Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Εμείς λέγαμε κορίτσια να κάνουμε τη β επιπέδου κ σιγά σιγά να δούμε για δωμάτιο κλπ Το δωμάτιο που θα είναι το παιδί είναι τώρα το μέρος όπου σιδερωνω κ έχω τα χειμωνιάτικα κ τα χαλιά.. Πρέπει όσο είμαι ακόμα ελαφριά να αρχίσουμε να συμμαζευουμε γιατί μετά θα πέσει και βαρύς χειμώνας...Με πιάνει φούντωμα και μόνο που σκέφτομαι τι μας περιμένει με ολες αυτές τις προετοιμασίες...Υπέροχες μεν αλλά πρωτόγνωρες και αγχωτικές δε..

χαχαχχα ασε και εγω τα ιδια και τα σκεφτομαι οπως και εσυ!!!!! μου φαινονται βουνο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

ναι θα τα πουμε εδω να βοηθαμε η μια την αλλη!!! κανονικα μου βγαινει μεχρι αρχες Δεκεμβριου αλλα σκεφτομαι τον Νοεμβριο να μην τον δουλεψω αν εχει πολυ κρυο η βροχες γτ ερχομαι με λεωφορειο!!!!! καλα εκανες και εκατσες!!!!να το χαρεις κιολας!!

Ναι το πρώτο τρίμηνο με πήγε πολύ χάλια!!Απ την αιμορραγία,απίστυευτους πόνους στην μήτρα ούτε να κοιμηθω το βράδυ να βολευτώ δν μπορούσα!!Κάνω τον σταυρό μου τώρα είμαι καλά!!Αν μπόρεσεις κ απο Νοέμβριο ακόμα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Εμείς λέγαμε κορίτσια να κάνουμε τη β επιπέδου κ σιγά σιγά να δούμε για δωμάτιο κλπ Το δωμάτιο που θα είναι το παιδί είναι τώρα το μέρος όπου σιδερωνω κ έχω τα χειμωνιάτικα κ τα χαλιά.. Πρέπει όσο είμαι ακόμα ελαφριά να αρχίσουμε να συμμαζευουμε γιατί μετά θα πέσει και βαρύς χειμώνας...Με πιάνει φούντωμα και μόνο που σκέφτομαι τι μας περιμένει με ολες αυτές τις προετοιμασίες...Υπέροχες μεν αλλά πρωτόγνωρες και αγχωτικές δε..

Πόσο δίκιο έχεις!!Ναι να μην βαρύνουμε κι όλας!!Και εμείς θέλουμε κ βάψιμο στα δωμάτια γτ τα έχουμε κ χρόνια να τα βάψουμε να ανανεωθουν!!Και κρύο χειμώνας όπως λες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι το πρώτο τρίμηνο με πήγε πολύ χάλια!!Απ την αιμορραγία,απίστυευτους πόνους στην μήτρα ούτε να κοιμηθω το βράδυ να βολευτώ δν μπορούσα!!Κάνω τον σταυρό μου τώρα είμαι καλά!!Αν μπόρεσεις κ απο Νοέμβριο ακόμα καλύτερα!!

ευτυχως σου περασαν!!! τωρα να το απολαυσεις ειμαστε στο καλυτερο τριμηνο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

ευτυχως σου περασαν!!! τωρα να το απολαυσεις ειμαστε στο καλυτερο τριμηνο!!!!

Ναι ναι το απολαύσουμε!!Κουράστηκα να αγχώνομαι!!Το πρώτο τρίμηνο δν υπηρχε!!Ειχα χάλια ψυχολογία δν ήθελα να με ρωτάνε πως είμαι απο συμπτώματα κτλπ!!Είχα περάσει κ στο παρελθον μια παλίνδρομη κ όλο αυτό με φόβιζε!!Αλλά τώρα το πήρα αλλιώς!!Γι αυτό πήρα κ τα κουβερτάκια να ανέβω κάπως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι ναι το απολαύσουμε!!Κουράστηκα να αγχώνομαι!!Το πρώτο τρίμηνο δν υπηρχε!!Ειχα χάλια ψυχολογία δν ήθελα να με ρωτάνε πως είμαι απο συμπτώματα κτλπ!!Είχα περάσει κ στο παρελθον μια παλίνδρομη κ όλο αυτό με φόβιζε!!Αλλά τώρα το πήρα αλλιώς!!Γι αυτό πήρα κ τα κουβερτάκια να ανέβω κάπως!!

και καλα εκανες δν το συζητω!!!! και εγω ειχα παλλινδρομη!!! πανε περασαν αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

και καλα εκανες δν το συζητω!!!! και εγω ειχα παλλινδρομη!!! πανε περασαν αυτα!!!

 Χτες μου ευχήθηκαν 2 γονείς απο φίλους μας!!Κ με έπιασε κάτι!!Σαν να μην ήθελα ακόμα να το μάθουν απ την φοβία μου!!Αλλά όπως λες πέρασαν κ έχουμε τα μπεμπούλια μας να ευχαριστηθούμε κάθε φάση της κύησης!!Πότε ακουνε  εξωτερικούς ήχους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marillia είπε:

 Χτες μου ευχήθηκαν 2 γονείς απο φίλους μας!!Κ με έπιασε κάτι!!Σαν να μην ήθελα ακόμα να το μάθουν απ την φοβία μου!!Αλλά όπως λες πέρασαν κ έχουμε τα μπεμπούλια μας να ευχαριστηθούμε κάθε φάση της κύησης!!Πότε ακουνε  εξωτερικούς ήχους?

α καλα και εγω δεν το εχω πει γενικα, οποιος δεν το εχει καταλαβει δεν το λεω!!!χαχαχαχα!!! τωρα στις εβδομαδες που ειμαστε ακουνε και χασμουριουνται και εχουν και λοξυγγα!!εγω δεν εχω πει και το φυλλο ακομα!!!χαχαχα θα το πω στα γενεθλια μου τον αλλο μηνα θα το κανω τουρτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

α καλα και εγω δεν το εχω πει γενικα, οποιος δεν το εχει καταλαβει δεν το λεω!!!χαχαχαχα!!! τωρα στις εβδομαδες που ειμαστε ακουνε και χασμουριουνται και εχουν και λοξυγγα!!εγω δεν εχω πει και το φυλλο ακομα!!!χαχαχα θα το πω στα γενεθλια μου τον αλλο μηνα θα το κανω τουρτα!!

Αααα ωραία έκπληξη τέλειααα!!Εμενα φαίνεται κάποιοι στη γειτονιά το καταλαβαν!!Οι φίλοι μας δν μπορώ να πω ρώτησαν να το πούμε σε γονείς γτ ξέρουμε καλά κ τους γονεις κ είπαμε ναι!!Ζυγίνα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annouli είπε:

Εμείς λέγαμε κορίτσια να κάνουμε τη β επιπέδου κ σιγά σιγά να δούμε για δωμάτιο κλπ Το δωμάτιο που θα είναι το παιδί είναι τώρα το μέρος όπου σιδερωνω κ έχω τα χειμωνιάτικα κ τα χαλιά.. Πρέπει όσο είμαι ακόμα ελαφριά να αρχίσουμε να συμμαζευουμε γιατί μετά θα πέσει και βαρύς χειμώνας...Με πιάνει φούντωμα και μόνο που σκέφτομαι τι μας περιμένει με ολες αυτές τις προετοιμασίες...Υπέροχες μεν αλλά πρωτόγνωρες και αγχωτικές δε..

Γειά σου Αννούλα! Μάντεψε...

Ακριβώς για την ίδια χρηση εχουμρ κι εμεις το μελλοντικο παιδικο δωματιο κι εχω κι εγω ενα αγχος πως θα τα οργανωσω ολα για να το αδειασω!

 

Γειά σας κορίτσια μου!  @Κύνθια @marillia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Ναι ναι το απολαύσουμε!!Κουράστηκα να αγχώνομαι!!Το πρώτο τρίμηνο δν υπηρχε!!Ειχα χάλια ψυχολογία δν ήθελα να με ρωτάνε πως είμαι απο συμπτώματα κτλπ!!Είχα περάσει κ στο παρελθον μια παλίνδρομη κ όλο αυτό με φόβιζε!!Αλλά τώρα το πήρα αλλιώς!!Γι αυτό πήρα κ τα κουβερτάκια να ανέβω κάπως!!

Kαι πολύ καλά έκανες! Όλα πάνε καλά! Οι μεγάλες ανησυχίες ανήκουν στο 1ο τρίμηνο και πάνε, πέρασαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Αααα ωραία έκπληξη τέλειααα!!Εμενα φαίνεται κάποιοι στη γειτονιά το καταλαβαν!!Οι φίλοι μας δν μπορώ να πω ρώτησαν να το πούμε σε γονείς γτ ξέρουμε καλά κ τους γονεις κ είπαμε ναι!!Ζυγίνα είσαι?

Ναι Ζυγινα και ο ανδρας μου Ζυγος!!! Εσυ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Ναι Ζυγινα και ο ανδρας μου Ζυγος!!! Εσυ;;;;;

Τελειαααα!!Και μενα ο άντρας μου Ζυγός,εγώ Υδροχοος κ ο μπέμπης Υδροχοοςκάποιες μέρες διαφορά θα έχουμε!!Αααα κ η κουμπάρα μας Ζυγός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Τελειαααα!!Και μενα ο άντρας μου Ζυγός,εγώ Υδροχοος κ ο μπέμπης Υδροχοοςκάποιες μέρες διαφορά θα έχουμε!!Αααα κ η κουμπάρα μας Ζυγός!!

Παντου Ζυγοι χαχαχαχα!!! Μια χαρα θα εχετε κοντα γενεθλιακια!! Εγω με τον ανδρα μου επειδη εχουμε μονο 8 μερες διαφορα τα κανουμε μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω...όσες εχετε νιωσει το μωρό, το νιώθετε κάθε μερα; εγώ όχι. Είναι καλά, πήγα στον γιατρό απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω...όσες εχετε νιωσει το μωρό, το νιώθετε κάθε μερα; εγώ όχι. Είναι καλά, πήγα στον γιατρό απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο.

Καλημέρα,σε ποια εβδομάδα είσαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω...όσες εχετε νιωσει το μωρό, το νιώθετε κάθε μερα; εγώ όχι. Είναι καλά, πήγα στον γιατρό απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο.

Καλημερα!!! εγω δεν το ενοιωσα ακομα!! ο γιατρος μου ειπε αυτες τις μερες!!! για να δουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annie28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Να σας ρωτήσω...όσες εχετε νιωσει το μωρό, το νιώθετε κάθε μερα; εγώ όχι. Είναι καλά, πήγα στον γιατρό απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται περίεργο.

Καλημέρα!!εγώ το έχω νιώσει αλλά το Σάββατο επειδή περπατούσα όλη μέρα και μετά είχαμε μια βάφτιση δεν το ένιωθα! Την επόμενη μέρα λίγο αλλά από Δευτέρα κανονικά! Είναι αναλόγως και τη θέση και την εβδομάδα! Μην ανησυχείς! Άμα περπατάμε και κουραζόμαστε θα κινείται κ αυτο. Απλά μπορεί να μην είναι γυρισμένο προς την πλευρά της μήτρας για να χτυπάει στα τοιχώματα και έτσι να το νιώθουμε κ εμείς. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια μου, λίγο νωρίς δεν είναι να αρχίσουμε από τώρα τα ψώνια για το μωρό; ?

Με ΠΗΤ τέλη Φεβρουαρίου, σκέφτομαι να τα πάρω όλα στις χειμερινές εκπτώσεις (κάπου μέσα Ιανουαρίου). Λέτε να είναι αργα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου, λίγο νωρίς δεν είναι να αρχίσουμε από τώρα τα ψώνια για το μωρό; ?

Με ΠΗΤ τέλη Φεβρουαρίου, σκέφτομαι να τα πάρω όλα στις χειμερινές εκπτώσεις (κάπου μέσα Ιανουαρίου). Λέτε να είναι αργα;; 

Kαλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Οποτε θελήσεις γλυκιά μου τα ψωνίζεις κ εννοείτε οι εκπτώσεις ήταν το καλύτερο!!Μόνο κάνε πιο πριν ερώτηση αν θα τα έχουν έτοιμα!!Γτ στις  φίλες μου οι κούνιες ήταν ετοιμοπαράδωτες μετά απο  μήνα!!Ρώτα το για σιγουριά!!Εγω πολύ πιθανόν να γεννήσω κ τέλη Ιανουαρίου είναι κ οιγιορτές των Χριστουγέννων!!

@Annie28Τον είδατε τον μπεμπούλη?Εγω τον κατάλαβα για ωρίτσα Κυριακή βράδυ αλλά τώρα 2 μέρες σχεδόν τιποτα!!Είναι κ η θέση όπως είπε το κορίτσι κ η θέση πλακούντα!!Και στις βδομάδες που είμαστε το καταλαβαίνουμε τελείως ξαπλωμένες όταν είμαστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Kαλημέρα κορίτσια μου, λίγο νωρίς δεν είναι να αρχίσουμε από τώρα τα ψώνια για το μωρό; ?

Με ΠΗΤ τέλη Φεβρουαρίου, σκέφτομαι να τα πάρω όλα στις χειμερινές εκπτώσεις (κάπου μέσα Ιανουαρίου). Λέτε να είναι αργα;; 

καλημερα!!! εγω εχω πητ 13/2 και μου ειπε ο γιατρος οτι αν το παμε καισαρικη θα παει τελος Ιανουαριου αρχες Φεβρουαριου αρα αποκλειεται να κανω τοσο αργα αγορες δεν θα προλαβαινω χαχαχχα!!! ασε που θελω να ειναι ετοιμα να μην εχω αγχος!!!!! αν εσυ εχεις κανει ερευνα αγορας και πας απλα να τα αγορασεις οκ!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερευνα αγοράς δεν έκανα, ούτε καν ξέρω τι πρέπει να πάρω, αλλά φανταζόμουν ότι θα πάω σε ένα κατάστημα και θα πάρω όλα όσα χρειάζομαι για το μωρο και για μένα εκείνη τη στιγμή ή άντε να πάω και μια δεύτερη φορά. Αν και δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι με την κοιλιά στο στόμα.

Β' επιπέδου έχω τέλη Οκτωβρίου, χτες είχα απλό ραντεβού όπου ειδαμε το μπεμπάκι και ήταν πολύ ζωηρό κιόλας ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κύνθια είπε:

και ειναι και αυτο που λεει η @marillia μπορει να μν ειναι ετοιμοπαραδοτα και να σε καθυστερησει αυτο!!

Καλημέρα φίλη!!Πως είσαι?Εμενα στην μαμα μου δίνανε Πητ 8/2 όπως κ σε μένα για τον μπέμπη κ τελικά γεννήθηκα 27/1!!Κ έτσι λέω καλύτερα τον Ιανουάριο να είναι όλα έτοιμα πέφτουν κ οι γιορτές που κάπως υπολειτούργει το πράγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Ερευνα αγοράς δεν έκανα, ούτε καν ξέρω τι πρέπει να πάρω, αλλά φανταζόμουν ότι θα πάω σε ένα κατάστημα και θα πάρω όλα όσα χρειάζομαι για το μωρο και για μένα εκείνη τη στιγμή ή άντε να πάω και μια δεύτερη φορά. Αν και δεν ξέρω πόσο εύκολο θα είναι με την κοιλιά στο στόμα.

Β' επιπέδου έχω τέλη Οκτωβρίου, χτες είχα απλό ραντεβού όπου ειδαμε το μπεμπάκι και ήταν πολύ ζωηρό κιόλας ? 

Τέλεια μπράβο το μπεμπούλι σας!!Κοίτα κάποια στιγμή στο ιντερνετ λίγο τι παίζουν απο τιμές ωστέ να επιλέξεις το μαγαζί που σου αρέσει καλύτερα!!Γτ κ κάποια μαγαζιά τα έχουν πανάκριβα χωρίς λόγο μην κουράζεσαι άδικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...