Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.στην ετ εκτός από τον καφέ τον 1 το πρωί υπάρχει κάτι που μπορούμε να πίνουμε άφοβα?εσείς τι κάνατε?

Εγω στη μοναδικη φορα που δε προσεξα τιποτα ειχα εμφυτευση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσάκια όσες κάνατε τις ορμονικες δεύτερη μέρα για να ξεκινήσετε διέγερση που τις κάνατε? 

Έχω πάρει 5 εργαστήρια και το νωρίτερο που μπορώ να της έχω αυθημερόν είναι 7 με 9 το βράδυ (ο γιατρός τις θέλει ως τις 17.00 το αργότερο )

Στα μαιευτήρια της βγάζουν σε 2 ώρες αλλά είναι τσουχτερό το κόστος. 

Αθηνα μενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσάκια όσες κάνατε τις ορμονικες δεύτερη μέρα για να ξεκινήσετε διέγερση που τις κάνατε? 

Έχω πάρει 5 εργαστήρια και το νωρίτερο που μπορώ να της έχω αυθημερόν είναι 7 με 9 το βράδυ (ο γιατρός τις θέλει ως τις 17.00 το αργότερο )

Στα μαιευτήρια της βγάζουν σε 2 ώρες αλλά είναι τσουχτερό το κόστος. 

Γιατί κοπέλα μου δεν σου τα έγραψαν ?εγώ που τα έκανα σε μικροβιολογικό πήγα το πρωί και σε τρεις ώρες τα ειχε βγάλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

❤️❤️❤️❤️

Μπράβο...απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κ το κοριτσάκι σου έρχεται σ λίγο καιρό.    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εγω στη μοναδικη φορα που δε προσεξα τιποτα ειχα εμφυτευση.. 

Έπινες καφέδες?εγώ καθημερινά έπινα 2-3 και τώρα ζοριζομαι αλλά τον άλλαξα και πίνω ντεκαφεινε που είναι πολύ ελαφρύς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες. Τα νέα μου είναι ευχάριστα πήρα θετική χοριακή. Είναι 94,2... Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλά και να ξαναπάω την Παρασκευή... Είχα τόσο πολύ άγχος σήμερα νόμιζα θα πεθάνω και τώρα κλαίω σαν μικρό παιδί.... Δόξα το Θεό και την Παναγία εύχομαι αυτό να είναι το θαύμα μου και να μείνει εκεί να είναι γερό τίποτα άλλο.....

Μπράβο μπράβο με το καλό!!! Θα πάνε όλα καλά!!! Το θαυματακι έρχεται..... ❣️👶🌷💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

φίλη μου, από φίλες (που έμειναν κ φυσιολογικά) μπορώ να απαντήσω... όχι ποτέ!!! Μετά θα γεννήσεις με το καλό και θα κοιτάς αν τρώει, αν αναπνέει καλά τη νύχτα, αν έβηξε, αν στηρίζει το κεφάλι του, αν μπουσουλάει / περπατάει / μιλάει and the list goes on and on που λένε και στο χωριό μου... 

Έχεις απόλυτο δίκαιο! Επειδή τα έζησα όλα αυτά. Πριν τρελό άγχος γιατί δεν πιάνω.... μετά σε όλη την εγκυμοσύνη! Ακόμα απορώ πως την έβγαλα καθαρή! Τρομερό άγχος και φόβος μην πάθει κάτι το μωρό. Αλλά το μετά κορίτσια δεν συγκρίνεται με τίποτα. Δεν έχεις πια τον έλεγχο. Υπάρχει ένα ανθρωπάκι που είναι όλος ο κόσμος σου! Κοντεύει τα 4 κι ακόμα ξυπνάω 10 φορές για να δω αν αναπνέει καλά. Μετράω ύψος, κιλά. Παρακολουθώ τον λόγο του! Αφήστε τρελομάνα! Όμως όταν τον κοιτάω νιώθω τόσο ευτυχία! Νομίζω ότι θα εκραγεί η καρδιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Έπινες καφέδες?εγώ καθημερινά έπινα 2-3 και τώρα ζοριζομαι αλλά τον άλλαξα και πίνω ντεκαφεινε που είναι πολύ ελαφρύς.

Κανονικα ενα καφεδακι το επινα βεβαια ελαφρυ καφε η φιλτρου η ελληνικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από μένα. Ποσο όμορφα νέα είναι αυτά;;;ετσι να συνεχίσουν κ οι επόμενες μερες, μηνες ,,,,όσο πάρει μέχρι να πετύχουμε όλες ❤️❤️❤️
@ntinaki88 με το καλό να γεννηθεί η πριγκίπισσα σου.

@Taggeris μου ποσο χάρηκα δε λέγεται. Άντε πάμε για διπλασιασμούς τώρα. 
 
να είστε γερές και ήρεμες. Να απολαύσετε αυτό το ταξίδι όσο περισσότερο γίνεται !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σε όλες. Τα νέα μου είναι ευχάριστα πήρα θετική χοριακή. Είναι 94,2... Μίλησα και με τον γιατρό και μου είπε ότι είναι πολύ καλά και να ξαναπάω την Παρασκευή... Είχα τόσο πολύ άγχος σήμερα νόμιζα θα πεθάνω και τώρα κλαίω σαν μικρό παιδί.... Δόξα το Θεό και την Παναγία εύχομαι αυτό να είναι το θαύμα μου και να μείνει εκεί να είναι γερό τίποτα άλλο.....

Μπράβο βρε κορίτσι μου. Στα έγραψα και στο άλλο θέμα. Χάρηκα άπειρα για σένα λες και ήμουν εγώ!:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Το είπες και έχεις πέσει μέσα σε όλα!!! Και εγώ αυτό εύχομαι να είναι δυνατό και γερό.... Ποιος ξέρει τα σχέδιά του Θεού άραγε;

@Taggeris κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! Να έχεις μια ανέφελη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Τα κατάφερες με δικά σου μετά από δανεικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Αθηνα μενεις;

Ναι Αθήνα, με βολεύει δυτικά Περιστέρι Πετρούπολη η κεντρο,αλλά αν δεν βρεθεί κατι πάω και πιο μακρυά

 

@Takiraναι μου τις εγραψαν.Στο Ιασω όμως που ρωτησα δεν δέχονται μέσω εοππυ. Το ίδιο και σε Μητέρα, Λητώ. Μόνο στο Ρέα δεν έχω πάρει. Σε όλα αυτά βγαίνει σε 2 ωρες

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/2/2020 at 1:22 ΜΜ, ο/η ioannastr είπε:

😄 λογικό!!! κ εγώ την ίδια ανυπομονησία έχω...

Κορίτσι μου καλημέρα. Εγώ μίλησα σήμερα με την κυρία που έλεγα ότι θα μου κλείσει ραντεβού με την επιτροπή. 

Μου απομένει μόνο να παραλάβω τις αιματολογικές και να πάω στο γιατρό για το παραπεμπτικό προς την εξωσωματικης. Επειδή εχω την υστεροσκοπηση την Παρασκευή θα έχω τελειώσει λογικά μεχρι την Τρίτη με όλα.

Μου έκλεισε ραντεβού για την άλλη Παρασκευή, πολύ άμεσα. Θα τσεκαρουμε βεβαια την Τεταρτη και ολα τα χαρτια αν και λογικα θα ειναι ΟΚ. 

Οπότε αν όλα πάνε καλά με την υστεροσκόπηση Παναγία μου, ίσως να προλάβω τον επόμενο κύκλο που περιμένω περίπου στις 24/3. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσάκια όσες κάνατε τις ορμονικες δεύτερη μέρα για να ξεκινήσετε διέγερση που τις κάνατε? 

Έχω πάρει 5 εργαστήρια και το νωρίτερο που μπορώ να της έχω αυθημερόν είναι 7 με 9 το βράδυ (ο γιατρός τις θέλει ως τις 17.00 το αργότερο )

Στα μαιευτήρια της βγάζουν σε 2 ώρες αλλά είναι τσουχτερό το κόστος. 

Στο affidea πήρες ? Κάποιες τις εχουν έτοιμες μέχρι τις 4 και στις στέλνουν με μειλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ναι Αθήνα, με βολεύει δυτικά Περιστέρι Πετρούπολη η κεντρο,αλλά αν δεν βρεθεί κατι πάω και πιο μακρυά

 

@Takiraναι μου τις εγραψαν.Στο Ιασω όμως που ρωτησα δεν δέχονται μέσω εοππυ. Το ίδιο και σε Μητέρα, Λητώ. Μόνο στο Ρέα δεν έχω πάρει. Σε όλα αυτά βγαίνει σε 2 ωρες

 

 

Κορίτσια από ότι ξέρω το Ρεα είναι συμβεβλημένο με τον ΕΟΠΥΥ. Νομίζω δέχονται παραπεμτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα. Εγώ μίλησα σήμερα με την κυρία που έλεγα ότι θα μου κλείσει ραντεβού με την επιτροπή. 

Μου απομένει μόνο να παραλάβω τις αιματολογικές και να πάω στο γιατρό για το παραπεμπτικό προς την εξωσωματικης. Επειδή εχω την υστεροσκοπηση την Παρασκευή θα έχω τελειώσει λογικά μεχρι την Τρίτη με όλα.

Μου έκλεισε ραντεβού για την άλλη Παρασκευή, πολύ άμεσα. Θα τσεκαρουμε βεβαια την Τεταρτη και ολα τα χαρτια αν και λογικα θα ειναι ΟΚ. 

Οπότε αν όλα πάνε καλά με την υστεροσκόπηση Παναγία μου, ίσως να προλάβω τον επόμενο κύκλο που περιμένω περίπου στις 24/3. 

 

Σου εύχομαι να προλάβεις κοριτσάκι μου. Κ θα είμαστε μαζί!!!! εγώ 24/3 λογικά περιμένω κ ξεκινάω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

@Papadakis Σε σκεφτόμουν.. τι έκανες τελικά; πως θα συνεχίσεις;

Αχ και βαχ .... ξεκινάω να μαζέψω και παράλληλα το Σάββατο θα κάνω την έκτη υστεροσκοπηση και μια ειδική εξέταση που στέλνουν στην Γαλλία για το ενδομήτριο .... παράλληλα έκανα και καρυοτυπο .... αυτά !!! Εσυ αγάπη ;;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Χιχιχιιχ... Τέλεια!!!!! Πάντως πραγματικά με τις εξετάσεις ειχα αγχος.. Κ τώρα που ξεμπέρδεψα έχω παλι άγχος αν είναι καλά εκεί μέσα..... Δε θα ξεπεράσω ποτέ το άγχος?????? 

Δεν θέλω μα σε απογοητεύσω αλλά αυτό που έζησες δεν είναι τίποτα .... άγχος να δεις ..... αναπτύσσεται σωστά ; Τρώει καλά ; Γαιτι ακόμα δεν μιλάει ;;; Γιατί δεν γελάει ;; Γαιτι γιατί γιατί ..... και επίσης πολυυυυυτ σημαντικό να βρεις καλό παιδίατρο !!!!!! Ότι θέλεις σε πμ είμαι εδώ .....

στις πριν 1 ώρα, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω.στην ετ εκτός από τον καφέ τον 1 το πρωί υπάρχει κάτι που μπορούμε να πίνουμε άφοβα?εσείς τι κάνατε?

Άκουσε με .... κάνε ότι έκανες !!! Δεν βοηθάει τίποτα δυστυχώς !!!!!! Είναι απλά αστείο να σκεφτόμαστε ότι εάν κόψουμε έναν καφέ θα πετύχουμε .... όσο για τον Ντίκαφ παρόλο που οι γιατροί τον συστήνουν διότι δεν ξέρουν τι χημική επέξεργασια υφίσταται ο άντρας μου δεν με άφησε ποτέ να πιω ντικαφ!!!! ( ασχολείται με αυτό ) η απόφαση πάντα δίκη σου 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Κοριτσάκια όσες κάνατε τις ορμονικες δεύτερη μέρα για να ξεκινήσετε διέγερση που τις κάνατε? 

Έχω πάρει 5 εργαστήρια και το νωρίτερο που μπορώ να της έχω αυθημερόν είναι 7 με 9 το βράδυ (ο γιατρός τις θέλει ως τις 17.00 το αργότερο )

Στα μαιευτήρια της βγάζουν σε 2 ώρες αλλά είναι τσουχτερό το κόστος. 

Ρε κορίτσι στο Ιασώ δεχόντουσαν ποτέ άλλαξε ;;;; Που μένεις να σε βοηθήσω ;;;; Επίσης στην βιοτρικη που πήγαινα ένα φεγγάρι τώρα άλλαξα ζήτησα να τις βγάζουν άμεσα λόγω ivf

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Αχ και βαχ .... ξεκινάω να μαζέψω και παράλληλα το Σάββατο θα κάνω την έκτη υστεροσκοπηση και μια ειδική εξέταση που στέλνουν στην Γαλλία για το ενδομήτριο .... παράλληλα έκανα και καρυοτυπο .... αυτά !!! Εσυ αγάπη ;;;

Δεν θέλω μα σε απογοητεύσω αλλά αυτό που έζησες δεν είναι τίποτα .... άγχος να δεις ..... αναπτύσσεται σωστά ; Τρώει καλά ; Γαιτι ακόμα δεν μιλάει ;;; Γιατί δεν γελάει ;; Γαιτι γιατί γιατί ..... και επίσης πολυυυυυτ σημαντικό να βρεις καλό παιδίατρο !!!!!! Ότι θέλεις σε πμ είμαι εδώ .....

Άκουσε με .... κάνε ότι έκανες !!! Δεν βοηθάει τίποτα δυστυχώς !!!!!! Είναι απλά αστείο να σκεφτόμαστε ότι εάν κόψουμε έναν καφέ θα πετύχουμε .... όσο για τον Ντίκαφ παρόλο που οι γιατροί τον συστήνουν διότι δεν ξέρουν τι χημική επέξεργασια υφίσταται ο άντρας μου δεν με άφησε ποτέ να πιω ντικαφ!!!! ( ασχολείται με αυτό ) η απόφαση πάντα δίκη σου 

Ρε κορίτσι στο Ιασώ δεχόντουσαν ποτέ άλλαξε ;;;; Που μένεις να σε βοηθήσω ;;;; Επίσης στην βιοτρικη που πήγαινα ένα φεγγάρι τώρα άλλαξα ζήτησα να τις βγάζουν άμεσα λόγω ivf

Πήρα Βιοιατρικη και μου είπαν το νωρίτερο 19.00

Τους εξηγώ και την περίπτωση. Θα μιλήσω με Ρέα το απόγευμα αν δέχονται εοππυ θα πάω εκεί. Δεν θέλω να το ρισκάρω και να χασω τη μέρα. 

Ευχαριστώ πάντως! !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ναι Αθήνα, με βολεύει δυτικά Περιστέρι Πετρούπολη η κεντρο,αλλά αν δεν βρεθεί κατι πάω και πιο μακρυά

 

@Takiraναι μου τις εγραψαν.Στο Ιασω όμως που ρωτησα δεν δέχονται μέσω εοππυ. Το ίδιο και σε Μητέρα, Λητώ. Μόνο στο Ρέα δεν έχω πάρει. Σε όλα αυτά βγαίνει σε 2 ωρες

 

 

Σου στελνω π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Σου εύχομαι να προλάβεις κοριτσάκι μου. Κ θα είμαστε μαζί!!!! εγώ 24/3 λογικά περιμένω κ ξεκινάω....

Αντε ωραία! Νομίζω είμαστε αρκετά κορίτσια που είμαστε κοντά! Θα το παλέψουμε μαζί! Έχετε πίστη κορίτσια ότι όλα θα πάνε καλα! Το λέω να το ακούω κι εγώ βέβαια που έχω αρκετό άγχος αν θα πάνε όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πήρα Βιοιατρικη και μου είπαν το νωρίτερο 19.00

Τους εξηγώ και την περίπτωση. Θα μιλήσω με Ρέα το απόγευμα αν δέχονται εοππυ θα πάω εκεί. Δεν θέλω να το ρισκάρω και να χασω τη μέρα. 

Ευχαριστώ πάντως! !

 

Κορίτσι μου εμένα στο ρεα το είχαν δεχτεί.. Πάρε να ρωτήσεις όμως για να σαι σίγουρη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis τι εξέταση είναι αυτή; Για παράθυρο εμφυτευσης, nk cells ή κατι άλλο;

Καλα αποτελεσματα μεσα από τη καρδιά μου!

Εγω ξεκίνησα cyclacur για προετοιμασία εμβρυομεταφοράς.... το αγχος στα υψη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πήρα Βιοιατρικη και μου είπαν το νωρίτερο 19.00

Τους εξηγώ και την περίπτωση. Θα μιλήσω με Ρέα το απόγευμα αν δέχονται εοππυ θα πάω εκεί. Δεν θέλω να το ρισκάρω και να χασω τη μέρα. 

Ευχαριστώ πάντως! !

 

Εάν μένεις βόρεια στείλε μου πμ να σου πω που να πας !!!! Απαράδεκτοι στην βιοτρικη εμένα μου τα έβγαζαν αμέσως ..... πρέπει να βρεις ένα καλό τοπικό για μα σ εξυπηρετούν .... εγώ βρήκα ένα δίπλα από το σπίτι μου ολοκαίνουργιο και με εξυπηρετούν άμεσα ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

@Papadakis τι εξέταση είναι αυτή; Για παράθυρο εμφυτευσης, nk cells ή κατι άλλο;

Καλα αποτελεσματα μεσα από τη καρδιά μου!

Εγω ξεκίνησα cyclacur για προετοιμασία εμβρυομεταφοράς.... το αγχος στα υψη....

Όλα αυτά μαζί μου είπαν. .... την Έχεις  Κάνει ;;;;;προχθές έκανα και ωοκηψια μακάρι να πάει καλά και να φτάσει βΛαστοκυστη .... τα με έμβρυα είναι μια χαρά όποτε από την ζημιά είναι το θέμα και παλεύουμε μήπως το διορθώσουμε .... θα κάνει και αυτήν την έκταση για να πω ότι τα έκανα όλα .... δεν με μένει κάτι άλλο ...

θα κάνω και άλλη μια υστεροσκοπηση για να με δει ο μαντουδης το Σάββατο και είδωμεν ...
καλη επιτυχία να είναι η τυχερή σου αγάπη μου γλυκιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...