Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Λοιπόν, ο γυναικολογος μου είπε να παω σε ενδοκρινολογο για διατροφή κ ότι ήταν τσιμπημενο το 177 δε μου είπε αν ήταν εκτός ορίου. Μίλησα με ενδοκρινολογο πριν καμια ωρα και μου είπε αυτό που μου είπες κ εσυ ότι για τις έγκυες είναι 180 το όριο! Εγώ, πρινμιλησω με τον γιατρό μετρήθηκα το πρωί με το μηχανάκι που έχει ο άντρας μου γιατί έχει λίγο τσιμπημενο ζαχαρο... Τώρα το απόγευμα μου είπε ο ενδοκρινολογος  να αρχίσω να μετριέμαι κ θα μου τα πει στο ραντεβου...... Εσένα δε σου ειπε λογικα να μετριεσαι γιατί δεν έχεις υψηλό ζάχαρο, όποτε τι να δει;;;θα δεις με το κόψιμο των γλυκών θα φτιαξει λογικά.. 😀

Kορίτσι μου, κι εμένα έτσι έγραφε το χαρτί απο το μικροβιολογικό το όριο μετά το υγρό είναι180.  θα σου πει ο γιατρός σου τι θα κάνεις, λογικά κάποια διατροφή φαντάζομαι ή κάτι τέτοιο!

Όλα καλα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα!!!🌸

σημερα πήγα στην  γιατρό και ήταν όλα καλά είμαι στην 28 εβδομάδα κ η Μπέμπα μας είναι 1050 κιλά και 35εκ μεγάλωσε η μπουμπουκα μας έκανα κ καρδιοτοκογραφο και είχε 140 παλμούς όλα καλά δόξα τον θεό!!!

Το επόμενο ραντεβού είναι  στις 15/7 και μετά θα με βλέπει κάθε δυο εβδομάδες...

επειδή διαβάζω για τα όρια της καμπύλης ζαχαρου σήμερα την ρώτησα ποσο ακριβώς είχα γιατί όταν βγήκαν τα αποτελέσματα με πήρε τηλ και μ ειπαι όλα καλά κ δεν την ρώτησα ποσο ακριβώς είχα και σήμερα μ ειπαι από κοντά ότι ήταν 131 που σημάνει ότι είναι καλό εεε ρωτάω κ εσας γιατί από το Ίντερνετ δεν βγάζω άκρη όχι ότι δεν εμπιστεύομαι την γιατρό μ είναι πολύ καλή απλά επειδή μ ειπαι ότι είναι μια χαρά δεν ρώτησα λεπτομέρειες....

Καλησπέρα,

Πόσο ανυπομονώ κι εγώ να δω τη δική μου μπέμπα!!!! Μπράβο ολόκληρη κοπέλα έγινε, είναι υπέροχο :D :D :D Το όριο νηστική είναι 0,95 στα 60' 180 και τα 120' 150 (νομίζω).

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αχ για να δούμε θα καταφέρουμε να έχουμε επισκέψεις εκεί!!

Έτσι όπως τ λες 30-31 εβδομάδα είναι μια χαρά..για τώρα έλεγα είναι πολύ νωρίς! Να σου πω μιας κ ξέρεις τι πρέπει να έχουμε, δε μ λες να πάρω μια ιδέα; Φαντάζομαι πυτζάμες για μας, σερβιέτες, πάνα αγκαλιάς για το μωρό κ τι άλλο; Πχ πετσέτες σεντόνια θέλουμε;γιατί νομίζω στα ιδιωτικά έχουν αλλα δεν είμαι σίγουρη..τι άλλο; Για έλα να κάνουμε μια λίστα 😄

Τα πράγματα του μωρού(κούνια,ρουχαλάκια κλπ) κ εμείς τα έχουμε πάρει ήδη γτ θέλουν κ καιρό να έρθουν κ μην είναι κ όλα τα έξοδα μαζεμένα..μόνο καρότσι δεν έχουμε πάρει κ θα τ πάρουμε στις εκπτώσεις, εκεί είμαστε λίγο οριακά..

Ναι στειλε να μας πει τι κάνει κι εσένα το μπεμπε σου!!!!!

Όταν πήγα να ρωτήσω τις τιμες στο μαιευτήριο μου έδωσαν και την λίστα! Αλλά έχει να κάνει ξεκάθαρα με τις παροχές του μαιευτήριου πχ εγώ που θα γεννήσω στο Ασκληπιείο θα χρειαστώ περισσότερα πράγματα για το μωρό απ ότι αν γεννούσα στο Μητέρα, που το μόνο ρουχαλάκι που κρατάς είναι της εξόδου! Όταν πάω σπίτι θα δω την λίστα και θα σας τη γράψω!!!

Κι εγώ έχω παραγγείλει την κούνια εδώ και σχεδόν 1 μήνα και λογικά από βδομάδα θα έρθει. Ρούχα κτλπ έχω πάρει αλλά θ πάρω κι άλλα και το καρότσι στις εκπτώσεις γιατί περιμένω να δω πόσο θα πέσει το Iglesina trilogy!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!! 💗💗

Αχ πέρασε το κιλό 😍 τι ωραία🥰 θα ανυπομονείς τώρα για την επόμενη φορά ε!!

Εγώ έχω ραντεβού σε 1μιση ώρα περίπου!! Θα σας στείλω μετά να σας πω..έχω πολύ άγχος για το μωρό, με αυτό που είχε γίνει την προηγούμενη εβδομάδα..ελπίζω να είναι όλα καλά κ να σας πω κ εγώ καλά νέα..❤️

131 ήταν στα 60 λεπτά; Αν ναι τότε είναι τέλειο το νούμερο μην ανησυχείς! Τα όρια για τα 60’ είναι 120-180 περίπου..

Αχχχ πολύ ωραία περιμένουμε να μας πεις νέα,όλα τελεια θα είναι μην ανυσηχεις καθόλου θα τον δεις κ εσυ τον μπεμπακο σου κ θα ησυχάσεις 🥰🥰🥰

131 στα 60’ ήταν ναι όποτε ήταν καλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα,

Πόσο ανυπομονώ κι εγώ να δω τη δική μου μπέμπα!!!! Μπράβο ολόκληρη κοπέλα έγινε, είναι υπέροχο :D :D :D Το όριο νηστική είναι 0,95 στα 60' 180 και τα 120' 150 (νομίζω).

 

Ναι μεγάλωσε η αστερουλα μας!!!!ποτε έχεις ραντεβού εσυ;;;να μας πεις τα νέα σου όταν πας🌸🌸🌸

στα 60’ ήταν 131 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Ναι μεγάλωσε η αστερουλα μας!!!!ποτε έχεις ραντεβού εσυ;;;να μας πεις τα νέα σου όταν πας🌸🌸🌸

στα 60’ ήταν 131 

Ε μια  χαρα τότε είναι η καμπύλη σου! Τέλεια!! Έχω 25.6, εννοείται ότι θα σας πώ, θα είμαι 26 εβδ κ 6ημ τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια μ σας γράφω τι θα βάλω μέσα στην τσάντα μαιευτήριο σύμφωνα από αυτά που μ ειπαι το μαιευτήριο, η μαία μ κ η γυναικολόγος μου, είναι λίγο μεγάλη η λίστα μην πανικοβληθείτε και συγγνώμη εκ των προτέρων αν σας κουράσω 🙈🙈🙈🙈

Για την Μμεμπα:

1)μια αλλαξιά εξόδου +κορμάκι για από μέσα 

2)καθησματακι αυτοκινήτου (αυτό δεν θα μπει μέσα στην τσάντα🤣3)πετσετουλα για να την πλένω 4)δυο πανες αγγελίας+πανακια φαγητού 

4) μια πάνα  αλλαγής για όταν βγούμε 
5)μια πιπίλα αν την χρισημοποιησει  

6)το μηχάνημα που κανείς άντληση για γάλα(θέλω να έχω το δικό μ)

7) μια κουβερτούλα καθώς εδώ τα μπεμπακια αφού γεννηθούν  τους φοράνε πάνα και τα αφήνουν  γυμνά μέσα σε μια κουβερτούλα για να έρχονται σε επαφή με το δέρμα των γονιών όταν τα έχουν αγκαλιά

 😎ένα λαδακι αμυγδάλου για μασαζάκι στην Μπέμπα όταν θα βαριόμαστε😉(προαιρετικά)

9) μωρό μαντίλα υπάρχουν αυτά που είναι 99%νερο για την Μπέμπα όταν θα θέλει φρεσκάρισμα 

Για την Μαμά Τίνα:

1)δυο νυχτικα (απαραίτητα) εγώ πήρα αυτά που έχουν κούμπωμα για θηλασμό +μια ρόμπα 

2) παντόφλες 

3)ένα σουτιέν θηλασμού για όταν βγούμε 

3)μια αλλαξιά εξοδου

4)επιθέματα για το στήθος μου είπαν ότι τα Medela είναι πολύ καλά υπάρχουν και εκεί 3€ έχουν 

5)πάνες σερβιέτες και όχι σερβιέτες γιατί θα υπάρχει παρά πολύ αιμορραγία

6)μια κρέμα για τις θηλές  για όσες θέλουν να θηλάσουν ,πήρα πάλι της medela 3€ έχει και αυτή μου είπαν είναι πολύ καλή 

7)κομπρέσα για από κάτω για το ενδεχόμενο που κάνω ραματακια μ είπαν για ένα θαυματουργό προϊόν λέγεται Multi gyn πρέπει να υπάρχει κ στην Ελλάδα από φαρμακείου το παίρνεις είναι 12 κομπρέσες 9€

8)εσώρουχα εγκυμοσύνης για να καλύπτουν καλά αυτά τα ξενέρωτα 

9)ένα νεσεσέρ με προσωπική φροντίδα ξέρετε τι εννοώ ότι κάνει την κάθε μια να νιώθει  καλά 

10)δυο πετσέτες μπάνιου,εγώ θέλω να έχω τις δικες μ ,σεντόνια ομως δεν θα πάρω 

11)φορτιστή για κινητό 

12)μου είπαν να πάρω ένα μπουκάλι νερό η ότι αλλο μ αρέσει το ξέρω έχει το μαιευτήριο αλλά καλό είναι να έχεις μαζί όπως και ένα σνακ εγώ θα πάρω καμία μπάρα δημητριακών 

13) αντισηπτικό σπρέι  απλά να το έχω στο δωμάτια αν θέλω να απολυμαίνω κάτι
14) σκέφτομαι να πάρω το δικό μ μαξιλάρι θηλασμού που έχω στο σπίτι 

κοριτσια αυτά ,ξέρω μπορεί να είναι πολλά αλλά εγώ προσωπικά προτιμώ να πάρω παραπάνω παρά να μ λείπει κάτι και ας μην τα χρισημοποιησω όλα,πείτε κ εσεις καμία ιδέα που μπορεί να ξέχασα!!!

ελπιζω να μην σας μπέρδεψα!!!

καλη προετοιμασία σε όλες 🥰🥰🥰

*ο άντρας μ επιμένει κ έχει βάλει στοίχημα ότι δεν θα χωρέσουν στο σακβουαγιαζ αλλά εγω είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρω😉😉όταν θα το έχω έτοιμο θα σας στείλω φωτό!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Kορίτσι μου, κι εμένα έτσι έγραφε το χαρτί απο το μικροβιολογικό το όριο μετά το υγρό είναι180.  θα σου πει ο γιατρός σου τι θα κάνεις, λογικά κάποια διατροφή φαντάζομαι ή κάτι τέτοιο!

Όλα καλα θα πανε!!!!

Ναι μου είπε ν α πάω σε ενδοκρινολογο για διατροφή!😓😓😓Απλά προσεχα γενικά οπότε ξενερωσα λίγο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μακάρι..🥰 κ σένα μια χαρά θα είναι θα δεις..απλά επειδή πάει πάνω πάνω στο όριο ίσως σ πει να προσέξεις λίγο..αλλά μπορεί να σ πει κ ότι όλα είναι οκ..θα πας κ θα δεις! Πότε έκλεισες ραντεβού;

Μίλησα στο τηλ και μου είπε ο ενδοκρινολογος για διατροφή! Εχω το Σάββατο ραντεβου!!! Εσυ γυρισες από τον γιατρό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Ναι μου είπε ν α πάω σε ενδοκρινολογο για διατροφή!😓😓😓Απλά προσεχα γενικά οπότε ξενερωσα λίγο... 

Ναι κατάλαβα, λογικο ειναι αλλα ισως εκανες λαθος συνδυασμους πχ! Θα σου πει τωρα καποια διατροφη και θα πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μ σας γράφω τι θα βάλω μέσα στην τσάντα μαιευτήριο σύμφωνα από αυτά που μ ειπαι το μαιευτήριο, η μαία μ κ η γυναικολόγος μου, είναι λίγο μεγάλη η λίστα μην πανικοβληθείτε και συγγνώμη εκ των προτέρων αν σας κουράσω 🙈🙈🙈🙈

Για την Μμεμπα:

1)μια αλλαξιά εξόδου +κορμάκι για από μέσα 

2)καθησματακι αυτοκινήτου (αυτό δεν θα μπει μέσα στην τσάντα🤣3)πετσετουλα για να την πλένω 4)δυο πανες αγγελίας+πανακια φαγητού 

4) μια πάνα  αλλαγής για όταν βγούμε 
5)μια πιπίλα αν την χρισημοποιησει  

6)το μηχάνημα που κανείς άντληση για γάλα(θέλω να έχω το δικό μ)

7) μια κουβερτούλα καθώς εδώ τα μπεμπακια αφού γεννηθούν  τους φοράνε πάνα και τα αφήνουν  γυμνά μέσα σε μια κουβερτούλα για να έρχονται σε επαφή με το δέρμα των γονιών όταν τα έχουν αγκαλιά

 😎ένα λαδακι αμυγδάλου για μασαζάκι στην Μπέμπα όταν θα βαριόμαστε😉(προαιρετικά)

9) μωρό μαντίλα υπάρχουν αυτά που είναι 99%νερο για την Μπέμπα όταν θα θέλει φρεσκάρισμα 

Για την Μαμά Τίνα:

1)δυο νυχτικα (απαραίτητα) εγώ πήρα αυτά που έχουν κούμπωμα για θηλασμό +μια ρόμπα 

2) παντόφλες 

3)ένα σουτιέν θηλασμού για όταν βγούμε 

3)μια αλλαξιά εξοδου

4)επιθέματα για το στήθος μου είπαν ότι τα Medela είναι πολύ καλά υπάρχουν και εκεί 3€ έχουν 

5)πάνες σερβιέτες και όχι σερβιέτες γιατί θα υπάρχει παρά πολύ αιμορραγία

6)μια κρέμα για τις θηλές  για όσες θέλουν να θηλάσουν ,πήρα πάλι της medela 3€ έχει και αυτή μου είπαν είναι πολύ καλή 

7)κομπρέσα για από κάτω για το ενδεχόμενο που κάνω ραματακια μ είπαν για ένα θαυματουργό προϊόν λέγεται Multi gyn πρέπει να υπάρχει κ στην Ελλάδα από φαρμακείου το παίρνεις είναι 12 κομπρέσες 9€

8)εσώρουχα εγκυμοσύνης για να καλύπτουν καλά αυτά τα ξενέρωτα 

9)ένα νεσεσέρ με προσωπική φροντίδα ξέρετε τι εννοώ ότι κάνει την κάθε μια να νιώθει  καλά 

10)δυο πετσέτες μπάνιου,εγώ θέλω να έχω τις δικες μ ,σεντόνια ομως δεν θα πάρω 

11)φορτιστή για κινητό 

12)μου είπαν να πάρω ένα μπουκάλι νερό η ότι αλλο μ αρέσει το ξέρω έχει το μαιευτήριο αλλά καλό είναι να έχεις μαζί όπως και ένα σνακ εγώ θα πάρω καμία μπάρα δημητριακών 

13) αντισηπτικό σπρέι  απλά να το έχω στο δωμάτια αν θέλω να απολυμαίνω κάτι
14) σκέφτομαι να πάρω το δικό μ μαξιλάρι θηλασμού που έχω στο σπίτι 

κοριτσια αυτά ,ξέρω μπορεί να είναι πολλά αλλά εγώ προσωπικά προτιμώ να πάρω παραπάνω παρά να μ λείπει κάτι και ας μην τα χρισημοποιησω όλα,πείτε κ εσεις καμία ιδέα που μπορεί να ξέχασα!!!

ελπιζω να μην σας μπέρδεψα!!!

καλη προετοιμασία σε όλες 🥰🥰🥰

*ο άντρας μ επιμένει κ έχει βάλει στοίχημα ότι δεν θα χωρέσουν στο σακβουαγιαζ αλλά εγω είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρω😉😉όταν θα το έχω έτοιμο θα σας στείλω φωτό!!!

 

Σε βλεπω πολυ πολυ οργανωμένη!!! Θα δω και εγώ τη λίστα που μου έχει δώσει ο γυναικολόγος (μου την είχε μέσα στο φάκελο εγκυμοσυνης απο την αρχή, δεν την κοίταξα ποτε!)και αν υπάρχει κάτι που να μην έχεις γράψει(δεν νομίζω δηλαδή να υπάρχει κάτι που να ξέχασες!) θα το προσθεσω! Τι ειναι η πανα-σερβιετα και από που την αγοραζεις;;;;απο φαρμακείο;επίσης διάβασα καπου ότι δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης στις έγκυες... Εσεις θα αγορασετε ή θα παρετε αυτά που δίνουν στο μαιευτηριο(δεν είμαι σίγουρη ότι δίνουν) Δεν είναι το ίδιο με την πανα σερβιέτα αυτά τα εσώρουχα μιας χρήσης;ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Σε βλεπω πολυ πολυ οργανωμένη!!! Θα δω και εγώ τη λίστα που μου έχει δώσει ο γυναικολόγος (μου την είχε μέσα στο φάκελο εγκυμοσυνης απο την αρχή, δεν την κοίταξα ποτε!)και αν υπάρχει κάτι που να μην έχεις γράψει(δεν νομίζω δηλαδή να υπάρχει κάτι που να ξέχασες!) θα το προσθεσω! Τι ειναι η πανα-σερβιετα και από που την αγοραζεις;;;;απο φαρμακείο;επίσης διάβασα καπου ότι δίνουν εσώρουχα μιας χρήσης στις έγκυες... Εσεις θα αγορασετε ή θα παρετε αυτά που δίνουν στο μαιευτηριο(δεν είμαι σίγουρη ότι δίνουν) Δεν είναι το ίδιο με την πανα σερβιέτα αυτά τα εσώρουχα μιας χρήσης;ε;;

Καλημέρα🌸

η πάνα σερβιέτα στην ουσία είναι η πάνες ακράτειας ,τις αγοράζεις κ από το σούπερ ,εγώ πείρα τις always discreet...τα μαιευτήρια δίνουν συνήθως αυτά που είναι σαν διχτάκι τα οποία μου έχουν πει ότι δεν είναι πολύ πρακτικά,εγώ για καλό κ κακό πήρα αυτά για να είμαι ασφαλείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Μίλησα στο τηλ και μου είπε ο ενδοκρινολογος για διατροφή! Εχω το Σάββατο ραντεβου!!! Εσυ γυρισες από τον γιατρό;;;

Να κάνεις ό,τι σου πει ο ενδοκρινολόγος και μια χαρά θα πάνε όλα! Λίγο υπομονή τι να κάνουμε..μετά θα τρώμε πάλι ό,τι θέλουμε! Πήγα στο γιατρό μια χαρά το μωράκι μου τι ανακούφιση κ αυτή 😍 Πότε έχεις ραντεβού εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα στο γιατρό χθες, είναι καλά το μωράκι μου ευτυχώς.. Έχει μεγαλώσει, 1363γραμμάρια είναι..ψηλό και αδύνατο μου είπε ο γιατρός! 😄

Μέσα σε 3 εβδομάδες πήρε μισό κιλό φαντάσου..Ολόκληρο ανθρωπάκι είναι τώρα!! Δε μπορώ να το πιστέψω ότι έχω μέσα μου ένα μωράκι σχεδόν εναμιση κιλό..

Τώρα μας έκλεισε για doppler σε 3 εβδομάδες..τελευταία εξέταση και μετά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!

Τώρα είμαι στην 30η εβδομάδα, σε 10 εβδομάδες θα έχω το μωράκι μου αγκαλιά, απίστευτο μου φαίνεται πότε πέρασε ο καιρός! Είμαστε κοντά κορίτσια ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι στειλε να μας πει τι κάνει κι εσένα το μπεμπε σου!!!!!

Όταν πήγα να ρωτήσω τις τιμες στο μαιευτήριο μου έδωσαν και την λίστα! Αλλά έχει να κάνει ξεκάθαρα με τις παροχές του μαιευτήριου πχ εγώ που θα γεννήσω στο Ασκληπιείο θα χρειαστώ περισσότερα πράγματα για το μωρό απ ότι αν γεννούσα στο Μητέρα, που το μόνο ρουχαλάκι που κρατάς είναι της εξόδου! Όταν πάω σπίτι θα δω την λίστα και θα σας τη γράψω!!!

Κι εγώ έχω παραγγείλει την κούνια εδώ και σχεδόν 1 μήνα και λογικά από βδομάδα θα έρθει. Ρούχα κτλπ έχω πάρει αλλά θ πάρω κι άλλα και το καρότσι στις εκπτώσεις γιατί περιμένω να δω πόσο θα πέσει το Iglesina trilogy!

Κι εγώ το trilogy περιμένω! Το mykonos ..ποιο χρώμα σ αρέσει εσένα; Κ το ithaca μ αρέσει αλλά είναι πολύ ανοιχτό κ το φοβάμαι..κ ο αδερφός του άντρα μου γι’αυτό μας έλεγε, γιατί έχει το ίδιο καρότσι ο κολλητός του..αλλά στο denim χρώμα..κ έλεγε να μας το πάρει..αλλά δε ξέρω αν θα ήθελα denim χρώμα 😅 ευτυχώς με τον άντρα μου συμφωνούμε στο mykonos..αλλά για να δούμε κ τι θα βρούμε στις εκπτώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Πήγα στο γιατρό χθες, είναι καλά το μωράκι μου ευτυχώς.. Έχει μεγαλώσει, 1363γραμμάρια είναι..ψηλό και αδύνατο μου είπε ο γιατρός! 😄

Μέσα σε 3 εβδομάδες πήρε μισό κιλό φαντάσου..Ολόκληρο ανθρωπάκι είναι τώρα!! Δε μπορώ να το πιστέψω ότι έχω μέσα μου ένα μωράκι σχεδόν εναμιση κιλό..

Τώρα μας έκλεισε για doppler σε 3 εβδομάδες..τελευταία εξέταση και μετά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!

Τώρα είμαι στην 30η εβδομάδα, σε 10 εβδομάδες θα έχω το μωράκι μου αγκαλιά, απίστευτο μου φαίνεται πότε πέρασε ο καιρός! Είμαστε κοντά κορίτσια ❤️❤️❤️

Τελειααααα μπράβο κορίτσι μου 🥰🥰🥰ολόκληρο αντράκι είναι!!!

Δεν έμεινε πολύ πρώτα ο θεός σε λίγο καιρό θα είμαστε και επίσημα μανούλες με τα αγγελούδια μας στην αγκαλιά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ το trilogy περιμένω! Το mykonos ..ποιο χρώμα σ αρέσει εσένα; Κ το ithaca μ αρέσει αλλά είναι πολύ ανοιχτό κ το φοβάμαι..κ ο αδερφός του άντρα μου γι’αυτό μας έλεγε, γιατί έχει το ίδιο καρότσι ο κολλητός του..αλλά στο denim χρώμα..κ έλεγε να μας το πάρει..αλλά δε ξέρω αν θα ήθελα denim χρώμα 😅 ευτυχώς με τον άντρα μου συμφωνούμε στο mykonos..αλλά για να δούμε κ τι θα βρούμε στις εκπτώσεις!

Το Ithaca μου αρέσει κι εμενα! Αλλα κι ενα αλλο σκουρο το Marron νομοζω λεγεται. Αλλα περισσοτερο μ αρεσει το 1ο. Και το mykonos ειναι ωραιο απλα εγω δεν θελω εντελως γκρι! Εμενα ο δικος μου δεν ανακατευεται με αυτα (ευτυχως)😂😂😂😂

Α το εχουν πολλοι στον κυκλο σου! Και τι λενε,ειναι ευχαριστημενοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Το Ithaca μου αρέσει κι εμενα! Αλλα κι ενα αλλο σκουρο το Marron νομοζω λεγεται. Αλλα περισσοτερο μ αρεσει το 1ο. Και το mykonos ειναι ωραιο απλα εγω δεν θελω εντελως γκρι! Εμενα ο δικος μου δεν ανακατευεται με αυτα (ευτυχως)😂😂😂😂

Α το εχουν πολυ στον κυκλο σου! Και τι λενε,ειναι ευχαριστημενοι?

Κορίτσια αυτό το καρότσι που λέτε  το βρηκα σε ένα γερμανικό Site 459€ δεν γνωρίζω ποσο έχει στην Ελλάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια αυτό το καρότσι που λέτε  το βρηκα σε ένα γερμανικό Site 459€ δεν γνωρίζω ποσο έχει στην Ελλάδα 

Μαζί με το σκελετό;; Γιατί εδώ το βρίσκω 468€ χωρις σκελετό κ κάπου 719€ με σκελετό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Το Ithaca μου αρέσει κι εμενα! Αλλα κι ενα αλλο σκουρο το Marron νομοζω λεγεται. Αλλα περισσοτερο μ αρεσει το 1ο. Και το mykonos ειναι ωραιο απλα εγω δεν θελω εντελως γκρι! Εμενα ο δικος μου δεν ανακατευεται με αυτα (ευτυχως)😂😂😂😂

Α το εχουν πολυ στον κυκλο σου! Και τι λενε,ειναι ευχαριστημενοι?

Ευτυχώς 😂 αυτό το mykonos μ αρέσει γιατί έχει κ άσπρο στη μία πλευρά, αλλά δεν είναι κ τελείως άσπρο..

Ναι είναι πολύ καλό μου είπαν!! 

Μακάρι να το βρούμε καλή τιμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Τελειααααα μπράβο κορίτσι μου 🥰🥰🥰ολόκληρο αντράκι είναι!!!

Δεν έμεινε πολύ πρώτα ο θεός σε λίγο καιρό θα είμαστε και επίσημα μανούλες με τα αγγελούδια μας στην αγκαλιά μας!!!

😍😍😍🥰🥰🥰

Ναι!!😄😄❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μαζί με το σκελετό;; Γιατί εδώ το βρίσκω 468€ χωρις σκελετό κ κάπου 719€ με σκελετό..

Ναι έχεις δικιο βλακεία μ τώρα το ξαναείδα και είναι όντως χωρίς  τον σκελετό  🙈🙈🙈🙈σορυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Ευτυχώς 😂 αυτό το mykonos μ αρέσει γιατί έχει κ άσπρο στη μία πλευρά, αλλά δεν είναι κ τελείως άσπρο..

Ναι είναι πολύ καλό μου είπαν!! 

Μακάρι να το βρούμε καλή τιμή..

Ναι ισχύει! 

Το έχω ψάξει αρκετά το καρότσι και η αλήθεια είναι ότι αυτό μου αρέσει πάρα πολύ! Στις εκπτώσεις πέφτει η τιμή του απ ότι έχω καταλάβει! Άντε μακάρι να του βρούμε σε καλή τιμή γιατί 720 ευρω είναι πάρα πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια και απο εμενα, 

Σας διαβαζω καιρο αλλα δεν ετυχε να γραψω ποτε. Ειμαι και εγω μια μελλοντικη μανουλα Σεπτεμβριου για δευτερη φορα καθως εχω ενα κοριτσακι που το Σεπτεμβρη κλεινει τα 4. Ειμαι 30 χρονων απο το Ηράκλειο Κρητης και πρωτα ο θεος μεχρι 20 Σεπτεμβρη θα εχω και εγω το αγορακι μου. Με το καλο ολες τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Efi30 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και απο εμενα, 

Σας διαβαζω καιρο αλλα δεν ετυχε να γραψω ποτε. Ειμαι και εγω μια μελλοντικη μανουλα Σεπτεμβριου για δευτερη φορα καθως εχω ενα κοριτσακι που το Σεπτεμβρη κλεινει τα 4. Ειμαι 30 χρονων απο το Ηράκλειο Κρητης και πρωτα ο θεος μεχρι 20 Σεπτεμβρη θα εχω και εγω το αγορακι μου. Με το καλο ολες τα μωρακια μας!!!

Καλησπέρα!!!! Καλώς την συντοπίτισσα! Με το καλό και το 2ο μωράκι σου!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...