Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Οι επαφές ήταν λίγες μέρες πριν την ωορηξια και1 μέρα  πριν και 1 μερα μετά..τους τελευταίους μήνες ελεγχα την ωορηξια με τεστ...Η αλήθεια είναι πως δεν είχα συμπτωματα πέρα από το πρησμενο στήθος, το φουσκωμα στη κοιλιά και λίγο υπνηλία...απλα με παραξενεψαν οι πόνοι που ερχόντουσαν και εφευγαν και ενώ ένιωθα ότι θα αδιαθετουσα τελικά τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Popaki21 είπε:

Οι επαφές ήταν λίγες μέρες πριν την ωορηξια και1 μέρα  πριν και 1 μερα μετά..τους τελευταίους μήνες ελεγχα την ωορηξια με τεστ...Η αλήθεια είναι πως δεν είχα συμπτωματα πέρα από το πρησμενο στήθος, το φουσκωμα στη κοιλιά και λίγο υπνηλία...απλα με παραξενεψαν οι πόνοι που ερχόντουσαν και εφευγαν και ενώ ένιωθα ότι θα αδιαθετουσα τελικά τίποτα..

Με το καλοοοο τεράστια χοριακη εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

@anna90 θετικά όσα λες πάντως!! Πότε λες να κάνεις τεστ? 

Σε καμμια εβδομαδα αν δεν μου ερθει. Και το στομαχι μου σημερα κανει σβουρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα όμορφα μου κοριτσάκια..  ακολουθώ και εγώ @Maroulita? μου. Στην ώρα της η κυρία άρχισαν τα καφε.. όμως κορίτσια για να θυμάστε ότι ήμαστε τυχερές που μας έρχετε η περίοδος προχτες έμαθα ότι μια γνωστή μας έπαθε εμμηνόπαυση  στα 33.. όποτε Δόξα Το Θεο

Εμενα ακομα τπτ..κατι συμπτωματακια υπαρχουν αλλα ακομα δεν ειδα κατι..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από συμπτώματα είδα μια ξαφνική αλλαγή σε δυσκοιλιότητα φοβερό πρήξιμο στην κοιλιά και πολλά αέρια ? βέβαια μπορεί να μην είναι κ κάτι αυτό... αλλά σκέφτομαι θετικά!!!! 

Να μην έρθει η χαμενηηηη η κοκκινομουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Εμενα ακομα τπτ..κατι συμπτωματακια υπαρχουν αλλα ακομα δεν ειδα κατι..?

Ελπίζω να μη σου έρθει και να είσαι εγκυουλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Σε καμμια εβδομαδα αν δεν μου ερθει. Και το στομαχι μου σημερα κανει σβουρες!!

Να μην έρθει η καρχια να μην έρθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ελπίζω να μη σου έρθει και να είσαι εγκυουλα???

Μακαρι κοριτσι μου αλλα δεν ελπιζω σε πολλα..ενω παρακολουθουσα την ωορρηξια με τεστακια δεν την πετυχα τελικα..επισης δεν εχω κ τπτ συμπτωματα οποτε.....μεχρι να ερθει βεβαια,(που να μην ερθει συντομα) ελπιζω λιγο στα κρυφα..

@Bebouli εσυ εχεις ελπιδες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Μακαρι κοριτσι μου αλλα δεν ελπιζω σε πολλα..ενω παρακολουθουσα την ωορρηξια με τεστακια δεν την πετυχα τελικα..επισης δεν εχω κ τπτ συμπτωματα οποτε.....μεχρι να ερθει βεβαια,(που να μην ερθει συντομα) ελπιζω λιγο στα κρυφα..

@Bebouli εσυ εχεις ελπιδες;;

Όχι χαχα!  Εγώ δεν την παρακολούθησα καθόλου αυτή τη φορά οπότε δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε!! Δηλαδή τώρα μπορεί να μην έχω καν καθυστερηση!! Είχα όμως την 14η μέρα πολύ βλέννη και υγρά γενικά οπότε υπέθεσα ότι έγινε τότε!! Τι να πω δεν ξέρω θα δείξει τις επόμενες μέρες!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Όχι χαχα!  Εγώ δεν την παρακολούθησα καθόλου αυτή τη φορά οπότε δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε!! Δηλαδή τώρα μπορεί να μην έχω καν καθυστερηση!! Είχα όμως την 14η μέρα πολύ βλέννη και υγρά γενικά οπότε υπέθεσα ότι έγινε τότε!! Τι να πω δεν ξέρω θα δείξει τις επόμενες μέρες!  

Αυτα ειναι τα ωραια..οταν δεν τα  υπολογιζεις!!! Μακαρι να το πετυχες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Σε συντομία θα σας τα πω είμαι 27 ,προσπαθούσαμε με το σύζυγό δύο χρόνια ελεύθερα χωρίς τεστ ωορρηξίας μετά πήγαμε σε γιατρό μου είπε ότι έχω πολυκυστικες , ενδομητριωση και ο σύζυγός στα όρια η κινητικότητα του σπέρματος περιμέναμε αλλαο ένα εξάμηνο και μετά προχωρήσαμε σε σπερματενχυσης.3 συνολικά χωρίς αποτέλεσμα.ειμαι σε αδιέξοδο δεν ξέρω τι να κάνω .θέλω να αλλάξω κ γιατρό .αυτάαααα

Να αλλάξεις γιατρό να πας σε κάποιον που θα νιώθεις ασφάλεια και θα σε κατατοπίσει περισσότερο!! Έκανες κάτι για την ενδομήτριωση? Στον σύζυγό έδωσε βιταμίνες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita? είπε:

Αυτα ειναι τα ωραια..οταν δεν τα  υπολογιζεις!!! Μακαρι να το πετυχες!!!

Χχααχαχχα η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε απίστευτα στην ψυχολογία μου το ότι δεν ασχολήθηκα καααθολου μα καθόλου με μερες κλπ είχα μια απίστευτη ηρεμία και απλά είχα επαφές ούτε που κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες!! Τώρα δε νομίζω πως πέτυχα γιατί είχα χθες μια καφέ βλέννη που εχω συνήθως πριν τη περίοδο έτσι κι αλλιώς οπότε πιστεύω αύριο μεθαύριο θα κάνει την εμφάνιση της η βαρεμενη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Χχααχαχχα η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε απίστευτα στην ψυχολογία μου το ότι δεν ασχολήθηκα καααθολου μα καθόλου με μερες κλπ είχα μια απίστευτη ηρεμία και απλά είχα επαφές ούτε που κατάλαβα πως πέρασαν οι μέρες!! Τώρα δε νομίζω πως πέτυχα γιατί είχα χθες μια καφέ βλέννη που εχω συνήθως πριν τη περίοδο έτσι κι αλλιώς οπότε πιστεύω αύριο μεθαύριο θα κάνει την εμφάνιση της η βαρεμενη!! 

Κ γω πιστευω πως ερχεται αλλα μεχρι τοτε ελπιζουμε!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Να αλλάξεις γιατρό να πας σε κάποιον που θα νιώθεις ασφάλεια και θα σε κατατοπίσει περισσότερο!! Έκανες κάτι για την ενδομήτριωση? Στον σύζυγό έδωσε βιταμίνες? 

Όχι στο σύζυγό δεν έδωσε βιταμίνες κάτι που θεωρώ λάθος γιατί είπε ότι είναι στα όρια και εάν κόψει το τσιγάρο θα είναι καλύτερο και για εμένα μου είπε ότι εάν δεν πιάσουν οι σπερματενχυσης θα κάνω χειρουργείο να με καθαρίσουν λαπαροσκοπικα ή να κάνω εξωσωματική...με μπέρδεψε τόσο και με κούρασε τόσο που μετά τις σπερματενχυσης έκανα ένα διάλειμμα χωρίς να κάνω του 4 μηνών και πλέον θέλω να ξεκινήσω δυναμικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Όχι στο σύζυγό δεν έδωσε βιταμίνες κάτι που θεωρώ λάθος γιατί είπε ότι είναι στα όρια και εάν κόψει το τσιγάρο θα είναι καλύτερο και για εμένα μου είπε ότι εάν δεν πιάσουν οι σπερματενχυσης θα κάνω χειρουργείο να με καθαρίσουν λαπαροσκοπικα ή να κάνω εξωσωματική...με μπέρδεψε τόσο και με κούρασε τόσο που μετά τις σπερματενχυσης έκανα ένα διάλειμμα χωρίς να κάνω του 4 μηνών και πλέον θέλω να ξεκινήσω δυναμικά ?

Καλημερα γλυκια μου,για ποιο λογο θελει να σου κανει χειρουργιο??σε ρωταω γτ εκανα επεμβαση τον ιουνιο..Αποψη μου οτι ο γιατρος δε πρεπει να σε μπερδευει αλλα να σε ηρεμει..Θα προτινα να βρεις αλλον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τον επόμενο μήνα κορίτσι μου!!Νεες ελπίδες και όνειρα!Ολα καλα να πανε και τον μήνα που έρχεται να έχουμε πολλά ευχάριστα νεα!

Μακάρι για όλες μας ❤️❤️❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Όχι στο σύζυγό δεν έδωσε βιταμίνες κάτι που θεωρώ λάθος γιατί είπε ότι είναι στα όρια και εάν κόψει το τσιγάρο θα είναι καλύτερο και για εμένα μου είπε ότι εάν δεν πιάσουν οι σπερματενχυσης θα κάνω χειρουργείο να με καθαρίσουν λαπαροσκοπικα ή να κάνω εξωσωματική...με μπέρδεψε τόσο και με κούρασε τόσο που μετά τις σπερματενχυσης έκανα ένα διάλειμμα χωρίς να κάνω του 4 μηνών και πλέον θέλω να ξεκινήσω δυναμικά ?

Καλύτερα να βρεις έναν άλλο γιατρό που θα σε κατατοπίσει πλήρως κ θα σου δώσει σωστές οδηγίες!! Μην χάνεις τζαπα χρόνο !! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Ευχαριστώ σας διαβάζω με πολύ αγάπη και εύχομαι να μην μείνει καμία με άδεια κοιλίτσα :-)

Nα εισαι καλα κορίτσι μου!Μακαρι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Να αλλάξεις γιατρό να πας σε κάποιον που θα νιώθεις ασφάλεια και θα σε κατατοπίσει περισσότερο!! Έκανες κάτι για την ενδομήτριωση? Στον σύζυγό έδωσε βιταμίνες? 

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα έυχομαι σε όλες μας.. @Αννια27 κορίτσι μου έκανα και εγω χειρουργειο ενδωμητριωσης τσαμπα και βερεσέ γιατί 2 χρόνια μετά το χειρουργείο και τιποτα εγώ αυτό  που έχω να προτείνω  είναι κατευθειαν εξωσωματική μην αναλώνεσαι ψυχικα και δίνεις τσαμπα λεφτά πραγματικά δεν αξίζει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια καλημέρα! Μπήκα να δω τα νέα σας και αν υπάρχει κανένα ευχάριστο! Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια με θετικά τεστ κ καλά αποτελέσματα κ σύντομα σε όλες τις υπόλοιπες.

@Αννια27 κ @Σταυρι κάποια στιγμή συζητώντας με το γιατρό μου, μου ανέφερε ότι πολλές κοπέλες που είναι στην ανεξήγητη υπογονιμότητα (όπως εγώ) έχουν καμιά φορά ενδομητρίωση χωρίς συμπτώματα το οποίο φαίνεται μόνο αν γίνει λαπαροσκοπική επέμβαση κ τελικά διόρθωση. Μου είπε ότι στατιστικά μετά από τις επεμβάσεις αυτές αυξάνεται η γονιμότητα για περίπου 1 εξάμηνο κ μετά επιστρέφει σχεδόν στα ίδια. Δεν ξέρω βέβαια αν τα στατιστικά είναι καλύτερα στις περιπτώσεις που υπάρχουν ξεκάθαρα συμπτώματα κ διάγνωση. Θέλω να πω η Σταύρι μάλλον έχει δίκιο... παρόλα αυτά νομίζω θα πρέπει να δεις γιατρό ειδικό στην υπογονιμότητα. Μην χάνεις χρόνος με απλούς γυναικολόγους. Αν σε ενδιαφέρει εδώ έχουμε όλες σχεδόν να προτείνουμε κάποιον. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας! Εγω νομίζω είμαι για ψυχιατρείο! Δεν περνάνε οι μέρες δεν περνάνε και ελπίζω και ελπίζω.... Εχθες απ τη τρέλα μου έκανα ενα τεστ (hometest) μου φάνηκε πως είδα αχνη γραμμη το είχα βάλει κατω από φωτα, από φακό και τι δεν του ταξα! Ειχα θετικό τεστ ωορηξίας 3/10 και επαφες 3, 4/10... Δεν ξερω δεν μπορώ να περιμένω... Την προηγούμενη εβδομάδα είχα πονακια 2 μέρες και πολύ κλάμα (Πεμπτη - Παρασκευή) Συγνώμη αν σας ζάλισα και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα θετικά κοριτσάκια Η ΠΑΝΑΓΙΑ μαζί σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![smilie=angel8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mummy5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα! Καλά αποτελέσματα σε όλες μας! Εγω νομίζω είμαι για ψυχιατρείο! Δεν περνάνε οι μέρες δεν περνάνε και ελπίζω και ελπίζω.... Εχθες απ τη τρέλα μου έκανα ενα τεστ (hometest) μου φάνηκε πως είδα αχνη γραμμη το είχα βάλει κατω από φωτα, από φακό και τι δεν του ταξα! Ειχα θετικό τεστ ωορηξίας 3/10 και επαφες 3, 4/10... Δεν ξερω δεν μπορώ να περιμένω... Την προηγούμενη εβδομάδα είχα πονακια 2 μέρες και πολύ κλάμα (Πεμπτη - Παρασκευή) Συγνώμη αν σας ζάλισα και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στα θετικά κοριτσάκια Η ΠΑΝΑΓΙΑ μαζί σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![smilie=angel8.gif]

Καλημέρα κορίτσι,

 

σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εγώ περιμένω την Τετάρτη έχω πονάκια 10 μέρες και ένας Θεός ξέρει πως κρατιέμαι να μην κάνω τεστ.. Βασικά είμαι έτοιμη να παω για χοριακή... υπομονή θέλει... οπότε δεν περιμένεις το Σάββατο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι,

 

σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Εγώ περιμένω την Τετάρτη έχω πονάκια 10 μέρες και ένας Θεός ξέρει πως κρατιέμαι να μην κάνω τεστ.. Βασικά είμαι έτοιμη να παω για χοριακή... υπομονή θέλει... οπότε δεν περιμένεις το Σάββατο?

Ξερω γω τωρα έλεγα μήπως επαιρνα από το φαρμακείο το πρώιμο της clear blue νομίζω και μήπως το έκανα αυριο πρωί; αλλά τρέμω μην ξαναδω αρνητικό!  Ωχ πρέπει με κάποιο τρόπο να το βγάλω απ το μυαλό μου μήπως να πέσω για υπνο και να ξυπνήσω Κυριακή;

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mummy5 είπε:

Ξερω γω τωρα έλεγα μήπως επαιρνα από το φαρμακείο το πρώιμο της clear blue νομίζω και μήπως το έκανα αυριο πρωί; αλλά τρέμω μην ξαναδω αρνητικό!  Ωχ πρέπει με κάποιο τρόπο να το βγάλω απ το μυαλό μου μήπως να πέσω για υπνο και να ξυπνήσω Κυριακή;

?

Πήγαινε καμία βόλτα, γενικά προσπάθησε να ασχοληθείς με κάτι άλλο... Ποιά μιλάει τώρα αλλα τέλος πάντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...