Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια εγω απο χθες εχω απίστευτες καουρες και εχω κανει δυο φορες εμετό.... Σημερα εκανα και διάρροια και διαβασα οτι ειναι τις εγκυμοσύνης αλλα σκέφτομαι να παρω και τον γιατρο... Το εχει καμία??? 

Και εγώ παντως δυο μερες τωρα εχω τάση για εμετό... Καουρες είχα απο την αρχή, μια έρχονται και μια φευγουν.... Όσο για τη διάρροια μπορεί κάτι να σε πειραξε... Και εγώ εχει τυχει να έχω διάρροια καποια μέρα(τωρα στην εγκυμοσυνη) και μετά την επομενη να περασει...Δες τι θα σου πει κ ο γιατρός... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Μια χαρά κορίτσι.... Αντε να κανεις με το καλό την αρχή να μας φέρεις γουρι! Εγώ να δω ποτε θα τα κανω... 

Τελικά το baby planet    που το χρησιμοποίησα για να καθαρίσω ένα συρτάρι μυρίζει σαν αντισηπτικό με οινόπνευμα... 

Άντε ναι ☺️

Θα τα κάνεις μώρε προλαβαίνεις 😊

Ναι μυρίζει τελείως σαν οινόπνευμα!! Βάζαμε με τον άντρα μου και μου λέει αυτό πρέπει να’ναι σκέτο οινόπνευμα..😂 αλλά οκ λέει ότι είναι ειδικό για μωρά κ δεν έχει χλωρίνη..άρα καλό θα’ναι φαντάζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...

Κοριτσι μου, καλη δυναμη!

Με το καλο να ερθει το μωρακι σου στον κοσμο! 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς να ορίσετε μικρουλια!!! (ΠΗΤ)

@Princess28 ==> 2/9 💗 👶 αγόρι!

@Mammatobe ==>3/9💗 👶αγόρι! 

@ΚατεριναΣκ ==> 9/9 💗 👶 αγόρι!

@Tina92 ==> 15/9 💗👶 κορίτσι! 

@Roula2410==>16/9💗👶κορίτσι!

@Efi30 ==> 20/9 💗 👶 αγόρι!

@whatever ==> 22/9 💗👶 αγόρι!

@@nn@ ==> 25/9 💗 👶 αγόρι!

@Dimitra91 ==>25/9💗👶κορίτσι!

@Xrita ==> 27/9 💗 👶 αγόρι!

@Κορτας ==> 29/9 💗 👶 κορίτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...

Με το καλό και με ένα πόνο!!! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! ☺

Ελπιζω να εχετε μια υπεροχη Κυριακη!

Δεν πολυμπαινω γιατι ειχα τρεχαματα και εργασιες στο σπιτι! Ευτυχως τελειωσαν ολα και ειναι ολα ετοιμα! Την Παρασκευη μπαινω στον μήνα μου και εχω ραντεβου με τη γιατρο, αλλα δεν ξερω αν η μπεμπα θελει να κατσει για πολυ ακομα στην κοιλια μου! Απο εχθές με πιανουν αραια κ που κατι ποναλακια χαμηλα (χωρις συσπασεις) και ειναι και πολυ κινητική και σπρωχνει συνεχως, ισως κατεβαινει προς τον τραχηλο. Με πιεζει κιολας και παω συνεχεια τουαλετα! Ανησύχησα λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα το παρακολουθησω μεχρι αυριο να δω και αν ειναι θα μιλησω με τη γιατρο μηπως και χρειαζεται να με δει νωρίτερα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...

Με το καλό κορίτσι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...

Με το καλό Κατερινάκι!! Με ένα πόνο! Περιμένουμε νέα σου όταν είσαι καλύτερα 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα κοριτσια! ☺

Ελπιζω να εχετε μια υπεροχη Κυριακη!

Δεν πολυμπαινω γιατι ειχα τρεχαματα και εργασιες στο σπιτι! Ευτυχως τελειωσαν ολα και ειναι ολα ετοιμα! Την Παρασκευη μπαινω στον μήνα μου και εχω ραντεβου με τη γιατρο, αλλα δεν ξερω αν η μπεμπα θελει να κατσει για πολυ ακομα στην κοιλια μου! Απο εχθές με πιανουν αραια κ που κατι ποναλακια χαμηλα (χωρις συσπασεις) και ειναι και πολυ κινητική και σπρωχνει συνεχως, ισως κατεβαινει προς τον τραχηλο. Με πιεζει κιολας και παω συνεχεια τουαλετα! Ανησύχησα λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα το παρακολουθησω μεχρι αυριο να δω και αν ειναι θα μιλησω με τη γιατρο μηπως και χρειαζεται να με δει νωρίτερα!

 

Καλημέρα Δημητρούλα!! 

Τι κάνεις κορίτσι μου;

Σε σκεφτόμουν πάλι λέω πού χάθηκε αυτή η κοπέλα;; 😄

Πόνους χαμηλά έχω κι εγώ αρκετούς κ έντονους ώρες ώρες, μου έχει τύχει βράδια να μη μπορώ να κοιμηθώ απ’τον πόνο(όπως κ χθες το βράδυ), επίσης ο μπέμπης είναι πολύ κινητικός και σπρώχνει πάνω κάτω παντού...σε σημείο που πονάω κάτω κ νιώθω σα να θέλω τσίσα ή κακά μου! Κ εννοείται τρέχω συνέχεια τουαλέτα από τη 30η εβδ κ μετά για τσίσα, κ από 35-36η περίπου κ για το άλλο από την πίεση που ασκεί 🙊😄 Όλες αυτές τις εβδομάδες όμως νιώθω έτσι αλλά ακόμα δεν έχει βγει και είμαι 39η 😄 Φανταζόμουν ότι είναι κάτι φυσιολογικό όσο κατεβαίνει προς τα κάτω το μωρό. Τι σε ανησυχεί και θέλεις να πας νωρίτερα στη γιατρό; Νιώθεις κάτι περίεργο; 

Να μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή! Να περάσετε όμορφα ότι και αν κάνετε σήμερα!

στις On 22/8/2020 at 10:31 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Αντε μπράβο!!! Μια χαρά το μπεμπέ!! Πήρε μπολικα γραμμαρια!!!Έτοιμη κ η βαλίτσα! Εγώ δεν έχω πάρει νυχτικια ακόμα για να φτιάξω βαλίτσα κ δεν έχω σιδερωσει τα ρουχα του μωρου... 

Ναι ευτυχώς πήρε γιατί το είχα άγχος! Έτοιμη την έχω! Τελικά τα έβαλα μέσα τα πράγματα αλλά δεν την έκλεισα. Την έχω αφήσει στο δωμάτιο του μπέμπη ανοιχτή και τη σκέπασα με ένα σεντονακι! 

Εγώ επικαλεστηκα τις ειδικές δυνάμεις, μαμά και πεθερά, για το σίδερο και ευτυχώς είναι όλα τα απαραίτητα ήδη στα συρτάρια!!! 

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Μπράβο κορίτσι μια χαρά είναι στα κιλά το μωράκι. Έχει ακόμα δηλαδή σου είπαν. Τι να κάνουμε αναμονή.. 

@Princess28 εσένα περιμένουμε να κάνεις την αρχή.... Να δούμε πότε θα πάρει την απόφαση... 

Ναι περιμένουμε προς το παρών!

στις πριν 15 ώρες, ο/η Roula2410 είπε:

Βρε κοριτσια εγω απο χθες εχω απίστευτες καουρες και εχω κανει δυο φορες εμετό.... Σημερα εκανα και διάρροια και διαβασα οτι ειναι τις εγκυμοσύνης αλλα σκέφτομαι να παρω και τον γιατρο... Το εχει καμία??? 

Εγώ καούρες είχα και έχω αν και όχι τόσο συχνά πλέον. Αναγουλες έχω τις τελευταίες 2-3 μέρες αφού φάω, ότι και αν φάω, αλλά μόνο αυτό και φαντάζομαι είναι επειδή πατάει το στομάχι ο μπέμπης, μεγαλώνει και είναι ακόμη ψηλά.... Μήπως σε πείραξε κάτι ή κρυωσες; Αν συνεχιζεις και σήμερα πάρε τον γιατρό σου καλύτερα.

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά ο μπέμπης, τα πήρε όλα μαζί ☺️

Αγάπη γιατί συζητάτε για τοκετό από τώρα;; Θα ήταν πρόωρο το μωράκι αν έβγαινε τώρα ή τις επόμενες μέρες, δε θα ήταν φυσιολογικό. 

Σου είχε βγει αυξημένη πιθανότητα πρόωρου τοκετού αν θυμάμαι καλά; Γι’αυτό;

Αα άρα όπως κ μένα ...γι’αυτό θα μου κάνουν κατευθείαν στο μαιευτήριο μάλλον, γιατί εκεί σου δίνουν την αντιβίωση κατευθείαν..

Εγώ πλυντήρια τα’χω βάλει όλα και είναι όλα σιδερωμένα στα ντουλάπια!! Μέχρι και κάποια που πήραμε για του χρόνου το καλοκαίρι χαχα...😆 αλλά αν δεν τα χρειάζεσαι ναι δεν υπάρχει βιασύνη 😄 Στη βαλίτσα κι εγώ δεν έχω βάλει οδοντόβουρτσες και τέτοια ακόμη

Ναι το παλικάρι μου τα πήρε μαζεμένα!

Λόγω του ποσοστού που μας είχαν βγάλει στην αυχενική για προεκλαμψία έπαιρνα και το σαλοσπιρ. Και πρέπει να έχει περάσει μια εβδομάδα χωρίς σαλοσπιρ για να σου κάνουν επισκληριδιο οπότε το είχαμε ένα άγχος γι' αυτό το λόγο. Τώρα μια χαρά θα περάσουν οι μέρες απ' ότι φαίνεται!

Χαχαχαχα δεν κρατηθηκες και έπλυνες και τα καλοκαιρινά ε;;; Άσε και γω έχω τέτοια αλλά τα άφησα σε σακούλες στο πατρικό μου γιατί δεν θα ξεμπερδευα ποτέ!!! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμένα της αδερφής μου πάλι, το προηγούμενο βράδυ πριν γεννήσει της έλεγαν 3400, και γεννήθηκε το άλλο πρωί 3850 😰 

Κι εμένα μια χαρά με βολεύουν τόσα, αλλά ακόμα θέλει να πάρει κι άλλα μάλλον 😄

Εσύ γιατί δεν τρως αλμυρά;; Πωπω πολύ χειρότερο πιστεύω! 🙁

Κι εγώ έχω πει στον άντρα μου να κάτσει 2 εβδομάδες μόλις γεννήσω σίγουρα! Γιατί μας είχε πει η μαία ότι είναι πολύ σημαντικό να κάτσει τις πρώτες 15 μέρες μαζί και ο άντρας, και για το δέσιμο κλπ!! Οπότε του το ξεκαθάρισα 😄 γιατί αυτός έλεγε να πάρει 10 μέρες τώρα...με τη δουλειά του το καλό είναι ότι θα κάτσει και 9 μήνες μετά, αλλά δε θα τους πάρει τώρα αμέσως μάλλον αυτούς, θα τους ξεκινήσει από Νοέμβριο πρώτα την υπόλοιπη άδεια κ μετά το 9μηνο καπάκι, ώστε να κάτσει και όλο το καλοκαίρι κ να ξαναπάει δουλειά Σεπτέμβρη..!!

Χαχαχαχα με τρομάζεις με την αδερφή σου!!!!

Λόγω πιθανότητας προεκλαμψίας δεν τρώω και μετράω την πίεση μέρα παρά μέρα! Ευτυχώς μένει χαμηλη!

Δεν το ήξερα αυτό που σου είπε η μαία. Εμάς κυρίως βόλεψε λόγω αλλαγής δουλειάς, αλλιώς θα καθόταν μια εβδομάδα μόνο αφού έβγαινα από την κλινική. Πολύ καλό αυτό με το 9 μηνο! Για όλους σας! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ αγάπη αυτό σκέφτομαι, παραπονιέμαι για τα κιλά του κ που δε βγήκε ακόμα, αλλά μετά λέω θα βγει γερό υγιές στην ώρα του..τέλειο μωράκι γιατί παραπονιέμαι 😊

Νομίζω όλες λίγο πολύ τα σκεφτόμαστε αυτά. Η κούραση που έχουμε, τον άγχος να πάνε όλα καλά και μην ξεχνάμε και τις ορμόνες!!!!!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχαχαχα γέλασα πολύ με αυτό που είπες για τον ανιψιό σου 😄😄

Ναι αγαπημένη τον χάσαμε τον Λέοντα...σήμερα ήταν τελευταία μέρα 😄 μου έφερε κ ο άντρας μου τώρα απ’το πατρικό του για το μωρό ένα σταυρουδάκι του και ένα μωρουδιακό δικό του για το λαιμό, με το λέοντα πάνω..κρίμα λέω θα του πήγαινε γάντι του μικρού μας 💙

Αα αλήθεια;; Άρα καλά το σκεφτόμουν χαχα...εμένα τώρα δε ξέρω πόσο είναι ο πλακούντας..μόνο στο ντοπλερ μου τον είχαν μετρήσει! Άρα κ εσύ για τέλος πας; Μπορεί να σπάσουν τα νερά βέβαια 😄

 

Άσε παιδί μου! Μέχρι που σκεφτόμουν ότι μπορει να μην τον πιάσω καλα, να τον πονέσω και μετά να μη με συμπαθεί κιόλας! Λες και θα θυμόταν ή καταλάβαινε 2 μηνών μωρό.... Του γιατρού ήμουν!!!

Χαχαχαχα δεν πειράζει μωρέ θα τα καταφέρουμε με τους ψυχαναγκασμούς των παρθένων! 

Δεν το είχα ξανακουσει αυτό για τον πλακούντα. Μάλλον θα τον πάρω τον μήνα όλο εκτός αν γίνει η ανατροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Δημητρούλα!! 

Τι κάνεις κορίτσι μου;

Σε σκεφτόμουν πάλι λέω πού χάθηκε αυτή η κοπέλα;; 😄

Πόνους χαμηλά έχω κι εγώ αρκετούς κ έντονους ώρες ώρες, μου έχει τύχει βράδια να μη μπορώ να κοιμηθώ απ’τον πόνο(όπως κ χθες το βράδυ), επίσης ο μπέμπης είναι πολύ κινητικός και σπρώχνει πάνω κάτω παντού...σε σημείο που πονάω κάτω κ νιώθω σα να θέλω τσίσα ή κακά μου! Κ εννοείται τρέχω συνέχεια τουαλέτα από τη 30η εβδ κ μετά για τσίσα, κ από 35-36η περίπου κ για το άλλο από την πίεση που ασκεί 🙊😄 Όλες αυτές τις εβδομάδες όμως νιώθω έτσι αλλά ακόμα δεν έχει βγει και είμαι 39η 😄 Φανταζόμουν ότι είναι κάτι φυσιολογικό όσο κατεβαίνει προς τα κάτω το μωρό. Τι σε ανησυχεί και θέλεις να πας νωρίτερα στη γιατρό; Νιώθεις κάτι περίεργο; 

Να μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι 💗💗

Ναι ναι χάνομαι αν και μπαινω και διαβαζω οτι προλαβαίνω 😄😄Σοβαρααα? Απλα εμένα τωρα μου τα κανει αυτα τα κολπα και ειναι κατι καινούριο! Οποτε λέω μη βγει τωρα που εμειναν μονο 5 μερες για να μπω στο μηνα μου! Ας κανει λιγο υπομονή! 😋😋

Αλλα αφου μου λες κι εσυ οτι τα εχεις απο νωρις αυτα υποθετω ειναι φυσιολογικα! Εχθες κι εγω λιγο ζοριστηκα 1η φορα και γι αυτο αγχωθηκα! Κάνει κάτι περίεργους ελιγμούς η μικρη και σπρωχνει οτι βρει!  Αφου λεω καλά πωως χωραει ακόμα και σπρωχνει ετσι!

Την παρασκευη που θα παω γιατρό να δουμε ποσο βαρος ειναι και εχει τοση δυναμη 🤣🤣🤣

Λενε οτι τα αγορακια συνηθως "αργουνε" να βγουν! Και οτι παιρνουν ολο το μηνα οποτε δε μπυ κανει εντυπωση που δεν εχεις γεννησει ακόμα! Ποσο βαρος εχει τωρα ο μπεμπης σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλημερα κοριτσια! ☺

Ελπιζω να εχετε μια υπεροχη Κυριακη!

Δεν πολυμπαινω γιατι ειχα τρεχαματα και εργασιες στο σπιτι! Ευτυχως τελειωσαν ολα και ειναι ολα ετοιμα! Την Παρασκευη μπαινω στον μήνα μου και εχω ραντεβου με τη γιατρο, αλλα δεν ξερω αν η μπεμπα θελει να κατσει για πολυ ακομα στην κοιλια μου! Απο εχθές με πιανουν αραια κ που κατι ποναλακια χαμηλα (χωρις συσπασεις) και ειναι και πολυ κινητική και σπρωχνει συνεχως, ισως κατεβαινει προς τον τραχηλο. Με πιεζει κιολας και παω συνεχεια τουαλετα! Ανησύχησα λιγο ειναι η αληθεια αλλα θα το παρακολουθησω μεχρι αυριο να δω και αν ειναι θα μιλησω με τη γιατρο μηπως και χρειαζεται να με δει νωρίτερα!

 

Καλημερα κορίτσι!!!

Καλώς τη! Πρέπει να είναι φυσιολογικά αυτά τα πονακια... Δες πως θα παει κ μιλάς και με τη γιατρό σου όπως λες... Εγω μια στο τόσο νιώθω κάποιες πολυ πολυ λίγες πιεσεις στην κυστη... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή! Να περάσετε όμορφα ότι και αν κάνετε σήμερα!

Ναι ευτυχώς πήρε γιατί το είχα άγχος! Έτοιμη την έχω! Τελικά τα έβαλα μέσα τα πράγματα αλλά δεν την έκλεισα. Την έχω αφήσει στο δωμάτιο του μπέμπη ανοιχτή και τη σκέπασα με ένα σεντονακι! 

Εγώ επικαλεστηκα τις ειδικές δυνάμεις, μαμά και πεθερά, για το σίδερο και ευτυχώς είναι όλα τα απαραίτητα ήδη στα συρτάρια!!! 

Ναι περιμένουμε προς το παρών!

Εγώ καούρες είχα και έχω αν και όχι τόσο συχνά πλέον. Αναγουλες έχω τις τελευταίες 2-3 μέρες αφού φάω, ότι και αν φάω, αλλά μόνο αυτό και φαντάζομαι είναι επειδή πατάει το στομάχι ο μπέμπης, μεγαλώνει και είναι ακόμη ψηλά.... Μήπως σε πείραξε κάτι ή κρυωσες; Αν συνεχιζεις και σήμερα πάρε τον γιατρό σου καλύτερα.

Ναι το παλικάρι μου τα πήρε μαζεμένα!

Λόγω του ποσοστού που μας είχαν βγάλει στην αυχενική για προεκλαμψία έπαιρνα και το σαλοσπιρ. Και πρέπει να έχει περάσει μια εβδομάδα χωρίς σαλοσπιρ για να σου κάνουν επισκληριδιο οπότε το είχαμε ένα άγχος γι' αυτό το λόγο. Τώρα μια χαρά θα περάσουν οι μέρες απ' ότι φαίνεται!

Χαχαχαχα δεν κρατηθηκες και έπλυνες και τα καλοκαιρινά ε;;; Άσε και γω έχω τέτοια αλλά τα άφησα σε σακούλες στο πατρικό μου γιατί δεν θα ξεμπερδευα ποτέ!!! 

Χαχαχαχα με τρομάζεις με την αδερφή σου!!!!

Λόγω πιθανότητας προεκλαμψίας δεν τρώω και μετράω την πίεση μέρα παρά μέρα! Ευτυχώς μένει χαμηλη!

Δεν το ήξερα αυτό που σου είπε η μαία. Εμάς κυρίως βόλεψε λόγω αλλαγής δουλειάς, αλλιώς θα καθόταν μια εβδομάδα μόνο αφού έβγαινα από την κλινική. Πολύ καλό αυτό με το 9 μηνο! Για όλους σας! 

Νομίζω όλες λίγο πολύ τα σκεφτόμαστε αυτά. Η κούραση που έχουμε, τον άγχος να πάνε όλα καλά και μην ξεχνάμε και τις ορμόνες!!!!!

Άσε παιδί μου! Μέχρι που σκεφτόμουν ότι μπορει να μην τον πιάσω καλα, να τον πονέσω και μετά να μη με συμπαθεί κιόλας! Λες και θα θυμόταν ή καταλάβαινε 2 μηνών μωρό.... Του γιατρού ήμουν!!!

Χαχαχαχα δεν πειράζει μωρέ θα τα καταφέρουμε με τους ψυχαναγκασμούς των παρθένων! 

Δεν το είχα ξανακουσει αυτό για τον πλακούντα. Μάλλον θα τον πάρω τον μήνα όλο εκτός αν γίνει η ανατροπή!

Καλημερα! 

Καλη Κυριακή! 

Αχ εγώ έχω ένα άγχος με το μπάνιο στην αρχή πως θα το πιασω... Δε θα έχω και βοήθεια περα απο τον ανδρα μου... Η πεθερα ειναι σε νησί κ λόγω κορονοιου φοβόμαστε να της πουμε να ταξιδέψει 9 ώρες με πλοιο και η μαμά μου δε μπορεί λόγω προβληματων υγείας... Δεν πειράζει όμως,ας είναι γέρο κ ας είναι κ δυσκολα... 

Ένα φόβο που θα είναι μικρο, τον έχω, το έγραφα μια στην princess!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσια είμαι στο νοσοκομείο. Το βράδυ είχα συσπάσεις αρκετές και δυνατές και στις 5 ξεκινήσαμε αφού μίλησα με την γιατρό. Όταν έφτασα με κοίταξε από κάτω είχα διαστολή 2 τώρα με έχουν σε απλό  δωμάτιο τώρα  να περπατάω να δούμε πως θα προχωρήσει έχω ανά 10 λεπτά συσπάσεις και με κοίταξαν τώρα πήγε στο 3.. αλλά ακόμα δεν έχω μπει στις οδύνες.αυτα...

Κορίτσι μου αντε με το καλό το μωράκι σας αχχχχ πολύ χαίρομαι με ένα πόνο ευχομαι να πάνε όλα τελειααααα να υποδεχθούμαι το πρώτο μωράκι στο γκρουοπ🥰🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι χάνομαι αν και μπαινω και διαβαζω οτι προλαβαίνω 😄😄Σοβαρααα? Απλα εμένα τωρα μου τα κανει αυτα τα κολπα και ειναι κατι καινούριο! Οποτε λέω μη βγει τωρα που εμειναν μονο 5 μερες για να μπω στο μηνα μου! Ας κανει λιγο υπομονή! 😋😋

Αλλα αφου μου λες κι εσυ οτι τα εχεις απο νωρις αυτα υποθετω ειναι φυσιολογικα! Εχθες κι εγω λιγο ζοριστηκα 1η φορα και γι αυτο αγχωθηκα! Κάνει κάτι περίεργους ελιγμούς η μικρη και σπρωχνει οτι βρει!  Αφου λεω καλά πωως χωραει ακόμα και σπρωχνει ετσι!

Την παρασκευη που θα παω γιατρό να δουμε ποσο βαρος ειναι και εχει τοση δυναμη 🤣🤣🤣

Λενε οτι τα αγορακια συνηθως "αργουνε" να βγουν! Και οτι παιρνουν ολο το μηνα οποτε δε μπυ κανει εντυπωση που δεν εχεις γεννησει ακόμα! Ποσο βαρος εχει τωρα ο μπεμπης σου?

Κορίτσια να σας πω... 

Μόνο εγώ δεν πάω τουαλέτα τόσο συχνά;;;

Πίνω 7-8 τα μεγάλα χοντρα ποτηρια... Έχει τυχει να πηγαινω κάποιες φορές συχνα, αλλά ολοι μου έλεγαν όσο προχωρά η εγκυμοσυνη θα πηγαινεις συχνα, αλλα μονο μια φορα ξυπνάω μέσα στη νυχτα....

Επίσης Δήμητρα επειδή είμαστε κοντά, υπολογίζεις ότι μπαίνεις στο μήνα σου όταν είσαι 35 + 1 ή όταν είσαι ακριβώς 36;;;

Εγώ νόμιζα ότι μπαίνω πρωτα ο θεος στο μήνα όταν θα είμαι 35+1...Λες να υπολογίζω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια να σας πω... 

Μόνο εγώ δεν πάω τουαλέτα τόσο συχνά;;;

Πίνω 7-8 τα μεγάλα χοντρα ποτηρια... Έχει τυχει να πηγαινω κάποιες φορές συχνα, αλλά ολοι μου έλεγαν όσο προχωρά η εγκυμοσυνη θα πηγαινεις συχνα, αλλα μονο μια φορα ξυπνάω μέσα στη νυχτα....

Επίσης Δήμητρα επειδή είμαστε κοντά, υπολογίζεις ότι μπαίνεις στο μήνα σου όταν είσαι 35 + 1 ή όταν είσαι ακριβώς 36;;;

Εγώ νόμιζα ότι μπαίνω πρωτα ο θεος στο μήνα όταν θα είμαι 35+1...Λες να υπολογίζω λάθος;

Κοριτσακι μου οχι, στο μηνα σου μπαίνεις οταν κλείνεις τις 36 εβδομαδες, εγω τωρα ειμαι 35 κ 2 και μπαινω στον μηνα μου την Παρασκευή που κλεινω τις 36! η γιατρος μου το ειπε! Οσον αφορα την τουαλετα, μπορει ακομα να μην εχει κατεβει τοσο χαμηλα το μωρο σου  ωστε να σε πιεζει! Μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημέρα κ από εμένα🌸

και έχω λίγες μέρες να μπω και  να γράψω γιατί έχω πολλά πονάκια δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ μόνο δυο ώρες και η Μπέμπα έχει κατέβει αρκετά η κοιλιά μ έχει πέσει πολύ...με κόβω σε μια εβδομάδα να γεννάω την Τρίτη μπαίνω στην 38η εβδομάδα όποτε είναι οκ κ να γεννήσω,την Πέμπτη έχω ραντεβού στον γιατρό να δω τι θα μ πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Κοριτσακι μου οχι, στο μηνα σου μπαίνεις οταν κλείνεις τις 36 εβδομαδες, εγω τωρα ειμαι 35 κ 2 και μπαινω στον μηνα μου την Παρασκευή που κλεινω τις 36! η γιατρος μου το ειπε! Οσον αφορα την τουαλετα, μπορει ακομα να μην εχει κατεβει τοσο χαμηλα το μωρο σου  ωστε να σε πιεζει! Μην ανησυχείς!

Αχ και χαιρομουν ότι μπαίνω την Τρίτη όταν θα είμαι πρώτα ο θεος 35 +1😓😓😓😓😓😓.... Κατάλαβα... Ναι μόνο με το κεφάλι κάτω ξέρουμε ότι είναι από το Ντόπλερ.... Και εγώ σκέφτηκα ότι δε θα έχει κατέβει μάλλον... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Κοριτσια καλημέρα κ από εμένα🌸

και έχω λίγες μέρες να μπω και  να γράψω γιατί έχω πολλά πονάκια δεν κοιμάμαι καθόλου το βράδυ μόνο δυο ώρες και η Μπέμπα έχει κατέβει αρκετά η κοιλιά μ έχει πέσει πολύ...με κόβω σε μια εβδομάδα να γεννάω την Τρίτη μπαίνω στην 38η εβδομάδα όποτε είναι οκ κ να γεννήσω,την Πέμπτη έχω ραντεβού στον γιατρό να δω τι θα μ πει 

Καλημερα.... 

Αχ, υπομονή με τον υπνο.... Μόνο δυο ώρες;;Τοσο λίγο;;Κοιμασαι τουλάχιστον μέσα στη μέρα;Θα δεις την Πέμπτη τι θα σου πει... Πάντως κ εγώ θεωρώ ότι η κοιλιά μου είχα χαμηλά, αλλά πιεση πολλη, δε νιώθω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλημερα.... 

Αχ, υπομονή με τον υπνο.... Μόνο δυο ώρες;;Τοσο λίγο;;Κοιμασαι τουλάχιστον μέσα στη μέρα;Θα δεις την Πέμπτη τι θα σου πει... Πάντως κ εγώ θεωρώ ότι η κοιλιά μου είχα χαμηλά, αλλά πιεση πολλη, δε νιώθω... 

Ναι το μεσημέρι θα κοιμηθώ άλλη μια ώρα αλλά γενικά από τότε που έπαθα αυτό με την κρίση πανικού στον ύπνο μ κοιμάμαι χάλια έως καθόλου....πίεση νιώθω ειδικά όταν περπατάω τεσπα θα δείξει την Πέμπτη στον γιατρό...εσυ ποτέ έχεις ραντεβού στον γιατρό;;;

κάποιο κορίτσι είχε αναφέρει σε κάποιο ποστ για διάρροια εγώ έχω τις τελευταίες δυο εβδομάδες διάρροια όχι κάτι το τρομερό αλλά από εκεί π είχα δυσκοίλια τώρα γύρισε σε διάρροια(σορυ ξέρω δεν είναι κ το καλύτερο θέμα συζήτησης)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ και χαιρομουν ότι μπαίνω την Τρίτη όταν θα είμαι πρώτα ο θεος 35 +1😓😓😓😓😓😓.... Κατάλαβα... Ναι μόνο με το κεφάλι κάτω ξέρουμε ότι είναι από το Ντόπλερ.... Και εγώ σκέφτηκα ότι δε θα έχει κατέβει μάλλον... 

Ναι κι εμεις το είδαμε στο ντοπλερ με το κεφαλι κατω αλλα τωρα νιωθω οτι κατεβαίνει σιγα σιγα αν και η κοιλια μου δεν ειναι χαμηλα ακομα... Θα κατέβει κι εσενα ο μπεμπης σου σιγα σιγα και θα βιωσεις και τις συχνοουριες 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή Κυριακή! Να περάσετε όμορφα ότι και αν κάνετε σήμερα!

Ναι ευτυχώς πήρε γιατί το είχα άγχος! Έτοιμη την έχω! Τελικά τα έβαλα μέσα τα πράγματα αλλά δεν την έκλεισα. Την έχω αφήσει στο δωμάτιο του μπέμπη ανοιχτή και τη σκέπασα με ένα σεντονακι! 

Εγώ επικαλεστηκα τις ειδικές δυνάμεις, μαμά και πεθερά, για το σίδερο και ευτυχώς είναι όλα τα απαραίτητα ήδη στα συρτάρια!!! 

Ναι περιμένουμε προς το παρών!

Εγώ καούρες είχα και έχω αν και όχι τόσο συχνά πλέον. Αναγουλες έχω τις τελευταίες 2-3 μέρες αφού φάω, ότι και αν φάω, αλλά μόνο αυτό και φαντάζομαι είναι επειδή πατάει το στομάχι ο μπέμπης, μεγαλώνει και είναι ακόμη ψηλά.... Μήπως σε πείραξε κάτι ή κρυωσες; Αν συνεχιζεις και σήμερα πάρε τον γιατρό σου καλύτερα.

Ναι το παλικάρι μου τα πήρε μαζεμένα!

Λόγω του ποσοστού που μας είχαν βγάλει στην αυχενική για προεκλαμψία έπαιρνα και το σαλοσπιρ. Και πρέπει να έχει περάσει μια εβδομάδα χωρίς σαλοσπιρ για να σου κάνουν επισκληριδιο οπότε το είχαμε ένα άγχος γι' αυτό το λόγο. Τώρα μια χαρά θα περάσουν οι μέρες απ' ότι φαίνεται!

Χαχαχαχα δεν κρατηθηκες και έπλυνες και τα καλοκαιρινά ε;;; Άσε και γω έχω τέτοια αλλά τα άφησα σε σακούλες στο πατρικό μου γιατί δεν θα ξεμπερδευα ποτέ!!! 

Χαχαχαχα με τρομάζεις με την αδερφή σου!!!!

Λόγω πιθανότητας προεκλαμψίας δεν τρώω και μετράω την πίεση μέρα παρά μέρα! Ευτυχώς μένει χαμηλη!

Δεν το ήξερα αυτό που σου είπε η μαία. Εμάς κυρίως βόλεψε λόγω αλλαγής δουλειάς, αλλιώς θα καθόταν μια εβδομάδα μόνο αφού έβγαινα από την κλινική. Πολύ καλό αυτό με το 9 μηνο! Για όλους σας! 

Νομίζω όλες λίγο πολύ τα σκεφτόμαστε αυτά. Η κούραση που έχουμε, τον άγχος να πάνε όλα καλά και μην ξεχνάμε και τις ορμόνες!!!!!

Άσε παιδί μου! Μέχρι που σκεφτόμουν ότι μπορει να μην τον πιάσω καλα, να τον πονέσω και μετά να μη με συμπαθεί κιόλας! Λες και θα θυμόταν ή καταλάβαινε 2 μηνών μωρό.... Του γιατρού ήμουν!!!

Χαχαχαχα δεν πειράζει μωρέ θα τα καταφέρουμε με τους ψυχαναγκασμούς των παρθένων! 

Δεν το είχα ξανακουσει αυτό για τον πλακούντα. Μάλλον θα τον πάρω τον μήνα όλο εκτός αν γίνει η ανατροπή!

Καλημέρααα

Χαχα κ εγώ τ ίδιο στη μαμά μου τα έδωσα να τα σιδερώσει κ το κανε και με όρεξη ευτυχώς φέρτε μου κι άλλα έλεγε 😄😄

Πλύναμε κ τα καλοκαιρινά ναι κ τα σιδερώσαμε

Αα ναι μπράβο θυμάμαι που μας το είχες πει..όλα καλά λοιπόν!! ☺️🤗

Ναι πολύ καλό!!

Καλά με το άγχος το’χουμε όλες πιστεύω γιατί είναι πρώτη φορά και δε ξέρουμε τίποτα οπότε δικαιολογούμαστε μάλλον!

Χαχαχα για να δούμε θα τα καταφέρουμε;; Είχα ξεχάσει τους ψυχαναγκασμούς 😄🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι χάνομαι αν και μπαινω και διαβαζω οτι προλαβαίνω 😄😄Σοβαρααα? Απλα εμένα τωρα μου τα κανει αυτα τα κολπα και ειναι κατι καινούριο! Οποτε λέω μη βγει τωρα που εμειναν μονο 5 μερες για να μπω στο μηνα μου! Ας κανει λιγο υπομονή! 😋😋

Αλλα αφου μου λες κι εσυ οτι τα εχεις απο νωρις αυτα υποθετω ειναι φυσιολογικα! Εχθες κι εγω λιγο ζοριστηκα 1η φορα και γι αυτο αγχωθηκα! Κάνει κάτι περίεργους ελιγμούς η μικρη και σπρωχνει οτι βρει!  Αφου λεω καλά πωως χωραει ακόμα και σπρωχνει ετσι!

Την παρασκευη που θα παω γιατρό να δουμε ποσο βαρος ειναι και εχει τοση δυναμη 🤣🤣🤣

Λενε οτι τα αγορακια συνηθως "αργουνε" να βγουν! Και οτι παιρνουν ολο το μηνα οποτε δε μπυ κανει εντυπωση που δεν εχεις γεννησει ακόμα! Ποσο βαρος εχει τωρα ο μπεμπης σου?

Τι κάνεις τώρα που δε δουλεύεις; Πώς τα περνάς;

Όχιι, μην αγχώνεσαι, φυσιολογικό είναι, τελειόμηνα θα βγούνε τα μωράκια μας! 💗💗

Φυσιολογικά είναι ναι 😊 καλά μια μέρα κάπου 36η-37η εβδ πόναγα τόσο πολύ χαμηλά όλο το βράδυ ξύπναγα συνεχώς, εκεί είπα πάει γεννάω κ είχα τρομάξει..αλλά ευτυχώς δεν ήταν τίποτα.

Ναι και μένα κάνει κάτι περίεργα βάζω κ τον άντρα μου να τ νιώσει κ ξαφνιάζεται 😆 πόσο μάλλον εγώ που τα νιώθω κ από μέσα!

Τα μωράκια σκέψου ότι τώρα είναι πολύ δυνατά οπότε τα νιώθουμε πολύ πιο έντονα κ κλωτσάνε πολύ πιο δυνατά! 😄 Τενώνονται κι αυτά μωρέ, τι να κάνουν εκεί μέσα πιάνονται..

Την Τετάρτη που πήγα κ ήμουν ακριβώς 38εβδ ήταν 3254γρ...μου φάνηκε λίγο πολύ γιατί εγώ ήθελα να γεννηθεί κάπου τόσο, αλλά όλοι που τους το’λεγα μου έλεγαν τι ωραία γερό μωράκι θα είναι τέλειο και τέτοια, οπότε νταξει μην παραπονιέμαι!

Εμένα 2 φίλες μου που γέννησαν τώρα αγοράκια, τα γέννησαν στις 38εβδ, και όλοι μου έλεγαν ότι τα αγοράκια είναι πιο βιαστικά ενώ τα κοριτσάκια παίρνουν όλο τον καιρό..αλλά τελικά είναι ανάλογα το μωράκι μάλλον! Η μαμά μου εμένα με γέννησε 40η εβδ κ η αδερφή μου τον ανιψιό μου 40η πάλι!

Όποτε θέλουν αυτά θα βγούν, μάλλον έχει βολευτεί στην κοιλιά μου ο δικός μου, και να σου πω κι εγώ το ίδιο, μ’αρέσει που είμαι έγκυος ! 😆 κ φοβάμαι κ τη γέννα λιγάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Καλημερα! 

Καλη Κυριακή! 

Αχ εγώ έχω ένα άγχος με το μπάνιο στην αρχή πως θα το πιασω... Δε θα έχω και βοήθεια περα απο τον ανδρα μου... Η πεθερα ειναι σε νησί κ λόγω κορονοιου φοβόμαστε να της πουμε να ταξιδέψει 9 ώρες με πλοιο και η μαμά μου δε μπορεί λόγω προβληματων υγείας... Δεν πειράζει όμως,ας είναι γέρο κ ας είναι κ δυσκολα... 

Ένα φόβο που θα είναι μικρο, τον έχω, το έγραφα μια στην princess!!!! 

Θα μας δείξουν κ οι μαίες..όπως τα κατάφεραν όλες θα τα καταφέρουμε κ εμείς, αυτό σκέφτομαι εγώ...😕 επίσης μπορούμε να το κάνουμε με τον άντρα μας μπάνιο, ο ένας να το κρατάει ο άλλος να το πλένει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...