Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@annie! @Nefeliap μακάρι κορίτσια να είναι έτσι. Γιατί μιλάμε για πολύ τρύπημα με τόσες ενέσεις κ εξετάσεις. Ευτυχώς έχω εκπαιδεύσει τον άντρα μου και παίζουμε τον γιατρό 🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kaily είπε:

Δυστυχώς έχω διαγνωστικά να μου λείπει ένα χρωμωσομα και ο άντρας μου πριν πολλά χρόνια είχε κάνει αφαίρεση ξέρεις που... Και έτσι καναμε όλη την διαδικασία της εξωσωματικής αλλά μέχρι και γενετιστή φτάσαμε. Αλλά γενικα και η εμπειρία με τα φάρμακα ήταν αρκετά επώδυνη αλλά δεν ντρέπομαι να το πω στο παντο που πήγαμε αισθανθηκα σαν πειραματοζωω. Και όταν δεν έμεινα έγκυος και του μίλησα από το τηλέφωνο προσωπικά άστο η απάντηση ήταν .. τέλος πάντων όλα οκ τώρα τρέχω με άλλες καταστάσεις με ένα πολυποδα που έχω και φοβάμαι

Το είχε φίλη μου αυτό με το χρωμόσωμα ... θέλει προεμφυτευτικο .... γιατί αγχώνεσαι γι τον πολύποδα είναι πολύ σύνηθες !!!

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Και μένα μια από τα ίδια μου λένε. Εν τω μεταξύ, εγώ λόγω του αυτοάνοσου έχω κι ένα σωρό άλλα, οπότε αναγκαστικά διαβάζω πολύ και ρωτάω για να καταλαβαίνω τι μου γίνεται.

Το χειρότερο είναι πως τόσο καιρό που δε μπορούμε να πιάσουμε μωράκι, οι γιατροί μου έλεγαν "έλα μικρή είσαι, έχεις χρόνο, δεν είναι τίποτα, πρέπει να χαλαρώσετε, μη διαβάζεις ιατρικά είναι δική μας δουλειά" και κάτι τέτοια. Και στην αρχή τους άκουγα, αλλά κάποια που προσπαθεί 4 χρόνια τι σημασία έχει αν είναι 29 ή 35 ή 39; 

Θέλω να πω ότι η διαφορά είναι στο πόσο πρέπει να βιαστεί, όχι στο ότι υπάρχει πρόβλημα. Δηλαδή πρέπει να να φτάσω σε μεγαλύτερη ηλικία για να αρχίσουμε να τρέχουμε παρόλο που εγώ θέλω να κάνω παιδί πιο νωρίς; 

Και να που μετά από 4 χρόνια προσπαθειών, στα 29 μου έχω ΑΜΗ 1,86 και FSH 12,4 και δυσκολευόμαστε τρομερά. Αν στον 1-1.5 χρόνο προσπαθειών με είχαν πάρει σοβαρά, που είχα κ καλύτερες ορμονικές, ίσως να τα είχαμε καταφέρει με λίγη βοήθεια.

Στην ηλικία σου έκανα την εξωσωματική με τέτοιες τιμές ..... και τώρα έχω αγκαλια τον μικρό μου πρίγκηπα !!!!

εγω έκανα μόνο έξι ωάρια και τα 4 ήταν καλά ... βάλαμε τα δυο και τσουπ γάτζωθηκε το ένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis δε θα μπορούσα να διαβάσω κάτι πιο χαρούμενο και να πέσω για ύπνο με τεράστιο χαμόγελο ονειρευόμενη στρουμπουλά μωρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

@Spongebob Προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Το καλό είναι ότι έχει ανέβει. Ο γιατρός σου είπε να πας την Παρασκευή, εσύ πήγες λίγο νωρίτερα. Γι'αυτό η μικρή άνοδος. Ηρέμησε κ σκέψου θετικά! Σου στέλνω την αγάπη μου.

Μακαρι να ειναι ετσι..Ξεσπασα πολυ  εντονα σημερα..Ενιωσα παλι απογοητευση και  θλιψη..Με πηρε ο υπνος απο τα κλαμματα και την ενταση..πριν λιγο σηκωθηκα..Τν εχω τρελανει και τν αντρα μου..Ξερω οτι δεν βοηθαει η σταση μου..ουτε εμενα ουτε και το εμβρυο αν ειναι να εξελιχθει.. ειναι ομως ενας συνδυασμος πραγματων και το ψυχολογικο μου τραυμα ειναι ακομα νωπο..Μιλησα και με τν ψυχολογο μου σημερα και αυριο θα κανουμε μια συνεδρια γιατι ειχα αποχη λογω του ιου..Σε ευχαριστω παρα πολυ που μου εστειλες και ανταποδιδω τα φιλια μου και την αγαπη μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kukki είπε:

κορίτσι θέλει υπομονή και να μην αποκαρδιώνεσαι. Μπορεί να είναι όπως τα λέει ο γιατρός. Αύριο θα πας πάλι;

Οχι μου ειπε να παω Παρασκευη..Λογικα αυριο θα με παρουν για να μου πον και τα αποτελεσματα της καλλιεργειας ουρων γιατι εχω ακομα ενοχλησεις ρε γαμωτο..Τι να πω θα δειξει ..Πρεπει να ειμαι προετοιμασμενη για ολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Κορίτσια είχα μια ενημέρωση απ'τον γιατρό μου. Η εκτίμησή του είναι ότι αν παραμείνει σταθερή η κατάσταση στη χώρα μας και δεν αλλάξουν πολλά το Πάσχα, μετά το Πάσχα ανοίγουν οι διεγέρσεις και ωοληψίες κανονικά. Σας τα λέω αυτά με επιφύλαξη βέβαια, γιατί ο ιός θερίζει στο εξωτερικό, δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί το θέμα στην Ελλάδα το Πάσχα..

@Spongebob  Μην ανησυχείς!! Για να κάνεις το καλύτερο για το μικρό σου!! Κάνε πράγματα που σε ηρεμούν. Πχ εμένα με ηρεμεί (μην κοροϊδέψεις) να βλέπω παιδικά 😄 για να το ξεχάσεις και να χαλαρώσεις

Εχεις πολυ δικιο..Σημερα δεν ημουν καλα ξεσπασα εντονα ..Δεν επρεπε να το κανω..Μονο κακο κανω το ξερω..Ειμαι και απο τη φυση μου απαισιοδοξη ..προσπαθω να το δουλεψω πολυ αυτο..αλλα και μετα αποτι μου συνεβη ειναι δυσκολο..

Καλα κανεις ..πρεπει να βρισκουμε τροπους και διεξοδους να χαλαρωνουμε..εγω αποταν ξεκινησα τις εξωσωματικες κανω διαλογισμο..βοηθαει αρκετα..αυτο επρεπε να κανω σημερα και οχι να κλαιω τοσες ωρες προδικαζοντας το αποτελεσμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

@Papadakis δε θα μπορούσα να διαβάσω κάτι πιο χαρούμενο και να πέσω για ύπνο με τεράστιο χαμόγελο ονειρευόμενη στρουμπουλά μωρά!!!!

Ναι ναι αλήθεια σου λεωωωω .... η αμη ήταν πιο χαμηλή και λίγο πιο κάτω η fsh ... ένα καλό σποράκι θέλεις 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι..Ξεσπασα πολυ  εντονα σημερα..Ενιωσα παλι απογοητευση και  θλιψη..Με πηρε ο υπνος απο τα κλαμματα και την ενταση..πριν λιγο σηκωθηκα..Τν εχω τρελανει και τν αντρα μου..Ξερω οτι δεν βοηθαει η σταση μου..ουτε εμενα ουτε και το εμβρυο αν ειναι να εξελιχθει.. ειναι ομως ενας συνδυασμος πραγματων και το ψυχολογικο μου τραυμα ειναι ακομα νωπο..Μιλησα και με τν ψυχολογο μου σημερα και αυριο θα κανουμε μια συνεδρια γιατι ειχα αποχη λογω του ιου..Σε ευχαριστω παρα πολυ που μου εστειλες και ανταποδιδω τα φιλια μου και την αγαπη μου..

Έχω και εάν έχω ακούσει ιστορίες τόσα χρόνια ειλικρινά η δίκη σου με έχει αγγίξει περισσότερο από κάθε άλλη ίσως Γιατί  εγώ γίνει α μανούλα και αντιλαμβάνομαι περισσότερο Αυτό που έζησες ( να μην παρεξηγηθώ εννοώ την διαδικασία , το δωμάτιο , την έξοδο ) 

σε θαυμάζω και θα έκανα ακριβώς το ίδιο στη θέση σόυ όπως και ξανά έγραψα .... καλά κανείς και δεν σταματάς ( ίσως επειδή έτσι είναι κι εγώ ).

δεν θα σου χαϊδέψω τα αυτιά από ότι φαίνεται δεν πάει καλά ... αλλά στο λέω ειλικρινά στάσου στο γεγονός ότι κανείς με φυτεύσεις ουι έχεις το χρόνο με το μέρος σου και απλά έχεις πέσει σε λιγααα εμπόδια 

το 2020 θα εξ Άι η χρόνια σου και θα κρατήσεις μωρό στην αγκαλια !!!!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλια και ένα μεγάλο φίλι❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ναι ναι αλήθεια σου λεωωωω .... η αμη ήταν πιο χαμηλή και λίγο πιο κάτω η fsh ... ένα καλό σποράκι θέλεις 

Έχω και εάν έχω ακούσει ιστορίες τόσα χρόνια ειλικρινά η δίκη σου με έχει αγγίξει περισσότερο από κάθε άλλη ίσως Γιατί  εγώ γίνει α μανούλα και αντιλαμβάνομαι περισσότερο Αυτό που έζησες ( να μην παρεξηγηθώ εννοώ την διαδικασία , το δωμάτιο , την έξοδο ) 

σε θαυμάζω και θα έκανα ακριβώς το ίδιο στη θέση σόυ όπως και ξανά έγραψα .... καλά κανείς και δεν σταματάς ( ίσως επειδή έτσι είναι κι εγώ ).

δεν θα σου χαϊδέψω τα αυτιά από ότι φαίνεται δεν πάει καλά ... αλλά στο λέω ειλικρινά στάσου στο γεγονός ότι κανείς με φυτεύσεις ουι έχεις το χρόνο με το μέρος σου και απλά έχεις πέσει σε λιγααα εμπόδια 

το 2020 θα εξ Άι η χρόνια σου και θα κρατήσεις μωρό στην αγκαλια !!!!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλια και ένα μεγάλο φίλι❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για τα λογια σου..Με συγκινησες πολυ..Αυτη τη φορα σε αντιθεση με τις 2 προηγουμενες  δεν θελαμε ουτε εγω ουτε ο αντρας μου να το ξερει κανεις..γνωριζετε μονο εσεις την προσπαθεια μου..και αληθεια ενιωσα και τη θετικη σας ενεργεια και το κουραγιο που δινετε..

Δεν ειναι οτι τα παραταω ουτε οτι το βαζω κατω..και ξερω μεσα μου οτι εφοσον δεν θα εξελιχθει αυτο το εμβρυο τον επομενο η τν μεθεπομενο μηνα θα ειμαι παλι εκει σε εκεινο το δωματιο της εμβρυομεταφορας..εχω ομως λυγισει ψυχολογικα..Δυστυχως δεν μπορω να διαχειριστω με τν καλυτερο τροπο ολα οσα μου συμβαινουν ..παιρνω τη χαρα και μετα ενα μεγαλο χαστουκι μια τρικλοποδια..Θα το παλεψω οσο εχω αποθεματα ψυχολογικα και σωματικα..Σημερα περα απο την ψυχολογια μου ενιωσα και το σωμα μου να καταρρεει..

Σε ευχαριστω και παλι πολυ μεσα απο την πονεμενη μου ψυχη..Να χαιρεσαι και να καμαρωνεις το παιδακι σου και να ειναι μονο γερο και καλοτυχο τιποτε αλλο..Ανταποδιδω τα φιλια και την αγαπη μου κι ας μην σε γνωριζω..❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Spongebob είπε:

Σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου για τα λογια σου..Με συγκινησες πολυ..Αυτη τη φορα σε αντιθεση με τις 2 προηγουμενες  δεν θελαμε ουτε εγω ουτε ο αντρας μου να το ξερει κανεις..γνωριζετε μονο εσεις την προσπαθεια μου..και αληθεια ενιωσα και τη θετικη σας ενεργεια και το κουραγιο που δινετε..

Δεν ειναι οτι τα παραταω ουτε οτι το βαζω κατω..και ξερω μεσα μου οτι εφοσον δεν θα εξελιχθει αυτο το εμβρυο τον επομενο η τν μεθεπομενο μηνα θα ειμαι παλι εκει σε εκεινο το δωματιο της εμβρυομεταφορας..εχω ομως λυγισει ψυχολογικα..Δυστυχως δεν μπορω να διαχειριστω με τν καλυτερο τροπο ολα οσα μου συμβαινουν ..παιρνω τη χαρα και μετα ενα μεγαλο χαστουκι μια τρικλοποδια..Θα το παλεψω οσο εχω αποθεματα ψυχολογικα και σωματικα..Σημερα περα απο την ψυχολογια μου ενιωσα και το σωμα μου να καταρρεει..

Σε ευχαριστω και παλι πολυ μεσα απο την πονεμενη μου ψυχη..Να χαιρεσαι και να καμαρωνεις το παιδακι σου και να ειναι μονο γερο και καλοτυχο τιποτε αλλο..Ανταποδιδω τα φιλια και την αγαπη μου κι ας μην σε γνωριζω..❤❤❤

Δεν το έχω ξαναπεί αλλά νομίζω μοιάζουμε απίστευτα στο πείσμα .... σαν να με ακούω ... και εγώ πήγαινα σε ψυχολόγο γαιτι δεν μπορουσα να το διαχειριστώ καθόλου ... 

προσωπικα είχα και έχω πολύ θυμό μέσα μου για τον άνθρωπο που μου έκανε την ζημιά σε σημείο να μου κάνει κακό ... ήμουν πολύ τοξίκη τον σκεφτόμουν συνέχεια ... ήλπιζα να πάθει κάτι , τον έβριζα συνέχεια ....

ολο αυτό δεν μου έκανε καθόλου καλό και με βοήθησε παρά πολύ ο ψυχολόγος μου να το μετριάσω ....
υο μόνο που θα σκεφτόμουν στην θέση σου είναι ότι είναι θέμα χρόνου και τίποτε άλλο .....

και εγώ πια δεν λέω σε κανέναν για τις προσπάθειες μου διότι κανείς δεν με καταλαβαίνει ... καλά κανείς λοιπόν γιατί κανείς δεν σε νιώθει 

 

σε ευχαριστώ για τις ευχές Και σύντομα  θα σου δίνω και εγώ τις δικές μου 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Spongebob είπε:

Μακαρι να ειναι ετσι..Ξεσπασα πολυ  εντονα σημερα..Ενιωσα παλι απογοητευση και  θλιψη..Με πηρε ο υπνος απο τα κλαμματα και την ενταση..πριν λιγο σηκωθηκα..Τν εχω τρελανει και τν αντρα μου..Ξερω οτι δεν βοηθαει η σταση μου..ουτε εμενα ουτε και το εμβρυο αν ειναι να εξελιχθει.. ειναι ομως ενας συνδυασμος πραγματων και το ψυχολογικο μου τραυμα ειναι ακομα νωπο..Μιλησα και με τν ψυχολογο μου σημερα και αυριο θα κανουμε μια συνεδρια γιατι ειχα αποχη λογω του ιου..Σε ευχαριστω παρα πολυ που μου εστειλες και ανταποδιδω τα φιλια μου και την αγαπη μου..

Με το καλό την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!! Επιτέλους φτιάχνει λίγο ο καιρός 😊 

@Spongebob Όπως και να πάει αυτή η φορά, θα πρότεινα κάτι γενικά. Είναι σημαντικό να πιστέψεις πραγματικά ότι αφού το θέλετε πολύ και οι δύο και κάνετε τα πάντα γι'αυτό, είναι θέμα χρόνου να έρθει το μωράκι σας!! Κι αφού το πιστέψεις πραγματικά, μπορείς να χαλαρώσεις και να απολαύσεις το χρόνο που το προσπαθείτε και περιμένετε να μάθετε πώς πάει. Είμαι σίγουρη για παράδειγμα ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σου θα είχες αγοράσει κάποια βιβλία σχετικά. Μπορείς να αρχίσεις να τα ξεφυλλίζεις, να διαβάζεις και γενικά να σκέφτεσαι πώς θα είστε και πώς θα περνάτε τότε που θα έρθει το μικρό!! Οπότε όλες οι άσχημες εμπειρίες θα απαλύνουν τόσο πολύ μέσα σου.. Προσπάθησέ το γιατί είδες, κι όταν έρχεται κάτι καλό, πάντα ανησυχείς για το επόμενο και πάντα έτσι θα συμβαίνει. Μην χάνεις όμως την πίστη σου και την ψυχραιμία σου που μπορούν να σε βοηθήσουν σε όλα αυτά! Και φυσικά να μιλήσεις και σε ψυχολόγο και να κάνεις κι ό,τι άλλο θα σε κάνει να νιώθεις καλά! Γιατί εσύ είσαι τελικά που θα έχεις τα μωράκια σου 10 μήνες στην κοιλιά, εσύ θα τα μεγαλώσεις, οπότε χρειάζεσαι όλο το κουράγιο και την ψυχραιμία που έχεις μέσα σου!! Και μόνο μέσα σου θα βρεις όλη αυτή τη δύναμη και το πείσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Spongebob είπε:

Kοριτσια μου καλησπερα..Ελπιζω ολες να ειστε καλα..Εγω σημερα πηγα στην μοναδα για την καλλιεργεια ουρων γιατι εχω  εντονες ενοχλησεις και επι τη ευκαιρια εκανα και μια χοριακη..Σημερα ηταν 75 απο 56 που ηταν τη Δευτερα..Ο γιατρος μου ειπε να την επαναλαβω την Παρασκευη...Εχω απογοητευτει πολυ και ανησυχω οτι δεν θα κυλησουν καλα τα πραγματα...

 
  •  

Καλημέρα! Μην διαβαζεις στο ίντερνετ μόνο τρόμο μας προκαλούν τα όσα γράφουν. 

Για την ακρίβεια σε 48 ώρες πρέπει να ανεβαίνει κατά τουλάχιστον 60%.Επίσης ο γιατρός σου είπε Παρασκευή κι όχι Τετάρτη. Μόνο κακό κάνεις στον εαυτό σου αν αγχώνεσαι. Φιλικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κορίτσια; Ευτυχώς για μένα λήξη πανικού και συναγερμού. Η χοριακή μου έπεσε στο 9 τη Δευτέρα. Τέρμα και το αίμα καθώς είχα για 17 ημέρες. Άντε να επανέλθει ο οργανισμός μου τώρα!! Παίρνω τις βιταμίνες μου κάνω τη γυμναστική μου ξεκίνησα διατροφή να χάσω κιλά... άντε να δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τί κάνετε κορίτσια; Ευτυχώς για μένα λήξη πανικού και συναγερμού. Η χοριακή μου έπεσε στο 9 τη Δευτέρα. Τέρμα και το αίμα καθώς είχα για 17 ημέρες. Άντε να επανέλθει ο οργανισμός μου τώρα!! Παίρνω τις βιταμίνες μου κάνω τη γυμναστική μου ξεκίνησα διατροφή να χάσω κιλά... άντε να δούμε!!!

Επιτελους κοριτσακι μου! Τι ταλαιπωρια περασες!

Ευχομαι να επανελθει ο οργανισμος σου πολυ γρηγορα και απο δω και περα να εχεις μονο καλοτυχια και χαμογελο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Τί κάνετε κορίτσια; Ευτυχώς για μένα λήξη πανικού και συναγερμού. Η χοριακή μου έπεσε στο 9 τη Δευτέρα. Τέρμα και το αίμα καθώς είχα για 17 ημέρες. Άντε να επανέλθει ο οργανισμός μου τώρα!! Παίρνω τις βιταμίνες μου κάνω τη γυμναστική μου ξεκίνησα διατροφή να χάσω κιλά... άντε να δούμε!!!

Δεν εχω παρακολουθησει ακριβως τι περασες αλλα πολυ λυπαμαι πραγματικα..τοσες μερες και μονο αιμα τι να πω..τωρα τι θα κανεις ; πως θα συνεχισεις ;;εγω παω με φυσικό αυτον τον κυκλο και στον επομενο θα παρω κλομιφαινη.γιατί εκανα ενεσεις το φεβρουαριο κ εβγαλα 3 ωαρια και ηταν και τα 3 ακαταλληλα. Δεν ελπιζω και πολύ αλλα ειπε ο γιατρος να το δοκιμασουμε να δουμε πως θα αντιδρασω..κοριτσια αν εχει παρει καποια κλομιφαινη διαφωτιστε με πλιζ γιατί φοβαμαι οτι τζαμπα θα τα παρω και αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω όσες έχετε κάνει εξωσωματική... Πόσο συχνά κάνατε υπέρηχο πριν την ωοληψία; Και ποια μέρα άρχισε να δείχνει ο αριθμός των ώριμων ωαρίων; 

Ολη η διαδικασία για μένα ήταν η εξής :

24/10 έκανα τον πρώτο υπέρηχο 25/10 ξεκίνησα gonal (250μον) στις 30/10 έκανα υπερηχο κ ξεκίνησα orgalutran κ αυξήσαμε κ τη δόση της gonal (300 μον) μετά από εκεί 1/11 και 4/11 ξανά έκανα υπερηχο 5/11 έκανα τελευταία ενεση orgalutran και gonal κ βράδυ συγκεκριμένη ώρα που μου είχε υποδειχθει έκανα arvekap (αντίστοιχη της ovitrelle) 7/11 πρωί είχαμε ωολυψια την επόμενη μέρα έμαθα πόσα γονιμοποιηθηκαν κ τα αφήσαμε για βλαστοκυστες 12/11 & 13/11 βάλαμε κατάψυξη τις βλαστοκυστες (2&1 αντίστοιχα)... Επίσης 12/11 μ ήρθε και η περιοδος 13/11 ξεκίνησα τα φάρμακα για την έμβρυομεταφορα 22/11 κάναμε υπερηχο 24/11 μ ξεκίνησαν προγεστερονη (ένεση κ χάπια) και 29/11 κάναμε έμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες! 9/12 είχα χοριακη (μετά από διάφορα περίεργα συμπτώματα έκανα τεστ εγκυμοσύνης μόνη μ 6/12 κ βγήκε θετικό αλλά αχνό) η οποία βγήκε θετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δεν εχω παρακολουθησει ακριβως τι περασες αλλα πολυ λυπαμαι πραγματικα..τοσες μερες και μονο αιμα τι να πω..τωρα τι θα κανεις ; πως θα συνεχισεις ;;εγω παω με φυσικό αυτον τον κυκλο και στον επομενο θα παρω κλομιφαινη.γιατί εκανα ενεσεις το φεβρουαριο κ εβγαλα 3 ωαρια και ηταν και τα 3 ακαταλληλα. Δεν ελπιζω και πολύ αλλα ειπε ο γιατρος να το δοκιμασουμε να δουμε πως θα αντιδρασω..κοριτσια αν εχει παρει καποια κλομιφαινη διαφωτιστε με πλιζ γιατί φοβαμαι οτι τζαμπα θα τα παρω και αυτα

Κοριτσάκι μου έχω πάρει 2 φορές κλομιφαινη όταν ήταν να κάνουμε σπερματέγχυση. Την 1η φορά είχα 2 ωάρια και την 2η 3 με το ένα σίγουρα κυστικο λόγω μεγέθους. Βέβαια αφού θα κανεις ωοληψια δεν νομίζω να πειράζει αν σου βγει καμμία κυστούλα. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοριτσάκι μου έχω πάρει 2 φορές κλομιφαινη όταν ήταν να κάνουμε σπερματέγχυση. Την 1η φορά είχα 2 ωάρια και την 2η 3 με το ένα σίγουρα κυστικο λόγω μεγέθους. Βέβαια αφού θα κανεις ωοληψια δεν νομίζω να πειράζει αν σου βγει καμμία κυστούλα. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα. 

@annie! μου απλα με κλομιφαινη λεπταινει λεει το ενδομητριο και δε πρεπει να κανεις εμβρυομεταφορα με τιποτα στο κυκλο αυτο.βεβαια εμενα με νοιαζει να βγαλω κατι εστω και 2 τι να πω ..εδω που φτασαμε ..σε ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ολη η διαδικασία για μένα ήταν η εξής :

24/10 έκανα τον πρώτο υπέρηχο 25/10 ξεκίνησα gonal (250μον) στις 30/10 έκανα υπερηχο κ ξεκίνησα orgalutran κ αυξήσαμε κ τη δόση της gonal (300 μον) μετά από εκεί 1/11 και 4/11 ξανά έκανα υπερηχο 5/11 έκανα τελευταία ενεση orgalutran και gonal κ βράδυ συγκεκριμένη ώρα που μου είχε υποδειχθει έκανα arvekap (αντίστοιχη της ovitrelle) 7/11 πρωί είχαμε ωολυψια την επόμενη μέρα έμαθα πόσα γονιμοποιηθηκαν κ τα αφήσαμε για βλαστοκυστες 12/11 & 13/11 βάλαμε κατάψυξη τις βλαστοκυστες (2&1 αντίστοιχα)... Επίσης 12/11 μ ήρθε και η περιοδος 13/11 ξεκίνησα τα φάρμακα για την έμβρυομεταφορα 22/11 κάναμε υπερηχο 24/11 μ ξεκίνησαν προγεστερονη (ένεση κ χάπια) και 29/11 κάναμε έμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες! 9/12 είχα χοριακη (μετά από διάφορα περίεργα συμπτώματα έκανα τεστ εγκυμοσύνης μόνη μ 6/12 κ βγήκε θετικό αλλά αχνό) η οποία βγήκε θετική!

@ntinaki88 αυτο ειναι το μακρυ πρωτοκολλο; Δηλαδη δε ξεκινησες 2η μερα περιοδου τις ενεσεις..και περασε καιρος για να μπορεσεις να κανεις εμβρυομεταφορα..μπερδευτηκα λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@ntinaki88 αυτο ειναι το μακρυ πρωτοκολλο; Δηλαδη δε ξεκινησες 2η μερα περιοδου τις ενεσεις..και περασε καιρος για να μπορεσεις να κανεις εμβρυομεταφορα..μπερδευτηκα λιγο

Όχι είναι το βράχυ (ξεκινάς διέγερση 2η μέρα περιόδου 23/10 είχε έρθει η περίοδος μου)! Το μακρύ είναι την 22η μέρα του κύκλου ξεκινάς με ανταγωνιστές (δεν γνωρίζω περαιτέρω)! Απλά ο γιατρός μ ήθελε να κατάψυξουμε τα έμβρυα κ  να μ έρθει η περίοδος πρώτα κ να κάνουμε έμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο για να ξεκουραστεί ο οργανισμός... Σε μένα δούλεψε άψογα όλο αυτό ( πρώτη προσπάθεια ➡️ επιτυχία) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ntinaki88 είπε:

Όχι είναι το βράχυ (ξεκινάς διέγερση 2η μέρα περιόδου)! Το μακρύ είναι την 22η μέρα του κύκλου ξεκινάς με ανταγωνιστές (δεν γνωρίζω περαιτέρω)! Απλά ο γιατρός μ ήθελε να κατάψυξουμε τα έμβρυα κ  να μ έρθει η περίοδος πρώτα κ να κάνουμε έμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο για να ξεκουραστεί ο οργανισμός... Σε μένα δούλεψε άψογα όλο αυτό ( πρώτη προσπάθεια ➡️ επιτυχία) 

Μπραβο !!συγχαρητηρια ! να πανε ολα καλα!:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο !!συγχαρητηρια ! να πανε ολα καλα!:-) 

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Καλή επιτυχία κ σε σένα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Ολη η διαδικασία για μένα ήταν η εξής :

24/10 έκανα τον πρώτο υπέρηχο 25/10 ξεκίνησα gonal (250μον) στις 30/10 έκανα υπερηχο κ ξεκίνησα orgalutran κ αυξήσαμε κ τη δόση της gonal (300 μον) μετά από εκεί 1/11 και 4/11 ξανά έκανα υπερηχο 5/11 έκανα τελευταία ενεση orgalutran και gonal κ βράδυ συγκεκριμένη ώρα που μου είχε υποδειχθει έκανα arvekap (αντίστοιχη της ovitrelle) 7/11 πρωί είχαμε ωολυψια την επόμενη μέρα έμαθα πόσα γονιμοποιηθηκαν κ τα αφήσαμε για βλαστοκυστες 12/11 & 13/11 βάλαμε κατάψυξη τις βλαστοκυστες (2&1 αντίστοιχα)... Επίσης 12/11 μ ήρθε και η περιοδος 13/11 ξεκίνησα τα φάρμακα για την έμβρυομεταφορα 22/11 κάναμε υπερηχο 24/11 μ ξεκίνησαν προγεστερονη (ένεση κ χάπια) και 29/11 κάναμε έμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστες! 9/12 είχα χοριακη (μετά από διάφορα περίεργα συμπτώματα έκανα τεστ εγκυμοσύνης μόνη μ 6/12 κ βγήκε θετικό αλλά αχνό) η οποία βγήκε θετική!

τον πρώτο υπέρηχο τον έκανες με περίοδο; πως και σου ήρθε περίοδος 5 μέρες μετά την ωοληψία;; 20 μέρες μόνο κράτησε ο κύκλος σου;

με το καλό κορίτσι μου! δίδυμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

τον πρώτο υπέρηχο τον έκανες με περίοδο; πως και σου ήρθε περίοδος 5 μέρες μετά την ωοληψία;; 20 μέρες μόνο κράτησε ο κύκλος σου;

με το καλό κορίτσι μου! δίδυμα;;

Ναι  ο πρώτος έγινε με περίοδο (μπλιαξ).... Μόλις κοψεις τα φάρμακα της διέγερσης συνήθως έρχεται νωρίτερα η περίοδος έτσι μ είχαν πει κ μετά το διαπίστωσα... Ο κύκλος είναι ελεγχόμενος έτσι κι αλλιώς δεν μετράει όπως μετρούσε προ φαρμάκων.... Όχι ενα έμβρυο εμφυτευτηκε απ τα δύο !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

τον πρώτο υπέρηχο τον έκανες με περίοδο; πως και σου ήρθε περίοδος 5 μέρες μετά την ωοληψία;; 20 μέρες μόνο κράτησε ο κύκλος σου;

με το καλό κορίτσι μου! δίδυμα;;

 Ναι ο πρώτος υπέρηχος γίνεται με περίοδο για να μετρήσει τα ωοθηλακια ο γιατρός και να ξεκινήσεις την αγωγή. Αν κανεις το βραχύ πρωτόκολλο. Αν πας για εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο τότε ο κύκλος της διέγερσης συνήθως κρατάει λιγότερο. Εγώ αδιαθέτησα στις 24 μέρες. Με κύκλο 29-30

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...