Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Μπράβο μπράβο αποτι φαίνεται το μωράκι σου δεν ήθελε να σε έχει σε αγωνία...😃 

Χαχα ναι😅 μακαρι να ειναι ολα καλα κ αυτα δεν ειναι τπτ🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χαχα ναι😅 μακαρι να ειναι ολα καλα κ αυτα δεν ειναι τπτ🙏🙏

Καλησπέρα Κατερίνα,

Ηθελ να σε ρωτήσω εάν πέρα από τα συμπτώματα που περιέγραψες έχει πόνος στο στήθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JohannaMak είπε:

Καλησπέρα Κατερίνα,

Ηθελ να σε ρωτήσω εάν πέρα από τα συμπτώματα που περιέγραψες έχει πόνος στο στήθος; 

Καλησπερα!! Οχι καθολου, απο χθες ειναι καπως πιο ευαισθητες οι θηλες μου στο αγγιγμα αλλα το στηθος μου δεν ποναει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, όσες εχετε ναυτίες στην εγκυμοσύνη σας, τις εχετε καθε μερα η περνανε και μερες που ειναι ηπιες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ειχε καποια απο εσας συμπτωμα εγκυμοσυνης πολλα υγρά; 
Εχει πρηστει το στηθος μου και το νιωθω πολυ βαρυ τον πονο ομως τον αντεχω. επισης εχω παρα πολλα υγρα εδω και μια εβδομαδα.. και εχω υποψιες💛Δεν ειχα ποτε τοσα!

δεν ξερω αν πρεπει να χαιρομαι🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, όσες εχετε ναυτίες στην εγκυμοσύνη σας, τις εχετε καθε μερα η περνανε και μερες που ειναι ηπιες;;

Από την ξαδερφη μου ξερω οτι δεν ηταν καθε μερα ιδια.. επισης δεν ειχε ποτε στανταρ ωρα! Αλλες φορες ηταν εντελως καλα, και αλλες φορες ολη μερα χαλια 

ανυπομονω και ας ειμαι ολη μερα χαλια🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Κοριτσια μου ειχε καποια απο εσας συμπτωμα εγκυμοσυνης πολλα υγρά; 
Εχει πρηστει το στηθος μου και το νιωθω πολυ βαρυ τον πονο ομως τον αντεχω. επισης εχω παρα πολλα υγρα εδω και μια εβδομαδα.. και εχω υποψιες💛Δεν ειχα ποτε τοσα!

δεν ξερω αν πρεπει να χαιρομαι🙃

Σε ποια μερα του κυκλου εισαι κοριτσι μου;; εγω ειχα μερικες μερες πριν το θετικο τεστ σαν υγρα ωορρηξιας αλλα μια μερα!! Και τωρα βεβαια εγω αυξημενη υγρασια αλλα οχι υπερβολικα οπως περιγραφεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Σε ποια μερα του κυκλου εισαι κοριτσι μου;; εγω ειχα μερικες μερες πριν το θετικο τεστ σαν υγρα ωορρηξιας αλλα μια μερα!! Και τωρα βεβαια εγω αυξημενη υγρασια αλλα οχι υπερβολικα οπως περιγραφεις!!

Είμαι στην 23η μέρα, περιμενω περιοδο το Σαβ/κο, έχω αρκετά διαφανα υγρά, αλλάζω σιγουρα 2-3 φορες τη μερα.. Δεν ξερω τι να υποθεσω.. δεν θελω να ελπιζω σε πολλα παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Είμαι στην 23η μέρα, περιμενω περιοδο το Σαβ/κο, έχω αρκετά διαφανα υγρά, αλλάζω σιγουρα 2-3 φορες τη μερα.. Δεν ξερω τι να υποθεσω.. δεν θελω να ελπιζω σε πολλα παλι..

Εγω παντως το τεστ που εκανα κ βγηκε θετικο ηταν 25η ημερα!! Δεν σου λεω να κανεις πιο νωρις απλα επειδη εχεις υποψιες και 2 3 μερες πριν την περιοδο αν θες κανε μια χοριακη καλυτερα που ειναι πιο αξιοπιστη απο τεστ!! Στο ευχομαι να εισαι🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω παντως το τεστ που εκανα κ βγηκε θετικο ηταν 25η ημερα!! Δεν σου λεω να κανεις πιο νωρις απλα επειδη εχεις υποψιες και 2 3 μερες πριν την περιοδο αν θες κανε μια χοριακη καλυτερα που ειναι πιο αξιοπιστη απο τεστ!! Στο ευχομαι να εισαι🙏😊

Δεν ξερω.. καμια φορα σκεφτομαι οτι παλι θα απογοητευτώ επειδη το θελουμε πολυ.. λέω να κανω υπομονη μέχρι το Σαββατο...😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η DanaiDanai είπε:

Δεν ξερω.. καμια φορα σκεφτομαι οτι παλι θα απογοητευτώ επειδη το θελουμε πολυ.. λέω να κανω υπομονη μέχρι το Σαββατο...😣

Να κανεις κοριτσι μου, μα αυτο ειναι κ το πιο σωστο να σου πω την αληθεια!! Οτι ειναι δεν θα αλλαξει μεχρι το Σαββατο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω παντως το τεστ που εκανα κ βγηκε θετικο ηταν 25η ημερα!! Δεν σου λεω να κανεις πιο νωρις απλα επειδη εχεις υποψιες και 2 3 μερες πριν την περιοδο αν θες κανε μια χοριακη καλυτερα που ειναι πιο αξιοπιστη απο τεστ!! Στο ευχομαι να εισαι🙏😊

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Τι κύκλο έχεις Κατερίνα μου αν επιτρέπεται?

Γιατί κ εγώ εδω κ μερικές μέρες έχω τρομερές αναγουλες κ έκανα ένα τέστ σήμερα 26η μέρα αλλά βγήκε αρνητικό...

έχω κύκλο 29 με 30 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτηκα να γράψω εδώ μιας και είμαι καινούρια στο φόρουμ. Έχω και εγώ ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθειες από την αρχή του χρόνου γιατί θέλουμε πολύ ένα μωρό. Να ευχηθώ γρήγορα με ένα μωρό όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η DanaiDanai είπε:

Κοριτσια μου ειχε καποια απο εσας συμπτωμα εγκυμοσυνης πολλα υγρά; 
Εχει πρηστει το στηθος μου και το νιωθω πολυ βαρυ τον πονο ομως τον αντεχω. επισης εχω παρα πολλα υγρα εδω και μια εβδομαδα.. και εχω υποψιες💛Δεν ειχα ποτε τοσα!

δεν ξερω αν πρεπει να χαιρομαι🙃

Να περιμένεις όχι μέχρι το Σάββατο μέχρι Δευτέρα μην σου πω....τα υγρά οι πόνοι οι ναυτίες είναι λεπτομέρειες και μερικές φορές από την λαχτάρα μας να κάνουμε παιδάκι βλέπουμε παντού συμπτώματα... Εύχομαι καλά αποτελέσματα και μακάρι να είσαι έγκυος, ότι ήταν να γίνει θα έχει γίνει μην ασχολείσαι τώρα με την περίοδο ξέρω ότι η αναμονή είναι δύσκολη αλλά υπομονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2020 at 5:53 ΜΜ, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι απλά λόγω χαμηλής κινητικότητας έλεγα μήπως ήταν καλύτερα κάθε μέρα... Τέλος πάντων δεν έχει σημασία, αν είναι να γίνει θα γίνει κ με 1 φορά 

Γεια σου διάβασα τα ποστ σου ... Έχουμε και εμείς παρόμοιο πρόβλημα με το σπέρμα ....κάναμε την περασμένη βδομάδα σπερμοδιαγραμμα και βγήκε χαμηλό...αυτές τις μέρες θα πάμε για καλλιέργεια και μετά ουρολόγο....να σε ρωτήσω ι σύζυγός σου είχε ανεβασμένα πυοσφαιρια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!

Τι κύκλο έχεις Κατερίνα μου αν επιτρέπεται?

Γιατί κ εγώ εδω κ μερικές μέρες έχω τρομερές αναγουλες κ έκανα ένα τέστ σήμερα 26η μέρα αλλά βγήκε αρνητικό...

έχω κύκλο 29 με 30 μέρες.

Γεια σου κοριτσι μου🙂 28-29 μερες ειχα κ εγω!! Αν υποθεσουμε οτι εισαι ισως δεν εχει ανεβει η χοριακη ακομα!! Εμενα φαντασου το τεστ ηταν πολυ αχνο και η χοριακη ηταν χαμηλη 31.23!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Γεια σου διάβασα τα ποστ σου ... Έχουμε και εμείς παρόμοιο πρόβλημα με το σπέρμα ....κάναμε την περασμένη βδομάδα σπερμοδιαγραμμα και βγήκε χαμηλό...αυτές τις μέρες θα πάμε για καλλιέργεια και μετά ουρολόγο....να σε ρωτήσω ι σύζυγός σου είχε ανεβασμένα πυοσφαιρια? 

Καλησπέρα!!! Εννοείς στη μορφολογία που λέει υπεροξειδαση θετικά (πυοσφαιρια) ? Αν εννοείς αυτό εχει 13% (39.000mL). Άρα δεν έχει κάποια φλεγμονή Ε? Το είδε ο ουρολογος κ είπε ότι έχει χαμηλή προοδευτική κίνηση κ πολλές ανωμαλίες στη μορφολογία. Αλλά εγώ πιστεύω ότι άργησαν από το μικροβιολογικο να εξετάσουν το δείγμα. Τον παρέπεμψε για επαναληπτικές εξετάσεις κ για εξέταση κιρσοκηλης αλλά δε θέλω να τον βάλω ξανά σε αυτή τη διαδικασία.. λέω να περάσει το καλοκαίρι κ μετά βλέπουμε.. εσάς τι βγήκε χαμηλο?? Ο αριθμός σπερματοζωάριων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η dnaphrodite είπε:

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτηκα να γράψω εδώ μιας και είμαι καινούρια στο φόρουμ. Έχω και εγώ ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθειες από την αρχή του χρόνου γιατί θέλουμε πολύ ένα μωρό. Να ευχηθώ γρήγορα με ένα μωρό όλες μας!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Να περιμένεις όχι μέχρι το Σάββατο μέχρι Δευτέρα μην σου πω....τα υγρά οι πόνοι οι ναυτίες είναι λεπτομέρειες και μερικές φορές από την λαχτάρα μας να κάνουμε παιδάκι βλέπουμε παντού συμπτώματα... Εύχομαι καλά αποτελέσματα και μακάρι να είσαι έγκυος, ότι ήταν να γίνει θα έχει γίνει μην ασχολείσαι τώρα με την περίοδο ξέρω ότι η αναμονή είναι δύσκολη αλλά υπομονή!!

Σημερα ξεκινησα να ποναω οποτε άκυρο μάλλον!! 😕 πάμε για τον επόμενο μήνα🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Σημερα ξεκινησα να ποναω οποτε άκυρο μάλλον!! 😕 πάμε για τον επόμενο μήνα🌷

Δεν πειραζει αγαπη μου, θετικη σκεψη και θα ερθει😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα!!! Εννοείς στη μορφολογία που λέει υπεροξειδαση θετικά (πυοσφαιρια) ? Αν εννοείς αυτό εχει 13% (39.000mL). Άρα δεν έχει κάποια φλεγμονή Ε? Το είδε ο ουρολογος κ είπε ότι έχει χαμηλή προοδευτική κίνηση κ πολλές ανωμαλίες στη μορφολογία. Αλλά εγώ πιστεύω ότι άργησαν από το μικροβιολογικο να εξετάσουν το δείγμα. Τον παρέπεμψε για επαναληπτικές εξετάσεις κ για εξέταση κιρσοκηλης αλλά δε θέλω να τον βάλω ξανά σε αυτή τη διαδικασία.. λέω να περάσει το καλοκαίρι κ μετά βλέπουμε.. εσάς τι βγήκε χαμηλο?? Ο αριθμός σπερματοζωάριων?

Εμάς βγήκε 8 εκατομμύρια αλλά με χαμηλή κινητικότητα....σε εμάς λέει σε ένα σημείο πυοσφαιρια 8-10 στα 100 και μας είπαν ότι αυτός είναι ο λόγος (τα πυοσφαιρια είναι τα λευκά αιμοσφαίρια που έχουν μαζευτεί στο σπέρμα ) αυτό σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο μικρόβιο κάποια φλεγμονή ή προστατίτιδα ή κιρσοκήλη ακόμα δεν το έχουμε διευκρινήσει

Γιατί πιστεύεις ότι δεν έγινε σωστή δουλειά στο εργαστήριο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εμάς βγήκε 8 εκατομμύρια αλλά με χαμηλή κινητικότητα....σε εμάς λέει σε ένα σημείο πυοσφαιρια 8-10 στα 100 και μας είπαν ότι αυτός είναι ο λόγος (τα πυοσφαιρια είναι τα λευκά αιμοσφαίρια που έχουν μαζευτεί στο σπέρμα ) αυτό σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο μικρόβιο κάποια φλεγμονή ή προστατίτιδα ή κιρσοκήλη ακόμα δεν το έχουμε διευκρινήσει

Γιατί πιστεύεις ότι δεν έγινε σωστή δουλειά στο εργαστήριο? 

Ναι μας είπαν κ μας ότι λόγω χαμηλής κινητικότητας να κάνει παλι εξετάσεις κ για κιρσοκιλη.. 

Πιστεύω ότι άργησαν να εξετάσουν το δείγμα κ όσο περνάει η ώρα αυτά εξασθενούν εφόσον δεν βρίσκονται σε συνθήκες κόλπου..  Δηλαδή η κινητικότητα ήταν κατά 1% χαμηλότερη από την τιμή αναφοράς.. δε ξέρω έτσι θέλω να πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/5/2020 at 2:00 ΜΜ, ο/η dnaphrodite είπε:

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτηκα να γράψω εδώ μιας και είμαι καινούρια στο φόρουμ. Έχω και εγώ ξεκινήσει με τον άντρα μου προσπάθειες από την αρχή του χρόνου γιατί θέλουμε πολύ ένα μωρό. Να ευχηθώ γρήγορα με ένα μωρό όλες μας!

Καλωσήρθες!!! Ευχομαι και σε εσένα σύντομα θετικο τεστ💜

 

ήθελα να σας ρωτησω κορίτσια αν εχετε δοκιμάσει κάποιο  τεστ ωορρηξίας Και αν ειστε ικανοποιημένες κ αν λειτούργησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Raf123 τί ένστικτο έχεις? Τί νομίζεις ότι θα είναι? Κορίτσια να ρωτήσω, για βαφή μαλλιών έχετε συζητήσει με το γιατρό σας? Εγώ δεν τον είχα ρωτήσει, και περιμένω το ραντεβού σε δύο εβδομάδες με μια λίστα ερωτήσεις γιατί έχω να τον δω πριν την αυχενική που την έκανα αλλού και ντρέπομαι να του τηλεφωνήσω τώρα για αυτό μόνο.
    • Καλημέρα κορίτσια μου ..... Φαίνονται σούπερ για 7η  ημέρα μετα την ωορρηξία πιστεύω 🥰🥰🥰
    • Μπορείς να βάλεις κ στα κομμάτια… τα αλεσμένα τα κανεις σαν σούπα; Εμένα δε του άρεσαν τα έφτυνε του άρεσε να είναι πιο πυκνή σούπα σαν βελουτε ας πούμε!    θα του δείξεις εσυ πως τρώει αν θες καθοδηγείς εγώ μπορεί κ να το έκανα αλλά έκανα ότι έτρωγα κ εγώ κ έτσι κ έμαθε!    εμενα πλέον για να τον ταΐσω πρέπει να πεινάει πολύ διαφορετικά τσιρίζει θέλει να τρώει μονος του…  Στα εστιατόρια κτλ του έχω πάντα το πιάτο του π είναι βεντούζα κ του βάζω πάντα μέσα στο πιάτο ότι θέλει να φάει, τα κνει λίγο χαλια στο πάτωμα αλλά εννοείται τα μαζεύω μετά γιατί ντρέπομαι  θα βρείτε τον ρυθμό σας κ οπως είπαν τα κορίτσια το παιδί σε καθοδηγει… εμεις τώρα προσπαθούμε να μάθει το πιρούνι 😂 συνέχεια του πέφτουν από το πιρούνι 
    • Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏
    • Όπως αισθάνεσαι πιο ασφαλής, πχ σε φιλικά σπίτια πάρε το σεντονακι μαζί σου και στρώσε το αν είναι να φάτε εκεί. Σε καφετέρια κόψε τα μικρά κομμάτια, ζητα καρεκλάκι για μωρά και άσε τα στα χεράκια της. Τα μισά θα πάνε κάτω,δεν πειράζει. Στο τέλος προσφέρομαι να σκουπίσω πριν φύγουμε, πάντα μου λένε όχι δεν πειράζει. Εσύ με τη μικρή σου θα βάλετε τις βάσεις ανά περίοδο πως θα τρώει. Ακολουθείς το μωρό. Αν τρώει καλά στην πορεία θα μεταβειτε εύκολα και σε φρέσκο γάλα. Εμάς επειδή τρώει λίγα πράγματα της δίνω γάλα σκόνη διότι έχει βιταμίνες, αν την αφήσω μόνο γλυκά και τηγανιτές πατάτες θα τρώει. Κάθε παιδί έχει το tempo του. Ακολουθείς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...