Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης... γδάρτης και παλουκοκάφτης, αλλά και δημιουργός μπεμπέ


paradisebird

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Με τούτα κ με εκείνα κ στο γενικό χαμό είχα καιρό να μπω! Χθες έκανα σπερματεγχυση, πλέον είναι θέμα τύχης....πρωταπριλιά θα ξέρουμε αποτελέσματα (κανείς δε θα πιστεύει το αποτέλεσμα όποιο κ αν είναι χαχαχαχαχαχα)

Κουράγιο σε όλες λόγω της πρωτόγνωρης και νέας πραγματικότητας που βιώνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με τούτα κ με εκείνα κ στο γενικό χαμό είχα καιρό να μπω! Χθες έκανα σπερματεγχυση, πλέον είναι θέμα τύχης....πρωταπριλιά θα ξέρουμε αποτελέσματα (κανείς δε θα πιστεύει το αποτέλεσμα όποιο κ αν είναι χαχαχαχαχαχα)

Κουράγιο σε όλες λόγω της πρωτόγνωρης και νέας πραγματικότητας που βιώνουμε...

Καλή επιτυχία κορίτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα τελικά μου ήρθε σήμερα...το καλό είναι ότι ρυθμίστηκε κατευθείαν ο κύκλος στις 28 ημέρες!!πάμε βουρ για τον επόμενο!!που θα πάει..θα πιαστούν τα σπορακια!!

@Ευάγγελοςτ έλιωσα με την στολή.. χαχαχα!!! @misofeggaro που είσαι εσύ κορίτσι μου;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με τούτα κ με εκείνα κ στο γενικό χαμό είχα καιρό να μπω! Χθες έκανα σπερματεγχυση, πλέον είναι θέμα τύχης....πρωταπριλιά θα ξέρουμε αποτελέσματα (κανείς δε θα πιστεύει το αποτέλεσμα όποιο κ αν είναι χαχαχαχαχαχα)

Κουράγιο σε όλες λόγω της πρωτόγνωρης και νέας πραγματικότητας που βιώνουμε...

Καλη επιτυχία!! Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!Ελπιζω να ειστε ολες καλα...Εγω την περασμενη Τεταρτη ειχα μια μικρη αποκολληση κ φοβηθηκα λιγο.Πηγα στο γιατρο κ ευτυχως το σπορακι μου ηταν εκει κ ζωντανο.Πηγε 2.5 εκατοστα.Μεγαλωσε ❤.Ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση κ οχι βαρη,κ φυσικα οχι επαφες (χαχσ λες κ ειχαμε).Μου αυξησε την προγεστερονη κ ξαναειμαι σαν το ζομπι απο τη ζαλαδα κ την υπνηλια μετα που θα παρω καθε χαπι.Αυχενικη εκλεισα στις 2/4.

Εδω κοριτσια στο Ηρακλειο Κρητης εχουμε 4 κρουσματα,ο κοσμος φοβαται κ δεν πολυκυκλοφορει πια.Με το αγχος της αποκολλησης δε ρωτησα το γιατρο αν μπορω να ξεμουδιαζω κ να κανω 1 βολτα στο τετραγωνο οταν δεν εχει κοσμο.

@pangipot καλη επιτυχια κοριτσι μου!

@Kostef μου το οτι εχεις ηδη πσιδακι δε σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωμα να λαχταρας να το ξαναζησεις,μην το σκεφτεσαι ετσι...Με το γαμο τελικα τι θα κανετε;

Σε οσες δεν περιμενουν ευχομαι να μην ερθει,αντε να ξαναπαρει φωτια το πινακακι μας 🍼

Να προσεχετε ολες,εγκυουλες κ μη.Θα περασει και αυτο.

@Αννια27 και @misofeggaro πού ειστε;Ολα καλα κοριτσια μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2020 at 8:50 ΠΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα @Mari84 συνήθως γράφουν στις οδηγίες να μην διαβάζονται μετά από 30'. Αυτά π είχα πάρει εγώ ήταν της hometest. Δε ξέρω αν αυτά π πήρες εσύ έχουν άλλες οδηγίες.

20200318_084804.jpg

Καλησπέρα Σοφία!!

Τα one step είναι αυτά.

Έχω ξεκινήσει τα τεστ ωορρηξίας από την τρίτη κ έχω μπερδευτεί αρκετά 🤔

Ανεβάζω φωτό να μου πείτε γνώμες.

Τώρα είμαι στον δρόμο..μόλις πάω σπίτι θα κάνω άλλο ένα...

IMG_20200319_093258.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου!Ελπιζω να ειστε ολες καλα...Εγω την περασμενη Τεταρτη ειχα μια μικρη αποκολληση κ φοβηθηκα λιγο.Πηγα στο γιατρο κ ευτυχως το σπορακι μου ηταν εκει κ ζωντανο.Πηγε 2.5 εκατοστα.Μεγαλωσε ❤.Ο γιατρος μου ειπε ξεκουραση κ οχι βαρη,κ φυσικα οχι επαφες (χαχσ λες κ ειχαμε).Μου αυξησε την προγεστερονη κ ξαναειμαι σαν το ζομπι απο τη ζαλαδα κ την υπνηλια μετα που θα παρω καθε χαπι.Αυχενικη εκλεισα στις 2/4.

Εδω κοριτσια στο Ηρακλειο Κρητης εχουμε 4 κρουσματα,ο κοσμος φοβαται κ δεν πολυκυκλοφορει πια.Με το αγχος της αποκολλησης δε ρωτησα το γιατρο αν μπορω να ξεμουδιαζω κ να κανω 1 βολτα στο τετραγωνο οταν δεν εχει κοσμο.

@pangipot καλη επιτυχια κοριτσι μου!

@Kostef μου το οτι εχεις ηδη πσιδακι δε σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωμα να λαχταρας να το ξαναζησεις,μην το σκεφτεσαι ετσι...Με το γαμο τελικα τι θα κανετε;

Σε οσες δεν περιμενουν ευχομαι να μην ερθει,αντε να ξαναπαρει φωτια το πινακακι μας 🍼

Να προσεχετε ολες,εγκυουλες κ μη.Θα περασει και αυτο.

@Αννια27 και @misofeggaro πού ειστε;Ολα καλα κοριτσια μου;

Ξεκούραση τώρα! Καναπέ τηλεόραση σειρές και θα περάσει! Θα κλείσει η αποκόλληση και θα είστε μια χαρά και οι δύο!!!ούτως ή άλλως έτσι όπως είναι τα πράγματα που να πας! 

Ο γάμος αναβλήθηκε έτσι κ αλλιώς και τα κέντρα κλείσανε μέχρι νεοτέρας... Τώρα περιμένουμε να περάσουν οι μέρες να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα ελπίζω όλα να φτιάξουν και να βρούμε μια ημερομηνία το Σεπτέμβριο η Οκτωβρίο με το κέντρο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλησπέρα Σοφία!!

Τα one step είναι αυτά.

Έχω ξεκινήσει τα τεστ ωορρηξίας από την τρίτη κ έχω μπερδευτεί αρκετά 🤔

Ανεβάζω φωτό να μου πείτε γνώμες.

Τώρα είμαι στον δρόμο..μόλις πάω σπίτι θα κάνω άλλο ένα...

IMG_20200319_093258.jpg

Μία χαρά ανεβαίνει.... Το τελευταίο είναι πρωινό? Πιστεύω σήμερα το απόγευμα η αύριο θα βρεις το θετικό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ :ΠΗΤ:27/6👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/8👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Katerinaki-dm:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σταυρι:? 

Hope19: 24/3

Alex2016: ?

Marselntina:01/3

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 02/4

diana8: 17/03

Lacostaki: 04/4

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/03

Denizz: 26/03

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:01/04

Εαυγγελοςτ: 01/04

Μari84:04/04

misofeggaro: 06/04

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:10/3

Love13:31/3

Smurf88:19/3

Sofia0294:20/3

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Μία χαρά ανεβαίνει.... Το τελευταίο είναι πρωινό? Πιστεύω σήμερα το απόγευμα η αύριο θα βρεις το θετικό σου

Ναι το τελευταίο είναι από σήμερα το πρωί...😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να κ το τέστ ωορρηξίας που έκανα μόλις τώρα..

Αν έχουμε αύριο επαφές λέτε να μην προλάβω????

Δουλεύει ο αρραβωνιαστικός μου σήμερα κ θα γυρίσει αργά 🤯

IMG_20200319_201214.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Να κ το τέστ ωορρηξίας που έκανα μόλις τώρα..

Αν έχουμε αύριο επαφές λέτε να μην προλάβω????

Δουλεύει ο αρραβωνιαστικός μου σήμερα κ θα γυρίσει αργά 🤯

IMG_20200319_201214.jpg

Πιστεύω και αύριο μια χαρά θα είναι... Εγώ από το θετικό τεστ προσπαθούσα να γίνουν επαφές την ημέρα του θετικού και τις δύο επόμενες... Και αύριο το πρωί αν είστε σπίτι θα είναι μια χαρά... Η ωορρηξια λένε ότι γίνεται από 12 μέχρι 36 ώρες από το θετικό τεστ νομίζω.... Καλή επιτυχία 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πάτησα καταλάθος αποσύνδεση και δεν θυμόμουν τον κωδικό που είχα βάλει! Έσκασα! 😤

@Mari84φυσικα και προλαβαίνεις κοπέλα μου. Η ορμόνη ανεβαίνει πριν γίνει η ωορρηξία. Αύριο οποσδήποτε επαφή! Καλή επιτυχία!😉

@Kostef μου καλύτερα έτσι. Πιστεύω να φτιάξουν τα πράγματα μέχρι τον Σεπτέμβριο. Για να μπορέσεις να τον χαρείς τον γάμο σου κορίτσι μου και να διασκεδάσετε όπως αρμόζει στην περίσταση. Με ένα υπέροχο κριτικό γλέντι! Κανονικά πρέπει να καλέσεις κι εμάς!🥰

@pangipot καλή επιτυχία κορίτσι μου! Κι εγώ πρωταπριλιά περιμένω! Άντε να δώσουμε φωτιά στο πινακακι μας εκείνη την ημέρα!😘

@st3llinaμου μεγαλώνει το λουλουδάκι μας! Θα περάσει ο καιρός γρήγορα και θα γεννηθεί ένα πανέμορφο νινακι. Σχεδόν όλες οι γυναίκες έχουν κάποια στιγμή αποκόλληση μην σε ανησυχεί αυτό. Εσύ από την μεριά σου να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου. Όσο για την βόλτα δεν νομίζω να υπάρχει θέμα αλλά κάνε του μια ερώτηση.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Μία χαρά ανεβαίνει.... Το τελευταίο είναι πρωινό? Πιστεύω σήμερα το απόγευμα η αύριο θα βρεις το θετικό σου

Συμφωνώ σήμερα μάλλον είναι το θετικό.. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Να κ το τέστ ωορρηξίας που έκανα μόλις τώρα..

Αν έχουμε αύριο επαφές λέτε να μην προλάβω????

Δουλεύει ο αρραβωνιαστικός μου σήμερα κ θα γυρίσει αργά 🤯

IMG_20200319_201214.jpg

Θετικό το βλέπω! Αν μπορείς σήμερα αύριο κ μεθαύριο να κάνετε θα είναι τέλεια! Η αύξηση της LH προηγείται της ωορρηξίας 24-48 ώρες π σημαίνει η ωορρηξία θα γίνει στις επόμενες 2 μέρες! Αν μπορείτε κ 4 μέρες να το πάτε σερί ακόμα καλύτερα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κορίτσια πάτησα καταλάθος αποσύνδεση και δεν θυμόμουν τον κωδικό που είχα βάλει! Έσκασα! 😤

@Mari84φυσικα και προλαβαίνεις κοπέλα μου. Η ορμόνη ανεβαίνει πριν γίνει η ωορρηξία. Αύριο οποσδήποτε επαφή! Καλή επιτυχία!😉

@Kostef μου καλύτερα έτσι. Πιστεύω να φτιάξουν τα πράγματα μέχρι τον Σεπτέμβριο. Για να μπορέσεις να τον χαρείς τον γάμο σου κορίτσι μου και να διασκεδάσετε όπως αρμόζει στην περίσταση. Με ένα υπέροχο κριτικό γλέντι! Κανονικά πρέπει να καλέσεις κι εμάς!🥰

@pangipot καλή επιτυχία κορίτσι μου! Κι εγώ πρωταπριλιά περιμένω! Άντε να δώσουμε φωτιά στο πινακακι μας εκείνη την ημέρα!😘

@st3llinaμου μεγαλώνει το λουλουδάκι μας! Θα περάσει ο καιρός γρήγορα και θα γεννηθεί ένα πανέμορφο νινακι. Σχεδόν όλες οι γυναίκες έχουν κάποια στιγμή αποκόλληση μην σε ανησυχεί αυτό. Εσύ από την μεριά σου να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου. Όσο για την βόλτα δεν νομίζω να υπάρχει θέμα αλλά κάνε του μια ερώτηση.💗

Βεβαίως να σας καλέσω!!! Ο γάμος θα είναι ανοιχτός και μεγάλος όλοι οι καλοί χωρανε.... Μη σας σοκαρω τις εκτός Κρήτης με τον αριθμό των καλεσμένων χαχαχα!!!! Αχ να δούμε και  τι θα γίνει με τη κατάσταση αυτή επιτέλους.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλή σας ημέρα και από εμένα κορίτσια,

Συγχαρητήρια σε όλες που έχουν μπεμπέ στην κοιλίτσα και με το καλό και οι υπόλοιπες (συμπεριλαμβανομένης και εμένα..😄)

Θα χαρώ πολύ να συμπεριληφθώ στην παρέα σας, μιας που από αυτό το μήνα ξεκινάμε προσπάθειες στοχοποιημένες με το σύντροφό μου. Είμαι μέλος από τον Οκτώβρη στο forum, η αλήθεια έγραφα και εγώ συχνά πυκνά σε συζητήσεις άλλες εδώ, και μιας που μπαίνω κ εγώ πια με τα ''μπούνια'' που λένε στο Group των προσπαθειών .. είπα να γράφω πια και επισήμως!!! 😁 Εύχομαι να ναι τυχερό.. 

Αν θέλετε να με βάλετε στο πινακάκι και μενα... 16/4

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Kαλή σας ημέρα και από εμένα κορίτσια,

Συγχαρητήρια σε όλες που έχουν μπεμπέ στην κοιλίτσα και με το καλό και οι υπόλοιπες (συμπεριλαμβανομένης και εμένα..😄)

Θα χαρώ πολύ να συμπεριληφθώ στην παρέα σας, μιας που από αυτό το μήνα ξεκινάμε προσπάθειες στοχοποιημένες με το σύντροφό μου. Είμαι μέλος από τον Οκτώβρη στο forum, η αλήθεια έγραφα και εγώ συχνά πυκνά σε συζητήσεις άλλες εδώ, και μιας που μπαίνω κ εγώ πια με τα ''μπούνια'' που λένε στο Group των προσπαθειών .. είπα να γράφω πια και επισήμως!!! 😁 Εύχομαι να ναι τυχερό.. 

Αν θέλετε να με βάλετε στο πινακάκι και μενα... 16/4

 

Καλώς μας ήρθες κοπελα μου και καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου..συντομα με ενα μπεμπε Στην κοιλίτσα 🥰 θα ναι το τυχερό είναι γουρλιδικα εδω μεσα πίστεψε με!!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλώς μας ήρθες κοπελα μου και καλή επιτυχία σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου..συντομα με ενα μπεμπε Στην κοιλίτσα 🥰 θα ναι το τυχερό είναι γουρλιδικα εδω μεσα πίστεψε με!!!♥️

Τι καλά!!! Μακαρι🥰

Η αλήθεια πως από το πινακάκι είχα δει πολλά ΘΕΤΙΚΑ...!!!

Εσύ, κορίτσι μου @Tzortzina123 έτσι για να γνωριζόμαστε σιγά σιγά -προσπαθείτε καιρό? 

Εγώ είμαι λιγάκι στρεσαρισμένη, λιγάκι όμως, καθότι και διότι εξετάσεις που είχα κάνει πριν από καιρό με δική μου πρωτοβουλία, (καθώς δεν κάναμε στοχευμένες επαφές,με το σύντροφο μου)  fsh ,AMH βγήκαν λίγο απογοητευτικές.. Εχω και θυροειδιτιδα, έκανα και μια υστεροσκόπηση πριν 2 μήνες, αδιαθέτησα τον προηγούμενο μήνα 2 φορές (κύκλος 15 ημερών!), πανικοβλήθηκα, μιλησα με τους γιατρούς μου, με καθησύχασαν  και τώρα...ξεκινάμε.. Είμαι στα 39, οπότε .. ένας ψιλοπανικος..καταλαβαίνεις🤐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Τι καλά!!! Μακαρι🥰

Η αλήθεια πως από το πινακάκι είχα δει πολλά ΘΕΤΙΚΑ...!!!

Εσύ, κορίτσι μου @Tzortzina123 έτσι για να γνωριζόμαστε σιγά σιγά -προσπαθείτε καιρό? 

Εγώ είμαι λιγάκι στρεσαρισμένη, λιγάκι όμως, καθότι και διότι εξετάσεις που είχα κάνει πριν από καιρό με δική μου πρωτοβουλία, (καθώς δεν κάναμε στοχευμένες επαφές,με το σύντροφο μου)  fsh ,AMH βγήκαν λίγο απογοητευτικές.. Εχω και θυροειδιτιδα, έκανα και μια υστεροσκόπηση πριν 2 μήνες, αδιαθέτησα τον προηγούμενο μήνα 2 φορές (κύκλος 15 ημερών!), πανικοβλήθηκα, μιλησα με τους γιατρούς μου, με καθησύχασαν  και τώρα...ξεκινάμε.. Είμαι στα 39, οπότε .. ένας ψιλοπανικος..καταλαβαίνεις🤐

Καλως ηρθες στην τυχερη μας ομαδα!!!Με υποθυρεοειδισμο κ εγω,στα 36 μου,σοβαροτατο προβλημα πολυκυστικων με τεραστιους ακανονιστους κυκλους κ θρομβοφιλια κ τα καταφερα!Ξεκινησαμε το Νοεμβριο κ εμεινα εγκυος τον Ιανουαριο.Φροντισε οσο μπορεις να χαμηλωσεις το θυρεοειδη σου,θα σε βοηθησει πολυ!Λογικα παιρνεις ηδη χαπακι φανταζομαι.Εγω επισης ειχα ρυθμισει κ τη βιταμινη D μου,δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο βεβαια.Σε καταλαβαινω με το κομμστι της ηλικιας ομως θα σου πω οτι η ηλικια μας τελικα ειναι μονο ενας αριθμος...Εγω σε σχεση με τις αδερφες μου εμεινα πιο ευκολα εγκυος,εγω στα 36 μου κ εκεινες στα 30 μετα απο προσπαθεια 3 χρονων.Τι θελω να πω;Το παλιοαγχος μας μπλοκαρει κ δεν εχω πιο τρανταχτο παραδειγμα απο εμενα κ τις αδερφες μου.Ειχα οοοοοολες τις προυποθεσεις να δυσκολευτω με τα γυναικολογικα μου θεματα,ειπα στον εαυτο μου οτι οκ μαλλον θα προσπαθω καιρο το εβγαλα τελειως απο το μυαλο κ ηρθε...Συντομα με ενα μικρο σπορακι στην κοιλιτσα ευχομαι!!!!Η υστεροσκοπηση συνηθως βοηθαει να ξερεις 😉 διευκολυνει συνηθως τη συλληψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Τι καλά!!! Μακαρι🥰

Η αλήθεια πως από το πινακάκι είχα δει πολλά ΘΕΤΙΚΑ...!!!

Εσύ, κορίτσι μου @Tzortzina123 έτσι για να γνωριζόμαστε σιγά σιγά -προσπαθείτε καιρό? 

Εγώ είμαι λιγάκι στρεσαρισμένη, λιγάκι όμως, καθότι και διότι εξετάσεις που είχα κάνει πριν από καιρό με δική μου πρωτοβουλία, (καθώς δεν κάναμε στοχευμένες επαφές,με το σύντροφο μου)  fsh ,AMH βγήκαν λίγο απογοητευτικές.. Εχω και θυροειδιτιδα, έκανα και μια υστεροσκόπηση πριν 2 μήνες, αδιαθέτησα τον προηγούμενο μήνα 2 φορές (κύκλος 15 ημερών!), πανικοβλήθηκα, μιλησα με τους γιατρούς μου, με καθησύχασαν  και τώρα...ξεκινάμε.. Είμαι στα 39, οπότε .. ένας ψιλοπανικος..καταλαβαίνεις🤐

Κορίτσι μου Εμείς 3 φορές ειχαμε ερθει σε επαφή και έγινε. Ειμαι στον 5ό μηνα. Να ναι καλα η ομαδουλα π μ εστειλε ολη τν θετική ενεργεια..ακου κοπελα μου εφόσον σε καθησυχασαν οι γιατροί να σαι αισιοδοξη και θα πετυχει το θαυματακι σου..θα ειμαστε κ μεις διπλα σου για οτι χρειαστείς. Και η ηλικια σου ειναι μια χαρα δεν χρειάζεται να πανικοβαλλεσαι....να ακους τον γιατρό σου και ολα θα πανε μια χαρα. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλως ηρθες στην τυχερη μας ομαδα!!!Με υποθυρεοειδισμο κ εγω,στα 36 μου,σοβαροτατο προβλημα πολυκυστικων με τεραστιους ακανονιστους κυκλους κ θρομβοφιλια κ τα καταφερα!Ξεκινησαμε το Νοεμβριο κ εμεινα εγκυος τον Ιανουαριο.Φροντισε οσο μπορεις να χαμηλωσεις το θυρεοειδη σου,θα σε βοηθησει πολυ!Λογικα παιρνεις ηδη χαπακι φανταζομαι.Εγω επισης ειχα ρυθμισει κ τη βιταμινη D μου,δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο βεβαια.Σε καταλαβαινω με το κομμστι της ηλικιας ομως θα σου πω οτι η ηλικια μας τελικα ειναι μονο ενας αριθμος...Εγω σε σχεση με τις αδερφες μου εμεινα πιο ευκολα εγκυος,εγω στα 36 μου κ εκεινες στα 30 μετα απο προσπαθεια 3 χρονων.Τι θελω να πω;Το παλιοαγχος μας μπλοκαρει κ δεν εχω πιο τρανταχτο παραδειγμα απο εμενα κ τις αδερφες μου.Ειχα οοοοοολες τις προυποθεσεις να δυσκολευτω με τα γυναικολογικα μου θεματα,ειπα στον εαυτο μου οτι οκ μαλλον θα προσπαθω καιρο το εβγαλα τελειως απο το μυαλο κ ηρθε...Συντομα με ενα μικρο σπορακι στην κοιλιτσα ευχομαι!!!!Η υστεροσκοπηση συνηθως βοηθαει να ξερεις 😉 διευκολυνει συνηθως τη συλληψη.

Κορίτσι μου βάλσαμο τα λόγια σου!!!🌸🌸🌸 

Πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου να πανε όλα καλά και με το καλό να έρθει το μωράκι σου, στον κόσμο και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!![smilie=love4.gif]

Παίρνω αγωγή πολλά χρόνια για τη θυρεοειδίτιδα και είμαι πολύ συνεπής στους ελέγχους μου, η αλήθεια είναι.. Από τέλη Ιανουαρίου αλλάξαμε με τον ενδοκρινολόγο μου τελείως την αγωγή και τώρα παίρνω 2 ειδών Τ4 για να πετύχουμε όσο το δυνατόν χαμηλότερη ΤSH, την οποία και  θα ελέγξω μετά το Πάσχα, μιας που πλησίαζε τα ανώτερα όρια και για να πετύχει μια σύλληψη χρειάζεται να είναι αρκετά χαμηλή. Έλλειψη βιταμίνης D, χρονία..δυστυχώς καθώς και έλλειψη Β12, τις οποίες και αυτές τις παίρνω. Τώρα θα κάνει και ο σύντροφός μου σπερμοδιάγραμμα, και ντρέπομαι λίγο που το λέω αλλά πάλι με πρωτοβουλία δική μας.. για να είμαστε όσο το δυνατόν προετοιμασμένοι..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Κορίτσι μου βάλσαμο τα λόγια σου!!!🌸🌸🌸 

Πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου να πανε όλα καλά και με το καλό να έρθει το μωράκι σου, στον κόσμο και να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!![smilie=love4.gif]

Παίρνω αγωγή πολλά χρόνια για τη θυρεοειδίτιδα και είμαι πολύ συνεπής στους ελέγχους μου, η αλήθεια είναι.. Από τέλη Ιανουαρίου αλλάξαμε με τον ενδοκρινολόγο μου τελείως την αγωγή και τώρα παίρνω 2 ειδών Τ4 για να πετύχουμε όσο το δυνατόν χαμηλότερη ΤSH, την οποία και  θα ελέγξω μετά το Πάσχα, μιας που πλησίαζε τα ανώτερα όρια και για να πετύχει μια σύλληψη χρειάζεται να είναι αρκετά χαμηλή. Έλλειψη βιταμίνης D, χρονία..δυστυχώς καθώς και έλλειψη Β12, τις οποίες και αυτές τις παίρνω. Τώρα θα κάνει και ο σύντροφός μου σπερμοδιάγραμμα, και ντρέπομαι λίγο που το λέω αλλά πάλι με πρωτοβουλία δική μας.. για να είμαστε όσο το δυνατόν προετοιμασμένοι..

 

 

Κατά τη γνώμη μου κ πολύ καλά θα κάνετε!! 

Το έχω ξανά πει μη περιμένετε 1 χρόνο για να ελεγχθείτε. Εμείς ξεκινήσαμε πριν 1,5 χρόνο (28 χρόνων ) προσπάθεια κ επειδή ψαχτηκα αμέσως αυτή τη στιγμή 1,5 χρόνο μετά έχω ανακαλύψει ενδομητριωση, θηροειδη, έκανα επέμβαση ενδομητριωσης κ τώρα όταν με το καλό τελειώσει αυτή η κατάσταση ξεκινάω εξωσωματικη.. δε με πήρε χρόνια δλδ εκεί θέλω να καταλήξω. Με τη σωστή καθοδήγηση θα πάνε όλα καλά!!! Το επαναλάμβανω: με τη σωστή καθοδήγηση.. γιατί κ εγώ πέρασα τη φάση ο,τι μαθαίνω απ' τα κορίτσια εδώ να κάνω τις εξετάσεις μόνη μου... Δε γίνεται όμως έτσι, πρέπει να αναλάβει άλλος το βάρος αυτό των εξετάσεων κ της καθοδήγησης όχι εμείς.. 

Καλώς ήρθες κ με το καλό να φουσκώσεις... Πράγματι είναι πολυ γουρλιδικο το φόρουμ..🌹👣👶💞🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορίτσι μου Εμείς 3 φορές ειχαμε ερθει σε επαφή και έγινε. Ειμαι στον 5ό μηνα. Να ναι καλα η ομαδουλα π μ εστειλε ολη τν θετική ενεργεια..ακου κοπελα μου εφόσον σε καθησυχασαν οι γιατροί να σαι αισιοδοξη και θα πετυχει το θαυματακι σου..θα ειμαστε κ μεις διπλα σου για οτι χρειαστείς. Και η ηλικια σου ειναι μια χαρα δεν χρειάζεται να πανικοβαλλεσαι....να ακους τον γιατρό σου και ολα θα πανε μια χαρα. ♥️

[smilie=love4.gif] Αχ τι όμορφα!!! Ναι κορίτσι μου, έχεις δίκιο!!! Η αλήθεια πως πρώτη πρώτη φορά η γυναικολόγος μου  ήταν μάλλον αποκαρδιωτική ...μετα που κάναμε και την υστεροσκόπηση, άλλαξε.. μου είπε ότι δεν είχα καταλάβει εξ αρχης τη  γνώμη της λόγω ανεβασμένης fsh και πολύ χαμηλής ΑΜΗ.. Πήρα και 2η γνώμη γυναικολόγου,  ο οποίος  είπε ότι δεν πρέπει να ανησυχώ και να ξεκινήσω στοχευμένα..αν δεν.. τοτε βλέπουμε..

 

Ξεκίνησα και φολικό οξύ, προσπαθώ να είμαι οκ στη διατροφή μου και βλέπουμε..[smilie=love2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κατά τη γνώμη μου κ πολύ καλά θα κάνετε!! 

Το έχω ξανά πει μη περιμένετε 1 χρόνο για να ελεγχθείτε. Εμείς ξεκινήσαμε πριν 1,5 χρόνο (28 χρόνων ) προσπάθεια κ επειδή ψαχτηκα αμέσως αυτή τη στιγμή 1,5 χρόνο μετά έχω ανακαλύψει ενδομητριωση, θηροειδη, έκανα επέμβαση ενδομητριωσης κ τώρα όταν με το καλό τελειώσει αυτή η κατάσταση ξεκινάω εξωσωματικη.. δε με πήρε χρόνια δλδ εκεί θέλω να καταλήξω. Με τη σωστή καθοδήγηση θα πάνε όλα καλά!!! Το επαναλάμβανω: με τη σωστή καθοδήγηση.. γιατί κ εγώ πέρασα τη φάση ο,τι μαθαίνω απ' τα κορίτσια εδώ να κάνω τις εξετάσεις μόνη μου... Δε γίνεται όμως έτσι, πρέπει να αναλάβει άλλος το βάρος αυτό των εξετάσεων κ της καθοδήγησης όχι εμείς.. 

Καλώς ήρθες κ με το καλό να φουσκώσεις... Πράγματι είναι πολυ γουρλιδικο το φόρουμ..🌹👣👶💞🌹

Ναι κορίτσι μου έχεις δίκιο.. Πάντως πολύ δύσκολο μου φαίνεται να πετύχεις το σωστό γιατρό τη σωστή στιγμή και να σε καθοδηγήσει,γιατί η αλήθεια είναι πως περίμενα λίγο περισσότερα από το γυναικολόγο μου.. Νομίζω δε ότι οι περισσότεροι μας κοιτάνε ώς πορτοφόλια και λυπάμαι που το λέω παρά ώς ανθρώπινες υπάρξεις.. 

Εσύ κορίτσι μου εξωσωματική ξεκινάτε απλώς από απόφαση δική σας? Συγνώμη που σε ρωτάω, συγνώμη αν σε φέρνω σε δύσκολή θέση, απλως επειδή είσαι μικρούλα ακόμη, αναρωτήθηκα..

🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ για τις ευχές κ τη θετική σας ενέργεια! Η αλήθεια είναι ότι ελπίζω να μην έχω εξαντλήσει όλη τη κωλοφαρδια μου κ να την εξαντλήσω όταν έρθει ένα θετικό αποτέλεσμα(δεδομένου ότι έχω κ μια φυσιολογική σύλληψη στο ιστορικό μου!

Μετά από κρίσεις πανικού αποφάσισα να πάω στο.γιατρο η περίοδος Μ καθυστέρησε κ ήρθε μια μέρα πριν πάω στο γυναικολόγο για να ζητήσω να το βοηθήσουμε το θέμα έτσι πρόλαβα το κύκλο.για διέγερση με ενέσεις(ευτυχώς με αποθάρρυνε για εξωσωματική που εγώ ήθελα λέγοντας ας κάνουμε 1-2 κυκλους σπερματεγχυση κ βλεπουμε- ευτυχώς γτνθα έκανα ωοληψια κ μετά στο πάγο όλα) έκανα τη σπερματεγχυση Τετάρτη μέρα που το απόγευμα ο πανελλήνιος ιατρικός σύλλογος ανακοίνωσε ότι στα ιδιωτικά ιατρεία θα γίνονται δεκτά μόνο έκτακτα περιστατικά (κοινώς πιθανώς αν ήταν για πέμπτη η σπερματεγχυση να ακυρώνουν....είμαι πολύ χαλαρή προς το παρόν χωρίς άγχος αγωνία ΑΚ ανυπομονησία κ ελπίζω συγκρατημένα για ένα καλό αποτέλεσμα...το μονο που με προηαμτιζει είναι ότι το ένα από τα δύο ωοθηλακια είχε σπάσει αλλά ελπίζω να το προλάβαμε ώστε να είναι γόνιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...