Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απ'την αρχή του θεριστή στις κοιλίτσες μας γιορτή


Tokyo

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ειχα κανει ορμονολογικες πριν 6 μηνες και ηταν καλες...για ΑΜΗ νομιζω δεν εκανα....μπορει να συμβει και σε κοπελες με πολυκυστικες δεν ειναι περιεργο συμβαινει! ειδες γτ δεν γραφω? 

σημερα ασ πουμε ειμαι στην 28η μερα δλδ σε λιγες μερες λογικα περιμενω...ομως εχω κατι υγρα και λεω λες να κανω ωορηξια?? και μετα λεω μπααα στην 28η μερα θα ετυχε να κανω? βγαλε ακρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ειχα κανει ορμονολογικες πριν 6 μηνες και ηταν καλες...για ΑΜΗ νομιζω δεν εκανα....μπορει να συμβει και σε κοπελες με πολυκυστικες δεν ειναι περιεργο συμβαινει! ειδες γτ δεν γραφω? 

Αχχ κοριτσάκι μ.. σου εύχομαι να σου έρθει σύντομα το νιννάκι σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ κοριτσάκι μ.. σου εύχομαι να σου έρθει σύντομα το νιννάκι σου..

ευχαριστω...αν ειναι να ερθει ας ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

σημερα ασ πουμε ειμαι στην 28η μερα δλδ σε λιγες μερες λογικα περιμενω...ομως εχω κατι υγρα και λεω λες να κανω ωορηξια?? και μετα λεω μπααα στην 28η μερα θα ετυχε να κανω? βγαλε ακρη... 

εγώ αν θυμάσε έκανα ωοριξία 5 μέρες πριν τη περίοδο μου και γ αυτό μου άργησε πολύ η περίοδος.. άρα δεν είναι απίθανο! Αν έχεις ένα τεστάκι κάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Tokyo @Γιάννα 36 @Σταυρι ψάχνω δημοσιεύσεις σας και δεν βρισκω, απέχει κι εσείς από το φορουμ για να ηρεμησετε λγιο? 

Για μας ο κύβος ερρίφθη, ξεκινάμε δειλά δειλά επισκέψεις σε κέντρα εξωσωματικής ώστε να είμαστε έτοιμοι για το φθινόπωρο 

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χάθηκα γιατί με πρόλαβαν τα γεγονότα και δεν είχα μυαλό να κάνω τιποτα καθώς εχτες αποχαιρετησαμε για τη γειτονιά των αγγέλων τον Πάνο Ζαρλα.. έναν καλό παιδί και πολύ καλό φίλο.. Από την ημέρα λοιπόν που χάθηκε εκείνος εγώ ξανα γεννήθηκα και δεν το λέω αρνητικά προς θεού απλά αναθεώρησα  και λέω όχι δεν θα με πάρει από κάτω επειδή δεν εχω παιδί. Ο Θεός ξέρει καλύτερα για μας η ζωή είναι πολύτιμη κορίτσια μου και εγώ θΑ τη ζήσω μέχρι τελους είτε έχω είτε δεν εχω παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χάθηκα γιατί με πρόλαβαν τα γεγονότα και δεν είχα μυαλό να κάνω τιποτα καθώς εχτες αποχαιρετησαμε για τη γειτονιά των αγγέλων τον Πάνο Ζαρλα.. έναν καλό παιδί και πολύ καλό φίλο.. Από την ημέρα λοιπόν που χάθηκε εκείνος εγώ ξανα γεννήθηκα και δεν το λέω αρνητικά προς θεού απλά αναθεώρησα  και λέω όχι δεν θα με πάρει από κάτω επειδή δεν εχω παιδί. Ο Θεός ξέρει καλύτερα για μας η ζωή είναι πολύτιμη κορίτσια μου και εγώ θΑ τη ζήσω μέχρι τελους είτε έχω είτε δεν εχω παιδί.

Λυπαμαι για το πάλη κάτι όμως το τέλος του μυνηματος σου είναι πολύ αισιόδοξο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χάθηκα γιατί με πρόλαβαν τα γεγονότα και δεν είχα μυαλό να κάνω τιποτα καθώς εχτες αποχαιρετησαμε για τη γειτονιά των αγγέλων τον Πάνο Ζαρλα.. έναν καλό παιδί και πολύ καλό φίλο.. Από την ημέρα λοιπόν που χάθηκε εκείνος εγώ ξανα γεννήθηκα και δεν το λέω αρνητικά προς θεού απλά αναθεώρησα  και λέω όχι δεν θα με πάρει από κάτω επειδή δεν εχω παιδί. Ο Θεός ξέρει καλύτερα για μας η ζωή είναι πολύτιμη κορίτσια μου και εγώ θΑ τη ζήσω μέχρι τελους είτε έχω είτε δεν εχω παιδί.

Δυστυχώς το νησί μας θρηνεί... έφυγε κ μας βλέπει από εκεί ψηλά.. τα είπαμε κ χθες κοριτσάκι μου.. μας φαίνεται αδιανόητο αλλά έγινε.. η υγεία πάνω απ΄όλα κ τα υπόλοιπα θα έρθουν αργά ή γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Λυπαμαι για το πάλη κάτι όμως το τέλος του μυνηματος σου είναι πολύ αισιόδοξο. 

Δυστηχως ότι γράφει δεν ξεγράφει λένε..  όλα για κάποιο λόγο γινονται.. γι αυτό σας λέω ζήστε και άμα θέλει θα έρθει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

σημερα ασ πουμε ειμαι στην 28η μερα δλδ σε λιγες μερες λογικα περιμενω...ομως εχω κατι υγρα και λεω λες να κανω ωορηξια?? και μετα λεω μπααα στην 28η μερα θα ετυχε να κανω? βγαλε ακρη... 

Κάνε τεστακι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Tokyo @Γιάννα 36 @Σταυρι ψάχνω δημοσιεύσεις σας και δεν βρισκω, απέχει κι εσείς από το φορουμ για να ηρεμησετε λγιο? 

Για μας ο κύβος ερρίφθη, ξεκινάμε δειλά δειλά επισκέψεις σε κέντρα εξωσωματικής ώστε να είμαστε έτοιμοι για το φθινόπωρο 

Με το καλό να καταλήξετε κάπου. Έχει διαδικασία το ψάξιμο και ό,τι ακολουθεί. Εύχομαι καλή ευκολία σε όλα! 

Δεν συμμετέχω γιατί δουλεύω πολλές ώρες, τις υπόλοιπες τρέχω για προπόνηση να χάσω κανένα κιλό. Έκοψα και το κάπνισμα. Επαφές δεν είχα καν μέχρι 18η μέρα, έλειπε το αγόρι μου. Αν και πιστεύω θα ναι αργά, θα ξεκινήσω αύριο ?

Γενικά όμως μου έφυγε η '' τρέλα '', αν γίνει ας γίνει, αλλιώς πάλι καλά θα είμαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με το καλό να καταλήξετε κάπου. Έχει διαδικασία το ψάξιμο και ό,τι ακολουθεί. Εύχομαι καλή ευκολία σε όλα! 

Δεν συμμετέχω γιατί δουλεύω πολλές ώρες, τις υπόλοιπες τρέχω για προπόνηση να χάσω κανένα κιλό. Έκοψα και το κάπνισμα. Επαφές δεν είχα καν μέχρι 18η μέρα, έλειπε το αγόρι μου. Αν και πιστεύω θα ναι αργά, θα ξεκινήσω αύριο ?

Γενικά όμως μου έφυγε η '' τρέλα '', αν γίνει ας γίνει, αλλιώς πάλι καλά θα είμαστε! 

Και έχεις απόλυτο δίκιο!!

Σήμερα έβλεπα αυτό https://www.youtube.com/watch?v=v0p_yeYsIgA και πραγματικά ένιωσα ότι αν δεν υπήρχε ο λόγος των άλλων δε θα νιώθαμε ούτε άγχος ούτε τίποτα!

Tα λέει πολύ ωραία η Τζίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elenakam είπε:

Και έχεις απόλυτο δίκιο!!

Σήμερα έβλεπα αυτό https://www.youtube.com/watch?v=v0p_yeYsIgA και πραγματικά ένιωσα ότι αν δεν υπήρχε ο λόγος των άλλων δε θα νιώθαμε ούτε άγχος ούτε τίποτα!

Tα λέει πολύ ωραία η Τζίνα.

Ναι, το ομολογώ ότι μ ενοχλούν τα λόγια των άλλων οι οποίοι δεν γνωρίζουν τις επιλογές μου, αλλά πλέον τους απαντώ όπως ακριβώς σκέφτομαι. Τέλος το φιλτράρισμα στα λόγια απέναντι σε όλους. Αγαπώ πρώτα από όλα εμένα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Σιχαμενη...οταν την ψαχνεις δεν ερχεται..οταν δεν την θες στην ωρα της!!! ? Μακαρι να ειναι ολα καλα κ να κατεβει συντομα!! ?

Ευχαριστωωωω!Ακομα...Την καλημερα μου!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

Ήμουν σε αυτές που περίμεναν αλλά ήρθε σήμερα! Πάμε για Ιούλιο λοιπόν! Ελπίζω από άλλα κορίτσια να έχουμε ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Χάθηκα γιατί με πρόλαβαν τα γεγονότα και δεν είχα μυαλό να κάνω τιποτα καθώς εχτες αποχαιρετησαμε για τη γειτονιά των αγγέλων τον Πάνο Ζαρλα.. έναν καλό παιδί και πολύ καλό φίλο.. Από την ημέρα λοιπόν που χάθηκε εκείνος εγώ ξανα γεννήθηκα και δεν το λέω αρνητικά προς θεού απλά αναθεώρησα  και λέω όχι δεν θα με πάρει από κάτω επειδή δεν εχω παιδί. Ο Θεός ξέρει καλύτερα για μας η ζωή είναι πολύτιμη κορίτσια μου και εγώ θΑ τη ζήσω μέχρι τελους είτε έχω είτε δεν εχω παιδί.

Μπραβο Σταυρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ήμουν σε αυτές που περίμεναν αλλά ήρθε σήμερα! Πάμε για Ιούλιο λοιπόν! Ελπίζω από άλλα κορίτσια να έχουμε ευχάριστα!!! 

Καλημέρα!Τον επόμενο μηνα κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Γειά σας κορίτσια! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! 

@Tokyo @Γιάννα 36 @Σταυρι ψάχνω δημοσιεύσεις σας και δεν βρισκω, απέχει κι εσείς από το φορουμ για να ηρεμησετε λγιο? 

Για μας ο κύβος ερρίφθη, ξεκινάμε δειλά δειλά επισκέψεις σε κέντρα εξωσωματικής ώστε να είμαστε έτοιμοι για το φθινόπωρο 

Καλημερα κορίτσι μου!Καλη αρχή να εχεις.Καλή δύναμη στο ψάξιμο.

Οπως βλέπεις εδω μια μια φευγει..Η παρέα ψιλο χάθηκε.. Άλλες έμειναν εγκυούλες και έχουν ¨μετακομίσει" σε άλλα θέματα ,άλλες βαρέθηκαν να λένε τα ίδια και τα ιδια και θένε να ξεκουραστούν απο τα ιδια και τα ιδια...και άλλες μολις απέχουν για λίγο επιστρέφουν έγκυες!

Προσωπικά ανήκω στην κατηγορία οτι να , ναι γιατί δεν εχω κανένα απολύτως θέμα να συζητήσω. Μονάχα οταν μπω στην εξωσωματικη θα αρχίσω παλι το τροπαρι..Προς το παρόν ουτε ωορρηξίες ,ουτε φασεις ,ουτε τεστακια ,ουτε μερες και ωρες.Και ειναι υπέροχα.Το μονο που ευχομαι ειναι να αδιαθετησω ,να ξεπριστω  για να μου κανει το φορεμα για το γαμο που θα παω...ΟΛΑ ΚΑΛΑ!  Χωρίς αγχος και πανικό.

Κορίτσια!Μην το βαζετε κάτω!Οτι ειναι να γίνει θα γίνει!Και προπάντων ΧΑΛΑΡΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!

Ήμουν σε αυτές που περίμεναν αλλά ήρθε σήμερα! Πάμε για Ιούλιο λοιπόν! Ελπίζω από άλλα κορίτσια να έχουμε ευχάριστα!!! 

Καλημερα κοριτσι μου!Δεν πειράζει!Θα ερθει στην ώρα του και θα είναι αυτη η κατάλληλη στιγμή!Εμείς απλα το διασκεδάζουμε και εεε ενταξει...παίζουμε και λιγο με τα  τεστακια! Οταν ειναι να γίνει θα γινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Δεν πειράζει!Θα ερθει στην ώρα του και θα είναι αυτη η κατάλληλη στιγμή!Εμείς απλα το διασκεδάζουμε και εεε ενταξει...παίζουμε και λιγο με τα  τεστακια! Οταν ειναι να γίνει θα γινει!

Ναι ναι δε με έχει πάρει από κάτω προσπαθούμε και όποτε είναι να έρθει θα έρθει σε όλες μας με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! Είμαστε και τυχερές που ζούμε στο 2019 και υπάρχει η σπερματένγχυση και η εξωσωματική! Και επίσης κάτι που με βοήθησε πολύ που μου είπε μια κυρία! Εν έτη 2019 κάνουν παιδιά οι άντρες και δε θα κάνουμε εμείς? Ε μην τρελαθούμε!!!!!!!!!! Ολα θα γίνουν! Υπόμονή, πίστη, αισιοδοξία και να απολαμβάνουμε τα αντράκια μας! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nancaki88 είπε:

Ναι ναι δε με έχει πάρει από κάτω προσπαθούμε και όποτε είναι να έρθει θα έρθει σε όλες μας με τον έναν ή τον άλλο τρόπο! Είμαστε και τυχερές που ζούμε στο 2019 και υπάρχει η σπερματένγχυση και η εξωσωματική! Και επίσης κάτι που με βοήθησε πολύ που μου είπε μια κυρία! Εν έτη 2019 κάνουν παιδιά οι άντρες και δε θα κάνουμε εμείς? Ε μην τρελαθούμε!!!!!!!!!! Ολα θα γίνουν! Υπόμονή, πίστη, αισιοδοξία και να απολαμβάνουμε τα αντράκια μας! ❤️

 

Μπραβο κορίτσι μου!Να διασκεδασουμε και να απολαύσουμε το ταξίδι χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα!!

Μετα απο ποσο καιρο στοχευμενης προσπαθειας πιστευεται οτι χρειαζεται να ψαχτει περαιτερω το θεμα;

Να θυμισω οτι προσπαθουμε 1,5 χρονο, τους 3 τελευταιους μονο στοχευμενα με τεστακια κ αυτα οχι με τρομερη πιεση..Ειμαι 30 και δεν εχουμε κατι καποια εξεταση ακομη! ? 

Περιμενω περιοδο 9 του μηνα κ ειμαι σχεδον σιγουρη οτι παλι ερχεται..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!!

Μετα απο ποσο καιρο στοχευμενης προσπαθειας πιστευεται οτι χρειαζεται να ψαχτει περαιτερω το θεμα;

Να θυμισω οτι προσπαθουμε 1,5 χρονο, τους 3 τελευταιους μονο στοχευμενα με τεστακια κ αυτα οχι με τρομερη πιεση..Ειμαι 30 και δεν εχουμε κατι καποια εξεταση ακομη! ? 

Περιμενω περιοδο 9 του μηνα κ ειμαι σχεδον σιγουρη οτι παλι ερχεται..?

Κοριτσακι μου δεν εχεις κανει καμμία εξέταση;Εισαι μικρουλα βέβαια,αλλα εφοσον το θέλετε κ πρισπαθειτε ,ισως θα έπρεπε να ρωτήσει ς το γιατρό για σχετικες εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσακι μου δεν εχεις κανει καμμία εξέταση;

Οχι τπτ..το εχουμε λιγο χαλαρα ακομα..κατα βαθος κ οι 2 τρωγομαστε αλλα δινουμε κουραγιο ο ενας τον αλλον..δεν πειραζει, οταν θελει ο Θεος κτλ..εμενα ομως λιγο παραπανω με καιει!!οχι επειδη με πηραν τα χρονια, οχι γιατι πρεπει απλα γιατι θελω πολυ κ δεν ερχεται!

Απο μονη μου ειχα στο μυαλο μου οτι μετα το καλοκαιρι θα το δω πιο σοβαρα, να ξεκινησω εστω με κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! @Ginaak δεν είναι τόσο ότι απέχω γιατί αγχώνομαι απλά δεν έχω κάτι νέο να πω κ βαρέθηκα να λέω τα ίδια! Έχασα κ σενα κ τη @Γιάννα 36 που τα λέγαμε εξ αρχής, το ίδιο κ η @Χρυσάφω δεν πολυμπαίνει κ κάπου με έπιασε κ μένα μια βαρεμάρα :-) Είμαι στην ίδια φάση με τη Γιάννα36 δλδ το έχω ρίξει στη γυμναστική να χάσω τα κιλά κ έχω χάσει ήδη 2 από τα 6 οπότε είμαι καλά! Κ μεις το συζητήσαμε ότι αν δεν μέσα στο καλοκαίρι θα δούμε για άλλες λύσεις, το καλό είναι ότι ο γιατρός μου ήδη ασχολείται κ τον εμπιστεύομαι οπότε δεν θα το ψάξω, θα πάω στο μητέρα που είναι κ αυτός. Μακάρι να μη χρειαστεί για καμιά μας! Περιμένω το σκ κ αν κ πλέον έχω πάψει να ανυπομονώ ομολογώ ότι στο βάθος του μυαλού μου το έχω... 

Η @Σταυρι έχει δίκιο παιδιά, η ζωή κρύβει τόσες ανατροπές κ εκπλήξεις που είναι κρίμα να σκάμε για κάτι τέτοιο... μια χαρά ζωή έχουμε κ προσωπικά πλέον το έχω αποβάλλει, περνάω ωραία στην καθημερινότητα μου κ ό,τι γίνει! Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Οχι τπτ..το εχουμε λιγο χαλαρα ακομα..κατα βαθος κ οι 2 τρωγομαστε αλλα δινουμε κουραγιο ο ενας τον αλλον..δεν πειραζει, οταν θελει ο Θεος κτλ..εμενα ομως λιγο παραπανω με καιει!!οχι επειδη με πηραν τα χρονια, οχι γιατι πρεπει απλα γιατι θελω πολυ κ δεν ερχεται!

Απο μονη μου ειχα στο μυαλο μου οτι μετα το καλοκαιρι θα το δω πιο σοβαρα, να ξεκινησω εστω με κατι...

Κορίτσι μου το πιο απλό είναι ένα σπερμοδιάγραμμα κ μια απλή επίσκεψη στο γυναικολόγο για σένα... πιάστε το από εκεί και βλέπετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...