Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Οχι, δεν την έκανα απ' όσο θυμάμαι.

Μας έχουν τρελάνει πάντως.... Ώρες ώρες αγανακτώ με το πόσο ψάχνω τα πράγματα, ενώ βλέπω άλλες όπως η κουνιάδα μου, που δεν έψαξαν τίποτα παραπάνω από τα βασικά, δεν ασχολήθηκαν ποτέ με λεπτομέρειες, δεν μπήκαν σε κανένα φόρουμ και έφεραν στον κόσμο υγιέστατα μωρά....

Εμείς ακόμα τρέχουμε.... Εύχομαι να μη δείξει κάτι η εξέταση σου και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!!!

 

τι να πω δεν ξερω....εμενα προσωπικα με εχουν τρελανει...

μονο ο γυναικολογος μου ειναι ψυχρεμος και μου λεει να μην το ψαχνω...

ο λοιμοξιολογος με ειπε αυτη την εξεταση που ειναι μοριακη και να κανω και αμνιο 100% για να ειμαι σιγουρη και να στειλω και τα αποτελεσματα καπου με ειπε...τα επαιξε λεω αυτος αλλα στο τελος μου λεει εγω βεβαια απο εγκυμοσυνες δεν εχω γνωσεις για την λοιμοξη μονο ξερω...

ποιον να πιστεψεις..τελος παντων ολα καλα θα ειναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

τι να πω δεν ξερω....εμενα προσωπικα με εχουν τρελανει...

μονο ο γυναικολογος μου ειναι ψυχρεμος και μου λεει να μην το ψαχνω...

ο λοιμοξιολογος με ειπε αυτη την εξεταση που ειναι μοριακη και να κανω και αμνιο 100% για να ειμαι σιγουρη και να στειλω και τα αποτελεσματα καπου με ειπε...τα επαιξε λεω αυτος αλλα στο τελος μου λεει εγω βεβαια απο εγκυμοσυνες δεν εχω γνωσεις για την λοιμοξη μονο ξερω...

ποιον να πιστεψεις..τελος παντων ολα καλα θα ειναι!!!

Για αυτό σου λέω...

Αν η avidity δείχνει λοίμωξη παλαιότερη, δε θα πρεπε να υποβληθείς σε τόσες διαδικασίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Για αυτό σου λέω...

Αν η avidity δείχνει λοίμωξη παλαιότερη, δε θα πρεπε να υποβληθείς σε τόσες διαδικασίες...

Μα δεν είναι παλια λοίμωξη τόσο καιρό αυτό λέω η αβιντιτι ήταν χαμηλή απλά είναι μόνο  τα IgG... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Τι κάνετε κοριτσαρες πως είστε??? 

@Clementina καλώς ήρθες!!! 19+2 εδώ!! Κοντά κοντά!!!

@Ampempa είμαι από χτες αγχωμενη γατί δεν έχω σημεία ζωης από τη μικρή. Ξέρω ότι είναι νωρίς, ότι έχω πρόσθιο πλακούντα κι εμποδίζει, αλλά είχα κρούσεις Δεύτερα -Τριτη και από τότε τίποτα....

Εσύ πώς πας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Τι κάνετε κοριτσαρες πως είστε??? 

άρρωστη εγω με αντιβίωση 2η μέρα... πολυ πονόλαιμο... αυτιά... και μπουκωμα στ ιγμοριο... χωρίς πυρετο... αλλα ταλαιπωρία... 16κ 3 εμείς... ψιλοκουνηματακια νιώθω.. αλλα οχι κανονικά ακόμα... εσείς όλα καλά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Clementina καλώς ήρθες!!! 19+2 εδώ!! Κοντά κοντά!!!

@Ampempa είμαι από χτες αγχωμενη γατί δεν έχω σημεία ζωης από τη μικρή. Ξέρω ότι είναι νωρίς, ότι έχω πρόσθιο πλακούντα κι εμποδίζει, αλλά είχα κρούσεις Δεύτερα -Τριτη και από τότε τίποτα....

Εσύ πώς πας;;;

Κορίτσια κι εγώ στην ίδια φάση βρίσκομαι.. περιμένω να νιώσω τον μικρό αλλά δεν έχω νιώσει ακόμα τίποτα και αναρρωτιέμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

@Clementina καλώς ήρθες!!! 19+2 εδώ!! Κοντά κοντά!!!

@Ampempa είμαι από χτες αγχωμενη γατί δεν έχω σημεία ζωης από τη μικρή. Ξέρω ότι είναι νωρίς, ότι έχω πρόσθιο πλακούντα κι εμποδίζει, αλλά είχα κρούσεις Δεύτερα -Τριτη και από τότε τίποτα....

Εσύ πώς πας;;;

Να μην είσαι!!! Εγώ είμαι 18 +3 και δεν τον νιώθω καθόλου!!! Αλλά φοησκωνω κάθε μέρα και είναι σαν να το αισθάνομαι!!!! Θα τις φάμε τις κλωτσιές μας μην φοβασε! Πόσο είσαι τώρα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zwoulini είπε:

άρρωστη εγω με αντιβίωση 2η μέρα... πολυ πονόλαιμο... αυτιά... και μπουκωμα στ ιγμοριο... χωρίς πυρετο... αλλα ταλαιπωρία... 16κ 3 εμείς... ψιλοκουνηματακια νιώθω.. αλλα οχι κανονικά ακόμα... εσείς όλα καλά?? 

Περαστικά και να προσέχεις!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 19+3. Απλώς είχα.κανα δύο σημάδια τη μια σαν γαργαλητο την άλλη σαν κύμα μέσα στην κοιλιά και από τότε τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μια φιλη μου σημερα που πιναμε καφε μου ειπε να κατσω με την κοιλια στον ηλιο για λιγο και μετα που γυρισα σπιτι την καταλαβαινα...ηθελα να κλαιω απο χαρα...αυριο 19 ακριβως θα ειμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

εμενα κοριτσια μια φιλη μου σημερα που πιναμε καφε μου ειπε να κατσω με την κοιλια στον ηλιο για λιγο και μετα που γυρισα σπιτι την καταλαβαινα...ηθελα να κλαιω απο χαρα...αυριο 19 ακριβως θα ειμαι!!

Μπράβο τέλεια!!! Και εγώ περιμένω πως και πως!!! Κορίτσια μου έχετε καθόλου πονακια?? Τώρα δύο μέρες πονάω λιγάκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και καλώς σας βρήκα

εγώ είμαι 18ε και 2η με ημερομηνία γέννησης 26/7... ωστόσο θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα... 

θα σας έλεγα να μην αγχώνεστε για να "ακούσετε" το μωρό... απλώς να ανυπομονείτε... στην κόρη μου, που γεννήθηκε πριν αρκετά χρόνια, χωρίς φόρουμ και ίντερνετ, και δεν είχα καμιά ιδέα για το πότε "πρέπει" να την ακούσω, απλώς ξύπνησα ένα βράδυ από ένα φτερούγισμα στην κοιλιά μετά την 20η εβδομάδα...

κάθε εγκυμοσύνη και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... αυτό να θυμόμαστε... στην κόρη μου είχα απίστευτους εμετούς και αναγούλες... επί βδομάδες σταθερό ραντεβού κάθε πρωί στον νιπτήρα... στον γιο μου τώρα απολύτως τίποτα εκτός από δύο φορές και αυτές πολύ αργά... μακάρι αυτό να συνεχιστεί γιατί την πρώτη φορά από τα μέσα του 6ου μήνα μέχρι το τέλος δεν την πάλευα με τις καούρες...

και με τις εξετάσεις που δεν είναι ακριβείς αλλά παίζουν με τις πιθανότητες θα πρέπει να είμαστε ψύχραιμες... γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από πιθανότητες, που δεν έχουν σχέση μόνο με το αίμα μας... αν π.χ. αλλάξει μια μεταβλητή όπως είναι η ηλικία και το 27 γίνει 35 ή 42, ή το βάρος μας, αλλάζει ολόκληρη η προοπτική της απάντησης... εκεί θα πρέπει να ακούσουμε τον γιατρό μας ή αναζητάμε και μια δεύτερη γνώμη... η πιθανότητα 1/100 δεν είναι χειρότερη από το 2% για αποβολή που έχει η αμνιοπαρακέντηση...

τώρα περιμένω τη Β επιπέδου, την οποία θα κάνω 13/3... ωστόσο συμφωνώ μαζί σας ότι θα ήθελα να έχω εύκαιρο έναν υπερηχογράφο κάθε βδομάδα...αχαχαχαχαχα... έκανα κι έναν ακόμα υπέρηχο μετά την αυχενική αλλά τον πλήρωσα 45 ευρώ... αφού χτες είχα πάει στην ενδοκρινολόγο μου για μιλήσουμε για το ζάχαρο κύησης και τον θυρεοειδή μου -που ήταν μεν στα φυσιολογικά αλλά όχι για εγκυμοσύνη- και στο τσακ ήμουν να της πω να ρίξουμε λίγο τζελ και στην κοιλιά για να τον ακούσω... τελικά βλακεία μου που δεν το είπα... μισή ντροπή δική μου και μισή δική της... αχαχαχαχαχαχα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2020 at 8:21 ΜΜ, ο/η Ampempa είπε:

Να μην είσαι!!! Εγώ είμαι 18 +3 και δεν τον νιώθω καθόλου!!! Αλλά φοησκωνω κάθε μέρα και είναι σαν να το αισθάνομαι!!!! Θα τις φάμε τις κλωτσιές μας μην φοβασε! Πόσο είσαι τώρα?? 

Καλημέρα! Σήμερα μόλις 19+0 και νομίζω πως κάτι ένιωσα χθες!! Σαν να με γαργαλάει κάτι στο στομάχι, δεν ξέρω εάν είναι το μωρό ή όχι!! Σε μια εβδομάδα έχω τη β' επιπέδου και ανυπομονώ. άσχετο.. πόσα κιλά πήρες μέχρι στιγμής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clementina είπε:

Καλημέρα! Σήμερα μόλις 19+0 και νομίζω πως κάτι ένιωσα χθες!! Σαν να με γαργαλάει κάτι στο στομάχι, δεν ξέρω εάν είναι το μωρό ή όχι!! Σε μια εβδομάδα έχω τη β' επιπέδου και ανυπομονώ. άσχετο.. πόσα κιλά πήρες μέχρι στιγμής; 

Καλημερα!! Αχ πυ χαίρομαι!!!! Είχα παχύνει λιγάκι!!! Πριν μείνω έγκυος και τώρα από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω πάρει 6 - 7 κιλά σίγουρα!!! Εχω πάρει αρκετά γαμωτο αλλά έχω και μεγάλη κοιλιά για τις μέρες μου! Εσύ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athinaa είπε:

Καλημέρα σε όλες και καλώς σας βρήκα

εγώ είμαι 18ε και 2η με ημερομηνία γέννησης 26/7... ωστόσο θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες νωρίτερα... 

θα σας έλεγα να μην αγχώνεστε για να "ακούσετε" το μωρό... απλώς να ανυπομονείτε... στην κόρη μου, που γεννήθηκε πριν αρκετά χρόνια, χωρίς φόρουμ και ίντερνετ, και δεν είχα καμιά ιδέα για το πότε "πρέπει" να την ακούσω, απλώς ξύπνησα ένα βράδυ από ένα φτερούγισμα στην κοιλιά μετά την 20η εβδομάδα...

κάθε εγκυμοσύνη και κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... αυτό να θυμόμαστε... στην κόρη μου είχα απίστευτους εμετούς και αναγούλες... επί βδομάδες σταθερό ραντεβού κάθε πρωί στον νιπτήρα... στον γιο μου τώρα απολύτως τίποτα εκτός από δύο φορές και αυτές πολύ αργά... μακάρι αυτό να συνεχιστεί γιατί την πρώτη φορά από τα μέσα του 6ου μήνα μέχρι το τέλος δεν την πάλευα με τις καούρες...

και με τις εξετάσεις που δεν είναι ακριβείς αλλά παίζουν με τις πιθανότητες θα πρέπει να είμαστε ψύχραιμες... γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από πιθανότητες, που δεν έχουν σχέση μόνο με το αίμα μας... αν π.χ. αλλάξει μια μεταβλητή όπως είναι η ηλικία και το 27 γίνει 35 ή 42, ή το βάρος μας, αλλάζει ολόκληρη η προοπτική της απάντησης... εκεί θα πρέπει να ακούσουμε τον γιατρό μας ή αναζητάμε και μια δεύτερη γνώμη... η πιθανότητα 1/100 δεν είναι χειρότερη από το 2% για αποβολή που έχει η αμνιοπαρακέντηση...

τώρα περιμένω τη Β επιπέδου, την οποία θα κάνω 13/3... ωστόσο συμφωνώ μαζί σας ότι θα ήθελα να έχω εύκαιρο έναν υπερηχογράφο κάθε βδομάδα...αχαχαχαχαχα... έκανα κι έναν ακόμα υπέρηχο μετά την αυχενική αλλά τον πλήρωσα 45 ευρώ... αφού χτες είχα πάει στην ενδοκρινολόγο μου για μιλήσουμε για το ζάχαρο κύησης και τον θυρεοειδή μου -που ήταν μεν στα φυσιολογικά αλλά όχι για εγκυμοσύνη- και στο τσακ ήμουν να της πω να ρίξουμε λίγο τζελ και στην κοιλιά για να τον ακούσω... τελικά βλακεία μου που δεν το είπα... μισή ντροπή δική μου και μισή δική της... αχαχαχαχαχαχα...

 

Καλώς μας ήρθες! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! Και τον μπέμπη που έρχετε! Γιατί θα γεννήσεις νωρίτερα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Περαστικά στις άρρωστες μιας και εγώ ταλαιπωρουμαι από ίωση, τα έχω δει όλα. 

Θα συμφωνήσω με την @Athinaa πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική γιατί το βλέπω ενεργά στο δεύτερο ζουζούνι μου που με ταλαιπωρεί λιγάκι συγκριτικά με το πρώτο.

Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα νιώσει το μωρο μετά τις 20 εβδομάδες οπότε όλα είναι σχετικά. Ακόμα στις 15 +4 που είμαι τώρα δεν έχω νιώσει κάτι. 

Υπομονή και όλα θα γίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Καλημερα!! Αχ πυ χαίρομαι!!!! Είχα παχύνει λιγάκι!!! Πριν μείνω έγκυος και τώρα από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω πάρει 6 - 7 κιλά σίγουρα!!! Εχω πάρει αρκετά γαμωτο αλλά έχω και μεγάλη κοιλιά για τις μέρες μου! Εσύ?? 

Εγώ πήρα μέχρι στιγμής 3,5 κιλά σκατού λες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clementina είπε:

Εγώ πήρα μέχρι στιγμής 3,5 κιλά σκατού λες. 

Καλό είναι αυτό να χαίρεσαι!!!! Εγώ έχω γίνει σαν σκατουλα!!!! Χάχα αχ χάχα αλλά κάπνιζα κιόλας το έκοψα!! Είναι δύσκολο να μην πάρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεσαι όντως!! Εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα πάρει 3, αλλά τώρα έχω πάρει αλλά 2 περιπου.... Είμαι τουλάχιστον 4.700 πάνω και είμαι στα μισά... Αλλά είμαι λιχουδω ρε παιδιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσια μουυυ!! ειμαι στην 15η εβδομαδα κι εχω 13/8 πιθανη ημερομηνια γεννησης και ανυπομονωωω...εχω κατι πονακια χαμηλα τωρα τελευταια σαν σφαχτες το εχει καμια αλλη?? εσεις πως τα πατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Καλό είναι αυτό να χαίρεσαι!!!! Εγώ έχω γίνει σαν σκατουλα!!!! Χάχα αχ χάχα αλλά κάπνιζα κιόλας το έκοψα!! Είναι δύσκολο να μην πάρω! 

Σε καταλαβαίνω γιατί είμαι πρώην καπνίστρια! Κάπνιζα 7 χρόνια και όταν το έκοψα έτρωγα και φυσικά πήρα. Υπομονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evi1996 είπε:

γεια σασ κοριτσια μουυυ!! ειμαι στην 15η εβδομαδα κι εχω 13/8 πιθανη ημερομηνια γεννησης και ανυπομονωωω...εχω κατι πονακια χαμηλα τωρα τελευταια σαν σφαχτες το εχει καμια αλλη?? εσεις πως τα πατε??

 Γειά σου κοριτσαρα! Και εγώ έχω λίγα πονακια  αλλά όχι δυνατούς! Νομίζω φυσιολογικό ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Καλώς μας ήρθες! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!! Και τον μπέμπη που έρχετε! Γιατί θα γεννήσεις νωρίτερα?? 

Λόγω ηλικίας, εξωσωματικής και διαβήτη κύησης... ήταν και καισαρική ο προηγούμενος τοκετός, οπότε όλα έρχονται και δένουν γλυκά... αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...