Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!!! @Niki94 Μην απογοητεύεσαι ξέρω ότι είναι στενάχωρο αλλά δυστυχώς κάποια πράγματα γίνονται για κάποιον λόγο που εμείς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε και μένουμε με αναπάντητα ερωτήματα. Την επόμενη φορά θα τα καταφέρεις!!! Πάρε κουράγιο απο την φίλη @Papadakis που παρά τις τόσες αποτυχίες δεν το βάζει κάτω και προσπαθεί ξανά και ξανά. Πίστη και υπομονή θέλει κορίτσια και θα τα καταφέρουμε όλες!!!♥️♥️♥️

Έτσι είναι δεν το βάζω κάτω..... έχουμε γονατίσει οικονομικά βέβαια αλλά ελπίζω να ανταμειφθουμε στο τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Έτσι είναι δεν το βάζω κάτω..... έχουμε γονατίσει οικονομικά βέβαια αλλά ελπίζω να ανταμειφθουμε στο τέλος 

Κοριτσια καλησπερααα... χρόνια πολλά γερές να ήμαστε. Έχω ερωτηση: σε ποιά μέρα του κύκλου κάνατε οωληψια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερααα... χρόνια πολλά γερές να ήμαστε. Έχω ερωτηση: σε ποιά μέρα του κύκλου κάνατε οωληψια?

με διέγερση έκανα περίπου στην 12 ... στους φυσικούς κάνω αργά 16 μέρα ...

το σύνηθες είναι 12-15 κάπου εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερααα... χρόνια πολλά γερές να ήμαστε. Έχω ερωτηση: σε ποιά μέρα του κύκλου κάνατε οωληψια?

Καλησπέρα!!!Χρονια Πολλά!!!!εγώ 15η μέρα έκανα ωοληψια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς αρνητικο το τεστ πού μόλις εκανα.. τοσος κόπος χαμένος παλι.......τι να την κανω τη χοριακη τη Δευτέρα;;; παμε για αλλα...Γιατί παλι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Δυστυχώς αρνητικο το τεστ πού μόλις εκανα.. τοσος κόπος χαμένος παλι.......τι να την κανω τη χοριακη τη Δευτέρα;;; παμε για αλλα...Γιατί παλι!!!!!!!

Κρίμα... Λυπάμαι πολύ... Θυμώνω και στεναχωριέμαι πολύ με τις αδικίες της ζωής... Εύχομαι τα καλύτερα για την επόμενη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Δυστυχώς αρνητικο το τεστ πού μόλις εκανα.. τοσος κόπος χαμένος παλι.......τι να την κανω τη χοριακη τη Δευτέρα;;; παμε για αλλα...Γιατί παλι!!!!!!!

Καλημέρα! Περίμενε να δεις, ίσως το τεστ δεν την έπιασε... εύχομαι να είναι λάθος!

Κορίτσι εσυ γιατί έχεις πάει για εξωσωματική; αν κατάλαβα καλά δεν ειναι η πρώτη... εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Περίμενε να δεις, ίσως το τεστ δεν την έπιασε... εύχομαι να είναι λάθος!

Κορίτσι εσυ γιατί έχεις πάει για εξωσωματική; αν κατάλαβα καλά δεν ειναι η πρώτη... εύχομαι ο,τι καλύτερο!

Ειχα 3 παλινδρόμες 2015 2016 2017 με φυσική συλληψη μετα τα 40 οπου παντρευτηκα..εαν ημουν μικροτερη θα προσπαθούσα.δεν γίνεται να περιμένω λογω ηλικιας..το φοβαμαι. Για αυτο εμπλεξα με εξωσωματικες...χιλιαδες εξετάσεις κτλ..κ απορω διότι το βιολογικό μου προφιλ είναι ηλικιακά πολυ μικρότερο οπως λενε οι γιατροι, με καλες εξετάσεις οπως αμη 1.67 fsh lh κατω του 10,  με έμβρυα κ αλλα στη κατάψυξη ομως παιδι δεν έρχεται.....Δεν είναι γραφτό μου .. με πονάει τοσο βρε κορίτσια!!!!!!!4,5 Χρόνια τωρα που παλεύω ο θεος ξέρει ποσα εχω τραβήξει.πολυς πονος...Δυστυχώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Ειχα 3 παλινδρόμες 2015 2016 2017 με φυσική συλληψη μετα τα 40 οπου παντρευτηκα..εαν ημουν μικροτερη θα προσπαθούσα.δεν γίνεται να περιμένω λογω ηλικιας..το φοβαμαι. Για αυτο εμπλεξα με εξωσωματικες...χιλιαδες εξετάσεις κτλ..κ απορω διότι το βιολογικό μου προφιλ είναι ηλικιακά πολυ μικρότερο οπως λενε οι γιατροι, με καλες εξετάσεις οπως αμη 1.67 fsh lh κατω του 10,  με έμβρυα κ αλλα στη κατάψυξη ομως παιδι δεν έρχεται.....Δεν είναι γραφτό μου .. με πονάει τοσο βρε κορίτσια!!!!!!!4,5 Χρόνια τωρα που παλεύω ο θεος ξέρει ποσα εχω τραβήξει.πολυς πονος...Δυστυχώς 

Έχεις δίκιο! Είσαι αν κατάλαβα καλά περίπου 45 αλλά οι εξετάσεις είναι σαν 35! Κ απο τη στιγμή που συλλαμβάνεις φυσικά κ έχεις κ έμβρυα, μοιάζει πραγματικά περίεργο! Σίγουρα θα τα έχεις ψάξει αλλά αν δεν, μήπως να το δεις με το καποιο τμήμα αποβολών (για το Έλενα εχω ακούσει), γιατί δε.μοιαζει να έχεις θέμα γονιμότητας με την έννοια της σύλληψης... σου εύχομαι πραγματικά φέτος να τα καταφέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις δίκιο! Είσαι αν κατάλαβα καλά περίπου 45 αλλά οι εξετάσεις είναι σαν 35! Κ απο τη στιγμή που συλλαμβάνεις φυσικά κ έχεις κ έμβρυα, μοιάζει πραγματικά περίεργο! Σίγουρα θα τα έχεις ψάξει αλλά αν δεν, μήπως να το δεις με το καποιο τμήμα αποβολών (για το Έλενα εχω ακούσει), γιατί δε.μοιαζει να έχεις θέμα γονιμότητας με την έννοια της σύλληψης... σου εύχομαι πραγματικά φέτος να τα καταφέρεις! 

εχω παει απο το 2016,,,,τιποτα κ εκει...προχωραμε....σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

εχω παει απο το 2016,,,,τιποτα κ εκει...προχωραμε....σε ευχαριστω

Τι να πω κορίτσι... εύχομαι φέτος να γίνει η ανατροπή κ να σου φέρει το 2020 ο,τι επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Δυστυχώς αρνητικο το τεστ πού μόλις εκανα.. τοσος κόπος χαμένος παλι.......τι να την κανω τη χοριακη τη Δευτέρα;;; παμε για αλλα...Γιατί παλι!!!!!!!

Κοπέλα μου εγώ στην θέση άου θα πηγενα για την χοριακη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κοπέλα μου εγώ στην θέση άου θα πηγενα για την χοριακη..!

δεν βρισκω μικροβιολογικο στην επαρχια σημερα...αλλα πιστευω θα αδιαθετησω αμεσα γιατι ειδα κατι βλενες κοκκινο-καφε...κανονικα ο γιατρος μου ειπε χοριακη σε 15 μερες...μεσολαβει σκ...οποτε σιγουρα δευτερα πρεπει χοριακη αν προλαβω βεβαια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δεν βρισκω μικροβιολογικο στην επαρχια σημερα...αλλα πιστευω θα αδιαθετησω αμεσα γιατι ειδα κατι βλενες κοκκινο-καφε...κανονικα ο γιατρος μου ειπε χοριακη σε 15 μερες...μεσολαβει σκ...οποτε σιγουρα δευτερα πρεπει χοριακη αν προλαβω βεβαια.....

Σε ποια μέρα είσαι ;Εύχομαι Δευτέρα με μια θετική χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Δυστυχώς αρνητικο το τεστ πού μόλις εκανα.. τοσος κόπος χαμένος παλι.......τι να την κανω τη χοριακη τη Δευτέρα;;; παμε για αλλα...Γιατί παλι!!!!!!!

Κανονικά ποτέ ήταν να κάνεις χοριακή???Ίσως έχει δίκιο η @Tokyo και δεν φάνηκε....Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά & σύντομα να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Σε ποια μέρα είσαι ;Εύχομαι Δευτέρα με μια θετική χοριακη

Αγαπημένη μου Καρεν 16|12 εκανα την ετ....ο γιατρός ειπε σε 15 ημ....Αλλά ετσι κ αλλιως μεσολάβησε σκ.....1η μερα ετ ποια θεωρείται;;; η 16/12;;; όποτε ποια μερα είναι η σωστή για χοριακη;;; έχεις περάσει τοσα κ εσύ!!!!! Τα φιλιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 αν ο γιατρός σου είπε τη 15η μέρα χοριακη τότε θα πρέπει να την κάνεις Δευτέρα..και εννοείται ότι θα πρέπει να την κάνεις..δεν μπορείς να σταματήσεις τα φάρμακα επειδή ένα τεστ έδειξε αρνητικό..εγώ λοιπόν θα σου ευχηθώ τη Δευτέρα να πάρεις μια θετικότατη χοριακη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Αγαπημένη μου Καρεν 16|12 εκανα την ετ....ο γιατρός ειπε σε 15 ημ....Αλλά ετσι κ αλλιως μεσολάβησε σκ.....1η μερα ετ ποια θεωρείται;;; η 16/12;;; όποτε ποια μερα είναι η σωστή για χοριακη;;; έχεις περάσει τοσα κ εσύ!!!!! Τα φιλιά μου 

Καλη Δευτέρα τότε μην πιάνεσαι από τεστ και βλενες έχουμε δει και έχουμε δει μην προτρέχεις να βγάλεις συμπεράσματα .Συνεχισε τα φάρμακα και ελπίζω να μην χρειαστεί να τα διακόψεις εύχομαι ολόψυχα να ανταμειφθείτε από αυτή την προσπάθεια σας πάντα ελπίζουμε στα καλύτερα αλλά και πάντα είμαστε προετοιμΑσμενοι για όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες εδω μεσα...αλλες με ταλαιπωρια πολλων χρονων και αλλες λιγοτερο...ειμαι τοσο σιγουρη πως θα τα καταφερουμε ολες μας! Θα γινουμε μανουλες ο κοσμος να χαλασει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ολες εδω μεσα...αλλες με ταλαιπωρια πολλων χρονων και αλλες λιγοτερο...ειμαι τοσο σιγουρη πως θα τα καταφερουμε ολες μας! Θα γινουμε μανουλες ο κοσμος να χαλασει! 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Δυστυχώς αρνητικο το τεστ πού μόλις εκανα.. τοσος κόπος χαμένος παλι.......τι να την κανω τη χοριακη τη Δευτέρα;;; παμε για αλλα...Γιατί παλι!!!!!!!

Η κολλητή μου έκανε τεστ βγήκε αρνητικό και την επόμενη έκανε χοριακη και ήταν θετική .....οοοτε φυσικά και να πως να κανείς χοριακη 

Μια χαρά είναι οι εξετάσεις σου !!! Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μένεις ....  να υποθέσω ύστεροσκοπηση έχεις κάνει ;;;;

τι ημέρας έμβρυα έβαλες ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας το έχω πει και το ξανά λέω ο Θεός δεν μας έχει ξεχάσει απλά μας καθυστερεί λίγο .Μας δίνει όσα μπορεί να αντέξει η καθεμία μας .Μην μπαίνετε στην διαδικασία να σκέφτεστε γιατί σε εμένα ;Δεν είστε η μοναδική και σε σύγκριση με άλλους ανθρώπους που βιώνουν χειρότερες καταστάσεις εμείς είμαστε καλά .Μην απελπίζεστε μην θυμωνεται,δεν θα πω μην τα παρατάτε γιατί καμία μας δεν σταματά όλες συνεχίζουμε και ελπίζουμε θα έρθει και σε εμάς η μέρα που θα κρατάμε το μωρό μας στην αγκαλιά μας μην στεναχωριέστε,ούτε θλίψη,πονο.ΕυχομΑι η καινούργια χρόνια να ναι καλύτερη από την προηγούμενη δίχως στεναχώριες δυσάρεστα γεγονότα και με υγεία σε όλο τον κόσμο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα έρθει η στιγμή που θα μεγαλώσει και θα επιβιώσει το εμβρυακι μας θα έχουμε μια τελειομανή εγκυμοσύνη και με το πλασματάκι μας στα χέρια .Αυτος είναι ο πρώτος μου υπέρηχος μετά από την πρώτη μου εμφύτευση αλλά σταμάτησε ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας .Δεν ξέρω αν μπορείτε να διακρίνετε πάντως η χαρά που μου έδωσε ήταν απερίγραπτη.

IMG_0650.JPG

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Ειχα 3 παλινδρόμες 2015 2016 2017 με φυσική συλληψη μετα τα 40 οπου παντρευτηκα..εαν ημουν μικροτερη θα προσπαθούσα.δεν γίνεται να περιμένω λογω ηλικιας..το φοβαμαι. Για αυτο εμπλεξα με εξωσωματικες...χιλιαδες εξετάσεις κτλ..κ απορω διότι το βιολογικό μου προφιλ είναι ηλικιακά πολυ μικρότερο οπως λενε οι γιατροι, με καλες εξετάσεις οπως αμη 1.67 fsh lh κατω του 10,  με έμβρυα κ αλλα στη κατάψυξη ομως παιδι δεν έρχεται.....Δεν είναι γραφτό μου .. με πονάει τοσο βρε κορίτσια!!!!!!!4,5 Χρόνια τωρα που παλεύω ο θεος ξέρει ποσα εχω τραβήξει.πολυς πονος...Δυστυχώς 

Πραγματικα οι τιμές σου είναι πολύ καλές! !Αν επιτρέπεται στο locus medicus έχεις πάει? Για εξετάσεις αμφοτεροι φυσικά. 

Τη Δευτέρα εννοείται πως θα κάνεις τη χοριακη κακώς έκανες το τεστ τόσο νωρίς, πχ αν περίμενες περίοδο θα ήταν το Σάββατο μέρα καθυστέρησης? Με βάση τις ημερομηνίες που γράφεις όχι, θα ήταν 1-2 μέρες πριν την περίοδο, που σε αυτές τις περιπτώσεις λένε πως ούτως ή άλλως το τεστ δεν είμαι 100%αξιόπιστο. Μπορεί να σου φαίνεται χαζό σαν παράδειγμα αλλά υπάρχει λόγος που ο γιατρός σου έδωσε συγκεκριμένη ημερομηνία για χοριακη (κι όχι τεστ ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...