Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι; Μόλις μου ήρθαν τα τεστακια ωορρηξίας και είπα να παραγγείλω και τεστακια fsh. Βασικά ιδέα δεν είχα τι είναι ακριβώς αυτή η ορμόνη αλλά είπα από περιέργεια να κάνω. Κατάλαβα καλά ότι την κάνεις ενώ έχεις περίοδο; Μου φάνηκε λίγο περίεργο.

Τα είχα πάρει και γω και τα είχα χρησιμοποιήσει. Δεν θυμάμαι όμως τι έγραφαν οι οδηγίες. Θα τα δω και θα σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Πρώτη φορά τα ακούω από εσένα δεν τα ξέρω καθόλου! Και σε τι βοηθάνε αυτά? 

Τον άλλο μήνα μάλλον θα χρειαστώ να ξαναπαραγγειλω κ εγώ ωορρηξιας.... 

Και εγώ νιώθω να μου έρχεται περίοδος ☹️☹️☹️

Κι εγώ κατά τύχη το είδα. Σου λέει αν αναπτύσσονται σωστά τα ωοθυλάκια. Έτσι είπα να το δοκιμάσω από περιέργεια. Εξάλλου είναι πολύ οικονομικά. Αν και δεν σου κρύβω ότι λίγο το μετάνιωσα. Φοβάμαι μην δείξει τίποτα περίεργο και αγχωθω περισσότερο μετά😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ κατά τύχη το είδα. Σου λέει αν αναπτύσσονται σωστά τα ωοθυλάκια. Έτσι είπα να το δοκιμάσω από περιέργεια. Εξάλλου είναι πολύ οικονομικά. Αν και δεν σου κρύβω ότι λίγο το μετάνιωσα. Φοβάμαι μην δείξει τίποτα περίεργο και αγχωθω περισσότερο μετά😬

Εγω αν μου έρθει περίοδος θα πάω στο γυναικολόγο για το ετήσιο τεστ ΠΑΠ και λέω να κλείσω ραντεβού όταν πλησιάζει η ωορρηξια που να ρίξουμε μια ματιά στον υπερηχο... 

Όταν τα κάνεις πες μου εντυπώσεις να ξέρουμε κ αυτά τι είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα.
Πήρα και εγώ αλλά ξέχασα να κάνω το 2ο...
Ναι, στις οδηγίες του δικού μου λέει κάνεις την 3η μέρα, με περίοδο δλδ, μετά σε 7 μέρες και μετά πάλι σε 7 μέρες.
Αλλά εγώ δεν κατάλαβα πως ερμηνευεται το αποτέλεσμα.
Ελπίζω να θυμηθώ να κάνω έστω το 3ο και να διαβάσω πάλι την ερμηνία των αποτελεσμάτων...

Από ότι κατάλαβα αν βγεί αρνητικό σημαίνει ότι αναπτύσσονται ωοθυλάκια. Νομίζω θα τρελαθουμε στο τέλος! Εκεί που στα άλλα παρακαλάμε να βγει γραμμή σε αυτά θα φοβόμαστε μην την δούμε! Μα τι τραβάμε οι δόλιες!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγω αν μου έρθει περίοδος θα πάω στο γυναικολόγο για το ετήσιο τεστ ΠΑΠ και λέω να κλείσω ραντεβού όταν πλησιάζει η ωορρηξια που να ρίξουμε μια ματιά στον υπερηχο... 

Όταν τα κάνεις πες μου εντυπώσεις να ξέρουμε κ αυτά τι είναι!!! 

Εύχομαι να μην έρθει σε καμία μας! Έτσι δεν θα χρειαστεί να τα κάνω... ούτε κι εσύ φυσικά! Άντε σειρά σου είναι να μας πεις ευχάριστα. Δεν είναι σωστό να χαλάσει το σερί μας!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εύχομαι να μην έρθει σε καμία μας! Έτσι δεν θα χρειαστεί να τα κάνω... ούτε κι εσύ φυσικά! Άντε σειρά σου είναι να μας πεις ευχάριστα. Δεν είναι σωστό να χαλάσει το σερί μας!😘

Μακαρι αν κ δε το νομίζω.... Στην ουσία περιμένω αύριο γιατί είχα ωορρηξια μια μέρα αργότερα σύμφωνα με το τεστ... Σήμερα όμως ένιωθα ότι θα μου έρθει.. Θα κρατηθώ κ θα κάνω τεστ αύριο μετά το μεσημέρι αν δεν έχει ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα.
Αυτά τα τεστ ωορρηξίας μάλλον μας έκαναν μεγάλη ζημιά. Ενώ είχαμε επαφες κανονικά όλους τους προηγούμενους μήνες, και επίσης είχαμε και επαφές παρα μέρα μετά την τελευταία μου περίοδο, με το που έκανα το τεστ και του λέω είναι θετικό, σε 24-48 ώρες έχω ωορρηξία, αγχώθηκε και δεν μπορούσε με τίποτα να λειτουργήσει. Τη πρώτη μέρα με το ζόρι, τη δεύτερη τίποτα. Έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ! Εϊναι καθαρά εγκεφαλικό, μου λέει αγχώθηκε πολύ γιατί πρέπει να βάλει τα δυνατά του και να γίνει τώρα για να μη χαθεί η ωορρηξία και στο τέλος είχαμε τα αντίθετα αποτελέσματα. 
Έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς τέτοιο θέμα; Δεν είμαι καθόλου καλά σήμερα κορίτσια. Χάσαμε την ημέρα της ωορρηξίας αφού αποτύχαμε μετά απο 3-4 ώρες. Με λίγα λόγια είχαμε συνέχεια σε επαφή απο τις 9 Ιανουαρίου εκτός απο τη μέρα της ωορρηξίας. Απ'οτι φαίνεται δεν έχω ελπίδες αυτόν το μήνα! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.
Αυτά τα τεστ ωορρηξίας μάλλον μας έκαναν μεγάλη ζημιά. Ενώ είχαμε επαφες κανονικά όλους τους προηγούμενους μήνες, και επίσης είχαμε και επαφές παρα μέρα μετά την τελευταία μου περίοδο, με το που έκανα το τεστ και του λέω είναι θετικό, σε 24-48 ώρες έχω ωορρηξία, αγχώθηκε και δεν μπορούσε με τίποτα να λειτουργήσει. Τη πρώτη μέρα με το ζόρι, τη δεύτερη τίποτα. Έχω στενοχωρηθεί πάρα πολύ! Εϊναι καθαρά εγκεφαλικό, μου λέει αγχώθηκε πολύ γιατί πρέπει να βάλει τα δυνατά του και να γίνει τώρα για να μη χαθεί η ωορρηξία και στο τέλος είχαμε τα αντίθετα αποτελέσματα. 
Έχετε αντιμετωπίσει κι εσείς τέτοιο θέμα; Δεν είμαι καθόλου καλά σήμερα κορίτσια. Χάσαμε την ημέρα της ωορρηξίας αφού αποτύχαμε μετά απο 3-4 ώρες. Με λίγα λόγια είχαμε συνέχεια σε επαφή απο τις 9 Ιανουαρίου εκτός απο τη μέρα της ωορρηξίας. Απ'οτι φαίνεται δεν έχω ελπίδες αυτόν το μήνα! 
 

αχ... το έπαθα τον προηγούμενο μήνα... άστα φίλη μου, λίγο που είχαμε βγει,  λίγο που ήξερε ότι έπρεπε να αποδώσει, αγχώθηκε και δεν έγινε τπτ... Και εγώ μετά ήμουν χάλια για πολλές μέρες...
Και ξέρεις, άμα αρχίσαμε αυτα τώρα, πάει το χάσαμε το παιχνίδι... Είναι πολύ στενάχωρο να έχεις επαφές με το ρολόι και το ημερολόγιο... 
Πάντως μην απογοητεύεσαι, αν υπήρχε σπέρμα από τις προηγούμενες επαφές, μπορεί να συμβεί σύλληψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

αχ... το έπαθα τον προηγούμενο μήνα... άστα φίλη μου, λίγο που είχαμε βγει,  λίγο που ήξερε ότι έπρεπε να αποδώσει, αγχώθηκε και δεν έγινε τπτ... Και εγώ μετά ήμουν χάλια για πολλές μέρες...
Και ξέρεις, άμα αρχίσαμε αυτα τώρα, πάει το χάσαμε το παιχνίδι... Είναι πολύ στενάχωρο να έχεις επαφές με το ρολόι και το ημερολόγιο... 
Πάντως μην απογοητεύεσαι, αν υπήρχε σπέρμα από τις προηγούμενες επαφές, μπορεί να συμβεί σύλληψη. 

Εμείς αυτό το μήνα βρισκόμασταν με ραντεβού. Γυρνάει σπίτι 22:30 ούτε να φάει προλαβαίνει και σκέφτεται πως πρέπει να γίνει άμεσα γιατί εγώ ξυπνάω 6:00, εγώ αρχίζω στις 23:00 να νυστάζω αλλά προσπαθώ να μείνω ξύπνια. Χθες μέχρι τις 3 ξαγρύπνησα. Πολύ ψυχοφθόρο.
Σας εσάς, ήξερε ότι εκείνη τη μέρα έπρεπε να αποδώσει όπωσδήποτε. Δυστυχώς νιώσαμε ότι το χάσαμε το παιχνίδι. Δε ξέρω, τρέμω την επόμενη φορά που θα έρθουμε σε επαφή στις γόνιμες τι θα γίνει! Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Θα του κρύβω πλέον πότε έχω ωορρηξία να μην ξέρει καλύτερα. Γίνεται αυτοσκοπός και δεν το απολαμβάνουμε στη τελική. 
Απογοητεύομαι γιατί σκέφτομαι τους επόμενους μήνες. Πως να γίνει μετά το θαύμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Εμείς αυτό το μήνα βρισκόμασταν με ραντεβού. Γυρνάει σπίτι 22:30 ούτε να φάει προλαβαίνει και σκέφτεται πως πρέπει να γίνει άμεσα γιατί εγώ ξυπνάω 6:00, εγώ αρχίζω στις 23:00 να νυστάζω αλλά προσπαθώ να μείνω ξύπνια. Χθες μέχρι τις 3 ξαγρύπνησα. Πολύ ψυχοφθόρο.
Σας εσάς, ήξερε ότι εκείνη τη μέρα έπρεπε να αποδώσει όπωσδήποτε. Δυστυχώς νιώσαμε ότι το χάσαμε το παιχνίδι. Δε ξέρω, τρέμω την επόμενη φορά που θα έρθουμε σε επαφή στις γόνιμες τι θα γίνει! Δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Θα του κρύβω πλέον πότε έχω ωορρηξία να μην ξέρει καλύτερα. Γίνεται αυτοσκοπός και δεν το απολαμβάνουμε στη τελική. 
Απογοητεύομαι γιατί σκέφτομαι τους επόμενους μήνες. Πως να γίνει μετά το θαύμα;

Γλυκιά μου σε νιώθω απολυτα... Εμείς μένουμε μακρυά και βρισκόμαστε μια φορα μεσοβδόμαδα και το σκ.
Πως να έχεις έτσι επαφές; Εχθές πχ που πήγα σπίτι μας, ήρθε το βράδυ ένας φίλος, έφυγε κατά τις 12, με είχε πιάσει και το στομάχι μου με είχε πάρει και ύπνος... Για να βρεθούμε σαν ζευγάρι δλδ πρέπει να είναι τόσα πράγματα ευνοικά.
 Τώρα πχ έχουμε δώσει "Ραντεβού" το σαββατο που θα έχω θεωρητικά ωορηξία. Να δούμε κιόλας, θα έχω; Στο σημερινό ούτε που φάνηκε δεύτερη γραμμη... 
τρέμω και εγώ για το μέλλον, περνάει ο καιρός, μεγαλώνω και ενώ πριν 2 χρόνια ήρθε τόσο απλά και γρήγορα, τώρα με όσα πέρασα έχω τεράστιο άγχος και τα βλέπω όλα βουνό... 
Πότε περιμένεις;; ξαναλέω πως έχεις ελπίδες, αρκεί μια καλή επαφή, ένα δυνατό σπερματοζωάριο να φτάσει στον προορισμό του την σωστή ώρα! ❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Γλυκιά μου σε νιώθω απολυτα... Εμείς μένουμε μακρυά και βρισκόμαστε μια φορα μεσοβδόμαδα και το σκ.
Πως να έχεις έτσι επαφές; Εχθές πχ που πήγα σπίτι μας, ήρθε το βράδυ ένας φίλος, έφυγε κατά τις 12, με είχε πιάσει και το στομάχι μου με είχε πάρει και ύπνος... Για να βρεθούμε σαν ζευγάρι δλδ πρέπει να είναι τόσα πράγματα ευνοικά.
 Τώρα πχ έχουμε δώσει "Ραντεβού" το σαββατο που θα έχω θεωρητικά ωορηξία. Να δούμε κιόλας, θα έχω; Στο σημερινό ούτε που φάνηκε δεύτερη γραμμη... 
τρέμω και εγώ για το μέλλον, περνάει ο καιρός, μεγαλώνω και ενώ πριν 2 χρόνια ήρθε τόσο απλά και γρήγορα, τώρα με όσα πέρασα έχω τεράστιο άγχος και τα βλέπω όλα βουνό... 
Πότε περιμένεις;; ξαναλέω πως έχεις ελπίδες, αρκεί μια καλή επαφή, ένα δυνατό σπερματοζωάριο να φτάσει στον προορισμό του την σωστή ώρα! ❤️
 

Κατάλαβα, τεράστιο άγχος δημιουργεί όλο αυτό. Να σκέφτεσαι να σε επισκεφτεί ένας άνθρωπος ή να κανονίζεις πότε θα βγεις για καφέ πχ με τους κουμπάρους γιατι όταν αυτοι μπορούν εσύ έχεις ωορρηξία. Τελικά γι'αυτό πιάναν παλιά οι γιαγιάδες μας τόσα παιδιά, σπίτι όλη μέρα και νοικοκυριό. Τώρα τρέχουμε να προλάβουμε, έχουμε τις δουλειές μας, άγχος, στρες, ωράρια διαφορετικά.
Να σου ζήσει το παιδάκι σου. Σίγουρα σου δημιουργεί άγχος που θέλετε δεύτερο. Σκέψου που εγώ δεν έχω πόσο δυσοίωνα τα βλέπω τα πράγματα. 
Αχ τι να πω, θεωρητικά υπάρχουν ελπίδες αλλά έχω απογοητευτεί πολύ απο την όλη κατάσταση!
Μακάρι κοπέλα μου να πάνε όλα καλά τι να πω, αυτόν το μήνα εγώ δεν ελπίζω. 
Περιμένω στις 29 Ιανουαρίου. Προηγούμενη είχα 30 Δεκεμβρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η I want a baby είπε:

Κατάλαβα, τεράστιο άγχος δημιουργεί όλο αυτό. Να σκέφτεσαι να σε επισκεφτεί ένας άνθρωπος ή να κανονίζεις πότε θα βγεις για καφέ πχ με τους κουμπάρους γιατι όταν αυτοι μπορούν εσύ έχεις ωορρηξία. Τελικά γι'αυτό πιάναν παλιά οι γιαγιάδες μας τόσα παιδιά, σπίτι όλη μέρα και νοικοκυριό. Τώρα τρέχουμε να προλάβουμε, έχουμε τις δουλειές μας, άγχος, στρες, ωράρια διαφορετικά.
Να σου ζήσει το παιδάκι σου. Σίγουρα σου δημιουργεί άγχος που θέλετε δεύτερο. Σκέψου που εγώ δεν έχω πόσο δυσοίωνα τα βλέπω τα πράγματα. 
Αχ τι να πω, θεωρητικά υπάρχουν ελπίδες αλλά έχω απογοητευτεί πολύ απο την όλη κατάσταση!
Μακάρι κοπέλα μου να πάνε όλα καλά τι να πω, αυτόν το μήνα εγώ δεν ελπίζω. 
Περιμένω στις 29 Ιανουαρίου. Προηγούμενη είχα 30 Δεκεμβρίου.

Καλή μου...
Δυστυχώς το παιδάκι μου το έχασα στις 30 εβδομάδες. Και σαν σήμερα πριν 2 χρόνια είχα θετικό τεστ ωορρηξίας και μία μόνο επαφή και έμεινα έγκυος σε αυτό παιδί. 

Είναι βαριά μέρα η σημερινή... μαύρη... Είμαι δέκα χρόνια πιο γερασμένη, όχι μόνο δύο... 

 


Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή μου...
Δυστυχώς το παιδάκι μου το έχασα στις 30 εβδομάδες. Και σαν σήμερα πριν 2 χρόνια είχα θετικό τεστ ωορρηξίας και μία μόνο επαφή και έμεινα έγκυος σε αυτό παιδί. 

Είναι βαριά μέρα η σημερινή... μαύρη... Είμαι δέκα χρόνια πιο γερασμένη, όχι μόνο δύο... 

 


Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα... 

Αχ γλυκό μου κορίτσι, χίλια συγγνώμη, δεν κατάλαβα, είμαι και σχετικά καινούρια στο φόρουμ και δεν ήξερα την ιστορία σου. 
Απίστευτο, συγκλονιστικό! Τι να πω δε ξέρω, έχω δακρύσει διαβάζοντας το κείμενο. 
Εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να μάθεις σύντομα τα ευχάριστα γυρνώντας μια νέα σελίδα και ας μη σε ξέρω. Συγγνώμη αν σε στενοχώρησα ακόμη περισσότερο κι εγώ τέτοια μέρα..
Δε ξέρω τι άλλο να πω... :( :( 
Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου. Εύχομαι τον επόμενο μήνα να κρατάμε θετικά τεστ στα χέρια μας!

Υ.Γ. Δεν εύχομαι μόνο να είμαστε έγκυες, αλλά να έχουμε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, ένα υγιές παιδί, που θα το βλέπουμε να μεγαλώνει και να το καμαρώνουμε με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2020 at 6:59 ΜΜ, ο/η whatever είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Δεν ξέρω αν φαίνεται καθαρά το τεστ αλλά είναι θετικό! Είμαι δυο μέρες πριν την περίοδο

Ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει και είμαι τρομοκρατημένη λόγω των δύο αποβολών. Γενικώς είμαι πολύ συγκρατημένη. Αύριο θα πάω για χοριακη και προγεστερόνη. Προς το παρόν πηγαίνω συνέχεια τουαλέτα νομίζοντας ότι αδιαθετω. Φοβάμαι να χαρώ προς το παρόν

IMG_20200115_083318.jpg

κοριτσάρα μου μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! με το καλό!!!!! πόσο χαίρομαι πόοοοοοοοσο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!ειμαι 37 με δυο παλινδρομες στο ιστορικό μου και έναν πρόωρο τοκετό στις 19 εβδομάδες😢😢😢!εναμιση χρόνο τώρα δεν έχω κατάφερει να μείνω έγκυος!τον προηγούμενο μήνα ειχα πολύ λεπτό ενδομήτριο 6,5mm και δεν εκανα ωορρηξία!ο γιατρός μου μου πρότεινε υστεροσκοπηση!σ αυτόν τον κύκλο με τελευταία περίοδο στις 18/12 την 10η μέρα πάχος ενδομητρίου 5 mm!ξεκινησα τα τεστ ωορρηξίας και στην 16η μέρα του κύκλου θετικό τεστ ωορρηξιας!την επόμενη μέρα το πρωί στις 3/01 πηγαίνω στον γιατρό και βλέπουμε ωορρηξία και ενδομήτριο 8,6mm!ο γιατρός μου πολύ χαρούμενος!(επαφή ειχα στις 2/1 και στις 4/1!!!ο κύκλος μου είναι 30 ημερών!περιοδο κανονικά περιμενω αυριο στις 17/1!δεν κρατήθηκα καιπηγα και εκανα χοριακη!!!!η πλήρης απογοήτευση!1.2 αρνητική!!!!υπαρχει περίπτωση να μην έδειξε;;;;😢😢😢😢Συγνώμη αν έγινα κουραστική!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή μου...
Δυστυχώς το παιδάκι μου το έχασα στις 30 εβδομάδες. Και σαν σήμερα πριν 2 χρόνια είχα θετικό τεστ ωορρηξίας και μία μόνο επαφή και έμεινα έγκυος σε αυτό παιδί. 

Είναι βαριά μέρα η σημερινή... μαύρη... Είμαι δέκα χρόνια πιο γερασμένη, όχι μόνο δύο... 

 


Εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα... 

Κοπέλα μου γλυκιά μπήκα και διάβασα το κείμενο σου..ειλικρινά,πόνεσε η ψυχή μου..έκλαψα.. ήξερα ότι έχασες μωράκι καρδιά μου,αλλά ποτέ δεν είχα διαβάσει αυτό το κείμενο που είχες γράψει τότε...Εγώ είμαι ήδη μανούλα Έχω ένα κοριτσάκι 2 μηνών(πέρασα και εγώ πολλά για το θαυματακι μου)έχοντας λοιπόν νιώσει και εγώ εγκυμοσύνη,μπορώ να πω ότι πιστεύω ότι είναι τόσο δύσκολο όλο αυτό που έζησες κορίτσι μου..γιατί ξέρω πως είναι να έχεις στην κοιλιά σου το μωράκι σου και να το περιμένεις...κρίμα αγάπη μου που είχες αυτή την κατάληξη..σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου δώσει ο θεούλης ένα μωράκι και να το γεννήσεις και να πάνε όλα καλά...το αξίζεις..Μπορεί να πέρασαν 2 χρονιά,αλλά πιστεύω ότι θα ξανά μείνεις έγκυος..ξέρεις τι λένε??μια φορά έγκυος πάντα έγκυος...είσαι ηρωίδα,και θα τα καταφέρεις...και το αγγελάκι σου από ψηλά θα προσέχει το αδερφάκι του..Μην τα παρατάς κορίτσι μου,το μωράκι σου είναι στον δρόμο.. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλες και μελλοντικές μανουλες🥰πως σας βρίσκω;;;;

 

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

Kostef: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Hope19: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!ειμαι 37 με δυο παλινδρομες στο ιστορικό μου και έναν πρόωρο τοκετό στις 19 εβδομάδες😢😢😢!εναμιση χρόνο τώρα δεν έχω κατάφερει να μείνω έγκυος!τον προηγούμενο μήνα ειχα πολύ λεπτό ενδομήτριο 6,5mm και δεν εκανα ωορρηξία!ο γιατρός μου μου πρότεινε υστεροσκοπηση!σ αυτόν τον κύκλο με τελευταία περίοδο στις 18/12 την 10η μέρα πάχος ενδομητρίου 5 mm!ξεκινησα τα τεστ ωορρηξίας και στην 16η μέρα του κύκλου θετικό τεστ ωορρηξιας!την επόμενη μέρα το πρωί στις 3/01 πηγαίνω στον γιατρό και βλέπουμε ωορρηξία και ενδομήτριο 8,6mm!ο γιατρός μου πολύ χαρούμενος!(επαφή ειχα στις 2/1 και στις 4/1!!!ο κύκλος μου είναι 30 ημερών!περιοδο κανονικά περιμενω αυριο στις 17/1!δεν κρατήθηκα καιπηγα και εκανα χοριακη!!!!η πλήρης απογοήτευση!1.2 αρνητική!!!!υπαρχει περίπτωση να μην έδειξε;;;;😢😢😢😢Συγνώμη αν έγινα κουραστική!!!

Κορίτσακι μου καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Εύχομαι να μην ζήσεις άλλη αποβολή στη ζωή σου και να έχεις σύντομα ένα υγιέστατο μωράκι :-) !!! Όσο αφορά την χοριακη δεν έχω ιδέα,αλλά ελπίζω να έδειξε λάθος :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

κοριτσάρα μου μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! με το καλό!!!!! πόσο χαίρομαι πόοοοοοοοσο!!!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!! 💗

Εύχομαι και συ σύντομα να κρατάς ένα θετικό τεστακι! Θα πας και συ στον ειδικό και θα σας κατευθύνει αυτος καλύτερα και θα έρθει το μικρουλι σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα μανουλες και μελλοντικές μανουλες🥰πως σας βρίσκω;;;;

 

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

Kostef: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Hope19: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλέ βάλε με πάλι θετικό!!!! Μην με αγχωνεις και συ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamaa35 είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!ειμαι 37 με δυο παλινδρομες στο ιστορικό μου και έναν πρόωρο τοκετό στις 19 εβδομάδες😢😢😢!εναμιση χρόνο τώρα δεν έχω κατάφερει να μείνω έγκυος!τον προηγούμενο μήνα ειχα πολύ λεπτό ενδομήτριο 6,5mm και δεν εκανα ωορρηξία!ο γιατρός μου μου πρότεινε υστεροσκοπηση!σ αυτόν τον κύκλο με τελευταία περίοδο στις 18/12 την 10η μέρα πάχος ενδομητρίου 5 mm!ξεκινησα τα τεστ ωορρηξίας και στην 16η μέρα του κύκλου θετικό τεστ ωορρηξιας!την επόμενη μέρα το πρωί στις 3/01 πηγαίνω στον γιατρό και βλέπουμε ωορρηξία και ενδομήτριο 8,6mm!ο γιατρός μου πολύ χαρούμενος!(επαφή ειχα στις 2/1 και στις 4/1!!!ο κύκλος μου είναι 30 ημερών!περιοδο κανονικά περιμενω αυριο στις 17/1!δεν κρατήθηκα καιπηγα και εκανα χοριακη!!!!η πλήρης απογοήτευση!1.2 αρνητική!!!!υπαρχει περίπτωση να μην έδειξε;;;;😢😢😢😢Συγνώμη αν έγινα κουραστική!!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου!!!! Λογικά κάτι θα έδειχνε η χοριακη αλλά φυσικά ποτέ δεν ξέρεις. Μακάρι να ήταν λάθος! Μην χάνεις την ελπίδα σου όμως. Θα τα καταφέρεις! Αφού έμεινες δύο φορές ε! δεν μπορεί θα μείνεις και τρίτη. Είναι δύσκολο να αφήσεις πίσω σου το παρελθόν αλλά πρέπει να το κάνεις. Εύχομαι σύντομα να φιγουράρεις στα θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα μανουλες και μελλοντικές μανουλες🥰πως σας βρίσκω;;;;

 

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Σταυρι:08/01

PAPA EVA: 09/01

diana8: 15/01

Kostef: 16/01

Whatever: 17/01

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Hope19: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Maroulita: 22/01

Evie2: 24/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Καλημέρα σε όλες!! Εμένα πρωί πρωί μου ήρθε περίοδος! Είδα τα πρώτα κόκκινα!!! Τώρα περιμένω ξανά 12/2.... Πρέπει να πάρω απόφαση να αρχίσω δίαιτα από σήμερα γιατί πήρα αρκετά αυτό το διάστημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Εμένα πρωί πρωί μου ήρθε περίοδος! Είδα τα πρώτα κόκκινα!!! Τώρα περιμένω ξανά 12/2.... Πρέπει να πάρω απόφαση να αρχίσω δίαιτα από σήμερα γιατί πήρα αρκετά αυτό το διάστημα! 

Καλημέρα kostef μου!Αχ κι εγώ αυτό σκεφτόμουν πρίν. Πως την παίρνουμε την απόφαση όμως όταν σε κάθε τετράγωνο ξεπροβάλλει και μια πιτσαρία;😁🍕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!! Βάλτε με κι εμένα! Εγώ περιμένω περιόδο στις 29/01. Είμαστε στην προσπάθεια και χρειάζομαι συμπαράσταση, να νιώθω ότι δεν είμαστε μόνοι μας. Ελπίζω αυτή τη χρονιά να καταφέρουμε να έχουμε όλες μας θετικά τεστ και σύντομα γλυκά μωράκια στην αγκαλιά μας. Είναι φορές που χάνω πολύ το κουράγιο μου, με παίρνει από κάτω. Ελπίζω να τα ξεπεράσω τα blues και να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...