Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια,

Δεν σας γραφω συχνα τον τελευταιο αρκετο καιρο αλλα σας διαβάζω αρκετα συχνα! Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες καλη κύηση και στις υπόλοιπες να ερθει συντομα το θαυματακι σας! Εγω εχω 16 ημερες καθυστερηση ειχα κανει τεστ στις 7/1 αλλα ηταν αρνητικο. Πριν λιγο ξαναεκανα κι αλλα..... Νομιζω ειναι θετικα αν κα αχνες γραμμες...

15793542072961458414715.thumb.jpg.a0feb73a50047da660d62385e0949ffb.jpg

Είσαι εγκυούλα... θερμά συγχαρητήρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 17/1/2020 at 9:27 ΜΜ, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσια έχω ένα κοριτσάκι 5.5 μηνων

και τώρα βλέπω αυτο

σε πέντε ημέρες περιμένω να αδιαθετήσω 

οχι δεν βγάζει σταυρο, απλή καθετη

Καλε μαζί ήμασταν στα καλοκαιρινά bebe 2019,το τεστακι  σου το βλέπω θετικό!!!μπράβο σου πάντως που προσπαθείς για δεύτερο μωράκι τόσο νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Κορτας: ΘΕΤΙΚΟ👶 

Dimitra91:ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

Hope19: 29/01

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Επεξεργάστηκε από Αννια27
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!!!

τι κάνετε κορίτσια της αναμονής?? χαχα!!!! @karen @Hope19 ??? 'άντε γιατί θέλω κ άλλα θετικά στο ποστ που άνοιξα εγώ!! χαχααα...

εγώ είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία καθαρή, με αρκετα υγρά θα έλεγα, κ με αρνητικό τεστ....οπότε αν κ σταθερή γενικότερα περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να εμφανιστεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια,

Δεν σας γραφω συχνα τον τελευταιο αρκετο καιρο αλλα σας διαβάζω αρκετα συχνα! Ευχομαι σε ολες τις εγκυουλες καλη κύηση και στις υπόλοιπες να ερθει συντομα το θαυματακι σας! Εγω εχω 16 ημερες καθυστερηση ειχα κανει τεστ στις 7/1 αλλα ηταν αρνητικο. Πριν λιγο ξαναεκανα κι αλλα..... Νομιζω ειναι θετικα αν κα αχνες γραμμες...

15793542072961458414715.thumb.jpg.a0feb73a50047da660d62385e0949ffb.jpg

Συγχαρητήρια Δημητρα!! Σου εύχομαι να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη!!! Κορίτσια μου οι γιορτές σας έκαναν πολύ καλό!!! Πολλές εγκυμοσύνες αυτό το μήνα!!!!!! Τέτοια να έχουμε μόνο..χαρες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομοκρατηθεί που έχουν περάσει 5.5 μήνες μόνο και ξανά έχω θετικό τεστ

εκ των υστέρων το σκαφτηκα

γνωριζει καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!!!

τι κάνετε κορίτσια της αναμονής?? χαχα!!!! @karen @Hope19 ??? 'άντε γιατί θέλω κ άλλα θετικά στο ποστ που άνοιξα εγώ!! χαχααα...

εγώ είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία καθαρή, με αρκετα υγρά θα έλεγα, κ με αρνητικό τεστ....οπότε αν κ σταθερή γενικότερα περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να εμφανιστεί...

Καλημέρα lactaki μου.. σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αλλά περιμένω στις 29/1 @Αννια27 μάλλον έχει γραφτεί λάθος

Μακάρι να γίνει το θαύμα για να γλυτώσω τα υπόλοιπα αργότερα! Εγώ πήρα ovitrelle και τώρα παίρνω utrogestan, salospir και filicine. Εωο πονακια περιόδου κατευθείαν μετά την οωρρηξια ίσως από τα utrogestan, αλλά δεν έχει πριστεί το στήθος και δυστυχώς αυτό με το στήθος το είχα κ τον περασμένο μήνα. Αλλά δεν έπαιρνα προγεστερόνη.  Μακάρι να γίνει το θαύμα μας. Και για σένα λακτακι μου το πιστεύω. Είδες η Δήμητρα είχε αρνητικό τεστ και μετά θετικό 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!!!

τι κάνετε κορίτσια της αναμονής?? χαχα!!!! @karen @Hope19 ??? 'άντε γιατί θέλω κ άλλα θετικά στο ποστ που άνοιξα εγώ!! χαχααα...

εγώ είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία καθαρή, με αρκετα υγρά θα έλεγα, κ με αρνητικό τεστ....οπότε αν κ σταθερή γενικότερα περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να εμφανιστεί...

Καλημέρα κορίτσι μου! Είδες τι γούρι έφερες σε αυτό το θέμα??!! 

Τι τεστακι χρησιμοποίησες; Αν είναι τα one step και δεν σου έρθει σε κάνα δυο μέρες δοκίμασε κανένα άλλο. Με χοριακη σχεδόν 60 τώρα τα onestep με τα χίλια ζόρια έδειξαν μια πολύ πολύ άχνη γραμμή που χρειαζοσουν καλο φως για τη δεις, ενώ το καλοκαίρι με χοριακη 13 είχα πιο ξεκάθαρο θετικό onestep. Γενικώς δεν τα θεωρώ και πολύ αξιόπιστα για τις πρώτες μέρες της καθυστέρησης. Οπότε θέλουν δείχνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!!!

τι κάνετε κορίτσια της αναμονής?? χαχα!!!! @karen @Hope19 ??? 'άντε γιατί θέλω κ άλλα θετικά στο ποστ που άνοιξα εγώ!! χαχααα...

εγώ είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία καθαρή, με αρκετα υγρά θα έλεγα, κ με αρνητικό τεστ....οπότε αν κ σταθερή γενικότερα περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να εμφανιστεί...

Καλημέρα κοριτσουδι μου!!!! Αχχχ μακάρι να έχουν κάνει λάθος τα τεστ !!!! Μήπως να κάνεις μια χοριακη βρε κορίτσι μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!!!

τι κάνετε κορίτσια της αναμονής?? χαχα!!!! @karen @Hope19 ??? 'άντε γιατί θέλω κ άλλα θετικά στο ποστ που άνοιξα εγώ!! χαχααα...

εγώ είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία καθαρή, με αρκετα υγρά θα έλεγα, κ με αρνητικό τεστ....οπότε αν κ σταθερή γενικότερα περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να εμφανιστεί...

Καλημέρα κορίτσι μου! Είδες τι γούρι έφερες σε αυτό το θέμα??!! 

Τι τεστακι χρησιμοποίησες; Αν είναι τα one step και δεν σου έρθει σε κάνα δυο μέρες δοκίμασε κανένα άλλο. Με χοριακη σχεδόν 60 τώρα τα onestep με τα χίλια ζόρια έδειξαν μια πολύ πολύ άχνη γραμμή που χρειαζοσουν καλο φως για τη δεις, ενώ το καλοκαίρι με χοριακη 13 είχα πιο ξεκάθαρο θετικό onestep. Γενικώς δεν τα θεωρώ και πολύ αξιόπιστα για τις πρώτες μέρες της καθυστέρησης. Οπότε θέλουν δείχνουν

@Κορτας να σου ζήσει το μικρουλι σου και με το καλό να έρθει και το δεύτερο! Έχω μια φίλη η οποία έμεινε έγκυος όταν το πρώτο της ήταν 7 μηνών. Γενικώς δεν έχει καθόλου θέματα με την εγκυμοσύνη αλλά λόγω του ότι γέννησε πολύ πρόσφατα και με καισαρική η γιατρός της ειπε ότι θα πάει σίγουρα για καισαρική και δεν θα πάρει όλο τον ένατο λόγω της τομής. Πέρα από αυτό δεν έχει κανένα θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα lactaki μου.. σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον αλλά περιμένω στις 29/1 @Αννια27 μάλλον έχει γραφτεί λάθος

Μακάρι να γίνει το θαύμα για να γλυτώσω τα υπόλοιπα αργότερα! Εγώ πήρα ovitrelle και τώρα παίρνω utrogestan, salospir και filicine. Εωο πονακια περιόδου κατευθείαν μετά την οωρρηξια ίσως από τα utrogestan, αλλά δεν έχει πριστεί το στήθος και δυστυχώς αυτό με το στήθος το είχα κ τον περασμένο μήνα. Αλλά δεν έπαιρνα προγεστερόνη.  Μακάρι να γίνει το θαύμα μας. Και για σένα λακτακι μου το πιστεύω. Είδες η Δήμητρα είχε αρνητικό τεστ και μετά θετικό 🤞

Κορίτσακι μου καλημέρα το διωρθωσα !!! Είμαστε πολλές πια και μπερδευομαι !!! Θα μου ήταν πιο εύκολο να βάλω σε όλες μας θετικοοοο 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομοκρατηθεί που έχουν περάσει 5.5 μήνες μόνο και ξανά έχω θετικό τεστ

εκ των υστέρων το σκαφτηκα

γνωριζει καμία;

Αχ κορίτσι μου ξέρω ότι πρέπει να περάσει λίγος καιρός αλλά εμείς δεν είμαστε γιατροί. Όπως επίσης και η περίπτωση κάθε γυναίκας είναι διαφορετική. Μίλα με τον γυναικολόγο σου αύριο. Αυτός ξέρει καλύτερα! Μην πανικοβάλλεσαι χωρίς πρώτα να δεις πως έχουν τα πράγματα.😘💗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερούδια να έχετε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!!!

τι κάνετε κορίτσια της αναμονής?? χαχα!!!! @karen @Hope19 ??? 'άντε γιατί θέλω κ άλλα θετικά στο ποστ που άνοιξα εγώ!! χαχααα...

εγώ είμαι 16 μέρες μετά την ωορρηξία καθαρή, με αρκετα υγρά θα έλεγα, κ με αρνητικό τεστ....οπότε αν κ σταθερή γενικότερα περιμένω πότε θα φιλοτιμηθεί να εμφανιστεί...

Υγρά! Μμμ🤔

Το τέστ νομίζω το έκανες χωρίς να έχεις καθυστέρηση ακόμα έτσι δεν είναι; Άρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες!😁😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η whatever είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Είδες τι γούρι έφερες σε αυτό το θέμα??!! 

Τι τεστακι χρησιμοποίησες; Αν είναι τα one step και δεν σου έρθει σε κάνα δυο μέρες δοκίμασε κανένα άλλο. Με χοριακη σχεδόν 60 τώρα τα onestep με τα χίλια ζόρια έδειξαν μια πολύ πολύ άχνη γραμμή που χρειαζοσουν καλο φως για τη δεις, ενώ το καλοκαίρι με χοριακη 13 είχα πιο ξεκάθαρο θετικό onestep. Γενικώς δεν τα θεωρώ και πολύ αξιόπιστα για τις πρώτες μέρες της καθυστέρησης. Οπότε θέλουν δείχνουν

καλημέρα γλυκιά μου... της hometest έκανα..ξυπνησα ξημερώματα πήγα τουαλέτα δε το έκανα κ μετά κατα τι 8 που πήγα το έκανα... ε πρωινά ούρα θεωρούνται.. από την μια είμαι φουλ σταθερή απ΄την άλλη δεν ελπίζω .. θα έδειχνε κάτι αν ήμουν πιστεύω. ούτως η άλλως δεν έχω άλλο αν συνεχιστεί θα κάνω χοριακή η θα παρω άλλο απο το φαρμακείο... 13η είχα φατσούλα στο τεστ ωορρηξίας θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Υγρά! Μμμ🤔

Το τέστ νομίζω το έκανες χωρίς να έχεις καθυστέρηση ακόμα έτσι δεν είναι; Άρα δεν μπορούμε να είμαστε σίγουρες!😁😉

έκανα κ σήμερα το πρωί .. είμαι 16 μέρες μετά την ωοορηξία... οπότε κάτι θα έβγαζε.. δεν ελπίζω στα δικά μου θαύματα του τύπου βγήκε αρνητικό αλλά είμαι... χαχα.. άλλωστε όλα έχουν προγραμματιστεί φεύγω Αθήνα τον άλλο μήνα να κάνω μια νέα αρχή εκεί με καινούργιο γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

έκανα κ σήμερα το πρωί .. είμαι 16 μέρες μετά την ωοορηξία... οπότε κάτι θα έβγαζε.. 

Κι αν έγινε αργά η εμφύτευση; Όσο δεν την βλέπουμε ελπίζουμε!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι αν έγινε αργά η εμφύτευση; Όσο δεν την βλέπουμε ελπίζουμε!😘

23η μέρα είχα αίμα στο σκούπισμα... από εκεί κ έπειτα τίποτα.. αλλά θα ήταν κάτι ορμονικό στο παρελθον μ είχε ξανα συμβεί κ ήταν λόγω προλακτινης... θα χαλαρώσω κ θα μ έρθει που θα πάει, ίσως αλλάζει ο κύκλος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

23η μέρα είχα αίμα στο σκούπισμα... από εκεί κ έπειτα τίποτα.. αλλά θα ήταν κάτι ορμονικό στο παρελθον μ είχε ξανα συμβεί κ ήταν λόγω προλακτινης... θα χαλαρώσω κ θα μ έρθει που θα πάει, ίσως αλλάζει ο κύκλος μου...

Δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί αυτό από τις ορμόνες. Διάβασα όμως πιο πάνω ότι έκανες το τεστ αφού είχες πάει πρώτα τουαλέτα τα ξημερώματα. Νομίζω ότι λένε ότι καλά είναι να κάνουμε τα τεστ με τα πρώτα πρωινά ούρα. Μακάρι να δούμε θετικό! Αλλά κι αν όχι είπαμε δεν το βάζουμε κάτω! Θα έρθει που θα πάει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί αυτό από τις ορμόνες. Διάβασα όμως πιο πάνω ότι έκανες το τεστ αφού είχες πάει πρώτα τουαλέτα τα ξημερώματα. Νομίζω ότι λένε ότι καλά είναι να κάνουμε τα τεστ με τα πρώτα πρωινά ούρα. Μακάρι να δούμε θετικό! Αλλά κι αν όχι είπαμε δεν το βάζουμε κάτω! Θα έρθει που θα πάει!💗

ε ναι πήγα τα ξημερώματα κ μετα στις 8 που ξύπνησα πάλι... α δε θεωρούνται πρωινα?? χαχαααα... τέλος πάντων διάθεση στα πατώματα κ ελπίδα καμιά... ας κάνω το ταξιδάκι μου στην Αθήνα μπας κ βγάλω ακρη...

ευχαριστω πολυ για την αισιοδοξία σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομοκρατηθεί που έχουν περάσει 5.5 μήνες μόνο και ξανά έχω θετικό τεστ

εκ των υστέρων το σκαφτηκα

γνωριζει καμία;

νομιζω ότι στο 6μηνο μπορείς να ξαναμείνεις χωρίς να υπάρχει θέμα! Δεν ξέρω μόνο τι ισχύει αν έχεις κάνει καισαρική... κάνε μια ανάλυση να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη κ μίλα με το γιατρό σου!

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κοριτσουδι μου!!!! Αχχχ μακάρι να έχουν κάνει λάθος τα τεστ !!!! Μήπως να κάνεις μια χοριακη βρε κορίτσι μου;;;

Μακάρι αλλά δε πολυ πιστεύω..σε τόσα κορίτσια έβγαλε γραμμούλα κ μέρες πριν... θα τ αφήσω μέχρι την Τεταρτη αν δε έρθει κ θα κάνω χοριακή να δούμε τι γίνεται να το επιβεβαιώσω τουλάχιστον να χαλαρώσω ... ίσως είναι αλλαγή κύκλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αδιαθέτησα κορίτσια μου... περιμένω τα δικά σας θετικά νέα!!!!

Πίστεψα ότι θα μας έκανες την έκπληξη.... Επισκεψου τον νέο γιατρό και θα τα βάλετε όλα σε μια σειρά πολύ σύντομα!!!

Βρε κορίτσια οσες έχετε ήδη εμπειρία από μια κύηση είναι φυσιολογικό να μην έχεις κάθε μέρα τα ίδια συμπτώματα; Δηλαδή τη μια μέρα να έχεις ενοχλήσεις στο στήθος και όχι στην κοιλιά και την άλλη το ανάποδο; Και γενικώς να υπάρχουν εναλλαγές;

Σήμερα ας πούμε δεν με ενοχλεί το στηθος, πάρα μόνο ελάχιστα, έχω μόνο πιο συχνά πονακια περιόδου, όχι έντονα σαν μια ενόχληση και έχω πλέον και διάφανα υγρά που δεν είχα τις προηγούμενες μέρες. Λίγο αγχώθηκα και εκεί που έλεγα δεν θα κάνω άλλη χοριακη μέχρι το ραντεβού τώρα μετράω ώρες αντίστροφα να πάω για εξετάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πόσο όμορφο το πινακακι μας!!

Εν αναμονή περιόδου εγώ και μαλλον θα εμφανιστεί νωρίτερα καθώς είχα κ θετικό τεστ ωορρηξίας 2 μερες πριν απ'την μέρα που περίμενα.. Οπότε αύριο μεθαύριο θα την δούμε την κυρία!

Σκέφτομαι μόλις αδιαθετησω (γιατι θα αδιαθετησω, το νιωθω) να μιλήσω με την γυναικολόγο μου να με κατευθύνει για να κάνω επιτέλους ορμονικές εξετάσεις! Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω; Κάποια εξέταση που ενδεχομένως πρέπει οπωσδήποτε να γίνει; Να εχω μια ιδέα πριν παω! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσια μου πόσο όμορφο το πινακακι μας!!

Εν αναμονή περιόδου εγώ και μαλλον θα εμφανιστεί νωρίτερα καθώς είχα κ θετικό τεστ ωορρηξίας 2 μερες πριν απ'την μέρα που περίμενα.. Οπότε αύριο μεθαύριο θα την δούμε την κυρία!

Σκέφτομαι μόλις αδιαθετησω (γιατι θα αδιαθετησω, το νιωθω) να μιλήσω με την γυναικολόγο μου να με κατευθύνει για να κάνω επιτέλους ορμονικές εξετάσεις! Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω; Κάποια εξέταση που ενδεχομένως πρέπει οπωσδήποτε να γίνει; Να εχω μια ιδέα πριν παω! 🙂

Ποτέ δεν ξέρεις! Λοιπόν εγώ είχα ζητήσει έναν πλήρη ορμονολογικο έλεγχο και νομίζω περιελάμβανε tsh, προλακτίνη, οιστραδιόλη, προγεστερόνη ( καλύτερα να γίνει μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία) , τεστοστερόνη και άλλες που δεν τις θυμάμαι τώρα. Δεν περιελάμβανε αυτή που δείχνει το απόθεμα ωαρίων αλλά ίσως θεωρείται πιο εξειδικευμένη και δεν περιλαμβάνεται στον ορμονολογικο; Δεν το γνωρίζω αυτό.

Όλες οι εξετάσεις γίνονται 2η με 6η μέρα του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...