Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

Καλημέρα!!! 

@Αννια27 με βάζεις 7/3..

Εννοείται αδιαθετησα κανονικοτατα, στην ωρα μου! Κ ναι τελικα τα ματια μου εκαναν πουλακια μια βδομαδα πριν..θεοτρελη!!

Κ τωρα σαλπιγγογραφια...κ ο Θεός μαζι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Δεν προλαβαίνω να σας γράφω πολλά, σας παρακολουθώ όμως.
Εγώ τελείωσα περίοδο και πρέπει να παραγγείλω τα τεστάκια μου τώρα για να ξεκινήσω.
Θα δούμε πως θα πάει και αυτός ο μήνας.
Πάντως και εγώ στα 6 χρόνια που ήμουν μαζί με τον άντρα μου ξεκινήσαμε να προσπαθούμε αφού τακτοποίησα ένα θέμα που είχα με την χολή μου και αφού κατάλαβα πως τα πράγματα ποτέ δεν μπορεί να είναι ιδανικά πόσο μάλλον ότι πιο πιθανό είναι να χειροτερέψουν παρά να καλυτερέψουν.
Τώρα λοιπόν κατάλαβα και εγώ ότι τα παιδιά δεν έρχονται με παραγγελία και μουτζώνομαι που άφησα τόσο χρόνο να περάσει.
Ελπίζω η ζωή να με συγχωρέσει για να λάθη που έχω κάνει και να με αξιώσει να (ξανα) γίνω μάνα.... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες.Πώς ειναι τα κοριτσια μας που δεν περιμενουν αυτες τις μερες;Οι εγκυουλες μας τι κανουν;

Καλημέρα Κοριτσάκια!!! Εγω ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο σύμφωνα με το ημερολόγιο (25 μέρες) βέβαια τον Δεκέμβριο ήρθε στις 24 μέρες και τον Ιανουάριο στις 23. Οπότε μπορεί να είμαι και εν αναμονή. Πάντως δεν νιώθω τίποτα προς το παρόν μόνο που έχω έναν φρικτό πονοκέφαλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Δεν προλαβαίνω να σας γράφω πολλά, σας παρακολουθώ όμως.
Εγώ τελείωσα περίοδο και πρέπει να παραγγείλω τα τεστάκια μου τώρα για να ξεκινήσω.
Θα δούμε πως θα πάει και αυτός ο μήνας.
Πάντως και εγώ στα 6 χρόνια που ήμουν μαζί με τον άντρα μου ξεκινήσαμε να προσπαθούμε αφού τακτοποίησα ένα θέμα που είχα με την χολή μου και αφού κατάλαβα πως τα πράγματα ποτέ δεν μπορεί να είναι ιδανικά πόσο μάλλον ότι πιο πιθανό είναι να χειροτερέψουν παρά να καλυτερέψουν.
Τώρα λοιπόν κατάλαβα και εγώ ότι τα παιδιά δεν έρχονται με παραγγελία και μουτζώνομαι που άφησα τόσο χρόνο να περάσει.
Ελπίζω η ζωή να με συγχωρέσει για να λάθη που έχω κάνει και να με αξιώσει να (ξανα) γίνω μάνα.... 
 

Γεια σου @misofeggaro μπορεί και εγώ να μην έχω πιάσει ακόμα παιδί αλλά αισθάνομαι τυχερή ότι έχω χρόνο μπροστά μου...και να προσπαθώ και αν δεν έχουμε αποτελέσματα να κοιτάξουμε εναλλακτικούς μεθόδους..

Παντως δεν υπάρχει λόγος να σκέφτεσαι έτσι.Δεν έκανες κάτι λάθος, έκανες ότι πίστευες σωστό εκείνη την στιγμή!!...το αποτέλεσμα κας ενδιαφέρει και είμαι σίγουρη ότι θα αποκρίσεις μωράκι  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2020 at 8:08 ΠΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Να έχουμε μια υπέροχη ημέρα!🥰

@Αννια27 μου βάλε δίπλα στην frogel μας ΠΗΤ 9/8! Είπαμε ότι θα είναι πολύ όμορφο αφού ήμασταν μαζί στις προσπάθειες να είμαστε μαζί και στην γέννηση! 

@Ελενακι12, @Mariaira, @Mitsaki83, @Mt3508, @Tzortzina123, @Princess28, @Xrita, @LadyP, @katerinaki-dm, @vikujustme, @gorgona

Στείλτε μας κι εσείς κορίτσια μου αν θέλετε την ΠΗΤ να την βάλουμε στο πινακακι! Μαζί από την αρχή του ονείρου ως το θαύμα! Και που ξέρετε μπορεί αργότερα να συγγενεψουμε κιόλας!😉😄😘😘

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Πολύ γλυκιά η ιδέα σου @Ευάγγελοςτ 🤗😄 άντε και σιγά σιγά να έχουμε όλες τις ΠΗΤ δίπλα απ’τα ονόματά μας!! 💗💗🤰

Εγώ δεν ξέρω ακόμα σίγουρα! Βάλτε ΠΗΤ 06/09 και θα σας πω σίγουρα την άλλη εβδομάδα που έχω την αυχενική 😄❤️ @Αννια27

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα!!!!Ετσι είναι όπως τα λες...και εγώ έχω μια μέτρια δουλειά...και τώρα που τελειώνω το μεταπτυχιακό υπάρχει ενδεχόμενο να μπω σε μια εταιρία που θα βγω με σύνταξη...αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τον Μάιο να πάρω το μεταπτυχιακό και μετά 6-7 μήνες για να μπω στην δουλειά...και όταν (και άμα μπω) να περιμένω όπως και εσυ να εδραιωθώ ένα χρόνο...

Γιατι είναι κάτι που μπορεί να μην έρθει και ποτέ!!!!και έχουμε δυο σπίτια όχι ένα...Στο ένα για να μείνουμε όταν ολοκληρωθεί κ το άλλο το νοικιάζουμε...!!!

Αλλα αυτό το άγχος των αντρών δεν μπορώ...όταν μου είπε ότι είναι καλύτερο να το αφήσουμε...μου λέει «θα μείνεις έγκυος και θα μένουνε ακόμα σε ενοίκιο και αν δεν δουλεύεις θα πρέπει εγώ να έχω όλα τα έξοδα» 

«και αν δυσκολευτούμε θα μου πουν οι δικοί σου τι το ήθελες το παιδί κτλ»

Ενω στην πραγματικότητα αφού δουλεύω θα πάρω άδεια κ θα πληρώνομαι κανονικά...και αν χρειαστεί να σταματήσω θα μπω ταμειο..μαζί με το ενοίκιο 700 θα είναι από μένα...

 

Ευχομαι να αποκτήσεις σύντομα παιδάκι ❤️❤️❤️Νομίζω είναι η καλύτερη προαγωγή του κόσμου 😁

Απλά αυτό που λέω είναι ότι οι συνθήκες μπορεί να μην είναι ποτέ ιδανικές. Να γυρίσει κάποιος να πει "Τι το ήθελες το παιδί;" Βαριά κουβέντα!
Σκεφτείτε όμως και τις περιπτώσεις όπου ένα ζευγάρι ξεκινάει ιδανικά με μια καλή δουλειά και για τους δύο αποφασίζουν να κάνουν ένα δυο παιδιά και μετά τους απολύουν, στραβώνουν τα πράγματα και μένουν άνεργοι;
Έτσι είναι η ζωή, δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει την άλλη στιγμή. 
Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, όντως αυτή θα είναι η καλύτερη προαγωγή του κόσμου και τώρα πλέον το βλέπω διαφορετικά. Πράττουμε με βάση το τώρα και όχι με το αν και τι θα μπορούσε να συμβεί στο μέλλον!
Εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο και ένα παιδάκι που θα σας φέρει ευτυχία και θα φτιάξει όλα τα πράγματα που ανησυχείτε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα γενικά βτρεχω κ σας διαβάζω αποσπασματικά..δυστυχώς η ψυχολογία Μ είναι αρκετά πεσμένη....

Η ιστορία για όσες δε θυμούνται η δε γνωρίζουν έπειτα από 3μιση χρόνια προσπαθειών έμεινα έγκυος όμως αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση λόγω παλινδρομησης. 

Όσες το έχετε περάσεις καταλαβαίνετε σε πόσο καλή ψυχολογία βρέθηκα κ συνεχίζω να βρίσκομαι...εδώ και δύο μήνες εχουμε ελεύθερες επαφές χωρις κάποιο αποτέλεσμα...είναι νωρίς μάλλον όμως βρίσκομαι λίγες μέρες πριν την ωορρηξία και έχω νεύρα...γτ με πιάνει η άρνηση...τι να προσπαθήσω πάλι περίοδος θα έρθει, ακολουθεί η απογοήτευση της απώλειας κ το παράπονο....Μ είναι τρομερά επώδυνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα σε ολες.Πώς ειναι τα κοριτσια μας που δεν περιμενουν αυτες τις μερες;Οι εγκυουλες μας τι κανουν;

Καλημέρα στελλινα μας εγώ είμαι μια χαρά έδωσα αίμα για τις μηνιαίες εξετάσεις και θα τις πάρω την Παρασκευή μια χαρά γενικά ανυπομονωωωω για το πότε θα νιώσω την μπέμπα.. 

@I want a baby συμφωνώ σε ότι είπες κοριτσαρα όταν κάνουμε σχέδιο ο Θεός γελάει λέει ο σοφός μας λαός και συμφωνώ απόλυτα.. δεν λέω να κάνουμε παιδιά που δεν θα μπορούμε να τα μεγαλώσουμε αλλά όταν υπάρχουν τα βασικά και πολύ αγάπη και συνειδητά το θέλουν και οι δύο τότε βουρ..δεν υπάρχει αυτή η προαγωγαρα και μιλάω εγώ που το μητρικό ένστικτο έλεγα δεν θα με επισκεφτεί ποτέ..αφού γνωστοί που μαθαίνουν ότι είμαι έγκυος σοκάρονται ένας μου είπε σήμερα δεν το περίμενα καθόλου από σένα δεν σε είχα έτσι στο μυαλό μου χαχαχαχαχαχαχα τι εννοεί ο ποιητής??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα γενικά βτρεχω κ σας διαβάζω αποσπασματικά..δυστυχώς η ψυχολογία Μ είναι αρκετά πεσμένη....

Η ιστορία για όσες δε θυμούνται η δε γνωρίζουν έπειτα από 3μιση χρόνια προσπαθειών έμεινα έγκυος όμως αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση λόγω παλινδρομησης. 

Όσες το έχετε περάσεις καταλαβαίνετε σε πόσο καλή ψυχολογία βρέθηκα κ συνεχίζω να βρίσκομαι...εδώ και δύο μήνες εχουμε ελεύθερες επαφές χωρις κάποιο αποτέλεσμα...είναι νωρίς μάλλον όμως βρίσκομαι λίγες μέρες πριν την ωορρηξία και έχω νεύρα...γτ με πιάνει η άρνηση...τι να προσπαθήσω πάλι περίοδος θα έρθει, ακολουθεί η απογοήτευση της απώλειας κ το παράπονο....Μ είναι τρομερά επώδυνο!

Απόλυτα σε καταλαβαίνω κορίτσι μου και είναι λογικό να νιώθεις έτσι αλλά μην τα παρατάς αυτο μόνο μην κάνεις το χρωστάς στον εαυτό σου..προσπάθησε να έχεις λίγη πίστη ότι θα έρθει πάλι το θετικό τεστακι και ότι αυτή τη φορά θα είναι το μωρό σου..ξέρω πόσο δύσκολο είναι να ηρεμήσεις είναι τόσο τραυματική αυτή η απώλεια..βρες όμως τη δύναμη μέσα σου και επέμεινε γιατί μανούλα θα γίνεις.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα στελλινα μας εγώ είμαι μια χαρά έδωσα αίμα για τις μηνιαίες εξετάσεις και θα τις πάρω την Παρασκευή μια χαρά γενικά ανυπομονωωωω για το πότε θα νιώσω την μπέμπα.. 

@I want a baby συμφωνώ σε ότι είπες κοριτσαρα όταν κάνουμε σχέδιο ο Θεός γελάει λέει ο σοφός μας λαός και συμφωνώ απόλυτα.. δεν λέω να κάνουμε παιδιά που δεν θα μπορούμε να τα μεγαλώσουμε αλλά όταν υπάρχουν τα βασικά και πολύ αγάπη και συνειδητά το θέλουν και οι δύο τότε βουρ..δεν υπάρχει αυτή η προαγωγαρα και μιλάω εγώ που το μητρικό ένστικτο έλεγα δεν θα με επισκεφτεί ποτέ..αφού γνωστοί που μαθαίνουν ότι είμαι έγκυος σοκάρονται ένας μου είπε σήμερα δεν το περίμενα καθόλου από σένα δεν σε είχα έτσι στο μυαλό μου χαχαχαχαχαχαχα τι εννοεί ο ποιητής??

Καλέ εγώ 1 μήνα πριν το αποφάσισα έλεγα αποκλείεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα Κοριτσάκια!!! Εγω ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο σύμφωνα με το ημερολόγιο (25 μέρες) βέβαια τον Δεκέμβριο ήρθε στις 24 μέρες και τον Ιανουάριο στις 23. Οπότε μπορεί να είμαι και εν αναμονή. Πάντως δεν νιώθω τίποτα προς το παρόν μόνο που έχω έναν φρικτό πονοκέφαλο 

Αχ αυτός ο πονοκέφαλος! Τα τελευταία 5-6 χρόνια πριν την περίοδο με τρελαίνει! Τελικά είναι ορμονικό! Βέβαια μπορεί να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης στην περίπτωση σου😉! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Δεν προλαβαίνω να σας γράφω πολλά, σας παρακολουθώ όμως.
Εγώ τελείωσα περίοδο και πρέπει να παραγγείλω τα τεστάκια μου τώρα για να ξεκινήσω.
Θα δούμε πως θα πάει και αυτός ο μήνας.
Πάντως και εγώ στα 6 χρόνια που ήμουν μαζί με τον άντρα μου ξεκινήσαμε να προσπαθούμε αφού τακτοποίησα ένα θέμα που είχα με την χολή μου και αφού κατάλαβα πως τα πράγματα ποτέ δεν μπορεί να είναι ιδανικά πόσο μάλλον ότι πιο πιθανό είναι να χειροτερέψουν παρά να καλυτερέψουν.
Τώρα λοιπόν κατάλαβα και εγώ ότι τα παιδιά δεν έρχονται με παραγγελία και μουτζώνομαι που άφησα τόσο χρόνο να περάσει.
Ελπίζω η ζωή να με συγχωρέσει για να λάθη που έχω κάνει και να με αξιώσει να (ξανα) γίνω μάνα.... 
 

Θα σε αξιώσει κορίτσι μου! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο που εμείς ευτυχώς η δυστυχώς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε. Ξέρεις πόσες φορές σκέφτομαι ότι έπρεπε να προσπαθήσω για δεύτερο μωρό πιο νωρίς; Άπειρες. Επειδή είχα κάποιες υποχρεώσεις τότε το άφησα. Όμως τώρα έγινε. Μια παροιμία λέει ότι είναι μάταιο να κλαίς πάνω από το χυμένο γάλα. Αυτό που νιώσαμε εκείνη την στιγμή αυτό πράξαμε. Από εδώ και πέρα τι κάνουμε; Διεκδικούμε με όλη μας την δύναμη αυτό που ονειρευόμαστε ή το εγκαταλείπουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα γενικά βτρεχω κ σας διαβάζω αποσπασματικά..δυστυχώς η ψυχολογία Μ είναι αρκετά πεσμένη....

Η ιστορία για όσες δε θυμούνται η δε γνωρίζουν έπειτα από 3μιση χρόνια προσπαθειών έμεινα έγκυος όμως αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση λόγω παλινδρομησης. 

Όσες το έχετε περάσεις καταλαβαίνετε σε πόσο καλή ψυχολογία βρέθηκα κ συνεχίζω να βρίσκομαι...εδώ και δύο μήνες εχουμε ελεύθερες επαφές χωρις κάποιο αποτέλεσμα...είναι νωρίς μάλλον όμως βρίσκομαι λίγες μέρες πριν την ωορρηξία και έχω νεύρα...γτ με πιάνει η άρνηση...τι να προσπαθήσω πάλι περίοδος θα έρθει, ακολουθεί η απογοήτευση της απώλειας κ το παράπονο....Μ είναι τρομερά επώδυνο!

Καλησπέρα....πιστεύω όλες οι γυναίκες μπορούν να σε καταλάβουν και ας μην έχουν περάσει τα ίδια...μπορείς να το δεις από την θετική πλευρά...ότι έμεινες στο παρελθόν μια φορά έγκυος σημαίνει ότι μπορεις να ξανά μείνεις και τώρα...!!!

Επισης σκέψου το αποτέλεσμα που θέλεις και ποσό πολύ αξίζει να προσπαθήσεις και πάλι για ένα μωρό...

Το μόνο που σου συνιστώ είναι να δεις αν είχες κάποιο πρόβλημα κ οδηγήθηκες εκεί ή αν συνέβη απλα!!!

Εχω περάσει πολλά και έχω καταλάβει ένα πράγμα...καλώς ή κακώς βρέθηκες σε μια κατάσταση χωρίς να το έχεις επιλέξει...!Αυτο όμως που περνάει από το χέρι σου είναι να βρεις τρόπο να ξεφύγεις από όλο αυτό..!Ειναι δύσκολο αλλά πιστεύω αξίζει να προσπαθήσεις να πεις στον εαυτό σου...αύριο θα ξυπνήσω και θα κάνω προσπάθειες για ένα μωρό..και τα υπόλοιπα θα προσπαθήσω να τα αφήσω πίσω!να βελτιώσεις λίγο την διατροφή σου..αν θέλεις να βάλεις λίγο στην ζωή σου την γυμναστική...Έτσι και τον οργανισμό σου θα προετοιμάζεις για ένα μωρό και η ψυχολογία σου θα αλλάξει..και πιστεύω θα αλλάξει κατευθείαν και του άντρα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ αυτός ο πονοκέφαλος! Τα τελευταία 5-6 χρόνια πριν την περίοδο με τρελαίνει! Τελικά είναι ορμονικό! Βέβαια μπορεί να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης στην περίπτωση σου😉! 🥰

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω γενικά πονοκεφάλους πριν την περίοδο αν και έχει τύχει κάποιες φορές.. Πάντως το ίδιο είπα και στον άντρα μου ότι μπορεί να είναι επειδή περιμένω ή επειδή δεν περιμένω.. 2 μέρες έμειναν από τις 15 του μήνα αν δεν έρθει μετράω καθυστερηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Πολύ γλυκιά η ιδέα σου @Ευάγγελοςτ 🤗😄 άντε και σιγά σιγά να έχουμε όλες τις ΠΗΤ δίπλα απ’τα ονόματά μας!! 💗💗🤰

Εγώ δεν ξέρω ακόμα σίγουρα! Βάλτε ΠΗΤ 06/09 και θα σας πω σίγουρα την άλλη εβδομάδα που έχω την αυχενική 😄❤️ @Αννια27

Μακάρι κορίτσι μου! Βασικά μια άλλη κοπέλα το είχε προτείνει( η αλήθεια είναι ότι το ειχα σκεφτεί κι εγώ!) Αλλά με πρόλαβε! Άρα δική της ιδέα ήταν! Μην με πείτε και κλέφτρα! Να ήταν παϊδακια να το κάνω!😁😆 Για άλλο λόγο όμως ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Απλά αυτό που λέω είναι ότι οι συνθήκες μπορεί να μην είναι ποτέ ιδανικές. Να γυρίσει κάποιος να πει "Τι το ήθελες το παιδί;" Βαριά κουβέντα!
Σκεφτείτε όμως και τις περιπτώσεις όπου ένα ζευγάρι ξεκινάει ιδανικά με μια καλή δουλειά και για τους δύο αποφασίζουν να κάνουν ένα δυο παιδιά και μετά τους απολύουν, στραβώνουν τα πράγματα και μένουν άνεργοι;
Έτσι είναι η ζωή, δεν ξέρεις τι θα σου ξημερώσει την άλλη στιγμή. 
Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, όντως αυτή θα είναι η καλύτερη προαγωγή του κόσμου και τώρα πλέον το βλέπω διαφορετικά. Πράττουμε με βάση το τώρα και όχι με το αν και τι θα μπορούσε να συμβεί στο μέλλον!
Εύχομαι και σε εσάς ότι καλύτερο και ένα παιδάκι που θα σας φέρει ευτυχία και θα φτιάξει όλα τα πράγματα που ανησυχείτε.

 

Ακριβώς αυτό!! Κι εγώ λέω ότι έχω μια σταθερή δουλειά αλλά το μαγαζάκι είναι αλλουνού αύριο μεθαύριο βάζει μπουρλότο και το καίει.. Θα με ρωτήσει;; όχι βέβαια γιαυτό λέω να κοιτάμε το παρόν και για το μέλλον έχει ο θεός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα γενικά βτρεχω κ σας διαβάζω αποσπασματικά..δυστυχώς η ψυχολογία Μ είναι αρκετά πεσμένη....

Η ιστορία για όσες δε θυμούνται η δε γνωρίζουν έπειτα από 3μιση χρόνια προσπαθειών έμεινα έγκυος όμως αρχές Νοέμβρη μπήκα για αποξεση λόγω παλινδρομησης. 

Όσες το έχετε περάσεις καταλαβαίνετε σε πόσο καλή ψυχολογία βρέθηκα κ συνεχίζω να βρίσκομαι...εδώ και δύο μήνες εχουμε ελεύθερες επαφές χωρις κάποιο αποτέλεσμα...είναι νωρίς μάλλον όμως βρίσκομαι λίγες μέρες πριν την ωορρηξία και έχω νεύρα...γτ με πιάνει η άρνηση...τι να προσπαθήσω πάλι περίοδος θα έρθει, ακολουθεί η απογοήτευση της απώλειας κ το παράπονο....Μ είναι τρομερά επώδυνο!

Εμείς τα κάνουμε επώδυνα τα πράγματα. Όμως είναι λογικό! Ωραία θα ήταν να πατούσαμε ένα κουμπί και να βγάζαμε από το μυαλό μας όλες τις αρνητικές σκέψεις.... όμως δεν γίνεται. Ξέρω τον πόνο σου! Τον βίωσα όταν έβλεπα μπαλόνια και όμορφες κορδέλες έξω από τα δωμάτια κι εγώ ήμουν εκεί για να αποχωριστώ με τον πιο άσχημο τρόπο το παιδί μου....τον βίωσα όταν γύρισα σπίτι και έβλεπα το δωμάτιο μου άδειο από όνειρα ενώ πριν λίγες ημέρες το γέμιζα με τις εικόνες του μωρού μου. Όμως κοίτα τώρα! Όλα άλλαξαν! Κι έχω στην αγκαλιά μου το σπουδαιότερο δώρο! Το παιδί μου! Είναι νωρίς ακόμα. Καταλαβαίνω την άρνηση σου. Δεν είναι όμως έτσι τα πράγματα! Θα έρθει γρήγορα η ευτυχία θα δεις! Πίστεψε το!Κι εμείς θα  είμαστε δίπλα σου να χαιρόμαστε με την χαρά σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2020 at 5:30 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Νομίζω ότι τα πράγματα αλλάζουν ευτυχώς με τον καιρό. Τώρα οι περισσότεροι γιατροί τις βάζουν αυτές τις εξετάσεις. Εγώ μόλις του είπα ότι θέλω δεύτερο μου έβαλε να κάνω D. Για το φυλλικό κι εγώ δεν παίρνω κάθε ημέρα. Συνήθως δύο την εβδομάδα έτσι για συντήρηση.💗

Υ.Γ. Μάλλον την ίδια αιματολογο λέμε!😉

Ναι ναι μάλλον για την ίδια λέμε! Μπράβο στον γιατρό σου. Εμένα δεν μου είχε πει τίποτα. Και ήξερε ότι είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες. Να σκεφτείς την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος έτυχε να παω για τεστ παπ και υπέρηχο, ειδε το 'αυγουλακι' που ετοιμαζόταν να σπάσει και σε εκείνο τον κύκλο έμεινα έγκυος. 3 βδομάδες μετά που απεβαλα δεν μπήκε καν στον κόπο να μου μιλήσει στο τηλέφωνο. Με μεσάζοντα τη γραμματέα του μιλούσαμε. Έπρεπε να διαβάσω στο φόρουμ για να μάθω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση. Και αφού μηδένισε η χοριακη η γραμματέας με ενημέρωσε ότι ο γιατρός θα με έβλεπε ξανά στο προκαθορισμένο ραντεβού, δηλ. μήνες αργότερα. Φυσικά δεν πήγα ποτέ στο επόμενο ραντεβού... Γι' αυτό και το σχόλιο μου σχετικά με τις εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα Κοριτσάκια!!! Εγω ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο σύμφωνα με το ημερολόγιο (25 μέρες) βέβαια τον Δεκέμβριο ήρθε στις 24 μέρες και τον Ιανουάριο στις 23. Οπότε μπορεί να είμαι και εν αναμονή. Πάντως δεν νιώθω τίποτα προς το παρόν μόνο που έχω έναν φρικτό πονοκέφαλο 

Μαζι παμε κ γω 2 μερες πριν ειμαι κανενα συμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2020 at 8:55 ΜΜ, ο/η I want a baby είπε:

Ευτυχώς στο φυλλικό οξύ ήμουν μέσα στα φυσιολογικά επίπεδα, όπως και στις υπόλοιπες βιταμίνες εκτός απο την D.
Ναι το είχε πει ο γιατρός στην ξαδέρφη μου και μου το είπε, αλλά αν ψάξεις σε διάφορα ιατρικά άρθρα (αν και δεν παίρνουμε τοις μετρητοίς όλα όσα γράφουν) λένε για το φυλλικό οξύ σε αυξημένες ποσότητες τι προκαλεί στο έμβρυο. Όλα λοιπόν με μέτρο, έλλειψη βιταμινών είναι πρόβλημα αβιταμίνωση, και η αυξημένη ποσότητα πάλι πρόβλημα, υπερβιταμίνωση!
Φαντάσου την D και τόσους μήνες ένας γιατρός δεν με έστειλε να την κάνω που σιγά την εξέταση και το κόστος! Ακόμη απορώ!

 

Και γω απορώ γενικώς πόσο διαφορετικοί είναι οι γιατροί μεταξύ τους και ποσο διαφορετικά αντιμετωπίζουν τις διάφορες περιπτώσεις! Μεγάλη υπόθεση να βρεις έναν γιατρό που τον εμπιστεύεσαι. Τουλάχιστον τώρα το βρήκες αν και καθυστερημένα! Όλα καλά θα σου πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Μαζι παμε κ γω 2 μερες πριν ειμαι κανενα συμπτωμα...

Σου ευχομαι να μην έρθει τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σου ευχομαι να μην έρθει τελικα

Ααχ μακαρι κοπελα μου κ σε σενα ευχομαι να μην ερθειι ... στο ευχομαι με ολη μου την καρδιαααα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2020 at 3:20 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μουυυυυ τελείωσα από το γιατρό κ γυρνάω σήμερα το βράδυ.... Εξαιρετικός, αξιόλογος γιατρός μας είχε ώρες κ μας εξήγησε τα πάντα... Νιώθω ασφάλεια καθοδήγηση κ όλα θα γίνουν.. τα νέα μου λοιπόν.. η κυρία ένδομητριωση επέστρεψε κ θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική.. όπως υπολόγισε πρώτα θεός με όλες τις διαδικασίες που θα κάνω κάθε μήνα,  τον Ιούνιο γέροι να μαστε θα γίνει η έμβρυομεταφορα... προς το παρόν θα πάρω τηλ για επιτροπή κ θα ξανά έρθω.. απ' ότι κατάλαβα κάθε μήνα εδώ θα ειμαι... 

Τέλεια lactaki μου! Σημασία έχει ότι σου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κι όλα θα βρούνε το δρόμο τους! Καλά δεν είναι κακό να πηγαίνεις συχνά! Θα κάνεις τις βολτιτσες σου και θα βλέπεις και τον αδερφούλη σου!😉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Ναι ναι μάλλον για την ίδια λέμε! Μπράβο στον γιατρό σου. Εμένα δεν μου είχε πει τίποτα. Και ήξερε ότι είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες. Να σκεφτείς την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος έτυχε να παω για τεστ παπ και υπέρηχο, ειδε το 'αυγουλακι' που ετοιμαζόταν να σπάσει και σε εκείνο τον κύκλο έμεινα έγκυος. 3 βδομάδες μετά που απεβαλα δεν μπήκε καν στον κόπο να μου μιλήσει στο τηλέφωνο. Με μεσάζοντα τη γραμματέα του μιλούσαμε. Έπρεπε να διαβάσω στο φόρουμ για να μάθω ότι ήταν μια βιοχημική κύηση. Και αφού μηδένισε η χοριακη η γραμματέας με ενημέρωσε ότι ο γιατρός θα με έβλεπε ξανά στο προκαθορισμένο ραντεβού, δηλ. μήνες αργότερα. Φυσικά δεν πήγα ποτέ στο επόμενο ραντεβού... Γι' αυτό και το σχόλιο μου σχετικά με τις εξετάσεις. 

Και πολύ καλά έπραξες και δεν ξαναπήγες. Ούτε να σε δει μετά; Εντύπωση μου κάνει! Είναι πραγματικά δύσκολο να βρεις καλό γιατρό που να νοιάζεται για εσένα. Καταλαβαίνω έχουν κι αυτοί πολλά άτομα να διαχειριστούν αλλά αυτή είναι η δουλειά τους και οφείλουν να την κάνουν σωστά. Όπως το οφείλω κι εγώ...κι εσύ....και όλοι μας! Αυτός που έχεις τώρα είναι καλός; Είσαι ευχαριστημένη μαζί του;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Μαζι παμε κ γω 2 μερες πριν ειμαι κανενα συμπτωμα...

Και εγω κοριτσια μου δυο μερες πριν ειμαι και τπτ .. ουτε το στηθος εχει πριστει .. ουτε τα συνιθισμενα πονακια .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...