Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσι η πρώτη χοριακη δευτερα ήταν 63.21 και σήμερα πηγε 456

καλο;;

Πολύ καλά πολλαπλασιάζεται η χοριακη σου κορίτσι μου!!!! Μπράβο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Λογικό.... κι εγώ το ίδιο. Σε φάση θέλω να το πω στον αρραβωνιαστικό μου αύριο αλλά απο την άλλη φοβάμαι κιολας ότι δεν θα δω τίποτα  την Τριτη και θα απογοητευτει κι αυτος.... Πρεπει να βρούμε κατι να σκεφτόμαστε θετικά!

Κι εμένα ελάχιστα πρησμένο είναι το στήθος μου! Είναι αρχή ακόμα! Όλο και καποιο σύμπτωμα θα έχουμε όσο περνάνε οι εβδομάδες! Εκτός κι αν είμαστε απο τις τυχερες που δεν έχουν συμπτωματα! Μην αγχωνεσαι πάντως και η εναλλαγή συμπτωμάτων  δεν υποδηλώνει κάποιο "πρόβλημα" ☺️

Καλέ πως αντέχεις και δεν έχεις πει τίποτα ακόμη??? 

Πφφφφ άντε να δούμε πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την Τρίτη....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλέ πως αντέχεις και δεν έχεις πει τίποτα ακόμη??? 

Πφφφφ άντε να δούμε πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι την Τρίτη....

 

 

θα το πω αυριο! που θα είμαστε χαλαροί να χαρουμε λιγο το σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλά εγώ δεν ξέρω σε ποια εβδομαδα είμαι :lol: Τι μαρτυριο κι αυτό! Θεωρω οτι την Τρίτη θα μάθω... Πάντως έχω πρησμένη κοιλιά και πονακια περιόδου. Αυτά σχεδόν απο την αρχή! Τι συμπτώματα έχεις εσυ;

Αλλά όπως είπε και η Κατερίνα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Η μανα μου για παράδειγμα, δεν είχε σε καμία εγκυμοσύνη της συμπτώματα! Τίποτα όμως ούτε την παραμικρή ενόχληση! Και έκανε και 4 φυσιολογικές γέννες τη μία μάλιστα το μωρό ήταν 4,800! (Ελπίζω αυτό που κάποια  γεννάει τεράστια παιδιά να μην κληρονομείται):lol:

Αχ μας φτιάχνεις τη διάθεση με τα αστεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσι η πρώτη χοριακη δευτερα ήταν 63.21 και σήμερα πηγε 456

καλο;;

Μια χαρά όλα τέλεια! Άντε μπορείς να πας και στο γιατρό την άλλη εβδομάδα να δείτε σάκο! Πότε είχες τελευταία περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσι η πρώτη χοριακη δευτερα ήταν 63.21 και σήμερα πηγε 456

καλο;;

Μπραβο κοριτσι μου! Τελεια αύξηση μου φαινεται!! 😁😁😁

@Tina92 Εχεις απολυτο δικιο αλλα ειναι αυτος ο φοβος που υπάρχει! Αλλα θα προσπαθήσω απο δω κ περα να βλεπω μονο θετικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για πείτε είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη; Η έχετε κι αλλά παιδάκια;; Εμένα είναι η δεύτερη έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών.. είχα πολύ άγχος κάθε μήνα και έτσι μάλλον θα πάει κ αυτή η εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Μπραβο κοριτσι μου! Τελεια αύξηση μου φαινεται!! 😁😁😁

@Tina92 Εχεις απολυτο δικιο αλλα ειναι αυτος ο φοβος που υπάρχει! Αλλα θα προσπαθήσω απο δω κ περα να βλεπω μονο θετικα!

💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσια για πείτε είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη; Η έχετε κι αλλά παιδάκια;; Εμένα είναι η δεύτερη έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών.. είχα πολύ άγχος κάθε μήνα και έτσι μάλλον θα πάει κ αυτή η εγκυμοσυνη

Κορίτσι μου είναι η 1η μου! Και ελπίζω να ε΄εξελιχθεί καλά.... Είναι τώρα αυτός ο φοβος του άγνωστου!!! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και να μην αγχώνεσαι κι εσύ! Όλα καλά θα μας πάνε 🥰 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα εκανα την ανακοίνωση στον αρραβωνιαστικό μου! Στέλνω ενδεικτική φώτο!

20200125_112632.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ!! Ευχομαι σε ολες μας με το καλο τα μωρακια μας!! Εγω ειμαι στην 4εβδ και 3μερες και εχω πολυ αγχος για το αν θα παει καλα διοτι ειχα δυο προηγουμενες αποβολες στην αρχη πριν καν δουμε σακο 🙁. Τελευταια ΤΕΡ 25/12 Εκανα χοριακη  στις 21/1 μια μερα πριν την περιοδο και ηταν 44 ξαναεκανα 2 μερες μετα και ηταν 96 τωρα εχω ραντεβου την τριτη ξανα για χοριακη και ελεγχο! Πως την βλεπετε την χοριακη δεν ειναι λιγο χαμηλη;; Επισης το τεστ ωορρηξιας εδειξε θετικο 13η και 14η μερα του κυκλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Κορίτσι μου είναι η 1η μου! Και ελπίζω να ε΄εξελιχθεί καλά.... Είναι τώρα αυτός ο φοβος του άγνωστου!!! Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και να μην αγχώνεσαι κι εσύ! Όλα καλά θα μας πάνε 🥰 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σήμερα εκανα την ανακοίνωση στον αρραβωνιαστικό μου! Στέλνω ενδεικτική φώτο!

20200125_112632.jpg

Αχ πολύ όμορφη έκπληξη Δήμητρα!!!Και τέλεια ρουχαλακια!!!!Πες μας αντιδράσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ!! Ευχομαι σε ολες μας με το καλο τα μωρακια μας!! Εγω ειμαι στην 4εβδ και 3μερες και εχω πολυ αγχος για το αν θα παει καλα διοτι ειχα δυο προηγουμενες αποβολες στην αρχη πριν καν δουμε σακο 🙁. Τελευταια ΤΕΡ 25/12 Εκανα χοριακη  στις 21/1 μια μερα πριν την περιοδο και ηταν 44 ξαναεκανα 2 μερες μετα και ηταν 96 τωρα εχω ραντεβου την τριτη ξανα για χοριακη και ελεγχο! Πως την βλεπετε την χοριακη δεν ειναι λιγο χαμηλη;; Επισης το τεστ ωορρηξιας εδειξε θετικο 13η και 14η μερα του κυκλου 

Καλώς ήρθες κορίτσι!Και εγώ είμαι λιγους μηνες εδώ!Θα σου πουν τα κορίτσια για τις τιμες....Εγώ δε ξέρω καθόλου κ δεν έχω δει σάκο...Είχα κ εγώ χαμηλή χοριακη κ μου είπε είναι νωρίς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσια για πείτε είναι η πρώτη σας εγκυμοσύνη; Η έχετε κι αλλά παιδάκια;; Εμένα είναι η δεύτερη έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών.. είχα πολύ άγχος κάθε μήνα και έτσι μάλλον θα πάει κ αυτή η εγκυμοσυνη

1η που ελπίζω να προχωρήσει! Είχα δύο αποβολές σε πολύ αρχικό στάδιο μέσα στο 2019. Οπότε όπως καταλαβαίνεις και από τα μηνύματα μου για τα συμπτώματα έχω πολύ άγχος! Και θα συνεχίσω να ρωτάω τα ίδια ξανά και ξανά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ!! Ευχομαι σε ολες μας με το καλο τα μωρακια μας!! Εγω ειμαι στην 4εβδ και 3μερες και εχω πολυ αγχος για το αν θα παει καλα διοτι ειχα δυο προηγουμενες αποβολες στην αρχη πριν καν δουμε σακο 🙁. Τελευταια ΤΕΡ 25/12 Εκανα χοριακη  στις 21/1 μια μερα πριν την περιοδο και ηταν 44 ξαναεκανα 2 μερες μετα και ηταν 96 τωρα εχω ραντεβου την τριτη ξανα για χοριακη και ελεγχο! Πως την βλεπετε την χοριακη δεν ειναι λιγο χαμηλη;; Επισης το τεστ ωορρηξιας εδειξε θετικο 13η και 14η μερα του κυκλου 

Καλωσηρθες κορίτσι μου! Στα ίδια βήματα κινούμαστε βλέπω! Δύο αποβολές και γω μέσα στο 2019 σε πολύ αρχικό στάδιο, γύρω στην 5η εβδομάδα. Είμαι και γω τώρα 4ε +4 και όπως καταλαβαίνεις το άγχος χτυπάει κόκκινο.... 

Η χοριακη σου διπλασιάστηκε και αυτό είναι το βασικό. Κατά πάσα πιθανότητα έγινε καθυστερημένη σύλληψη γι' αυτό και τα νούμερα σου φαίνονται μικρά. Αλλά όπως είπαμε το σημαντικότερο είναι να διπλασιάζεται ανά 48 ώρες και έγινε στην περίπτωση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλωσηρθες κορίτσι μου! Στα ίδια βήματα κινούμαστε βλέπω! Δύο αποβολές και γω μέσα στο 2019 σε πολύ αρχικό στάδιο, γύρω στην 5η εβδομάδα. Είμαι και γω τώρα 4ε +4 και όπως καταλαβαίνεις το άγχος χτυπάει κόκκινο.... 

Η χοριακη σου διπλασιάστηκε και αυτό είναι το βασικό. Κατά πάσα πιθανότητα έγινε καθυστερημένη σύλληψη γι' αυτό και τα νούμερα σου φαίνονται μικρά. Αλλά όπως είπαμε το σημαντικότερο είναι να διπλασιάζεται ανά 48 ώρες και έγινε στην περίπτωση σου!

Καλως σας βρηκα!! Σε καταλαβαινω κι εγω αγχος τρελο.. ελπιζω τωρα που θα παω την Δευτερα να εχει 4πλασιαστει η χοριακη!! Εμενα μετα τις δυο αποβολες με εστειλε ο γιατρος να κανω υστεροσκοπηση και βρηκαμε ενδομητριτιδα και απ οτι μου ειπε αυτο ευθυνοταν που εχανα τα μωρα τοσο νωρις.. ευχομαι τωρα να ειναι τελειομηνη η εγκυμοσυνη μας και να κρατησουμε επιτελους τα μωρακια μας αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι!Και εγώ είμαι λιγους μηνες εδώ!Θα σου πουν τα κορίτσια για τις τιμες....Εγώ δε ξέρω καθόλου κ δεν έχω δει σάκο...Είχα κ εγώ χαμηλή χοριακη κ μου είπε είναι νωρίς..

Καλως σας βρηκα!! Απ οσο ξερω ο σακος φαινεται οταν η χοριακη ειναι πανω απο 1500 δεν ειμαι και 100% σιγουρη βεβαια! Εσενα κοριτσι μου ποσο ηταν η χοριακη σου και σε ποια μερα του κυκλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλως σας βρηκα!! Σε καταλαβαινω κι εγω αγχος τρελο.. ελπιζω τωρα που θα παω την Δευτερα να εχει 4πλασιαστει η χοριακη!! Εμενα μετα τις δυο αποβολες με εστειλε ο γιατρος να κανω υστεροσκοπηση και βρηκαμε ενδομητριτιδα και απ οτι μου ειπε αυτο ευθυνοταν που εχανα τα μωρα τοσο νωρις.. ευχομαι τωρα να ειναι τελειομηνη η εγκυμοσυνη μας και να κρατησουμε επιτελους τα μωρακια μας αγκαλια!!!

Είναι πολύ καλό που βρέθηκε ότι κάτι υπήρχε και αντιμετωπίστηκε! Εγώ βρέθηκα ετεροζυγωτης σε έναν παράγοντα θρομβοφιλιας που έχει ως αποτέλεσμα την ανεπάρκεια βιταμινών. Είχα σοβαρή ανεπάρκεια φυλλικού και αυτο έχει ως αποτέλεσμα αλλοιώσεις στο dna των ωαρίων άρα και βιοχημικές! Συν χασιμοτο και αντιφωσφολιπιδικο... Μόνο υστεροσκοπηση δεν είχα κάνει και το έχω αγχος μήπως υπήρχε και κει κάτι... Αλλά δεν έχει και νόημα να το σκέφτομαι τώρα...

Αυτή τη φορά θα τα καταφέρουμε! Θα έχουμε μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα ,εγώ εχθες είχα μια μεγάλη περιπέτεια ,εκεί που κοιμόμουν ξαφνικά πλημμύρισα στο αίμα και όπως καταλαβαίνετε τρελάθηκα ,με πήρε ο άντρας μ και πήγαμε στο νοσοκομείο νομίζοντας ότι έχω αποβάλλει ,βασικά ήμασταν σίγουροι ,τελικά το μπεμπέ μας είναι μια χαρά ακούσαμε και την καρδούλα του και κλαίγαμε σαν τρελοί, τέλος πάντων αν και το μπεμπέ είναι μια χαρά έχω ένα αιμάτωμα στην μήτρα το οποίο είναι μικρό αλλά πρέπει να κλείσει ,εγώ έχω ακόμα αιμορραγία ,η γιατρός μου ειπαι να είμαι ξάπλα μέχρι να τελειώσει το αίμα και μου έδωσε μαγνήσιο και utrogestan,τέλος μ ειπαι όταν την ρώτησα αν θα φύγει το αιμάτωμα ότι είναι 50-50 ελπιζω να αντέξει το μωράκι μας και να πάνε όλα καλά!!!!εχει ακούσει καμία κάτι παρόμοιο η βιώσει να μ πει την εξέλιξη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου πω πω τι πέρασες? Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό. Ευτυχώς είναι όλα καλά με το μωράκι σου και ακούσατε και καρδούλα.. τα ουτρο λογικά θα βοηθήσουν να φύγει το αιμάτωμα. Σου είπε αν μπορεί να επηρεάσει την κύηση αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, ειμαι καινουργια στο φορουμ!! Ευχομαι σε ολες μας με το καλο τα μωρακια μας!! Εγω ειμαι στην 4εβδ και 3μερες και εχω πολυ αγχος για το αν θα παει καλα διοτι ειχα δυο προηγουμενες αποβολες στην αρχη πριν καν δουμε σακο 🙁. Τελευταια ΤΕΡ 25/12 Εκανα χοριακη  στις 21/1 μια μερα πριν την περιοδο και ηταν 44 ξαναεκανα 2 μερες μετα και ηταν 96 τωρα εχω ραντεβου την τριτη ξανα για χοριακη και ελεγχο! Πως την βλεπετε την χοριακη δεν ειναι λιγο χαμηλη;; Επισης το τεστ ωορρηξιας εδειξε θετικο 13η και 14η μερα του κυκλου 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας... Η χοριακη σου από τη στιγμή που διπλασιάστηκε είναι μια χαρά. αυτο κοιτάμε αν διπλασιάζεται.. όσο για τις απόβολες σε καταλαβαίνω και το άγχος που έχεις τώρα.. και εγώ πριν 6 μήνες είχα μια αποβολή στις 9 βδομάδες είχαμε ακούσει καρδούλα στις 7 βδομάδες και στις 9 που πήγαμε για υπέρηχο δεν την ξανά ακούσαμε. Ταλαιπωρήθηκα και πολύ για να αποβαλω γιατί δεν έκανα απόξεση. Επίσης είχα και μια πάλι αποβολή πριν 8 χρόνια στις 6 βδομάδες. Τώρα αν πάνε όλα καλά θα ειναι το δεύτερο παιδάκι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ξεκίνησαν οι αναγούλες τι στομάχι μου χάλια ;όλα εμετό δεν έχω κάνει. Χθες γι'αυτό δεν μπήκα καθόλου δεν ήμουνα καλά .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tina92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ,εγώ εχθες είχα μια μεγάλη περιπέτεια ,εκεί που κοιμόμουν ξαφνικά πλημμύρισα στο αίμα και όπως καταλαβαίνετε τρελάθηκα ,με πήρε ο άντρας μ και πήγαμε στο νοσοκομείο νομίζοντας ότι έχω αποβάλλει ,βασικά ήμασταν σίγουροι ,τελικά το μπεμπέ μας είναι μια χαρά ακούσαμε και την καρδούλα του και κλαίγαμε σαν τρελοί, τέλος πάντων αν και το μπεμπέ είναι μια χαρά έχω ένα αιμάτωμα στην μήτρα το οποίο είναι μικρό αλλά πρέπει να κλείσει ,εγώ έχω ακόμα αιμορραγία ,η γιατρός μου ειπαι να είμαι ξάπλα μέχρι να τελειώσει το αίμα και μου έδωσε μαγνήσιο και utrogestan,τέλος μ ειπαι όταν την ρώτησα αν θα φύγει το αιμάτωμα ότι είναι 50-50 ελπιζω να αντέξει το μωράκι μας και να πάνε όλα καλά!!!!εχει ακούσει καμία κάτι παρόμοιο η βιώσει να μ πει την εξέλιξη;;;

Κορίτσι μου καλημέρα...

Τι πέρασες;;Χαίρομαι πολύ που είναι καλά το μπεμπακι σας κ που ακούσατε καρδούλα!Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Εμένα ξεκίνησαν οι αναγούλες τι στομάχι μου χάλια ;όλα εμετό δεν έχω κάνει. Χθες γι'αυτό δεν μπήκα καθόλου δεν ήμουνα καλά .. 

Καλημέρα!Ελπίζω να ήταν τυχαίο κ να μη ταλαιπωρηθείς...Σήμερα είσαι καλυτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dimitra86 είπε:

Καλως σας βρηκα!! Απ οσο ξερω ο σακος φαινεται οταν η χοριακη ειναι πανω απο 1500 δεν ειμαι και 100% σιγουρη βεβαια! Εσενα κοριτσι μου ποσο ηταν η χοριακη σου και σε ποια μερα του κυκλου;

29η μέρα 64.2 με κύκλο 27-29...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...