Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

@marillia @Littleme τι εννοειτε; Διαφορα μεταξυ συσπασης εντερου και κινησης μωρου ή βλ..ες λέω; Δεν κατάλαβα :-(

Σύσπαση μήτρας κ κίνηση μωρού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δν το συζητήσαμε!!θεώρησα να σου πω την αλήθεια ότι αυτά πιθανόν γίνονται συγκεκριμένους μήνες κ θα μου πάρουν το δείγμα όταν πρέπει!!αλλά ρώτα τον ντοκ όταν βρεθείτε!!

Και εγώ το ίδιο πιστεύω. Ότι θα μας το λέγανε. Έχω ακούσει ότι κάποιοι κάνουν στο πρώτο τρίμηνο και μετά πάλι στον ένατο και κάποιοι μόνο στο τέλος. Κάποια στιγμή αν θυμάμαι καλα, μου είχε πει η μαία ότι θα κάναμε μετά τον τέταρτο. 

@Littleme καλημερα. Εννοεις καυσο, φαγουρα και πονο στον κολπο; 

Και εγω εχω μπερδευτει με τις κινησεις. Κινήσεις ή συσπάσεις; Νομιζω ομως οτι η συσπαση εχει και πετρωμα κοιλιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Και εγώ το ίδιο πιστεύω. Ότι θα μας το λέγανε. Έχω ακούσει ότι κάποιοι κάνουν στο πρώτο τρίμηνο και μετά πάλι στον ένατο και κάποιοι μόνο στο τέλος. Κάποια στιγμή αν θυμάμαι καλα, μου είχε πει η μαία ότι θα κάναμε μετά τον τέταρτο. 

@Littleme καλημερα. Εννοεις καυσο, φαγουρα και πονο στον κολπο; 

Και εγω εχω μπερδευτει με τις κινησεις. Κινήσεις ή συσπάσεις; Νομιζω ομως οτι η συσπαση εχει και πετρωμα κοιλιας. 

Εμενα μου είπε στην αρχή θα μου έκανε κ Παπ κ καλλιέργεια αλλά λόγω αίματος θυμάσαι εδώ κ την βασκλόρ μου έκοψε!!να σου πω την αλήθεια δν θέλω να με πειράξουν καθόλου προς το παρόν απο κατώ γι αυτό κ δν ρωτάω χαχχαχα!!μετά απο τόσ αίμα δν θέλω να ξαναδώ τίποτα,μην τυχόν απ  το ξύσιμο βγεί κανενα καφετί!!

Εγω καμια φορά έχω σαν μάγκωμα στην μήτρα,σαν πιάσιμο για λίγα λεπτά!!η @Starrrμου είχε πει είναι κράμπα κ άλλο κράμπα άλλο σύσπαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Κορίτσια γιατι; Τη συσπαση της μητρας τη νιωθουμε σαν κινηση; Εγω νομιζα σαν πονο τη νιωθουμε, πονο περιοδου...

Λένε ότι πετρώνει η κοιλιά!!Αλλά μερικές γυναίκες έχουν αναφέρει ότι βλέπουν στην κοιλίτσα τους κίνηση νομίζουν είναι το μωρό αλλά είναι σύσπαση!!υποθετω με το καιρό ξεχωρίζει μια έγκυος τι είναι το καθετι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Λένε ότι πετρώνει η κοιλιά!!Αλλά μερικές γυναίκες έχουν αναφέρει ότι βλέπουν στην κοιλίτσα τους κίνηση νομίζουν είναι το μωρό αλλά είναι σύσπαση!!υποθετω με το καιρό ξεχωρίζει μια έγκυος τι είναι το καθετι!!

Ααα...μάλιστα. Εγώ πάντως ενώ για καιρό μπερδευόμουν αν έίναι το μωρό κλπ, πλέον είμαι σιγουρη πως έίναι το μωρό. Έτυχε να έρθουν από νωρίς οι έντονες κινησεις σε μένα και πολύ απότομα, απ τη μια μερα στην άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annie28 είπε:

Ααα...μάλιστα. Εγώ πάντως ενώ για καιρό μπερδευόμουν αν έίναι το μωρό κλπ, πλέον είμαι σιγουρη πως έίναι το μωρό. Έτυχε να έρθουν από νωρίς οι έντονες κινησεις σε μένα και πολύ απότομα, απ τη μια μερα στην άλλη.

Τέλειααα!!Ναι πιστεύω σιγά σιγά αποκτούμε εμπειρία κ κατανοούμε!!Και μενα κάνει έντονες κινήσεις!!εχω 2 πρωινά τρωω κάτι καλές κ τρομάζω χαχχαχαχ!!κ συνήθως είμαι στο πλάι ξαπλωμένη πριν σηκωθώ απ το κρεββάτι!!αλλά σε συχνότητα δν άλλαξε κάτι!!πρωί κ βράδυ τον καταλαβαίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Τέλειααα!!Ναι πιστεύω σιγά σιγά αποκτούμε εμπειρία κ κατανοούμε!!Και μενα κάνει έντονες κινήσεις!!εχω 2 πρωινά τρωω κάτι καλές κ τρομάζω χαχχαχαχ!!κ συνήθως είμαι στο πλάι ξαπλωμένη πριν σηκωθώ απ το κρεββάτι!!αλλά σε συχνότητα δν άλλαξε κάτι!!πρωί κ βράδυ τον καταλαβαίνω

Μα έίναι τρομακτικό! Χαχαχα. Εμενα σε συχνοτητα ειναι με τις μερες του. Συνηθως ομως οντως...πρωι και βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Εμενα μου είπε στην αρχή θα μου έκανε κ Παπ κ καλλιέργεια αλλά λόγω αίματος θυμάσαι εδώ κ την βασκλόρ μου έκοψε!!να σου πω την αλήθεια δν θέλω να με πειράξουν καθόλου προς το παρόν απο κατώ γι αυτό κ δν ρωτάω χαχχαχα!!μετά απο τόσ αίμα δν θέλω να ξαναδώ τίποτα,μην τυχόν απ  το ξύσιμο βγεί κανενα καφετί!!

Εγω καμια φορά έχω σαν μάγκωμα στην μήτρα,σαν πιάσιμο για λίγα λεπτά!!η @Starrrμου είχε πει είναι κράμπα κ άλλο κράμπα άλλο σύσπαση

Δεν άντεξα και πήρα την μαία. Μου είπε είναι φυσιολογικό. Μεγαλώνει το μωρό, κουνιέται, και θα τα νιώθω αυτά. Σχετικά με την καλλιέργεια, μου είπε ότι αν θέλω, όταν πάω μπορεί να μου κάνει ο γιατρός. Δε θέλω καθόλου, αλλά μήπως πρέπει; Θα το αφήσω πανω στον γιατρό μας. Πάντως μου είπε μην ανησυχώ για μόλυνση γιατί λέει αυτό θα φαινόταν πολύ έντονα. Θα υπήρχαν υγρά πολλά και δυσοσμα. Ρώτησα και για τις κλωτσιές και μου ειπε ότι αυτά είναι κινήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Δεν άντεξα και πήρα την μαία. Μου είπε είναι φυσιολογικό. Μεγαλώνει το μωρό, κουνιέται, και θα τα νιώθω αυτά. Σχετικά με την καλλιέργεια, μου είπε ότι αν θέλω, όταν πάω μπορεί να μου κάνει ο γιατρός. Δε θέλω καθόλου, αλλά μήπως πρέπει; Θα το αφήσω πανω στον γιατρό μας. Πάντως μου είπε μην ανησυχώ για μόλυνση γιατί λέει αυτό θα φαινόταν πολύ έντονα. Θα υπήρχαν υγρά πολλά και δυσοσμα. Ρώτησα και για τις κλωτσιές και μου ειπε ότι αυτά είναι κινήσεις. 

θα το δείτε με την καλλιέργεια!!συνηθως οι μυκητες εχουν φαγουρα,αισθημα καύσου,υγρά περιεργα!!αυριο μπαινει ο Οκτωβριος επιτελους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

θα το δείτε με την καλλιέργεια!!συνηθως οι μυκητες εχουν φαγουρα,αισθημα καύσου,υγρά περιεργα!!αυριο μπαινει ο Οκτωβριος επιτελους!!

Ευτυχως δεν εχω κάτι από τα παραπάνω. Υγρά εχω αυτά που είχα.  Νορμαλ.

Επιτέλους δεν λες τίποτα!! Ζούμε ένα ατελείωτο καλοκαίρι φέτος. Μου φαίνεται αιώνας. Εχει κολλήσει. τι καιρο έχετε εσείς κορίτσια; Εδώ στην Κρήτη, σήμερα πάλι ζέστη!! Μόνο το βράδυ πέφτει η θερμοκρασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Ευτυχως δεν εχω κάτι από τα παραπάνω. Υγρά εχω αυτά που είχα.  Νορμαλ.

Επιτέλους δεν λες τίποτα!! Ζούμε ένα ατελείωτο καλοκαίρι φέτος. Μου φαίνεται αιώνας. Εχει κολλήσει. τι καιρο έχετε εσείς κορίτσια; Εδώ στην Κρήτη, σήμερα πάλι ζέστη!! Μόνο το βράδυ πέφτει η θερμοκρασία. 

Σε σας αργεί γενικά να χειμωνιάσει!!Εδω θες ζακετούλα αλλά έχει ήλιο!!Πόσες μέρες θα μείνεις Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Σε σας αργεί γενικά να χειμωνιάσει!!Εδω θες ζακετούλα αλλά έχει ήλιο!!Πόσες μέρες θα μείνεις Αθήνα?

Ναι αργει. Περυσι θυμαμαι 1η Οκρωβριου ειχε φθινοπωριασει. Φετος... καλοκαίρι. 

Στην Αθηνα θα μεινω 2 ημερες. Ανυπομονω να παω, να δω τον γιατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kit1982 είπε:

Ναι αργει. Περυσι θυμαμαι 1η Οκρωβριου ειχε φθινοπωριασει. Φετος... καλοκαίρι. 

Στην Αθηνα θα μεινω 2 ημερες. Ανυπομονω να παω, να δω τον γιατρο. 

Σε μας ήταν κάποιες μέρες με κρύο πραγματικά!!Μετά έφτιαξε ο καιρός κ λένε απο Πέμπτη χαλάει πάλι!!εν τω μεταξύ όλοι οι φίλοι μου άρρωστοι με ιώσεις κ συγγενείς!!Ξεκίνησε απο νωρίς φέτος!!

Με το καλό να τον ανταμώσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σε μας ήταν κάποιες μέρες με κρύο πραγματικά!!Μετά έφτιαξε ο καιρός κ λένε απο Πέμπτη χαλάει πάλι!!εν τω μεταξύ όλοι οι φίλοι μου άρρωστοι με ιώσεις κ συγγενείς!!Ξεκίνησε απο νωρίς φέτος!!

Με το καλό να τον ανταμώσεις!!

Αχ τι ωραια με το κρυο! Και εδω κυκλοφορουν ιωσεις. Περάσαμε και εμεις την προηγούμενη εβδομαδα. 

Σε ευχαριστώ κοπελαρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Μα έίναι τρομακτικό! Χαχαχα. Εμενα σε συχνοτητα ειναι με τις μερες του. Συνηθως ομως οντως...πρωι και βραδυ!

Αννούλα αύριο έχεις β επιπέδου?νομίζω με μια βδομάδα διαφορά είναι να την κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Αχ τι ωραια με το κρυο! Και εδω κυκλοφορουν ιωσεις. Περάσαμε και εμεις την προηγούμενη εβδομαδα. 

Σε ευχαριστώ κοπελαρα μου!

Εγω να είμαι ειλικρινής σιχαίνομαι τον χειμώνα χαχαχχαχ!!Πολλά ρούχα,θέρμανση,ιώσεις πιο πολλές γτ κ καλοκαιρι έχει αλλά κλειστοί χωροί όσο να είναι χειρότερα!!Αλλά κ αυτό  μια ζέστη μια κρύο δν ξέρεις πως να ντυθείς!!Τουλάχιστον να χειμωνιάσει καλά να ξέρουμε τι μα ςγίνεται χαχχαχα!!εχω κ πολλά ρούχα πουλόβερ δν θα χρειαστώ τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Μου αρέσει η οπτική σου! ??????

Άμα δεν το πάρεις έτσι..... Θα σκέφτεσαι αλλα..... Να ναι καλά η γιόγκα. ??? Σου φέρνει μια αναισθησία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εμενα μου είπε στην αρχή θα μου έκανε κ Παπ κ καλλιέργεια αλλά λόγω αίματος θυμάσαι εδώ κ την βασκλόρ μου έκοψε!!να σου πω την αλήθεια δν θέλω να με πειράξουν καθόλου προς το παρόν απο κατώ γι αυτό κ δν ρωτάω χαχχαχα!!μετά απο τόσ αίμα δν θέλω να ξαναδώ τίποτα,μην τυχόν απ  το ξύσιμο βγεί κανενα καφετί!!

Εγω καμια φορά έχω σαν μάγκωμα στην μήτρα,σαν πιάσιμο για λίγα λεπτά!!η @Starrrμου είχε πει είναι κράμπα κ άλλο κράμπα άλλο σύσπαση

Ναι άλλο κραμπα κ άλλο συσπαση. Είναι δύο διαφορετικά... ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!!

Χαίρομαι πολύ να διαβάζω νέα σας.

Μίλησα με το γιατρό μου σήμερα, είδε τα αποτελέσματα του υπερήχου β επιπέδου και μου είπε είμαστε τέλεια!!!

Τι κάνουν τα τζουτζουκάκια σας; κάνουν αισθητή την παρουσία τους;

Ο δικός μου μετά τον υπέρηχο έχει ξεσαλώσει.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Αννούλα αύριο έχεις β επιπέδου?νομίζω με μια βδομάδα διαφορά είναι να την κάνουμε

Ναι γλυκιά μου. Αύριο στις 20.00! Προσεύχομαι όλα να είναι όμορφα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα!!!

Χαίρομαι πολύ να διαβάζω νέα σας.

Μίλησα με το γιατρό μου σήμερα, είδε τα αποτελέσματα του υπερήχου β επιπέδου και μου είπε είμαστε τέλεια!!!

Τι κάνουν τα τζουτζουκάκια σας; κάνουν αισθητή την παρουσία τους;

Ο δικός μου μετά τον υπέρηχο έχει ξεσαλώσει.... 

 

Γειά σου κοριτσάρα μου!!! Κι ο δικός μου από την Παρασκευή έχει αυξήσει ένταση τόσο που τρομάζω! Και αυτές τις μέρες τον νιώθω συχνά...τον αγαπώ όλο και πιο πολύ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Ναι γλυκιά μου. Αύριο στις 20.00! Προσεύχομαι όλα να είναι όμορφα :-)

Όλα τέλεια θα είναι αγάπη μου!

Σου στέλνουμε όλη τη θετική μας ενέργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annie28 είπε:

Ναι γλυκιά μου. Αύριο στις 20.00! Προσεύχομαι όλα να είναι όμορφα :-)

Ολα θα είναι υπέροχα!!!Ολες είχαμε κ καλές αυχενικές κ τώρα όλα μια χαρά θα είναι!!Περιμένουμε εντυπώσεις!!Εγω έχω αγωνία για το συκώτι μου!!Την Τετάρτη θα κάνω τις επαν/κες εξετάσεις!!στείλτε μου θετική ενέργεια να πέσανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...