Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μπράβο κορίτσι μου . Σίγουρα θα δεις διαφορά. Γράψε μας νεότερα!

Από βδομάδα θα ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Από βδομάδα θα ξερω

Λίγο έμεινε.Υπομονη κ καλά αποτελέσματα! Κι εγώ έχω αγωνία γ τις εξετάσεις του άντρα μου... Εύχομαι όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Λίγο έμεινε.Υπομονη κ καλά αποτελέσματα! Κι εγώ έχω αγωνία γ τις εξετάσεις του άντρα μου... Εύχομαι όλα καλά!

Καλά Αποτελέσματα κι σε εσάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Αχ κορίτσια Αλήθεια ας παρακαλέσουμε να βγουν καλές η εξετάσεις μου που θα κάνω αύριο και το Σάββατο από αυτές εκκρεμεί να πάρω το οκ να προχωρήσω....!!!!!! Να μπω κι εγώ στο παιχνίδι ξανά...!!!

@Karamela!Αλήθεια κοπέλα μου πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα Μα όλα καλά.... Και να μην το ξανά περάσεις και να έρθει το νινί σου κοπέλα μου...!!!!!! Κι εγώ θα συμφωνήσω να δώσεις λίγο χρόνο στο σώμα σου να ηρεμήσει εκεί θα είναι τα αυγουλακια σου..!!!!! 

Μία χαρά θα βγουν κι επιτέλους θα προχωρήσεις! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Λίγο έμεινε.Υπομονη κ καλά αποτελέσματα! Κι εγώ έχω αγωνία γ τις εξετάσεις του άντρα μου... Εύχομαι όλα καλά!

Τι εξετάσεις περιμένετε Χρυσάφω? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Τι εξετάσεις περιμένετε Χρυσάφω? ?

Έλα κοπέλα μου.Περιμενω να κάνει σπερμοδιαγραμμα, καλλιέργεια σπέρματος,κυστική κ καρυότυπο...Τον έχουν αγχώσει κ όλο αναβάλλει...

Εσείς;;;Κάνατε γενικό έλεγχο;Το τσιγάρο;;Το έκοψες;;;Εγώ δυστυχώς ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες μετά από παααααρα πολύ καιρό.Στον αγώνα κι εμείς με την πρώτη μου ΕΤ πριν μερικές μέρες και δυστυχώς αρνιτικη χοριακή.... αύριο θα πάω να κουβεντιασω με τον γιατρό και πραγματικά αγχώνομαι πολύ....  δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί ακούσω από εκεί που θεωριτικα όλα ήταν καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες μετά από παααααρα πολύ καιρό.Στον αγώνα κι εμείς με την πρώτη μου ΕΤ πριν μερικές μέρες και δυστυχώς αρνιτικη χοριακή.... αύριο θα πάω να κουβεντιασω με τον γιατρό και πραγματικά αγχώνομαι πολύ....  δεν μπορώ να φανταστώ τι μπορεί ακούσω από εκεί που θεωριτικα όλα ήταν καλά. 

Καλησπέρα @dimsea! Αν επιτρέπεται γιατί έκανες εξωσωματική και σε ποιο κέντρο; Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου! Αν όλα ήταν καλά όπως λες, απλά ήσουν άτυχη...Μην αγχώνεσαι λοιπόν γιατί δεν θα ακούσεις κάτι άσχημο...Είμαι σίγουρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα @dimsea! Αν επιτρέπεται γιατί έκανες εξωσωματική και σε ποιο κέντρο; Εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή σου! Αν όλα ήταν καλά όπως λες, απλά ήσουν άτυχη...Μην αγχώνεσαι λοιπόν γιατί δεν θα ακούσεις κάτι άσχημο...Είμαι σίγουρη! 

Καλησπέρα. Ο γυναικολόγος μου δεν έβλεπε ποτέ κάτι κακό.... μετά όμως από ορμονολογικες εξετάσεις, που φυσικά έδειξαν τα νούμερα που πρέπει βάση ηλικίας, μου είπε ότι δεν έχουμε πολύ χρόνο γι αυτό και ξεκίνησα. Πειραμε 3 ωάρια από τα οποία γονημοποιηθηκαν και τα 3. Στην ΕΤ όλα ήταν οκ από ότι μου είπε ο γιατρός αλλά την μέρα της χωριακης.... δυστυχώς δεν...  πραγματικά αυτό το "έτυχε" που διαβάζω δεν το δέχομαι.Εννοειται ότι θα προσπαθήσω ξανά όμως.... ένα αρνητικό αποτέλεσμα είναι πάντα μια πληγή. Την έκανα στο ΙΑΣΩ γιατί εκεί είναι ο γιατρός που συνεργάζεται με τον γυναικολόγο μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα. Ο γυναικολόγος μου δεν έβλεπε ποτέ κάτι κακό.... μετά όμως από ορμονολογικες εξετάσεις, που φυσικά έδειξαν τα νούμερα που πρέπει βάση ηλικίας, μου είπε ότι δεν έχουμε πολύ χρόνο γι αυτό και ξεκίνησα. Πειραμε 3 ωάρια από τα οποία γονημοποιηθηκαν και τα 3. Στην ΕΤ όλα ήταν οκ από ότι μου είπε ο γιατρός αλλά την μέρα της χωριακης.... δυστυχώς δεν...  πραγματικά αυτό το "έτυχε" που διαβάζω δεν το δέχομαι.Εννοειται ότι θα προσπαθήσω ξανά όμως.... ένα αρνητικό αποτέλεσμα είναι πάντα μια πληγή. Την έκανα στο ΙΑΣΩ γιατί εκεί είναι ο γιατρός που συνεργάζεται με τον γυναικολόγο μου. 

Δυστυχώς παίζει και ο παράγοντας τύχη...Εκτός και αν τα εμβρυάκια ήταν φαινομενικά καλά αλλά το γεννητικό τους υλικό δυστυχώς δεν μπορεί να το ξέρει κανείς! Ήταν 3 ημερών ή βλαστοκύστες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

προετοιμασίας ακόμα, αργώ ακόμη! Κ γω όμως τα φοβάμαι τα δίδυμα έχουν πολλές επιπλοκές κ δεν θα ήθελα να διακινδυνέψω... βέβαια ό,τι μου πει και ο γιατρός! Τα άλλα 2 τα κρατήσατε κατάψυξη; 

Ναι, αχρειαστα να είναι προς το παρόν, τα έχουμε καταψυξει. 

Προς το παρόν ελπίζουμε το λουκουμαδακι μας να πιαστεί γερά και να πάρουμε μια μεγάλη χοριακη... ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Δυστυχώς παίζει και ο παράγοντας τύχη...Εκτός και αν τα εμβρυάκια ήταν φαινομενικά καλά αλλά το γεννητικό τους υλικό δυστυχώς δεν μπορεί να το ξέρει κανείς! Ήταν 3 ημερών ή βλαστοκύστες;

Καλημέρα! Ήταν 3 ημερών και έκανα ΕΤ μετά από κρυοσυντηρηση.Λόγω ενός οικογενειακου προβλήματος δεν μπορούσα να την κάνω μετά την ωοληψια. Σκέφτομαι ότι ίσως να ήταν καλύτερα με φρέσκα αν και λένε ότι δεν παίζει ρόλο... τι να πω... έχω χαθεί λίγο είναι η αλήθεια... θα δω τι θα μου πει σήμερα και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εσένα δλδ πόσο πήγε αν επιτρέπεται??

Καλημέρα!Έχουμε κάνει 2 διεγέρσεις,2 ετ και 2 βιοψίες για να βρούμε σπέρμα και έχουμε ξοδέψει περίπου 10.000 ευρώ μαζί με μεταφορικά,διαμονή, εξετάσεις,βιταμίνες, φάρμακα κτλ.Οπότε ό,τι δικαιούσαι να το πάρεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα! Ήταν 3 ημερών και έκανα ΕΤ μετά από κρυοσυντηρηση.Λόγω ενός οικογενειακου προβλήματος δεν μπορούσα να την κάνω μετά την ωοληψια. Σκέφτομαι ότι ίσως να ήταν καλύτερα με φρέσκα αν και λένε ότι δεν παίζει ρόλο... τι να πω... έχω χαθεί λίγο είναι η αλήθεια... θα δω τι θα μου πει σήμερα και βλέπουμε. 

Καλημέρα!Μην το σκέφτεσαι αυτό...Εγώ 2 ετ με φρέσκα 3ων ημερών έχω κάνει και το αποτέλεσμα 0...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!Έχουμε κάνει 2 διεγέρσεις,2 ετ και 2 βιοψίες για να βρούμε σπέρμα και έχουμε ξοδέψει περίπου 10.000 ευρώ μαζί με μεταφορικά,διαμονή, εξετάσεις,βιταμίνες, φάρμακα κτλ.Οπότε ό,τι δικαιούσαι να το πάρεις....

Τίποτα δεν καταλαβα??? 2 ετ 2 βιοψίες γιατί? 2 εξεγέρσεις τι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα! Ήταν 3 ημερών και έκανα ΕΤ μετά από κρυοσυντηρηση.Λόγω ενός οικογενειακου προβλήματος δεν μπορούσα να την κάνω μετά την ωοληψια. Σκέφτομαι ότι ίσως να ήταν καλύτερα με φρέσκα αν και λένε ότι δεν παίζει ρόλο... τι να πω... έχω χαθεί λίγο είναι η αλήθεια... θα δω τι θα μου πει σήμερα και βλέπουμε. 

Καλημέρα! Και εγώ 3 ΕΤ έχω κάνει με φρέσκα 3 ημερών και ποτέ δεν πήρα θετικό αποτέλεσμα...οπότε σίγουρα δεν φταίνε τα κατεψυγμένα! Απλά με τις βλαστοκύστες ξέρουμε τουλάχιστον ότι τα έμβρυα είναι καλά εφόσον άντεξαν και αναπτύχθηκαν μέχρι την 5η μέρα! Στην περίπτωση όμως της δικής σου και της δικής μου που δεν κάνουμε πολλά ωάρια δεν το ρισκάρουν συνήθως να τα αφήσουν μέχρι την 5η μέρα! 

Μίλα και με τον γιατρό σου και περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τίποτα δεν καταλαβα??? 2 ετ 2 βιοψίες γιατί? 2 εξεγέρσεις τι είναι?

Οι διεγερσεις είναι όταν παίρνεις φάρμακα για να παράγεις ωάρια. Επειδή όμως δεν μου έμειναν έμβρυα από την πρώτη εξωσωματική έπρεπε να ξανακάνω διέγερση οπότε έχω κάνει 2 διεγερσεις...

2 βιοψίες γιατί αλλάξαμε γιατρό και μας είπε πως καλύτερα να έχουμε φρέσκο σπέρμα και όχι κατεψυγμένο όπως πήγαμε στην πρώτη εξωσωματική. Σκέψου είχαμε κάνει βιοψία τον Οκτώβρη του 18 και εξωσωματική τον Μάιο του 19.Ο καινούργιος γιατρός πρότεινε την ημέρα της ωοληψιας να γίνει και βιοψία όπου είχαμε 7 γονιμοποιησεις ? ενώ στην πρώτη μόνο 4 γονιμοποιησεις αλλά μόνο τα 2 εξελίχθηκαν και μου μετέφεραν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τώρα κορίτσι μου σε τι φάση είσαι?

Στις 26 είχα αρνητική χοριακή...ελπιζω στον επόμενο κύκλο, λογικά αρχές Δεκέμβρη, να κάνω ετ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Καλημέρα, προσπάθησε και σε αυτόν 2310594832

Σ'ευχαριστω αυτό μου είπαν δεν ισχυει πλέον τελικά τους βρήκα χθες και μου έκλεισαν για 28 Νοεμβρίου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μαι πάλι.Μόλις γύρισα σπίτι!Λοιπόν ο γιατρός μου είπε ότι έχοθμε 2 θέματα ένα της ηλικίας και ένα της υψηλής fsh μου.Παρόλα αυτά και τα φάρμακα είχαν καλή ανταπόκριση σε μένα και η γονιμοποίηση πήγε καλά.Μου είπε πως σε πολλές γυναίκες ακόμα και με πρόκληση κλπ παίρνουν με το ζόρι ένα ωάριο που πολλές φορές δεν γονιμοποιείται κιολας,άρα για δανεικά ούτε λόγος (να πώ την αλήθεια αυτό δεν το σκέφτομαι κάν ούτε κι εγώ).Από κει και πέρα παίζουν οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες από ότι μου είπε.Υπάρχουν δλδ εξετάσεις για κάτι τέτοιο ή είναι από τα θέματα τα οποία δεν μπορούν να ελεγχθούν?Είχα στο μυαλό μου τόσα πράγματα να τον ρωτήσω αλλά με το που έρχεται εκείνη η ώρα...κενό....μόνο τα βασικά ρώτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Nα μαι πάλι.Μόλις γύρισα σπίτι!Λοιπόν ο γιατρός μου είπε ότι έχοθμε 2 θέματα ένα της ηλικίας και ένα της υψηλής fsh μου.Παρόλα αυτά και τα φάρμακα είχαν καλή ανταπόκριση σε μένα και η γονιμοποίηση πήγε καλά.Μου είπε πως σε πολλές γυναίκες ακόμα και με πρόκληση κλπ παίρνουν με το ζόρι ένα ωάριο που πολλές φορές δεν γονιμοποιείται κιολας,άρα για δανεικά ούτε λόγος (να πώ την αλήθεια αυτό δεν το σκέφτομαι κάν ούτε κι εγώ).Από κει και πέρα παίζουν οι χρωμοσωμικές ανωμαλίες από ότι μου είπε.Υπάρχουν δλδ εξετάσεις για κάτι τέτοιο ή είναι από τα θέματα τα οποία δεν μπορούν να ελεγχθούν?Είχα στο μυαλό μου τόσα πράγματα να τον ρωτήσω αλλά με το που έρχεται εκείνη η ώρα...κενό....μόνο τα βασικά ρώτησα.

Νομίζω κάποιες εξετάσεις  για τις χρωμοσωμικές ανωμαλίες είναι ο καρυοτυπος ζεύγους και ο προεμφυτευτικος έλεγχος των εμβρύων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...