Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

 

Μου είπε να κάνω επανάληψη θα πάω ξανά αύριο πρωί πρωί..σήμερα είμαι 32 ημέρα του κύκλου.. και είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 16η ημέρα αρα πρέπει να έκανα ωορρηξία 17η ή 18η..

Μια χαρά αγαπημένη μου είσαι στην ουσία 14μερες μετά την ωορρηξία όποτε νομίζω είσαι μια χαρααα..:) σου εύχομαι τέλειο διπλασιασμό και όλα να μας πάνε καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Frogel είπε:

Μια χαρά αγαπημένη μου είσαι στην ουσία 14μερες μετά την ωορρηξία όποτε νομίζω είσαι μια χαρααα..:) σου εύχομαι τέλειο διπλασιασμό και όλα να μας πάνε καλά..

Αχχ μακάρι γιατί είμαι να σκάσω.. εσείς που είστε πιο μπροστά πως νιώθετε;; Τι συμπτώματα έχετε;; Εγώ τίποτα ακόμη..οι σταγόνες που είχα χθες σταμάτησαν και περνώ το utrogestan κάθε 8 ώρες όπως μου είπε η γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mt3508 είπε:

Αχχ μακάρι γιατί είμαι να σκάσω.. εσείς που είστε πιο μπροστά πως νιώθετε;; Τι συμπτώματα έχετε;; Εγώ τίποτα ακόμη..οι σταγόνες που είχα χθες σταμάτησαν και περνώ το utrogestan κάθε 8 ώρες όπως μου είπε η γιατρός μου 

Εγώ καλή μου έχω πολύ ναυτία πρησμένο στήθος και κουρασηηη..θα είσαι μια χαρά θα δεις..πότε θα πας στο γιατρό??σου είπε αύριο μετά τη χοριακη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή να περάσει ο καιρός.... 22 Ιουλίου είναι η μεγάλη μέρα όμως εγώ μάλλον θα κάνω καισαρική και θα μπω πιο νωρίς... Θα δούμε... Ας πάνε όλα καλά... Εγώ κορίτσια δεν έκανα χοριακη και δεν έχω ιδέα πως πάνε τα ποσά για να βοηθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Εγώ καλή μου έχω πολύ ναυτία πρησμένο στήθος και κουρασηηη..θα είσαι μια χαρά θα δεις..πότε θα πας στο γιατρό??σου είπε αύριο μετά τη χοριακη??

Τώρα έστειλα τα αποτελέσματα της χοριακης και περιμένω την γιατρό να με πάρει τηλέφωνο.. αύριο το πρωί θα την επαναλάβω και λογικά όταν έχουμε αποτελέσματα μετά θα κλείσω ραντεβού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Αχχ μακάρι γιατί είμαι να σκάσω.. εσείς που είστε πιο μπροστά πως νιώθετε;; Τι συμπτώματα έχετε;; Εγώ τίποτα ακόμη..οι σταγόνες που είχα χθες σταμάτησαν και περνώ το utrogestan κάθε 8 ώρες όπως μου είπε η γιατρός μου 

Μία χαρά θα πάνε όλα!!! Και εγώ με utrogestan είμαι!!! Πρήξιμο στο στήθος και πολύ πρήξιμο στο στομάχι και στην κοιλίτσα μου!!! Σαν μπαλόνι νιώθω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μίλησα στην γιατρό και με καθησύχασε! Μου είπα ότι με βάση το θετικό τεστ ωορρηξιας και τις επαφές που της είπα ότι είχα η χοριακη μου είναι καλή και πρέπει να έγινε καθυστερημένη σύλληψη..εάν ήταν διαφορετικά ίσως να υπήρχε πρόβλημα.. Έκλεισα και ραντεβού στις 20/12 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Αχχ μακάρι γιατί είμαι να σκάσω.. εσείς που είστε πιο μπροστά πως νιώθετε;; Τι συμπτώματα έχετε;; Εγώ τίποτα ακόμη..οι σταγόνες που είχα χθες σταμάτησαν και περνώ το utrogestan κάθε 8 ώρες όπως μου είπε η γιατρός μου 

Μην αγχώνεσαι δεν κάνει καλό... Ο λόγος που δεν με έχει βάλει ο γιατρός μου να κάνω καμιά εξέταση είναι αυτός... Είδε τον υπέρηχο και με είπε μετά τον τρίτο μήνα θα κάνουμε τα πάντα!!! Είχα πολύ υπνηλία... Παρά πολύ και αναγούλες ευτυχώς τώρα που είμαι 8 εβδομάδων, οπότε πιστεύω θα τις έχω για ένα μήνα μόνο.. Κιλά έβαλα αλλά όχι από εγκυμοσύνη αλλά από το κόψιμο του τσιγάρου... Αυτά μπορώ να σου πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου! ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Χχ σήμερα πήγα για την δεύτερη χοριακη και αναμένω να δούμε εάν διπλασιάζεται.. ξέρω ότι πολύ βιάζομαι αλλά σε ποια εβδομάδα ακούμε την καρδούλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! ελπίζω να σας βρίσκω καλά! Χχ σήμερα πήγα για την δεύτερη χοριακη και αναμένω να δούμε εάν διπλασιάζεται.. ξέρω ότι πολύ βιάζομαι αλλά σε ποια εβδομάδα ακούμε την καρδούλα;;

Καλά αποτελέσματα κοριτσαρα...συνήθως ακούμε έκτη έβδομη αλλά πολλές φορές ακούμε και λίγο αργότερα η λίγο νωρίτερα..:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην εκτη εβδομαδα εμεις δεν την ακουσαμε ,πηγαμε στο τελος της εκτης εβδομαδας ξανα και τελικα ολα ηταν οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Και εγώ την άλλη εβδομάδα περιμένω να την ακούσω!!!! Μπαίνω στην 7η εβδομάδα!!!! Με πολύ αγωνία!!!! ❤️

η πιο ωραια μουσικη που θα ακουσεις στην ζωη σου...να το χαρεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mt3508 είπε:

Εμείς θα πάνε στις 20/12 πρώτη επίσκεψη και θα είμαστε 6 εβδομάδων παρά 1 ημέρα..ελπίζω να ακούσουμε ♥️

Στο ευχομαι...αλλα και να μην την ακουσεις μην τρελαθεις σαν εμενα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

Στο ευχομαι...αλλα και να μην την ακουσεις μην τρελαθεις σαν εμενα... :)

Εννοείται ότι θα τρελαθώ! Γενικά με πέρνει συνέχεια ένας πανικός ελπίζω ότι θα μου περάσει σιγά σιγά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Εννοείται ότι θα τρελαθώ! Γενικά με πέρνει συνέχεια ένας πανικός ελπίζω ότι θα μου περάσει σιγά σιγά!!

μηπως να αλλαζες το ραντεβου σου και να το κανεις λιγο πιο μετα?

χωρις λογο μην σκασεις...και δεν κανει και καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sotiria2004 είπε:

μηπως να αλλαζες το ραντεβου σου και να το κανεις λιγο πιο μετα?

χωρις λογο μην σκασεις...και δεν κανει και καλο...

Θα πω κανονικά γιατί θα είναι η πρώτη μας επίσκεψη στην γιατρό και νομίζω θα νιώθω καλύτερα εάν πάω.. αν δεν ακούσουμε θα της πάω να πάω ξανά από Δευτέρας λογικά θα πρέπει να την ακούσουμε μέσα στην έβδομη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Θα πω κανονικά γιατί θα είναι η πρώτη μας επίσκεψη στην γιατρό και νομίζω θα νιώθω καλύτερα εάν πάω.. αν δεν ακούσουμε θα της πάω να πάω ξανά από Δευτέρας λογικά θα πρέπει να την ακούσουμε μέσα στην έβδομη..

Να πας κοριτσαρα μου να δείτε το σάκο ότι είναι ενδομήτριο και ότι πάνε όλα καλά εγώ πρώτη επίσκεψη είχα πολύ νωρίς 4ε+4η είδαμε ένα μικρό σάκο και τώρα αρχών ραντεβού Πέμπτη που θα είμαι 6+4 ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα κι εμείς..:) προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη ο πανικός δεν κάνει καλό πουθενά..μεγάλα λόγια ξέρω αλλά ας προσπαθήσουμε όλες :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2019 at 1:34 ΜΜ, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μίλησα στην γιατρό και με καθησύχασε! Μου είπα ότι με βάση το θετικό τεστ ωορρηξιας και τις επαφές που της είπα ότι είχα η χοριακη μου είναι καλή και πρέπει να έγινε καθυστερημένη σύλληψη..εάν ήταν διαφορετικά ίσως να υπήρχε πρόβλημα.. Έκλεισα και ραντεβού στις 20/12 ?

τελεια μια χαρα :) ολα καλα θα πανε κ σε λιγο διαστημα θα δουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!

Εγω μόλις εχθές έμαθα ότι είμαι έγκυος ! 
Στης 4w + 2d βάσει τελευταίας περιόδου !!

Η αλήθεια είναι ότι δεν το περιμένα να είμαι γιατί έχω μια μπουμπου 11 μηνών ! 
κι επειδή είχα ζαλάδες έκανα μια χοριακη και 315 οι μονάδες !! 
Ο γιατρός μου δεν θέλει να κάνω άλλη απλά να πάω μα με δει τη Πέμπτη !! 
Να έρθουν με το καλό τα νινακια

@zwoulini εμείς είμασταν μαζί και στην πρώτη εγκυμοσύνη !!

μωρακια Ιανουαρίου / Φεβρουαρίου 2019

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!

Εγω μόλις εχθές έμαθα ότι είμαι έγκυος ! 
Στης 4w + 2d βάσει τελευταίας περιόδου !!

Η αλήθεια είναι ότι δεν το περιμένα να είμαι γιατί έχω μια μπουμπου 11 μηνών ! 
κι επειδή είχα ζαλάδες έκανα μια χοριακη και 315 οι μονάδες !! 
Ο γιατρός μου δεν θέλει να κάνω άλλη απλά να πάω μα με δει τη Πέμπτη !! 
Να έρθουν με το καλό τα νινακια

@zwoulini εμείς είμασταν μαζί και στην πρώτη εγκυμοσύνη !!

μωρακια Ιανουαρίου / Φεβρουαρίου 2019

Καλησπερα @γωγω γωγωτι υπεροχα νεα ειναι αυτα??? χεχε. με το καλο ευχομαι :))!!! κ εγω δεν το περιμενα γτ οι επαφες οι ελευθερες δεν ηταν στις γονιμες μερες, αν κ λογω θηλασμου ακομα στν μικρουλη μου μαλλον ο κυκλος μονο σταθερος δεν είναι... κ τσουπ ηρθε κ το αλλο το σπορακι ξαφνικα... αλλα ευχαριστη εκπληξη αν μη τι αλλο :):) εγω βαση χοριακης ειμαι 6η εβδομαδα... αλλα επειδη δεν ειχα σταθερο κυκλο απο τι φάνηκε ισως να μην ειμαι κ τοσο... θ μαθω με τν υπερηχο μέσα στην επόμενη εβδομάδα... εχω κ ενα μεγαλο αγχος για το αν ειναι ολα καλα γτ λογω του οτι δεν το περίμενα δεν προσεχα τοσο καιρο οσο επρεπε.. ειχα κανει κ 2 ακτινογραφιες πνευμονα λογω λοιμωξης αναπνευστικου που επαθα.. κ ελπιζω να μη εχει επηρεασει το μικρουλι μου... μακαρι ν ναι ολα καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα.. Πήρα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης! Από 51 που ήταν η πρώτη πριν 2 ημέρες σήμερα είναι 109.9! Δεν ξέρω βρε κοριτσια δεν σας φαίνεται λίγο μικρό το νούμερο; Βέβαια το θετικό είναι ότι έχει διπλασιαστεί! Ακόμα δεν βρήκα την γιατρό μου για να το συζητήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα.. Πήρα τα αποτελέσματα της δεύτερης χοριακης! Από 51 που ήταν η πρώτη πριν 2 ημέρες σήμερα είναι 109.9! Δεν ξέρω βρε κοριτσια δεν σας φαίνεται λίγο μικρό το νούμερο; Βέβαια το θετικό είναι ότι έχει διπλασιαστεί! Ακόμα δεν βρήκα την γιατρό μου για να το συζητήσουμε...

Καλε ολα μια χαρα ειναι ωραιοτατα διπλασιαστηκε!!Μην αγχωνεσαι!!

Μιλησε κ με τον γιατρο σου κ θα ηρεμησεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Καλησπερα @γωγω γωγωτι υπεροχα νεα ειναι αυτα??? χεχε. με το καλο ευχομαι :))!!! κ εγω δεν το περιμενα γτ οι επαφες οι ελευθερες δεν ηταν στις γονιμες μερες, αν κ λογω θηλασμου ακομα στν μικρουλη μου μαλλον ο κυκλος μονο σταθερος δεν είναι... κ τσουπ ηρθε κ το αλλο το σπορακι ξαφνικα... αλλα ευχαριστη εκπληξη αν μη τι αλλο :):) εγω βαση χοριακης ειμαι 6η εβδομαδα... αλλα επειδη δεν ειχα σταθερο κυκλο απο τι φάνηκε ισως να μην ειμαι κ τοσο... θ μαθω με τν υπερηχο μέσα στην επόμενη εβδομάδα... εχω κ ενα μεγαλο αγχος για το αν ειναι ολα καλα γτ λογω του οτι δεν το περίμενα δεν προσεχα τοσο καιρο οσο επρεπε.. ειχα κανει κ 2 ακτινογραφιες πνευμονα λογω λοιμωξης αναπνευστικου που επαθα.. κ ελπιζω να μη εχει επηρεασει το μικρουλι μου... μακαρι ν ναι ολα καλα.. 

Όλα καλά θα πάνε !! Μην αγχώνεσαι !! 
Εμείς  εν το είχαμε στο πρόγραμμα !! Κι εμείς δεν προσέχαμε είναι η αλήθεια !!

αλλα δεν περίμενα με την πρώτη  να μείνω !!ΧΙΧΙΧΙ
 

μετα την πράξη καταλαβα ότι είμαι στη Ωορηξια γιατί είχα αίμα!! 
 

λεω ενταξει !!

οτι είναι να γίνει ας γίνει !

περιμενω να πάω στο γιατρό μου να με δει ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...