Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Τιποτα, καλε, τι ευχαριστείς;;;;για αυτό δεν είμαστε δω;;;για να στηρίζουμε η μια την άλλη;❤💕🥰

🥰🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Έχεις δίκιο είναι η πρώτη γέννα και τα θέλουμε όλα ιδανικά όπως τα έχουμε φανταστεί...αλλά δε γίνονται πάντα όλα όπως τα θέλουμε όπως είπες! Ας είμαστε εμείς καλά κ το μωρό κ αυτό είναι το σημαντικό..!

Πήγα στο γιατρό μου είπε για πρόκληση σήμερα ή Τετάρτη, αλλά είπα άντε Τετάρτη! Θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη αυτές τις μέρες και να προετοιμαστούμε με τον άντρα μου κ θα πάμε την Τετάρτη κύριοι 😁

Αααααχ τι ωραιαααα! Αντε κοριτσι μου με το καλο! Θα ειστε ψυχολογικα προετοιμασμένοι και θα ειναι ολα τελεια! Σε 1.5 μερα θα κρατας το μωρο σου αγκαλιά 😍😍😍😍

Ανυπομονωωωω να μας πεις την εμπειρια σου 🤗🤗🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αυτές οι ορμόνες μας τρελαίνουν...και μετά τη γέννα δεν περνάνε έχω ακούσει...

Πήγα στο γιατρό, έτοιμη πάλι μου είπε μπορεί κ αύριο. Τόσο καιρό τ ακούω αυτό του λέω χαχα....Μου είπε αν θέλω να κάνουμε πρόκληση σήμερα ή την Τετάρτη...είπα να κάνω την Τετάρτη να αφήσω 2 μέρες στο μωρό μήηπως θέλει να έρθει μόνο του, να προετοιμαστούμε και ψυχολογικά, να κάνουμε και μια τελευταία βόλτα...Τετάρτη βράδυ δηλαδή θα μπω, και θα γεννήσω Πέμπτη..

Τέλειαααααα κορίτσι  μου🥰

ολα καλά θα πάνε,σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια🌸🌸🌸

Να είναι με το καλό και με έναν πόνο!!!περιμένω κ εγώ να μας πεις κ εσυ την εμπειρία σου!!!

με τον μπέμπη σου θα έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια 3/9 🥳💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μου έκανε κολπική εξέταση την προηγούμενη Τετάρτη κ το έκανε λίγο έντονα κ μάλλον έφυγε το τραχηλικό πώμα που λένε, γιατί είχα ροζ και βλέννη κ την Τετάρτη και την Πέμπτη μετά...αλλά ακόμα τίποτα. Γι’αυτό λέω δε θέλει να βγει. Αλλά έχεις δίκιο τ πήρα πολύ αρνητικά με έπιασε σήμερα...τώρα μου πέρασε το συζήτησα κ με τον άντρα μου κ τους γονείς μου κ με εσάς και νιώθω λίγο καλύτερα...έχεις δίκιο πρέπει να σκέφτομαι ότι είναι καλά εκεί μέσα, θα βγει ούτως ή άλλως 💙☺️

Τι κάνεις εσύ κορίτσι μου;; 💞

Καλημερα κοπελα μου!

Διαβασα και τα ευχαριστα, αντε σε λιγο θα κρατας και τον μπουμπουκο σου αγκαλια και δεν θα θυμασαι τιποτα! Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι! 

Οσο αφορα τον παραπανω πονο με την προκληση δεν νομιζω να ισχυει! Ζητησε να κανεις επισκληρηδιο απο νωρις κ ετσι δεν θα καταλαβεις τιποτα!

Σε αντιθεση με σενα ο δικος μου δεν τον βλεπω να πολυκαθεται στην κοιλιτσα μου, γιατι γερασε ο πλακουντας μου (παλι) και δεν βαζει πολυ βαρος πια! Προσπαθουμε να τον κρατησουμε εστω μια βδομαδα ακομα κ μετα βλεπουμε αν κ η γιατρος μου θεωρει οτι μεχρι την αλλη βδομαδα θα εχω γεννησει απο μονη μου, αν οχι ισως παω κ εγω με προκληση! Την Παρασκευη που θα παω ισως ξερω!

Εσυ τωρα χαλαρωσε ξεκουρασου και ολα θα γινουν! Θα ανυπομονουμε για τα νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αυτές οι ορμόνες μας τρελαίνουν...και μετά τη γέννα δεν περνάνε έχω ακούσει...

Πήγα στο γιατρό, έτοιμη πάλι μου είπε μπορεί κ αύριο. Τόσο καιρό τ ακούω αυτό του λέω χαχα....Μου είπε αν θέλω να κάνουμε πρόκληση σήμερα ή την Τετάρτη...είπα να κάνω την Τετάρτη να αφήσω 2 μέρες στο μωρό μήηπως θέλει να έρθει μόνο του, να προετοιμαστούμε και ψυχολογικά, να κάνουμε και μια τελευταία βόλτα...Τετάρτη βράδυ δηλαδή θα μπω, και θα γεννήσω Πέμπτη..

Aντε ωραιαααααα!!!! Μια χαρά τα σκέφτεσαι!! Περιμένουμε νεα σου με ανυπομονησία!!!! 🥰😘😋😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Αααααχ τι ωραιαααα! Αντε κοριτσι μου με το καλο! Θα ειστε ψυχολογικα προετοιμασμένοι και θα ειναι ολα τελεια! Σε 1.5 μερα θα κρατας το μωρο σου αγκαλιά 😍😍😍😍

Ανυπομονωωωω να μας πεις την εμπειρια σου 🤗🤗🤗🤗

Απ’τη μία ανυπομονώ κι εγώ, γιατί δεν αντέχω άλλο...απ’την άλλη φοβάμαι τη γέννα τώρα πάλι που το σκέφτηκα...αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά ❤️❤️

Αύριο βράδυ μπαίνω, Πέμπτη πρωί θα γεννήσω!!

Ανυπομονώ κι εγώ να σας στείλω από το μαιευτήριο και να σας πω ότι γεννήσαμε και τι έγινε 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Τέλειαααααα κορίτσι  μου🥰

ολα καλά θα πάνε,σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια🌸🌸🌸

Να είναι με το καλό και με έναν πόνο!!!περιμένω κ εγώ να μας πεις κ εσυ την εμπειρία σου!!!

με τον μπέμπη σου θα έχουμε την ίδια μέρα γενέθλια 3/9 🥳💕

Αλήθεια;; Τέλεια χαχα 😍 για πες τι χαρακτήρες είστε;; Μια χαρά απότι βλέπω ☺️

Μακάρι να πάνε όλα καλά σ ευχαριστώ ❤️❤️

Έλεγα σήμερα θα είχα τελειώσει, αλλά δεν ήμασταν τόσο έτοιμη ήταν λίγο ξαφνικό..οπότε αύριο θα’χουμε προετοιμαστεί παραπάνω ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Καλημερα κοπελα μου!

Διαβασα και τα ευχαριστα, αντε σε λιγο θα κρατας και τον μπουμπουκο σου αγκαλια και δεν θα θυμασαι τιποτα! Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι! 

Οσο αφορα τον παραπανω πονο με την προκληση δεν νομιζω να ισχυει! Ζητησε να κανεις επισκληρηδιο απο νωρις κ ετσι δεν θα καταλαβεις τιποτα!

Σε αντιθεση με σενα ο δικος μου δεν τον βλεπω να πολυκαθεται στην κοιλιτσα μου, γιατι γερασε ο πλακουντας μου (παλι) και δεν βαζει πολυ βαρος πια! Προσπαθουμε να τον κρατησουμε εστω μια βδομαδα ακομα κ μετα βλεπουμε αν κ η γιατρος μου θεωρει οτι μεχρι την αλλη βδομαδα θα εχω γεννησει απο μονη μου, αν οχι ισως παω κ εγω με προκληση! Την Παρασκευη που θα παω ισως ξερω!

Εσυ τωρα χαλαρωσε ξεκουρασου και ολα θα γινουν! Θα ανυπομονουμε για τα νεα σου! 

Καλημέρα κορίτσι!!

Ναι σε λίγο επιτέλους!! Δεν αντέχω άλλο απ’τη μία, απ’την άλλη θα μου λείψει να είμαι έγκυος και σκέφτομαι και τι κούραση και αγωνία έχουμε να τραβήξουμε μετά....και όπως είπα και στη Δήμητρα φοβάμαι και τη γέννα 😅

Θα κάνω επισκληρίδιο από εκεί που δεν αντέχω! Και προλαβαίνω να κάνω εννοείται

Έχει γεράσει ο πλακούντας σου ε; Ε νταξει θα βγει λίγο νωρίτερα μάλλον..είναι κ δεύτερο λογικό. Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα; 

Να κάνεις ό,τι είναι καλύτερο για το μωράκι σου❤️ Όσο περισσότερο πάρει απ’το μήνα του καλό είναι, αλλά και να το βγάλεις μες το μήνα σου ειδικά μετά τις 37 δε θα’χει θέμα. Αν είναι να μην τρέφεται καλύτερα να βγει..ο γιατρός σου ξέρει.

Εγώ προσπαθώ να ξεκουραστώ σήμερα και αύριο και να χαλαρώσω και να κάνω κάποιες τελευταίες δουλειές, γιατί μετά αρχίζουν τα ζόρια!

Άντε όλες να γεννήσετε με το καλό να’ναι όλα τα μωράκια μας κοντά κοντά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Aντε ωραιαααααα!!!! Μια χαρά τα σκέφτεσαι!! Περιμένουμε νεα σου με ανυπομονησία!!!! 🥰😘😋😜

Σ ευχαριστώ ❤️❤️ Ανυπομονώ κι εγώ να σας πω ❤️❤️🥰

Πώς είσαι εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Efi30 είπε:

Καλημερα κοπελα μου!

Διαβασα και τα ευχαριστα, αντε σε λιγο θα κρατας και τον μπουμπουκο σου αγκαλια και δεν θα θυμασαι τιποτα! Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι! 

Οσο αφορα τον παραπανω πονο με την προκληση δεν νομιζω να ισχυει! Ζητησε να κανεις επισκληρηδιο απο νωρις κ ετσι δεν θα καταλαβεις τιποτα!

Σε αντιθεση με σενα ο δικος μου δεν τον βλεπω να πολυκαθεται στην κοιλιτσα μου, γιατι γερασε ο πλακουντας μου (παλι) και δεν βαζει πολυ βαρος πια! Προσπαθουμε να τον κρατησουμε εστω μια βδομαδα ακομα κ μετα βλεπουμε αν κ η γιατρος μου θεωρει οτι μεχρι την αλλη βδομαδα θα εχω γεννησει απο μονη μου, αν οχι ισως παω κ εγω με προκληση! Την Παρασκευη που θα παω ισως ξερω!

Εσυ τωρα χαλαρωσε ξεκουρασου και ολα θα γινουν! Θα ανυπομονουμε για τα νεα σου! 

Αντε με το καλό κορίτσι!!! Αν βιάζεται το μπεμπέ, τι να κάνεις😋😘😜😜.... Περιμένουμε κ δικά σου νέα την Παρασκευή....!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ ❤️❤️ Ανυπομονώ κι εγώ να σας πω ❤️❤️🥰

Πώς είσαι εσύ;;

Καλά και εγώ... Σήμερα σιδέρωσα το ένα πλυντηριο του μωρου (επί τέλους) και έβαλα και το σακβουαγιάζ να πλυθει. Περιμένω και τα νυχτικα να μου έρθουν.... Το λες οτι εχω αργήσει κ λιγο 36η +1😋😜😜...ραντεβου εχω μεθαυριο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αλήθεια;; Τέλεια χαχα 😍 για πες τι χαρακτήρες είστε;; Μια χαρά απότι βλέπω ☺️

Μακάρι να πάνε όλα καλά σ ευχαριστώ ❤️❤️

Έλεγα σήμερα θα είχα τελειώσει, αλλά δεν ήμασταν τόσο έτοιμη ήταν λίγο ξαφνικό..οπότε αύριο θα’χουμε προετοιμαστεί παραπάνω ❤️❤️

Καλύτερα που άφησες μια μέρα να περάσει για να προετοιμαστείς κ ψυχολογικά και εγώ αν πάω για πρόκληση αυτό θα κάνω...αχχχχ τι ωραία μεθαύριο πρώτα ο θεός θα γνωριστείτε με τον μπόμπιρα!!!!ολα καλά θα πάνε θα δεις😍😍😍

λοιπόν οι άνδρες παρθένοι λένε είναι διαφορετικοί από τις γυναίκες και δεν ξέρω κ κανέναν... από εμένα μπορώ να σου πω ότι ήμαστε πολύ της οικογένειας φροντίζουμε τους άλλους αρκετά ,είμαστε οργανωτικοί και λίγο υποχόνδριοι με την καθαριότητα,αυτά είναι τα πιο έντονα...🙈🙈🙈αν και δεν πιστεύω στα ζώδια αυτά που σου ειπα είναι κοινά χαρακτηριστικά τουλάχιστον σε όσους παρθένους γυναίκες γνωρίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ κοριτσια κ εγώ ανυπομονώ να πάω την Παρασκευή στον γιατρό να δω τι θα μ πει,θα είμαι 38+3,εχθες όλη μέρα είχα πονάκια και πάλι κοιμήθηκα στις 4 τα ξημερώματα αλλά σήμερα είμαι πολύ καλύτερα δεν πονάω τόσο...νομίζω η Μπέμπα μας δεν θέλει να βγει έχει βάλει κ κρύο εδώ κ σου λέει που να πάω καλά είμαι εδώ....🙈😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλά και εγώ... Σήμερα σιδέρωσα το ένα πλυντηριο του μωρου (επί τέλους) και έβαλα και το σακβουαγιάζ να πλυθει. Περιμένω και τα νυχτικα να μου έρθουν.... Το λες οτι εχω αργήσει κ λιγο 36η +1😋😜😜...ραντεβου εχω μεθαυριο.... 

Μια χαρουλα 🌸και εγώ τότε έφτιαξα την τσάντα για το μαιευτηριο 36η εβδομάδα έλεγα μπορεί να βγει νωρίτερα αλλά τελικά μάλλον θα κάτσει κ αλλο η μικρή μας🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Αχχχ κοριτσια κ εγώ ανυπομονώ να πάω την Παρασκευή στον γιατρό να δω τι θα μ πει,θα είμαι 38+3,εχθες όλη μέρα είχα πονάκια και πάλι κοιμήθηκα στις 4 τα ξημερώματα αλλά σήμερα είμαι πολύ καλύτερα δεν πονάω τόσο...νομίζω η Μπέμπα μας δεν θέλει να βγει έχει βάλει κ κρύο εδώ κ σου λέει που να πάω καλά είμαι εδώ....🙈😂

Όπως μου είπε μια κοπέλα μάλλον περνάνε καλά μέσα και έχουν βολευτεί γι’αυτό δε βγαίνουν , οπότε να χαίρεσαι...😁😁 

Αν κ εσύ έχεις ακόμη, 38 είσαι άρα ποτέ δε ξέρεις μπορεί να μη φτάσεις και μέχρι τέλους 😁😁 Ό,τι θέλει αυτή θα κάνει ούτως ή άλλως..!! 😁💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Καλύτερα που άφησες μια μέρα να περάσει για να προετοιμαστείς κ ψυχολογικά και εγώ αν πάω για πρόκληση αυτό θα κάνω...αχχχχ τι ωραία μεθαύριο πρώτα ο θεός θα γνωριστείτε με τον μπόμπιρα!!!!ολα καλά θα πάνε θα δεις😍😍😍

λοιπόν οι άνδρες παρθένοι λένε είναι διαφορετικοί από τις γυναίκες και δεν ξέρω κ κανέναν... από εμένα μπορώ να σου πω ότι ήμαστε πολύ της οικογένειας φροντίζουμε τους άλλους αρκετά ,είμαστε οργανωτικοί και λίγο υποχόνδριοι με την καθαριότητα,αυτά είναι τα πιο έντονα...🙈🙈🙈αν και δεν πιστεύω στα ζώδια αυτά που σου ειπα είναι κοινά χαρακτηριστικά τουλάχιστον σε όσους παρθένους γυναίκες γνωρίζω 

Ναι κι εμείς είπαμε καλύτερα να προετοιμαστούμε λίγο..άντε να δούμε ❤️🥰

Αχ αυτό το οργανωτικοί και υποχόνδριοι φοβάμαι 🤣 ελπίζω να είναι χαλαρός ο δικός μας μην έχει αυτούς τους ψυχαναγκασμούς κ το κόλλημα με τη λεπτομέρεια κ την καθαριότητα του παρθένου. Επίσης προτιμώ να είναι πιο κοινωνικό κ εξωστρεφές, δε με νοιάζει να είναι τόσο της οικογένειας ή πολύ ευαίσθητο. Αλλά για να δούμε..😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όπως μου είπε μια κοπέλα μάλλον περνάνε καλά μέσα και έχουν βολευτεί γι’αυτό δε βγαίνουν , οπότε να χαίρεσαι...😁😁 

Αν κ εσύ έχεις ακόμη, 38 είσαι άρα ποτέ δε ξέρεις μπορεί να μη φτάσεις και μέχρι τέλους 😁😁 Ό,τι θέλει αυτή θα κάνει ούτως ή άλλως..!! 😁💗

Μόλις διάβασα ότι θα μπεις με πρόκληση Princess μου. Δεν θέλει να βγεί φαίνεται σαν τον δικό μου! Τι περιμένεις άντρες! Βολεύτηκαν!😄 

Με το καλό λοιπόν! Με ένα πόνο! Η Παναγιά μαζί σου κορίτσι μου! Μην φοβάσαι τίποτα! Όλα καλά θα πάνε! 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μόλις διάβασα ότι θα μπεις με πρόκληση Princess μου. Δεν θέλει να βγεί φαίνεται σαν τον δικό μου! Τι περιμένεις άντρες! Βολεύτηκαν!😄 

Με το καλό λοιπόν! Με ένα πόνο! Η Παναγιά μαζί σου κορίτσι μου! Μην φοβάσαι τίποτα! Όλα καλά θα πάνε! 🥰

 

Τεμπέληδες 🤣 χαχαχ

Ναι μας είπε να πηγαίναμε χθες ή αύριο, και είπαμε αύριο! Ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏🥰 Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τεμπέληδες 🤣 χαχαχ

Ναι μας είπε να πηγαίναμε χθες ή αύριο, και είπαμε αύριο! Ελπίζω να πάνε όλα καλά 🙏🥰 Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️

Κοριτσια παμε ολες φυσιολογικά????  Αντε με το καλο να ερθει και το νινι σ..... Εγω θα παω σημερα το απογευμα παλι να με δει.... Επειδη ειχε κανει το περυτιλιγμα.... Με ανχονει λιγο αυτο το καθε μερα αλλα μου είπε οτι πρεπει να με βλεπει ετσι επειδη θελω να γεννήσω φυσιολογικά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Μια χαρουλα 🌸και εγώ τότε έφτιαξα την τσάντα για το μαιευτηριο 36η εβδομάδα έλεγα μπορεί να βγει νωρίτερα αλλά τελικά μάλλον θα κάτσει κ αλλο η μικρή μας🥰

Και εγώ έλεγα πιο νωρίς, αλλά τελευταία στιγμή την άφησα... Όλο κάτι γινόταν... Ασε που ήθελα κ ενα συγκεκριμένο σακβουαγιάζ και δεν το έβρισκα κ δεν ήθελα βαλιτσουλα μικρή με ροδακια... 

Αν θέλει να κάτσει, τι να κάνεις😘🌺😋...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina92 είπε:

Αχχχ κοριτσια κ εγώ ανυπομονώ να πάω την Παρασκευή στον γιατρό να δω τι θα μ πει,θα είμαι 38+3,εχθες όλη μέρα είχα πονάκια και πάλι κοιμήθηκα στις 4 τα ξημερώματα αλλά σήμερα είμαι πολύ καλύτερα δεν πονάω τόσο...νομίζω η Μπέμπα μας δεν θέλει να βγει έχει βάλει κ κρύο εδώ κ σου λέει που να πάω καλά είμαι εδώ....🙈😂

Αντε, περιμενουμε νέα... Μπορεί να δει ο γιατρός ότι είναι έτοιμη... Όσο για το κρυο... Τι να κάνει η μπεμπα...;;;αν έχει κρυο, λογικό να έχει βολευτει στην κοιλιά της μαμακας της😘🥰😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Roula2410 είπε:

Κοριτσια παμε ολες φυσιολογικά????  Αντε με το καλο να ερθει και το νινι σ..... Εγω θα παω σημερα το απογευμα παλι να με δει.... Επειδη ειχε κανει το περυτιλιγμα.... Με ανχονει λιγο αυτο το καθε μερα αλλα μου είπε οτι πρεπει να με βλεπει ετσι επειδη θελω να γεννήσω φυσιολογικά.... 

Όλες φυσιολογικά ναι εκτός από τη Ρίτα νομίζω!! 

Σε ευχαριστώ αγάπη 💗🥰

Μην αγχώνεσαι όσο σε παρακολουθεί ο γιατρός όλα καλά είναι..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Όλες φυσιολογικά ναι εκτός από τη Ρίτα νομίζω!! 

Σε ευχαριστώ αγάπη 💗🥰

Μην αγχώνεσαι όσο σε παρακολουθεί ο γιατρός όλα καλά είναι..!!

Ναι, καλά θυμάσαι, μόνο εγώ καισαρική με τη βρωμομυωπια😪😥😓😭😭😭.... Μετράω και την πιεση καθε μερα δυο φορες... Ελπίζω να μην παω νωρίτερα από τις 38...Πριν κανένα μήνα μου είχε πει ότι θα παμε 39η, τώρα μου είπε 38 (ισως λόγω πιεσης το ειπε)αλλά δεν το συζητήσαμε γιατί ήθελε να δει και τις εξετάσεις για την πιεση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Roula2410 είπε:

Κοριτσια παμε ολες φυσιολογικά????  Αντε με το καλο να ερθει και το νινι σ..... Εγω θα παω σημερα το απογευμα παλι να με δει.... Επειδη ειχε κανει το περυτιλιγμα.... Με ανχονει λιγο αυτο το καθε μερα αλλα μου είπε οτι πρεπει να με βλεπει ετσι επειδη θελω να γεννήσω φυσιολογικά.... 

Λογικο να σε αγχώνει λίγο...Απο την άλλη όμως σκέψου ότι σε βλέπει κάθε μερα, όποτε πρεπει να νιώθεις κ μια ασφάλεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό μήνα να έχουμε! Έφτασε επιτέλους ο μήνας μας! Ας αρχίσουν και τα γεννητουρια τώρα! 

στις On 27/8/2020 at 3:38 ΜΜ, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@whatever Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα λόγια σου!🥰

Πόσο χαίρομαι που πλησιάζετε στο τέλος κορίτσια! Αχ θέλω τόσο πολύ να το ζήσω ξανά όλο αυτό!🤗 Τώρα καταλαβαίνω πόσο όμορφη ήταν αυτή η διαδρομή! 

Για τις επισκέψεις κορίτσια σίγουρα δεν χρειάζεται να είστε υπερβολικές αλλά προσεκτικές. Εγώ μέχρι να σαραντισω δεν δεχομουν επισκέψεις. Μόνο γονείς. Είδα τι πέρασε η κολλητή μου δυο εβδομάδες στο νοσοκομείο με ένα μωρό 3ων εβδομάδων από ίωση. Από την αϋπνία και την στεναχώρια είχε ξεχάσει και το όνομα της. Δεν με πείραζε καθόλου που με έλεγαν φοβιτσιαρα και υπερβολική αλλά το πρώτο εξάμηνο δεν άφηνα να τον πιάνουν και πολύ πολύ. Βέβαια εγώ γέννησα και μέσα στο καλοκαίρι και αυτό βοήθησε. 

Με το καλό κορίτσια να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας!💗

 

Σου εύχομαι σύντομα να ξεκινήσεις και συ πάλι αυτό το ταξίδι για το δεύτερο παιδάκι σου!!! 💗 

στις On 27/8/2020 at 3:58 ΜΜ, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα 🌸🌸

λοιπόν διάβασα τα σχόλια σας σχετικά με τις επισκέψεις κ από ότι καταλαβα λίγο πολύ όλες το ίδιο σκεφτόμαστε... @Princess28 διάβασα και τα νέα σου από τον γιατρό,μια χαρά όλα όποτε είσαι σε αναμονή πάντως και εγώ πιστεύω ότι δεν θα πας για πρόκληση την επόμενη εβδομάδα θα έρθει ο μπέμπης σας,να περπατάς οσο μπορείς λένε ότι βοηθάει όπως κ οι σκάλες....

εχει καμία άλλη ραντεβού @whatever εσυ είχες νομίζω;;;

να σας πω και τα δικά μου νέα ,σήμερα ήμουν στο γιατρό ολα μια χαρά δόξα τον θεό...η Μπέμπα είναι 3250 και 51εκ, έχει πάρει και θέση χαμηλά αλλά ακόμα δεν γεννάμε τουλάχιστον αυτήν την εβδομάδα...έκανα κ καρδιοτοκογραφο μια χαρά κ αυτό και το τεστ για τον στρεπτόκοκκο βγήκε αρνητικό,επισης έχασα και σχεδόν ένα κιλο,συνολικά μέχρι τώρα έχω περί 10...ραντεβου έχω πάλι την άλλη Παρασκευή...

το μόνο που με έχει δυσκολέψει είναι οι καούρες ,πλέον ότι και να φαω με ενοχλεί (γιαυτο και η κ έχασα ένα κιλό δεν μπορώ να φαω πολύ)και η γιατρός σήμερα μου είπε να πάρω gaviskon γιατί έχω να κοιμηθώ 10 μέρες ,ο ύπνος είναι πολύ δύσκολος....τεσπα δεν παραπονιέμαι όμως γιατί σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό θα έχουν τελειώσει αυτά,..😍😍

Τι καλή που είναι η μπέμπα σας!!! Σήμερα είχε ραντεβού! Θα σας τα γράψω στη συνέχεια! 

στις On 27/8/2020 at 5:38 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Κάνουν αναισθησία για να σε ράψουν ναι!! Επειδή συζητούσα μήπως δεν κάνω επισκληρίδιο και τους έλεγα ότι θα κάνω σίγουρα αφού υπάρχει περίπτωση να με κόψουν, η μαία μου είπε ότι και να μην κάνω επισκληρίδιο μου κάνουν τοπική αναισθησία ούτως ή άλλως..

Καλό να το ξέρω και αυτό αν και δεν σκέφτομαι καν την εκδοχη χωρίς επισκληριδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...