Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Επειδή ψάχτηκα πολύ για τις γενετικές: Καρυότυπο, Κυστική Ίνωση και μικροελλείψεις του χρωμοσώματος Ψ για τον άντρα μου, αφού θα κατέβεις Αθήνα, πάρε στο ΡΕΑ (210-9495072), στον Γενότυπο (210-7770870), στο Gene Diagnosis (211-4114112). Θα σου πουν τιμές, τα πάντα...

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Είσαι τέλεια!!! Όσο για τη καινούργια τη σαλπιγγογραφια ξέρω ότι δεν τη δέχονται στην επιτροπή αλλά δεν τη χρειάζομαι για εκεί. Δεν περασα επιτροπή ούτε θα περάσω αγόρασα τα φάρμακα μόνη μου έκανα και τη διέγερση μου όποτε δόξα σοι ο Θεός έχω τις βλαστοκυστες μου στην κατάψυξη να με περιμένουν. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

παιδια ισχυει... φιλη την ειχε κανει κ αναγκαστηκε να κανει την κλασσικη γιατι δεν τη δεχονταν! πηγε δλδ κ της το εβγαλαν εκκρεμοτητα και ξαναπηγε... οπότε προσοχή! Κ σημειωτέον πήγαν εξωσωματική για άσχετο λόγο, δεν έπαιζε δλδ ρόλο η σαλπιγγογραφία, ήταν καθαρή!

@Taggeris όντως μοιάζει υψηλή αν κ στο εργαστήριο που πήγα εγώ το όριο είναι 150 για την αρχή του κύκλου. Η πέμπτη μέρα είναι κ λίγο προχωρημένη οπότε μπορεί να είναι νορμάλ! Αν ήταν 2η μέρα θα σου έλεγα ότι θες περίπου στο 50...

Δεύτερη μέρα στον προηγούμενο κύκλο είχα 36. Χθες μαζί με τις ορμόνες έκανα και υπέρηχο και μου βρήκε 6 ωοθηλακια ίσως για αυτό να ήταν έτσι λίγο αυξημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Καλημέρα... να αυτά φοβάμαι!!!! οτι έχει που έχει την αργοπορία του η όλη κατάσταση, μας καθυστερεί και η γραφειοκρατία!! έλεος.......

Ιωάννα μου αν είναι να περάσεις επιτροπή θα σε συμβούλευα να πάρεις να κλείσεις ημερομηνία από τώρα. και εξετάσεις που λέει ο λόγος να σου λείπουν μέχρι τότε θα τις έχεις μαζέψει όλες Γιατί να χάσεις κι άλλο χρόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεύτερη μέρα στον προηγούμενο κύκλο είχα 36. Χθες μαζί με τις ορμόνες έκανα και υπέρηχο και μου βρήκε 6 ωοθηλακια ίσως για αυτό να ήταν έτσι λίγο αυξημένη.

to 36 ειναι μια χαρα!  τι σημασία να έχουν τα 6; εννοείς είναι λίγα  ή πολλά; η FSH πόσο ήταν; πάντως παίζουν αυτά από κύκλο σε κύκλο οπότε το σημαντικό είναι να πετύχεις το καλό όταν ξεκινάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

to 36 ειναι μια χαρα!  τι σημασία να έχουν τα 6; εννοείς είναι λίγα  ή πολλά; η FSH πόσο ήταν; πάντως παίζουν αυτά από κύκλο σε κύκλο οπότε το σημαντικό είναι να πετύχεις το καλό όταν ξεκινάς!

Η fsh ήταν 6,15. Αυτά τα μετρήσαμε σε αυτό τον κύκλο που δεν έχω κάνει διέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Εμένα μ είχε γράψει το 50% κ το έκανα στο ιασω μόνο με συμμετοχή αλλά στο σύζυγο που κάναμε το 99% πήγαμε στο Intergenetics κ δώσαμε 280€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Η fsh ήταν 6,15. Αυτά τα μετρήσαμε σε αυτό τον κύκλο που δεν έχω κάνει διέγερση.

μια χαρά!!! θα περίμενα με τέτοια fsh να δείτε και πολύ περισσότερα! το κακό με τα ωοθυλάκια (εγώ δεν το είχα καταλάβει αρχικά) είναι ότι η διέγερση απλά τα μεγαλώνει. Αυτά που έχεις αρχικά αυτά θα μείνουν... οπότε αν ξεκινάς με 6 είναι σημαντικό να είναι ίδιο μέγεθος, να αναπτύσσονται ταυτόχρονα κλπ για να μην έχεις απώλειες! Αν δλδ από τα 6 κάποιο δεν είναι ώριμο, κάποιο δε γονιμοποιηθεί κλπ είναι σημαντικό... συνήθως έχω αρκετά όμως σε ένα κύκλο που όντως είχα 5 όλα κ όλα η fsh μου είχε εκτιναχθει (ενώ έχω γενικά γύρω στο 6), γι'αυτό μου κάνει εντύπωση... Κάτι που μου είχε πει ο γιατρός είναι οτι υπάρχει σχέση fsh / οιστραδιόλης. Αν δλδ η οιστραδιόλη είναι υψηλή δίνει ψευδή fsh (κάτι τέτοιο - ρώτα το γιατρό γιατί ίσως στο λέω λάθος). Οπότε ο κύκλος με την οιστραδιόλη 36 ήταν μάλλον πιο αντιπροσωπευτικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

πωωωωωωωω!!!όλα καλά θα πάνε αλλά αυτές οι άτιμες εξετάσεις κάνουν και ένα μήνα να βγούν. Έκανε ο άντρας μου τέλος Δεκεμβρίου και κάθε μέρα περιμένω πότε θα περάσουν αυτές οι μέρες να δούμε οτι όλα είναι καλά! Καλά αποτελέσματα εύχομαι κορίτσι μου...

Ευχαριστώ γλυκιά μου... Εμείς κάναμε την περασμένη Τρίτη κ μας είπαν σε 3 εβδομάδες κ καταλαβαίνεις.... Είναι μέσα το μπεμπινι κι αντί να χαίρομαι κ να πετάω που όλα πάνε καλά, φοβάμαι κ ανησυχώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Συμφωνώ...εγώ ακόμα δεν ξέρω από φάρμακα κλπ και σας διαβάζω να τα λέτε τόσο φυσικά και λέω οκ, έτσι θα τα μάθω και εγώ σε λίγο καιρό μάλλον!!! Κ αναρωτιέμαι..πως θα τα κάνω? θα τα κάνω σωστά? θα καταλάβω τι λεέι ο έρμος ο γιατρός? χαχαχα τι τραβάμε και εμείς....

Κοπέλα μου αν φοβασε καλό είναι τότε να πας κάπου σε φαρμακείο η στον ιατρό σου να σου διξουν πως να τις κανείς.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πώς είστε; Εγώ έπαθα ένα μικρό σοκ πρωί-πρωί. Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού με την επιτροπή και ξέρετε πότε μου έκλεισαν ραντεβού; Στις 6 Μαρτίου!!! Ζονγκ!!!!

Δύστυχος έτσι είναι η επιτροπές η θα σου κλείσουν νωρίς η θα σου κλείσουν αργά σου εύχομαι με το καλό κοπέλα μου μια συμβουλή μου να προσέξεις τα χαρτιά λίγο δλδ ληξιαρχική πράξη μην λήξουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δύστυχος έτσι είναι η επιτροπές η θα σου κλείσουν νωρίς η θα σου κλείσουν αργά σου εύχομαι με το καλό κοπέλα μου μια συμβουλή μου να προσέξεις τα χαρτιά λίγο δλδ ληξιαρχική πράξη μην λήξουν 

άσε Νίκη μου έκανα εξετάσεις και μέχρι να μαζέψω όλα τα χαρτιά για να τηλεφωνήσω στην επιτροπή μέχρι να περάσω την ημερομηνία που μου έδωσαν θα έχουν λήξει. Άντε πάλι από την αρχή Δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το σύστημα πραγματικά. ληξιαρχική πράξη δεν χρειάζομαι γιατί δεν είμαι παντρεμένη θα πάω συμβολαιογραφική πράξη συναίνεσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου! Έκανα τον υπέρηχο μου εχτες όλα καλά οι ωοθήκες επανήλθαν στα φυσιολογικά τους, τελείωσα και με όλα τα φάρμακα και τις ενέσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε κάτι να υπάρχει στη μήτρα, δεν μπορούσε ο γιατρός να διακρίνει ότι είναι πάνω και εξωτερικά της ή μέσα οπότε σήμερα το απόγευμα θα κάνω μια 3D σαλπιγγογραφια για να δούμε τι γίνεται.Καλεσε και συνεργάτη του μηπωσ Βγάλουν μαζί άκρη αλλά πάλι δεν μπορούσαν να είναι σίγουροι.Δεν διακινδυνεύουμε να χαλάμε τις βλαστοκυστες εάν δεν έχω πεντακάθαρη τη μήτρα. Έχω άγχος δεν έχω ξανά κανει σαλπιγγογραφια(βασικά μου είχε κανει στη λαπαροσκόπηση ο προηγούμενος γιατρός και δεν είχα καταλάβει κάτι λόγω της νάρκωσης).

Εμένα από την 5η μέρα που είδε το χαμουλη από ωάρια στις ωοθήκες μου μου απαγόρευσε δια ροπάλου επαφές όπως και άσκηση. Μου είπε για την ακρίβεια κάθεσαι στα αυγά σου μόνο τα απαραίτητα κανεις. Βέβαια δεν μπορούσα να κάνω και πολλά ήμουν τούμπανο. 
@Σταυρι μου είσαι πολύ καλά με τα ωάρια σου! Μπράβοοοο!! Και εγώ στα 25 ήμουν. 

@Taggerisδεν περίμενα τόση καθυστέρηση για την επιτροπή,άλλες κοπέλες έλεγαν για 2 εβδομάδες μετά τους έκλειναν ραντεβού. Ίσως παίζει ρόλο και το ότι του Πειραιά είχα διαβάσει ότι δεν έχει επιτροπή και κάποιες κοπέλες τις στέλνουν Μαρούσι. 
@ioannastr αυτό ήταν και το δικό μου άγχος! Αλλά τα έχεις όλα γραπτά και επίσης εμάς μας βοήθησαν και τα βιντεάκια στο YouTube για το πως γίνονται οι ενέσεις. Λέω εμάς γιατί εγώ δεν έκανα καμία μόνη μου το ανέλαβε αυτό το κομμάτι ο άντρας μου εγώ απλά έκλεινα μάτια και έπαιρνα ανάσες! 

Τις εξετάσεις για κυστικη ίνωση κοριτσια μου σας τις έγραψε ο γυναικολόγος σας; Θέλω να τις κάνω και εγώ βασικά. Βέβαια εγώ θα ηθελα να κάνω όλο το πακέτο αλλά ξέρω ότι βγαίνει ψηλά και νομιζω δεν γράφονται όλα. 

Να σε ρωτήσω κάτι δεν πέρασες από επιτροπή..; Εμένα ο ιατρός μου την είχε γράψει να την κάνω αλλά την πλήρωσα κανονικά μόνο για το 50% 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr σ'ευχαριστω παρά πολύ κορίτσι μου εύχομαι και σένα να πάνε όλα καλά!Εσύ είσαι ακόμα στην αρχή!αλλά ούτε θα το καταλάβεις πόσο γρήγορα περνάει και ο καιρός!!!εμένα μετά από 2,5χρονια ήρθε η ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Αρχικά να πούμε οτι είναι θετικό το ότι οι ωοθήκες σου επανήλθαν στα φυσιολογικά τους. Να την κάνεις τη σαλπιγγογραφία να είσαι σίγουρη. Κ εγώ έκλεισα για 23/01 να την κάνω. Με αγχώνει λίγο η διαδικασία. Σου έχουν πει τι πρέπει να πάρεις πριν την κάνεις και 1 ώρα πριν? 

Κορίτσια μου όμορφα η σαλμπιγκογραφια δεν είναι τίποτα ίσα ίσα είναι 5 λεπτά το πολύ υπόθεση είναι..! Από πόνο σαν μια κράμπα περιόδου.! Καλό είναι να ρωτήσεις τον ιατρό σου πιο φάρμακο να πάρεις πριν από την σαλμπιγκογραφια.! Εγώ πήγα να την κάνω με κρίσεις πανικού και μόλις ειδα τον ιατρό μου (ειμουν από τις τυχερές όπου μου την έκανε ο ιατρός μου και ήταν live εκεί να τα δει όλα μαζί με τον ακτινολόγο) και με ηρεμισε παρά πολύ μου έδωσε και κουράγιο και την έκανα όπως μου είχε δώσει τι να κάνω αυτά τα δυο λεπτά με τον πόνο.! Που δεν είναι πόνος τίποτα πιο πολύ πόνεσα μετά από την παλινδρόμηση παρά τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Είσαι τέλεια!!! Όσο για τη καινούργια τη σαλπιγγογραφια ξέρω ότι δεν τη δέχονται στην επιτροπή αλλά δεν τη χρειάζομαι για εκεί. Δεν περασα επιτροπή ούτε θα περάσω αγόρασα τα φάρμακα μόνη μου έκανα και τη διέγερση μου όποτε δόξα σοι ο Θεός έχω τις βλαστοκυστες μου στην κατάψυξη να με περιμένουν. 

 

Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου.! Καν την να δεις τι είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

άσε Νίκη μου έκανα εξετάσεις και μέχρι να μαζέψω όλα τα χαρτιά για να τηλεφωνήσω στην επιτροπή μέχρι να περάσω την ημερομηνία που μου έδωσαν θα έχουν λήξει. Άντε πάλι από την αρχή Δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το σύστημα πραγματικά. ληξιαρχική πράξη δεν χρειάζομαι γιατί δεν είμαι παντρεμένη θα πάω συμβολαιογραφική πράξη συναίνεσης

Πρόσεξε το αυτό με της εξετάσεις κοπέλα μου.! Εγώ ειμουν από τις τυχερές και μου έκλεισαν μέσα σε 10 μέρες σκέψου τελευταία μέρα έτρεχα να πάρω χαρτιά από επεμβάση του άντρα μου λέω νάνε καλά η δυο γιατροί μας και μας βοήθησαν παρά πολύ ακόμη και Τελευταία στιγμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! Είσαι τέλεια!!! Όσο για τη καινούργια τη σαλπιγγογραφια ξέρω ότι δεν τη δέχονται στην επιτροπή αλλά δεν τη χρειάζομαι για εκεί. Δεν περασα επιτροπή ούτε θα περάσω αγόρασα τα φάρμακα μόνη μου έκανα και τη διέγερση μου όποτε δόξα σοι ο Θεός έχω τις βλαστοκυστες μου στην κατάψυξη να με περιμένουν. 

 

Τέλεια τότε.........

άντε να την κάνεις και περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η peacock είπε:

Απ΄ότι ξέρω δυστυχώς όχι. Μόνο το πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων προσφέρει τη προεμφυτευτική διάγνωση...αυτά τα ξερω από έρευνα που έκανα για να δω αν θα συνεχίσω ιδιωτικά ή σε δημόσιο.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ιωάννα μου αν είναι να περάσεις επιτροπή θα σε συμβούλευα να πάρεις να κλείσεις ημερομηνία από τώρα. και εξετάσεις που λέει ο λόγος να σου λείπουν μέχρι τότε θα τις έχεις μαζέψει όλες Γιατί να χάσεις κι άλλο χρόνο;

Ναι συμφωνώ. Εσύ Πειραιά ανήκεις και σε περέπεμψαν στο Αιγάλεω? έχεις τηλ. να αρχίσω να παίρνω και εγώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Τέλεια τότε.........

άντε να την κάνεις και περιμένουμε νέα σου!!!

@ioannastr εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Θέλω να σε ρωτήσω πόσο περίπου σου στοίχισαν οι ενέσεις? Ρωτάω γιατί θα κάνω και εγώ στο μέλλον την 3η μου εξωσωματική και οι 2 πρώτες ήταν από επιτροπή τώρα στην 3 θα τα πληρώσω.Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό για να ενημερώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Ευχαριστώ γλυκιά μου... Εμείς κάναμε την περασμένη Τρίτη κ μας είπαν σε 3 εβδομάδες κ καταλαβαίνεις.... Είναι μέσα το μπεμπινι κι αντί να χαίρομαι κ να πετάω που όλα πάνε καλά, φοβάμαι κ ανησυχώ... 

έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο!!!! Θετικές σκέψεις μόνο και υπομονή. δυστυχώς τίποτα άλλο δε μπορείς να κάνεις τώρα, απλά περιμένεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου αν φοβασε καλό είναι τότε να πας κάπου σε φαρμακείο η στον ιατρό σου να σου διξουν πως να τις κανείς.! 

Ναι ναι εννοείται..όταν έρθει η ώρα θα το δω και μαζί τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@ioannastr σ'ευχαριστω παρά πολύ κορίτσι μου εύχομαι και σένα να πάνε όλα καλά!Εσύ είσαι ακόμα στην αρχή!αλλά ούτε θα το καταλάβεις πόσο γρήγορα περνάει και ο καιρός!!!εμένα μετά από 2,5χρονια ήρθε η ώρα

Και όλα θα μας πάνε καλά!!!! Μακάρι να περνάει γρήγορα ο καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannastr είπε:

Ναι ναι εννοείται..όταν έρθει η ώρα θα το δω και μαζί τους. 

Ναι κοπέλα μου υπάρχουν και βίντεο στο Ίντερνετ με λεπτομέρειες όπως και η ενέσεις μέσα έχουν οδηγίες με εικόνες και λεπτομερούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

@ioannastr εύχομαι να σου πάνε όλα καλά! Θέλω να σε ρωτήσω πόσο περίπου σου στοίχισαν οι ενέσεις? Ρωτάω γιατί θα κάνω και εγώ στο μέλλον την 3η μου εξωσωματική και οι 2 πρώτες ήταν από επιτροπή τώρα στην 3 θα τα πληρώσω.Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό για να ενημερώσει.

δεν έχω φτάσει ακόμα στο να κάνω ενέσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...