Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αν περισσεύουν φάρμακα...


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ποια χάπια εννοείς κορίτσι; εφόσον έχεις συνταγή μπορείς αλλα το τι θα πληρώσεις είναι το θέμα... η επιτροπή αν δεν κανω λάθος δίνει τα φάρμακα εξωσωματικής, τις ενέσεις δλδ. Εσύ ποια χάπια λες; πχ την προγεστερόνη;

Τα gonal δεν είναι τα χάπια της εξωσωματικής η θέλει κι αλλά?? Εγώ τα χάπια της εξωσωματικής λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Τα gonal δεν είναι τα χάπια της εξωσωματικής η θέλει κι αλλά?? Εγώ τα χάπια της εξωσωματικής λεω

Σταύρι τα γκοναλ δεν ειναι χαπια... ειναι ενέσεις! Το 300 που σου ειπα οτι πήρα ηταν δόση ενεσης! Τα 900 ειναι πχ 3 ενέσεις ή περισσότερο ανάλογα τη δόση που θα σου συστήσει ο γιατρός! Δε νομίζω οτι γίνεται διέγερση με χάπια, μονο σε φυσικό σε απόπειρα να παρεις πχ 2-3 αντι για μονο 1... ας με διορθωσουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Βρε κοριτσια λύστε μου μια  απορία.. άμα δεν περάσεις επιτροπή  δεν μπορείς ν αγοράσεις αυτά τα χάπια με  συμμετοχή δλδ να στα γράψει ο γιατρός???

Όχι δεν γράφονται οι Ενέσεις διεγέρσης γ αυτό περνάμε επιτροπή δυστυχώς αν δεν είσαι ασφαλισμένος θα πρέπει να τα αγοράσεις!!εγω γ αυτό άργησα  γιατί δεν είχα ασφάλεια οπότε θα έπρεπε να πληρώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Σταύρι τα γκοναλ δεν ειναι χαπια... ειναι ενέσεις! Το 300 που σου ειπα οτι πήρα ηταν δόση ενεσης! Τα 900 ειναι πχ 3 ενέσεις ή περισσότερο ανάλογα τη δόση που θα σου συστήσει ο γιατρός! Δε νομίζω οτι γίνεται διέγερση με χάπια, μονο σε φυσικό σε απόπειρα να παρεις πχ 2-3 αντι για μονο 1... ας με διορθωσουν κ τα υπόλοιπα κορίτσια...

Καλά τα λες τις ενέσεις εννοω κ εγώ... αυτά λοιπόν τα δικαιολογεί ο εοπυυ μόνο αν περάσεις επιτροπή γιατί μια στο φαρμακείο μου είπε ότι νομιζειβοτι μπορεί να τα  γράψει κ ο γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Καλά τα λες τις ενέσεις εννοω κ εγώ... αυτά λοιπόν τα δικαιολογεί ο εοπυυ μόνο αν περάσεις επιτροπή γιατί μια στο φαρμακείο μου είπε ότι νομιζειβοτι μπορεί να τα  γράψει κ ο γιατρός 

Αυτό καλύτερα ρωτησε το στο γκρουπ της εξωσωματικής που οι περισσότερες ειναι εοπυυ. Εγω δεν είμαι κ δεν θελω να πω κατι λάθος. Οντως πάντως τα πήρα με συνταγή γιατρού κ σφραγιδα απο τον γιατρο του ταμειου μου με συμμετοχή 25%. Όμως ετσι ειναι το ταμείο μου. Να εχει ο εοπυυ 2 διαφορετικές διαδικασίες;;; μου φαίνεται δύσκολο αλλά δεν το γνωρίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η πεθερά μου δεν μπορει να δεχτεί ότι μου φέρε η κοπέλα τόσο ακριβες ενεσεις ισχυρίζετε ότι γράφονται μ έχει κάνει πύραυλο και όλα αυτά μόνο κα μόνο επειδή ειναι φίλη της μαμας μου δεν το παραδέχεται αλλά εγώ φταίω που όταν με πήρε τηλ της τα ΠΑ και δεν την άφησα να βράζει στο ζουμί της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όχι δεν γράφονται οι Ενέσεις διεγέρσης γ αυτό περνάμε επιτροπή δυστυχώς αν δεν είσαι ασφαλισμένος θα πρέπει να τα αγοράσεις!!εγω γ αυτό άργησα  γιατί δεν είχα ασφάλεια οπότε θα έπρεπε να πληρώσω!

Κ τελικά κορίτσι τι έγινε; πληρωσες ή βρήκες ακρη; εύχομαι το δεύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όχι δεν γράφονται οι Ενέσεις διεγέρσης γ αυτό περνάμε επιτροπή δυστυχώς αν δεν είσαι ασφαλισμένος θα πρέπει να τα αγοράσεις!!εγω γ αυτό άργησα  γιατί δεν είχα ασφάλεια οπότε θα έπρεπε να πληρώσω!

Και πόσο της αγόρασες εσυ κορίτσι μου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Η πεθερά μου δεν μπορει να δεχτεί ότι μου φέρε η κοπέλα τόσο ακριβες ενεσεις ισχυρίζετε ότι γράφονται μ έχει κάνει πύραυλο και όλα αυτά μόνο κα μόνο επειδή ειναι φίλη της μαμας μου δεν το παραδέχεται αλλά εγώ φταίω που όταν με πήρε τηλ της τα ΠΑ και δεν την άφησα να βράζει στο ζουμί της

Δε νομίζω να γράφονται κ άλλωστε πως τις έγραψε σε ποιο όνομα; πάντως ειναι πολυ περίεργο όντως που πηρε τόσο ακριβά φαρμακα απο το κέντρο... αυτα τα 2 που σου εφερε ειναι 700 ευρώ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Κ τελικά κορίτσι τι έγινε; πληρωσες ή βρήκες ακρη; εύχομαι το δεύτερο!

Εγω δεν πλήρωσα όπως σας είπα ούτε επιτροπή πέρασα μου τις έφερε η κοπέλα gonal IU/900 2 κουτιά ειμαι 31 και λέει άντε να χρειαστείς ακόμα δύο κουτιά πουωθα στα φερω και αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Δε νομίζω να γράφονται κ άλλωστε πως τις έγραψε σε ποιο όνομα; πάντως ειναι πολυ περίεργο όντως που πηρε τόσο ακριβά φαρμακα απο το κέντρο... αυτα τα 2 που σου εφερε ειναι 700 ευρώ...  

Τι να πω  μ αγαπαει ο θεος !!!  Έρθω κορίτσι μου σε πιο κέντρο εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Τι να πω  μ αγαπαει ο θεος !!!  Έρθω κορίτσι μου σε πιο κέντρο εισαι??

Είμαι στο μητέρα. Εσύ;

Τσέκαρε πότε λήγουν, μιας κ δενβτα αγόρασες να ξέρεις ως ποτε μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Είμαι στο μητέρα. Εσύ;

Τσέκαρε πότε λήγουν, μιας κ δενβτα αγόρασες να ξέρεις ως ποτε μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις...

Στο Ιασώ. Κοίτα εγώ ξεκινάω αντισσυλιπτικα για 21 μέρες μετά θα αδιαθετησω και ξεκινάω κατευθειαν  υπέρηχους κτλ και κατά τις 20 ιανουαριου πρωτα ο Θεος  θα κανω οωληψια και μετα απο 4 μερες εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Στο Ιασώ. Κοίτα εγώ ξεκινάω αντισσυλιπτικα για 21 μέρες μετά θα αδιαθετησω και ξεκινάω κατευθειαν  υπέρηχους κτλ και κατά τις 20 ιανουαριου πρωτα ο Θεος  θα κανω οωληψια και μετα απο 4 μερες εμβρυομεταφορα.

Καλή αρχή! Το πότε ακριβώς θα κάνεις θα το δεις από την πορεία των εμβρύων συνήθως στις 3 ή 5, αλλά αυτά θα τα δείτε! Εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλή αρχή! Το πότε ακριβώς θα κάνεις θα το δεις από την πορεία των εμβρύων συνήθως στις 3 ή 5, αλλά αυτά θα τα δείτε! Εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Δεν τα ξέρω πρώτη φορά θα κάνω και εύχομαι να μείνω.. Μακάρι. Εσύ τώρα είπαμε σε τι φάση εισαι?? Θα κάνεις εμβρυομεταφορα στις 25/1?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν τα ξέρω πρώτη φορά θα κάνω και εύχομαι να μείνω.. Μακάρι. Εσύ τώρα είπαμε σε τι φάση εισαι?? Θα κάνεις εμβρυομεταφορα στις 25/1?

Γύρω στις 20/1 αλλα η ακριβής ημέρα θα καθοριστεί με βαση τον κύκλο μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Γύρω στις 20/1 αλλα η ακριβής ημέρα θα καθοριστεί με βαση τον κύκλο μου...

Κοντά θα μαστε καλή επιτυχία και στις δύο μας Εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κ τελικά κορίτσι τι έγινε; πληρωσες ή βρήκες ακρη; εύχομαι το δεύτερο!

Τελικά τα ξεκίνησα όλα μετά το γάμο και με ασφάλισε ο άντρας μου οπότε πέρασα κανονικά επιτροπή!!! ευτυχώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Και πόσο της αγόρασες εσυ κορίτσι μου??

Με ασφάλισε ο άντρας μου κορίτσι μου μετά τον γάμο και Πέρασα επιτροπή!Πάντως είναι σίγουρη ότι δεν γράφονται!!το θέμα είναι ότι βρήκες τα φάρμακα χωρίς να χρειάζεται να χάνεις χρόνο!!!οπότε και χαρά προχωρά!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2019 at 9:03 ΜΜ, ο/η Σελίνα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! 

Εκ μέρους μιας φίλης γραφω, που χρειάζεται ενέσιμα φάρμακα ανασυνδυασμένης γοναδοτροπίνης οποιασδήποτε εμπορικής ονομασίας (Πχ gonal, puregon κλ) σε μικρή ποσότητα (300-400 μονάδες).

Αν περισσεύουν σε κάποια καπέλα χωρίς να έχουν λήξει και δεν τα χρειάζεται θα είναι ανεκτίμητο! Θα τα χρειαστει σε περίπου δύο εβδομάδες... 

Ευχαριστώ πολύ!!

Καλησπέρα @Σελίνα

Μου έχει περισσέψει μια ένεση των 900 IU Pergoveris.  Λήγει τον 03/2020. Αν ενδιαφέρεσαι για το συγκεκριμένο φάρμακο πες μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasso80 είπε:

Καλησπέρα @Σελίνα

Μου έχει περισσέψει μια ένεση των 900 IU Pergoveris.  Λήγει τον 03/2020. Αν ενδιαφέρεσαι για το συγκεκριμένο φάρμακο πες μου. 

Γεια σου Βάσω,

Η Σελίνα έστειλε το μήνυμα εκ μέρους μου, επειδή μόλις είχα κάνει εγγραφή και δεν εμφανίζονταν τα δικά μου μηνύματα. Θα σου στείλω αύριο προσωπικό μήνυμα. Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...