Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Kit1982 είπε:

Για αυτό είμαστε εδώ. Αν θυμάσαι πριν 10 ημέρες είχα και εγώ αιμορραγία και μάλιστα πολύ. Ξάπλωσε και την Δευτέρα θα είναι όλα καλά. Μη νομίζεις ότι το άγχος φεύγει ειδικά άμα δεις αίμα. Θα σε παρακολουθεί ο γιατρός σου και θα πάνε όλα καλα❤

Ναι το θυμαμαι κοριτσι μου. Τωρα που ξαναπηγα ηταν λιγο πιο ανοιχτο το χρωμα κ ενιωσα οτι μου εφυγε κομματι. Πηρα τον γιατρο μου ειπε να ξαπλωνω κ να μην ανησυχω. Συμβαινει πολυ συχνα κ επισης οτι το χρώμα δεν παιζει ρολο οσο η ποσοτητα. Τι να πω δεν ξερω μου ειπε πως θα δουμε τη Δευτέρα κ οτι αυτο μπορει να συνεχιστει κ για 10μερες ετσι. Εσενα τι χρωμα ηταν το αιμα? Γεμιζες σερβιετα??? Ειχες κ πονους? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλη αρχη νικη μου ολα να πανε καλα! Πως τα πηγες με την πρωτη ένεση? 

Μια χαρά δεν ήταν τίποτα τσάμπα το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ πολυ για τις γλυκες ευχες σου!!! Και σε σενα ευχομαι ο,τι καλυτερο!!!!! ❤️ Εισαι κι εσυ στην αναμονη;

Εγώ είμαι σε προετοιμασία για μεταφορά κατεψυγμένων! Την Τρίτη έχω υπέρηχο να δούμε που βρισκόμαστε! Ελπίζω ότι θα είμαστε σε καλό δρόμο γιατί ακυρωσαμε έναν κύκλο λόγω ενδομυτρίου! Δεν ήθελε να παχύνει με τπτ! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μια χαρά δεν ήταν τίποτα τσάμπα το άγχος 

Νομίζω το μεγαλύτερο άγχος που είχα ήταν το 2ωρο της αναμονής για το αποτέλεσμα της χοριακής...! Παρ'ολο που ήξερα το αποτέλεσμα, είχα και μία κρυφή ελπίδα...! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Νομίζω το μεγαλύτερο άγχος που είχα ήταν το 2ωρο της αναμονής για το αποτέλεσμα της χοριακής...! Παρ'ολο που ήξερα το αποτέλεσμα, είχα και μία κρυφή ελπίδα...! ??????

Αχ από τώρα το σκέφτομαι πως θα την παλέψω όταν έρθει η ώρα της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω με αυτα που μας εχουν πει νομιζω οτι θα ειναι πτεσμα πλεον κ η ενεσεις κ η ωολληψια κ η εμβρυομεταφορα που φοβουμουν κοριτσια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Εγω με αυτα που μας εχουν πει νομιζω οτι θα ειναι πτεσμα πλεον κ η ενεσεις κ η ωολληψια κ η εμβρυομεταφορα που φοβουμουν κοριτσια μου! 

Καλά σίγουρα.. χαμπάρι δεν θ πάρω πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλά σίγουρα.. χαμπάρι δεν θ πάρω πιστεύω 

 Στο ευχομαι κοπελα μ να περασει ολη η διαδικασια κ ολα τα καλα να ερθουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλά σίγουρα.. χαμπάρι δεν θ πάρω πιστεύω 

Μέχρι να ξεκινήσεις θα έχεις τελειώσει και θα λες πότε πέρασαν οι μέρες?!!?! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

@Πλατανακη Δεσποινα @konstantinaVE Καλημέρα κορίτσια!!! Σας νιώθω όσο δε φαντάζεστε! Είμαι σχεδόν 40 και έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπάθειες όλες με φάρμακα...Μέχρι τώρα το κόστος έχει πάει γύρω στις 7.000 € και συνεχίζουμε...δουλεύει μόνο ο άντρας μου, μένουμε σε ενοίκιο και σε επαρχία που σημαίνει ότι και τα έξοδα των μετακινήσεων πολλά... Τον Σεπτέμβριο πάμε για την 4η προσπάθεια και είμαι στην εύρεση νέου γιατρού μήπως αλλάξει και η τύχη μου...Ας προσπαθήσουμε όλες μαζί να είμαστε αισιόδοξες και η μία να δίνει κουράγιο στην άλλη!!! Καλή επιτυχία κορίτσια μου!!!

Κι εμείς που μένουμε σε ιδιόκτητο και δουλεύουμε κι οι δύο, πίστεψέ με δε βγαίνουν..... Όπως αποφασίσαμε να μπούμε στο σπίτι, κάναμε το γάμο κλπ δεν έχουμε πάρει ανάσα.... Μας πάει.......
Αν επιτρέπεται, πού μένεις, μην ξέρω να σου προτείνω κανένα γιατρό;;
Ας ελπίσουμε ότι το 20 θα έχουμε μωρό, γιατί πόσο άλλο πια;;; Μας το χρωστάει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσια γεια σας κι απο μενα! Εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ. Ταυτιστηκα ομως με το θεμα που ανοιξατε κ θελω να ευχηθω καλη τύχη με τελειομηνες εγκυμοσυνες κ γερα μωρα για ολες σας!!! 

@konstantinaVEεμεις ειχαμε μιλησει κ παλιοτερα. Εχουμε παρόμοιο γονιδιακο ιστορικο, εμεις κουβαλαμε κάτι πιο σπανιο, με 50% πιθανοτητες να νοσησει το μωρο, ομως στην 1η εγκυμοσυνη που ηρθε μετα απο 2 χρονια κ ενω περιμενα να ερθει περιοδος για να ξεκινήσω εξωσωματικη (ειχα ηδη περασει επιτροπη κ ειχα βαλει φαρμακα ατο ψυγειο) εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ μετα απο 3 μηνες μεγαλης αγωνιας η ληψη τροφοβλαστη μας επιβεβαιωσε οτι το μωρο ειναι γερο! Κ τωρα εχω ενα γιο 2 ετων που γεμιζει καθε μερα τις καρδιες μας με πολλη αγαπη κ χαρα! Ξεκιναμε σε λιγο καιρο προσπάθειες για 2ο με ivf αυτη τη φορά στα σιγουρα, περασαμε παλι επιτροπη, αλλα εχουμε αρκετο τρεξιμο με τους γενετιστες κ ετσι ειμαστε στην αναμονη μεχρι το Σεπτεμβρη σιγουρα!

Εύχομαι να κυλησουν ολα ομορφα κ να ανακοινωνουμε η 1 στην αλλη μονο χαρες! 

Με το καλό να κυλήσουν όλα και να χαρίσεις στο γιο σου ένα αδερφάκι σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εμείς που μένουμε σε ιδιόκτητο και δουλεύουμε κι οι δύο, πίστεψέ με δε βγαίνουν..... Όπως αποφασίσαμε να μπούμε στο σπίτι, κάναμε το γάμο κλπ δεν έχουμε πάρει ανάσα.... Μας πάει.......
Αν επιτρέπεται, πού μένεις, μην ξέρω να σου προτείνω κανένα γιατρό;;
Ας ελπίσουμε ότι το 20 θα έχουμε μωρό, γιατί πόσο άλλο πια;;; Μας το χρωστάει.....

Για όλους είναι δύσκολο κορίτσι μου και το ξέρω...Πόσο μάλλον όταν υπάρχει μόνο ένας μισθός και σε ενοίκιο...Και μετά σου λένε να μην αγχώνεσαι...Πώς γινεται;; Από Σεπτέμβριο που θα κάνω την επόμενη προσπάθεια θα είμαι στη Λάρισα...ψάχνω για γιατρό στη Θεσσαλονίκη που θα με βόλευε περισσότερο αλλά αν βρω κάτι καλύτερο στην Αθήνα εννοείται θα πάω εκεί...το θέμα είναι ότι για όλους τους γιατρούς ακούγονται και θετικά αλλά και αρνητικά σχόλια και πραγματικά έχω μπερδευτεί! Και εκτός βέβαια από καλό γιατρό πρέπει να βρω και πολύ καλό εργαστήριο που είναι πολύ σημαντικό...Αν έχεις να μου προτείνεις κάτι ισως με βοηθήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

 Στο ευχομαι κοπελα μ να περασει ολη η διαδικασια κ ολα τα καλα να ερθουν. 

σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα τα καλύτερα

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Μέχρι να ξεκινήσεις θα έχεις τελειώσει και θα λες πότε πέρασαν οι μέρες?!!?! ????

έτσι

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Καλή αρχή σου εύχομαι ❤❤??

σε ευχαριστώ πολύ τα καλυτερα σου ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κανετε; 

Εγω εδω ξαπλωμενη περιμενω να ερθει η Δευτέρα να δω τι γινεται!!!! Μου φανηκε σαν να μειωθηκε η ροη. Δεν ξερω τωρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna5190 είπε:

Εγω εδω ξαπλωμενη περιμενω να ερθει η Δευτέρα να δω τι γινεται!!!! Μου φανηκε σαν να μειωθηκε η ροη. Δεν ξερω τωρα!!! 

Θα μειωθεί κι άλλο και όλα θα πάνε τέλεια! Θα το δεις! ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Εγω εδω ξαπλωμενη περιμενω να ερθει η Δευτέρα να δω τι γινεται!!!! Μου φανηκε σαν να μειωθηκε η ροη. Δεν ξερω τωρα!!! 

Άντε να πάνε όλα καλά σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Εγω εδω ξαπλωμενη περιμενω να ερθει η Δευτέρα να δω τι γινεται!!!! Μου φανηκε σαν να μειωθηκε η ροη. Δεν ξερω τωρα!!! 

 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εσύ? Όλα καλά?! 

Όλα Καλά απλά βαριέμαι αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Θα μειωθεί κι άλλο και όλα θα πάνε τέλεια! Θα το δεις! ?????????

Μακαρι αγαπη μου ο γιατρος μου ειπε αν δεν χρειαστει να αλλαξω τη σερβιετα κ δεν γεμισει οπως στην περιοδο ειμαι καλα. Η αληθεια ειναι πως δεν εχω πολυ στη σερβιετα αλλα μπορει να οφείλεται ετσι κ αλλιως στην ξαπλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Άντε να πάνε όλα καλά σου εύχομαι 

Απο το στομα σου κ στου Θεου τ αφτι!!! Ησυχια δεν εχει η αληθεια αυτη ειναι καθε μερα κ ενα καινουριο αγχος. Να μην το βιωσει καμια κοπελα αυτο το συναισθημα ευχομαι. Να σας πανε ολα καλα ολοψυχα ελπιζω!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Απο το στομα σου κ στου Θεου τ αφτι!!! Ησυχια δεν εχει η αληθεια αυτη ειναι καθε μερα κ ενα καινουριο αγχος. Να μην το βιωσει καμια κοπελα αυτο το συναισθημα ευχομαι. Να σας πανε ολα καλα ολοψυχα ελπιζω!!! ❤️❤️

Λογικό Καταλαβενω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...