Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Αυτα ειναι τα ωραια..οταν δεν τα  υπολογιζεις!!! Μακαρι να το πετυχες!!!

@Bebouli @Maroulita? άντε γρήγορα για τεστακια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσαρες!! Μπορεί να μη γράψω συχνά αλλά σας παρακολουθώ και περιμένω στη γωνία να δω ξανά θετικό τεστ ακι!! Χάχα!! Αντε να γεμίσουμε τον τόπο με νινακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

@Bebouli @Maroulita? άντε γρήγορα για τεστακια.  

Κοριτσια εγω προσπαθω να κρατηθω...πιο πιθανο το βρισκω να αλλαξε ο κυκλος παρα να εγινε το θαυμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια εγω προσπαθω να κρατηθω...πιο πηθανο το βρισκω να αλλαξε ο κυκλος παρα να εγινε το θαυμα!!!!

Πιστεύω σε σενα και στο μπεμπουλακι.  Εμένα κατεβαίνει με το σταγονόμετρο(καφε καφέ καφε) άντε να μου έρθει κανονικά να ησυχασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Πιστεύω σε σενα και στο μπεμπουλακι.  Εμένα κατεβαίνει με το σταγονόμετρο(καφε καφέ καφε) άντε να μου έρθει κανονικά να ησυχασω

Μακαρι κοριτσι μου, μακαρι! ❤️

@Bebouli πως εισαι εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Μακαρι κοριτσι μου, μακαρι! ❤️

@Bebouli πως εισαι εσυ;

Ψιλοποναω οπότε φαντάζομαι σήμερα αύριο θα κατέβει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Ψιλοποναω οπότε φαντάζομαι σήμερα αύριο θα κατέβει!!

Ρε μπεμπουλαρα δεν έχεις κάνα τεστ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αννια27Κορίτσι μου το στήθος σου πότε αρχισε να πρίζεται; σε ποια μέρα του κύκλου;

 

@annie! kai @mummy5 και εγώ στην ίδια φάση βρίσκομαι! Με ωοριξία 6/10 περιμένω περίοδο λογικά κυριακή - τρίτη και οι μέρες δεν περνάνεεεε!!!! Υπάρχει περίπτωση όμως βρε κορίτσια με τόσο άγχος να μας έρθει το νιννάκι;;;;; Εγω αυτό σκέφτομαι και απογοητεύομαι, αυτός είναι ο πρώτος μήνας που πήρα κλομιφαίνη και το άγχος χτύπησε κόκκινο! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω στις 22/10. (Βασικά ελπίζω να μην αδιαθετησω..?). Ήρθα σε επαφή τις γόνιμες μέρες..Έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερων!! εδώ κ 2-3 μέρες αισθάνομαι πρησμένη, η κοιλιά μου κάνει διαφορα, έχει μια κινητικότητα..? δεν αναπνέω το ίδιο εύκολα, έχω συχνοουρία, έχω να πάω τουαλέτα τουλάχιστον 3-4 μέρες κ νιώθω συχνά μια ξινίλα αλλά όχι ακριβώς τάση για εμετό..

τωρα όλα αυτά μπορεί να είναι συμπτώματα;; Παίζει να είναι στη φαντασία μου;;; Τρελαίνομαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω στις 22/10. (Βασικά ελπίζω να μην αδιαθετησω..?). Ήρθα σε επαφή τις γόνιμες μέρες..Έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερων!! εδώ κ 2-3 μέρες αισθάνομαι πρησμένη, η κοιλιά μου κάνει διαφορα, έχει μια κινητικότητα..? δεν αναπνέω το ίδιο εύκολα, έχω συχνοουρία, έχω να πάω τουαλέτα τουλάχιστον 3-4 μέρες κ νιώθω συχνά μια ξινίλα αλλά όχι ακριβώς τάση για εμετό..

τωρα όλα αυτά μπορεί να είναι συμπτώματα;; Παίζει να είναι στη φαντασία μου;;; Τρελαίνομαι;;; 

Κορίτσι μου καλησπέρα! 
Όλα όσα περιγράφεις μπορεί να είναι κ συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά επειδή σε μας που το προσπαθούμε πολύ το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια σου προτείνω να χαλαρώσεις...να ηρεμήσεις κ ότι ήταν να γίνει έγινε!!! Είναι δύσκολο, το ξέρω, αλλά υπομονή μια βδομαδούλα ακόμη και μετά σου εύχομαι ένα καραθετικό τεστάκι και μια μεγάλη χοριακή!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2019 at 7:22 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρααα.. δε το γνωρίζω αυτό αν αλλάζει. Εγώ δύο μήνες την τσεκαρα κ ήταν στα πατώματα.. δεν την έκανα 21η γιατί μπορεί να έπεφτε σουκου.. αλλά δε ξέρω αν παίζει ρόλο τόσο πολύ  μια μέρα πάνω μια μέρα κάτω .. εδώ κ δύο μήνες την ενισχύω πάντως μετά την ωορρηξία.. παίρνω χαπάκι. 

Πώς είσαι κορίτσι μου; σε τι βοηθάει η προγεστερόνη και την ενισχύεις μετά την ωοριξία; Εμένα ο γιατρός 2 μέρες πριν την ωοριξία μου είπε να αρχίσω για 10 μέρες οιστρογόνα, ότι θα βοήθήσει λέει τη μήτρα στην εμφύτευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια sos 8/6 κανω επεμβαση αφαιρεση ενδομητριου,25/6 περιοδος -26/7περιοδος-9/9περιοδος (46μερες) κ τωρα τπτ παλι! 12/9τεστ αρνητικο, η γυναικολογικη εξεταση δεν δειχνει να εχω κατι,ο ορμονολογικος ελεγχος αψογος!! ε τι σκατα γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Εγώ περιμένω να αδιαθετησω στις 22/10. (Βασικά ελπίζω να μην αδιαθετησω..?). Ήρθα σε επαφή τις γόνιμες μέρες..Έχω πολύ σταθερό κύκλο 28 ημερων!! εδώ κ 2-3 μέρες αισθάνομαι πρησμένη, η κοιλιά μου κάνει διαφορα, έχει μια κινητικότητα..? δεν αναπνέω το ίδιο εύκολα, έχω συχνοουρία, έχω να πάω τουαλέτα τουλάχιστον 3-4 μέρες κ νιώθω συχνά μια ξινίλα αλλά όχι ακριβώς τάση για εμετό..

τωρα όλα αυτά μπορεί να είναι συμπτώματα;; Παίζει να είναι στη φαντασία μου;;; Τρελαίνομαι;;; 

Γειά σου κορίτσι μου! Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα και να φέρεις γούρι στην ομάδα! Και εγώ κάπου εκεί περιμένω να αδιαθετίσω 22-23/10! και γω είχα κάποιες ανακατοσούρες στο στομάχι αλλά πρέπει να ήταν από τα οιστρογόνα που έπερνα, κάποιες στιγμές με πιάνουν ήπιες κράμπες περιόδου, το στήθος όμως τίποτα! ούτε πρίξιμο ούτε ευαισθησία τίποτα! οπόταν σιγά σιγά χάνω τις ελπίδες μου και περιμένω την κοκκινομούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Kοριτσια sos 8/6 κανω επεμβαση αφαιρεση ενδομητριου,25/6 περιοδος -26/7περιοδος-9/9περιοδος (46μερες) κ τωρα τπτ παλι! 12/9τεστ αρνητικο, η γυναικολογικη εξεταση δεν δειχνει να εχω κατι,ο ορμονολογικος ελεγχος αψογος!! ε τι σκατα γινεται?

Μίλησες με τον γιατρό σου κορίτσι μου; τι σου είπε; Η ωοριξία σου πότε έγινε; μήπως είχες καθυστερημένη ωοριξία και κατ' επέκταση μεγαλύτερο κύκλο ή και γ αυτό να μην έδειξε κάτι το τεστάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου; σε τι βοηθάει η προγεστερόνη και την ενισχύεις μετά την ωοριξία; Εμένα ο γιατρός 2 μέρες πριν την ωοριξία μου είπε να αρχίσω για 10 μέρες οιστρογόνα, ότι θα βοήθήσει λέει τη μήτρα στην εμφύτευση..

Καλα είμαι αγάπη. Πήρα κ τις εξετάσεις μου τώρα.. θα σας τις ανεβάσω να Μ πείτε.. εμένα Μ δίνει προγεστερόνη γιατί έκανα εξετάσεις δύο μήνες κ ήταν χαμηλή . Βοηθάει στην εμφύτευση .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα! 
Όλα όσα περιγράφεις μπορεί να είναι κ συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά επειδή σε μας που το προσπαθούμε πολύ το μυαλό παίζει περίεργα παιχνίδια σου προτείνω να χαλαρώσεις...να ηρεμήσεις κ ότι ήταν να γίνει έγινε!!! Είναι δύσκολο, το ξέρω, αλλά υπομονή μια βδομαδούλα ακόμη και μετά σου εύχομαι ένα καραθετικό τεστάκι και μια μεγάλη χοριακή!! :x

Μακάρι!!! Σε όλες μας!!!! Η χοριακη από ποτέ μπορεί να δείξει αποτελέσματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Σου εύχομαι ολόψυχα να είσαι εγκυούλα και να φέρεις γούρι στην ομάδα! Και εγώ κάπου εκεί περιμένω να αδιαθετίσω 22-23/10! και γω είχα κάποιες ανακατοσούρες στο στομάχι αλλά πρέπει να ήταν από τα οιστρογόνα που έπερνα, κάποιες στιγμές με πιάνουν ήπιες κράμπες περιόδου, το στήθος όμως τίποτα! ούτε πρίξιμο ούτε ευαισθησία τίποτα! οπόταν σιγά σιγά χάνω τις ελπίδες μου και περιμένω την κοκκινομούρα!

Εύχομαι να μην έρθει η σιχαμένη σε καμία μας!! Κ εγώ έχω λίγες κράμπες χαμηλά κάποιες στιγμές,έρχονται κ φεύγουν...πφφφφφ...

εχουμε μέρες ακόμα,ας δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλα είμαι αγάπη. Πήρα κ τις εξετάσεις μου τώρα.. θα σας τις ανεβάσω να Μ πείτε.. εμένα Μ δίνει προγεστερόνη γιατί έκανα εξετάσεις δύο μήνες κ ήταν χαμηλή . Βοηθάει στην εμφύτευση .. 

Ποια είναι η εξέταση της προγεστερόνης κορίτσι μου; δνε ξέρω αν την έλεγξα εγώ μέχρι τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τις εξετάσεις μου.. δείτε κ εσείς.. έχω ξεκινήσει ήδη αύξηση δόσης στο θηροειδη για να κατέβει λίγο ακόμα.   Μίλησα με το γιατρο κ τη γυναικολόγο. Τα υπόλοιπα πως τα βλέπετε??

IMG_20191014_151059.jpg

IMG_20191014_151038.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ποια είναι η εξέταση της προγεστερόνης κορίτσι μου; δνε ξέρω αν την έλεγξα εγώ μέχρι τώρα!

Η εξέταση της προγεστερόνης γίνεται την 21η μέρα του κύκλου... Οι υπόλοιπες ορμόνες την 3η μέρα του κύκλου

διασφαλίσει την δημιουργία μιας παχιάς επένδυσης της μήτρας (ενδομήτριο), που διευκολύνει την εμφύτευση του εμβρύου στα τοιχώματά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Μακάρι!!! Σε όλες μας!!!! Η χοριακη από ποτέ μπορεί να δείξει αποτελέσματα;;;

Αν δεν κάνω λάθος μπορεί να γίνει 10-15 μετά την σύλληψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Η εξέταση της προγεστερόνης γίνεται την 21η μέρα του κύκλου... Οι υπόλοιπες ορμόνες την 3η μέρα του κύκλου

Γνωρίζεις πώς λέγεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

@Αννια27Κορίτσι μου το στήθος σου πότε αρχισε να πρίζεται; σε ποια μέρα του κύκλου;

 

@annie! kai @mummy5 και εγώ στην ίδια φάση βρίσκομαι! Με ωοριξία 6/10 περιμένω περίοδο λογικά κυριακή - τρίτη και οι μέρες δεν περνάνεεεε!!!! Υπάρχει περίπτωση όμως βρε κορίτσια με τόσο άγχος να μας έρθει το νιννάκι;;;;; Εγω αυτό σκέφτομαι και απογοητεύομαι, αυτός είναι ο πρώτος μήνας που πήρα κλομιφαίνη και το άγχος χτύπησε κόκκινο! ?

Δεν έχεις και άδικο!!! Κ γω κάτι πονάκια έρχονται κ φεύγουν.. λίγο το στήθος ...  Λίγο η ζέστη τα λόγια του παπά... Χαχαχα αυτό ήταν!? πού να έρθει με τόσο άγχος...δεν κάνω άλλη δουλειά μετράω μέρες μέχρι Κυριακή κ σε ελπιζω....???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Γνωρίζεις πώς λέγεται;

PRG και  ελέγχεται αναλογα τον κύκλο σου!! 7 μέρες πριν σου έρθει η περίοδος ! Δηλαδή αν έχεις κύκλο 28αρη ελεγχεται 21η μέρα αν έχεις 30αρη ελέγχεται Την 23η μέρα κτλ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...