Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Εάν ανταποκρινεσαι στα φάρμακα είναι καλό αυτό.

Μια χαρά είναι οι ηλικίες σας. Οι γιατροι ειναι συνηθισμενοι να δουλευουν με 40+ και η συντριπτική πλειοψηφία τα καταφέρνει. Εσύ κορίτσι δεν ανταποκρίθηκες καλά στα φαρμακα; πόσες προσπάθειες έχεις κάνει και τι παραγωγή ειχες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι; Εχει παρει καμια σας χαπια(αντι για ενεσεις) πχ τα Clomiphen Citrate απο τη δευτερη μερα περιοδου μεχρι και την εκτη μερα ,ενα το πρωι( 50 mg )και ενα το βραδυ -και μετα να κανει otrivelle -ωοληψια και εμβρυομεταφορα; 
ή απλα να παρει τα χαπια να κανει ovitrelle και συμφωνα με το υπερηχο κ τις εξετασεις αιματος ε2 κ προγεστ να της πει ο γιατρος ποια μερα πρεπει να ερθει σε επαφη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι; Εχει παρει καμια σας χαπια(αντι για ενεσεις) πχ τα Clomiphen Citrate απο τη δευτερη μερα περιοδου μεχρι και την εκτη μερα ,ενα το πρωι( 50 mg )και ενα το βραδυ -και μετα να κανει otrivelle -ωοληψια και εμβρυομεταφορα; 
ή απλα να παρει τα χαπια να κανει ovitrelle και συμφωνα με το υπερηχο κ τις εξετασεις αιματος ε2 κ προγεστ να της πει ο γιατρος ποια μερα πρεπει να ερθει σε επαφη;

Εγω εχω κανει το δευτερο! Κλομιφαινη-pregnyl η ovitrelle μετα απο παρακολουθηση με υπερηχους  και οταν μας ελεγε ο γιατρος ερχομασταν σε επαφη.  Ηταν τραγικη εμπειρια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι; Εχει παρει καμια σας χαπια(αντι για ενεσεις) πχ τα Clomiphen Citrate απο τη δευτερη μερα περιοδου μεχρι και την εκτη μερα ,ενα το πρωι( 50 mg )και ενα το βραδυ -και μετα να κανει otrivelle -ωοληψια και εμβρυομεταφορα; 
ή απλα να παρει τα χαπια να κανει ovitrelle και συμφωνα με το υπερηχο κ τις εξετασεις αιματος ε2 κ προγεστ να της πει ο γιατρος ποια μερα πρεπει να ερθει σε επαφη;

Το έχω κάνει εγώ και με τους δύο τρόπους που ανέφερες.. Προσωπικά το θεώρησα στην δική μου περίπτωση χάσιμο χρόνου. Αλλά ξέρω κοπέλα που με με αυτούς τους τρόπους έμεινε έγκυος.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια να ρωτησω κατι; Εχει παρει καμια σας χαπια(αντι για ενεσεις) πχ τα Clomiphen Citrate απο τη δευτερη μερα περιοδου μεχρι και την εκτη μερα ,ενα το πρωι( 50 mg )και ενα το βραδυ -και μετα να κανει otrivelle -ωοληψια και εμβρυομεταφορα; 
ή απλα να παρει τα χαπια να κανει ovitrelle και συμφωνα με το υπερηχο κ τις εξετασεις αιματος ε2 κ προγεστ να της πει ο γιατρος ποια μερα πρεπει να ερθει σε επαφη;

Εγώ έχω κάνει 3 αποτυχημένους κύκλους.. πιστεύω πως αυτή η τεχνική βοηθάει τις κοπέλες με πολυκιστικες. Η @Starrr μας έτσι έκανε το γιοκα της.. 

Εμένα προσωπικά δε με βοήθησε.. 

Σου συνιστώ αν το κάνεις κ στους 3 κύκλους να κάνεις την ένεση γιατί αν δεν την κάνεις μπορεί να σου μείνουν κύστες... 

Θα συμφωνήσω με την @peacock πως ήταν τραγική εμπειρία... Προγραμματισμένες επαφές, γιατι έτσι πρέπει... Μη σ πω ότι τώρα που Μ δώσανε την λύση της εξωσωματικής ηρέμησα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εγω εχω κανει το δευτερο! Κλομιφαινη-pregnyl η ovitrelle μετα απο παρακολουθηση με υπερηχους  και οταν μας ελεγε ο γιατρος ερχομασταν σε επαφη.  Ηταν τραγικη εμπειρια... 

Ωχ τοσο πολυ :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είχα κάνει ένεση... Σε παρακολουθεί ο γιατρός που παίρνεις την κλομιφαινη??? Εμείς κάθε δύο μέρες πηγαίναμε για υπέρηχο... Κ μας είπε ποτέ να ρθουμε σε επαφή... 😊Εσάς τι σας είπε?? @Nefeliap

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Εάν ανταποκρινεσαι στα φάρμακα είναι καλό αυτό.

Τι ανταπόκριση κορίτσι μου, σε κάθε διέγερση το πολύ να πάρουμε 3-4 ωάρια!  Η ταλαιπωρία μου δεν έχει όρια! Εσύ σε τι φάση εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δεν είχα κάνει ένεση... Σε παρακολουθεί ο γιατρός που παίρνεις την κλομιφαινη??? Εμείς κάθε δύο μέρες πηγαίναμε για υπέρηχο... Κ μας είπε ποτέ να ρθουμε σε επαφή... 😊Εσάς τι σας είπε?? @Nefeliap

@StarrrΚαταλαβα.δε μου ειπε να το κανω ο γιατρος απλα μετα το σοκ που επαθα χτες με μηδεν χοριακη σκεφτομαι τα παντα και επειδή μαλλον θα ειναι δυσκολο να ξαναμπω αμεσα σε διεγερση με ενεσεις..μου ηρθε αυτη η ιδεα που ακουσα..αυριο θα μιλησω με το γιατρο να δω τι θα μου προτινει γενικως.παντως η μονη παρατηρηση που γραψανε ηταν χαμηλη και ανωμαλη κινηση δηλαδη 25%κινητικοτητα  αν και δε παιζει κανενα ρολο μου ειπαν.. απλα λεει για λογους που δε ξερει κανεις το σπορακι δεν εμεινε ..αντε βγαλε ακρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Τι ανταπόκριση κορίτσι μου, σε κάθε διέγερση το πολύ να πάρουμε 3-4 ωάρια!  Η ταλαιπωρία μου δεν έχει όρια! Εσύ σε τι φάση εισαι;

Σορι @Ριρίκαπου θα το πω αλλά αφου παιρνετε και 3/4 οπως λες ,παλι καλά..εγω που εβγαλα μονο 3 τη τελευταια φορα και  μου ειπανε και τα 3 ακαταλληλα !!!τι να πω.ηδη με εχει πιασει φοβος οτι αν το ξανακανω μπορει να ξανασυμβει και προσπαθώ απλα να αποβαλλω το αγχος και να τρωω καλά..και ο θεος βοηθος..ποσα πρεπει να μαζεψουμε κοριτσια ωστε να μπουμε σε φαση εμβρυομεταφορας; Βεβαια καλο θα ειναι να υπαρχει και καβατζα στο ψυγειο σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Σορι @Ριρίκαπου θα το πω αλλά αφου παιρνετε και 3/4 οπως λες ,παλι καλά..εγω που εβγαλα μονο 3 τη τελευταια φορα και  μου ειπανε και τα 3 ακαταλληλα !!!τι να πω.ηδη με εχει πιασει φοβος οτι αν το ξανακανω μπορει να ξανασυμβει και προσπαθώ απλα να αποβαλλω το αγχος και να τρωω καλά..και ο θεος βοηθος..ποσα πρεπει να μαζεψουμε κοριτσια ωστε να μπουμε σε φαση εμβρυομεταφορας; Βεβαια καλο θα ειναι να υπαρχει και καβατζα στο ψυγειο σωστα;

Καλημερα κοριτσια!στην περιπτωση μονο μετα απο διεγερση βρηκαμε μονο 3 αδεια ωοθυλακια(χωρις ωαριο) και μετα απο εναν φυσικο παλι ενα πολυ ωραιο ωοθυλακιο το οποιο ηταν επισης κουφιο!απλα ευχομαι να βρεθει ωαριο πλεον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Miti85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!στην περιπτωση μονο μετα απο διεγερση βρηκαμε μονο 3 αδεια ωοθυλακια(χωρις ωαριο) και μετα απο εναν φυσικο παλι ενα πολυ ωραιο ωοθυλακιο το οποιο ηταν επισης κουφιο!απλα ευχομαι να βρεθει ωαριο πλεον...

Αστα @Miti85 αυτα σκεφτομαι και εγώ και λεω τι θα γινει..Αλλα μην απογοητευομαστε ..θα ξαναδοκιμασεις εννοειται,με επιμονη κ υπομονή κ ηρεμια ολα θα γινουν !!Να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αστα @Miti85 αυτα σκεφτομαι και εγώ και λεω τι θα γινει..Αλλα μην απογοητευομαστε ..θα ξαναδοκιμασεις εννοειται,με επιμονη κ υπομονή κ ηρεμια ολα θα γινουν !!Να πανε ολα καλα!!

 Εννοειται πως δεν τα παραταμε!αισιοδοξια κ ελπιδα χρειαζεται!!!ελπιζω συντομα να εχουμε κ εμεις εστω ενα καλο ωαριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@StarrrΚαταλαβα.δε μου ειπε να το κανω ο γιατρος απλα μετα το σοκ που επαθα χτες με μηδεν χοριακη σκεφτομαι τα παντα και επειδή μαλλον θα ειναι δυσκολο να ξαναμπω αμεσα σε διεγερση με ενεσεις..μου ηρθε αυτη η ιδεα που ακουσα..αυριο θα μιλησω με το γιατρο να δω τι θα μου προτινει γενικως.παντως η μονη παρατηρηση που γραψανε ηταν χαμηλη και ανωμαλη κινηση δηλαδη 25%κινητικοτητα  αν και δε παιζει κανενα ρολο μου ειπαν.. απλα λεει για λογους που δε ξερει κανεις το σπορακι δεν εμεινε ..αντε βγαλε ακρη...

Ε ναι είναι κ θέμα τύχης. Αυτό να το θυμάσαι. Δυστυχώς η ευτυχως... Εμείς τον πρώτο μήνα πήγαμε με απλή παρακολούθηση. Κάθε 2-3 μέρες... Κ οταν έφτασε το ωάριο στο να σκάσει ξεκινήσαμε επαφές... Κ τον δεύτερο μήνα πήγαμε με χάπια. Τα χάπια θα σου πει ο γιατρός την ποσότητα κ ποια μέρα θα τα ξεκινήσεις. Άλλοι τα ξεκινούν την έκτη ημέρα περιόδου... Εγώ έπαιρνα κ πρωί μεσημέρι βράδυ. Δηλαδή είναι εξατομικευμενο σε κάθε γυναίκα. Πάλι παρακολούθηση... Επαφές..... Κ ευτυχώς για εμάς ήρθε τον πρώτο μήνα η θετική χοριακη. Κ τώρα έχω έναν ταλιμπαν που δεν αντέχετε.... Κ του λέω μετά από τόσο κόπο εσύ μου ήρθες? Δηλαδή σκέψου να μην το προσπαθουσαμε. 🤣🤣 Κ μου γελάει κι αυτός χωρίς λόγο. Και καλά αυτή μου λέει τώρα κάτι αστείο, ας γελάσω!!!! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι είναι κ θέμα τύχης. Αυτό να το θυμάσαι. Δυστυχώς η ευτυχως... Εμείς τον πρώτο μήνα πήγαμε με απλή παρακολούθηση. Κάθε 2-3 μέρες... Κ οταν έφτασε το ωάριο στο να σκάσει ξεκινήσαμε επαφές... Κ τον δεύτερο μήνα πήγαμε με χάπια. Τα χάπια θα σου πει ο γιατρός την ποσότητα κ ποια μέρα θα τα ξεκινήσεις. Άλλοι τα ξεκινούν την έκτη ημέρα περιόδου... Εγώ έπαιρνα κ πρωί μεσημέρι βράδυ. Δηλαδή είναι εξατομικευμενο σε κάθε γυναίκα. Πάλι παρακολούθηση... Επαφές..... Κ ευτυχώς για εμάς ήρθε τον πρώτο μήνα η θετική χοριακη. Κ τώρα έχω έναν ταλιμπαν που δεν αντέχετε.... Κ του λέω μετά από τόσο κόπο εσύ μου ήρθες? Δηλαδή σκέψου να μην το προσπαθουσαμε. 🤣🤣 Κ μου γελάει κι αυτός χωρίς λόγο. Και καλά αυτή μου λέει τώρα κάτι αστείο, ας γελάσω!!!! 😁😁

Χαχα @Starrr να ειστε καλά και να χερεστε το ταλιμπαν σας! Με το καλό και γρηγορα ενα αδερφακι :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Εγω εχω κανει το δευτερο! Κλομιφαινη-pregnyl η ovitrelle μετα απο παρακολουθηση με υπερηχους  και οταν μας ελεγε ο γιατρος ερχομασταν σε επαφη.  Ηταν τραγικη εμπειρια... 

Συμφωνώ!πραγματικά νομίζω δεν λειτουργείς με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Συμφωνώ!πραγματικά νομίζω δεν λειτουργείς με τίποτα!

Ακριβώς... Εμείς άμα συνεχιζόταν κ άλλο θα φθάναμε σ σημείο να χαλάσουμε τις σχέσεις μας.. ενταση, άγχος τώρα πρέπει κ όχι αύριο... Είσαι δεν είσαι κουρασμένος απ' τη δουλειά νυστάζεις δε νυστάζεις. Τώρα που μου δόθηκε η λύση της εξωσωματικής έχω ηρεμήσει. Ούτε γόνιμες μετράω ούτε μέρες ούτε τεστ ..οπότε θέλουμε εμείς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miti85 είπε:

Καλημερα κοριτσια!στην περιπτωση μονο μετα απο διεγερση βρηκαμε μονο 3 αδεια ωοθυλακια(χωρις ωαριο) και μετα απο εναν φυσικο παλι ενα πολυ ωραιο ωοθυλακιο το οποιο ηταν επισης κουφιο!απλα ευχομαι να βρεθει ωαριο πλεον...

Δεν Πειράζει  κορίτσι μου θα το βρείτε μην το βάζεις κάτω !!!!θα βρεθεί ..... για ποιο λόγο κάνετε εξωσωματική ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Τι ανταπόκριση κορίτσι μου, σε κάθε διέγερση το πολύ να πάρουμε 3-4 ωάρια!  Η ταλαιπωρία μου δεν έχει όρια! Εσύ σε τι φάση εισαι;

Υπάρχουν κ χειρότερα, εγώ συνήθως ένα (καλό που γονιμοποιείται εννοώ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Υπάρχουν κ χειρότερα, εγώ συνήθως ένα (καλό που γονιμοποιείται εννοώ).

Μου αρέσει πολύ το μπεμπάκι που έβαλες για φωτογραφία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν Πειράζει  κορίτσι μου θα το βρείτε μην το βάζεις κάτω !!!!θα βρεθεί ..... για ποιο λόγο κάνετε εξωσωματική ;;;;

Χαμηλη αμη...αν και μεχρι προτινος δεν πιστευαμε οτι θα ηταν τοσο ασχημα τα πραγματα γιατι σε καθε κυκλο που με παρακολουθουσε γυναικολογος για προγραμματισμενες επαφες κ σπερματεγχυση βρισκαμε παντα ενα ωραιο ωοθυλακιο...τωρα ανακαλυπτπυμε πως παρολο που μεγαλωνουν κανονικα ειναι αδεια.ειχα γραψει κ πριν ενα μηνα την εμπειρια μου μετα απο διεγερση με φαρμακα. Σε αυτο τον κυκλο πηγαμε σε φυσικο κ παλι ηταν αδειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χαρίζονται αυτά τα φάρμακα σε όποια τα χρειάζεται!!!! Είναι ανοιχτά μερικά ώστε να φαίνεται πόσα έχουν μέσα.... Για έξτρα πληροφορίες ότι θέλετε ρωτήστε με...πληροφορίακα θα προτιμηθεί να δοθούν χέρι χερι σε περιοχές γύρω απ το Κερατσίνι (Νίκαια Κορυδαλλο πέραμα Κερατσίνι) λόγω εγκυμοσύνης η μεταφορά είναι δύσκολη... Αποφεύγονται χώροι με κόσμο πολύ.... 

IMG_20200308_134949.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μου αρέσει πολύ το μπεμπάκι που έβαλες για φωτογραφία...

Ναι είναι γλυκουλι. Για να μου φτιάξει λίγο τη διάθεση. Κ όλων βέβαια που το βλέπουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2020 at 6:54 ΜΜ, ο/η ViKcy είπε:

Δυστυχώς έτσι είναι!!!Τι να σου πω εγώ είχα τον πόνο μου για το ένα ωάριο που στην τελική αυτή έχει την ευθύνη και εκείνη με πήρε τρεις φορές να μου υπενθυμίσει το οικονομικό και 40 ευρώ του υπερήχου!

Ζωα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Σορι @Ριρίκαπου θα το πω αλλά αφου παιρνετε και 3/4 οπως λες ,παλι καλά..εγω που εβγαλα μονο 3 τη τελευταια φορα και  μου ειπανε και τα 3 ακαταλληλα !!!τι να πω.ηδη με εχει πιασει φοβος οτι αν το ξανακανω μπορει να ξανασυμβει και προσπαθώ απλα να αποβαλλω το αγχος και να τρωω καλά..και ο θεος βοηθος..ποσα πρεπει να μαζεψουμε κοριτσια ωστε να μπουμε σε φαση εμβρυομεταφορας; Βεβαια καλο θα ειναι να υπαρχει και καβατζα στο ψυγειο σωστα;

Μη νομίζεις και εμένα απο την τελευταία διεγερση μου πήραν 2 και ήταν επίσης ακατάλληλα, έτσι δεν προχωρήσαμε καν σε εμβρυομεταφορα, ήταν η χειρότερη προσπάθεια που έχω κάνει και φοβάμαι επίσης μην ξανά συμβεί το ίδιο!! Τόσα φάρμακα και τόση ταλαιπωρία για το τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...