Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλές γιορτές με υγεία και να έρθει ότι επιθυμείτε και να πάνε όλα μα πλα καλά..!!! Εγώ αποχωρώ για φέτος..!!!! 

Νίκη μου ηρέμησε, πέρασε τις γιορτές με τον άνθρωπο σου και σε περιμένουμε να γυρίσεις δυνατή και αποφασισμένη! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 να κάνεις αυτό που νιώθεις για να είσαι πιο ήρεμη! Κ εύχομαι να επιστρέψεις δυνατή κ έτοιμη,γιατί που θα πάει σε λίγο καιρό θα είσαι έγκυος! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Matsa22003 συνεχίζει να σου ανεβαίνει 60%! Προς τι η βεβαιότητα;;; δε λεω μπορεί να παλλινδρομησει, όμως για  περίμενε μην γίνει η ανατροπή! Καλά αποτελέσματα!

Δεν ξέρω @Tokyo τώρα το έχω πάρει απόφαση ότι θα γίνει παλλινδρομηση μετά από αυτά που μου είπαν .δεν έχω άλλη εμπειρία.Η γυναικολόγος μου είναι σίγουρη ότι δεν πάει καλά,θέλει να κάνω χοριακη πρωί Παρασκευή κ μετά να πάω για υπέρηχο... ο γυναικολόγος που μου έκανε την εξωσωματική δεν είπε ξεκάθαρα, αλλά ανέφερε ότι σε 3 μέρες περιμέναμε τριπλασιασμό.δλδ 300%...όχι 60%.

Συνεπώς για να το λένε κάτι ξέρουν.Απλως τώρα λόγω ημερών πιστεύω, θα συνεχίσω την αγωγή μου κ Παρασκευή βλέπουμε.

Τέλος πάντων.η αλήθεια είναι ότι μια παλλινδρομηση ήταν εξαρχής το επικρατέστερο σενάριο για εμένα.Ειμαι 36, πρώτη εξωσωματική.Το να πήγαιναν όλα καλά θα ήταν η εξαίρεση μάλλον!

Αν έχει υπάρξει καμμία κοπέλα στην θέση μου κ πήγε καλά τι να πω, ας μου το πει να πάρω ένα κουράγιο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!Είδα το σπορακι μου!!!!!!!Όλα είναι καλά!!!!!!Είναι σε πολυ καλή θέση....Έχει πολύ καλό μέγεθος!!!Μου είπε ξεκούραση αυτές τις δεκαπέντε μέρες κ πάω του  ΆιΓιάννη να το δούμε κ ίσως ακούσουμε καρδούλα!!!!!!Εύχομαι τα νέα και για τις υπόλοιπες να ειναι ευχάριστα !!!!!!!❤❤❤❤❤

 

❤❤❤συγχαρητήρια με το καλό 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια μου άσχημα τα νέα μου από 2033 πριν 2 μέρες πήγαμε στα 118..!!! Πάει απέβαλα αυτά τα νέα μου σας μαύρισα..!! 

Το ξέρω ότι δεν σε παρηγορεί αλλά πίστεψε με είναι θετικό ότι έκανες εμφύτευση .... κρατά αυτό και προχωρά 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Matsa22003 είπε:

@Niki94 εσύ να είσαι καλά κ να περάσετε ήρεμες γιορτές.κι εγώ σε παρόμοια κατάσταση.

Μόλις πήρα κι εγώ χοριακη. Από 757 την Παρασκευή σήμερα 1190 .(σήμερα μετράω 21 μέρες από εμβρυομεταφορα)

Δυστυχώς σχεδόν με διαβεβαίωσαν ότι θα παλλινδρομησει.Την Παρασκευή θα ξανακάνω εξέταση κ υπέρηχο.Λογικα θα μου πουν να διακόψω κ ότι χάπια παίρνω κ σιγά σιγά θα από αποβάλλω.

Το μόνο θετικό που βρήκα κ μου αναπτερώνει το θετικό, είναι ότι έμαθα πώς δε θα χρειαστεί αποξεση η τίποτε τέτοιο.Τι κρίμα.κ δεν έχω τίποτε σε κατάψυξη.φτου κ από την αρχή.

Εχε πίστη και όλα θα πάνε καλά !!! Εγω το πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια! Σας ευχομαι τα καλυτερα. Καλες γιορτες να εχουμε με υγεια! Ποσα δυσκολα πρεπει να ερθουν για να καταφερουνε να κρατησουμε ενα υγιει μωρουλι στην αγκαλια μας! Ευχομαι ολες μας το 2020 να ειναι μια μοναδικη χρονια με υγει πανω απο ολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kppm είπε:

Ευχαριστώ @Taggeris μου!!!!Να είσαι καλά και εσύ και καλή αρχή από Ιανουάριο!!!!❤Καλές γιορτές!!!!!!

Σευχαριστω πολύ καλά Χριστούγεννα να έχουμε. Ανυπομονώ για να έρθει και η δική μου ώρα. Προς το παρόν διακοπούλες γλυκά να μυρίσει το σπίτι αύριο και όμορφες γιορτές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλές γιορτές με υγεία και να έρθει ότι επιθυμείτε και να πάνε όλα μα πλα καλά..!!! Εγώ αποχωρώ για φέτος..!!!! 

Καλές γιορτές και αισιοδοξία Νίκη μου...το 2020 να είναι η χρονιά που θα κρατήσουμε όλες το μωράκι μας αγκαλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλές γιορτές και αισιοδοξία Νίκη μου...το 2020 να είναι η χρονιά που θα κρατήσουμε όλες το μωράκι μας αγκαλιά

@Taggeris  εσυ που βρισκεσαι κοριτσι μ? Εχω χαθει λιγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

@Taggeris  εσυ που βρισκεσαι κοριτσι μ? Εχω χαθει λιγο. 

Καραμελάκι μου προσπαθώ να χαλαρώσω και να περάσω όμορφα τις γιορτές. Μηδενική χοριακή πριν λίγες μέρες. Τελευταία μου προσπαθεια με βλαστοκύστες και κατάψυξη τέλος. Πάμε πάλι από την αρχή τη νέα χρονιά με νέο γιατρό. Ολοκληρώνω και κάποιες εξετάσεις που δεν είχα κάνει και σκέφτομαι να κάνω προσπαθεια με δικά μου αυτή τη φορά. Ας έρθει ένα μωρό μέσα στο 2020 και τί στο κόσμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Καραμελάκι μου προσπαθώ να χαλαρώσω και να περάσω όμορφα τις γιορτές. Μηδενική χοριακή πριν λίγες μέρες. Τελευταία μου προσπαθεια με βλαστοκύστες και κατάψυξη τέλος. Πάμε πάλι από την αρχή τη νέα χρονιά με νέο γιατρό. Ολοκληρώνω και κάποιες εξετάσεις που δεν είχα κάνει και σκέφτομαι να κάνω προσπαθεια με δικά μου αυτή τη φορά. Ας έρθει ένα μωρό μέσα στο 2020 και τί στο κόσμο!

Αληθεια κοριτσι μ? Λυπαμαι. Ναι να κανεις κ ολα να πανε καλα. Γιατι αλλαζεις γιατρο? Εχει σκεφτεί σε πιον θα πας.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Matsa22003 είπε:

Δεν ξέρω @Tokyo τώρα το έχω πάρει απόφαση ότι θα γίνει παλλινδρομηση μετά από αυτά που μου είπαν .δεν έχω άλλη εμπειρία.Η γυναικολόγος μου είναι σίγουρη ότι δεν πάει καλά,θέλει να κάνω χοριακη πρωί Παρασκευή κ μετά να πάω για υπέρηχο... ο γυναικολόγος που μου έκανε την εξωσωματική δεν είπε ξεκάθαρα, αλλά ανέφερε ότι σε 3 μέρες περιμέναμε τριπλασιασμό.δλδ 300%...όχι 60%.

Συνεπώς για να το λένε κάτι ξέρουν.Απλως τώρα λόγω ημερών πιστεύω, θα συνεχίσω την αγωγή μου κ Παρασκευή βλέπουμε.

Τέλος πάντων.η αλήθεια είναι ότι μια παλλινδρομηση ήταν εξαρχής το επικρατέστερο σενάριο για εμένα.Ειμαι 36, πρώτη εξωσωματική.Το να πήγαιναν όλα καλά θα ήταν η εξαίρεση μάλλον!

Αν έχει υπάρξει καμμία κοπέλα στην θέση μου κ πήγε καλά τι να πω, ας μου το πει να πάρω ένα κουράγιο!

 

@Matsa22003 εγώ κορίτσι μου...τι είπες προχθές...Είμαστε ίδια περίπτωση ακριβώς....1η 131,2η 369,3η 575,4η 987 και 5η χοριακη σήμερα 1447 δεν διπλασιάστηκε ποτέ εκτός μιας.....Όταν πήγα στη γυναικολόγο μου από την 3η στην 4η μου είπε μάλλον παλινδρόμηση αλλά θα συνεχίσεις την αγωγή και Δευτέρα θα ξαναπάς...Σήμερα είδα τον σάκο και το εμβρυακι.....36 χρονών και 1η προσπάθεια!!!!!Σου εύχομαι να έχεις την δική μου τύχη.....θα περιμένω νέα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια μου σας εύχομαι καλές γιορτές με υγεία και να έρθει ότι επιθυμείτε και να πάνε όλα μα πλα καλά..!!! Εγώ αποχωρώ για φέτος..!!!! 

@Niki94 μου Καλές γιορτές και σε εσένα!!!!Να πάρεις το χρόνο σου κ εμείς θα είμαστε εδώ!!!!Σου εύχομαι πάντα τα καλυτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Αληθεια κοριτσι μ? Λυπαμαι. Ναι να κανεις κ ολα να πανε καλα. Γιατι αλλαζεις γιατρο? Εχει σκεφτεί σε πιον θα πας.? 

Παπανικοπουλο και τσιριγώτη. Αλλάζω γιατρό λόγω ψυχολογίας. Δεν τα καταφέραμε 3 φορές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Παπανικοπουλο και τσιριγώτη. Αλλάζω γιατρό λόγω ψυχολογίας. Δεν τα καταφέραμε 3 φορές!!

Καλά θα κα εις κορίτσι μου .... τα πάντα παίζουν ρόλο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Καλά θα κα εις κορίτσι μου .... τα πάντα παίζουν ρόλο ...

Έχεις δίκιο... Θέλω να αλλάξω και να πιστέψω ότι θα τα καταφέρω την επόμενη φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Matsa22003 καταλαβαίνω την απογοήτευση κ φυσικά γιατρός δεν είμαι, οπότε σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνω υποθέσεις... αυτοί όντως ξέρουν καλύτερα. Απλά οκ κατσε να δεις μηπως γίνει το θαύμα! Μακάρι να πας καλά κ να έχεις την ιστορία της @kppm!

@kppm Εσύ τώρα να υποθέσω τέλος οι χοριακες! Πότε θα σε ξαναδεί; με το καλό να ακούσεις κ καρδιά την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 Πόσο μα πόσο λυπάμαι!!! Οτι κ αν σου πούμε σαφώς δε σε παρηγορεί αλλά έκανες εμφύτευση κοπέλα μου και είναι θετικό.

Πάρε το χρόνο σου, πάρε τα πάνω σου και το 2020 θα είναι τυχερό για όλες μας εδώ μέσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Matsa22003 είπε:

Δεν ξέρω @Tokyo τώρα το έχω πάρει απόφαση ότι θα γίνει παλλινδρομηση μετά από αυτά που μου είπαν .δεν έχω άλλη εμπειρία.Η γυναικολόγος μου είναι σίγουρη ότι δεν πάει καλά,θέλει να κάνω χοριακη πρωί Παρασκευή κ μετά να πάω για υπέρηχο... ο γυναικολόγος που μου έκανε την εξωσωματική δεν είπε ξεκάθαρα, αλλά ανέφερε ότι σε 3 μέρες περιμέναμε τριπλασιασμό.δλδ 300%...όχι 60%.

Συνεπώς για να το λένε κάτι ξέρουν.Απλως τώρα λόγω ημερών πιστεύω, θα συνεχίσω την αγωγή μου κ Παρασκευή βλέπουμε.

Τέλος πάντων.η αλήθεια είναι ότι μια παλλινδρομηση ήταν εξαρχής το επικρατέστερο σενάριο για εμένα.Ειμαι 36, πρώτη εξωσωματική.Το να πήγαιναν όλα καλά θα ήταν η εξαίρεση μάλλον!

Αν έχει υπάρξει καμμία κοπέλα στην θέση μου κ πήγε καλά τι να πω, ας μου το πει να πάρω ένα κουράγιο!

 

Βρε κορίτσι μου δεν ξέρω πολλά αλλά νομίζω πως δε χρειάζεται να τα βάψεις μάυρα από τώρα.

Μπορεί απλά να πήγε πιο αργά. Βλέπεις και η @kppm οτι πέρασε το ίδιο και όλα είναι καλά. Κάνε υπομονήη να πας για χοριακή την Παρασκευή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας. Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλες! 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες μας.

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σε όσες κάνουμε προσπάθειες, το 2020 να μας φέρει τα μπεμπάκια μας.

Όσες τα κατάφεραν, να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη από την αρχή μέχρι το τέλος!!! Το 2020 θα κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα.

Όσες είχαν δυσάρεστα αποτελέσματα, να πάρουν κουράγιο, δύναμη και να ξεκινήσουμε δυναμικά το νέο έτος για να καταφέρουμε αυτό που επιθυμούμε!! Υπομονή, επιμονή και πίστη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Matsa22003 καταλαβαίνω την απογοήτευση κ φυσικά γιατρός δεν είμαι, οπότε σε καμία περίπτωση δεν θέλω να κάνω υποθέσεις... αυτοί όντως ξέρουν καλύτερα. Απλά οκ κατσε να δεις μηπως γίνει το θαύμα! Μακάρι να πας καλά κ να έχεις την ιστορία της @kppm!

@kppm Εσύ τώρα να υποθέσω τέλος οι χοριακες! Πότε θα σε ξαναδεί; με το καλό να ακούσεις κ καρδιά την επόμενη φορά!

Ναι τέλος μου είπε οι χοριακες....θα πάω 7 του μήνα τώρα για υπέρηχο...Μου είπε αν δεν την ακούσουμε θα την δούμε σίγουρα.....Ευχαριστώ πολύ όλες σας και για την στήριξη και για τις ευχές!!!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια! Μπαίνω λίγο ξαφνικά στη συζήτηση ... ξεκινάμε και εμεις την πρώτη μας προσπάθεια με εξωσωματική τον Ιανουαριο. Σας διαβάζω και καταλαβαίνω τις αγωνίες σας τοσο πολυ. Έχω τρελαθεί και εγώ από τη δικιά μου όλον αυτό τον καιρό που έχουμε μπει σε αυτή τη διαδικασια. Είχα ακούσει σε μια εκπομπή ενα γιατρό που είχε πει οτι στις μέρες μας δε νοείται μια γυναικα να θέλει να αποκτήσει παιδάκι με τη βοήθεια της επιστήμης και να μην μπορέσει να τα καταφέρει. Το ξαναπαραθέτω μονο σαν μια απόλυτα θετική σκεψη γιατί εμένα μου δίνει δύναμη όταν το σκέφτομαι :) Ήθελα να ευχηθω μέσα από τη καρδιά μου πολύ καλή επιτυχία σε όλες μας για τη νέα χρονιά με πολύ δύναμη και κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα..!!! Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας..!! 
αυτή την στιγμή δεν μπορεί να με παρηγορήσει τίποτα μα τίποτα Ούτε ακόμη ότι έγινε εμφιτεψη...!!! Μέσα μου νιώθω το απόλυτο κενό κι ένα τεράστιο γιατί ψάχνω να βρω την αιτία Κι τι έφταιξε σε όλο αυτό εκεί που είχαμε τους τέλειους δυπλασιασμους ξαφνικά μέσα σε μισή μέρα χάθηκαν όλα κάθε όνειρο κάθε προσμονή Κάθε χαρά νωμιζα ότι στην ζωή μου ότι θα έχω έστω μια χαρά και ότι θα ήταν το παιδάκι μου που θα μου την έφερνε αλλά πλεων ούτε αυτό μπορώ μα το έχω τα χέρια μου για άλλη μια χρόνια θα είναι αδια..!!!!! Και η ψυχή επίσης συνσθηματα τίποτα..!!! Μόνο τα γιατί μου..!! 
 

σας μαύρισα αρκετά συγνώμη..!! 
καλες γιορτές με υγεία σε όλες εύχομαι..!! Εγώ δεν θα μπω στο παιχνίδι σύντομα ξανά μάλλον θα ανοικω στην ομάδα του 2021 και μετά..!!! Θα είμαι εδώ να σας βοηθάω όσο μπορώ..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα..!!! Σας ευχαριστώ για τα λόγια σας..!! 
αυτή την στιγμή δεν μπορεί να με παρηγορήσει τίποτα μα τίποτα Ούτε ακόμη ότι έγινε εμφιτεψη...!!! Μέσα μου νιώθω το απόλυτο κενό κι ένα τεράστιο γιατί ψάχνω να βρω την αιτία Κι τι έφταιξε σε όλο αυτό εκεί που είχαμε τους τέλειους δυπλασιασμους ξαφνικά μέσα σε μισή μέρα χάθηκαν όλα κάθε όνειρο κάθε προσμονή Κάθε χαρά νωμιζα ότι στην ζωή μου ότι θα έχω έστω μια χαρά και ότι θα ήταν το παιδάκι μου που θα μου την έφερνε αλλά πλεων ούτε αυτό μπορώ μα το έχω τα χέρια μου για άλλη μια χρόνια θα είναι αδια..!!!!! Και η ψυχή επίσης συνσθηματα τίποτα..!!! Μόνο τα γιατί μου..!! 
 

σας μαύρισα αρκετά συγνώμη..!! 
καλες γιορτές με υγεία σε όλες εύχομαι..!! Εγώ δεν θα μπω στο παιχνίδι σύντομα ξανά μάλλον θα ανοικω στην ομάδα του 2021 και μετά..!!! Θα είμαι εδώ να σας βοηθάω όσο μπορώ..!! 

Μην το παίρνεις τόσο κατάκαρδα καλή μου.Εσυ η ίδια έγραψες στο παρελθόν σε κοπέλα που είχε πτώση χοριακης :Δεν πειράζει την επόμενη φορά.Σε θαύμασα τότε για την ψυχραιμία σου.Το ίδιο να πεις κ στον εαυτό σου.Την επόμενη φορά.Να πάρεις γρήγορα κουράγιο ,να σηκωθείς κ να συνεχίσεις. Στο ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...