Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

και εγώ με το καλό σε άλλο κύκλο θα τα μεταφέρω, σε αυτό είχαμε συμφωνήσει από την αρχή... κ μένα για να πάρει τα 9 έκατσε όπως λες κ ξέπλενε πόση ώρα, όμως τα 3 αποδείχτηκαν ανώριμα κ δεν γονιμοποιήθηκαν. Έχει πολλή αγωνία αυτή η αναμονή... στην εξωσ εσείς γιατί πήγατε; εμείς όπως έγραψα κ παραπάνω είμαστε στην ανεξήγητη οπότε λέμε ότι ίσως αυτή η διαδικασία να μας δώσει και κάποια απάντηση... 

Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!!  

Είχαμε χαμηλή κινητικότητα, τότε θα δεις όλα καλά θα πάνε γιατί εκτός των άλλων έχουν κ πολύ καλό εμβρυολογικο στο μητέρα.σ ευχαριστώ πολυ,ευχομαι σύντομα με τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Είχαμε χαμηλή κινητικότητα, τότε θα δεις όλα καλά θα πάνε γιατί εκτός των άλλων έχουν κ πολύ καλό εμβρυολογικο στο μητέρα.σ ευχαριστώ πολυ,ευχομαι σύντομα με τα ευχάριστα.

Σε ευχαριστώ! Μακάρι... στην αρχή μου είχε κακοφανει η ιδέα της καταψυξης αλλά τώρα ξέρω οτι αν πάνε ολα καλά δεν μπορώ να περασω σερι κ την αγωνία της χοριακης... επειδή σωματικά ανταπεξηλθα καλά έλεγα οκ δεν ειναι φοβερό, τώρα όμως ξέρω ποιο είναι το δυσκολότερο στην εξωσωματική κ είναι το ψυχολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ! κ σε σένα εύχομαι καλή αρχή κ ακόμη καλύτερη συνέχεια!

κ όμως κορίτσι το πιο δύσκολο είναι τώρα... όλα ακόμα κ οι ενέσεις κ η ωοληψία μου πέρασαν χωρίς να τα καταλάβω, η αναμονή είναι το χειρότερο!

Eτσι όπως τα λες είναι..... η αναμονή είναι το πιο δύσκολο κομμάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλό μήνα κοριτσι μου!Πως εισαι;;;

Δεν θα ελεγε κ καλα! Αλλα το παλευω! Η χοριακη αυξήθηκε κιαλλο! Ειναι 236.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Δεν θα ελεγε κ καλα! Αλλα το παλευω! Η χοριακη αυξήθηκε κιαλλο! Ειναι 236.

Τι σου λεει η γ αυτο ο γιατρος κοριτσι μου;;;Χρειαζεται να περιμενεις;;;Εχεις δίκιο να εισαι ανησυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Δεν θα ελεγε κ καλα! Αλλα το παλευω! Η χοριακη αυξήθηκε κιαλλο! Ειναι 236.

Τι γίνεται ρε κορίτσι; ο γιατρός τι λέει; Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι θετικό ; σου εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς σε κάθε περίπτωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Δεν θα ελεγε κ καλα! Αλλα το παλευω! Η χοριακη αυξήθηκε κιαλλο! Ειναι 236.

Στον υπέρηχο τι είδατε? ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Δεν θα ελεγε κ καλα! Αλλα το παλευω! Η χοριακη αυξήθηκε κιαλλο! Ειναι 236.

Ότι και να πεις έχεις δίκιο... Πρέπει να κάνεις υπομονή.... Πότε θα κάνεις υπέρηχο ξανά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Geo2009 ti κάνεις εσύ κορίτσι; μέσα στην αγωνία μου έχω κ τον άντρα μου που μου λέει ότι τώρα που πήρα το ντόπινγκ μου μπορεί να πιάσουμε φυσιολογικά... κ σε θυμήθηκα! Η αλήθεια είναι ότι απο τη μια λέω σιγά μην γίνει κ απο την αλλη λέω για φαντάσου! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Geo2009 ti κάνεις εσύ κορίτσι; μέσα στην αγωνία μου έχω κ τον άντρα μου που μου λέει ότι τώρα που πήρα το ντόπινγκ μου μπορεί να πιάσουμε φυσιολογικά... κ σε θυμήθηκα! Η αλήθεια είναι ότι απο τη μια λέω σιγά μην γίνει κ απο την αλλη λέω για φαντάσου! :-)

Είμαι ακόμα στην αναμονή κοριτσάκι μου! 

Καλά τα λέει ο σύζυγος! Ποτέ δεν ξέρεις!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Δε προλαβαίνω να μπαίνω συχνά, αλλά σας παρακολουθώ και αγωνιώ κ εγω μαζί σας  γιατί τα πέρασα όλα αυτά. 

Μη το βάζετε  κάτω. Να ξέρετε πως στο τέλος όλα θα πάνε καλά  για όλες. Αν δε πάνε, θα σημαίνει πως δεν είναι το τέλος.  Να το θυμάστε!

Καλή επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα και καλό μήνα ξανά . Όλη μέρα στη δουλειά και κατευθείαν στον γυναικολόγο μου για ΠΑΠ τα έπαιξα σήμερα. Ο εξωσωματικος (που συνεργάζονται) τον είχε ήδη ενημερώσει ότι δεν πετύχαμε και πραγματικά τον είδα σταναχωριμενο.... του είπα ότι από τον νέο χρόνο τώρα πια θα προσπαθήσουμε πάλι. Μου είπε ότι ένα μήνα πρίν (θα με δει βέβαια) θα κάνουμε μια αποξεση για να είναι η μήτρα πιο καθαρή γιατί αυτό βοηθάει και 2 μήνες πριν θα πάρουμε βιταμίνες κι εγώ κι ο σύζυγος για να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα. Στον υπέρηχο μου είπε ότι είμαι σε φάση ωορηξιας κι έιδαμε αυγουλακια και μου λέει ξύπνησε ο οργανισμός και θα πάμε καλύτερα τη δεύτερη φορά. Είναι σίγουρος ότι θα πάρουμε περισσότερα στη δεύτερη προσπάθεια. Μου λέει:παίξε μπαλίτσα αυτές τις μέρες ποτέ δεν ξέρεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε;

Έκανε ο άντρας μου εξετάσεις σε κέντρο σπερματολογιας και με όριο τα 15 εκατομμύρια/ml είχε 4 και συνολικό αριθμό 24 εκατομμύρια! Διάβασα διάφορα κ έχω πάθει σοκ γιατί πολλοί λένε για εξωσωματικη.Εχει κάποια σας εμπειρία;;;; Δυστυχώς ο γιατρός λείπει κ θα μιλήσουμε τη Δευτέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Να σας ρωτήσω κάτι αν ξέρετε;

Έκανε ο άντρας μου εξετάσεις σε κέντρο σπερματολογιας και με όριο τα 15 εκατομμύρια/ml είχε 4 και συνολικό αριθμό 24 εκατομμύρια! Διάβασα διάφορα κ έχω πάθει σοκ γιατί πολλοί λένε για εξωσωματικη.Εχει κάποια σας εμπειρία;;;; Δυστυχώς ο γιατρός λείπει κ θα μιλήσουμε τη Δευτέρα..

Οι υπόλοιποι παράμετροι πως είναι? Μορφολογία και κινητικότητα? Επίσης μαζί με το σπερμοδιαγραμμα έκανε κ καλλιέργεια ν αποκλειστεί ή υπαρξη μικροβίου? Κ υπέρηχος ορχεων για αποκλεισμό κιρσοκήλης? Τωρα αν απλά όλα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά καλύτερα να επισκεφθείτε έναν ουρολογο να σας δώσει κάποιες βιταμίνες για ενίσχυση του σπέρματος.κ πρέπει να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα μέσα σε δύο τρεις μήνες γιατί ποτέ ένα από μόνο του δεν είναι ενδεικτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Οι υπόλοιποι παράμετροι πως είναι? Μορφολογία και κινητικότητα? Επίσης μαζί με το σπερμοδιαγραμμα έκανε κ καλλιέργεια ν αποκλειστεί ή υπαρξη μικροβίου? Κ υπέρηχος ορχεων για αποκλεισμό κιρσοκήλης? Τωρα αν απλά όλα τα υπόλοιπα είναι φυσιολογικά καλύτερα να επισκεφθείτε έναν ουρολογο να σας δώσει κάποιες βιταμίνες για ενίσχυση του σπέρματος.κ πρέπει να επαναλάβει το σπερμοδιαγραμμα μέσα σε δύο τρεις μήνες γιατί ποτέ ένα από μόνο του δεν είναι ενδεικτικό.

Η μορφολογία μόνο 4% φυσιολογικα και η η κινητικότητα στα όρια χαμηλά.Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση σου.Θα ξανακάνει σιγουρα.Εχετε κάποια εμπειρία αν με τοσο χαμηλό σπέρμα υπάρχει φυσική σύλληψη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Η μορφολογία μόνο 4% φυσιολογικα και η η κινητικότητα στα όρια χαμηλά.Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση σου.Θα ξανακάνει σιγουρα.Εχετε κάποια εμπειρία αν με τοσο χαμηλό σπέρμα υπάρχει φυσική σύλληψη;

Το 4% μορφολογία θεωρείται το κατώτατο φυσιολογικό.εμπειριες έχουν υπάρξει αρκετές κατά καιρούς κ κοπέλες που έχουν συλλάβει φυσικα απλά όπως μας είχαν πει οι ουρολογοι αυτό μπορεί να συμβεί αμέσως μπορεί σε τρία χρόνια μπορεί όμως κ ποτέ γι αυτό είναι στη κρίση του κάθε ζευγαριού κ πάντα με βασικό παράγοντα το χρόνο τι απόφαση θα πάρει.ενα νέο ζευγάρι πιστεύω ότι μπορεί να το προσπαθήσει ένα διάστημα με κάποιες βιταμινες, από κει κ πέρα ειναι στη κρίση του καθενός.εγω προσωπικά προχωρησα απ ευθείας σε εξωσωματική δεν ήθελα να περιμένω,υπαρχουν άλλες κοπέλες εδώ που λίγο πριν την προσπάθεια έμειναν μόνες τους.το μόνο σίγουρο είναι ότι από τη στιγμή που υπάρχει κανείς δε μπορεί να το αποκλείσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέρασα να πω μια Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια και να πω στη@Tokyo ότι χάρηκα πολύ με τις εξελίξεις σου κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Έκανες υπομονή ένα χρόνο με το να προσπαθείς... Η ουρά σου έμεινε... σύντομα θα μας ανακοίνωσεις τα ευχάριστα!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Πέρασα να πω μια Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια και να πω στη@Tokyo ότι χάρηκα πολύ με τις εξελίξεις σου κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Έκανες υπομονή ένα χρόνο με το να προσπαθείς... Η ουρά σου έμεινε... σύντομα θα μας ανακοίνωσεις τα ευχάριστα!! ???

Καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Πέρασα να πω μια Καλημέρα στα υπόλοιπα κορίτσια και να πω στη@Tokyo ότι χάρηκα πολύ με τις εξελίξεις σου κορίτσι μου!! Όλα καλά θα πάνε!! Έκανες υπομονή ένα χρόνο με το να προσπαθείς... Η ουρά σου έμεινε... σύντομα θα μας ανακοίνωσεις τα ευχάριστα!! ???

Μανταρινακι Καλημέρα! Ε μα πια μιλαμε για 1.5 χρόνο πόσο ακόμα; κ ειλικρινά αν ήμουν 30 χωρίς κάποιο εύρημα θα έδινα χρόνο κ προσπάθεια όμως στα 38 είπα τελος... ε μα ξεκίνησα 36 κ έφτασα 38 με αυτα κ με αυτά! Ευτυχώς η ποιότητα των ωαρίων είναι ακόμα Καλή, σε 2 χρόνια μπορεί κ.οχι... τα ζυγισα κ είπα παμε! Δε λέω οτι θα πετύχω σονι κ ντε όμως έπρεπε να γίνει μια αρχή!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Μακάρι όλες να έχουμε μόνο ευχάριστα να πούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Το 4% μορφολογία θεωρείται το κατώτατο φυσιολογικό.εμπειριες έχουν υπάρξει αρκετές κατά καιρούς κ κοπέλες που έχουν συλλάβει φυσικα απλά όπως μας είχαν πει οι ουρολογοι αυτό μπορεί να συμβεί αμέσως μπορεί σε τρία χρόνια μπορεί όμως κ ποτέ γι αυτό είναι στη κρίση του κάθε ζευγαριού κ πάντα με βασικό παράγοντα το χρόνο τι απόφαση θα πάρει.ενα νέο ζευγάρι πιστεύω ότι μπορεί να το προσπαθήσει ένα διάστημα με κάποιες βιταμινες, από κει κ πέρα ειναι στη κρίση του καθενός.εγω προσωπικά προχωρησα απ ευθείας σε εξωσωματική δεν ήθελα να περιμένω,υπαρχουν άλλες κοπέλες εδώ που λίγο πριν την προσπάθεια έμειναν μόνες τους.το μόνο σίγουρο είναι ότι από τη στιγμή που υπάρχει κανείς δε μπορεί να το αποκλείσει.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.Εχω διαβάσει κ εγώ πολλά απλά με τοσο λίγο σπέρμα  κ 3% φυσιολογικά έχασα τη γη κάτω από τα πόδια (δεν ήταν 4,ήταν 3 μπερδεύτηκα).Να σε ρωτήσω σε ποιο γιατρό πάς ή θεωρείται διαφήμιση κ δεν επιτρέπεται στη σελίδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...