Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Ρε την παλιοκοκκινομουρα!! Να τελειώσει να ξεκινήσεις δυναμικααα!! Ξεζουμισε τον λέμε!! Εσύ κάνεις τεστακια ωορρηξίας?

Καλημέρααα! Για πες εσύ που ξέρεις... Ψηφιακά τεστακια της home test?! Για να μην παιδεύομαι τα κοιτάω! Τα έχεις δοκιμάσει? Επίσης ξεκινάμε με profertil βιταμίνες, διάβασα είναι οι καλύτερες που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή... Για να δούμε, γιατί δεν μας τα λένε καλά τα διαγράμματα! Μια πάνω μία κάτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η diana8 είπε:

κοριτσια μου εγω βρισκομαι 18η μερα του κυκλου ..(με κυκλο 28 μερες ) λιγα πονακια κατω χαμηλα τιποτα αλλο δεν νιωθω... και υπομονη μεχρι να περασουν οι μερες οσο γινεται χωρις αγχος και με θετικη σκεψη !!! ? η θερμοκρασια που την μετραω ειναι 36,4 

Προσπαθω καθε μερα να την σημειωνω !!

Υπομονή και όχι άγχος. Το άγχος δεν μας βοηθά. Εγώ θυμάμαι στο γιο μου, νομίζω το ανάφερα ξανά, όταν ηρέμησα και δεν περίμενα τίποτα, ούτε καν το κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος τότε ήρθε. Όποτε αγωνιώ δεν τα καταφέρνω... Όπως κι αυτή τη φορά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

Υπομονή και όχι άγχος. Το άγχος δεν μας βοηθά. Εγώ θυμάμαι στο γιο μου, νομίζω το ανάφερα ξανά, όταν ηρέμησα και δεν περίμενα τίποτα, ούτε καν το κατάλαβα ότι ήμουν έγκυος τότε ήρθε. Όποτε αγωνιώ δεν τα καταφέρνω... Όπως κι αυτή τη φορά..

Συμφωνω !!! Εγω ειπα θα κανω αυτο που πρεπει να κανω και δεν χρειαζετει αγχος ας ερθει οποτε ειναι με το καλο !!! Εξαλλου μονο κακο μας κανει το αγχος !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η marla8 είπε:

Συγχαρητήρια στις εγκυούλες μας. Όλα καλά εύχομαι να πάνε και η εγκυμοσύνη και η γέννα και με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας. Εμένα σήμερα μου ήρθε η περίοδος σήμερα. Δεν πειράζει τον επόμενο μήνα! Σημασία έχει ότι μάθαμε τα καλά σας νέα!!!!!!

Σ ευχαριστούμε marla8 !! Κάνε τα τεστακια ωορρηξιας και θα μπεις σε σειρα !! Αχ εχω κ εγωτοση αγωνια για αυριο ! Μακαρι να ναι ολα καλα ! Είμαι δυσπιστη δεν το πιστευω ακόμη . Συγνωμη που γινομαι κουραστικη .θετικη σκέψη και ενέργεια για όλες μας ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρααα! Για πες εσύ που ξέρεις... Ψηφιακά τεστακια της home test?! Για να μην παιδεύομαι τα κοιτάω! Τα έχεις δοκιμάσει? Επίσης ξεκινάμε με profertil βιταμίνες, διάβασα είναι οι καλύτερες που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή... Για να δούμε, γιατί δεν μας τα λένε καλά τα διαγράμματα! Μια πάνω μία κάτω! 

Καλημέραααα!!  Δεν έχω δοκιμάσει τα ψηφιακά της έχω δοκιμάσει μόνο τα one step αυτά που είναι τύπου ταινίες!! Είναι αξιοπιστα σίγουρα!! Όπως και της mother2be είναι το ίδιο αξιόπιστα !! Αν πήγαινα σε ψηφιακό θα πήγαινα της clear blue !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Σ ευχαριστούμε marla8 !! Κάνε τα τεστακια ωορρηξιας και θα μπεις σε σειρα !! Αχ εχω κ εγωτοση αγωνια για αυριο ! Μακαρι να ναι ολα καλα ! Είμαι δυσπιστη δεν το πιστευω ακόμη . Συγνωμη που γινομαι κουραστικη .θετικη σκέψη και ενέργεια για όλες μας ???

Λογικό!! Θα το πιστέψεις αύριο που θα το δεις!! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Όχι καλέ!! Αν όμως μείνω δεν θα το πούμε χαχαχαχχαχαχαχα ???????

Σου εύχομαι να μείνεις σύντομα εγκυουλα!!! Όσο γι αυτό που είπες συμφωνώ απόλυτα μην το πεις πουθενα έτσι την πάτησα και εγω με τη πεθερά μου γέμισε όλη τη πολύ ότι ειμαι έγκυος και μετά απέβαλα  καιβολοι με ρωτούσαν πόσο μηνων είμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Καλημέραααα!!  Δεν έχω δοκιμάσει τα ψηφιακά της έχω δοκιμάσει μόνο τα one step αυτά που είναι τύπου ταινίες!! Είναι αξιοπιστα σίγουρα!! Όπως και της mother2be είναι το ίδιο αξιόπιστα !! Αν πήγαινα σε ψηφιακό θα πήγαινα της clear blue !

Το σκέφτηκα κι εγώ το clearblue, αλλά είναι ακριβό το άτιμο! Έχουν 20 με 30 ευρώ διαφορά... Αν πάρω το clearblue θα πάρω αυτό για τις 4 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

κοριτσια μου εγω βρισκομαι 18η μερα του κυκλου ..(με κυκλο 28 μερες ) λιγα πονακια κατω χαμηλα τιποτα αλλο δεν νιωθω... και υπομονη μεχρι να περασουν οι μερες οσο γινεται χωρις αγχος και με θετικη σκεψη !!! ? η θερμοκρασια που την μετραω ειναι 36,4 

Προσπαθω καθε μερα να την σημειωνω !!

Καληηημεραα ποτέ περιμένεις να σε βάλω στο πινακακι? Κοίτα η θερμοκρασία για να πεις ότι έχεις ένα δείγμα πρέπει να έχεις διάγραμμα πολλών μηνών πριν τουλάχιστον ένα 10μηνο!! Επίσης δεν είναι αξιόπιστη  εγώ στις εγκυμοσύνες μου ας πούμε δεν είχα ανεβασμένη θερμοκρασία ούτε η κουμπάρα μου που γέννησε κιόλας!! Ασε που υποσυνείδητα σε γεμίζει άγχος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Wannabeamammy είπε:

Σ ευχαριστούμε marla8 !! Κάνε τα τεστακια ωορρηξιας και θα μπεις σε σειρα !! Αχ εχω κ εγωτοση αγωνια για αυριο ! Μακαρι να ναι ολα καλα ! Είμαι δυσπιστη δεν το πιστευω ακόμη . Συγνωμη που γινομαι κουραστικη .θετικη σκέψη και ενέργεια για όλες μας ???

Κοριτσάκι μου δεν θα σου πω να μην είσαι δυσπιστη, ούτε να μην αγχώνεσαι κλπ! Είναι απόλυτα φυσιολογικό να σκέφτεσαι πολλά! Η δική μου συμβουλή είναι να κάνεις ότι σε ευχαριστεί και να είσαι χαλαρή! 

Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά! Πίστεψέ το και θα γίνει! Το σημαντικό είναι ότι είσαι έγκυος!!! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Σου εύχομαι να μείνεις σύντομα εγκυουλα!!! Όσο γι αυτό που είπες συμφωνώ απόλυτα μην το πεις πουθενα έτσι την πάτησα και εγω με τη πεθερά μου γέμισε όλη τη πολύ ότι ειμαι έγκυος και μετά απέβαλα  καιβολοι με ρωτούσαν πόσο μηνων είμαι

??

Ναι ρε μιλάμε πολύ τραγικό, εν τω μεταξύ το είχε πει και σε μια παπαδιά που πήγε και το είπε σε όλους μας τους φίλους και λέω αν είναι δυνατόν οι φίλοι ΜΑΣ να το μάθουν από ΑΥΤΗ τρελάθηκα!! Άσε που είχα τότε ένα αφεντικό που μου είχε πει αν μείνω έγκυος θα έφευγα και να τρέμω μην μπει μέσα να μου πει για την εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Το σκέφτηκα κι εγώ το clearblue, αλλά είναι ακριβό το άτιμο! Έχουν 20 με 30 ευρώ διαφορά... Αν πάρω το clearblue θα πάρω αυτό για τις 4 μέρες! 

Ναι ρε συ είναι ακριβά τα ατιμα!! Πάρε ταινίες και αν δεις το δεν σε βολεύουν παίρνεις ψηφιακά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα τεστ του φαρμακείου δε συμφέρουν γιατί είναι λίγα και ιδικά αν τα ξεκινάς πρώτη φορά θέλεις να κάνεις κάθε μέρα για να καταλάβεις τι παίζει συν ότι οι τένις τις home test εκτός ότι είναι φθηνές έχουν και δώρο εγκυμοσηνης!! @Wannabeamammy θα το πιστέψεις αύριο που θα δεις το σπορι χάχα!!

Εγω κορίτσια δεν ξέρω αν είναι η πολύ μου θέληση παντός εχθές στον ύπνο μου είδα το γυναικολόγο μου χάχα! Έχω τρελαθεί τι λέτε???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια;;; Έκανα μερικές μέρες να μπω και βλέπω τόσα ευχάριστα !!!@Wannabeamammy Πολλά συγχαρητήρια με το καλό να το δεχθείτε το θαυματάκι σας.. είναι απίστευτο πόση χαρά και ευτυχία μπορεί να δώσει η κοινή μας επιθυμία να αποκτήσουμε μωράκια ♥️ Εμένα μου ήρθε η ακατανόμαστη χθες όμως χαλαρά το πείρα δεν κάναμε προσπάθειες αυτό το μήνα όμως θα πάμε στοχευμένα με τεστακια και εάν όχι από τον επόμενο θα πάω στη γιατρό μα ξεκινήσουμε με παρακολούθηση.. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bebouli είπε:

Καληηημεραα ποτέ περιμένεις να σε βάλω στο πινακακι? Κοίτα η θερμοκρασία για να πεις ότι έχεις ένα δείγμα πρέπει να έχεις διάγραμμα πολλών μηνών πριν τουλάχιστον ένα 10μηνο!! Επίσης δεν είναι αξιόπιστη  εγώ στις εγκυμοσύνες μου ας πούμε δεν είχα ανεβασμένη θερμοκρασία ούτε η κουμπάρα μου που γέννησε κιόλας!! Ασε που υποσυνείδητα σε γεμίζει άγχος!! 

Περιμενω 16/9 !!! Ναι εχεις δικιο δεν την παρακολουθω καιρο απλα ξερω πως μετα τις γονιμες μερες πεφτει.!!! Και αν παραμεινει ψηλα τοτε υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης !! Δεν δινω  πολυ βαση στην θερμοκρασια απλα την παρατηρω!! Αυτο με το αγχος ισχυει !!! Θετικη σκεψη και ολα θα ερθουν ? μακαρι συντομα σε ολες που περιμενουμε !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

       Για να δούμε θετικά τεστακια

Mamounitsa : 05/09

Titika88: 06/09

Bebouli: 14/09

Ηρθε....σας το λεγα...δεν ειναι ο μηνας καλος....λοιπον αυτη τη φορα θα παρω τεστ οωρηξιας...και παρακαλω ανανεωση στο πινακακι για την επομενη....!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ηρθε....σας το λεγα...δεν ειναι ο μηνας καλος....λοιπον αυτη τη φορα θα παρω τεστ οωρηξιας...και παρακαλω ανανεωση στο πινακακι για την επομενη....!!!!!! 

Ξεκίνα τα τεστ και ενημέρωσε με! Θα τους αλλάξουμε τα φώτα! Κι όποιος μιλήσει θα τρώει φάπα! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ηρθε....σας το λεγα...δεν ειναι ο μηνας καλος....λοιπον αυτη τη φορα θα παρω τεστ οωρηξιας...και παρακαλω ανανεωση στο πινακακι για την επομενη....!!!!!! 

Στην ώρα της μην χάσει!! Πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!να σας πω τελικά υπάρχουν συμπτώματα στην αρχή της εγκυμοσύνης; Η όλα εμφανίζονται μετά την καθυστερηση; Εγώ πχ δεν έχω συμπτώματα πριν την περίοδο ουτε πονάω  ούτε πρήζεται το στήθος!Οπότε δεν ξέρω αν ποτέ μείνω έγκυος τι να περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!να σας πω τελικά υπάρχουν συμπτώματα στην αρχή της εγκυμοσύνης; Η όλα εμφανίζονται μετά την καθυστερηση; Εγώ πχ δεν έχω συμπτώματα πριν την περίοδο ουτε πονάω  ούτε πρήζεται το στήθος!Οπότε δεν ξέρω αν ποτέ μείνω έγκυος τι να περιμένω!

Κοριτσάκι εγώ θα σου πω ότι τα συμπτώματα είναι ίδια για μένα και της περιόδου και της εγκυμοσυνης... Η μόνη διαφορά σ'εμενα ήταν το στήθος που ακόμα και όταν σηκωνομουν από το κρεβάτι νόμιζα ότι μου τα ζουλαγαν με μέγγενη! Μην τα ψάχνεις ειλικρινά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!να σας πω τελικά υπάρχουν συμπτώματα στην αρχή της εγκυμοσύνης; Η όλα εμφανίζονται μετά την καθυστερηση; Εγώ πχ δεν έχω συμπτώματα πριν την περίοδο ουτε πονάω  ούτε πρήζεται το στήθος!Οπότε δεν ξέρω αν ποτέ μείνω έγκυος τι να περιμένω!

Δεν υπάρχει κάτι Στανταρ είναι αναλόγως τον οργανισμό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Titika88 είπε:

Ηρθε....σας το λεγα...δεν ειναι ο μηνας καλος....λοιπον αυτη τη φορα θα παρω τεστ οωρηξιας...και παρακαλω ανανεωση στο πινακακι για την επομενη....!!!!!! 

Πότε να σε βάλω?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...