Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Μαίου 2020!!!


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

Καλημέρα! Και καλό ΣΚ να έχουμε! Εγω τα παίρνω και τα δυο το πρωί που ξυπνάω για δουλειά και φυσικά και προγεστερονη 3 φορές τη μερα. Κανονικά με είχε πει σίδηρο και το βραδυ αλλά με ενοχλούσε στο στομάχι. 

Καλημέρα καλό σκ να περάστε όμορφα όσο μπορείτε κ σας επιτρέπει το εμβριακι χάχα! Κατάλαβα θα τα ξεκινήσω κ εγώ από σήμερα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @Mamounitsaεγώ παίρνω σίδηρο και φολικο το πρωί με τον καφέ μου. Εμένα ασβέστιο δεν μου έδωσε ακόμη αλλά παίρνω μαγνησιο το απόγευμα. Καλε τι ντρέπεσαι;;; πάρε τον άνθρωπο να τον ρωτήσεις. Να έχετε ένα όμορφο σκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Περίεργα πράγματα χάχα! Εμένα το ασβέστιο που μ έδωσε έχει μέσα κ d3 δεν μου είπε αν έχω έλλειψη!! 

 

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!

Εγώ έκανα σε αυτή τη φουρνιά έλεγχο για βιταμίνες από σίδηρο κ φεριτινες κ Β12 είναι οκ!

Η D3 όχι έλλειψη αλλά ανεπάρκεια (έχει διαφορά) 

Και χαμηλό αιματοκρίτη 34,4

Θα τις δει μεθαυριο αυτές τις εξετάσεις κ θα Μ πει!

Ασβέστιο μαγνήσιο δε Μ είχε γράψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate89? είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! @Mamounitsaεγώ παίρνω σίδηρο και φολικο το πρωί με τον καφέ μου. Εμένα ασβέστιο δεν μου έδωσε ακόμη αλλά παίρνω μαγνησιο το απόγευμα. Καλε τι ντρέπεσαι;;; πάρε τον άνθρωπο να τον ρωτήσεις. Να έχετε ένα όμορφο σκ! 

Να ενοχλήσω για ψιλου πηδημα δε μου πάει η καρδιά χαχαχα!! Πείρα το πρωί το σίδηρο και θα πάρω ασβέστιο το μεσιμερι μαγνήσιο πως κ σου έδωσε τόσο νωρίς!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!

Εγώ έκανα σε αυτή τη φουρνιά έλεγχο για βιταμίνες από σίδηρο κ φεριτινες κ Β12 είναι οκ!

Η D3 όχι έλλειψη αλλά ανεπάρκεια (έχει διαφορά) 

Και χαμηλό αιματοκρίτη 34,4

Θα τις δει μεθαυριο αυτές τις εξετάσεις κ θα Μ πει!

Ασβέστιο μαγνήσιο δε Μ είχε γράψει!

Ναι λογικά θα σου ξεκινήσει πιο μετά το μαγνησιο ξέρω το δίνουν για τις συσπάσεις δηλαδή μου το είχε ξεκινήσει; τηα δεν θυμάμαι 6ο ίσως και πιο με τα!!!! Κορίτσια ψαράκια έχει το μενού μας σήμερα το στομάχι από το βράδυ μέχρι τώρα χάλια μάλλον το μάτιασα χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Να ενοχλήσω για ψιλου πηδημα δε μου πάει η καρδιά χαχαχα!! Πείρα το πρωί το σίδηρο και θα πάρω ασβέστιο το μεσιμερι μαγνήσιο πως κ σου έδωσε τόσο νωρίς!? 

Μήπως να έπαιρνες το φαρμακείο να σ πει πως έγραφε να τα παίρνεις; Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σ όλες! Έχει ακούσει καμία για την αυχενική γ το ρινικο οστό να εμφανίζεται λίγο αργότερα!? Η αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η pangipot είπε:

Μήπως να έπαιρνες το φαρμακείο να σ πει πως έγραφε να τα παίρνεις; Ε;

Ταο βρήκα το χαρτί ήταν μέσα στην τσάντα του φαρμακείου λέει το σίδηρο πρωί νυστικη το ασβέστιο μετά φαΐ και το απόγευμα το φιλικό πάλι καλα τη γλύτωσα!!! Αχχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Καλησπέρα σ όλες! Έχει ακούσει καμία για την αυχενική γ το ρινικο οστό να εμφανίζεται λίγο αργότερα!? Η αν έχει κάποια παρόμοια εμπειρία.. 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Όχι δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο!! Έκανες αυχενική!? Απλά ξέρω ότι υπάρχει λόγος που πρέπει να γίνεται σιγκεκριμενη εβδομάδα και όχι νωρίτερα και ούτε πιο αργά!! Γιατί έχει να κάνει. Με τις μετρήσεις που κάνουν και αν είναι πιο πριν ή πιο μετά δεν βγαίνουν σωστές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!! Όχι δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο!! Έκανες αυχενική!? Απλά ξέρω ότι υπάρχει λόγος που πρέπει να γίνεται σιγκεκριμενη εβδομάδα και όχι νωρίτερα και ούτε πιο αργά!! 

Ναι έκανα ήμουν 12κ1 όλα τ έβγαλε τέλεια αλλά δν φαινόταν καλά τ ρινικο οστό... Εδώ κ 2 μέρες να σ πω την αλήθεια μ ψυχολογικά δν είμαι κ καλά κ ο γιατρός δν ηταν κ σαφής και μ έδωσε 1:800 δν τ λες κ καλό ποσοστό.. Την Πέμπτη θ κάνω κ μια δεύτερη αυχενική.. 

Απλά διάβασα πως σ αρκετές κοπέλες δν εμφανίστηκε μετά από 10 μέρες γτ δν είχαν κάτσει τ άλατα η επειδή ήταν μικρό τ οστό.. Θα δούμε ελπίζω Ν είναι όλα καλά.. ?? Απλά είπα αν έχει ακούσει κάποια κάτι πάνω σ αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Ναι έκανα ήμουν 12κ1 όλα τ έβγαλε τέλεια αλλά δν φαινόταν καλά τ ρινικο οστό... Εδώ κ 2 μέρες να σ πω την αλήθεια μ ψυχολογικά δν είμαι κ καλά κ ο γιατρός δν ηταν κ σαφής και μ έδωσε 1:800 δν τ λες κ καλό ποσοστό.. Την Πέμπτη θ κάνω κ μια δεύτερη αυχενική.. 

Απλά διάβασα πως σ αρκετές κοπέλες δν εμφανίστηκε μετά από 10 μέρες γτ δν είχαν κάτσει τ άλατα η επειδή ήταν μικρό τ οστό.. Θα δούμε ελπίζω Ν είναι όλα καλά.. ?? Απλά είπα αν έχει ακούσει κάποια κάτι πάνω σ αυτό.. 

Μακαρι να είναι όλα καλά μια δεύτερη αυχενική θα δείξει τι κ αν είναι  θα την κάνεις στον ίδιο γιατρό ή σε άλλο!? Πιθανότητες 1,800 μια στις 1,800 σου έδωσε για down? Λόγικο να μην είσαι καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Μακαρι να είναι όλα καλά μια δεύτερη αυχενική θα δείξει τι κ αν είναι  θα την κάνεις στον ίδιο γιατρό ή σε άλλο!? Πιθανότητες 1,800 μια στις 1,800 σου έδωσε για down? Λόγικο να μην είσαι καλά!! 

Σε άλλον γιατρό θ πάω!  Ναι αυτό είπα κ εγώ.. Θα δείξει μακάρι ν μην είναι κάτι αυτό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antouanettaεννοείται να πάρεις και κια δεύτερη γνώμη γιατί και οι γιατροί άνθρωποι είναι και μπορεί να κάνουν λάθος. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και απλά να ήταν κακή εκτίμηση του γιατρού. @Mamounitsaμαγνήσιο μου έδωσε γιατί είχα έντονο πόνο πριν 2 εβδομάδες, όλα καλά βέβαια αλλά μου είπε να το συνεχίσω. Αυτό με το στομάχι είναι γραφικό.. Εκεί που λέω αύριο θα ξυπνήσω και θα είμαι εντάξει, εκεί εγώ αναγουλα. Πρώτη φορά χθες έκανα εμετό το βραδυ!! Έπρεπε να φτάσω 13η εβδομάδα, άκουσον! @pangipotεσύ είσαι εντάξει σήμερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate89? είπε:

@Antouanettaεννοείται να πάρεις και κια δεύτερη γνώμη γιατί και οι γιατροί άνθρωποι είναι και μπορεί να κάνουν λάθος. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και απλά να ήταν κακή εκτίμηση του γιατρού. @Mamounitsaμαγνήσιο μου έδωσε γιατί είχα έντονο πόνο πριν 2 εβδομάδες, όλα καλά βέβαια αλλά μου είπε να το συνεχίσω. Αυτό με το στομάχι είναι γραφικό.. Εκεί που λέω αύριο θα ξυπνήσω και θα είμαι εντάξει, εκεί εγώ αναγουλα. Πρώτη φορά χθες έκανα εμετό το βραδυ!! Έπρεπε να φτάσω 13η εβδομάδα, άκουσον! @pangipotεσύ είσαι εντάξει σήμερα; 

Σ ευχαριστώ πολύ! Μ είπε ν περιμένουμε κ ν κάνω σ ένα μήνα αυτήν την εξέταση αίματος που βλέπει τ DNA τ μωρού για να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. Γτ με έδωσε κ άλλες 2 πιθανότητες ν μην έχουν κάτσει ακόμα τ άλατα στα κόκαλα κ να μην φαίνεται καλά ακόμα η ν έχει μικρή μύτη.. Δεν ξέρω έχω διαβάσει τόσα κ τόσα μπας κ βγάλω άκρη αλλά όπως κ ν έχει θ πάω κ σ έναν άλλον τώρα ο οποίος θεωρείται απ τους καλύτερους να με δει κ εκείνος.. Γτ προφανώς δν μπορώ ν περιμένω έναν μήνα! Καμία δεν θ μπορούσε... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antouanetta είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ! Μ είπε ν περιμένουμε κ ν κάνω σ ένα μήνα αυτήν την εξέταση αίματος που βλέπει τ DNA τ μωρού για να δούμε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. Γτ με έδωσε κ άλλες 2 πιθανότητες ν μην έχουν κάτσει ακόμα τ άλατα στα κόκαλα κ να μην φαίνεται καλά ακόμα η ν έχει μικρή μύτη.. Δεν ξέρω έχω διαβάσει τόσα κ τόσα μπας κ βγάλω άκρη αλλά όπως κ ν έχει θ πάω κ σ έναν άλλον τώρα ο οποίος θεωρείται απ τους καλύτερους να με δει κ εκείνος.. Γτ προφανώς δν μπορώ ν περιμένω έναν μήνα! Καμία δεν θ μπορούσε... 

 

Την εξέταση ΝΙΡΤ για το DNA την έκανα κ ργω ενώ είχα μια πολύ καλή αυχενικη για σιγουριά. Μη το συζητάς, καμία δεν θα μπορούσε να περιμένει και πολύ καλά έκανες. Πόσο είσαι σήμερα; πότε πας στον δεύτερο γιατρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kate89? είπε:

Την εξέταση ΝΙΡΤ για το DNA την έκανα κ ργω ενώ είχα μια πολύ καλή αυχενικη για σιγουριά. Μη το συζητάς, καμία δεν θα μπορούσε να περιμένει και πολύ καλά έκανες. Πόσο είσαι σήμερα; πότε πας στον δεύτερο γιατρό; 

Ναι ναι αυτήν! 12 και 3 είμαι σήμερα.. Την Πέμπτη πάω στον άλλον γιατρό.., ανεξάρτητα μ την εξέταση nipt θα ήθελα ν πάρω κ δεύτερη γνώμη πριν απ αυτό.. 

Όπως κ ν έχει την Πέμπτη θ δούμε.. 

Έχω διαβάσει κ θετικά κ αρνητικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antouanetta είπε:

Ναι ναι αυτήν! 12 και 3 είμαι σήμερα.. Την Πέμπτη πάω στον άλλον γιατρό.., ανεξάρτητα μ την εξέταση nipt θα ήθελα ν πάρω κ δεύτερη γνώμη πριν απ αυτό.. 

Όπως κ ν έχει την Πέμπτη θ δούμε.. 

Έχω διαβάσει κ θετικά κ αρνητικά 

Όλα καλά να σου πάνε εύχομαι. Ότι χρειαστείς μπορείς να μας γράφεις κ αν μπορούμε να βοηθήσουμε, χαρά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antouanetta εύχομαι πραγματικά να είναι όλα καλά! Έχω ακούσει περιπτώσεις που ο γιατρός τους έλεγε διαφορά στην αυχενική κ ήταν κάτι άλλο πολύ καλά θα κάνεις κ θα πας σε άλλο γιατρό για 1000 τα εκατό να μας πεις τα νέα σου! Και θα είναι καλά τώρα ότι κ να σου πω απλά όσο μπορείς μη μπαίνεις κ διαβάζεις διαφορά νομίζω δε μπορούν να σε βοηθήσουν αν και καταλαβαίνω ψάχνεις να βρει; κάτι παρόμοιος που να εξελίχθηκε καλά!! @Kate89?ναι το δίνουν για τις συσπάσεις τώρα αυτό θα το πίνεις μέχρι λίγο πριν γεννήσεις που θα θέλουμε συσπάσεις για να γίνει ο τοκετός!! Έχουμε μέλλον Ν!! Δεν είχες κάνει εμετό καθόλου κ έκανες σήμερα!? Πως τα κατάφερες! Χάχα!! Εύχομαι να ήταν τυχαίο γεγονός και σιγά σιγά να είναι όλα καλύτερά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate89? είπε:

Όλα καλά να σου πάνε εύχομαι. Ότι χρειαστείς μπορείς να μας γράφεις κ αν μπορούμε να βοηθήσουμε, χαρά μας. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ ❤️ ευχομαι ν είναι όλα καλά γ όλες μας κ τα μωράκια μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

@Antouanetta εύχομαι πραγματικά να είναι όλα καλά! Έχω ακούσει περιπτώσεις που ο γιατρός τους έλεγε διαφορά στην αυχενική κ ήταν κάτι άλλο πολύ καλά θα κάνεις κ θα πας σε άλλο γιατρό για 1000 τα εκατό να μας πεις τα νέα σου! Και θα είναι καλά τώρα ότι κ να σου πω απλά όσο μπορείς μη μπαίνεις κ διαβάζεις διαφορά νομίζω δε μπορούν να σε βοηθήσουν αν και καταλαβαίνω ψάχνεις να βρει; κάτι παρόμοιος που να εξελίχθηκε καλά!! @Kate89?ναι το δίνουν για τις συσπάσεις τώρα αυτό θα το πίνεις μέχρι λίγο πριν γεννήσεις που θα θέλουμε συσπάσεις για να γίνει ο τοκετός!! Έχουμε μέλλον Ν!! Δεν είχες κάνει εμετό καθόλου κ έκανες σήμερα!? Πως τα κατάφερες! Χάχα!! Εύχομαι να ήταν τυχαίο γεγονός και σιγά σιγά να είναι όλα καλύτερά!! 

Ναι σταμάτησα να μπαίνω ν διαβάζω! Ότι είναι ν γίνει θ τ δούμε σ λίγες μέρες ❤️ ευχαριστώ κ πάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antouanetta 12+1 την εκανες την αυχενική? Εμένα η γιατρός μου είχε πει πως πρεπει οπωσδήποτε να εχεις κλείσει 12+3 για να την κανεις. Εγω την έκανα 12+4 δηλαδη. Και τα ρίσκα που λένε στις εξετάσεις αίματος πρεπει να τα κανεις καπάκι με την αυχενική για πιο σωστό αποτέλεσμα όχι ενα μηνα μετά (Έτσι λέει η δικιά μου που έχει και ντοκτορά και ειναι και διδάκτωρ σε πανεπιστήμιο). Να πας και άλλου βεβαίως. Σιγά μην περιμένεις. Καλημέρα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

@Antouanetta εύχομαι πραγματικά να είναι όλα καλά! Έχω ακούσει περιπτώσεις που ο γιατρός τους έλεγε διαφορά στην αυχενική κ ήταν κάτι άλλο πολύ καλά θα κάνεις κ θα πας σε άλλο γιατρό για 1000 τα εκατό να μας πεις τα νέα σου! Και θα είναι καλά τώρα ότι κ να σου πω απλά όσο μπορείς μη μπαίνεις κ διαβάζεις διαφορά νομίζω δε μπορούν να σε βοηθήσουν αν και καταλαβαίνω ψάχνεις να βρει; κάτι παρόμοιος που να εξελίχθηκε καλά!! @Kate89?ναι το δίνουν για τις συσπάσεις τώρα αυτό θα το πίνεις μέχρι λίγο πριν γεννήσεις που θα θέλουμε συσπάσεις για να γίνει ο τοκετός!! Έχουμε μέλλον Ν!! Δεν είχες κάνει εμετό καθόλου κ έκανες σήμερα!? Πως τα κατάφερες! Χάχα!! Εύχομαι να ήταν τυχαίο γεγονός και σιγά σιγά να είναι όλα καλύτερά!! 

Καλέ ναι! Πρώτη φορά εμετό στην 13η εβδομάδα. Βέβαια ήταν μια φορά οπότε το προσπερνάω αλλά κουλο; 

Ποτε έχετε γιατρό τώρα κορίτσια μου;; Καλημέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η HaveFaith είπε:

@Antouanetta 12+1 την εκανες την αυχενική? Εμένα η γιατρός μου είχε πει πως πρεπει οπωσδήποτε να εχεις κλείσει 12+3 για να την κανεις. Εγω την έκανα 12+4 δηλαδη. Και τα ρίσκα που λένε στις εξετάσεις αίματος πρεπει να τα κανεις καπάκι με την αυχενική για πιο σωστό αποτέλεσμα όχι ενα μηνα μετά (Έτσι λέει η δικιά μου που έχει και ντοκτορά και ειναι και διδάκτωρ σε πανεπιστήμιο). Να πας και άλλου βεβαίως. Σιγά μην περιμένεις. Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα!! Τις εξετάσεις τις είχα κανει μια εβδομάδα πριν.. Θ δούμε μια δεύτερη γνώμη δν είναι κακό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kate89? είπε:

Καλέ ναι! Πρώτη φορά εμετό στην 13η εβδομάδα. Βέβαια ήταν μια φορά οπότε το προσπερνάω αλλά κουλο; 

Ποτε έχετε γιατρό τώρα κορίτσια μου;; Καλημέρα!!! 

Kαλησοερα αν και καθυστερημένη η απάντηση μου αύριο έχω αυχενική δεν ξέρω αν θα κοιμηθώ σήμερα χάχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @Mamounitsaτι ώρα έχεις ραντεβού;; Να εχεις πολύ πολύ καλή επιτυχία, είμαι σίγουρη θα πάνε όλα τέλεια!!! Σου στέλνω θετική ενέργεια! Περιμένουμε νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...