Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλησπέρα. Ειδες; Ολα καλα δηλαδη. Να μην αγχώνεσαι κορίτσι μου!! 

Ναι αλλά όσο να πεις αγχονεσε όταν έρχεται μέσα σε 14 μέρες ξανά πάει το μυαλό στο κακό και λες τώρα τη γίνεται γιατί έτσι και όποιον ρώτησα που έχουν περάσει μια από τα ίδια δεν είχαν τόσο σύντομα ξανά περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ntinaki88 είπε:

Τέλεια!!!! Είναι συμβατό με την εγκυμοσύνη ε???? Γτ για την αρνικα ρώτησα τη γιατρο μου! 

ναι κορίτσι μου, δεν είναι τπτ αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι αλλά όσο να πεις αγχονεσε όταν έρχεται μέσα σε 14 μέρες ξανά πάει το μυαλό στο κακό και λες τώρα τη γίνεται γιατί έτσι και όποιον ρώτησα που έχουν περάσει μια από τα ίδια δεν είχαν τόσο σύντομα ξανά περίοδο 

Νίκη μου έχεις δίκιο να αγχώνεσαι αλλά αν σου είπε ο γιατρός οτι δεν είναι κάτι, έτσι θα είναι. όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Νίκη μου έχεις δίκιο να αγχώνεσαι αλλά αν σου είπε ο γιατρός οτι δεν είναι κάτι, έτσι θα είναι. όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου..

Ναι κοπέλα μου..!! Όλα καλά θα πάνε για όλες μας..! Μπορεί μερικες να μας ταλεπορει αλλά θα έρθει..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ναι κοπέλα μου..!! Όλα καλά θα πάνε για όλες μας..! Μπορεί μερικες να μας ταλεπορει αλλά θα έρθει..! 

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!! Τι να πω...

Η ταλαιπωρία να είναι το λιγότερο. Εύχομαι ειλικρινά το 2020 να μην απογοητευτεί καμία μας και να πάνε όλα καλά σε όλες μας. Το αξίζουμε νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Απο το στόμα σου και στου θεού το αυτί!!! Τι να πω...

Η ταλαιπωρία να είναι το λιγότερο. Εύχομαι ειλικρινά το 2020 να μην απογοητευτεί καμία μας και να πάνε όλα καλά σε όλες μας. Το αξίζουμε νομίζω..

Μακάρι κοπέλα μου..!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Ναι αλλά όσο να πεις αγχονεσε όταν έρχεται μέσα σε 14 μέρες ξανά πάει το μυαλό στο κακό και λες τώρα τη γίνεται γιατί έτσι και όποιον ρώτησα που έχουν περάσει μια από τα ίδια δεν είχαν τόσο σύντομα ξανά περίοδο 

Εχεις δικιο σε καταλαβαινω απολυτα. Εγώ που ρωτησα κάποιες κοπέλες με περίπτωση όπως η δική μας μου ειχαν πει οτι ειχαν αιμα αρκετές μέρες. Παραπανω απο όσο κραταει η περίοδος. Καθε μια ειναι διαφορετική περίπτωση. Αφου σου είπε ο γιατρός σου οκ σε αυτό να βασίζεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Κάνωωωωω ❤️❤️❤️❤️ αλήθεια ξέρεις αν στο μπούκωμα της μύτης επιτρέπεται να βάλεις vicks στα ρουθούνια ίσα για το άνοιγμα? 

Δε το ξερω καθολου καθοτι απεχθανομαι το vicks! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε το ξερω καθολου καθοτι απεχθανομαι το vicks! 😄

Μ είπε η γιατρός ότι επιτρέπεται στη μύτη λίγο ίσα ίσα.... Αν δε θες να πάρεις φάρμακααααα με κάποιον τρόπο πρέπει να αποφύγεις αυτό το μπούκωμα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Steli είπε:

Εχεις δικιο σε καταλαβαινω απολυτα. Εγώ που ρωτησα κάποιες κοπέλες με περίπτωση όπως η δική μας μου ειχαν πει οτι ειχαν αιμα αρκετές μέρες. Παραπανω απο όσο κραταει η περίοδος. Καθε μια ειναι διαφορετική περίπτωση. Αφου σου είπε ο γιατρός σου οκ σε αυτό να βασίζεσαι. 

Ναι κοπέλα μου..!! Του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα καιρό να μπω και σας έχω χάσει. Προχθές έκανα αποξεση όντας 8 εβδομαδων επειδή το έμβρυο σταμάτησε να μεγαλώνει.Ηταν η πρώτη μου εξωσωματική και δεν περίμενα επιτυχία, οπότε δοξάζω το θεό και που έπιασε με την πρώτη κι ας ήταν παλλινδρομηση, αλλά και που όλα ήταν εύκολα,ακόμη και η απόξεση.

Να μαστε καλά όλες κ θα ξαναπροσπαθησουμε !

Άντε να ακούμε ευχάριστα τώρα για τις υπόλοιπες να παίρνουμε θάρρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Matsa22003 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα καιρό να μπω και σας έχω χάσει. Προχθές έκανα αποξεση όντας 8 εβδομαδων επειδή το έμβρυο σταμάτησε να μεγαλώνει.Ηταν η πρώτη μου εξωσωματική και δεν περίμενα επιτυχία, οπότε δοξάζω το θεό και που έπιασε με την πρώτη κι ας ήταν παλλινδρομηση, αλλά και που όλα ήταν εύκολα,ακόμη και η απόξεση.

Να μαστε καλά όλες κ θα ξαναπροσπαθησουμε !

Άντε να ακούμε ευχάριστα τώρα για τις υπόλοιπες να παίρνουμε θάρρος!

Λυπάμαι κοπέλα μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Matsa22003 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα καιρό να μπω και σας έχω χάσει. Προχθές έκανα αποξεση όντας 8 εβδομαδων επειδή το έμβρυο σταμάτησε να μεγαλώνει.Ηταν η πρώτη μου εξωσωματική και δεν περίμενα επιτυχία, οπότε δοξάζω το θεό και που έπιασε με την πρώτη κι ας ήταν παλλινδρομηση, αλλά και που όλα ήταν εύκολα,ακόμη και η απόξεση.

Να μαστε καλά όλες κ θα ξαναπροσπαθησουμε !

Άντε να ακούμε ευχάριστα τώρα για τις υπόλοιπες να παίρνουμε θάρρος!

Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι να είσαι γερή και η επόμενη φορά να είναι τυχερή. συγχώρεσέ με αλλά επειδή δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου πόσο ετών είσαι και γιατί μπήκες σε εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Matsa22003 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, είχα καιρό να μπω και σας έχω χάσει. Προχθές έκανα αποξεση όντας 8 εβδομαδων επειδή το έμβρυο σταμάτησε να μεγαλώνει.Ηταν η πρώτη μου εξωσωματική και δεν περίμενα επιτυχία, οπότε δοξάζω το θεό και που έπιασε με την πρώτη κι ας ήταν παλλινδρομηση, αλλά και που όλα ήταν εύκολα,ακόμη και η απόξεση.

Να μαστε καλά όλες κ θα ξαναπροσπαθησουμε !

Άντε να ακούμε ευχάριστα τώρα για τις υπόλοιπες να παίρνουμε θάρρος!

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..όμως είσαι δυνατή κ την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/1/2020 at 9:03 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Έχω μπερδευτεί λίγο είσαι σε διεργεση..; Επίσης κάθε ποτέ σε βλέπει ο ιατρός σου..; Επισης πιο πρωτόκολλο κανείς.; Θα κανείς και ανταγωνιστές..;  Και αν θες μας Λες ποιος είναι ο ιατρός σου που θα σου κάνει εξωσωματική (Εκτός αν θες να μου πεις σε πμ)

μην με παρεξιγησεις απλά δεν θυμάμαι τα πάντα κοπέλα 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου..όμως είσαι δυνατή κ την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!!!! 

Καλημέρα κοριτσια μου .. @Matsa22003 κορίτσι μου λυπαμαι πολυ.. κριμα πραγματικά αλλά θα μείνω στο θετικό ότι υπήρξε σύλληψη. Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι?? Εχτές έκανα την gonal και μάλλον την έκανα λάθος δλδ ήμουν σε κατάσταση βιασύνης και πατησα πριν τη βάλω η βλαμμένη στη κοιλια  αλλα το μισο μπηκε .. τωρα δεν τολμαω να πάρω το γι αυτό γιατί θα με κραξει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

 

τώρα σταυρι δεν μπορεις να εισαι σιγουρη ποσο  μπηκε κ ποσο οχι οποτε μην κανεις το λαθος να συμπληρωσεις δοση! αλλωστε γι'αυτο στη διεγερση μας βλεπει συνεχεια ο γιατρος για να βλεπει την εξελιξη και να ανεβοκατεβαζει τη δοση. Αν οταν σε δει κρινει οτι δεν εχεις παρει αρκετη κ θελει κ αλλη απλα θα σε βαλει να κανεις 1-2 μερες παραπανω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

 

Αυτές της ενέσεις δεν της κάνουμε ποτέ βιαστικά..!!!!! Τώρα αν σε κράξει ο ιατρός άου θα είναι λογικό μιας και έχασες από όσο μας είπες μισή δόση φαρμάκου που αυτή είναι σημαντική καλό είναι να τον πάρεις τώρα κιόλας τιλ όπως και να μην σιμπλιροσεις μόνη σου την δόση πρέπει να σου δώσει ο ιατρός σου οδηγίες και όχι εμείς..! Θα περιμένω να μου πεις τι σου είπε ο ιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! @Σταυρι μου και εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό τηλέφωνο να του το πω αν και συμφωνώ και με αυτό που είπε η @Tokyo στο ότι παρακολουθώντας σε με υπερήχους θα δει εάν χρειαστεί να πάρεις ίσως λίγη παραπάνω δόση. 
Εγώ κοριτσια μου έχω ραντεβού αύριο να με δει ο γιατρός με υπέρηχο μετά από 10 μερεσ από την ωοληψια και την περίοδο που μου ήρθε και να δούμε τα επόμενα βήματα μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η koukou84 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! @Σταυρι μου και εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό τηλέφωνο να του το πω αν και συμφωνώ και με αυτό που είπε η @Tokyo στο ότι παρακολουθώντας σε με υπερήχους θα δει εάν χρειαστεί να πάρεις ίσως λίγη παραπάνω δόση. 
Εγώ κοριτσια μου έχω ραντεβού αύριο να με δει ο γιατρός με υπέρηχο μετά από 10 μερεσ από την ωοληψια και την περίοδο που μου ήρθε και να δούμε τα επόμενα βήματα μας. 

Α τέλεια κοπέλα μου..!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@Tokyo Τι κάνεις εσύ κορίτσι μου πώς είσαι πώς προχωράς; 

σε αναμονή είμαι  γενικότερα! Θα ενημερώσω όμως :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σε αναμονή είμαι  γενικότερα! Θα ενημερώσω όμως :-) 

Θυμάμαι πόσο κουράγιο μου έδινες εσύ και κάποια άλλα κορίτσια εδώ μέσα μετά την Τρίτη αποτυχία.... Μεγάλη στήριξη αλλά βρήκα το κουράγιο και τα έβαλα όλα σε σειρά και πρόγραμμα. Τελικά πήρα την απόφαση να πιστέψω στον εαυτό μου και να προχωρήσω σε διέγερση... Θα πάω κόντρα στα προγνωστικά και θα πιστέψω μόνο σε μένα. Χθες επισκέφτηκα και το τμήμα καθ εξιν αποβολων του ελενα. Η Αιματολόγος η κυρία Τσεκούρα ήταν εξαιρετική. Μου είπε ότι δεν βλέπει τίποτα στις εξετάσεις μας που να δείχνει υπογονιμότητα ή άλλο πρόβλημα που αφορά τις αποβολές και τις βιοχημικές και το απέδωσε σε τυχαιότητα. Οπότε και εγώ θα ποντάρω στον εαυτό μου Και στη δική μου τυχαιότητα και ότι θέλει ο Θεός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koukou84 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! @Σταυρι μου και εγώ θα έπαιρνα τον γιατρό τηλέφωνο να του το πω αν και συμφωνώ και με αυτό που είπε η @Tokyo στο ότι παρακολουθώντας σε με υπερήχους θα δει εάν χρειαστεί να πάρεις ίσως λίγη παραπάνω δόση. 
Εγώ κοριτσια μου έχω ραντεβού αύριο να με δει ο γιατρός με υπέρηχο μετά από 10 μερεσ από την ωοληψια και την περίοδο που μου ήρθε και να δούμε τα επόμενα βήματα μας. 

@koukou84Σ ευχαριστώ πολυ τον πήρα τηλ όπως μου πε και η @Niki94 και μου είπε αυτό που μου είπε και @Tokyo.. θα το δουμε ουτως η αλλως στον υπέρηχο αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Θυμάμαι πόσο κουράγιο μου έδινες εσύ και κάποια άλλα κορίτσια εδώ μέσα μετά την Τρίτη αποτυχία.... Μεγάλη στήριξη αλλά βρήκα το κουράγιο και τα έβαλα όλα σε σειρά και πρόγραμμα. Τελικά πήρα την απόφαση να πιστέψω στον εαυτό μου και να προχωρήσω σε διέγερση... Θα πάω κόντρα στα προγνωστικά και θα πιστέψω μόνο σε μένα. Χθες επισκέφτηκα και το τμήμα καθ εξιν αποβολων του ελενα. Η Αιματολόγος η κυρία Τσεκούρα ήταν εξαιρετική. Μου είπε ότι δεν βλέπει τίποτα στις εξετάσεις μας που να δείχνει υπογονιμότητα ή άλλο πρόβλημα που αφορά τις αποβολές και τις βιοχημικές και το απέδωσε σε τυχαιότητα. Οπότε και εγώ θα ποντάρω στον εαυτό μου Και στη δική μου τυχαιότητα και ότι θέλει ο Θεός....

καλά θα κάνεις! από τη στιγμή που έχεις δικά σου ωάρια γιατί να μην προσπαθήσεις;;; Ειλικρινά το πιστεύω ότι είτε με δικά σου είτε με δανεικά το παιδί είναι εξίσου δικό σου κ τις οικογένειες τις φτιάχνει η αγάπη όχι το dna! Όμως από τη στιγμή που έχεις γιατί να μην κάνεις μια προσπάθεια... αν θυμάμαι καλά είσαι κάπου στα 42-43, ηλικία που στο κύκλο μου έχω δει μια χαρά εγκυμοσύνες κ φυσιολογικά κιόλας! Καλή επιτυχία κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...