Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Ναι έτσι φαίνεται 😂😂 Καλή αρχή να έχουμε!!🤞❣️❣️

Καλή αρχή και την τύχη μαζί μας!! 💞💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Amica silentia Lune Ξέρεις τι θα χρειαστείς για την κύρια διέγερση; Αν ναι, ξεκίνα τα τηλέφωνα στα φαρμακεία για να σου κρατήσουν τις ενέσεις! Γιατί εγώ σε δύο που πήρα, το ένα είχε έλλειψη εδώ και καιρό και μόνο το άλλο είχε. Αυτό πρόσεξε πιο πολύ. Τώρα που δεν προμηθεύονται όλα τα σκευάσματα κανονικά, εξασφάλισε τουλάχιστον τα βασικά από πού θα τα πάρεις από σήμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Είναι άλλο αυτό; Δεν είναι το ίδιο κτίριο;

Γιατί από χθες που το διάβασα ανχώθηκα πάλι... 

Καλήμερα! Δεν είναι απλά άλλο κτίριο αλλά άλλος οργανισμός εντελώς! Πρόκειται για το κέντρο βρεφων που είναι κάπου στους αγ. Αναργύρους (δλδ ορφανοτροφειο ουσιαστικά) όπου μεταφέρονται παιδιά που εγκαταληφθηκαν ή αφαιρέθηκε η επιμέλεια από τους γονείς προκειμένου να δωθούν για υιοθεσία κλπ. 

Πάντως δεν θα μου έκανε εντύπωση να υπάρχουν κρούσματα καθώς είναι νοσοκομείο πρώτης γραμμής... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλήμερα! Δεν είναι απλά άλλο κτίριο αλλά άλλος οργανισμός εντελώς! Πρόκειται για το κέντρο βρεβων που είναι κάπου στους αγ. Αναργύρους (δλδ ορφανοτροφειο ουσιαστικά) όπου μεταφέρονται παιδιά που εγκαταληφθηκαν ή αφαιρέθηκε η επιμέλεια από τους γονείς προκειμένου να σωθούν για υιοθεσία κλπ. 

Πάντως δεν θα μου έκανε εντύπωση να υπάρχουν κρούσματα καθώς είναι νοσοκομείο πρώτης γραμμής... 

Να'σαι καλά βρε κοπέλα μου!! Εγώ ακούω Μητέρα και πάει ο νους μου αυτόματα εκεί που με ενδιαφέρει!!

Ουφφ.. Ηρέμησα τώρα λίγο!

Αν σας πω τώρα ότι δεν γνώριζα κάν ότι υπάρχει και δεύτερος οργανισμός ονόματί Μητέρα θα με πάρετε με τα γιαούρτια;!; 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Amica silentia Lune Ξέρεις τι θα χρειαστείς για την κύρια διέγερση; Αν ναι, ξεκίνα τα τηλέφωνα στα φαρμακεία για να σου κρατήσουν τις ενέσεις! Γιατί εγώ σε δύο που πήρα, το ένα είχε έλλειψη εδώ και καιρό και μόνο το άλλο είχε. Αυτό πρόσεξε πιο πολύ. Τώρα που δεν προμηθεύονται όλα τα σκευάσματα κανονικά, εξασφάλισε τουλάχιστον τα βασικά από πού θα τα πάρεις από σήμερα

Προσπάθησα να σου στείλω π.μ. αλλά δεν.. Ήθελα να σε ρωτήσω ποίο γιατρό έχεις αλλά δεν ξέρω αν είναι σωστό να ρωτήσω δημόσια.. Τεσπα δεν πειράζει!

Γνωρίζω μόνο ότι έχουμε συζητήσει τηλεφωνικά με το γιατρό.. ότι θα κάνουμε τροποποιημένο φυσικό κύκλο και ότι θα χρησιμοποιήσουμε Clomiphene & Menopur τίποτα άλλο πέρα από αυτό όμως.. Πιθανολογώ ότι θα μου πει ακριβή λεπτομέρειες από κοντά.. Δεν έχω πάρει ακόμα τίποτα βέβαια.. Ευχαριστώ που με ενημέρωσες.. ψάχνω ακόμα τιμές και πως θα μου βγουν πιο φθηνά.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

τσεκαρε λιγο το φαρμακειο του Μαραγκου 21 0677 4996στη μεσογειων ομως ! Εχει εκπωσεις  και παντα αποθεματα .ειναι μεγαλο φαρμακειο.δηλαδη τελευταια φορα που πηρα μπενφολα στα αλλα φαρμακεια την δινανε 85 αν θυμαμαι καλά και εκεινος 68 -70;; Κατι τετοιο..και ηθελα και 10 οποτε καταλαβαινεις.και ασε που τζαμπα τις ειχα κανει εβγαλα 3 και ακαταλληλα! Τραγωδια!! Καλή αρχη!! Θα μεταφερεις κιολας λογικά..

Καλημέρα! Ξαναδιάβασα τα μηνύματά σου και σκεφτόμουν. Τι πρωτόκολλα έχεις κάνει; Έχω ακούσει για μια κοπέλα με παρόμοια θέματα, έκανε βραχύ με την ελάχιστη ποσότητα διέγερσης που μπορούσε να πάρει. Ήταν μια δύσκολη και μακρά διαδικασία αλλά έπαιρνε το λιγότερο ένα ωραίο 2-3ης μέρας σε κάθε διέγερση και πήγε καλά τελικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Amica silentia Lune δεν είναι παράξενο να μην το ξέρει κανείς. Εγώ το γνωρίζω γιατί η αδερφή μου είναι βρεφονηπιοκομος κ έχει εργαστεί εκεί για λίγο καιρό!

Να σε ρωτήσω πέρα από την ωοληψια σου έχουν πει αν θα κάνεις ετ; σε ρωτάω γιατι ως τώρα σε όλες τις άλλες σε ιασω κ μητέρα λένε οκ για ωοληψια (ανάλογα το γιατρό κ την περίπτωση) αλλά στη συνέχεια τους λένε για κατάψυξη... Έχεις ιδέα; επίσης ένα τελευταίο ξέρεις αν έχει ήδη ανοίξει για ωοληψια ή το πιθανολογει ο γιατρός μιας κ μέχρι να αρχίσεις θα έχει φτάσει Μάης (αν κατάλαβα καλά εφόσον ψάχνεις φάρμακα). 

Πάντως κορίτσια από φίλο γιατρό (άσχετης ειδικότητας με τη δική μας) έχω ακούσει ότι έχουν υπάρξει κάποια ύποπτα κρούσματα αλλά μετά δεν ανακοινώθηκε κάτι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα! Ξαναδιάβασα τα μηνύματά σου και σκεφτόμουν. Τι πρωτόκολλα έχεις κάνει; Έχω ακούσει για μια κοπέλα με παρόμοια θέματα, έκανε βραχύ με την ελάχιστη ποσότητα διέγερσης που μπορούσε να πάρει. Ήταν μια δύσκολη και μακρά διαδικασία αλλά έπαιρνε το λιγότερο ένα ωραίο 2-3ης μέρας σε κάθε διέγερση και πήγε καλά τελικά!!

Καλημερα !! εχω υψηλη fsh 17 για αυτο δε βγαζω και αν βγαλω δεν ειναι καλά..οποτε παω με φυσικό.δηλαδη καθε μηνα παιρνω το ωαριο του κυκλου χωρις κανενα φαρμακο μονο με μία ovitrele για ωριμανση 36 ωρες πριν την ωοληψια.ειναι καλυτερα ωαρια σε ποιοτητα ! Για διεγερση εχω  παρει πουρεγκον απο την δευτερη μερα περιοδου 300μοναδες καθε μερα για 8 μερες και τη δευτερη φορα με μπενφολα το ιδιο αλλα για 10 μερες και μετα citrotide k ovitrelle.στον επομενο κυκλο μαλλον θα επιχειρησω με χαπια να δουμε πως αντιδρα το συστημα ..Ή μπορεί να ξανακανω μία τελευταια αποπειρα με ενεσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Amica silentia Lune δεν είναι παράξενο να μην το ξέρει κανείς. Εγώ το γνωρίζω γιατί η αδερφή μου είναι βρεφονηπιοκομος κ έχει εργαστεί εκεί για λίγο καιρό!

Να σε ρωτήσω πέρα από την ωοληψια σου έχουν πει αν θα κάνεις ετ; σε ρωτάω γιατι ως τώρα σε όλες τις άλλες σε ιασω κ μητέρα λένε οκ για ωοληψια (ανάλογα το γιατρό κ την περίπτωση) αλλά στη συνέχεια τους λένε για κατάψυξη... Έχεις ιδέα; επίσης ένα τελευταίο ξέρεις αν έχει ήδη ανοίξει για ωοληψια ή το πιθανολογει ο γιατρός μιας κ μέχρι να αρχίσεις θα έχει φτάσει Μάης (αν κατάλαβα καλά εφόσον ψάχνεις φάρμακα). 

Πάντως κορίτσια από φίλο γιατρό (άσχετης ειδικότητας με τη δική μας) έχω ακούσει ότι έχουν υπάρξει κάποια ύποπτα κρούσματα αλλά μετά δεν ανακοινώθηκε κάτι... 

Όχι κοπέλα μου δυστυχώς για έμβρυομεταφορά δεν μου έχουν πει τίποτα, βέβαια εγώ θα ξεκινήσω Μάιο (με το καλό!) τις ορμόνες οπότε δεν ξέρω αν θα έχει αλλάξει κάτι πάνω σε αυτό μέχρι και την δική μου ωοληψία μέσα Μαίου, αλλά για ωοληψίες γνωρίζω ότι θα ξεκινούσαν μετά από το Πάσχα κοπέλες που είναι μεγαλύτερης ηλικίας και όσες είχαν ήδη ξεκινήσει τις ορμόνες πριν το Lock down και αναγκάστηκαν να τις σταματήσουν.. Αυτό θυμάμαι δηλαδή που το είχα ρωτήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Είναι άλλο αυτό; Δεν είναι το ίδιο κτίριο;

Γιατί από χθες που το διάβασα ανχώθηκα πάλι... 

Ναι κορίτσι μου αυτό είναι το κέντρο βρεφών Μητέρα που γίνονται υιοθεσίες. Βρίσκεται στο πάρκο Αντώνης Τρίτσης στο Ίλιον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο, 7η μέρα κύκλου με βραχυ πρωτοκολλο και δυστυχώς μόνο η μία ωοθήκη είχε ωάρια.. 5 νομίζω μέτρησε και η άλλη είχε μόνο 1. Απογοητευτηκα πολύ, στην πρώτη διέγερση περσυ το καλοκαιρι είχε παρει 12 ώριμα και έμεινα με 2 μόνο βλαστοκυστες.. Οπότε τώρα δεν ξέρω καθόλου αν θα καταφέρουμε να έχουμε έμβρυα. Να υπενθυμίσω ότι εγώ είμαι 32 και το μόνο πρόβλημα που είχαμε βρει είναι η χαμηλή κινητικότητα σπέρματος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα πήγα για τον πρώτο υπέρηχο, 7η μέρα κύκλου με βραχυ πρωτοκολλο και δυστυχώς μόνο η μία ωοθήκη είχε ωάρια.. 5 νομίζω μέτρησε και η άλλη είχε μόνο 1. Απογοητευτηκα πολύ, στην πρώτη διέγερση περσυ το καλοκαιρι είχε παρει 12 ώριμα και έμεινα με 2 μόνο βλαστοκυστες.. Οπότε τώρα δεν ξέρω καθόλου αν θα καταφέρουμε να έχουμε έμβρυα. Να υπενθυμίσω ότι εγώ είμαι 32 και το μόνο πρόβλημα που είχαμε βρει είναι η χαμηλή κινητικότητα σπέρματος.. 

Καλημερα ! Και εγω ακριβως πριν ενα χρονο ειχαμε παρει 5 ωαρια και καλης ποιοτητας και φετος 3 και ακαταλληλα.σε μενα φταιει οτι μεσα σε ενα χρονο ακριβως,  η fsh απο 11 ανεβηκε στο 17.ειμαι 42

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα ! Και εγω ακριβως πριν ενα χρονο ειχαμε παρει 5 ωαρια και καλης ποιοτητας και φετος 3 και ακαταλληλα.σε μενα φταιει οτι μεσα σε ενα χρονο ακριβως,  η fsh απο 11 ανεβηκε στο 17.ειμαι 42

Από τα 5 έμεινε τπτ; έγιναν έμβρυα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Amica silentia Lune σορρυ αλλά έχω λίγο χαθεί, στο μητέρα είσαι;

@Bou30εδώ το έχουμε δει πολλές φορές αυτό το έργο! Κ μια χαρά εγκυμοσύνες ❤️ Έχεις σύμμαχο την ηλικία ώστε να είναι καλά τα ωάρια σου! Μην το ξεχνάς αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Από τα 5 έμεινε τπτ; έγιναν έμβρυα; 

Απο τα 5 ωαρια γονινοποιηθανε τα 3 αλλα τα 2 μεινανε ,το αλλο δεν αντεξε ..οποτε τα μεταφεραμε τα 2 (3ης μερας εμβρυας πολυ καλη ποιοτητα μου ειπΑνε) και τζιφος οπως καταλαβαινεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Amica silentia Lune σορρυ αλλά έχω λίγο χαθεί, στο μητέρα είσαι;

@Bou30εδώ το έχουμε δει πολλές φορές αυτό το έργο! Κ μια χαρά εγκυμοσύνες ❤️ Έχεις σύμμαχο την ηλικία ώστε να είναι καλά τα ωάρια σου! Μην το ξεχνάς αυτό! 

Μακαρι να είναι έτσι και να είναι λίγα αλλά καλά και να δώσουν έμβρυα..! Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε.. Ενώ κάνω ακριβώς το ίδιο πρωτόκολλο, δεν περίμενα ότι θα υπήρχε τόσο μεγάλη διαφορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bou30 εχει δικιο η @Tokyo 

Καθε περιπτωση διαφορετικη και καθε κυκλος το ιδιο! Κι εγω φυσικα θσ αγχωνομουν, σε καταλαβαινω.. Σου στελνω ολη μου τη θετικη σκεψη και ευχομαι να σου παει καλα! 😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα !! εχω υψηλη fsh 17 για αυτο δε βγαζω και αν βγαλω δεν ειναι καλά..οποτε παω με φυσικό.δηλαδη καθε μηνα παιρνω το ωαριο του κυκλου χωρις κανενα φαρμακο μονο με μία ovitrele για ωριμανση 36 ωρες πριν την ωοληψια.ειναι καλυτερα ωαρια σε ποιοτητα ! Για διεγερση εχω  παρει πουρεγκον απο την δευτερη μερα περιοδου 300μοναδες καθε μερα για 8 μερες και τη δευτερη φορα με μπενφολα το ιδιο αλλα για 10 μερες και μετα citrotide k ovitrelle.στον επομενο κυκλο μαλλον θα επιχειρησω με χαπια να δουμε πως αντιδρα το συστημα ..Ή μπορεί να ξανακανω μία τελευταια αποπειρα με ενεσεις..

Εγώ πάντως σου μιλάω για 75 μονάδες, για να καταλάβεις. Ό,τι πιο ήπιο υπάρχει σε πρωτόκολλο. Γι'αυτό το σκέφτηκα μήπως σε βοηθούσε. Αυτό είχε κάνει κάποιες φορές, την εξέταση του Νίκα και φτου φτου φτου, πήγαν όλα πολύ καλά! Βέβαια σίγουρα και κάθε μήνα είναι φοβερά!! Να προσέχεις μόνο τον εαυτό σου και τη διατροφή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Bou30 είπε:

Μακαρι να είναι έτσι και να είναι λίγα αλλά καλά και να δώσουν έμβρυα..! Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε.. Ενώ κάνω ακριβώς το ίδιο πρωτόκολλο, δεν περίμενα ότι θα υπήρχε τόσο μεγάλη διαφορά!

Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός κορίτσι μου. Δεν πειράζει λίγα και καλά !! Σε μένα έβλεπε 12-15 πήρε 10 ωάρια. Τα 7 ήταν ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 4. Κατέληξα με 2 βλαστοκυστες στην κατάψυξη..(30 χρονων με θεματάκι στο σπερμα και ίσως στις σάλπιγγες) Και βλέπεις αλλά κορίτσια πχ @Tokyo που ότι γονιμοποιηθεί προχωράει.. Άρα θελουμε ποιότητα και όχι ποσότητα!! Μη στεναχωριέσαι... Είναι πολύ μα πολύ νωρίς!! Όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κάθε κύκλος είναι διαφορετικός κορίτσι μου. Δεν πειράζει λίγα και καλά !! Σε μένα έβλεπε 12-15 πήρε 10 ωάρια. Τα 7 ήταν ώριμα και γονιμοποιήθηκαν τα 4. Κατέληξα με 2 βλαστοκυστες στην κατάψυξη..(30 χρονων με θεματάκι στο σπερμα και ίσως στις σάλπιγγες) Και βλέπεις αλλά κορίτσια πχ @Tokyo που ότι γονιμοποιηθεί προχωράει.. Άρα θελουμε ποιότητα και όχι ποσότητα!! Μη στεναχωριέσαι... Είναι πολύ μα πολύ νωρίς!! Όλα θα πάνε καλά 

Μόνο που μέχρι να γονιμοποιηθει μου αλλάζει τα φώτα χαχαχα

Θεωρώ κ γω ότι μια χαρά θα πάει γιατί στα 32 έχει με το μέρος της την ηλικια. @Bou30 σε ποιο κέντρο είσαι; Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Εγώ πάντως σου μιλάω για 75 μονάδες, για να καταλάβεις. Ό,τι πιο ήπιο υπάρχει σε πρωτόκολλο. Γι'αυτό το σκέφτηκα μήπως σε βοηθούσε. Αυτό είχε κάνει κάποιες φορές, την εξέταση του Νίκα και φτου φτου φτου, πήγαν όλα πολύ καλά! Βέβαια σίγουρα και κάθε μήνα είναι φοβερά!! Να προσέχεις μόνο τον εαυτό σου και τη διατροφή σου!

Σε ευχαριστω πολυ πολύ ,θα το προτινω στο γιατρο  μονο εγώ προτινω.. τον εχω πρηξει..νασαι  καλά ευχομαι οτι καλυτερο καιγια σενα και συντομα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2020 at 12:14 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Μόνο που μέχρι να γονιμοποιηθει μου αλλάζει τα φώτα χαχαχα

Θεωρώ κ γω ότι μια χαρά θα πάει γιατί στα 32 έχει με το μέρος της την ηλικια. @Bou30 σε ποιο κέντρο είσαι; Καλή επιτυχία! 

Στο em..d  είμαι! Μακάρι να έχετε δίκιο!! Σας ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη!! Μεγάλη απογοήτευση... Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά, όπως λέτε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σε ευχαριστω πολυ πολύ ,θα το προτινω στο γιατρο  μονο εγώ προτινω.. τον εχω πρηξει..νασαι  καλά ευχομαι οτι καλυτερο καιγια σενα και συντομα ! 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! ❤️ 

Βασικά θα σου πω μόνο τι έχω ακούσει, γιατρός δεν είμαι για να στο πω με σιγουριά. Άκουσα ότι μια τέτοια μικρή ποσότητα διέγερσης στον ένα κύκλο μπορεί να ξυπνήσει  τις ωοθήκες και να κάνει καλύτερη ποιότητα ωαρίου και στον επόμενο κύκλο που θα πας φυσικά. Γιατί εννοείται ότι διέγερση, έστω και μικρή, μπορείς να κάνεις μόνο εφόσον αφήσεις τουλάχιστον ένα κύκλο μετά να ξεκουραστούν οι ωοθήκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! ❤️ 

Βασικά θα σου πω μόνο τι έχω ακούσει, γιατρός δεν είμαι για να στο πω με σιγουριά. Άκουσα ότι μια τέτοια μικρή ποσότητα διέγερσης στον ένα κύκλο μπορεί να ξυπνήσει  τις ωοθήκες και να κάνει καλύτερη ποιότητα ωαρίου και στον επόμενο κύκλο που θα πας φυσικά. Γιατί εννοείται ότι διέγερση, έστω και μικρή, μπορείς να κάνεις μόνο εφόσον αφήσεις τουλάχιστον ένα κύκλο μετά να ξεκουραστούν οι ωοθήκες.

Η αλήθεια είναι ότι σε μένα αυτό φαίνεται να δούλεψε. Έκανα διέγερση δίνοντας 6 ώριμα κ πήρα 2 έμβρυα. Μετά από 3 μήνες ίδια διέγερση κ πήρα 11 ώριμα κ 5 βλαστοκυστες. Να είναι τυχαιο; δε νομίζω... Γενικα το σύστημα λειτουργεί καλύτερα κ αισθάνομαι να "ξύπνησε". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Η αλήθεια είναι ότι σε μένα αυτό φαίνεται να δούλεψε. Έκανα διέγερση δίνοντας 6 ώριμα κ πήρα 2 έμβρυα. Μετά από 3 μήνες ίδια διέγερση κ πήρα 11 ώριμα κ 5 βλαστοκυστες. Να είναι τυχαιο; δε νομίζω... Γενικα το σύστημα λειτουργεί καλύτερα κ αισθάνομαι να "ξύπνησε". 

Ο γιατρος μου ειπε οταν ρωτησα τι συνεβη και δε πηγε καλα.οτι καθε κυκλος ειναι διαφορετικος οτι δηλαδή καποια μπορεί με διεγερση να βγαλει 10 κ με ακριβως την ιδια διεγερση σε αλλο μηνα μετα του 3 μηνου Ή 4 μηνου να βγαλει 5 ή και 15.αυτο συμβαινει και σε φυσικό κυκλο ενα μηνα θα ειναι καλό τον αλλο χαλια ή μπορει και να μην υπαρχει..τι να πω..χρειαζεται κ τυχη τελικα παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...