Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Για πείτε κοριτσια, είναι καμία σας που περιμενει να δει αν θα αδιαθετησει; Θελω παρέα! περιμένω το Σάββατο! Ελπίζω βεβαια να μην ερθει ποτε...!

Εγώ έχω ακόμα 17 μέρες μέχρι την επόμενη περίοδο! Είμαι στις γόνιμες αυτή τη βδομάδα αλλά δεν έχω κ πολλές ελπιδες.. ξέρω ότι δε θα έρθει τόσο εύκολα σε εμάς όποτε ότι κάνουμε το κάνουμε απλά γιατί το ευχαριστιομαστε! 😜 μακάρι να μη σ έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Γειά σας κορίτσια μου. Είμαι πολύ χαρούμενη. Το σπέρμοδιάγραμμα του άντρα μου και η καλλιέργεια είναι πολύ καλά. Επομένως έχω μπλοκάρει από το άγχος. Πρέπει να ηρεμήσω και να το βγάλω από το μυαλό μου. Είχα πείσει τον εαυτό μου ότι έχουμε κάποιο θεμα. Θα αφήσω και για κάποιο καιρό τα τεστ ωορρηξιας, να ευχαριστήσουμε το καλοκαίρακι και από Σεπτέμβρη βλέπουμε. Καλά αποτελέσματα @marina22

Ευχαριστω πόυ κοπελα μου! Μπραβο σας!! Τελεια τα αποτελεσματα!! Οποτε τωρα μπορεις να συνεχισεις ανενοχλητη κ χωρις αγχος!! Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει πολυ γρηγορα η χαρα στο σπιτι σας😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!  😊 @Love13 συγχαρητήρια κοπέλα μου!  Χάρηκα πάρα πολύ για εσάς! Είδες που όλα είναι καλά?? Ηρέμησε τώρα κ θα έρθει πολύ γρήγορα! @marina22 περιμένουμε νέα σ.. 

Εγώ κορίτσια χθες επικοινώνησα πάλι με την γυναικολόγο μου κ μ είπε να κάνω ότι ακριβώς μ είπε η Ενδοκρινολογος μου σχετικά με τον προλακτινη κ τη θεραπεία με dostinex κ σε ένα μήνα να κάνω επαναληπτική εξέταση.. Επίσης της είπα για το σπερμοδιαγραμμα τ άντρα μου ότι δεν το πήγαμε ποτε σε ουρολογο γιατί μας καθησύχασε το μικροβιολογικο κ μ είπε να της στείλω με mail τις εξετάσεις, τις είδε κ μ είπε να πάει σε ουρολογο για έξτρα εξετάσεις γιατί το σπέρμα φαίνεται να είναι αργό κ θα χρειαστεί βιταμίνες. Πήγα λοιπόν εγώ στον ουρολογο τις είδε κ μ είπε ότι δεν είναι άριστο αλλά ούτε κ τόσο χάλια. Η κινητικότητα είναι τλκ χαμηλή κ η μορφολογία με πολλές ανωμαλίε.. τ έγραψε έξτρα εξετάσεις κ επίσης υπέρηχο όρχεων για να δούμε αν υπάρχει κάποια κιρσοκιλη.. 

Τώρα λοιπόν σκέφτομαι "τέλεια! Έχω εγώ θέμα με την προλακτινη, ο άντρας μ αυτά που είπε ο ουρολογος κ ο Θεός βοηθός!" Μάλλον πως το δικό μας ταξίδι έχει πολύ δρόμο ακόμα... 😕

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου! Να κανετε υπερυχο στους ορχεις! Να ξερεις πολυ καλος ειναι ο Κατσαουνος! Εχει εξαιρετικα μηχανηματα! Εμεις εκει ειχαμε παει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Ευχαριστω πόυ κοπελα μου! Μπραβο σας!! Τελεια τα αποτελεσματα!! Οποτε τωρα μπορεις να συνεχισεις ανενοχλητη κ χωρις αγχος!! Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει πολυ γρηγορα η χαρα στο σπιτι σας😍

Μακάρι κορίτσι μου. Αν και πιστεύω όλο και κάτι άλλο θα βρω να αγχωθω. Χαχαχα. Εύχομαι και εσείς να έχετε καλά αποτελέσματα και όλες μας το καλοκαίρακι να είμαστε εγκυουλες 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Εγώ έχω ακόμα 17 μέρες μέχρι την επόμενη περίοδο! Είμαι στις γόνιμες αυτή τη βδομάδα αλλά δεν έχω κ πολλές ελπιδες.. ξέρω ότι δε θα έρθει τόσο εύκολα σε εμάς όποτε ότι κάνουμε το κάνουμε απλά γιατί το ευχαριστιομαστε! 😜 μακάρι να μη σ έρθει για τους επόμενους 9 μήνες!😊

Ποτέ δεν ξερεις! Όταν χαλαρωνουμε συμβαινουν όλα τα καλά!

και γω αυτο το μηνα ημουν χαλαρη τελειως,

λόγω προγραμματος δεν καναμε αρκετες προσπάθειες! Αλλα απο τοτε που εχω ξεκινησει και εχω τοσα πολλα υγρα, λέω μεσα μου λες να μας εκατσε; 
 

Αντε να παρουμε τις άδειες μας να παμε με τους αντρες μας να ξεφυγουμε , να ξεχαστουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου! Να κανετε υπερυχο στους ορχεις! Να ξερεις πολυ καλος ειναι ο Κατσαουνος! Εχει εξαιρετικα μηχανηματα! Εμεις εκει ειχαμε παει! 

Είμαι σίγουρη ότι δεν έχει κιρσοκιλη! Ένας πρώην μ είχε κ είχε προβλήματα στύσης, πονουσε, είχε διάφορα! Ενώ ο άντρας μ εκτος ότι είναι συνέχεια (μη γελασετε) "ντουρασελ" 😜 ούτε ποναει ούτε έχει το παραμικρό! Δε ξέρω εγώ σκέφτομαι ότι ίσως άργησαν να εξετάσουν το δείγμα στο εργαστήριο κ είχαν αρχίσει να εξασθενούν! Αλλά δε θέλω να τον βάλω πάλι σε αυτή τη διαδικασία! Τ είπα να αφήσουμε τους γιατρούς κ τις εξετάσεις τουλάχιστον για το καλοκαίρι κ ότι είναι να γίνει ας γίνει.. 

Αθήνα είναι αυτός ο γιατρός?? Εγώ μενω Κρήτη γι'αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Ποτέ δεν ξερεις! Όταν χαλαρωνουμε συμβαινουν όλα τα καλά!

και γω αυτο το μηνα ημουν χαλαρη τελειως,

λόγω προγραμματος δεν καναμε αρκετες προσπάθειες! Αλλα απο τοτε που εχω ξεκινησει και εχω τοσα πολλα υγρα, λέω μεσα μου λες να μας εκατσε; 
 

Αντε να παρουμε τις άδειες μας να παμε με τους αντρες μας να ξεφυγουμε , να ξεχαστουμε!

Βρε κ εγώ χαλαρή είμαι απλά με αυτά που άκουσα αυτό το μήνα από τους γιατρούς μου έκοψαν τα φτερά! Δε μ είπαν βέβαια ότι αποκλείεται να συμβεί απλά σαν να μ είπαν ότι μέχρι να σιγουρευτούμε περί τίνος πρόκειται να μην περιμένω πολλά.. 

Σου εύχομαι πραγματικά κοπέλα μ να είναι το σπορακι σου καθοδόν! 😊 

Βρε κορίτσια για πείτε λίγο ποιες μέρες τελικά είναι οι πιο "σωστες" ας πούμε για προσπάθεια? Μέρα παρά μέρα?? Κάθε μέρα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Βρε κ εγώ χαλαρή είμαι απλά με αυτά που άκουσα αυτό το μήνα από τους γιατρούς μου έκοψαν τα φτερά! Δε μ είπαν βέβαια ότι αποκλείεται να συμβεί απλά σαν να μ είπαν ότι μέχρι να σιγουρευτούμε περί τίνος πρόκειται να μην περιμένω πολλά.. 

Σου εύχομαι πραγματικά κοπέλα μ να είναι το σπορακι σου καθοδόν! 😊 

Βρε κορίτσια για πείτε λίγο ποιες μέρες τελικά είναι οι πιο "σωστες" ας πούμε για προσπάθεια? Μέρα παρά μέρα?? Κάθε μέρα?? 

Καλυτερα μέρα παρα μέρα για ξεκουράζεται ο αντρας και να δυναμώνει το σπερμα!

εκτος αν ειστε ξεκουραστοι, τοτε καθε μερα!

εμενα παντως ο γυναικολογος μου πρότεινε μέρα παρα μέρα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Καλυτερα μέρα παρα μέρα για ξεκουράζεται ο αντρας και να δυναμώνει το σπερμα!

εκτος αν ειστε ξεκουραστοι, τοτε καθε μερα!

εμενα παντως ο γυναικολογος μου πρότεινε μέρα παρα μέρα!  

Ναι απλά λόγω χαμηλής κινητικότητας έλεγα μήπως ήταν καλύτερα κάθε μέρα... Τέλος πάντων δεν έχει σημασία, αν είναι να γίνει θα γίνει κ με 1 φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι απλά λόγω χαμηλής κινητικότητας έλεγα μήπως ήταν καλύτερα κάθε μέρα... Τέλος πάντων δεν έχει σημασία, αν είναι να γίνει θα γίνει κ με 1 φορά 

Το σπέρμα επιβιώνει έως και 72 ώρες!

το θέμα είναι να φτάσει εκει την κατάλληλη στιγμή της ωορρηξίας για να γίνει η γονιμοποίηση.

Επισης χρειάζεται περίπου 5 ωρες για να κολυμπήσει και να φτασει στο ωάριο.   
 

σωστή διατροφή λοιπόν και για τους 2 για να βοηθήσουμε την κατάσταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι δεν έχει κιρσοκιλη! Ένας πρώην μ είχε κ είχε προβλήματα στύσης, πονουσε, είχε διάφορα! Ενώ ο άντρας μ εκτος ότι είναι συνέχεια (μη γελασετε) "ντουρασελ" 😜 ούτε ποναει ούτε έχει το παραμικρό! Δε ξέρω εγώ σκέφτομαι ότι ίσως άργησαν να εξετάσουν το δείγμα στο εργαστήριο κ είχαν αρχίσει να εξασθενούν! Αλλά δε θέλω να τον βάλω πάλι σε αυτή τη διαδικασία! Τ είπα να αφήσουμε τους γιατρούς κ τις εξετάσεις τουλάχιστον για το καλοκαίρι κ ότι είναι να γίνει ας γίνει.. 

Αθήνα είναι αυτός ο γιατρός?? Εγώ μενω Κρήτη γι'αυτό.. 

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου. Είναι δύσκολο και γιαυτους και ας μην το δείχνουν. Απολαύστε το καλοκαίρακι και θα έρθει. Το πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η DanaiDanai είπε:

Το σπέρμα επιβιώνει έως και 72 ώρες!

το θέμα είναι να φτάσει εκει την κατάλληλη στιγμή της ωορρηξίας για να γίνει η γονιμοποίηση.

Επισης χρειάζεται περίπου 5 ωρες για να κολυμπήσει και να φτασει στο ωάριο.   
 

σωστή διατροφή λοιπόν και για τους 2 για να βοηθήσουμε την κατάσταση...

Ναι αλλά δεδομένου ότι έχει χαμηλή κινητικότητα το σπέρμα του καλού μου, ίσως κάνει παραπάνω μέρες να φτάσει ή να εξασθενεί πλήρως πριν φτάσει.. άρα αν εγώ κάνω ωορρηξία την 15η μέρα η οποία είναι αυτή την Παρασκευή ποτε πρέπει να έχω επαφή? Από Σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Βρε κ εγώ χαλαρή είμαι απλά με αυτά που άκουσα αυτό το μήνα από τους γιατρούς μου έκοψαν τα φτερά! Δε μ είπαν βέβαια ότι αποκλείεται να συμβεί απλά σαν να μ είπαν ότι μέχρι να σιγουρευτούμε περί τίνος πρόκειται να μην περιμένω πολλά.. 

Σου εύχομαι πραγματικά κοπέλα μ να είναι το σπορακι σου καθοδόν! 😊 

Βρε κορίτσια για πείτε λίγο ποιες μέρες τελικά είναι οι πιο "σωστες" ας πούμε για προσπάθεια? Μέρα παρά μέρα?? Κάθε μέρα?? 

Εμας ο ανδρολογος μας ειχε πει μερα παρα μερα για να προλαβαινει το σπερμα να ανανεωνεται!! Και μας ειπε να πινει και βιταμινη C που βοηθαει το σπερμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι αλλά δεδομένου ότι έχει χαμηλή κινητικότητα το σπέρμα του καλού μου, ίσως κάνει παραπάνω μέρες να φτάσει ή να εξασθενεί πλήρως πριν φτάσει.. άρα αν εγώ κάνω ωορρηξία την 15η μέρα η οποία είναι αυτή την Παρασκευή ποτε πρέπει να έχω επαφή? Από Σήμερα?

Εγω αν ηξερα σιγουρα οτι θα εκανα ωορρηξια 15η μερα θα εκανα την προηγουμενη την ιδια μερα και την επομενη!! Για περισσοτερες πιθανοτητες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου. Είναι δύσκολο και γιαυτους και ας μην το δείχνουν. Απολαύστε το καλοκαίρακι και θα έρθει. Το πιστεύω 

Το ξέρω ότι είναι κ γι'αυτούς δύσκολο! Ο άντρας μ είχε πειστεί ότι είναι μια χαρά το σπερμοδιαγραμμα κ σήμερα που του είπα ότι μ είπε ο ουρολογος τον είδα ότι σκοτείνιασε κ προβληματίστηκα κ μ είπε από μόνος τ ότι θα πάει να κάνει επαναληπτικό όμως τ είπα ότι δε χρειάζεται να μπει σε αυτή τη διαδικασία πάλι.. ας συνεχίσουμε τις επαφές μας κ ότι γίνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω αν ηξερα σιγουρα οτι θα εκανα ωορρηξια 15η μερα θα εκανα την προηγουμενη την ιδια μερα και την επομενη!! Για περισσοτερες πιθανοτητες!! 

Κατερινακι μου τα έχω δοκιμάσει όλα! Απλά ίσως εγώ αν έχω επαφές αυτές τις 3 μέρες να μην έχει προλαβει να φτάσει στο ωάριο όταν γίνει η απελευθέρωση λογω χαμηλής κινητικότητας. Βέβαια εγώ πιστεύω ότι δεν έχει κανένα θέμα με την κινητικότητα.. σκέφτομαι μήπως άργησαν να τι εξετάσουν από το μικροβιολογικο. Δε ξέρω αλήθεια το μυαλό μ έχει γίνει φραπές με τόσα π σκέφτομαι! Πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Το ξέρω ότι είναι κ γι'αυτούς δύσκολο! Ο άντρας μ είχε πειστεί ότι είναι μια χαρά το σπερμοδιαγραμμα κ σήμερα που του είπα ότι μ είπε ο ουρολογος τον είδα ότι σκοτείνιασε κ προβληματίστηκα κ μ είπε από μόνος τ ότι θα πάει να κάνει επαναληπτικό όμως τ είπα ότι δε χρειάζεται να μπει σε αυτή τη διαδικασία πάλι.. ας συνεχίσουμε τις επαφές μας κ ότι γίνει.. 

Να σου πω δεν θα ηταν κακο να επαναλαβει το σπερμοδιαγραμμα, το σπερμα ανα 3 μηνες ανανεωνεται ισως βγει πολυ καλυτερη η εξεταση!! Επισης με καποιες βιταμινες μονο η κινητικοτητα βελτιωνεται θεαματικα, εγω πιστευω οτι πρεπει να παει αγαπη μου θα βοηθηθειτε με πολυ απλο τροπο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κατερινακι μου τα έχω δοκιμάσει όλα! Απλά ίσως εγώ αν έχω επαφές αυτές τις 3 μέρες να μην έχει προλαβει να φτάσει στο ωάριο όταν γίνει η απελευθέρωση λογω χαμηλής κινητικότητας. Βέβαια εγώ πιστεύω ότι δεν έχει κανένα θέμα με την κινητικότητα.. σκέφτομαι μήπως άργησαν να τι εξετάσουν από το μικροβιολογικο. Δε ξέρω αλήθεια το μυαλό μ έχει γίνει φραπές με τόσα π σκέφτομαι! Πφφφ

Μην σκεφτεσαι τοσα κοριτσακι μου και τρελαινεσαι κ αγχωνεσαι!!! Καταλαβαινω οτι εισαι αγχωμενη τωρα, ασε λοιπον να περασει ενα διαστημα να ηρεμησετε εχοντας απλα επαφες οποτε το θελετε και οταν νιωσετε ετοιμοι ξανα δειτε το αν μεχρι τοτε δεν εχει ερθει το μπεμπε😉😘 προσπαθησε να σκεφτεις θετικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι αλλά δεδομένου ότι έχει χαμηλή κινητικότητα το σπέρμα του καλού μου, ίσως κάνει παραπάνω μέρες να φτάσει ή να εξασθενεί πλήρως πριν φτάσει.. άρα αν εγώ κάνω ωορρηξία την 15η μέρα η οποία είναι αυτή την Παρασκευή ποτε πρέπει να έχω επαφή? Από Σήμερα?

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω αν ηξερα σιγουρα οτι θα εκανα ωορρηξια 15η μερα θα εκανα την προηγουμενη την ιδια μερα και την επομενη!! Για περισσοτερες πιθανοτητες!! 

Συμφωνω✌🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! μου μακάρι ν έρθει πραγματικά το θέλω όσο τίποτα! Απλά αυτό που γίνεται τώρα το να μην ξέρω τι συμβαίνει κ τι θα γίνει στο μέλλον με φοβίζει! Έχω πολύ αγωνία για το τι θα γίνει κ θέλω άμεσα αποτελέσματα! Αλλά δε θέλω να τον πιεσω κ επίσης φοβάμαι μη βγουν πάλι ίδια αποτελέσματα κ τον πάρει από κάτω! Μακάρι να μπορούσα να μάθω εγώ χωρίς ο ίδιος να το ξέρει κ αν δεν ήταν καλά τα αποτελέσματα να μην τ έλεγα τίποτα! Προς το παρόν προτιμώ να έχουμε τις επαφές μας χωρίς να ξέρουμε αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@Κατερίνα!!! μου μακάρι ν έρθει πραγματικά το θέλω όσο τίποτα! Απλά αυτό που γίνεται τώρα το να μην ξέρω τι συμβαίνει κ τι θα γίνει στο μέλλον με φοβίζει! Έχω πολύ αγωνία για το τι θα γίνει κ θέλω άμεσα αποτελέσματα! Αλλά δε θέλω να τον πιεσω κ επίσης φοβάμαι μη βγουν πάλι ίδια αποτελέσματα κ τον πάρει από κάτω! Μακάρι να μπορούσα να μάθω εγώ χωρίς ο ίδιος να το ξέρει κ αν δεν ήταν καλά τα αποτελέσματα να μην τ έλεγα τίποτα! Προς το παρόν προτιμώ να έχουμε τις επαφές μας χωρίς να ξέρουμε αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι.. 

Απ οτι καταλαβα δεν εχει τοσο μεγαλο προβλημα βρε κοριτσι μου αντιμετωπιζεται ευκολα δλδ! Μην σε αγχωνει τοσο, θα εισαι διπλα του να τον εμψυχωσεις αν χρειαστει κ θα προχωρησετε μαζι σε αυτο!! Παντως οπως νιωθεις εσυ καλυτερα, αν νομιζεις πως για τωρα το σωστο ειναι αυτο, καντε το και οπως ειπες απο Σεπτεμβρη το ξανα βλεπεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@Κατερίνα!!! μου μακάρι ν έρθει πραγματικά το θέλω όσο τίποτα! Απλά αυτό που γίνεται τώρα το να μην ξέρω τι συμβαίνει κ τι θα γίνει στο μέλλον με φοβίζει! Έχω πολύ αγωνία για το τι θα γίνει κ θέλω άμεσα αποτελέσματα! Αλλά δε θέλω να τον πιεσω κ επίσης φοβάμαι μη βγουν πάλι ίδια αποτελέσματα κ τον πάρει από κάτω! Μακάρι να μπορούσα να μάθω εγώ χωρίς ο ίδιος να το ξέρει κ αν δεν ήταν καλά τα αποτελέσματα να μην τ έλεγα τίποτα! Προς το παρόν προτιμώ να έχουμε τις επαφές μας χωρίς να ξέρουμε αν υπάρχει πρόβλημα ή όχι.. 

Εγω θα ξεκινουσα μαζι του βιταμίνη C , και μετα απο 2 μηνες θα προτεινα σπερματοδιαγραμμα για να δουμε αν υπαρχει διαφορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 14η μέρα σήμερα και ξεκινάω utrogestan όπως κάθε μήνα....αλλά δεν έχω ελπίδα γιατί έχουμε θεματακι με το σπερμοδιαγραμμα!

@Κατερίνα!!! Είχες τόσο έντονα συμπτώματα από τόσο νωρίς μου κάνει εντύπωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εγώ είμαι 14η μέρα σήμερα και ξεκινάω utrogestan όπως κάθε μήνα....αλλά δεν έχω ελπίδα γιατί έχουμε θεματακι με το σπερμοδιαγραμμα!

@Κατερίνα!!! Είχες τόσο έντονα συμπτώματα από τόσο νωρίς μου κάνει εντύπωση!!

Ναι κ εμενα μου εκανε, φαντασου οτι ειχα φοβηθει λεω κατι εχω δεν ειμαι καλα!! αλλα τελικα ηταν αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εμενα μου εκανε, φαντασου οτι ειχα φοβηθει λεω κατι εχω δεν ειμαι καλα!! αλλα τελικα ηταν αυτο!!

Μπράβο μπράβο αποτι φαίνεται το μωράκι σου δεν ήθελε να σε έχει σε αγωνία...😃 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!
    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...