Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις Just now, ο/η ViKcy είπε:

Έτσι είναι!!απλά είναι κρίμα !!χαχα!εγώ σε λίγο και καιρό θα πάω στο θέμα με την εξωσωματική αλλά πάντα θα έρχομαι και εδώ!!???

Μια απο τα ιδια κανω κι εγω!Ετοιμαζόμαστε και εχω τοοοση αγωνία και ανυπομονησία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κάποια στιγμή πήγαμε με τον άντρα μου σε εναν παπά για να μας διαβάσει μια ευχή για να μπορέσουμε να αποκτήσουμε κι εμείς ένα παιδάκι. Μας είπε μια ιστορία για ένα βιβλικό ζευγάρι ( για να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι σίγουρα για ποιους) που δεν μπορούσε να κάνει παιδιά. Ο άντρας κάθε φορά που γυρνούσε σπίτι έβλεπε την γυναίκα του λυπημένη. Τότε την πλησίαζε, της χάιδευε τα μαλλιά και της έλεγε την ίδια φράση"μην στεναχωριέσαι θα έχουμε πάντα ο ένας τον άλλον". Κι αυτό μου είπε κι εμένα ο παπάς... να χαίρεσαι την ζωή σου και να κάνεις τον άντρα σου ευτυχισμένο. Έτσι θα γίνεις κι εσύ και το παιδάκι θα έρθει! Αλλά και να μην έρθει εσείς θα έχετε κάτι που δεν έχουν πολλοί...την αγάπη σας. Για αυτό πρέπει να χαίρεσαι την όμορφη ζωή σου γιατί τίποτα δεν είναι δεδομένο και θα έρθει και το παιδάκι!

Σε ευχαριστούμε για όσα μας λες!Μας δίνεις κουράγιο!Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια απο τα ιδια κανω κι εγω!Ετοιμαζόμαστε και εχω τοοοση αγωνία και ανυπομονησία!!!!!

Θα τα λέμε και εκεί τότε εγώ την τρίτη θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού για επιτροπή και σιγά σιγά μαζεύω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mt3508 είπε:

Καλό απόγευμα κοριτσια μου..ελπίζω να σας βρίσκω καλά ? 16η ημέρα σήμερα για μένα και έκανα ξανά τεστ ωορρηξιας και νομίζω σήμερα είναι πιο θετικό..λόγο του ότι τον προηγούμενο μήνα είχα μια ανωμαλία στον κύκλο και τώρα δεν ξέρω πως να υπολογίσω ποτέ θα δω να βάλω περίπου 16 ημέρες μετά το θετικό τεστ ; 

508DAB6B-D572-4351-BBCA-97B5B035AB05.jpeg

Ναι κοριτσι μου..μεσο ορο υπολογιζεις 14 μερες! η ωχρινικη φαση, αν δεν κανω λαθος, υπολογιζεται απο 12-16 το πολυ ημερες!

ΥΓ εκμεταλλευσου το θετικο τεστακι!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια;;; Μιας κ το κοριτσι μας εγκατελειψε θα αναλαβει καμια να ενημερωνει το πινακακι η θα το αφησουμε στην τυχη του;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Έκανα το πρωί τεστακι δυστυχώς αρνητικό! Θα κάνω χοριακη την Τρίτη αν συνεχίσει η περίοδος να είναι άφαντη! Πάντως το πρωί νόμιζα ότι αδιαθετησα από τους πονους...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστούμε για όσα μας λες!Μας δίνεις κουράγιο!Να είσαι καλά!

Εγώ σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το ότι έκανα παιδί δεν πάει να πει ότι ξέχασα αυτά που πέρασα. Για αυτό γράφτηκα σε αυτό το forum. Αν μπορώ έστω και λίγο να βοηθάω ψυχολογικά από την πλευρά μου για εμένα θα είναι πολύ σπουδαίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μια απο τα ιδια κανω κι εγω!Ετοιμαζόμαστε και εχω τοοοση αγωνία και ανυπομονησία!!!!!

Kοριτσια μου θα σας ακολουθήσω κ εγώ μετά τα Χριστούγεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το ότι έκανα παιδί δεν πάει να πει ότι ξέχασα αυτά που πέρασα. Για αυτό γράφτηκα σε αυτό το forum. Αν μπορώ έστω και λίγο να βοηθάω ψυχολογικά από την πλευρά μου για εμένα θα είναι πολύ σπουδαίο.

Είναι πολύ σημαντικό αυτό που λες και όλες χρειαζόμαστε υποστήριξη !!! Έστω και εδώ μέσα η μία από την άλλη παίρνει δύναμη !! Επειδή έχω διαβάσει όσα έχετε γράψει παραπάνω να σας πω και από μεριας μου ότι σίγουρα επηρεάζει το ανχος αλλά μην ξεχνάμε ότι με αυτό το ανχος χάνουμε τη ζωή μας ,την καθημερινή μας ευτυχία με τους ανθρώπους που είναι δίπλα μας. Οπότε χαλαρά η ζωή είναι μπροστά μας και το νινι θέλει μια χαλαρή μαμα για να γαντζωθει ? !! Όλο αυτά τα κατάλαβα αφού έπαθα για δύο μήνες κρίσεις πανικού !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια;;; Μιας κ το κοριτσι μας εγκατελειψε θα αναλαβει καμια να ενημερωνει το πινακακι η θα το αφησουμε στην τυχη του;;

Κοριτσάκι μου εγώ δεν έχω πρόβλημα να το αναλάβω απλά δεν ξέρω εάν γίνεται και πως μπορώ να το κάνω !! Γιατί γράφω από κινητό,δεν έχω λάπτοπ!! Εάν μου δώσετε τα φώτα σας,ίσως να τα καταφέρω !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εγώ σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το ότι έκανα παιδί δεν πάει να πει ότι ξέχασα αυτά που πέρασα. Για αυτό γράφτηκα σε αυτό το forum. Αν μπορώ έστω και λίγο να βοηθάω ψυχολογικά από την πλευρά μου για εμένα θα είναι πολύ σπουδαίο.

Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια! Εύχομαι γρήγορα και 2ο νινακι!Να σε ρωτήσω κάτι;Το πρώτο σου ήρθε όταν δεν το σκεφτόμουν καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Είναι πολύ σημαντικό αυτό που λες και όλες χρειαζόμαστε υποστήριξη !!! Έστω και εδώ μέσα η μία από την άλλη παίρνει δύναμη !! Επειδή έχω διαβάσει όσα έχετε γράψει παραπάνω να σας πω και από μεριας μου ότι σίγουρα επηρεάζει το ανχος αλλά μην ξεχνάμε ότι με αυτό το ανχος χάνουμε τη ζωή μας ,την καθημερινή μας ευτυχία με τους ανθρώπους που είναι δίπλα μας. Οπότε χαλαρά η ζωή είναι μπροστά μας και το νινι θέλει μια χαλαρή μαμα για να γαντζωθει ? !! Όλο αυτά τα κατάλαβα αφού έπαθα για δύο μήνες κρίσεις πανικού !!

Η ψυχολογία αλλα κ η υποστήριξη είναι το παν!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια! Εύχομαι γρήγορα και 2ο νινακι!Να σε ρωτήσω κάτι;Το πρώτο σου ήρθε όταν δεν το σκεφτόμουν καθόλου;

Η αλήθεια είναι ότι εκείνον τον μήνα η γιαγιά μου( την οποία λάτρευα) είχε σπάσει το πόδι της και συνεχώς πηγαινοερχομουν  στο νοσοκομείο. Έτσι δεν το σκεφτόμουν και πολύ. Δεν προχώρησε όμως η εγκυμοσύνη μου. Στον τρίτο μήνα το έχασα. Στο γιο μου δεν πρόλαβε ευτυχώς να με καταβάλει το άγχος γιατί έμεινα αμέσως έγκυος. Φυσικά σε όλη την εγκυμοσύνη μου ήμουν στην μπρίζα από τον φόβο μου αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Εσείς προσπαθείτε καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εκείνον τον μήνα η γιαγιά μου( την οποία λάτρευα) είχε σπάσει το πόδι της και συνεχώς πηγαινοερχομουν  στο νοσοκομείο. Έτσι δεν το σκεφτόμουν και πολύ. Δεν προχώρησε όμως η εγκυμοσύνη μου. Στον τρίτο μήνα το έχασα. Στο γιο μου δεν πρόλαβε ευτυχώς να με καταβάλει το άγχος γιατί έμεινα αμέσως έγκυος. Φυσικά σε όλη την εγκυμοσύνη μου ήμουν στην μπρίζα από τον φόβο μου αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Εσείς προσπαθείτε καιρό;

Καταλαβααα....Συνολικά προσπαθούμε λιγότερο από 6μηνο.Ειχαμε προσπαθήσει πριν καιρό κ έχουμε ξαναξεκινησει τελευταία.Το ξέρω ότι προσπαθούν άλλες κοπέλες  πολύ περισσότερο καιρό αλλά κ αυτοί οι μηνες μου φαίνονται αιωνιότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα φώτα σας! Είμαι 16 έκτη μέρα κυκλου τα τεστ ωορρηξίας ακόμα είναι άχνα θετικά από την αρχή ,δεν είναι έντονα το τονίζω! Ωστόσο από χθες πονάω πολύ σαν περίοδο ,σαν ωορηξια, κάτι τέτοιο πάντως!! Τι συμβαίνει βρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εκείνον τον μήνα η γιαγιά μου( την οποία λάτρευα) είχε σπάσει το πόδι της και συνεχώς πηγαινοερχομουν  στο νοσοκομείο. Έτσι δεν το σκεφτόμουν και πολύ. Δεν προχώρησε όμως η εγκυμοσύνη μου. Στον τρίτο μήνα το έχασα. Στο γιο μου δεν πρόλαβε ευτυχώς να με καταβάλει το άγχος γιατί έμεινα αμέσως έγκυος. Φυσικά σε όλη την εγκυμοσύνη μου ήμουν στην μπρίζα από τον φόβο μου αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Εσείς προσπαθείτε καιρό;

Ευτυχώς πήγαν όλα καλα στο τέλος!Να τον χαίρεσαι!Να είναι πάντα γερός και δυνατός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας! Είμαι 16 έκτη μέρα κυκλου τα τεστ ωορρηξίας ακόμα είναι άχνα θετικά από την αρχή ,δεν είναι έντονα το τονίζω! Ωστόσο από χθες πονάω πολύ σαν περίοδο ,σαν ωορηξια, κάτι τέτοιο πάντως!! Τι συμβαίνει βρε κορίτσια;

Εγώ δυο φορές έχω κάνει αυτά τα τεστακια(χωρις προγραμματιο).Ξερω όμως ότι αφού πονάς μπορεί να είσαι πολύ γόνιμη σημερα.Εγω όταν πονάω έχω ωορρηξία!Εκμετάλλευσου το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrita είπε:

Εγώ δυο φορές έχω κάνει αυτά τα τεστακια(χωρις προγραμματιο).Ξερω όμως ότι αφού πονάς μπορεί να είσαι πολύ γόνιμη σημερα.Εγω όταν πονάω έχω ωορρηξία!Εκμετάλλευσου το!

Λες ε;; υπάρχει περίπτωση να μην γίνει ωορηξια σε κάποιο κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Ευτυχώς πήγαν όλα καλα στο τέλος!Να τον χαίρεσαι!Να είναι πάντα γερός και δυνατός!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Σου εύχομαι κι εγώ ολόψυχα ότι επιθυμείς να πραγματοποιηθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας! Είμαι 16 έκτη μέρα κυκλου τα τεστ ωορρηξίας ακόμα είναι άχνα θετικά από την αρχή ,δεν είναι έντονα το τονίζω! Ωστόσο από χθες πονάω πολύ σαν περίοδο ,σαν ωορηξια, κάτι τέτοιο πάντως!! Τι συμβαίνει βρε κορίτσια;

Άκου το σώμα σου τότε κορίτσι μου. Αφού σου δείχνει σημάδια να το εκμεταλλευτείς. Ποιός μας λέει ότι κι αυτά τα τεστ είναι πάντα σωστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Άκου το σώμα σου τότε κορίτσι μου. Αφού σου δείχνει σημάδια να το εκμεταλλευτείς. Ποιός μας λέει ότι κι αυτά τα τεστ είναι πάντα σωστά.

Πολύ σωστό !! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί!! Ευχαριστώ για την συμβουλή!!!  :-):-) να χαίρεσαι το παιδάκι σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Πολύ σωστό !! Αυτό δεν το είχα σκεφτεί!! Ευχαριστώ για την συμβουλή!!!  :-):-) να χαίρεσαι το παιδάκι σου !!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ ότι επιθυμείς!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κοριτσάκι μου εγώ δεν έχω πρόβλημα να το αναλάβω απλά δεν ξέρω εάν γίνεται και πως μπορώ να το κάνω !! Γιατί γράφω από κινητό,δεν έχω λάπτοπ!! Εάν μου δώσετε τα φώτα σας,ίσως να τα καταφέρω !!

Νομιζω με μια αντιγραφη κ την καταλληλη επεξεργασια ειναι ετοιμο!

Θα το εκανα εγω αλλα καποιες φορες τυχαινει να μην ασχοληθω καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να δούμε θετικά τεστακια

Wannabeamammy:  (θετικό)

Mamounitsa : (θετικό)

Mocca: (θετικό)

Βebouli: (θετικό)

Άντρεα: 23/10

Eirinik94: 24/10

Titika: 29/10

Liza_pan93: 02/11

lactaki :04/11

Princess28: 08/11

PAPA EVA : 09/11

Αννια27: 09/11

Maroulita: 10/11

Σταυρι: 14 /11

mummy5:14/11

anna90: 19/11

Diana8: 20/11

 

Το ανέλαβα εγώ προς το παρόν!! Εάν έχει αλλάξει κάτι και δεν το πήρα είδηση πείτε μου !! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Kοριτσια μου θα σας ακολουθήσω κ εγώ μετά τα Χριστούγεννα!!!

Με το καλο!Καλη δυναμη και καλη επιτυχία στην προσπαθεια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...