Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Εσύ έχεις μέρες ακομη, μην βιάζεσαι!! 

Έχω έχω αλλά έχω και μια χαμένη οωρηξια οκ όμως μια χαρα ειμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Έχω έχω αλλά έχω και μια χαμένη οωρηξια οκ όμως μια χαρα ειμαι. 

Ααααα ναι? Καλά θα δούμε!! Αυτό το μήνα δεν ξέρω κι εγώ τίποτα από ωορρηξία δεν κοίταξα ποτέ έκανα κλπ το άφησα στο χαλαρό εντελώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου σας προετοιμασα κ από χθες εγώ ..αδιαθετησα μίλησα με τη γιατρό. Μ έγραψε εξετάσεις ορμονολογικες να ξανά κάνω συν θηροειδη 3η μέρα.. κ έκλεισα ραντεβού 10η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε ωορηξια. Θα πάρω κ αυτό το μήνα σερπαφαρ κ βλεπουμε... Θα μιλήσω μαζί της αυτό Μ νοιάζει για αρχή... 

Όλα καλά ♥️ Εύχομαι ο μήνας αυτός να είναι ο τυχερός !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επιτέλους κατάφερα να μιλήσω με την γιατρό μου! Μου είπε να κάνω υπομονή μέχρι την Παρακευή! Και να ξανακάνω τεστ.. θετικό ή αρνητικό μου είπε να κλείσω ραντεβού να πάω να με δει και να μιλήσουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου σας προετοιμασα κ από χθες εγώ ..αδιαθετησα μίλησα με τη γιατρό. Μ έγραψε εξετάσεις ορμονολογικες να ξανά κάνω συν θηροειδη 3η μέρα.. κ έκλεισα ραντεβού 10η μέρα του κύκλου για υπέρηχο να δούμε ωορηξια. Θα πάρω κ αυτό το μήνα σερπαφαρ κ βλεπουμε... Θα μιλήσω μαζί της αυτό Μ νοιάζει για αρχή... 

Αχχ βρε κορίτσι μου αλήθεια στεναχωρέθηκα... ελπίζω με τις αναλύσεις να βρείτε το γιατί δεν συνέλαβες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ βρε κορίτσι μου αλήθεια στεναχωρέθηκα... ελπίζω με τις αναλύσεις να βρείτε το γιατί δεν συνέλαβες..

Δε ξέρω αν υπάρχει γιατί βρε αγάπη. Τις έχω κάνει ξανά πρόσφατα. Ρίξαμε την προλακτίνη ανεβάσαμε την προγεστερόνη .. απλά τώρα θα τις κάνω επειδή θέλω να κάνω το θηροειδη κ λέω γράψε κ αυτές... Θα δούμε.. θα πάω να μιλήσω μαζί της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Δε ξέρω αν υπάρχει γιατί βρε αγάπη. Τις έχω κάνει ξανά πρόσφατα. Ρίξαμε την προλακτίνη ανεβάσαμε την προγεστερόνη .. απλά τώρα θα τις κάνω επειδή θέλω να κάνω το θηροειδη κ λέω γράψε κ αυτές... Θα δούμε.. θα πάω να μιλήσω μαζί της

Υπάρχει περίπτωση να έχεις κάποιο θέμα με θηροειδή και να μην το γνώριζες μέχρι τώρα; να μην είχες κάποιο άλλο σύμπτωμα; Ποια είναι η ανάλυση του θηροειδή για να δω αν την έχω κάνει εγώ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Υπάρχει περίπτωση να έχεις κάποιο θέμα με θηροειδή και να μην το γνώριζες μέχρι τώρα; να μην είχες κάποιο άλλο σύμπτωμα; Ποια είναι η ανάλυση του θηροειδή για να δω αν την έχω κάνει εγώ;

Ανακάλυψα το θηροειδη μου όταν έκανα εξετάσεις για την επέμβαση ενδομητριωσης... Έχει ρυθμιστεί είναι οκ απλά το τσεκαρω ανά 3μηνο κ ήρθε η ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ανακάλυψα το θηροειδη μου όταν έκανα εξετάσεις για την επέμβαση ενδομητριωσης... Έχει ρυθμιστεί είναι οκ απλά το τσεκαρω ανά 3μηνο κ ήρθε η ώρα. 

Ποια είναι η ανάλυση του θηροειδή κορίτσι μου; γνωρίζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Ποια είναι η ανάλυση του θηροειδή κορίτσι μου; γνωρίζεις;

η βασική εξέταση είναι η ορμόνη tsh κ μερικές φορές γίνονται κ τα αντισώματα θυροειδή!!οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι ft3,ft4 και anti-TPO!!αυτα μπορεί κ ο παθολόγος να γράψει σε παραπεμπτικό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

η βασική εξέταση είναι η ορμόνη tsh κ μερικές φορές γίνονται κ τα αντισώματα θυροειδή!!οι υπόλοιπες εξετάσεις είναι ft3,ft4 και anti-TPO!!αυτα μπορεί κ ο παθολόγος να γράψει σε παραπεμπτικό!!

Έχω κάνει tsh kai ft4 και είναι φυσιολογικά.. υπάρχει περίπτωση αν γνωρίζεις να έχω κάποιο θέμα και να μην φάνηκε γιατί δεν έχω κάνει την ft3 kai anti-TPO?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Έχω κάνει tsh kai ft4 και είναι φυσιολογικά.. υπάρχει περίπτωση αν γνωρίζεις να έχω κάποιο θέμα και να μην φάνηκε γιατί δεν έχω κάνει την ft3 kai anti-TPO?

εχω την εντύπωση δν πειράζει που δν τα έχεις κάνει!!βεβαια θα μας πει κ κάποιο άλλο κορίτσι!!οι γυναικολόγοι συνήθως βάζουν μόνο την tsh!!εμενα παθολόγος στα ετήσια τσεκ απ μου βάζαν τα υπόλοιπα!!2 φίλοι μου που έχουν θέμα έχουν την tsh ανεβασμένη εκτός απ τα αντισώματα του θυροειδή!!την tsh για γονιμότητα τη θέλουν κάτω απο 2,5!!χωρίς να σημαίνει αν την έχει κάποια 2,8 πχ θα υπάρχει πρόβλημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

εχω την εντύπωση δν πειράζει που δν τα έχεις κάνει!!βεβαια θα μας πει κ κάποιο άλλο κορίτσι!!οι γυναικολόγοι συνήθως βάζουν μόνο την tsh!!εμενα παθολόγος στα ετήσια τσεκ απ μου βάζαν τα υπόλοιπα!!2 φίλοι μου που έχουν θέμα έχουν την tsh ανεβασμένη εκτός απ τα αντισώματα του θυροειδή!!την tsh για γονιμότητα τη θέλουν κάτω απο 2,5!!χωρίς να σημαίνει αν την έχει κάποια 2,8 πχ θα υπάρχει πρόβλημα!!

Ήταν 1,17 εμενα.. αν γνωρίζει κάποιο άλλο κορίτσι ας μας πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Ήταν 1,17 εμενα.. αν γνωρίζει κάποιο άλλο κορίτσι ας μας πει!

Μια χαρά είναι κορίτσι μου..... Πριν πόσο καιρό την έχεις κάνει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μια χαρά είναι κορίτσι μου..... Πριν πόσο καιρό την έχεις κάνει? 

Τον Γενάρη.. Κάθε πόσο πρέπει να επαναλαμβάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Τον Γενάρη.. Κάθε πόσο πρέπει να επαναλαμβάνουμε;

Κάθε χρόνο κάνουμε εξετάσεις. Αλλά αν έχεις φαγωθεί να το ξανά ελέγξεις. Πήγαινε κ κανε μια tsh. Οποία μέρα θες. Γιατί το βλέπω τώρα σου χει καρφωθεί στο μυαλό. ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κάθε χρόνο κάνουμε εξετάσεις. Αλλά αν έχεις φαγωθεί να το ξανά ελέγξεις. Πήγαινε κ κανε μια tsh. Οποία μέρα θες. Γιατί το βλέπω τώρα σου χει καρφωθεί στο μυαλό. ?????????

Χαχαχα η αλήθεια με όλα τρώγομαι για να δω τι φταίει και δεν έρχεται το νινι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.. Θεωρώ όμως ότι καλό θα ήταν να αρχίσω να ψάχνομαι γιατί ο καιρός περνά καμία φορά χωρίς να το καταλάβουμε ?

Σωστά τα λες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Καλημερααα!! Εγώ καλά ειμαι χαλαρώνω! Εσύ?? 

Αχ, καλά λέω κ εγώ.Πριν λίγο γυρισα από το γιατρο.Μου είπε για την προλακτίνη που είναι ανεβασμένη στο 49 να πάω σε ενδοκρινολόγο κ δεν ήθελε να μου δώσει χάπι εκείνος .Κ μου είπε ότι ίσως μου πει για αξονικη.Μου φάνηκε περίεργο που δεν ήθελε να μου δώσει χάπι και επέμενε πως είναι καλό να μου πει ο ενδοκρινολόγος τι να κάνω...Και έγραψε κ ένα σωρό ορμονικές παλι.????Σου έχει τυχει με την προλακτίνη;;;Με φόβισε λίγο μήπως είναι αδένωμα στο κεφάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Κορίτσια επιτέλους κατάφερα να μιλήσω με την γιατρό μου! Μου είπε να κάνω υπομονή μέχρι την Παρακευή! Και να ξανακάνω τεστ.. θετικό ή αρνητικό μου είπε να κλείσω ραντεβού να πάω να με δει και να μιλήσουμε..

Καλή επιτυχία!Υπομονή μέχρι την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ, καλά λέω κ εγώ.Πριν λίγο γυρισα από το γιατρο.Μου είπε για την προλακτίνη που είναι ανεβασμένη στο 49 να πάω σε ενδοκρινολόγο κ δεν ήθελε να μου δώσει χάπι εκείνος .Κ μου είπε ότι ίσως μου πει για αξονικη.Μου φάνηκε περίεργο που δεν ήθελε να μου δώσει χάπι και επέμενε πως είναι καλό να μου πει ο ενδοκρινολόγος τι να κάνω...Και έγραψε κ ένα σωρό ορμονικές παλι.????Σου έχει τυχει με την προλακτίνη;;;Με φόβισε λίγο μήπως είναι αδένωμα στο κεφάλι...

Καλά σου είπε ο γιατρός σου! Για τις ορμονολογικες είναι αρμόδιος ο ενδοκρινολόγος!! Η προλακτίνη είναι λιγάκι περίεργη και συνδυάζεται με πολλά άλλα μην αγχώνεσαι από τώρα!! Θα σου τα εξηγήσει και θα σε καθησυχασει ο ίδιος!!! Θα σου δώσει χαπακι εκείνος και θα πέσει εύκολα!! ♥️??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αχ, καλά λέω κ εγώ.Πριν λίγο γυρισα από το γιατρο.Μου είπε για την προλακτίνη που είναι ανεβασμένη στο 49 να πάω σε ενδοκρινολόγο κ δεν ήθελε να μου δώσει χάπι εκείνος .Κ μου είπε ότι ίσως μου πει για αξονικη.Μου φάνηκε περίεργο που δεν ήθελε να μου δώσει χάπι και επέμενε πως είναι καλό να μου πει ο ενδοκρινολόγος τι να κάνω...Και έγραψε κ ένα σωρό ορμονικές παλι.????Σου έχει τυχει με την προλακτίνη;;;Με φόβισε λίγο μήπως είναι αδένωμα στο κεφάλι...

Η προλακτίνη είναι δουλειά του ενδοκρινολογου, όχι του γυναικολόγου!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Καλά σου είπε ο γιατρός σου! Για τις ορμονολογικες είναι αρμόδιος ο ενδοκρινολόγος!! Η προλακτίνη είναι λιγάκι περίεργη και συνδυάζεται με πολλά άλλα μην αγχώνεσαι από τώρα!! Θα σου τα εξηγήσει και θα σε καθησυχασει ο ίδιος!!! Θα σου δώσει χαπακι εκείνος και θα πέσει εύκολα!! ♥️??

Καταλαβαα!Σε ευχαριστώ!Δεν ήξερα ότι είναι του ενδοκρινολόγου,γιατί μια φίλη μου που είχε,πήρε χάπι dostinex από τον γυναικολόγο!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Η προλακτίνη είναι δουλειά του ενδοκρινολογου, όχι του γυναικολόγου!! ?

Καταλαβααα....Δεν το ήξερα...Σε ευχαριστω ??.Θα κλείσω ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καταλαβαα!Σε ευχαριστώ!Δεν ήξερα ότι είναι του ενδοκρινολόγου,γιατί μια φίλη μου που είχε,πήρε χάπι dostinex από τον γυναικολόγο!??

Υπάρχουν γυναικολόγοι που ασχολούνται είναι η αλήθεια!!! Αλλά γενικά οι ορμονολογικες εξετάσεις καλό είναι να γίνονται με παρακολούθηση από ενδοκρινολόγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...