Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Αχ υπομονή βρε κορίτσι μου...Καλά τα σκέφτεσαι! Χαλάλι και οι εμετοι...Όλα καλά να πάνε για όλες μας!!Για να σου λέει είναι φυσιολογικό,κάτι θα ξέρει,αλλιώς θα σου έλεγε ξάπλα μόνο.Δε σου είπε να είσαι ξαπλωμένη μόνο!Σου είπε απλά να ξεκουράζεσαι!Το άγχος ειναι το χειρότερο που κάνουμε κ εγώ δε ξέρω πως να το καταπολεμησω...Μην αγχωνεσαι.Επισης,Ξερω από φίλη μου που έκανε εμετο κάθε μέρα  ότι ηρέμησε προς τον τρίτο μηνα...Δεν ξέρω εγω πόσο είμαι...Τον είδα εκτάκτως στο μαιευτήριο,γιατί ειχε γεννα ενώ ήταν να πάω στο γιατρειο...Με είδε για λίγο κ είπαμε θα τα πούμε στο ιατρείο στο τέλος της άλλη εβδομάδας...

Μακάρι ελπίζω κι εγώ...όσο δε βλέπουμε αίμα χαλάλι κ οι εμετοί και όλα!! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας..❤️ Κι εγώ έχω ακούσει ότι μέχρι το μήνα είναι οι εμετοί, η αδερφή μου βέβαια είχε μέχρι τον 7ο κ η γιαγιά μου μέχρι τον 5ο..η μητέρα μου όμως έτσι μέχρι τον 3ο..

Εντάξει τέλος της άλλης βδομαδας θα δείτε και περισσότερα!! Τώρα είδες σάκο μόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η whatever είπε:

Εννοείται θα ενημερώσω!!! 

Από υπνηλία πως τα πάτε βρε κορίτσια; Χθες πάλι από τις 9 κοιμήθηκα.... Κάνω δουλειά γραφείου οπότε δεν μπορώ να πω ότι κουράζομαι σωματικά αλλά κάθε βράδυ νιώθω πτώμα από πολύ νωρίς

Χαχαχαχαχαχα το έκανα εικόνα να ξέρεις!!! Και μένα είπε να τις κάνει αλλά δεν ήθελα. Από την πρώτη μόνη μου ξεκίνησα και νομιζω το προτιμώ!!! Κάνα δυο φορές ζοριστηκα βέβαια αλλά τα καταφέρνω με λιγη γκρίνια!!!

Καλημέραα...κι εγώ σε γραφείο δουλεύω αλλά πολλές φορές μου έρχεται να με πάρει ο ύπνος εκεί😂😂 καλά και όταν γυρνάω σπίτι κατά τις 6, έχει τύχει να κοιμηθώ κ από τότε😂 χθες κοιμήθηκα κατά τις 7-8.

Ενέσεις γιατί κάνεις για θρομβοφιλία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα...

Να σας ρωτήσω πότε είδατε το λεκιθιακο σάκο μέσα στον αμνιακό σάκο;;;

Εγώ όταν πήγα πρώτη φορά στο γιατρό ήμουν 5εβ κ 5ημ περίπου και είδαμε και λεκιθικό σάκο μέσα στον αμνιακό καθαρά!! Είχα κάνει την προηγούμενη Πέμπτη χοριακή και ήταν 1800, και πήγα την επόμενη Πέμπτη στο γιατρό χωρίς να κάνω άλλη, οπότε φαντάσου θα είχε ανέβει αρκετά...δε ξέρω αν θα μπορούσαμε να δούμε και νωρίτερα απλά επειδή ήταν περίοδος γιορτών ο γιατρός ήταν σε άδεια...και μου είχε πει τότε που πήγα ότι σε 1-2 μέρες θα άρχιζε να χτυπάει κ η καρδιά..γιατί δε ρωτάς το γιατρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ όταν πήγα πρώτη φορά στο γιατρό ήμουν 5εβ κ 5ημ περίπου και είδαμε και λεκιθικό σάκο μέσα στον αμνιακό καθαρά!! Είχα κάνει την προηγούμενη Πέμπτη χοριακή και ήταν 1800, και πήγα την επόμενη Πέμπτη στο γιατρό χωρίς να κάνω άλλη, οπότε φαντάσου θα είχε ανέβει αρκετά...δε ξέρω αν θα μπορούσαμε να δούμε και νωρίτερα απλά επειδή ήταν περίοδος γιορτών ο γιατρός ήταν σε άδεια...και μου είχε πει τότε που πήγα ότι σε 1-2 μέρες θα άρχιζε να χτυπάει κ η καρδιά..γιατί δε ρωτάς το γιατρό;;

Καλημέρα...Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...Άλλαξα γιατρό γιατί με εκνεύρισε πολύ αυτός που με παρακολουθούσε κ είναι καινούργιος αυτός που πάω τώρα...Είχα πάει μόνο μια φορά στον τωρινό πριν δύο μήνες επειδή κάνει εξωσωματικες για να μας δώσει συμβουλές με το σπέρμα του συζύγου....Φαντάσου ότι ενώ είχαμε κλείσει ραντεβού στο ιατρείο,προέκυψε τοκετός κ με είδε στο μαιευτήριο...Μου είπε ότι δεν περίμενε να δει κάτι ακόμα με βάση την την τελευταία περίοδο...Δεν τον ρώτησα η χαζή για το λεκιθιακο σάκο μέσα στο άγχος κ ντρέπομαι να τον πάρω,γιατί δεν έχω θαρρος...Τη Δευτέρα που με ειδε, είχα χοριακη 2085 κ την προηγούμενη Δευτέρα είχα 64.1.Θα περιμένω μέχρι την άλλο εβδομάδα...Σε ευχαριστω κ πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η whatever είπε:

Εννοείται θα ενημερώσω!!! 

Από υπνηλία πως τα πάτε βρε κορίτσια; Χθες πάλι από τις 9 κοιμήθηκα.... Κάνω δουλειά γραφείου οπότε δεν μπορώ να πω ότι κουράζομαι σωματικά αλλά κάθε βράδυ νιώθω πτώμα από πολύ νωρίς

Εγώ δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα ακόμα... Υπνηλίες είχα πάντα (χαχαχαχα) όπως και καούρες οπότε δεν μπορώ νακαταλάβω αν είναι έξτρα της εγκυμοσύνης!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα...

Να σας ρωτήσω πότε είδατε το λεκιθιακο σάκο μέσα στον αμνιακό σάκο;;;

Καλημέρα κορίτσι μου!!!! Εγώ που είμαι μεταξύ 4ης κ 5ης εβδομάδας είδα και λεκιθικό σάκο!

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια σημερα πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης  απο 96 σε 4 μερες ανεβηκε 526 μου εφυγε ενα αγχος.. την πεμπτη θα παω στο γιατρο να μου ξαναπαρει αιμα για χοριακη και να με εξετασει κι ολας... αραγε θα δουμε τπτ στον υπερυχο;; Τι λετε;;

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ καλή η αύξηση!!!! Μπορεί να δείτε κάτι αλλά μπορεί και όχι! Μην τρομάξεις πάντως αν δεν δείτε κάτι! Όλα καλά πάνε! Εμείς την 1η φορά δεν είδαμε τίποτα η χοριακή μου βέβαια ήταν πολύ μικρότερη απο τη δική σου τότε!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμετούς κάθε μέρα κάνω...και το στομάχι μου όλη μέρα χάλια ακόμη και ζαλάδες και όλα..παιδεύομαι λίγο, αλλά τουλάχιστον αν είναι όλα καλά κάνω υπομονή...το αίμα με φόβισε πολύ

Πωπω υπομονή κορίτσι μου, όλα αυτά είναι τίποτα μπροστά στο θαυματάκι που έχεις στην κοιλίτσα σου!!!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορεις!!!Και να μην αγχώνεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Άσε..ναι το πρώτο τρίμηνο είναι και το πιο αγχωτικό..

Ναι έκανες πολύ καθυστερημένη απ’ό,τι φαίνεται!! Αλλά το θέμα είναι ότι έγινε 😊 και σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάς θα ακούσετε και καρδούλα λογικά ❤️❤️ Γιατί δε θέλεις να πηγαίνεις μαζί του στους διακολπικούς; Εμένα απ’το πρώτο ραντεβού ήρθε μαζί μου, φαντάσου αυτός πήρε το γιατρό να κλείσει το ραντεβού...και τώρα που πήγαμε να ακούσουμε καρδούλα επειδή ήρθα έκτακτα Αθήνα δεν το ήξερε και δούλευε,αλλά πήρε την προηγούμενη μέρα τηλ και άλλαξε τη βάρδια για να έρθει. Εγώ λέω πάρτον μαζί μωρέ στο επόμενο, είναι ωραίο να συμμετέχει και είναι ωραίο να ακούσετε μαζί την καρδούλα💗 θα συνειδητοποιήσει και καλύτερα τι συμβαίνει. Αλλά απ’την άλλη εσύ τον ξέρεις και καλύτερα. 😄

Εγώ πάω για την αυχενική τώρα..σε 3 εβδομάδες περίπου!! Έστειλα μήνυμα αμέσως μόλις είδα το αίμα και μου είπαν να παίρνω utrogestan και να ξεκουραστώ..και να μην ανησυχώ γιατί είναι κάτι που γίνεται συχνά...εγώ αγχώθηκα βέβαια☹️..και δεν είναι και πολύ εύκολο να ξεκουράζομαι γιατί κάθε μέρα δουλεύω..τα απογεύματα ξαπλώνω πάντα..

Κορίτσι μου, ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα για να συνειδητοποιήσω αρχικά εγώ η ίδια ότι έχω ένα μικρό θαυματάκι στην κοιλιά μου! Δεν είναι ακριβώς ότι δεν θέλω να έρχεται, απλά είναι πολύ αγχώδης και είναι ο μόνος που με επηρεάζει σε αυτό το κομμάτι... ενώ εγώ είμαι τέρμα ψύχραιμη ο ίδιος μπορεί να με αγχώσει χωρίς καν να μιλήσει! Φυσικά και θέλω να συμμετέχει και σίγουρα θα έρθει όταν θα μπορέσει! Δουλεύει πρωι ενώ εγώ δουλεύω απογευμα και πηγαίνω μόνο πρωί στη γιατρό οπότε δεν μπορεί να λείψει απο τη δουλειά του για να έρθει μαζί μου! Βέβαια κάπως θα το κανονίσουμε και θα έρθει ίσως και την επόμενη φορά, αλλά δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι ότι θα με αγχώσει πάρα πολύ!

Μην φοβάσαι όλα καλά θα είναι!Έχω ακούσει κι εγώ ότι συμβαίνει να εμφανιστεί λίγο αίμα στις αρχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα...κι εγώ σε γραφείο δουλεύω αλλά πολλές φορές μου έρχεται να με πάρει ο ύπνος εκεί😂😂 καλά και όταν γυρνάω σπίτι κατά τις 6, έχει τύχει να κοιμηθώ κ από τότε😂 χθες κοιμήθηκα κατά τις 7-8.

Ενέσεις γιατί κάνεις για θρομβοφιλία;

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά ανέβηκε 😊 Λογικά είναι νωρίς, αλλά μπορεί να δείτε σάκο! Ανάλογα πώς θα αυξηθεί η χοριακή..μακάρι να δείτε κάτι 😊😊

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα...κι εγώ σε γραφείο δουλεύω αλλά πολλές φορές μου έρχεται να με πάρει ο ύπνος εκεί😂😂 καλά και όταν γυρνάω σπίτι κατά τις 6, έχει τύχει να κοιμηθώ κ από τότε😂 χθες κοιμήθηκα κατά τις 7-8.

Ενέσεις γιατί κάνεις για θρομβοφιλία;

Καλησπερα εγω με βαση την ΤΕΡ ειμαι 5 εβδομαδες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα περα απο το στηθος που με ενοχλει ελαφρα.. αλλα απ ολα τα συμπτωματα τις εγκυμοσυνης θα ηθελα παρα πολυ να εχω την υπνηλια 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η whatever είπε:

Εννοείται θα ενημερώσω!!! 

Από υπνηλία πως τα πάτε βρε κορίτσια; Χθες πάλι από τις 9 κοιμήθηκα.... Κάνω δουλειά γραφείου οπότε δεν μπορώ να πω ότι κουράζομαι σωματικά αλλά κάθε βράδυ νιώθω πτώμα από πολύ νωρίς

Χαχαχαχαχαχα το έκανα εικόνα να ξέρεις!!! Και μένα είπε να τις κάνει αλλά δεν ήθελα. Από την πρώτη μόνη μου ξεκίνησα και νομιζω το προτιμώ!!! Κάνα δυο φορές ζοριστηκα βέβαια αλλά τα καταφέρνω με λιγη γκρίνια!!!

Χαχα τι να κανουμε ολα θα τα αντεξουμε για το καλο των μωρων μας!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέραα...κι εγώ σε γραφείο δουλεύω αλλά πολλές φορές μου έρχεται να με πάρει ο ύπνος εκεί😂😂 καλά και όταν γυρνάω σπίτι κατά τις 6, έχει τύχει να κοιμηθώ κ από τότε😂 χθες κοιμήθηκα κατά τις 7-8.

Ενέσεις γιατί κάνεις για θρομβοφιλία;

Χαχαχαχαχαχα και ανησυχούσα ότι ήμουν η μόνη!!!! Πως τα καταφέρνεις με τη δουλειά; Επειδή έχεις πολλές αναγουλες και εμετό ρωτάω

Λόγω επίκτητης θρομφολιας κάνω ενέσεις και παίρνω και σαλοσπιρ. Βέβαια η γιατρός είναι σχεδόν βέβαιη για τα αποτελέσματα, γιατί έκανα τις εξετάσεις δύο μήνες μετά την αποβολή και ήταν στα ανώτερα όρια οπότε θεωρεί ότι αν τις είχα κάνει νωρίτερα θα ξεπερνούσαν τα όρια. Θα ξανακάνω σε λίγες βδομάδες και αναλόγως των αποτελεσμάτων θα δούμε αν θα τις συνεχισω ή όχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/1/2020 at 8:52 ΠΜ, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα...Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...Άλλαξα γιατρό γιατί με εκνεύρισε πολύ αυτός που με παρακολουθούσε κ είναι καινούργιος αυτός που πάω τώρα...Είχα πάει μόνο μια φορά στον τωρινό πριν δύο μήνες επειδή κάνει εξωσωματικες για να μας δώσει συμβουλές με το σπέρμα του συζύγου....Φαντάσου ότι ενώ είχαμε κλείσει ραντεβού στο ιατρείο,προέκυψε τοκετός κ με είδε στο μαιευτήριο...Μου είπε ότι δεν περίμενε να δει κάτι ακόμα με βάση την την τελευταία περίοδο...Δεν τον ρώτησα η χαζή για το λεκιθιακο σάκο μέσα στο άγχος κ ντρέπομαι να τον πάρω,γιατί δεν έχω θαρρος...Τη Δευτέρα που με ειδε, είχα χοριακη 2085 κ την προηγούμενη Δευτέρα είχα 64.1.Θα περιμένω μέχρι την άλλο εβδομάδα...Σε ευχαριστω κ πάλι...

Ε αν είχες τη Δευτέρα 2085 τότε σίγουρα θα δείτε την άλλη βδομάδα!! 😜😜 Πολύ καλά ανέβηκε κι όλας, όλα καλά πάνε μην αγχώνεσαι 😊 Πότε είχες τελευταία περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι μου, ανυπομονώ να ακούσουμε καρδούλα για να συνειδητοποιήσω αρχικά εγώ η ίδια ότι έχω ένα μικρό θαυματάκι στην κοιλιά μου! Δεν είναι ακριβώς ότι δεν θέλω να έρχεται, απλά είναι πολύ αγχώδης και είναι ο μόνος που με επηρεάζει σε αυτό το κομμάτι... ενώ εγώ είμαι τέρμα ψύχραιμη ο ίδιος μπορεί να με αγχώσει χωρίς καν να μιλήσει! Φυσικά και θέλω να συμμετέχει και σίγουρα θα έρθει όταν θα μπορέσει! Δουλεύει πρωι ενώ εγώ δουλεύω απογευμα και πηγαίνω μόνο πρωί στη γιατρό οπότε δεν μπορεί να λείψει απο τη δουλειά του για να έρθει μαζί μου! Βέβαια κάπως θα το κανονίσουμε και θα έρθει ίσως και την επόμενη φορά, αλλά δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι ότι θα με αγχώσει πάρα πολύ!

Μην φοβάσαι όλα καλά θα είναι!Έχω ακούσει κι εγώ ότι συμβαίνει να εμφανιστεί λίγο αίμα στις αρχές!

Χαχα κατάλαβα...κακό αυτό το να σε αγχώνει..γιατί όμως τόσο πολύ;

Μακάρι..αγχώθηκα αρκετά με αυτό!! Τώρα ούτε τρέχω όπως πριν ούτε τίποτα μόνο περπάτημα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

 

 

Καλησπερα εγω με βαση την ΤΕΡ ειμαι 5 εβδομαδες αλλα δεν εχω κανενα συμπτωμα περα απο το στηθος που με ενοχλει ελαφρα.. αλλα απ ολα τα συμπτωματα τις εγκυμοσυνης θα ηθελα παρα πολυ να εχω την υπνηλια 🤪

Γιατί θέλεις καλέ; Απαπαπα 😂 απαίσιο συναίσθημα να μην μπορείς να κρατήσεις τα μάτια σου και να είσαι δουλειά 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ε αν είχες τη Δευτέρα 2085 τότε σίγουρα θα δείτε την άλλη βδομάδα!! 😜😜 Πολύ καλά ανέβηκε κι όλας, όλα καλά πάνε μην αγχώνεσαι 😊 Πότε είχες τελευταία περίοδο;

Είχα 23/12 και ωορρηξία 7/1...Περίοδο περίμενα 20/1(σταθερός κύκλος)...Αγχώθηκα που δεν είδε λεκιθιακο ασκό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η whatever είπε:

Χαχαχαχαχαχα και ανησυχούσα ότι ήμουν η μόνη!!!! Πως τα καταφέρνεις με τη δουλειά; Επειδή έχεις πολλές αναγουλες και εμετό ρωτάω

Λόγω επίκτητης θρομφολιας κάνω ενέσεις και παίρνω και σαλοσπιρ. Βέβαια η γιατρός είναι σχεδόν βέβαιη για τα αποτελέσματα, γιατί έκανα τις εξετάσεις δύο μήνες μετά την αποβολή και ήταν στα ανώτερα όρια οπότε θεωρεί ότι αν τις είχα κάνει νωρίτερα θα ξεπερνούσαν τα όρια. Θα ξανακάνω σε λίγες βδομάδες και αναλόγως των αποτελεσμάτων θα δούμε αν θα τις συνεχισω ή όχι

Εμετό κάνω κάθε πρωί, μετά πάω δουλειά κανονικά τι να κάνω...μερικές μέρες κάνω και το μεσημέρι μετά το φαγητό εδώ στη δουλειά..ε κ συνεχίζω κανονικά τη δουλειά μετά...ανακατωσούρες έχω όλη μέρα όπως και ζαλάδες...δε μπορώ να κάνω και πολλά..προσπαθώ να τρώω φαγητά που δε με ανακατεύουν...και να μη σηκώνομαι πολύ απ’τη θέση μου(αν κ δε γίνεται πάντα)...κάνω υπομονή πιο πολύ τι να κάνω. Εσύ δεν έχεις αναγούλες κ τέτοια ε;

Ε νταξει τότε να τις κάνεις, για καλό είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Είχα 23/12 και ωορρηξία 7/1...Περίοδο περίμενα 20/1(σταθερός κύκλος)...Αγχώθηκα που δεν είδε λεκιθιακο ασκό...

Όχι καλέ μην αγχώνεσαι. Αφού σου είπε κ ο γιατρός ότι δεν περίμενε να δει κάτι, έτσι δε σου είπε; Αυτοί ξέρουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Όχι καλέ μην αγχώνεσαι. Αφού σου είπε κ ο γιατρός ότι δεν περίμενε να δει κάτι, έτσι δε σου είπε; Αυτοί ξέρουν..

Έτσι μου είπε ναι....θα περιμένω...Σε ευχαριστώ....Έχει άγχος όμως πολύ η όλη κατάσταση...Δεν το περίμενα...Και είναι κ πολύ αγχωδης ως άνθρωπος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα κατάλαβα...κακό αυτό το να σε αγχώνει..γιατί όμως τόσο πολύ;

Μακάρι..αγχώθηκα αρκετά με αυτό!! Τώρα ούτε τρέχω όπως πριν ούτε τίποτα μόνο περπάτημα😅

Γιατί ανησυχεί αλλά πιστεύω ότι θα το ξεπεράσει τώρα!

Ναι να προσέχεις οσο περισσότερο μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Γιατί θέλεις καλέ; Απαπαπα 😂 απαίσιο συναίσθημα να μην μπορείς να κρατήσεις τα μάτια σου και να είσαι δουλειά 😆

Η αληθεια ειναι οτι δεν δουλευω οποτε με αυτο δεν εχω θεμα.. αλλα εχω προβλημα υπνου ενω νυσταζω δεν μπορω να κοιμηθω σκεφτομαι συνεχεια διαφορα το μυαλο δεν ηρεμη το βραδυ οποτε θα ηθελα λιγο να με πιασει υπνηλια να κοιμηθω κι εγω σαν ανθρωπος 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εμετό κάνω κάθε πρωί, μετά πάω δουλειά κανονικά τι να κάνω...μερικές μέρες κάνω και το μεσημέρι μετά το φαγητό εδώ στη δουλειά..ε κ συνεχίζω κανονικά τη δουλειά μετά...ανακατωσούρες έχω όλη μέρα όπως και ζαλάδες...δε μπορώ να κάνω και πολλά..προσπαθώ να τρώω φαγητά που δε με ανακατεύουν...και να μη σηκώνομαι πολύ απ’τη θέση μου(αν κ δε γίνεται πάντα)...κάνω υπομονή πιο πολύ τι να κάνω. Εσύ δεν έχεις αναγούλες κ τέτοια ε;

Ε νταξει τότε να τις κάνεις, για καλό είναι!

Έχεις πολύ έντονα συμπτώματα... Και χαρά στο κουράγιο σου που αντέχεις και πηγαίνεις στη δουλειά έτσι όπως τα περιγράφεις... Μακάρι να περάσουν συντομα!💗

Ευτυχώς όχι συμπτώματα δεν έχω πέρα από έντονες καούρες, για τις οποίες με βοηθάει το κρύο γάλα. Είμαι ακομη 5+2. Ελπίζω να μην κάνω εμετό στην πορεία γιατί δεν έχω χειρότερο... Μου κβονται τα πόδια...

Πήγα σήμερα στον γιατρό και είδαμε και λεκιθικο σάκο! Δεν σας κρύβω ότι μια πρώτη ανάσα την πήρα γιατί μου είπε ότι είναι και σε πολύ καλό σημείο! Πολύ ευχαριστημένος γενικώς για την εβδομάδα που είμαι! Ραντεβού ξανά σε δύο εβδομάδες για καρδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Είχα 23/12 και ωορρηξία 7/1...Περίοδο περίμενα 20/1(σταθερός κύκλος)...Αγχώθηκα που δεν είδε λεκιθιακο ασκό...

Εγώ έχω ΤΕΡ 24/12. Είδαμε σήμερα λεκιθικο, ενα κουτσικο πραγματακι αλλά μου είπε ο γιατρός ότι και να μη βλέπαμε λεκιθικο σε αυτή δεν θα μας ανησυχούσε. Αν πήγαινα την Τρίτη που είχα αρχικά προγραμματίσει πιθανών δεν θα το βλέπαμε. Είναι φυσιολογικό. Στα λέω αυτα γιατί έχουμε μόνο μια μέρα διαφορά οπότε το ίδιο ισχύει και για σένα! Στο λέει και ο γιατρός! Ολα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Εγώ έχω ΤΕΡ 24/12. Είδαμε σήμερα λεκιθικο, ενα κουτσικο πραγματακι αλλά μου είπε ο γιατρός ότι και να μη βλέπαμε λεκιθικο σε αυτή δεν θα μας ανησυχούσε. Αν πήγαινα την Τρίτη που είχα αρχικά προγραμματίσει πιθανών δεν θα το βλέπαμε. Είναι φυσιολογικό. Στα λέω αυτα γιατί έχουμε μόνο μια μέρα διαφορά οπότε το ίδιο ισχύει και για σένα! Στο λέει και ο γιατρός! Ολα καλά θα πάνε!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ....Εγώ έκανα ωορρηξία και 16 μέρα γιατί την καταλαβααα....θα περιμένω...Καλή ξεκούραση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2020 at 2:21 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Βρε κορίτσια η @ΚατεριναΣκ πού είναι;;;

Είσαι καλά κορίτσι μου; Έχεις ανακατωσούρες γι’αυτό δε μπαίνεις;

Σόρρυ κορίτσια μου. Απλά είμαι πολύ πιεσμένη αυτό το διάστημα.. οπότε μπορώ διαβάζω τα νέα σάς. Ελπίζω να είστε όλες καλα.Τρέχω γιατί θα ξεκινήσουμε ανακαίνιση στο σπίτι μας ολική με μαστόρους χώρια επόμενος καταλαβαίνετε ψάχνουμε. Βρήκαμε και που θα μείνουμε ετυχως κοντά. Είναι η μικρή που έχει την γκρίνια της λίγο.. πήγα και ενδοκρινολόγο για το ζάχαρο που έχω τσιμπιμενο και έχω διαβήτη κύησης. Μου είπε να έλεγχο για μια βδομάδα τις τιμές σε συγκεκριμένες ώρες και μου έδωσε και διατροφή και βλέπουμε πώς θα προχωρήσουμε ανάλογα τις μετρήσεις. Θα καλοπερασω όλα ολικής πρέπει να τρώω.. 

Εμετό ακόμα δεν έχω κάνει αλλά έχω αναγούλες και πονάει η κοιλιά μου... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η whatever είπε:

Έχεις πολύ έντονα συμπτώματα... Και χαρά στο κουράγιο σου που αντέχεις και πηγαίνεις στη δουλειά έτσι όπως τα περιγράφεις... Μακάρι να περάσουν συντομα!💗

Ευτυχώς όχι συμπτώματα δεν έχω πέρα από έντονες καούρες, για τις οποίες με βοηθάει το κρύο γάλα. Είμαι ακομη 5+2. Ελπίζω να μην κάνω εμετό στην πορεία γιατί δεν έχω χειρότερο... Μου κβονται τα πόδια...

Πήγα σήμερα στον γιατρό και είδαμε και λεκιθικο σάκο! Δεν σας κρύβω ότι μια πρώτη ανάσα την πήρα γιατί μου είπε ότι είναι και σε πολύ καλό σημείο! Πολύ ευχαριστημένος γενικώς για την εβδομάδα που είμαι! Ραντεβού ξανά σε δύο εβδομάδες για καρδιά!

Μπράβο κορίτσι μου χαίρομαι που είδατε και λεκιθικό!!!!!! Καταλαβαίνω απόλυτα! Κι εγώ το ίδιο αισθάνθηκα!!! Τέλεια τέλεια, βλέπω οι γιατροί μας κινούνται σε παρόμοια τροχιά! Σε 2 εβδομάδες εχω κι εγώ ραντεβού για καρδούλα!!!! Απ ότι καταλαβαίνω είμαστε σε παρόμοιες μέρες 5+ είμαι κι εγώ!!

Έχουμε κοινά γενικά! Μόνο καούρες έχω κι εγώ (είχα πάντα βέβαι) αλλά νόμιζα ότι αυτές τις έχεις στο τέλος της εγκυμοσύνης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2020 at 8:06 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Έχεις πολύ έντονα συμπτώματα... Και χαρά στο κουράγιο σου που αντέχεις και πηγαίνεις στη δουλειά έτσι όπως τα περιγράφεις... Μακάρι να περάσουν συντομα!💗

Ευτυχώς όχι συμπτώματα δεν έχω πέρα από έντονες καούρες, για τις οποίες με βοηθάει το κρύο γάλα. Είμαι ακομη 5+2. Ελπίζω να μην κάνω εμετό στην πορεία γιατί δεν έχω χειρότερο... Μου κβονται τα πόδια...

Πήγα σήμερα στον γιατρό και είδαμε και λεκιθικο σάκο! Δεν σας κρύβω ότι μια πρώτη ανάσα την πήρα γιατί μου είπε ότι είναι και σε πολύ καλό σημείο! Πολύ ευχαριστημένος γενικώς για την εβδομάδα που είμαι! Ραντεβού ξανά σε δύο εβδομάδες για καρδιά!

Εε τι να κάνω..αναγκαστικά!! Αλλά το σκ είμαι μόνο ξάπλα, όπως και τα απογεύματα μετά τη δουλειά! Μακάρι💗 

Χαχα και μένα το χειρότερό μου ήταν πάντα ο εμετός, αλλά μετά το συνηθίζεις και το υπομένεις..ελπίζω να μην έχεις εσύ βέβαια τέτοια θέματα και να έχεις μια ήρεμη εγκυμοσύνη! 😊

Άντεε, μια χαρά! Θα ανυπομονείς τώρα φαντάζομαι να περάσουν οι μέρες..❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...