση οπότε θα είναι από τις ορμόνες μας που ανεβαινουν τουλ έτσι πιστεύω..... Πως θα γίνει να μην το σκεφτόμαστε έλα μου ντε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...