Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εγω θα σου προτεινα αν δεν τιθεται και θεμα δουλειας να πας ενα διαστημα να μείνεις με την μαμα σου. Τι καλυτερο απο το εχεις τους δικους σου να σε φροντιζουν 😊. Και μετα το ξανα βλεπεις. Πιστευω θα χαρουν και οι δικοι σου πολυ 😉

Θα ήθελα κι εγώ να πάω...... Αν η γιατρός μ πει οκ κ βρω τρόπο να λύσω το θέμα με τις υποχρεώσεις εννοείται θα φύγω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Ποσο καιρό μετά σου έκλεισαν ραντεβου στην επιτροπή;;κι εμείς ετοιμαζόμαστε για εξωσωματική στο new life.

Λιγότερο από μήνα πλεον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2020 at 10:32 ΜΜ, ο/η Alexouli είπε:

Εχεις σκεφτεί την υιοθεσία?

Γιατι το ειχα σκεφτει κ γω απλως δεν ξερω καθολου την διαδικασια. Μονο για την πλατφόρμα ηξερα κ γω.

Καλησπέρα ναι έκανα αίτηση μάζεψα αρκετά δικαιολογητικά τα λέει ολα μέσα για το τι χρειάζεται και τα έστειλα online ...περνεις αριθμό πρωτοκόλλου. Και περιμενεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2020 at 11:14 ΜΜ, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα. Έκανα πρόσφατα λαπαροσκοπική αφαίρεση σαλπιγγων και αποφασίσαμε με τον αντρα μου να κάνουμε εξωσωματική. Γνωρίζει κανεις πόσο καθυστερεί η επιτροπή να σε δεχτεί ; Στη Θεσσαλονίκη ...

Καλημέρα @elena0212 και καλή αρχή κορίτσι μου!!!!!Δεν αργούν εμένα μέσα σε ενα μήνα μου είχαν κλείσει ραντεβού....έχεις μαζέψει τα αντίστοιχα χαρτιά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Μετα απο αποβολή, βεβαια δεν ξερω ακομα αν ηταν αποβολή η βιοχημικη, τι εξετάσεις σας εκαναν; εχει κάποια τέτοια εμπειρία; μου είπε οτι θελει να μου παρει αιμα περιόδου και η περίοδος μου σταματησε στη τρίτη μερα.. Επίσης μου είπε οτι μπορεί να χρειαστω καθάρισμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2020 at 12:31 ΠΜ, ο/η elena0212 είπε:

Ποσο καιρό μετά σου έκλεισαν ραντεβου στην επιτροπή;;κι εμείς ετοιμαζόμαστε για εξωσωματική στο new life.

Περνάω επιτροπή την άλλη Τρίτη, 14/1. Δεν καθυστέρησε πολύ. Έχεις έτοιμα τα χαριά σου εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα @elena0212 και καλή αρχή κορίτσι μου!!!!!Δεν αργούν εμένα μέσα σε ενα μήνα μου είχαν κλείσει ραντεβού....έχεις μαζέψει τα αντίστοιχα χαρτιά??

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Περνάω επιτροπή την άλλη Τρίτη, 14/1. Δεν καθυστέρησε πολύ. Έχεις έτοιμα τα χαριά σου εσύ;

Καλησπέρα σας. Τα χαρτια δεν τα έχω ετοιμα. Έχω σαλπιγγογραφια , η οποίΑ όμως έγινε πριν την αφαίρεση των σαλπιγγων, τις εξετάσεις αίματος θα τις κάνουμε από βδομάδα. Ο άντρας μ έχει σπερμοδιαγραμμα αλλά δεν είναι από συμβεβλημένο κεντρο. Όποτε πρέπει να τα κάνει απ την αρχη. Χρειάζονται υποχρεωτικά 2; Κι ας έχω κάνει αφαίρεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

 

Καλησπέρα σας. Τα χαρτια δεν τα έχω ετοιμα. Έχω σαλπιγγογραφια , η οποίΑ όμως έγινε πριν την αφαίρεση των σαλπιγγων, τις εξετάσεις αίματος θα τις κάνουμε από βδομάδα. Ο άντρας μ έχει σπερμοδιαγραμμα αλλά δεν είναι από συμβεβλημένο κεντρο. Όποτε πρέπει να τα κάνει απ την αρχη. Χρειάζονται υποχρεωτικά 2; Κι ας έχω κάνει αφαίρεση;

Ναι ο σύζυγός πρέπει να έχει 2 με διάφορα 75 ημερών το ένα από το άλλο και να είναι συμβεβλημένα από ΕΟΠΠΥ(2 διαφορετικά εργαστήρια )...Για την σαλπιγγογραφια δεν μπορώ να σου απαντήσω μπορείς να ρωτήσεις στο κέντρο σου...σου έχουν δώσει έντυπο με το τι χρειάζεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Ναι ο σύζυγός πρέπει να έχει 2 με διάφορα 75 ημερών το ένα από το άλλο και να είναι συμβεβλημένα από ΕΟΠΠΥ(2 διαφορετικά εργαστήρια )...Για την σαλπιγγογραφια δεν μπορώ να σου απαντήσω μπορείς να ρωτήσεις στο κέντρο σου...σου έχουν δώσει έντυπο με το τι χρειάζεται??

Οχι δε μας έδωσαν κάτι προς το παρόν. το βρήκα όμως online. θα ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους να τους πω οτι αποφασίσαμε να περάσουμε από επιτροπή, ώστε να ετοιμάσουν ότι χρειάζεται. διάβασα σε προηγούμενη δημοσίευσή σου και για την επιτυχία σου. πολλά πολλά συγχαρητήρια και τις θερμότερες ευχές μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

 

Καλησπέρα σας. Τα χαρτια δεν τα έχω ετοιμα. Έχω σαλπιγγογραφια , η οποίΑ όμως έγινε πριν την αφαίρεση των σαλπιγγων, τις εξετάσεις αίματος θα τις κάνουμε από βδομάδα. Ο άντρας μ έχει σπερμοδιαγραμμα αλλά δεν είναι από συμβεβλημένο κεντρο. Όποτε πρέπει να τα κάνει απ την αρχη. Χρειάζονται υποχρεωτικά 2; Κι ας έχω κάνει αφαίρεση;

θα σου έλεγα να πάρεις ένα τηλ στον εοππυ, μου φαίνεται αδιανόητο να ζητήσουν σαλπιγγογραφία από κοπέλα που τις έχει αφαιρέσει! Το χαρτί από το νοσοκομείο φαντάζομαι θα θέλουν... τώρα βέβαια τι να σου πω κιόλας γιατί μιλάμε για το βασίλειο του παραλόγου! Το έχω αναφέρει ξανά ως παράδειγμα αλλά από κράτος που περνάει επιτροπή κάθε τόσο ανθρώπους με αναπηρίες λες κ θα γιατρευτούν δια μαγείας, όλα να τα περιμένεις! 

Πάρε να είσαι ήσυχη... έχω την εντύπωση πάντως ότι ένα σπερμοδιάγραμμα είναι αρκετό αν δεν έχεις σάλπιγγες γιατί έτσι και αλλιώς αυτός είναι ο λόγος που θα πας σε εξωσωματική. Εύχομαι καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

θα σου έλεγα να πάρεις ένα τηλ στον εοππυ, μου φαίνεται αδιανόητο να ζητήσουν σαλπιγγογραφία από κοπέλα που τις έχει αφαιρέσει! Το χαρτί από το νοσοκομείο φαντάζομαι θα θέλουν... τώρα βέβαια τι να σου πω κιόλας γιατί μιλάμε για το βασίλειο του παραλόγου! Το έχω αναφέρει ξανά ως παράδειγμα αλλά από κράτος που περνάει επιτροπή κάθε τόσο ανθρώπους με αναπηρίες λες κ θα γιατρευτούν δια μαγείας, όλα να τα περιμένεις! 

Πάρε να είσαι ήσυχη... έχω την εντύπωση πάντως ότι ένα σπερμοδιάγραμμα είναι αρκετό αν δεν έχεις σάλπιγγες γιατί έτσι και αλλιώς αυτός είναι ο λόγος που θα πας σε εξωσωματική. Εύχομαι καλή επιτυχία! 

Πηρα σημερα αλλά δεν το σηκωναν. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Δεν έχω καμία φιλη που να έχει περάσει επιτροπή ή παρόμοια κατάσταση. Είναι σημαντικό να έχεις κάποιον να ρωτήσεις αν χρειαστείς κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Steli είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μετα απο αποβολή, βεβαια δεν ξερω ακομα αν ηταν αποβολή η βιοχημικη, τι εξετάσεις σας εκαναν; εχει κάποια τέτοια εμπειρία; μου είπε οτι θελει να μου παρει αιμα περιόδου και η περίοδος μου σταματησε στη τρίτη μερα.. Επίσης μου είπε οτι μπορεί να χρειαστω καθάρισμα... 

Γιατί σου είπε καθαρισμό αν επιτρέπεται..;; Κι εγώ τώρα θα πάω να με δει..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

 

Καλησπέρα σας. Τα χαρτια δεν τα έχω ετοιμα. Έχω σαλπιγγογραφια , η οποίΑ όμως έγινε πριν την αφαίρεση των σαλπιγγων, τις εξετάσεις αίματος θα τις κάνουμε από βδομάδα. Ο άντρας μ έχει σπερμοδιαγραμμα αλλά δεν είναι από συμβεβλημένο κεντρο. Όποτε πρέπει να τα κάνει απ την αρχη. Χρειάζονται υποχρεωτικά 2; Κι ας έχω κάνει αφαίρεση;

Αν υπάρχει  θέμα με τις σάλπιγγες ζήτανε ένα σπερμοδιαγραμμα!!απλά έχε μαζί σου την γνωμάτευση του γιατρού για την αφαίρεση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Γιατί σου είπε καθαρισμό αν επιτρέπεται..;; Κι εγώ τώρα θα πάω να με δει..! 

Επειδή σταμάτησε η περίοδος στις 3 μερες. Βασικα η μαια του μου ειπε πως ισως χρειαστεί γι αυτό θέλει να με δει. Δε ξερω τωρα αν ειναι νορμαλ να σταματήσει τόσο σύντομα. Ούτως η αλλως βέβαια θα με έβλεπε. Απλα αναρωτιέμαι, στις ουτε 2 εβδομαδες απο εμβρυομεταφορα, υπάρχει περίπτωση να μιλαμε για αποξεση; με άγχωσαν πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Επειδή σταμάτησε η περίοδος στις 3 μερες. Βασικα η μαια του μου ειπε πως ισως χρειαστεί γι αυτό θέλει να με δει. Δε ξερω τωρα αν ειναι νορμαλ να σταματήσει τόσο σύντομα. Ούτως η αλλως βέβαια θα με έβλεπε. Απλα αναρωτιέμαι, στις ουτε 2 εβδομαδες απο εμβρυομεταφορα, υπάρχει περίπτωση να μιλαμε για αποξεση; με άγχωσαν πάλι.. 

ρε συ δε νομίζω... το να είναι κάτι ορμονικό ίσως; εμένα η περίοδος μου ήταν πάντα 5 μέρες (2 έντονη, μια λαιτ κ μετα 2 όλο κ πιο λαιτ ως που την 5η ειχα απλά εκκρίσεις - σορρυ για την περιγραφή). Κάποια στιγμή η 3η μερα καπως "χαθηκε", πηγα από από την έντονη στη ελαφρια μεσα σε ωρες. Το κοιταξα και δεν υπαρχει κάτι! Έγινε μετά τη σαλπιγγογραφία, δεν ξέρω αν έχει σχέση... πάντως να θες απόξεση μου φαίνεται ρε συ δύσκολο...

καλά αποτελέσματα κ πες μας τι σου είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έπεσα πάνω σε αυτό: https://www.lifo.gr/now/greece/265378/eof-anakalei-farmako-progesteronis

Γίνεται ανάκληση παρτίδας utrogestan για δείτε το όσες παίρνετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

ρε συ δε νομίζω... το να είναι κάτι ορμονικό ίσως; εμένα η περίοδος μου ήταν πάντα 5 μέρες (2 έντονη, μια λαιτ κ μετα 2 όλο κ πιο λαιτ ως που την 5η ειχα απλά εκκρίσεις - σορρυ για την περιγραφή). Κάποια στιγμή η 3η μερα καπως "χαθηκε", πηγα από από την έντονη στη ελαφρια μεσα σε ωρες. Το κοιταξα και δεν υπαρχει κάτι! Έγινε μετά τη σαλπιγγογραφία, δεν ξέρω αν έχει σχέση... πάντως να θες απόξεση μου φαίνεται ρε συ δύσκολο...

καλά αποτελέσματα κ πες μας τι σου είπε! 

Κοιτα μου είπε και μια κοπελα εδω μεσα, δε θυμάμαι ποια ότι ισως να ηταν και απο την ovitrelle. Ίσως να ηταν όντως ορμονικο. Μου έκανε και μενα εντύπωση! Εδω με αποβολή στη 10 ενδομαδα μια φιλη μου και δε χρειάστηκε. Και μενα η περίοδος κραταει γυρω στις 7 μέρες. Τι να πω...... Σε ευχαριστω πολυ κουκλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια έπεσα πάνω σε αυτό: https://www.lifo.gr/now/greece/265378/eof-anakalei-farmako-progesteronis

Γίνεται ανάκληση παρτίδας utrogestan για δείτε το όσες παίρνετε!!!

Μόλις το διάβασα... Ελεος δηλαδη!!!! Τι θα πάθουμε; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Επειδή σταμάτησε η περίοδος στις 3 μερες. Βασικα η μαια του μου ειπε πως ισως χρειαστεί γι αυτό θέλει να με δει. Δε ξερω τωρα αν ειναι νορμαλ να σταματήσει τόσο σύντομα. Ούτως η αλλως βέβαια θα με έβλεπε. Απλα αναρωτιέμαι, στις ουτε 2 εβδομαδες απο εμβρυομεταφορα, υπάρχει περίπτωση να μιλαμε για αποξεση; με άγχωσαν πάλι.. 

Κι εγώ είμαι μετά από την αποβολή (δεν μου έρχεται η σωστή λέξη) περίμενα να έχω περίοδο φουλ μεν είχα 7 μέρες αλλά από αίμα τίποτα σχεδόν και θα πάω να με δει κι εμένα και να του το πω..! Να δούμε τι θα μου πει παντος σκέφτομαι ότι με τόσα χάπια που επερνα για το ενδομήτριο δεν θα έπρεπε μα είχα πολύ αίμα..; Πρώτα ήταν σαν να μην είχα περίοδο μεν 2 μέρες με τάραξε στους πόνους σαν να μην υπέχει αύριο αλλά από αίμα τίποτα μόνο στο σκούπισμα είχα με προβλημάτισες παντος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Κι εγώ είμαι μετά από την αποβολή (δεν μου έρχεται η σωστή λέξη) περίμενα να έχω περίοδο φουλ μεν είχα 7 μέρες αλλά από αίμα τίποτα σχεδόν και θα πάω να με δει κι εμένα και να του το πω..! Να δούμε τι θα μου πει παντος σκέφτομαι ότι με τόσα χάπια που επερνα για το ενδομήτριο δεν θα έπρεπε μα είχα πολύ αίμα..; Πρώτα ήταν σαν να μην είχα περίοδο μεν 2 μέρες με τάραξε στους πόνους σαν να μην υπέχει αύριο αλλά από αίμα τίποτα μόνο στο σκούπισμα είχα με προβλημάτισες παντος 

Να μη τρελαινομαστε. Δε θέλω να σε προβληματισω! Θα μας πουν αύριο. Εγώ πιστεύω ότι ήρθε απλα για να έρθει και να καθαρίσει ο οργανισμός. Αλλα και παλι αν χρειαστεί θα τη κάνουμε δε θα πεθάνουμε, έτσι σκέφτομαι για να ηρεμησω. Και εγω ειχα πολυ πόνο. Τη πρώτη μέρα πολυ αιμα τη δεύτερη λιγότερο και τη τρίτη, σημερα μονο καφέ. Την ακουσα προβληματισμενη τη μαια αλλα δεν ειναι ο γιατρός.

Νομίζω περάσαμε πολλα σοκ για να τρελαθούμε κι αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Να μη τρελαινομαστε. Δε θέλω να σε προβληματισω! Θα μας πουν αύριο. Εγώ πιστεύω ότι ήρθε απλα για να έρθει και να καθαρίσει ο οργανισμός. Αλλα και παλι αν χρειαστεί θα τη κάνουμε δε θα πεθάνουμε, έτσι σκέφτομαι για να ηρεμησω. Και εγω ειχα πολυ πόνο. Τη πρώτη μέρα πολυ αιμα τη δεύτερη λιγότερο και τη τρίτη, σημερα μονο καφέ. Την ακουσα προβληματισμενη τη μαια αλλα δεν ειναι ο γιατρός.

Νομίζω περάσαμε πολλα σοκ για να τρελαθούμε κι αλλο. 

Καλά ναι εγώ επιλέγω να μιλάω με τον ιατρό μου απευθείας πρα με την μαία με την μαία μιλάω αν είναι κάτι ασήμαντο και δεν θέλω να ενοχλήσω τον ιατρό μου ποτέ θα πας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Καλά ναι εγώ επιλέγω να μιλάω με τον ιατρό μου απευθείας πρα με την μαία με την μαία μιλάω αν είναι κάτι ασήμαντο και δεν θέλω να ενοχλήσω τον ιατρό μου ποτέ θα πας

πολύ σωστά Νίκη! Οι μαίες είναι πολύ καλές και χρήσιμες να σε βοηθήσουν στη γέννα, στην εφαρμογή ενός φαρμάκου, στο θηλασμό κλπ αλλά δεν είναι γιατροί... ξέρουν εμπειρικά πιο πολύ κάποια πράγματα κ γι'αυτό μπορεί εύκολα να είναι κ κάτι λάθος! Μόνο ο γιατρός ό,τι πει κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρίτη και Πέμπτη δεν απαντάει γιατί έχουν την επιτροπή και είναι εκεί η γραμματέας. Πάρε αύριο ή πάρε στο κέντρο να ρωτήσεις τα κορίτσια, λογικά θα ξέρουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλά ναι εγώ επιλέγω να μιλάω με τον ιατρό μου απευθείας πρα με την μαία με την μαία μιλάω αν είναι κάτι ασήμαντο και δεν θέλω να ενοχλήσω τον ιατρό μου ποτέ θα πας

Αυριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...