Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυ ❤️❤️❤️❤️ το μωράκι μας δεν έχει ΚΑΜΊΑ μεταλλαξη Κυστικής Ινωσης!!!!!!!

Μπράβο μπράβο!!! Πολύ χάρηκα ρε κορίτσι! Να χαρείς λοιπόν την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να γεννηθεί το παιδάκι σας!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυ ❤️❤️❤️❤️ το μωράκι μας δεν έχει ΚΑΜΊΑ μεταλλαξη Κυστικής Ινωσης!!!!!!!

Μπράβο κορίτσι μου!!Είδες τελικά όλα καλά!!!Τώρα ήρθε η ώρα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη!!!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μα τί όμορφα νέα!! Με το καλό να υποδεχτεί τε το νέο μέλος στην οικογένεια

Ευχαριστουμε πολύ!!!! Εύχομαι σε όλες γρήγορα να έρθουν τα μωράκια σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο μπράβο!!! Πολύ χάρηκα ρε κορίτσι! Να χαρείς λοιπόν την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να γεννηθεί το παιδάκι σας!!! ♥️

Ευχαριστουμε πολύ γλυκούλα μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@ntinaki88 χάρηκα πολύ με τα νεα σου! Επιτελους να το ευχαριστηθείς αυτό το μαγικό ταξίδι!!! 🥳

Ναι επιτέλους κοπέλα μουυυυ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!Είδες τελικά όλα καλά!!!Τώρα ήρθε η ώρα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη!!!!😘😘😘

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυ ❤️❤️❤️❤️ το μωράκι μας δεν έχει ΚΑΜΊΑ μεταλλαξη Κυστικής Ινωσης!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάρα μου!! Υπέροχα νέα!!! Τώρα θα μπορέσεις να ηρεμήσεις και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!! Με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Μπράβο κοριτσάρα μου!! Υπέροχα νέα!!! Τώρα θα μπορέσεις να ηρεμήσεις και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!! Με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σας!!!

Ευχαριστουμε πολύ αγάπη μουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairoula20 είπε:

Αυτο ειναι το θεμα δεν ειχα ξανακανει βλαστοκυστες ποτε στο οροηγοεμνι κεντρο που ημουν στην μια διεγερση  πηραμε 7 και δεν γονιμοποιηθηκε τιποτα, στην αλλη ειχα κανει δυο εμβρυα τριων ημερων και την ορωτη φορα με μακρυ πρωτοκολλο μου ειχανε παρει 9 και εφτασε ενα βλαστοκυστη αλλα κακης ποιοτητας οπως εμαθα μετα , επισης εκανα και 8 φυσικους κυκλους που παλι δεν γονιμοποιηθηκε τιποτα γενικα τρελη αποτυχια στο γεν ημουν. Οποτρ η διαγνωση ητανε κακη ποιοτητα ωαριων και πηγαινε με δανεικα.

Μου κάνει εντύπωση που παίρνατε τόσα ωάρια και δεν γονιμοποιούνταν καν...διότι αν είναι κακής ποιότητας συνήθως δεν προχωράνε, όχι όμως ότι δεν γονιμοποιούνται καν! Άλλωστε οι ορμόνες σου δεν δείχνουν ότι είναι τόσο κακές που να μην γονιμοποιούνται ούτε καν με εξωσωματική! Προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά δεν μπορώ! Τώρα σε ποιό κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

.Κορίτσια καλησπέρα είμαι 7 η μέρα μετά από έμβρυομεταφορα και εχθές και σήμερα οταν σκουπίστηκα είδα καφέ στο χαρτί έχει συμβεί σε καμία ;ο γιατρός μου είπε να κάτσω στο κρεβάτι

Δεν μου έχει τύχει αλλά μυρίζομαι θετικό αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!Είδες τελικά όλα καλά!!!Τώρα ήρθε η ώρα να ευχαριστηθείς την εγκυμοσύνη!!!!😘😘😘

Μπράβο ρε κορίτσι υπέροχα νέα..  εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη μόνο χαρές από δω και πέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Μου κάνει εντύπωση που παίρνατε τόσα ωάρια και δεν γονιμοποιούνταν καν...διότι αν είναι κακής ποιότητας συνήθως δεν προχωράνε, όχι όμως ότι δεν γονιμοποιούνται καν! Άλλωστε οι ορμόνες σου δεν δείχνουν ότι είναι τόσο κακές που να μην γονιμοποιούνται ούτε καν με εξωσωματική! Προσπάθησα να σου στείλω προσωπικό μήνυμα αλλά δεν μπορώ! Τώρα σε ποιό κέντρο είσαι;

Κορίτσια αυτά είναι μυστήριο πραγματικά... Εμένα πχ δεν γονιμοποιούνται. Πήραμε συνολικά 17 ώριμα ωάρια κ γονιμοποιηθηκαν ελάχιστα 7 συγκεκριμένα. Όμως μετά μπάμ όλα προχώρησαν κ μάλιστα τα 5 που τα αφήσαμε έγιναν βλαστοκυστες. Μια κακής ποιότητας που δεν την κρατήσαμε αλλά πάντως εγιναν! Τα κάναμε κ έλεγχο γιατί φοβήθηκα λόγω αυτής της αποτυχίας κ όμως μόνο 1 είχε θέμα. Το πρόβλημα είναι στη γονιμοποίηση δλδ. Η φύση είναι μυστήρια... Κ να σημειώσω με fsh 6 κ όλες τις ορμόνες καλές. Οπότε; Τέλοσπαντων δε βγαίνει άκρη! Λέω πάλι καλά που ο γιατρός το πάλεψε τόσο πολύ κ ασχολήθηκε κ με τέτοια ΑΜΗ πήρε τόσα πολλά ωάρια. Αν πετύχω το χρωστάω σε αυτό κ το ποσο ασχολήθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ευχαριστουμε πολύ!!!! Εύχομαι σε όλες γρήγορα να έρθουν τα μωράκια σας!!!! 

Μπράβο κοπέλα μου..!!! Όλα καλά να πΝε και να κρατήσετε το παιδάκι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

@ViKcy Βικάκι πως αισθάνεσαι; Αύριο θα πας για χοριακή;

Αυριο θα πάω αλλά δεν έχω ελπίδες!!Έκανα και ένα τέστ σήμερα  και ήταν αρνητικοτατο πιστεύω αν ήμουν θα έδειχνε έστω και αχνό!Καλά είμαι όμως γιατί απ' την αρχή ήταν λίγες οι πιθανότητες!!Τώρα θα ηρεμήσω και θα δω μήπως βρω έναν γιατρό να είναι και λίγο άνθρωπος γιατί αυτή που είχα μόνο τα λεφτά την έμοιαζαν απ' ότι κατάλαβα σημασία δεν μου έδωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Αννια27 καλή αρχή! Δε βρήκα χρόνο να σου απαντήσω χτες... Το βραχύ με ανταγωνιστές σημαίνει ότι θα κάνεις διέγερση κ καταστολή ωοθηκών ταυτόχρονα για ένα χρονικό διάστημα που δεν ξεπερνάει τις 10-12 μέρες (εξ'ου και το "βραχύ"). Θα κάνεις εξετάσεις τη 2η μέρα του κύκλου σου κ την ίδια μέρα θα αρχίσεις διέγερση (πχ gonal ή όποιο φάρμακο κρίνει ο γιατρός) σε δόση που θα καθοριστεί από τις αναλύσεις ορμονών και το υπερηχογράφημα κατά το οποίο θα δει με πόσα κ τι μεγέθους ωοθυλάκια ξεκινάς. Μετά θα κάνεις αναλύσεις και υπέρηχο χοντρικά κάθε δύο μέρες. Περίπου την 5-6η μέρα θα ξεκινήσεις και ανταγωνιστή, μια ένεση δλδ που καταστέλλει τις ωοθήκες ώστε να μη γίνει ωορρηξία και χάσεις τα ωάρια που μεγαλώνουν. Όταν κρίνει ότι τα ωάρια είναι σε καλό μέγεθος θα σταματήσεις όλες τις ενέσεις και θα κάνεις μια ένεση για ωρίμανση  αργά το βράδυ (συνήθως ovitrel). Την επόμενη μέρα κενό και τη μεθεπόμενη πας για ωοληψία. Την επομένη της ωοληψίας θα ενημερωθείς τι γονιμοποιήθηκε και στην συνέχεια τι έφτασε 3η κ 5η μέρα αντίστοιχα. Ανάλογα αν θα πας απευθείας για μεταφορά θα αρχίσεις κάποια φάρμακα αλλιώς τίποτα ως τον κύκλο της μεταφοράς. Φυσικά σε όλα αυτά ο πιο καθοριστικός παράγοντας είναι ο γιατρός και το να πάρει τις σωστές αποφάσεις για δόσεις φαρμάκων, χρόνο ωοληψίας κλπ. 

Αυτά εν συντομία! ελπίζω να βοήθησα!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσακι μου ,φυσικά και βοήθησες :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Αυριο θα πάω αλλά δεν έχω ελπίδες!!Έκανα και ένα τέστ σήμερα  και ήταν αρνητικοτατο πιστεύω αν ήμουν θα έδειχνε έστω και αχνό!Καλά είμαι όμως γιατί απ' την αρχή ήταν λίγες οι πιθανότητες!!Τώρα θα ηρεμήσω και θα δω μήπως βρω έναν γιατρό να είναι και λίγο άνθρωπος γιατί αυτή που είχα μόνο τα λεφτά την έμοιαζαν απ' ότι κατάλαβα σημασία δεν μου έδωσε!

Μη το λες, είναι πολύ νωρίς για να δείξει. Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα του γιατρού. Εύχομαι να μη χρειαστεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Αυριο θα πάω αλλά δεν έχω ελπίδες!!Έκανα και ένα τέστ σήμερα  και ήταν αρνητικοτατο πιστεύω αν ήμουν θα έδειχνε έστω και αχνό!Καλά είμαι όμως γιατί απ' την αρχή ήταν λίγες οι πιθανότητες!!Τώρα θα ηρεμήσω και θα δω μήπως βρω έναν γιατρό να είναι και λίγο άνθρωπος γιατί αυτή που είχα μόνο τα λεφτά την έμοιαζαν απ' ότι κατάλαβα σημασία δεν μου έδωσε!

Αυτή η αναισθησία των γιατρών εξωσωματικής με ξεπερνάει...λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρονται πραγματικά! Να μαζέψεις δυνάμεις κοπέλα μου και θετική σκέψη για την επόμενη φορά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μη το λες, είναι πολύ νωρίς για να δείξει. Συμφωνώ απόλυτα στο θέμα του γιατρού. Εύχομαι να μη χρειαστεί!!

Μπα νωρίς δεν είναι!Αύριο θα πάω για χωριακη θα πιστεύω ένα αχνό θα έδειχνε!πήρα από αυτά που είναι αρκετά ευαίσθητα!τώρα θα δούμε αύριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Αυτή η αναισθησία των γιατρών εξωσωματικής με ξεπερνάει...λίγοι είναι εκείνοι που ενδιαφέρονται πραγματικά! Να μαζέψεις δυνάμεις κοπέλα μου και θετική σκέψη για την επόμενη φορά!!! 

Δυστυχώς έτσι είναι!!!Τι να σου πω εγώ είχα τον πόνο μου για το ένα ωάριο που στην τελική αυτή έχει την ευθύνη και εκείνη με πήρε τρεις φορές να μου υπενθυμίσει το οικονομικό και 40 ευρώ του υπερήχου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δυστυχώς έτσι είναι!!!Τι να σου πω εγώ είχα τον πόνο μου για το ένα ωάριο που στην τελική αυτή έχει την ευθύνη και εκείνη με πήρε τρεις φορές να μου υπενθυμίσει το οικονομικό και 40 ευρώ του υπερήχου!

Αν είναι ποτέ δυνατόν... Μακάρι να είναι λάθος το τέστ αλλά όπως κ να έχει άλλαξε γιατρό! Μπορείς ίσως να δεις κ το Παπαγεωργίου; Έχω ακούσει καλά λόγια από τη @Γιάννα 36 🙂. Δεν είσαι κ Αθήνα να πούμε καμία πρόταση... Πάντως μακάρι το τέστ να είναι λάθος! Στο εύχομαι ολόψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Δυστυχώς έτσι είναι!!!Τι να σου πω εγώ είχα τον πόνο μου για το ένα ωάριο που στην τελική αυτή έχει την ευθύνη και εκείνη με πήρε τρεις φορές να μου υπενθυμίσει το οικονομικό και 40 ευρώ του υπερήχου!

Αυτό είναι που τους ενδιαφέρει μόνο δυστυχώς! Δε νιώθουν οι περισσότεροι από αυτούς και αν μιλήσω θα πω πολλά που δεν επιτρέπεται εδώ! Εύχομαι κοπέλα μου να βρεις τον κατάλληλο γιατρό που να ειναι όμως και Άνθρωπος, που θα ενδιαφερθει και θα ασχοληθεί εξατομικευμένα με το πρόβλημα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δυστυχώς έτσι είναι!!!Τι να σου πω εγώ είχα τον πόνο μου για το ένα ωάριο που στην τελική αυτή έχει την ευθύνη και εκείνη με πήρε τρεις φορές να μου υπενθυμίσει το οικονομικό και 40 ευρώ του υπερήχου!

Είναι να τρελαίνεσαι!!! Και είναι και γυναίκα ρε @#@#% μου!!! Λες θα καταλαβαίνει, θα έχει ενσυναίσθηση και αυτή μόνο τα λεφτά σκεφτόταν!! Αν είναι ποτέ δυνατόν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κορίτσια μουυυυυυυ ❤️❤️❤️❤️ το μωράκι μας δεν έχει ΚΑΜΊΑ μεταλλαξη Κυστικής Ινωσης!!!!!!!

Συγχαρητήρια...μπράβο..με το καλο ως το τέλος....

@Taggeris μπράβο κ σε σένα....ολα να πάνε κατ ευχην...

Υπέροχα νεα!!!!κορίτσια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...